ویزای تحصیلی لیتوانی

مهاجرت از طریق تحصیل به لیتوانی

مهاجرت از طریق تحصیل به لیتوانی
5 (100%) 3 vote[s]

کشور لیتوانی کشور بسیار مناسبی برای تحصیل می باشد و هر ساله متقاضیان زیادی اقدام به مهاجرت از طریق تحصیل به لیتوانی می کنند تا بتوانند با کسب مدرک معتبر از دانشگاه های این کشور وارد بازار کار در کشور های مختلف شوند. اکثر هموطنانی که به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه می کنند، به دنبال کسب اطلاعات درباره شرایط مهاجرت از طریق تحصیل به لیتوانی می باشند زیرا هر کشور شرایط خاص خود را دارد و متقاضیان برای تحصیل در هر کشوری باید مدارک جداگانه ای ارائه دهند و هزینه های مختلفی پرداخت کنند.

معرفی کشور لیتوانی 

کشور لیتوانی از کشور های اروپایی می باشد و در بخش شمال شرقی این قاره بزرگ واقع شده است و لازم به ذکر است که با کشور های لتونی، روسیه، بلاروس و لهستان هم مرز می باشد و اکثر مردم این کشور به زبان لیتوانیایی و انگلیسی مسلط می باشند.

برای ورود به خاک کشور لیتوانی متقاضیان باید پول کافی داشته باشند تا بتوانند هزینه های مختلف زندگی و سکونت در این کشور را پرداخت کنند. لازم به ذکر است که تمامی امور تجاری و بازرگانی در کشور لیتوانی از سال هزار و سیصد و نود و سه شمسی طبق واحد پول یورو انجام میشوند و برای ورود به این کشور شما عزیزان باید پول خود را به یورو تبدیل کنید.

مهاجرت از طریق تحصیل به لیتوانی تنها یکی از راه های ورود به این کشور میباشد و افرادی که با بکار گیری این روش به لیتوانی مهاجرت میکنند از مزایای زیادی بهره مند می شوند.

تحصیلات در لیتوانی

در کشور لیتوانی دانشگاه های بسیار معتبری وجود دارند که در سطح جهانی شناخته شده می باشند و لازم به ذکر است که دروس تحصیلی در دانشگاه های این کشور به دو زبان لیتوانیایی و انگلیسی به دانشجویان ارائه می شوند.

به طور کلی افرادی که به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه می کنند، جهت مطلع شدن از شرایط مهاجرت از طریق تحصیل به لیتوانی، سوالات مختلفی می پرسند و در این بخش به برخی از این سوالات اشاره شده است:

آموزش عالی در کشور لیتوانی به چند بخش تقسیم می شود؟

آموزش عالی و تکمیلی در این کشور اروپایی به دو بهش کالج و دانشکاه تقسیم می شود.

چند دانشگاه دولتی در کشور پیشرفته لیتوانی وجود دارد؟

بیش از چهارده دانشگاه دولتی در این کشور وجود دارد.

چند دانشگاه خصوصی در کشور لیتوانی وجود دارد؟

بیش از شش دانشگاه خصوصی در این کشور وجود دارد.

چند کالج دولتی در کشور لیتوانی وجود دارد؟

بیش از پانزده کالج دولتی در این کشور وجود دارد.

چند کالج خصوصی در کشور لیتوانی وجود دارد؟

بیش از ده کالج غیر دولتی در این کشور وجود دارد.

دوره های تحصیلی در مراکز تحصیلی کشور لیتوانی به چند بخش تقسیم می شوند؟

دوره های تحصیلی در مراکز تحصیلی کشور لیتوانی به سه بخش کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تقسیم می شوند.

مهاجرت از طریق تحصیل به لیتوانی

دوره ی لیسانس در لیتوانی 

افرادی که اقدام به مهاجرت از طریق تحصیل به لیتوانی می کنند، در صورتی که بخواهند در دوره ی لیسانس مشغول به تحصیل شوند، باید حداقل سه سال و حداکثر شش سال در دانشگاه مشغول به تحصیل در این دوره باشند تا بتوانند مدرک تحصیلی مورد نظر را بدست آورند.

در جدول زیر تایم تحصیلی رشته های مختلف در دانشگاه های لیتوانی ذکر شده اند:

مدت زمان تحصیل رشته ی تحصیلی
سه سال تحصیلی حسابداری
سه سال تحصیلی علوم انسانی
سه سال تحصیلی مدیریت
سه سال تحصیلی علوم سیاسی
چهار سال تحصیلی فنی
چهار سال تحصیلی مهندسی
شش سال تحصیلی پزشکی
شش سال تحصیلی دندانپزشکی

دوره ی فوق لیسانس و دکترا

افرادی که اقدام به مهاجرت از طریق تحصیل به لیتوانی می کنند، در صورتی که بخواهند در دوره ی فوق لیسانس مشغول به تحصیل شوند، باید حداقل یک سال و حداکثر دو سال در دانشگاه مشغول به تحصیل در این دوره باشند تا بتوانند مدرک تحصیلی مورد نظر را بدست آورند.

افرادی که اقدام به مهاجرت از طریق تحصیل به لیتوانی می کنند، در صورتی که بخواهند در دوره ی دکترا مشغول به تحصیل شوند، باید حداقل سه سال و حداکثر چهار سال در دانشگاه مشغول به تحصیل در این دوره باشند تا بتوانند مدرک تحصیلی مورد نظر را بدست آورند.

دانشجویان دوره دکترا برای کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر باید موضوع پایان نامه خود را مشخص کنند و در زمان تحصیل دانشجویان باید پروژه های تحقیقاتی ارائه دهند.

محل سکونت در لیتوانی 

دانشجویانی که اقدام به مهاجرت از طریق تحصیل به لیتوانی می کنند، می توانند در خوابگاه های دانشجویی و یا خانه های شخصی سکونت داشته باشند؛ اما در نظر داشته باشید هزینه ی سکونت در خوابگاه های دانشجویی در دانشگاه های کشور لیتوانی بسیار پایین تر از هزینه ی سکونت در آپارتمان ها و خانه های شخصی می باشد.

دانشجویان در دانشگاه ها و خوابگاه های دانشجویی می توانند از تمامی امکانات موجود بهره مند شود و همچنین از اینترنت رایگان در تمام مدت تحصیل استفاده کنند.

دانشجویان برای سکونت در خوابگاه های دانشجویی و یا آپارتمان های شخصی باید توان مالی کافی داشته باشند؛ اما به یاد داشته باشید که دانشجویانی که در کشور لیتوانی مشغول به تحصیل هستند مانند اکثر دانشجویان دنیا می توانند در کنار درس مشغول به کار شوند تا برخی از هزینه های خود را پرداخت کنند.

لازم به ذکر است که کسب بورسیه تحصیلی در لیتوانی به دانشجویان این کشور در پرداخت هزینه های مختلف کمک می کند و اکثر کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان دوره فوق لیسانس و دکترا ارائه می شوند.

دانشگاه های لیتوانی

بهترین دانشگاه های لیتوانی که در جهان شناخته شده می باشند به صورت زیر می باشند:

 

 • Kaunas University of Technology.
 • Vilnius University.
 • Aleksandras Stulginskis University.
 • University of Bialystok.
 • ISM University of Management and Economics.
 • Kaunas University of Technology.
 • Klaipėda University.
 • LCC International University.
 • Lithuanian Academy of Music and Theatre.
 • Mykolas Romeris University.
 • Šiauliai University.

مدارک مورد نیاز

برای تحصیل در معتبر ترین دانشگاه های لیتوانی و یا مهاجرت از طریق تحصیل به لیتوانی متقاضیان باید مدارک زیر را به صورت کامل و بدون نقص ارائه دهند:

 • متقاضیان باید تمامی مدارک شناسایی خود را به همراه کپی ارائه دهند.
 • متقاضیان باید پاسپورت معتبر ( اعتبار بیش از شش ماه ) داشته باشند.
 • متقاضیان باید تمامی مدارک تحصیلی پیشین خود را به همراه ریز نمرات و ترجمه ی رسمی ارائه دهند.

شایان ذکر است که دانشجویان بعد از اتمام دوره ی تحصیلی می توانند با یافتن شغل مناسب گواهی اقامت لیتوانی را کسب کنند.

مهاجرت از طریق تحصیل به لیتوانی

در صورتی که شما عزیزان بخواهید برای ادامه تحصیل به کشور لیتوانی سفر کنید، باید از هزینه ها و مخارج و همچنین شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور آگاهی کامل داشته باشید و مدارک خود را به صورت کامل به موسسه سفیران سروش سعادت ارائه دهید تا پروسه ی مهاجرتی شما بدون نقص به پایان برسد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 2 =