مهاجرت تحصیلی آلمان

مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان

مهاجرت از روش تحصیل به آلمان

آلمان کشور مناسبی از لحاظ گوناگون می باشد و مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان دارای متقاضیان و طرفداران زیادی در مقاطع مختلف می باشد. در صورت احراز شرایط می توان ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمود. امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیز در این کشور وجود دارد.

مطلب پیش رو با عنوان مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان در جهت راهنمایی متقاضیان نگارش شده است. در این مقاله به ارائه موارد دلایل مهاجرت از طریق تحصیل به این کشور، رشته های قابل تحصیل با مهاجرت از طریق تحصیل در کشور آلمان، نحوه اقدام جهت مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی این کشور می پردازیم. امکان مهاجرت به آلمان با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برای متقاضیان فراهم می باشد.

دلایل مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان

در این قسمت به دلایل محبوبیت آلمان برای متقاضیان مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان می پردازیم. در ابتدا بطور موردی به برخی از این دلایل اشاره می گردد، سپس به توضیح این دلایل می پردازیم.

 • وجود برنامه های بین المللی جذاب برای دانشجویان
 • امکان برخورداری از آموزش و تعلیم با کیفیت بالا
 • پایین بودن هزینه های مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان
 • خوب بودن چشم انداز شغلی بعد از تحصیل
 • بالا بودن کیفیت زندگی

کیفیت بالای آموزش و تعلیم در آلمان

در کشور آلمان 400 دانشگاه برای تحصیل وجود دارد. رتبه 11 دانشگاه برتر جهان از سوی مجله تایمز به این کشور اعطا شده است. رای 90 درصد از دانشجویان این کشور به بالا بودن کیفیت و کمیت آموزشی دانشگاه های آلمان بوده است. دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا قادر به تحصیل می باشند. امکان تحصیل در مقاطع مذکور به زبان های آلمانی، انگلیسی و فرانسوی وجود دارد.

در کشور آلمان شما این امکان را دارید که در صورت احراز شرایط تحصیلات خود را به صورت رایگان انجام دهید، به همین دلیل با هزینه بسیار پایین می توانید برای شرایط تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی و تنها با پرداخت هزینه یک ترم تحصیلی و با ارائه تمکن مالی حدود 800 یورو در ماه می توانید تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهید. نظام آموزشی در آلمان به دو صورت رایگان و خصوصی انجام می شود و برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان و تحصیل رایگان در آلمان باید شرایط لازم را احراز نمائید. مراکز آموزشی در این کشور به سه دسته تقسیم می شود:

 • دانشگاه های رایگان آلمان
 • دانشگاه های آموزشی عالی فنی و حرفه ایی در کشور آلمان
 • دانشگاه هایی در زمینه سینما، فیلم و هنر خدمات آموزشی در کشور آلمان

چشم انداز شغلی در آلمان

در آلمان شرکت ها پس از تحصیل افراد، نیروی کاری خود را جذب می نمایند. جذب نیروی کار بیشتر در رشته های مهندسی، علوم زیستی، پزشکی و فن آوری اطلاعات می باشد. اخذ دستمزد یکی از مزیت های تحصیل در دانشگاه های رایگان در آلمان می باشد. مقدار این حقوق به موارد نیاز جامعه به کار، شرایط کار و تجربه حرفه ایی بستگی دارد. میانگین دستمزد فارغ التحصیلان رشته های فنی، مهندسی، ریاضیات و فناوری اطلاعات بالاتر از سایر رشته ها می باشد.

کیفیت زندگی در آلمان

این کشور کیفیت زندگی بالایی داشته و دارای امنیت استاندارد بالا در زندگی، فرهنگ و تاریخ غنی و زیرساخت هایی جهت تفریح و سرگرمی می باشد. علاوه بر مطالعات تحصیلی در زمان تحصیل در آلمان قادر به انجام فعالیت های رفتن به باشگاه ورزشی، انجام فعالیت های سیاسی و اجتماعی، رفتن به کلوپ های شبانه و تئاتر می باشید.

رشته های تحصیلی در آلمان

قبل از اقدام به اخذ پذیرش در دانشگاه باید رشته مورد نظر خود را در آن دانشگاه بررسی نمائید. برخی از رشته های قابل تحصیل در آلمان عبارتند از حقوق، پزشکی و پیراپزشکی، علوم انسانی، ،علوم طبیعی، حسابداری، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، ریاضیات، مهندسی صنایع و علوم بهداشت

امکان تحصیل در مقاطع مختلف آلمان در دانشگاه های رایگان آلمان وجود دارد. دانشجویان در دانشگاه های حرفه ای بیشتر به آموزش جنبه های کاربردی تحصیل می پردازند. در واقع این دانشگاه بیشتر به بخش عملی رشته های تحصیلی می پردازد. این آموزش یه صورت تخصصی و حرفه ای به دانشجویان ارائه می گردد. در کشور آلمان 58 دانشگاه در زمینه هنر وجود دارد. برخی از زمینه هایی که دانشگاه ها ارائه می نمایند شامل موسیقی، هنر، فیلم سینما و گرافیک می باشد.

مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان

متقاضیان برای مهاجرت از طریق تحصیل به این کشور باید ویزای تحصیلی را اخذ نمایند و مدارک مورد نیاز را آماده نمایند. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت معتبر متقاضی
 • اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های آلمان
 • گواهی تائید شده و ترجمه شده سه سال پایانی دوره متوسطه
 • گواهی تائید شده و ترجمه شده دوره پیش دانشگاهی
 • گواهی تائید شده و ترجمه شده دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • عکس رنگی پاسپورتی متقاضی
 • دو کپی تائید شده شناسنامه
 • گواهی تمکن مالی متقاضی به مبلغ حدود ده هزار یورو
 • در صورت وجود رزومه شغلی ، مدارک و سوابق تائید شده آن ارائه گردد
 • پرداخت هزینه صدور ویزا و یا روادید

نکاتی در خصوص مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان

افرادی که قصد تحصیل در آلمان به زبان انگلیسی را دارند ابتدا باید برای اخذ پذیرش اقدام نمایند. البته این توصیه صرفا جهت از دست ندادن زمان سفارت و مسائل دیگر می باشد. نکته قابل عرض دیگر این است که در آلمان نمی توان ویزای توریستی را به تحصیلی تغییر داد. امکان تحصیل در آلمان در دانشگاه های دیگر و غیر رایگان نیز وجود دارد. متقاضیان برای تحصیل در این دانشگاه ها باید شهریه بپردازند. البته امکان اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان برای متقاضیان فراهم می باشد. متقاضیان مجاز به کار حین تحصیل در آلمان به منظور پوشش هزینه تحصیل و زندگی در آلمان می باشند.

زیاد بودن مزایای مهاجرت از طریق تحصیل به آلمان یکی از دلایل پرطرفدار بودن آن است. مثلا مجوز اقامت در آلمان تا مدت کوتاهی پس از فارغ التحصیلی برای کاریابی در آلمان یکی از این مزایاست. همین مزیت چنانچه موفق به کاریابی شوید باعث اخذ ویزای کار آلمان و اقامت پس از تحصیل در آلمان می گردد. امکان مهاجرت به آلمان و اخذ اقامت آلمان از راه های دیگری نیز ممکن می باشد. در جهت اقدام مناسب و درست تر کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قادر به کمک به شما می باشند. وکیلان ما می توانند با ارائه درست مدارک مدت فرآیند را کاهش دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =