مهاجرت سرمایه گذاری در لیتوانی

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در لیتوانی

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در لیتوانی

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در لیتوانی با امتیازاتی چون شرایط آسان اخذ ویزای شنگن و زمان سریع ثبت شرکت، بهترین گزینه برای اخذ اقامت می باشد. در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و حتی آمریکای شمالی، ایده ثبت شرکت در کشور لیتوانی ایده ای است که با حداقل سرمایه گذاری علاوه بر به همراه آوردن اعضای خانواده همچنین می توان از مزیت اقامت اروپایی نیز بهره برد.

 • مزایای ثبت شرکت در لیتوانی چیست؟
 • هزینه ثبت شرکت در لیتوانی چقدر است؟
 • چگونه می توان از طریق شرکت در لیتوانی اقامت دریافت کرد؟
 • انواع شرکت در لیتوانی کدامند؟

جمهوری لیتوانی به پایتختی شهر ویلنیوس، جنوبی ترین کشور بالتیکی اروپا محسوب می شود. این کشور جزو کشورهای بلوک شرقی بوده است و با کشورهای نظیر لهستان، بلاروس، لتونی مرز مشترک دارد. لیتوانی از کشورهای کوچک اما سرسبز و پر رونق اروپایی محسوب می شود که با مساحتی بالغ بر 62200 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 2.7 میلیون نفر به واسطه رشد اقتصادی عالی و نرخ GDP بالا جزو بهترین کشورهای جهان محسوب می شود. روش های مختلفی برای مهاجرت به لیتوانی و از آن طریق اخذ اقامت اروپایی وجود دارد که یکی از سریعترین و آسانترین این روش ها، روش مهاجرت از طریق ثبت شرکت در لیتوانی می باشد که کارشناسان و وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی این را دارند که در این زمینه راهنمائی های لازم را به هموطنان علاقه مند ارائه دهند.

جذابیت های لیتوانی برای سرمایه گذاران در 2021

کشور لیتوانی یکی از اعضای اتحادیه اروپایی (EU) می باشد که از سال 2015 نیز این کشور عضو رسمی ناحیه اروپایی یا Eurozone شده است. از امتیازات کشورهای عضو ناحیه شنگن می توان به مسافرت بدون ویزا و امکان انجام بیزینس در کلیه کشورهای عضو اشاره کرد، همچنین لیتوانی در بین سایر اعضای اتحادیه اروپایی و منطقه آزاد اقتصادی اروپا، دارای سیاست مالیاتی جذاب برای کارآفرینان می باشد به همین دلیل لیتوانی دارای پتانسیل خوبی برای رشد فعالیت تجاری می باشد. علاوه بر این ها لیتوانی به واسطه زیرساخت های پیشرفته، استاندارد زندگی و شهرهای سبز (Green Cities) در کل اروپا معروف می باشد.

بر مبنای داده های EUROPE GREEN CITY INDEX از بین 30 شهر اروپایی، پایتخت لیتوانی، شهر ویلنیوس، دارای بهترین کیفیت هوا در کل قاره اروپایی است. مهاجرت از طریق ثبت شرکت در لیتوانی به واسطه دسترسی به نیروی کار تحصیلکرده و فراوان همچنین از جمله امتیازات لیتوانی برای سرمایه گذاران و کارآفرینان ایرانی محسوب می شود. لازم است بدانید که در سال 2021 92% از جمعیت سنین کار در کشور لیتوانی دارای تحصیلات عالی یا تحصیلات دبیرستانی هستند.

شرایط مهاجرت از طریق ثبت شرکت در لیتوانی

به خاطر هزینه پایین و نیز فرآیند ثبت سریع شرکت، لیتوانی بهترین گزینه برای مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت محسوب می شود. لازم است بدانید که هزینه ثبت شرکت در لیتوانی درحدود 750€ (یورو) می باشد و کل پروسه ثبت شرکت در لیتوانی بین 5 الی 10 روز کاری طول می کشد که ایده آل برای سرمایه گذاران خارجی محسوب می شود. اما سرمایه گذاران ایرانی برای مهاجرت از طریق ثبت شرکت در لیتوانی به کدام نوع ویزا نیازمندند؟ هموطنان ایرانی جهت سفر به لیتوانی و انجام بیزینس و ثبت شرکت در لیتوانی 3 نوع گزینه ویزایی در اختیار دارند:

 • ویزای ویزیتور موسوم به ویزای نوع D لیتوانی
 • ویزای شنگن تجاری بلند مدت لیتوانی
 • ویزای شنگن تجاری کوتاه مدت لیتوانی

ویزای ویزیتور یا همان ویزای نوع D به متقاضی امکان ورود و خروج چند باره را در طول سال فراهم می کند. اخذ این نوع ویزا یکی از آسانترین و سریعترین روش ها برای اخذ ویزای شنگن بلند مدت است. نکته مهم درباره این ویزا این است که این ویزا اجازه اقامت را به متقاضیان نمی دهد و صرفا برای تردد یک ساله به داخل اتحادیه اروپایی و لیتوانی صادر می شود.

شرایط مهاجرت از طریق ثبت شرکت در لیتوانی

انواع شرکت در مهاجرت از طریق ثبت شرکت در لیتوانی

همانطوریکه در مطالب پیشین نیز بیان گردید، مهاجرت به لیتوانی از طریق ثبت شرکت ایده جذابی برای سرمایه گذاران خارجی جهت دریافت اقامت اتحادیه اروپایی و راه اندازی کسب و کار در ناحیه شنگن می باشد. اما فرآیند ثبت شرکت موفق بستگی مستقیمی با شرایط و الزامات حقوقی و اجرائی دارد. یکی از این شرایط، اطلاع یابی از انواع ساختار شرکت قانونی در کشور لیتوانی می باشد. انواع شرکت های معروف و متداول جهت ثبت در کشور لیتوانی به همراه مشخصات هر کدام عبارتند از:

 • شرکت خصوصی با مالکیت محدود (LTD)
 • شرکت انفرادی (IE)
 • شرکت دولتی با مالکیت محدود (PLC)
 • شراکت با مسئولیت محدود (LLP)
فرم قانونی شرکت مسئولیت تعداد سهامداران مقدار حداقل سرمایه لازم مدیریت
LTD مسئولیت مدنی محدود 249-1 سهامداران 2500€ مدیر یا هیئت مدیره
IE مسئولیت مدنی نامحدود 1 مالک نامشخص مالک IE همچنین مدیر شرکت می باشد، با این حال فرد دیگری نیز برای این پست منصوب شود.
PLC مسئولیت مدنی محدود تعداد سهامداران نامحدود می باشد. 40000€ مدیر یا هیئت مدیره
LLP مسئولیت مدنی محدود 10-1 عضو مقدار سهام توسط اعضای LLP تعیین می شود نماینده انتصابی یا هیئت مدیره فردی

مراحل اصلی تاسیس شرکت در لیتوانی

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در لیتوانی و اخذ اقامت لیتوانی تابع مراحل متعددی است که متقاضیان قبل از درخواست ثبت شرکت بایستی به آن توجه نمایند. در واقع می توان به جرات گفت که یکی از کشورهای اروپایی با شرایط آسان ثبت شرکت و محیط جذاب و سودآور، کشور لیتوانی می باشد. در همین راستا، مراحل ثبت شرکت و مهاجرت به لیتوانی به شرح ذیل می باشد:

 • انتخاب نام شرکت
 • تهیه مدارک تاسیس شرکت
 • تهیه مدارک لازم برای تایید ثبت رسمی
 • تکمیل فرم ثبت شرکت

در پایان بحث، اگر شما هم نیازمند اطلاعات بیشتر راجع به راههای اخذ آسان و سریع اقامت اروپایی می باشید، شما می توانید با وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمائید. وکلا و کارشناسان ارشد موسسه ما در این مقاله اطلاعاتی را در خصوص مهاجرت به لیتوانی از طریق ثبت شرکت در اختیار علاقمندان قرار دادند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.