ویزای تحصیلی

مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند

مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند

کشور ایرلند یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد که متقاضیان زیادی جهت تحصیل در دوره های تحصیلات تکمیلی در سراسر دنیا دارد. مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند مانند سایر کشورهای پیشرفته دو سال به طول می انجامد و زبان اصلی و رسمی تحصیل در آن انگلیسی می باشد. در واقع یکی از بهترین راه ها برای اخذ اقامت کشور ایرلند مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی است و با توجه به بازار کار پر رونق ایرلند بعد از فارغ التحصیلی فرصت های شغلی خوبی برای افراد وجود خواهد داشت. امروزه بیش از 40000 دانشجوی بین المللی در کشور ایرلند در رشته های گوناگون مشغول به تحصیل هستند که بخش زیادی از آن ها مهاجران کشورهای آسیایی می باشند. این مقاله توسط کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان مهاجرت تحصیلی به ایرلند نگارش شده است.

مزایا و معایب مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا (EU) راحت تر از سایر افراد می توانند ویزای تحصیلی ایرلند را دریافت کنند و اخذ پذیرش برای این افراد آسان تر خواهد بود. اکثر فرصت های تحصیلی در ایرلند در پایتخت این کشور یعنی شهر دوبلین واقع شده اند و دانشگاه های این کشور به دلیل رتبه های بین المللی بالا انتخاب بسیار خوبی برای گذراندن تحصیلات تکمیلی محسوب می شوند. دانشجویان در کشور ایرلند از مزایای بسیاری مانند خدمات درمانی و بهداشتی رایگان و استفاده از به روزترین امکانات آموزشی و سطح مطلوب رفاه زندگی بهره مند می شوند.


برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند باید مدرک کارشناسی از دانشگاه های معتبر اخذ کرده باشید و مدرک تسلط به زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5 ارائه کنید. سال تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد به دو نیم سال تقسیم می شود و در چهار نیم سال تحصیلی دانشجویان باید تعداد مشخصی واحد درسی متناسب با رشته تحصیلی خود بگذرانند. ارائه پایان نامه در زمان فارغ التحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد و دفاع از پایان نامه در واقع لازمه دریافت مدرک این مقطع تحصیلی می باشد. اکثر رشته های تحصیلی در دانشگاه های ایرلند به متقاضیان ارائه می شود و البته برخی از دانشگاه ها ممکن است شرکت در آزمون های ورودی را برای پذیرش دانشجو شرکت کنند.

مهلت درخواست برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند

تمامی دانشجویان بین المللی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند را دارند، باید به خوبی با مهلت درخواست جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد در این کشور آشنا شوند. زیرا بدون در نظر گرفتن مهلت درخواست دانشگاه های ایرلند، با مشکلات گستره ای در طول فرآیند درخواست خود جهت پذیرش در این مقطع تحصیلی مواجه خواهید شد. به طور کلی در ارزان ترین دانشگاه های ایرلند درخواست ها برای پذیرش در مقایسه با سایر کشورهای مدرن اروپایی خیلی زود باز می شود. به طور کلی، برای پذیرش در سپتامبر، برخی از دانشگاه های ایرلند شروع به پذیرش درخواست ها در اکتبر یا نوامبر سال قبل می کنند. به عبارت دیگر، ضرب العجل های دانشگاه ها اغلب بسیار دیر است، و برخی از دانشگاه ها درخواست های خود را در ماه مه یا ژوئن می بندند. اما با این حال، برخی از موسسات نیز با ورود درخواست ها، جای خود را در مقطع کارشناسی ارشد برای تحصیل در ایرلند پر می کنند.

در تصویر ارائه شده در این بخش از مقاله می توانید با شرایط پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های ایرلند به طور دقیق آشنا شوید:

مهلت درخواست برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند

مدارک لازم اخذ ویزای دوره کارشناسی ارشد در ایرلند

اولین مرحله برای تحصیل در ایرلند اخذ پذیرش از یکی از دانشگاه های این کشور و دریافت ویزای تحصیلی به واسطه ارائه نامه پذیرش می باشد. ارائه مجموعه ای از اسناد و مدارک برای صدور ویزای تحصیلی ایرلند توسط سفارت این کشور الزامی است که در لیست زیر توضیح داده می شود:

 • ارائه نامه پذیرش از یکی از دانشگاه های ایرلند
 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای تحصیلی ایرلند
 • چهار قطعه عکس پاسپورتی جدید با زمینه سفید
 • ارائه گذرنامه معتبر با حداقل یک سال اعتبار
 • اثبات توانایی مالی برای زندگی و تحصیل در ایرلند
 • ارائه یک انگیزه نامه هدف مند و سطح بالا

مدارک لازم اخذ ویزای دوره کارشناسی ارشد در ایرلند

توجه داشته باشید که گواهی حساب بانکی باید شامل گردش 6 ماهه حساب باشد و حداقل مبلغ که نشان دهنده توانایی مالی برای تامین زندگی و تحصیل در ایرلند می باشد را شامل شود. با توجه به شرایط متقاضی و ویزای درخواست او ممکن است لیست مدارک فوق با تغییرات جزئی همراه باشد که از طرف سفارت به اطلاع افراد خواهد رسید.

برترین دانشگاه های مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند

به طور کلی ایرلند دارای 34 موسسه آموزش عالی و بیش از 5000 برنامه تحصیلی است که با دقت فراوان برای تمام متقاضیان در دوره های مختلف تحصیلی تنظیم شده است. ارزش و اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاه های این کشور به اندازه ای بالا می باشد که به راحتی می توانید در سایر کشورهای اتحادیه اروپا و آمریکای شمالی شغل مناسب با درآمد ایده آل پیدا کنید.

 • دانشگاه دوبلین (DCU)
 • دانشگاه گالوی (NUI)
 • کالج ترینیتی دوبلین (TCD)
 • کالج کورک (UCC)
 • کالج دوبلین (UCD)
 • کالج ملی هنر ایرلند
 • دانشگاه لیمریک ایرلند
 • کالج سلطنتی جراحان ایرلند

لازم به ذکر است که امکان تحصیل در دوره های فشرده زبان انگلیسی در کالج های خصوصی و دولتی این کشور برای تقویت سطح دانش زبان وجود دارد.

 • دوره های کمبریج زبان انگلیسی
 • دروس عمومی زبان انگلیسی
 • دوره های آزمون آیلتس زبان انگلیسی
 • دوره های تافل زبان انگلیسی
 • دوره گلیسی به منظور اهداف دانشگاهی
 • دروس عمومی زبان انگلیسی برای بزرگسالان

نکته قابل توجه این است که امکان تحصیل برای شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا و شهروندان ایرلند به صورت رایگان در این کشور فراهم است. امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجویان متقاضی جهت پوشش بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در ایرلند نیز وجود دارد. خوب است بدانید که تمام دانشجویان بدون استثنا باید سالانه مبلغ 2500€ (یورو) بابت ورودی امتحانات و استفاده از خدمات دانشجویی به دانشگاه های ایرلند پرداخت کنند. مقطع  کارشناسی ارشد در ایرلند بین 9000€ تا 37000€ (یورو) در سال هزینه خواهد داشت که بسته به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه قابل تغییر است.

هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در ایرلند

آن دسته از دانشجویان بین المللی که به دنبال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند هستند، باید با هزینه های تحصیل در این مقطع تحصیلی به خوبی آشنا شوند. هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند می تواند بسیار بالا باشد، و مهم است که زودتر متوجه شوید که با چه هزینه هایی باید برنامه ریزی کنید. به طور کلی، هزینه های تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند بسته به اینکه دانشجوی اتحادیه اروپا یا غیر اتحادیه اروپا هستید، متفاوت خواهد بود. هزینه های اتحادیه اروپا در ایرلند معمولا کمتر از هزینه های غیر اتحادیه اروپا خواهد بود. اما با این حال، وضعیت هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند به ملیت دانشجویان بستگی ندارد. جهت درک عمیق تر از هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند به موارد زیر توجه فرمایید:

 • هزینه تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا بین 9000€ تا 18000€ (یورو) خواهد بود.
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد برای سایر دانشجویان بین المللی بین 15000€ تا 32000€ (یورو) است.

در نموداری که در این بخش از مقاله برای شما عزیزان تهیه کرده ایم، می توانید هزینه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند را با سایر کشورهای اروپایی مقایسه کنید:

هزینه تحصیل مقطع کارشناسی در ایرلند

انواع بورسیه دانشجویی برای تحصیل مقطع فوق لیسانس در ایرلند

به گزارش study.eu یکی از بزرگترین مزیت های تحصیل مقطع فوق لیسانس در ایرلند امکان دریافت انواع بورسیه دانشجویی در این مقطع تحصیلی می باشد. به طور کلی، دانشجویان بین المللی که بضاعت مالی کافی برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند را ندارند، می توانند از بورسیه های دانشجویی در این کشور استفاده کنند. فرآیند درخواست بورسیه تحصیلی ایرلند به نسبت برخی از کشورهای مدرن اروپایی بسیار ساده تر و در کوتاه ترین زمان ممکن صورت می گیرد. البته لازم به ذکر است که، هنگام جستجوی بورسیه ها و سایر گزینه های تامین مالی در مقطع کارشناسی در ایرلند، مطمئن شوید که انواع فرصت ها، از جمله برنامه های ددولتی در دانشگاه ها را بررسی کرده اید.

در جدولی که در این بخش از مقاله برای شما عزیزان تهیه و ارائه کرده ایم، می توانید با انواع بورسیه دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند آشنا شوید:

انواع بورسیه دانشجویی در مقطع کارشناسی ارشد در ایرلندتوضیحات
بورسیه های دولتی ایرلندسازمان آموزش عالی ایرلند هر ساله به بیش از 100 دانشجوی غیر منطقه اقتصادی اروپا برای یک سال تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد بورسیه های تحصیلی متنوعی را ارائه می دهد.
بورسیه های شورای تحقیقاتاین بورسیه تحصیلی در ایرلند به پیشنهاد های پیشگامی که به زمینه های تحقیقاتی جدید و نوظهور در همه رشته ها پرداخته می شود پاداش می دهد.
بورسیه های خاص دانشگاه هاهر موسسه آموزشی در ایرلند طرح های خاصی را برای اعطای بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد دارد. به عنوان مثال موسسه UCD بورسیه های جهانی را به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند ارائه می دهد. که معمولا این بورسیه ها به طور خاص برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به ایرلند با کارشناسان متخصص موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول در باب تحصیل مقطع فوق لیسانس در ایرلند

در بخش پایانی مقاله بر آن شده ایم تا به برخی از مهمترین سوالات شما عزیزان در خصوص تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند پاسخ دهیم. کلیدی ترین سوالات شما در این زمینه عبارت اند از:

 • طول دوره تحصیل مقطع فوق لیسانس در ایرلند برای دانشجویان بین المللی چقدر است؟ اکثر مدارک کارشناسی ارشد در دانشگاه های ایرلند برای دانشجویان بین المللی 2 سال تمام وقت است، و بیشتر برای تحصیل پاره وقت در این کشور طول می کشد.
 • آیا برای تحصیل مقطع فوق لیسانس در ایرلند به ویزای تحصیلی این کشور نیاز دارم؟ فرآیند اخذ ویزای تحصیلی ایرلند بسته به ملیت متقاضیان متفاوت خواهد بود، زیرا اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در ایرلند به ویزای تحصیلی نیازی ندارند.
امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *