مهاجرت به کشور آرژانتین

مهاجرت به آرژانتین

مهاجرت به آرژانتین

مهاجرت به آرژانتین به عنوان یکی از کشورهای مطرح آمریکای جنوبی کمتر مورد توجه قرار گرفته است در حالی که جذابیت های زیادی در آن دیده می شود.برای آنهایی که رسیدن به آمریکا برای آنها کار آسانی نیست شاید بتوان گفت رسیدن به آرژانتین و پس از آن رفتن به آمریکا ممکن تر و راهی قابل انتخاب میباشد. در این مقاله (6 راه اصلی) مهاجرت به آرژانتین را مورد تحلیل قرار میدهیم.

 • شرایط و ویژگی های مهاجرت به آرژانتین در سال 2022 چگونه است؟
 • اقامت آرژانتین قابل اخذ میباشد؟
 • هزینه های زندگی در آرژانتین به چه نحوی است؟

آرژانتین مکانی مناسب برای مهاجرت اقوام گوناگون می باشد یا خیر؟ کشور آرژانتین از دیرباز برای ما ایرانیان یادآور خاطرات خوش فوتبال و تیم ملی آن است و همه آن را با پیراهن سفید و آبی راه راه به یاد می آورند. آرژانتین به دلیل بازیکنان و تیم ملی محبوبش همواره مورد طرفداری خیلی از مردم جهان بوده است. اما مقوله مهاجرت امری است متفاوت و نیازمند دقت در زمینه زندگی و نقشی که دولت ها در برنامه های پیش بینی شده برای مهاجرین دارد. لذا ممکن است مهاجرت به آرژانتین به زیبایی تیم ملی آن نباشد. ما نیز در پی آن هستیم که اندکی در ادامه این مقاله به موضوع مهاجرت به این کشور بپردازیم.

معرفی کشور آرژانتین

جالب است که بدانید نام کشور آرژانتین از کلمه لاتین نقره argentum مشتق شده است. زیرا کاشفان اولیه اسپانیایی امیدوار بودند که کوه نقره در این منطقه پیدا نمایند. همچنین آرژانتین هشتمین کشور بزرگ جهان است که از لحاظ جغرافیایی تحت تاثیر کوه های آند در غرب قرار دارد. این کشور حدود 41.1 میلیون نفر جمعیت داشته باشد.

شایان ذکر است شهر بزرگ بوئنس آیرس بیش از یک سوم جمعیت این کشور را تشکیل می دهد. این کشور همچنین یکی از پیشرفته ترین کشورهای امریکای جنوبی است که عضو G-20 و یا سازمان جهانی اقتصاد کلان است. آرژانتین در حالی که در قرن بیستم یکی از ثروتمند ملت ها بود، بی ثباتی سیاسی و آشفتگی اقتصادی بخش عمده ای از این دستاوردها را تغییر داد. این امر عواقب مستقیمی برای مردم محلی و بازدید کنندگان خواهد داشت و در حال حاضر محدودیت های داخلی برای مبادلات ارز خارجی وجود دارد.

دلایل مهاجرت به آرژانتین

این کشور زیبا دارای طبیعت بکر و زیبایی برای گشت و گذار و اکتشاف است. زندگی در آرژانتین با زندگی که ممکن است در اروپا داشته باشید، قابل مقایسه است اما هزینه های بسیار کمتری دارد. اگرچه این کشور گران تر از سایر کشورهای امریکای جنوبی است اما شیوه زندگی متفاوتی برای فرهنگ و سبک زندگی دارد که برای بسیاری از خارجی ها جذابیت دارد. آرژانتینی ها به دوستی و خون گرمی، مخصوصا نسبت به بازدیدکنندگان شناخته می شوند. شهروندان حق آموزش رایگان در تمام سطوح را دارند. این آموزش شامل دوره های پس از تحصیل متوسطه یا دانشگاه نیز می شود. مدارس عالی این کشور به دو زبان تدریس می کنند.

دلایل عدم مهاجرت به آرژانتین

از دلایلی که کشور آرژانتین مورد نقد متقاضیان ورود قرار می گیرد عبارت است از:

 • در این کشور مالیات نسبتا بالایی دریافت می شود. در حدود 37.2% از تولید ناخالص داخلی کشور از درآمدهای مالیاتی است. بسیاری از ساکنین این کشور به دریافت مالیات در این کشور نقد دارند و بیان می کنند که به اندازه دریافت مالیات به رفاه مردم رسیدگی نمی شود.
 • وجود محیط کار دشوار و سخت برای مهاجران. مگر اینکه فرد به طور خاص توسط یک شرکت بین المللی جذب شود.
 • اداره دولتی این کشور ناکارآمد است. زیرا از بسیاری از خدمات اساسی و عمومی مانند آموزش و پرورش و بهداشت در صورت امکان برای فرزندان جلوگیری می کنند.
 • نرخ تورم بالا در آرژانتین همواره یکی از شکایت های مردم است. مواد غذایی مانند شیر، گوشت و حبوبات افزایش قیمت سالانه تا 9% را مشاهده می کنند.

همانطور که آرژانتین در حال حاضر گران تر از سایر کشورهای امریکای جنوبی است. این افزایش قیمت ها از نظر اقتصادی می تواند برای کسانی که درآمد ثابت دارند دشوار باشد.

دلایل عدم مهاجرت به آرژانتین

مهاجرت کاری به آرژانتین

مسافران خارجی که به منظور کسب و کار و گردشگری به آرژانتین سفر می کنند به محض ورود یک ویزای 90 روزه برای آن ها صادر می شود. نیازی نیست برای آن درخواست ویزای جداگانه ارائه دهند. با این حال قانون آرژانتین مستلزم آن است که شهروندان ایالات متحده قبل از ورود به آرژانتین هزینه پردازش را به مبلغ 160$ (دلار) پرداخت نمایند. این مبلغ می تواند به صورت آنلاین پرداخت شود و برای یک دوره 10 ساله مناسب است. هر بار که وارد کشور می شوید یک رسید دریافت می کنید که نشان دهنده تایید پرداخت باشد. گرفتن ویزا برای آرژانتین می تواند یک روند طولانی باشد و اغلب اوقات به مصاحبه فردی در اداره مهاجرت در پایتخت کشور، بوئنس آیرس نیاز دارد.

ویزای کارکنان قراردادی برای افرادی است که برای کار در یک شرکت آرژانتینی قرارداد دارند. اغلب اوقات می توانید برای این ویزا قبل یا بعد از ورود به کشور درخواست دهید. در پاره ای از موارد باید نسخه ای تایید شده از اعتبارنامه و تجربه کاری گذشته را ارائه دهید. برای کار در آرژانتین، همه شهروندان خارجی علاوه بر ویزای کار به اجازه کار در این کشور نیز نیاز خواهند داشت.

مهاجرت تحصیلی به آرژانتین

برای مهاجرت به آرژانتین از طریق تحصیل، زمانی می توانید برای ویزای آن اقدام کنید که در یک موسسه آموزشی ثبت نام و اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های آرژانتین کرده باشید. این موسسه بایستی توسط اداره مهاجرت آرژانتین تایید شده باشد. این ویزا تا دوره های تحصیلی شما معتبر است ادامه می یابد و پس از آن تمدید نمی شود. برای این که فردی بتواند به کشور آرژانتین به عنوان دانشجوی خارجی وارد شود، باید ویزای تحصیلی آرژانتین را به دست آورد.

مهاجرت مالی و هزینه زندگی در آرژانتین

هر شخصی که بتواند حداقل درآمد سالانه $8500 (دلاری) را داشته باشد و سپرده خود را در بانک های آرژانتینی اثبات کند، می تواند برای این نوع ویزا درخواست دهد. هزینه زندگی در مطرح ترین شهرهای آرژانتین ماهانه حدود 600$ (دلار آمریکا) میباشد. این هزینه بابت هزینه مسکن و وخورد و خوراک و پوشاک و مسکن و بیمه و اینترنت و غیره میباشد. تا زمانی که متقاضی بتواند اسنادی را ارائه کند که ثابت نماید درآمد آن ها برای زندگی در آرژانتین کافی است، می توانند برای این نوع ویزا درخواست نمایند. نکته جالب درباره هزینه زندگی در آرژانتین 2022 اینکه شاخص این هزینه در آرژانتین حدود 18.64% پایین تر از ایران می باشد. شما سروران گرامی می توانید با مشاهده نمودار زیر به توزیع هزینه های زندگانی در کشور آرژانتین پی ببرید:

توزیع مخارج زندگی در آرژانتین

اقامت در کشور آرژانتین

درخواست اقامت در آرژانتین معمولا طول می کشد. در حالی که اقامت برخی در عرض چند ماه تصویب و یا رد می شود، دیگران ممکن است چندین سال صبر کنند. دریافت اقامت دائم به شما حق اقامت و کار در آرژانتین را به طور نامحدود می دهد. در انتها ضمن سپاس و قدردانی از مطالعه مقاله مهاجرت به آرژانتین، امیدواریم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. به جهت پرسش برخی عزیزان نیز توصیه می شود در مورد کار در آرژانتین در مقاله مربوطه اطلاعات مربوط و کار در این کشور را مطالعه فرمایند. خرسندیم که با افتخار اذعان نماییم موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تیمی مجرب در امور مهاجرت و اقامت به اقصی نقاط دنیا، آماده است تا به سوالات مهاجرتی شما عزیزان پاسخ دهد. لذا در صورت نیاز به کسب مشاوره و اخذ راهنمایی بیشتر با موسسه ما تماس حاصل فرمائید.

سوالات همیشگی در خصوص مهاجرت به آرژانتین

آرژانتین یکی از مقصدهایی است که کمتر مورد توجه ایرانی ها قرار می گیرد، اما سوالاتی که در این خصوص وجود دارد عبارتند از:

 • آیا آرژانتین مقصدی گران قیمت برای مهاجرت است؟ هزینه ماهانه زندگی تک نفره در آرژانتین در حدود 600$ (دلار) است.
 • متداول ترین راه های مهاجرت به آرژانتین کدامند؟ تحصیل، کار، ازدواج و سرمایه گذاری.
 • آیا می توان در آرژانتین اعلام پناهندگی کرد؟ پرونده های مهاجرتی از طریق پناهندگی به ندرت مورد پذیرش آرژانتین قرار می گیرند.
 • آیا آرژانتین کشور مناسبی برای مهاجرت است؟ نمی توان به قاطعیت به این سوال پاسخ داد اما به طور کلی می توان گفت که این کشور در جمع برترین کشورهای جهان جایگاهی ندارد.
4.7/5 - (27 امتیاز)

30 دیدگاه برای “مهاجرت به آرژانتین

 1. محمد اسحاق امیری گفت:

  بعد از تقدیم سلام و تبریکی سال نو به تک تک شما محمد اسحاق هستم از ولایت لوگر فیلا در ولایت کابل ناحیه هفتم فارغالتحصیل پوهنتون کابل پوهنزی زراعت بعد از فراغت پوهنتونم بعد از امتحانا پی هم به امنیت ملی بحیث امر زون مقرر شدم پنج ماه قبل طالب ها ی وحشی که کابل را گرفت پنهان دور از خانه ام در یک جای مخفی پنهان هستم و به خاطر غذای اطفال وسایل خانه ام را بفروش می رسانم و یگانه آرزویم همین است که اولادهایم و خودم در یک جای امن زندگی خویش را ادامه دهیم فلهذا از شما در این وقت بسیار خطرناک و اساس زنگی من و اطفالم را نجات دهید تشکر رخصتی های سال نو برایتان آرزو میکنم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   آرزوی بهروزی برای شما و خانواده دارم اما متاسفانه در این زمینه خدماتی ارائه نمی کنیم که بتونیم به شما کمک کنیم

 2. طلایی پور گفت:

  مقالات عالی بود.
  واقعا ممنونم

 3. منوچهر گفت:

  برای ویزای بازنشسته ها میشه اگر اینجا دارای بیزینس بود این مبلغ درآمد را به عنوان بازنشستگی ارائه داد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   کدوم مبلغ رو میفرمائید دوست عزیز؟

 4. Arezoo گفت:

  سلام. با توجه به مطالبی که عنوان شد آبا موسسه سفیران سروش سعادت کشور آرژانتین را برای مهاجرت پیشنهاد می نماید؟
  ممنون از مطالب بی نظیرتون.

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   سوال شما خیلی کلی و مبهمه سرکار خانم
   زحمت بکشید روزمه تون رو ارسال بفرمائید تا بررسی بشه که شانس کافی برای ویزاهای این کشور رو دارید یا خیر

 5. AMIRHOSSEIN گفت:

  مرسی عالی بود

 6. خدیجه هزاره گفت:

  با سلام
  لطفا در مورد انواع ویزاهای کشور آرژانتین توضیح دهید.باتشکر

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در این خصوص مقاله ویزای تحصیلی آرژانتین و ویزای کار آرژانتین رو مطالعه نمایید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 7. اصغرزاده گفت:

  آیا آرژانتین در ایران سفارت داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله در خیابان دروس-بلوار شهرزاد-خیابان یارمحمدی هستش

 8. Sadegh گفت:

  آیا با مهندسی برق میشه اقدام کرد برای آرژانتین؟ ایرانی ها می تونند ویزا بگیردند؟

  1. داوری گفت:

   سلامت و عرض ادب
   بله این امکان وجود داره به این شرط که قرارداد کاری داشته باشید
   در این خصوص مقاله مهاجرت به آرژانتین از طریق کار رو مطالعه نمایید

 9. صبا صابری گفت:

  سلام
  لطفا در مورد ویزای تحصیلی آرژانتین توضیح میدید؟
  ممنون از مطالب خوبتون

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله در این خصوص مقاله ترک تابعیت آرژانتین رو مطالعه نمایید

 10. سکوت گفت:

  با مهاجرت به آرژانتین میشه اقامت این کشور رو بدست آورد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله امکاپذیره و لطفا در این خصوص مقاله اقامت دائم آرژانتین رو مطالعه نمایید.

 11. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 12. قراری گفت:

  آیا با توجه به بی ثباتی های اقتصادی و سیاسی کشورهای آمریکای لاتین در دهه های اخیر، توجیهی برای سرمایه گذاری در این کشورها وجود دارد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   ما هم برای سرمایه گذاری کشورهای درجه یک رو توصیه میکنیم

 13. leilakk گفت:

  سلام.
  بابت اطلاعاتی که در مقاله‌هاتون در اختیار ما قرار میدین تشکر می‌کنم.

 14. فرشید گفت:

  چقدر طول می کشه تا بشه پاسپورت ارژانتین رو گرفت؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در این خصوص مطالب مفصله که پیشنهاد میکنم مقاله اقامت دائم آرژانتین را مطالعه کنید

 15. امیر عباس گفت:

  بابت مطلب خوبتون در مورد مهاجرت به آرژانتین تشکر می کنم اگا امکانش هست در مورد مهاجرت با برزیل هم مطلب بذارید

  1. رهنما گفت:

   دوست گرامی می توانید مقاله مهاجرت به برزیل را مطالعه فرمایید.

 16. Ali گفت:

  سلام مهاجرت به آرژانتین از طریق‌ تحصیلی برای دانشجویان معماری رو پیشنهاد میکنید ؟

  1. رهنما گفت:

   سلام و وقت بخیر
   رزومه فرد متقاضی پیش از اقدام از هر طریقی باید مورد بررسی قرار گیرد.

 17. v!da گفت:

  سلام و تشکر از مقاله های خوبتون
  من مهندس مکانیک از دانشگاه شهیدبهشتی هستم، 25 سال دارم ایا مهاجرت به آرژانتین برای من گزینه مناسبی است؟
  ممنونم

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   از چه طریقی تمایل به مهاجرت به این کشور را دارید؟ شرایط شما بسیار مناسب است. برای راهنمایی بهتر شما پیشنهاد میکنیم با موسسه ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :