مهاجرت به سوئیس

مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس

شرایط مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس

مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس از سایر طرق مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت این کشور رتبه دار مهاجرتی است که مورد استقبال افراد و واجدین شرایط قرار گرفته است. مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس، تحصیل در سوئیس، پناهندگی و … از راه های اخذ اقامت محسوب می گردد که افراد می بایست با در نظر داشتن شرایط هر یک از این نوع موارد قبل از آغاز روند آگاهی کامل یابند. موسسه سفیران سروش سعادت از سایر موسسات معتبر حقوق بین المللی است که این مفتخر به ارائه راهنمایی های لازم در با طرق مهاجرت می باشد. همچنین با مراجعه نمودن به سایت موسسه  حقوقی سفیران سروش سعادت در راستای تکمیل نمودن اطلاعات تکمیلی خود اقدام نمایید.

قوانین کلی در باب ازدوج

همان طور که می دانید مهاجرت از طریق ازدواج به کشوری دیگر از قوانین مختص به خود برخوردار می باشد که در نظام حقوقی هر کشوری متغیر است. مهاجرت از طریق ازدواج از سایر راه های اخذ اقامت محسوب می گردد که از گذشته تاکنون مورد توجه زوجین در خصوص مهاجرت می باشد. اقدام به ازدواح با یک مرد موجب به تحمیل تابعیت کشور می گردد.

به طور مثال در کشور ایران قوانین ویژه ای در همین باب در قانون مدنی ذکر شده است که متقاضیان خارجی که تمایل به ازدواج با مرد ایرانی در خصوص اخذ اقامت و تابعیت را دارند می بایست مدنظر قرار دهند. به طور مثال درصورتی که یک خانم با تابعیت خارجی اقدام به ازدواج نمودن با یک مرد ایرانی نماید، این شخص می تواند برای اخذ تابعیت کشور ایران اقدام نماید. و همن طور درصورتی که یک مرد با تابعیت خارجی اقدام به ازدواج با یک زن دارای تابعیت ایرانی  نماید، در این صورت می توان گفت که این ازدواج به صورت قطعی باعث اخذ تابعیت این کشور نمی گردد.

ناگفته نماند که قوانینی که به آن در بالا اشاره شده، مختص به کشور ایران می باشد و در سایر کشورهای جهان ار قوانین خاص به خود برخوردار می باشد. افرادی که در کشورهای غیر از محل تولد خود اقامت دارند از قوانین مختص به خود در همین باب برخوردار می شوند. در صورتی که هم اکنون شخص متقاضی موفق به ازدواج با شخصی که دارای تابعیت خارجی می باشد و در کشور دیگر سکونت دارد در این صورت قادر می باشد که حق اقامت دائم کشور نام برده را به دست آورد.

قوانین مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس

در صورتی که فردی از تابعیت خارجی برخوردار باشد و خواهان ازدواج با یک تبعه کشور است، می بایست با در نظر گرفتن قوانین کشور مقصد اقدام به ازدواج نماید. در این صورت فردی که دارای مجوز اقامت این کشور می باشد، می تواند برای همسر و فرزندان در خصوص الحاق خانواده اقدام نماید.

البته ناگفته نماند که اثبات شرایط مالی در باب پوشش هزینه زندگی و میزان درآمد کافی برای اعضای خانواده الزامی می باشد. اثبات توانایی تهیه منزل به تعداد اعضای خانوار در خصوص امرار معاش نیز الزامی است که این قانون نیز در باب مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس نیز صدق می کند.

در کشور سوئیس قانون ازدواج از سن 17 سالگی برای پسران و 16 سالگی برای دختران پایه گذاری شده است. البته ناگفته نماند که این سن برای کلیه اشخاص در کشورهای گوناگون و  مختلف دارای تفاوت می باشد اما به صورت کلی می توان نتیجه گرفت که  هدف از گذاشتن این شرایط سنی این می باشد. از دیگر پارامترهایی که در باب مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس حائز اهمیت است عدم ازدواج با شخص دیگری در سوئیس می باشد و به نوعی این ازدواج به عنوان اولین ازدواج زوجین تلقی شده باشد.

قوانین مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس

تکمیل مدارک مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس

پس از موفقیت در زمینه تهیه مدارک لازم و هم چنین موارد مورد نیاز، شخص ملزم می باشد که کلیه مدارک لازم را به قسمت کنسولی سفارت خانه این کشور تحویل دهد. پس از موفقیت در باب ازدواج و انجام امور مربوط به روند سفارت و کنسولگری کشور مقصد فراهم نمودن مقدمات ازدواج در سوئیس از موارد قابل توجه می باشد. اثبات هدف از ازدواج و رابط واقعی زوجین از موارد قابل ذکر در باب مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس است. در نهایت بعد از سپری نمودن مدت زمانی به شریک زندگی مجوز اقامت ارائه می گرددکه این نوع ویزا همانند سایر راه های اخذ اقامت سوئیس از مزایا و امتیازات خاص به خود برخودار می باشد.

تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم سوئیس

از جمله راه های موجود برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دایم می توان به روش زیر اشاره نمود. در صورتی که پس از مهاجرت از طریق ازدواج درسوئیس با تبعه کشور سوئیس، 5 سال متوالی سپری شده باشد و شریک زندگی به مدت زمان 3 سال آخر اقامت در کشور سوئیس حضور داشته باشد، نیز می تواند برای خذ اقامت دائم کشور سوئیس اقدام نماید. در این صورت زو جین می توانند اقدام به دریافت اخذ اقامت موقت نماید و هم چنین  در راستای موفقیت در اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنند.

افرادی که تمایل به مهاجرت به سوئیس و بررسی راه های اخذ اقامت سوئیس را دارند نیز می توانند با مراجعه به مقاله های مذکور در سایت موسسه ما به آگاهی کاملی در این دست یابند.

همان طور که مطالعه فرمودید این مقاله در راستای مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس توسط موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده است. بررسی راه های مهاجرت به سوئیس و هزینه زندگی در سوئیس از سایر موارد قابل ذکر در خصوص مهاجرت و اخذ اقامت و تابعیت می باشد. بررسی سایر طرق مهاجرت از طریق تحصیل و اعزام دانشجو به سوئیس، شرایط کار در سوئیس، سرمایه و کارآفرینی از برجستگی موسسه ما می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 12 =