مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت از طریق تولد در آفریقای جنوبی

مهاجرت از طریق تولد در کشور آفریقای جنوبی
مهاجرت از طریق تولد در آفریقای جنوبی
میانگین امتیاز 4 تعداد 3

یکی از راههای آسان و کم هزینه مهاجرت به آفریقای جنوبی، مهاجرت از طریق تولد در آفریقای جنوبی می باشد. روش مهاجرت از طریق تولد در آفریقای جنوبی با رعایت شرایط و ضوابط قانون مهاجرتی آفریقای جنوبی صرفا از طریق قبول تابعیت این کشور امکان پذیر است. آفریقای جنوبی پس از پایان دوران آپارتاید در 1994 و تدوین قانون اساسی در کشور تحت کنگره ملی آفریقا، قانون تابعیت اش را تغییر داد قانون تابعیت آفریقای جنوبی 1995 قانون دوره آپارتایدی 1949 و 1970 که تابعیت مجزایی را برای اکثریت آفریقایی تبارها و اقلیت های آسیایی و رنگین پوست قایل بود، حذف کرد.

شما عزیزان با مطالعه این مقاله علاوه بر موضوع مهاجرت از طریق تولد در آفریقای جنوبی، با موضوعات مختلفی همانند تابعیت آفریقای، انواع تابعیت آفریقای جنوبی و مدارک و شرایط لازم جهت تابعیت این کشور آشنا خواهید شد، تلاش کارشناسان حرفه ای و باتجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارایه مشاوره های دقیق و هدفمند به شما هموطنان عزیز در هر موضوع مهاجرتی و اقامتی می باشد.

درباره کشور آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی، رسما با نام جمهوری آفریقای جنوبی (RSA)، از معدود کشورهای صنعتی و پیشرفته قاره آفریقا می باشد. این کشور با کشورهایی همانند نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه و موزامبیک مرز مشترک دارد. کشور آفریقای جنوبی دومین کشور بزرگ در قاره آفریقا می باشد  و جمعیتی بالغ بر 57 میلیون نفر دارد و از این نظر 24مین کشور پرجمعیت دنیا به حساب می آید، آفریقای جنوبی دارای 3 پایتخت مختلف است. پرتوریا پایتخت اداری، بلوئم فونتین پایتخت قضایی و کیپ تاون پایتخت قانونگذاری آفریقای جنوبی می باشد. اما بزرگترین و پر رونق ترین شهر آفریقای جنوبی که مقصد اکثر مهاجران ایرانی نیز می باشد، شهر ژوهانسبورگ می باشد. این کشور همچنین کشور چند فرهنگی نیز قلمداد می شود چرا که افراد با بیش از 11 زبان در این کشور تکلم می کنند و جمعیت این کشور ترکیبی از تمام قاره های جهان می باشد.

بانک جهانی اقتصاد کشور آفریقای جنوبی را به مثابه اقتصاد با درآمد متوسط روبه بالا تقسیم بندی می کند همچنین، بنا به همین گزارش این کشور به عنوان کشور جدیدا صنعتی سازی شده یاد می شود و دومین اقتصاد بزرگ قاره آفریقا نیز محسوب می شود و در سال های اخیر با توجه به  فرصت های کاری و سرمایه گذاری ایجاد شده در این کشور، آفریقای جنوبی در کانون توجه مهاجران خارجی قرار گرفته است.

تابعیت آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی قوانین تابعیت خاص خود را دارد که پس از دوره آپارتاید به تصویب مجلس قانونگذاری این کشور رسیده است. بر طبق قوانین تابعیت آفریقای جنوبی افراد از 3 طریق می توانند تابعیت این کشور را اخذ نمایند:

  1. تابعیت از طریق تولد که در مطالب زیر به همراه شرایط و مدارک لازم به طور مفصل شرح داده می شود.
  2. تابعیت از طریق ارث که برای افرادی است که در هنگام تولد یکی از والدین اشان حتما تبعه آفریقای جنوبی باشد.
  3. تابعیت از طریق اعطای تابعیت نیز مخصوص کسانی است که از طریق اعطای تابعیت تبعه آفریقای جنوبی محسوب می شوند.

شرط این نوع تابعیت آفریقای جنوبی این است که متقاضی می بایستی که  دارنده کارت اقامت آفریقای جنوبی بوده و دارای شخصیت خوبی باشد.

ما در بخش های زیر به تفصیل در مورد تابعیت از طریق تولد و شرایط و مدارک لازم توضیح خواهیم داد، تا افراد با پروسه مهاجرت از طریق تولد در آفریقای جنوبی آشنا شوند. پس، تا آخر مقاله با ما همراه شوید.

تابعیت از طریق تولد در آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق تولد که سوال خیلی از هموطنان متقاضی مهاجرت به آفریقای جنوبی می باشد صرفا از طریق اخذ تابعیت این کشور آفریقایی حاصل می شود، بنا به قوانین مصوب آفریقای جنوبی، افراد زیر از طریق تولد تبعه آفریقای جنوبی محسوب می شوند:

  • افراد متولد آفریقای جنوبی قبل از 6 اکتبر سال 1995؛
  • افراد متولد در یا خارج از نکاح یا پس از 6 اکتبر سال 1995 اگر در صورتی که یکی از والدین اش تبعه آفریقای جنوبی یا مقیم دایم آفریقای جنوبی باشد. برای افراد متولد قبل از 6 اکتبر، 1995 مادر فرزند بایستی که در زمان تولد فرزندش تبعه آفریقای جنوبی باشد.
  • افراد متولد آفریقای جتوبی، به فرزند خواندگی درآمده والدینی که یکی از والدین تبعه آفریقای جنوبی باشد و تولدشان ثبت شده باشد.
  • افراد متولد آفریقای جتوبی که تابعیت هیچ کشوری را ندارند و تولدشان ثبت شده است.
  • افراد متولد خارج از آفریقای جنوبی که والدین اشان در هنگام تولد در خدمت دولت آفریقای جنوبی بوده و جزو افراد مقیم دایم آفریقای جنوبی بوده اند.

مدارک لازم جهت اخذ تابعیت از طریق تولد

شما برای اخذ اقامت آفریقای جنوبی و تابعیت از طریق تولد بایستی مدارک پشتیبان زیر را تهیه نماید:

  • فرم BI-24 تکمیل شده که توسط والدین فرزندی که قرار است ثبت شود، پشت نویسی شده است.
  • فرم BI-529 تکمیل شده. کودک و والدین آفریقای جنوبی.
  • کپی و اصل گواهی تولد خارجی.
  • کپی و اصل مدرک تابعیت والدین آفریقای جنوبی. برای مثال، گواهی تولد، کارت شناسایی و پاسپورت معتبر.
  • رضایت نامه معتبر از والدین آفریقای جنوبی کودک نشانگر رضایت اش نسبت به ثبت تولد کودک در آفریقای جنوبی.
  • حکم فرزند خواندگی ( این گزینه برای آندسته از افرادی می باشد که توسط شهروندان آفریقای جنوبی به فرزند خواندگی قبول شده اند.

فرآیند ثبت تولد در آفریقای جنوبی

شما بایستی که تولد فرزندتان را در عرض 30 روز پس از تولد ثبت نمایید. تولد را می توان توسط والدین، پرستاران یا هر شخص دیگری که قانونا مسئول کودک است و از طریق اداره وزارت امور داخله آفریقای جنوبی انجام داد. اگر چنانچه شما در خارج هستید، تولد را می توان در نزدیکترین سفارتخانه یا هیئت دیپلماتیک انجام داد. ثبت تواد پس از 30 روز جزو ثبت دیرهنگام تلقی می شود و مدارک اضافی درخواست می شود.

زمانی که تولد کودک ثبت شد، یک گواهی تولد مشروح و رایگان صادر می شود اما گواهی تولد مشروح زمانی لازم و مورد نیاز است که شما بخواهید با فرزندتان از کشور خارج شوید. ثبت تولد فرزندتان از این نظر مهم است که یکی از مدارک مورد نیاز برای اخذ تابعیت آفریقای جنوبی گواهی تولد فرزنداتان می باشد.

مهاجرت از طریق تولد در کشور آفریقای جنوبی

برای مهاجرت به آفریقای جنوبی راههای مختلفی وجود دارد که یکی از آنها مهاجرت از طریق تولد در آفریقای جنوبی می باشد. بر طبق نظر کارشناسان مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مهاجرت از طریق تولد در آفریقای جنوبی تنها از طریق تابعیت این کشور امکانپذیر است و صرفا تابعیت این کشور از سه طریق تابعیت از طریق تولد، تابعیت از طریق ارث و تابعیت از طریق اعطای تابعیت می باشد. در راستای کار در آفریقای جنوبی امکان اقدام برای اتباع ایرانی در برخی مشاغل وجود خواهد داشت.

یک دیدگاه برای “مهاجرت از طریق تولد در آفریقای جنوبی

  1. امیرعلی گفت:

    مفید و‌جالب بود،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 5 =