مهاجرت به کشور آلمان, مهاجرت به کشور موناکو

مقایسه زندگی در موناکو و آلمان

مقایسه زندگی در موناکو و آلمان

کشورهای آلمان و موناکو هر دو از شرایط خوبی برای مهاجران برخوردار بوده و سالانه عده زیادی از افراد، این دو کشور را جهت ادامه تحصیل یا زندگی انتخاب می کنند؛ به همین جهت، مقایسه زندگی در موناکو و آلمان و بررسی جوانب مختلف مهاجرت به این دو مقصد می تواند اطلاعات مفیدی در اختیار متقاضیان قرار دهد. آلمان یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان بوده و به دلیل فرصت های گوناگون تحقیقات و مطالعه، عده زیادی تحصیل در این کشور را انتخاب می کنند. هم چنین ارائه ویزای جست و جوی کار نیز باعث شده تا عده زیادی در صف متقاضیان مهاجرت کاری به این کشور قرار گیرند. موناکو یکی از ثروتمند ترین کشورهای اروپاست که فرصت های گوناگونی را در اختیار مهاجرین قرار می دهد. در این مقاله که توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگاشته شده است به بررسی بیشتر این دو کشور پرداخته ایم.

  • شرایط تحصیل رشته های مختلف در آلمان و موناکو چیست؟
  • بهترین مسیر مهاجرت به موناکو چیست؟
  • محدودیت های مهاجرت به به موناکو چیست؟
  • بهترین راه برای مهاجرت به آلمان چیست؟
  • هزینه های زندگی در این دو کشور چه تفاوت هایی دارد؟
  • شرایط کار در دو کشور چیست؟

مقایسه زندگی دانشجویان در موناکو و آلمان

مهاجرت تحصیلی همواره از محبوب ترین راه ها نزد متقاضیان مهاجرت بوده است. موناکو سیستم آموزشی مشابه فرانسه داشته و یک گزینه مناسب برای متقاضیان تحصیل در اروپا به شمار می رود. کشور موناکو تنها یک دانشگاه بین المللی دارد؛ با این حال سالانه توجه عده زیادی از دانشجویان سر تا سر جهان را به خود جلب می کند. این دانشگاه رشته های گوناگونی را در مقاطع مختلف ارائه می دهد و مقصدی بسیار عالی جهت مطالعه رشته های حوزه تجارت می باشد. دانشجویان جهت تحصیل در این کشور علاوه بر ویزای تحصیلی نیاز به اخذ اجازه اقامت دارند و تمامی امور مربوطه در سفارت فرانسه انجام می گیرد. امکان تحصیل در دانشگاه های کشور موناکو به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی وجود دارد.

آلمان نیز از محبوبیت بسیار بالایی در زمینه مهاجرت تحصیلی برخوردار بوده و دانشجیان مهاجر زیادی از ملل گوناگون را در خود جای داده است. اعتبار بالای دانشگاه های آلمان بر کسی پوشیده نست و جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور باید از رزومه تحصیلی درخشانی برخوردار بود. تحصیل در آلمان نیمه رایگان بوده و امکان انجام کار دانشجویی به صورت پاره وقت برای دانشجویان بین المللی فراهم است که از این طریق می توانند بخشی از هزینه های زندگی تحصیل خود در این کشور را تامین نمایند. هم چنین برخی دانشجویان با داشتن رزومه تحصیلی قوی می توانند جهت اخذ بورسیه اقدام کنند. تحصیل در دانشگاه های کشور آلمان عموما به زبان آلمانی صورت می گیرد اما رشته های متنوعی نیز به زبان انگلیسی ارائه می گردند. با اخذ ویزای تحصیلی آلمان می توان بدون نیاز به اخذ ویزا به کشورهای حوزه شنگن سفر کرد.

مقایسه زندگی کاری در موناکو و آلمان

امکان اشتغال برای افراد خارجی در هر دو کشور موناکو و آلمان فراهم است. همانند سایر کشورهای اروپایی، جهت اخذ ویزای کاری هر دوی این کشورها، باید یک پیشنهاد کار از سوی یک کارفرمای معتبر دریافت نمود. افراد می توانند با ارائه رزومه کاری خود و جست و جو در سایت های کاریابی موفق به دست یابی به فرصت اشتغال در این کشورها شوند؛ اگرچه این پروسه ممکن است کمی دشوار و زمان بر باشد. علاوه بر ویزای کار، ویزای دیگری به نام ویزای جست و جوی کار نیز از سوی دولت آلمان برای افراد خارجی صادر می شود که با اخذ آن فرد اجازه دارد تا سقف 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشد و به جست و جوی فرصت کاری بپردازد. از مدارک لازم برای اخذ این نوع از ویزا می توان به مدرک زبان آلمانی درسطح B2 و مدرک لیسانس اشاره نمود.

نمودار مقایسه میانگین درآمد ماهانه در موناکو و آلمان

مقایسه هزینه های زندگی در موناکو و آلمان

هزینه های زندگی در موناکو و آلمان بسیار متفاوت است. برای داشتن دو زندگی با استانداردهای یکسان در دو شهر موناکوویل و برلین، با احتساب هزینه اجاره مسکن به ترتیب به 12902€ (یورو) و 3600€ (یورو) نیاز است. همان که مشخص است، موناکو کشوری بسیار گران جهت زندگی محسوب می شود. مخارج زندگی در بخش هایی از جمله اجاره مسکن و اماکن ورزشی در موناکوویل مبلغی چند برابر بیشتر از برلین را در بر می گیرد. هم چنین هزینه های مربوط به حوزه تحصیل و مدارس نیز در موناکوویل مبلغی بالاتر از برلین را شامل می شود. طبق آمار اعلام شده از سوی منابع معتبر، میانگین درآمد ماهیانه شهروندان در موناکو 4240€ (یورو) و در آلمان، 3810€ (یورو) در ماه می باشد.

مقایسه هزینه زندگی در موناکوویل و برلین به یورو
نوع هزینه موناکوویل برلین
یک وعده غذا در رستورانی ارزان قیمت 27.5€ 8€
McMeal در مک دونالد 8€ 8€
یک گالن شیر 6.3€ 3.5€
فیله مرغ 5.5€ 3.1€
یک گالن 1.5 لیتری آب 1.7€ 0.5€
رفت و آمد ماهیانه 50€ 82€
هزینه ماهیانه قبوض (برق، آب، گاز و غیره) 189€ 219€
هزینه ماهیانه پیش دبستانی یا مهد کودک خصوصی 1200€ 120€
اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 3875€ 905€
اجاره ماهیانه یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 3200€ 676€

مقایسه هزینه های زندگی در موناکو و آلمان

مزایا و معایب زندگی در موناکو و آلمان

مقایسه مزایا و معایب زندگی در کشور یا شهرهای مختلف باعث می شود تا فرد با اطلاعات کامل تری جهت مهاجرت تصمیم گیری نماید. در لیست مزایای زندگی در موناکو مواردی از جمله امنیت، فرصت های کاری مناسب در حوزه تجارت و برخورداری از استانداردهای بالای زندگی به چشم می خورد. هم چنین به دلیل محل قرارگیری موناکو، این کشور به شهرهای مهمی از جمله زوریخ، لندن و پاریس نزدیک بوده و دسترسی ایده آلی دارد. به دلیل احاطه شدن این کشور از سه جهت با دریا و یک جهت با کشور فرانسه، کمی دور افتاده محسوب شده و به این دلیل ممکن است شهروندان امکان بهره مندی از برخی امکانات را نداشته باشند. هم چنین این کشور از تپه های متعددی برخوردار بوده که باعث شده تا اماکنی از جمله پیست های ورزشی و غیره در دسترس نباشند.

در باب مزایای زندگی در آلمان می توان به موارد متعددی اشاره نمود. منظر زیبا و طبیعت چشم گیر، برگزاری فستیوال های مختلف و نرخ با سوادی بالا از این دسته از مزایا محسوب می شوند. هم چنین آلمان یکی از پیشرفته ترین و توسعه یافته ترین کشورهای جهان بوده که استانداردهای بالای زندگی در آن به چشم می خورد. از جمله نکات منفی زندگی در آلمان می توان به آب و هوای مرطوب، هزینه بالای مسکن و دشوار بودن زبان آلمانی اشاره کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کشور آلمان پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله ویزا کارت آلمان می باشد. در صورت نیاز به اخذ مشاوره در زمینه مهاجرت، وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده کمک به شما می باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.