مهاجرت سرمایه گذاری در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

در سالهای اخیر بسیاری از افراد علاقه مند به مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک شده اند که برای انجام این فرایند باید شرایط لازم را احراز نمایند. به همین دلیل موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را جهت راهنمایی سرمایه داران مشتاق به خرید ملک در این کشور گردآوری نموده است. امیدواریم با مطالعه اطلاعات به روز شده در این بخش، بتوانید بهترین مسیر برای مهاجرت به آلمان را انتخاب کنید.

مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک در 2022

برای کسانی که قصد دارند در مدت بیش از چند سال در آلمان بمانند و اقامت کشور آلمان را از طرقی به دست آورده اند، خرید یک خانه یا آپارتمان می تواند گزینه بسیار مناسبی برای تمدید اقامت باشد. چرا که مبالغ اجاره بها در این کشور بسیار بالاست. همچنین بسیاری از افراد برای سرمایه گذاری تصمیم به خرید ملک در این کشور می گیرند. از این نقطه نظر نیز تحقیقات نشان داده که قیمت ملک در آلمان رشد خوبی در مقایسه با بسیاری از کشورهای حوزه شنگن دارد.

جهت دریافت اقامت دائم کشور آلمان، شخص متقاضی باید حداقل برای مدت زمان بین 3 تا 5 سال در این کشور زندگی کند. برای چنین افرادی که به دنبال دریافت اقامت این کشور هستند نیز خرید ملک گزینه مناسبی است. در سال 2022 به خریداران ملک در اروپا به شدت توصیه می شود جهت هر نوع سرمایه گذاری در بخش املاک با وکلا (Rechtsanwalte) و یا مشاوران مالیاتی (Steuerberäter) پروسه خود را در پیش گیرند.

مزایای مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

یکی از دلایل منطقی جهت مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک اینست که نرخ وام مسکن کم است. در کشور آلمان، قیمت خرید خانه ها همچنان نسبتا پایین است، هرچند در بعضی از نقاط، مانند مونیخ، اندکی افزایش نشان داده است. بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر، تمایل به خرید خانه در میان آلمانی ها بالاست. آنها اغلب معمول ترین و غیر اروپایی ترین روش خرید را در حال حاضر برای خرید ملک انجام می دهند. نوسان قیمت در بازار املاک این کشور بسیار پایین است هرچند که تقاضا بالاست. همواره پیشنهاد می شود در بهترین مناطق شهرهای این کشور جهت خرید ملک اقدام نمایید.

چرا که از زیر ساخت های بسیار مناسبی برخوردارند و در مقایسه با سایر مناطق به صرفه تر می باشد. تعداد آلمانی هایی که صاحب خانه هستند در مقایسه با سایر نقاط اروپا شگفت انگیز است. در حدود 46% جمعیت در این کشور صاحب خانه اند. همانند سایر کشورها، نسبت با توجه به درآمد متفاوت است.

چرایی خرید ملک در آلمان

از چشمگیر ترین مزایای خرید ملک در آلمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • به شما ویزای اقامت فوری برای زندگی در آلمان داده می شود.
  • خانواده و فرزندان نیز می توانند برای اقامت آلمان اقدام کنند.
  • اعطای کارت اقامت دائم بعد از 5 سال اقامت در آلمان به همراه خانواده
  • اعطای تابعیت آلمان پس از 6-8 سال تحت قوانین تابعیت آلما ن با داشتن مدرک زبان آلمانی.
  • اجازه اقامت آلمان و رفت و آمد رایگان و راحت در منطقه شنگن به افراد اعطا می شود.
  • هم اشخاص حقیقی و هم اشخاص حقوقی مجاز به خرید املاک و مستغلات در این کشور هستند

آلمان مدتی است که یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در جهان بوده است. وقتی صحبت از خرید املاک و مستغلات توسط خارجی ها به میان می آید، کشورهای کمی مانند آلمان وجود دارد که این اجازه را به افراد خارجی برای خرید ملک بدهد.  آلمان یکی از اقتصادهای قدرتمند در اروپا، کشور توسعه یافته و استانداردهای زندگی عالی برای سرمایه گذاران HNW است.

آلمان همچنین دارای بهترین سیستم آموزشی، مراقبت های بهداشتی در سطح جهانی و کیفیت بالای استانداردهای زندگی و مرکز تجارت، علم و نوآوری است. در آلمان، اساساً هیچ برنامه دولتی برای ارائه ویزای طلایی برای سرمایه گذاری وجود ندارد. همچنین امکان سرمایه گذاری در ملک به منظور اقامت وجود ندارد. با این حال، برای افراد ثروتمند این امکان وجود دارد که اجازه اقامت در آلمان را از طریق سرمایه گذاری تجاری که منافع اقتصادی به همراه دارد، دریافت کنند.

محدودیت های مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

در سال های اخیر به قدری مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک از سوی سرمایه گذاران خارجی انجام شده که پیش بینی می شود این روند یکی از اصلیترین طرق جذب سرمایه در سالهای پیش رو برای کشور آلمان باشد. محدودیت های قانونی در خصوص اموال غیرقانونی وجود دارد و بسیاری از مهاجرین دارای سطوح درآمد قابل توجه مایل به خرید ملک در این کشورند ولی از قوانین این کشور اطلاعات کافی ندارند.

مؤسسات مالی که پیشنهاد وام مسکن برای سرمایه گذاران خارجی دارند، بسیارند ولی دقت نمایید که برخی از آنها غیر قانونی اند. قبل از خرید ملک در اروپا چه در سایر کشورهای اتحادیه اروپا، این نکته را در نظر داشته باشید که املاک در این کشورها کوچکتر از سایر نقاط، مانند آمریکای شمالی می باشند.

محدودیت های مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک

مقایسه ملک در آلمان و آمریکا

بیش از 81 میلیون نفر در آلمان زندگی می کنند و 320 میلیون نفر در آمریکا. اگر بخواهیم نسبت جمعیت به مساحت این 2 کشور را مقایسه نماییم، در می یابیم که در آلمان مساحت کمتری برای اسکان شهروندان وجود دارد، بنابراین طبیعی است که متراژ منازل کمتر از آمریکا باشد. بنابراین قیمت نیز بسیار بالاتر است. همچنین لازم به ذکر است که خانه ها در آلمان، به طور عمده، با استفاده از مواد با کیفیت به خوبی ساخته شده و زیر نظر قوانین سخت گیرانه ساخته شده اند. بسیاری از خانه ها با سنگ تراشی به عنوان مواد اولیه در داخل و خارج ساخته شده اند. بسیاری از خانه های چوبی (اگر وجود داشته باشند) عمدتا از چوب و دیوار خشک ساخته شده اند.

البته باید توجه داشت هرچند خارجی ها در آلمان و آمریکا اجازه خرید ملک دارند، به این وسیله نمی توانند ویزا بگیرند. این در حالی است که در برخی از کشورهای دنیا از جمله ترکیه، پرتغال، اسپانیا، یونان، قبرس و غیره کسانی که به ارزش مشخصی ملک خریداری کنند، می توانند اقامت و در نهایت تابعیت آن کشور را به دست آورند. مثلا خرید ملکی به ارزش 250000$ (دلار آمریکا) در ترکیه مستقیما منجر به اخذ پاسپورت این کشور می شود. در پرتغال هم اگر فردی ملک یا املاکی به ارزش 500000€ (یورو) خریداری نماید، امکان اخذ اقامت و پس از 6 سال تابعیت پرتغال را برای خود و اعضای خانواده اش دارد.

بازار املاک در آلمان

از زمان سقوط مالی، قیمت خانه در آلمان بسیار افزایش یافته است و اکنون به جایی رسیده است که برخی از مفسران نسبت به احتمال ظهور حباب در شهرهای بزرگ هشدار داده اند. به عنوان مثال، مشاوره املاک نایت فرانک ادعا کرد که قیمت ها در برلین در سال 2022 با یک پنجم (20.5%) افزایش یافته است و آن را تبدیل به سریع ترین بازار شهر در حال حرکت در جهان می کند.

قیمت ملک در آلمان طی سال های گذشته

در ژوئیه 2014، قیمت متوسط ​​یک منزل معمولی در آلمان، با متراژ متوسط ​​با 140 تا 180 متر مربع (حدود 1506 – 1937 متر مربع) از فضای زندگی، از جمله پارکینگ، کمتر از 260000€ (یورو) بود. اما قیمتها به شدت بر حسب منطقه متفاوت است. چنین خانه ای در شمال آلمان هزینه ای به طور متوسط ​​حدود 265000€ تا حدود 194000€ (یورو) خواهد داشت. در غرب قیمت متوسط ​​حدود 209000€ یورو (راینلند-پفالز) 253700€ یورو (نوردراین وستفالن) و 196000€ (یورو) در زارلند بوده است. با توجه به قیمت های سال 2022، حداقل سرمایه مورد نیاز جهت خرید ملک معمولی در کشور آلمان برای یک سرمایه گذار خارجی حدود 300000€ (یورو) می باشد.

نرخ خرید ملک در آلمان و تاثیرات تورم

اگرچه در آلمان اجازه خرید ملک حتی به خارجی ها نیز داده می شود و مانعی در این راه وجود نخواهد داشت، کسی نمی تواند با خرید ملک اقامت یا پاسپورت آلمان را اخذ کند. با این وجود خرید ملک در آلمان و اجاره دادن آن راهی برای کسب درآمد است. در جدول ذیل نرخ خرید ملک در آلمان طی سال 2022 بیان شده است:

موقعیت مسکن قیمت در سال 2022 برحسب یورو
خرید 1 متر آپارتمان در شهرهای بزرگ آلمان €5158
خرید 1 متر آپارتمان در شهرهای کوچک آلمان €3599

البته در آلمان نرخ تورم بسیار پایین است و به مرور زمان افزایش قیمت عمده ای مشاهده نخواهد شد. در جدول ذیل نرخ تورم در آلمان طی چند سال بررسی شده است:

سال نرخ تورم در آلمان
2018 %1.95
2019 %1.35
2020 %0.37
2021 %2.88
2022 %1.51

نمودار زیر نشان دهنده نرخ تورم از زمان همه گیری کرونا و همچنین پیش بینی ترخ تورم تا سال 2025 بر طیق آمار رسمی دولت آلمان می باشد:

نرخ تورم کشور آلمان از زمان کرونا تا به آینده به درصد

امیدواریم با مطالعه مقاله مهاجرت به آلمان از طریق خرید ملک اطلاعات و دانش کافی در جهت مهاجرت به آلمان از طریق پروسه های سرمایه گذاری را کسب کرده باشید. خرید ملک نیز یکی از طرق مهاجرت به آلمان می باشد اما منجر به دریافت اقامت این کشور نمی شود و برای دریافت اقامت کشور آلمان باید از راه های دیگری از جمله کار، تحصیل و غیره اقدام نمائید. علاقه مندان به مهاجرت به آلمان می توانند برای بررسی شرایط خود و آگاهی از قوانین جدید مهاجرتی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کنند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :