مهاجرت کاری استرالیا, مهاجرت کاری کانادا

مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

بررسی مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا
Rate this post

در میان دو کشور انگلیسی زبان که برای مهاجرت پر درخواست نیز می باشند، در مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا شباهت و تفاوت هایی وجود دارد. شما برای درخواست در این برنامه های محبوب و پر تقاضا مناسب است بر اساس قوانین به روز اقدام نمائید. این که چگونه می توان این برنامه را درخواست نمود و مدارک و شرایط مورد نظر چیست، زمانبندی و هزینه های این پروسه به چه صورت می باشد از مطالبی است که در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرند. مقاله مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا برای راهنمائی ابتدایی شما توسط محققان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است.

بدون شک شخصی که به تحقیقات مهاجرتی پرداخته متوجه ارزشمند بودن مسیرهای مهاجرتی شده است. چرا که در میان کشورهایی که متقاضیان، مهاجرت می کنند این دو کشور بیشترین میزان مهاجر را جذب می کند. حال برای مهاجرت به کانادا و استرالیا راه های متفاوتی از سوی اداره مهاجرت این کشورها مشخص گردیده است. اکثر افراد نیز برای ورود به این کشورها به دنبال اخذ ویزایی هستند که به آنها اجازه کار قانونی بدهد. از این رو می توان گفت اولویت افراد اخذ ویزای کاری این کشورها یا اخذ PR با برنامه های مهاجرتی است. هر کدام از این مسیرها تشابهات و تفاوت هایی دارند که در ادامه به نقد و بررسی آن می پردازیم.

بررسی مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

اگر بخواهید در کشورهای انگلیسی زبان و مهاجرپذیری مثل این دو کشور کار کنید نیاز به مجوز کار خواهید داشت. برای دستیابی به این مجوز کار مسیرهای متفاوتی از سوی اداره مهاجرت این کشورها مشخص شده است. مطلوب ترین اجازه کار را شما می توانید حتی همراه با اجازه اقامت دائم در این دو کشور از ابتدا دارا باشید. شما می توانید در برنامه های مهاجرت از طریق تخصص به کانادا و استرالیا در بهترین برنامه ها از ابتدا PR بگیرید. بدین صورت که با این نوع اقامت شما آزادانه از ابتدا همراه با خانواده در این کشورها حضور پیدا خواهید کرد.

حق کار به صورت تمام وقت در این دو کشور برای شما و خانواده شما صادر می گردد و فرزندانتان می توانند از مزایای تحصیل رایگان و خدمات درمانی بهره مند شوند. در مقام مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا برای کسی که به دنبال اجازه کار است، این بهترین برنامه مهاجرتی است که در هر دو کشور به جهت سیستم مبتنی بر امتیازی که حاکم است ارائه می شود.

مسیرهای دستیابی به اجازه کار در کانادا و استرالیا

مسیرهای دستیابی به اجازه کار در کانادا و استرالیا را می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • درخواست به عنوان نیروی متخصص (اکثر اتباع ایرانی اگر واجد شرایط باشند برای این مسیر اقدام می کنند)
  • دارا بودن پیشنهاد کاری و اخذ ویزای کار (مسیر سخت و پیچیده ای است که از ایران انجام نمی شود)
  • اخذ ویزای کار به عنوان نیروی کار فصلی (این مسیر هم برای ایرانیانی است که آنجا هستند)
  • اخذ ویزای تحصیلی و اجازه کار بعد از تحصیل و یا برای همراه دانشجو

PR کانادا

PR یا اقامت دائم یک مجوز است که توسط دولت این کشورها به متخصصان ماهر مورد نیاز اعطا می شود. جهت برآورده شدن معیارهای مورد نیاز این برنامه ها بایستی واجد شرایط خاص آن شده و امتیاز بگیرید. این نوع اقامت معمولا زمانی که دولت این کشورها با چالش های دشواری برای یافتن متخصصان مورد نیاز در کشور خود مواجه می شوند ارائه می شود. نیروی متخصص مورد نیاز هر ساله در لیست مشاغل مورد درخواست از سوی اداره مهاجرت این کشورها مشخص می گردد، همچنین باید گفت هر کشور دارای معیارهای خاصی برای صدور PR خود است.

برای اینکه از ابتدا بتوان برای اخذ PR در سایر کشورها اقدام کرد نیاز به کارآفرینی یا سرمایه گذاری در آن کشور است. در مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا می توان شباهت هر دو را در وجود این برنامه ها دانست که منجر به PR می گردد. PR در کانادا اجازه می دهد تا یک شخص حرفه ای در هر بخش از کانادا کار کند. با این نوع اقامت حقوق فرد مهاجر همانند حقوقی است که شامل حال یک شهروند کانادایی نیز می شود. از جمله مزایای PR کانادا می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • امکان تغییر وضعیت به شهروندی پس از 3 سال اقامت
  • مزیت همراه داشتن همسر و فرزندان و اخذ اقامت برای آنها
  • آموزش رایگان برای کودکان و امتیازات مراقبت های بهداشتی
  • امکان ارائه دعوت از والدین به کانادا
  • مزایای بیمه بیکاری رایگان و غیره

مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا

ویزای کار کانادا

بعد از برنامه های مهاجرتی، متقاضیانی که واجد شرایط نمی شوند به سمت گزینه های دیگر می روند. شما می توانید با مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا متناسب با شرایط خود بهترین مسیر را اتخاذ نمائید. اولین مسیر، اخذ ویزای کار می باشد که البته این مسیر برای افرادی که در داخل خاک کانادا نباشند انجام نمی شود، چرا که برای اخذ مستقیم ویزای کار در ابتدا نیاز به یک پیشنهاد کاری از این کشورهاست. با توجه به عدم ارائه این ویزا به افرادی که خارج از کشور هستند، این مسیر دشوار می باشد. شما می توانید به سایر مسیرهای مهاجرتی رو آورید که بتواند حضور شما را در این کشورها فراهم سازد. در حال حاضر بهترین مسیر برای دستیابی به ویزای کار کانادا استفاده از ویزای تحصیلی کانادا می باشد.

دانشجویان مجرد از حق کار نیمه وقت حین تحصیل و حق کار تمام وقت پس از تحصیل در صورت به دست آوردن یک پیشنهاد کاری بهره مند هستند و متاهلین نیز علاوه بر این شرایط برای همسر خود اجازه کار تمام وقت در حین تحصیل دارند.

PR استرالیا

در مقاله مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا، کشور استرالیا نیز درست مانند کانادا، مسیرهای متفاوتی برای دستیابی به PR دارد که بهترین آن مهاجرت از طریق تخصص است. هر دوی این کشورها پیرو یک الگوی ساده و استاندارد درخواست PR از طریق مهارت و تخصص هستند. تنها در نوع و میزان امتیازات با هم تفاوت دارند که سیستم هر دو امتیازی است. میزان حداقل 67 امتیاز برای کانادا و کسب حداقل 65 امتیاز برای PR استرالیا از طریق تخصص است، البته برای ارزیابی کامل باید با همراهی یک وکیل از میزان شانس خود برای دریافت این ویزا جویا شد.

ویزای کار استرالیا

دقیقا مشابه به شرایط کانادا در اخذ ویزای کار استرالیا نیز مسیرهای متفاوتی وجود دارد که در بالا به بهترین آن اشاره شد. می توان در مقایسه ویزای کار کانادا و استرالیا تفاوت اصلی را در رشته های مورد نیاز و قوانین ایالت ها دانست،. مثلا در بهترین برنامه مهاجرت کانادا می توانید جهت دارا بودن حق کار در برنامه express entry درخواست نمائید. همچنین در بهترین برنامه استرالیا به عنوان نیروی متخصص شما می توانید برای ویزای سابکلس 489 و 190 و 189 استرالیا درخواست دهید. این بهترین و سخت ترین برنامه برای مهاجرت دائم به استرالیاست، در کنار این مسیر نیز برنامه های مشابه که به PR ختم می شود یا از ابتدا با ویزای کار موقت همراه می باشد وجود دارد که می توانید در قسمت مقاله مربوطه بخوانید.

شرایط دریافت ویزای کاری در استرالیا به مراتب ساده تر است و امتیاز کمتری از متقاضی می خواهد. با توجه به تغییرات متناوب قوانین شما می توانید برای انواع ویزای کاری استرالیا متناسب با شرایط روز اقدام نمائید. قبل از اقدام به مهاجرت باید لیست مشاغل مورد نیاز در کانادا و همچنین لیست مشاغل مورد نیاز در استرالیا را بررسی نمائید و شغل خود را در آن لیست بیابید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کار در کشورهای متنوع دنیا می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و مشاوره نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هفده =