مهاجرت کاری آرژانتین

مهاجرت به آرژانتین از طریق کار

مهاجرت به آرژانتین از طریق کار

برای مهاجرت به کشور آرژانتین روش های مختلفی مثل مهاجرت کاری، مهاجرت تحصیلی، سرمایه گذاری، تولد فرزند، ازدواج با تبعه این کشور و پناهندگی وجود دارد. مهاجرت به آرژانتین از طریق کار یکی از رایج ترین روش ها برای مهاجرت و اقامت در این کشور است که مورد توجه بسیاری از متقاضیان در سراسر دنیا می باشد. برای مهاجرت کاری به کشور آرژانتین قوانین و شرایطی وجود دارد که رعایت آن برای تمامی متقاضیان الزامی است. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار سعی دارند به بررسی شرایط مهاجرت به آرژانتین از طریق کار بپردازند و اطلاعات مختصری در این خصوص در اختیار افرادی قرار دهند که کشور آرژانتین را برای کار و زندگی انتخاب کرده اند.

 • بهترین مشاغل برای مهاجرت به آرژانتین کدامند؟
 • هزینه زندگی در آرژانتین برای نیروی کار چقدر است؟
 • آیا می توان از طریق کار، در آرژانتین اقامت دریافت کرد؟
 • پردرآمدترین مشاغل در آرژانتین کدامند؟

شرایط اقتصادی و مهاجرت به آرژانتین از طریق کار

بر اساس اعلام بانک جهانی اقتصاد کشور آرژانتین اقتصادی با درآمد متوسط برای سال مالی 2020 بوده است، آرژانتین دومین کشور بزرگ بعد از کشور آرژانتین است. در اوایل قرن 20 آرژانتین دارای بالاترین سطح سرانه تولید ناخالص داخلی در جهان بود که به موازارت از کانادا، استرالیا، فرانسه و ایتالیا پیشی گرفت. آرژانتین یکی از بزرگترین تولید کنندگان کشاورزی در دنیاست که در بیشتر موارد مثل تولید گوشت گاو، مرکبات، انگور، عسل، ذرت، سویا، گندم، کدو و تخم آفتاب گردان در صدر تولید گنندگان قرار گرفته است.

معادن و سایر فعالیت های استخراج مثل: گاز و نفت در حال رشد هستند و حدودا 4% از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهند. علاوه بر این آرژانتین دارای منابع انرژی قابل تجدید است، به طور بالقوه این کشور یکی از اصلی ترین انتقال دهندگان انرژی تجدید ناپذیر در دنیاست. در اقتصاد کشور آرژانتین صنعت نقش زیادی دارد به صورتی که 15% از تولید ناخالص داخلی این کشور به صنعت وابسته است.

بررسی مهاجرت به آرژانتین از طریق کار

برای مهاجرت کاری به کشور آرژانتین متقاضیان بین المللی به دعوت نامه شغلی و ویزای کار این کشور نیاز دارند، برای پیدا کردن کار در این کشور می توانید از طریق وب سایت های معتبر کاریابی، آگهی های شغلی منتشر شده و موسسات کاریابی معتبر اقدام کنید. محبوبترین شغل ها در کشور آرژانتین عبارتند از: پرستار، کارشناس منابع انسانی، مهندس مکانیک، توسعه دهنده وب، مهندس نرم افزار، مشاغل مرتبط با بهداشت و درمان، بیوتکنولوژی، مکانیک و مدیر ساخت و ساز. پس از جست و جوی کار از طریق راه های ممکن باید بهترین شغل را با توجه به رشته تحصیلی و سوابق کاری خود انتخاب کنید، پس از آن باید مدارکی مثل مدارک تحصیلی، رزومه و سوابق کاری، تکمیل فرم در نظر گرفته شده، اسکن مدارک شناسایی و پاسپورت و مدرک معتبر زبان به کارفرما ارسال کنید تا درخواست شما بررسی شود.

اگر واجد شرایط لازم برای شروع کار در موقعیت شغلی اعلام شده باشید برای شما دعوت نامه شغلی ارسال می شود. با دریافت دعوت نامه شغلی متقاضی خارجی می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار انجام دهد. ویزای شغلی توسط سفارتخانه یا کنسولگری کشور آرژانتین صادر می شود با توجه به اینکه سفارتخانه کشور آرژانتین در ایران وجود دارد متقاضیان ایرانی می توانند به راحتی اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار آرژانتین انجام دهند. در زمان مصاحبه حضوری در سفارتخانه برای بررسی دقیق درخواست باید مدارک و مستندات تعیین شده را ارائه کنید اگر واجد شرایط لازم باشید پس از گذشت مدت زمان مشخص ویزای کار برای شما صادر می شود.

بررسی مهاجرت به آرژانتین از طریق کار

بهترین شهرهای آرژانتین برای کار

یکی از بهترین شهرهای آرژانتین که برای کار و زندگی مناسب می باشد شهر بوینس آیرس است که به عنوان پایتخت این کشور شناخته می شود. اما اگر قصد کار و زندگی در این شهر را دارید باید آگاه باشید که هزینه های زندگی در این شهر گران است. علاوه بر بوینس آیرس شهرهای دیگری در آرژانتین وجود دارد که برای کار و زندگی شرایط خوبی دارند که عبارتند از: شهر کوردوبا، شهر روزاریو، شهر سان نیکولاس، شهر لاپلاتا، شهر مندوزا، شهر تاندیل، شهر جنرال بلگرانو و شهر سان خوان. متقاضیانی که قصد مهاجرت به کشور آرژانتین را دارند می توانند با مطالعه مقاله جمعیت آرژانتین اطلاعات عمومی در رابطه با این کشور کسب کنند. بهترین شرکت هایی که در شهرهای مختلف کشور آرژانتین جای گرفته اند شامل:

 • Flowserve
 • Kin + Carta Americas
 • Amazon
 • Flybondi
 • DIA
 • Spark Digital
 • Innovid
 • Eventbrite
 • DataArt
 • R. Horton

حقوق و دستمزد در مهاجرت به آرژانتین از طریق کار

اطلاع از حقوق و دستمزد برای افرادی که قصد دارند مهاجرت به آرژانتین از طریق کار را تجربه کنند ضروری است تا بتوانند تصمیم درستی برای اقامت در این کشور بگیرند. حقوق و دستمزد ماهانه بر اساس عوامل مختلفی مثل سوابق کار، میزان تحصیلات و موقعیت شغلی به کارکنان تعلق می گیرد، در کشور آرژانتین حقوق و دستمزد ماهانه در سال 2022 بین 12300ARS تا 401000ARS (پزو آرژانتین) متغیر است. میانگین حقوق ماهانه پرداختی در آرژانتین 90600ARS (پزو آرژانتین) برآورد شده است یعنی بیش از نیمی از کارکنان این کشور این مبلغ را به عنوان حقوق و دستمزد دریافت می کنند. در جدول زیر به میزان حقوق و دستمزد در برخی از مشاغل در کشور آرژانتین اشاره می کنیم.

معرفی موقعیت شغلیحقوق و دستمزد ماهانه
جراح ارتوپدی402000ARS (پزو آرژانتین)
اورولوژیست328000ARS (پزو آرژانتین)
فیزیولوژیست223000ARS (پزو آرژانتین)
مدیر بانک205000ARS (پزو آرژانتین)
پزشک CCU189000ARS (پزو آرژانتین)
مدیر مالی176000ARS (پزو آرژانتین)
مدیر عملیات160000ARS (پزو آرژانتین)
مدیر بازاریابی152000ARS (پزو آرژانتین)
استاد مدیریت بازارگانی139000ARS (پزو آرژانتین)
تولید کننده129000ARS (پزو آرژانتین)
مدیر توزیع125000ARS (پزو آرژانتین)
زمین شناس121000ARS (پزو آرژانتین)
مدیر آموزش109000ARS (پزو آرژانتین)
مدیر رستوران107000ARS (پزو آرژانتین)
کنترل کیفیت107000ARS (پزو آرژانتین)
سرپرست آزمایشگاه107000ARS (پزو آرژانتین)

کشور شیلی یکی از کشورهای آمریکای جنوبی است که دارای شرایط خوبی برای کار و زندگی می باشد. برای اطلاع از شرایط کار در این کشور پیشنهاد می کنیم مقاله مهاجرت به شیلی از طریق کار را با دقت مطالعه کنید. در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این امکان برای شما فراهم شده تا برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط کار در کشورهای مطرح دنیا و اخذ مشاوره های تخصصی با کارشناسان و وکلای موسسه در تماس باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *