مهاجرت تحصیلی آلمان

مهاجرت به آلمان با ویزای تحصیلی

شرایط مهاجرت به آلمان با ویزای تحصیلی

مهاجرت به آلمان با ویزای تحصیلی یکی از گزینه های ورود به این کشور است که شرایط زندگی و اخذ اقامت آلمان را برای شما فراهم می سازد. این که چه کسانی‌ می توانند از طریق اقامت تحصیلی‌ به آلمان مهاجرت کنند و اینکه اخذ ویزا برای افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل را دارند چگونه است، موضوعی است که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم. ضمنا مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند که به صورت تلفنی و حضوری نیز شما را راهنمایی کنند.

امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی در دنیا و شرایط رو به رشد بازار کار در برخی کشورها، مهاجرت به آنها ذهن بسیاری از افراد را به خود جلب نموده است. در این زمینه، گزینه ها و کشور های زیادی را می توان نام برد که از طلایه داران این لیست می توان به گزینه هایی در اتحادیه اروپا مانند آلمان، اتریش، نروژ و فرانسه اشاره نمود. طبق پیش زمینه ذهنی که متقاضیان از این کشورها در اتحادیه اروپا دارند، این کشورها جزء مواردی هستند که دارای نظام آموزشی رایگان و بازار قوی در خصوص نیروی ماهر و متخصص و سایر مزیت ها مانند اقامت های ارزشمند در خصوص بازار کار، شرایط برای خانواده ها در خصوص اخذ اقامت و تابعیت اشاره نمود.

نظام تحصیلی در آلمان

نظام آموزشی در آلمان از کودکان 3 سال به بالا آغاز می گردد که شامل مهد کودک یا پیش دبستانی می باشد. سال های آموزش رسمی از 6 سالگی در مدارس ابتدایی آغاز می گردد و به مدت 4 سال به طول می انجامد. در طول این مدت دانش آموزان با محیط، نحوه‌ آموزش‌ و شرایط‌ محل‌ تحصیل‌ آشنا می‌شوند و خواندن‌ و نوشتن‌ را همواره در‌ دروس‌ ابتدایی‌ می‌آموزند.

پس از این دوره، دوره های 6 ساله با نظام آموزشی آغاز می گردد که دانش آموزان پس از اتمام 9 سال یا 10 سال، مدارک دوره های کارآموزی یا دوره پایانی دبیرستان را دریافت می کنند. پس از اتمام این سال ها متقاضیان می توانند دوره های تکمیلی مدارس عالی برای بازار کار یا ادامه تحصیلات را در مقاطع تحصیلی داشته باشند.

مهاجرت به آلمان با ویزای تحصیلی جهت تحصیل در دانشگاه

تحصیلات در دانشگاه های آلمان در مراکز آموزش علی، مدارس فنی حرفه ای و سایر موسسات آموزشات عالیه انجام پذیر می باشد. یکی از اصلی ترین پارامترهایی که باید مورد توجه متقاضیان تحصیل قرار گیرد مدرک دیپلم 12 ساله می باشد. ریزنمرات، سن مناسب تحصیلی، سطح زبان نیز از سایر پارامترهای دیگر می باشد. تحصیلات‌ دانشگاهی‌ شامل‌ دو دوره‌ پایه‌ و اصلی‌ است. دوره‌ پایه (Diplom – Vorprüfung) حداقل‌ 4.5 سال‌ طول‌ می‌ انجامد و دوره‌ اصلی‌ حداقل‌ 4.5 سال‌ برای‌ مدارس‌ عالی‌ فنی‌ و حداقل‌ ۸ نیم‌ سال‌ برای‌ دانشگاه ها می‌باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل برای متقاضیان به دو صورت کلی تقسیم می گردد که نوعی تحصیل رایگان در آلمان یا همان دانشگاه های دولتی و نوع دیگری که درصد کمی به خود اختصاص داده است تحصیلات پولی یا همان دانشگاه های خصوصی می باشد. بیشتر نظر متقاضیان در خصوص تحصیل در آلمان تحصیلات رایگان می باشد که مورد توجه زیادی از افراد از خاورمیانه و حتی از اروپا قرار گرفته است. اگر بخواهیم در باب مهاجرت به آلمان با ویزای تحصیلی به صورت رایگان صحبت نمائیم می توانیم به پارامترهایی نظیر سن مناسب، مدرک زبان و فارغ التحصیلی و یا قبولی در یکی از دانشگاه های کشور مبدا که مورد تائید کشور آلمان می باشد، اشاره نمائیم.

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان با ویزای تحصیلی

سن مناسب، یکی از اصلی ترین پارامترها برای مهاجرت می باشد که علاوه بر شرایط تحصیلی می تواند در سال های پس از تحصیل در کاریابی در این کشور نیز مورد اعتبار سنجی قرار گیرد. در این باب گفته می شود که بهترین شرایط به نحوی می باشد که فاصله از زمان فارغ التحصیل شدن تا زمان اخذ پذیرش بیش از 5 سال نباشد.

درخصوص تحصیل رایگان در آلمان باید اشاره نمود که متقاضیان باید از مدرک زبان مورد تائید کشور آلمان برخودار باشند که برای رشته ها و دانشگاه های مختلف متغیر می باشد. با توجه به وقت طولانی سفارت کشور آلمان برای اخذ ویزای تحصیلی بهتر است در صورت واجد شرایط بودن برای ویزای کار آلمان اقدام نمائید. یکی دیگر از الزامات شرایط پذیرش برای کشور آلمان برای تحصیل رایگان، فارغ التحصیلی و یا قبولی در یکی از دانشگاه های مورد تائید کشور آلمان درخصوص ادامه تحصیل می باشد. می توان گفت بدست آوردن این شرایط برای یک سری از متقاضیان در خصوص ادامه تحصیل و یا شرایط ایجاد شده به نحوی سخت باشد.

هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان

هزینه ها از گزینه هایی می باشد که در خصوص امر مهاجرت در کشور مقصد مورد توجه متقاضیان قرار می گیرد و باید پیش از هر اقدامی مورد بررسی جدی قرار گیرد. در خصوص آلمان، اتریش، نروژ و فرانسه می توان به تحصیلات رایگان با الزامات شرایط پذیرش اشاره نمود. تحصیلات در کشور آلمان به صورت رایگان و صرفا با پرداخت میزان هزینه های ثبت نام برای هر ترم تحصیلی به میزان 750€ انجام پذیر می باشد. میانگین هزینه های زندگی در آلمان برای متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل به میزان 900 الی 1200€ ماهیانه به میزان نحوه زندگی، نوع محل سکونت متغیر می باشد که در مقاله هزینه زندگی در آلمان به بررسی کامل این موضوع می پردازیم.

مهاجرت به آلمان با ویزای تحصیلی یکی از طرق مهاجرت می باشد که با توجه به شرایط پذیرش و ویزا در این پروسه شاید متقاضی به سختی های راه برخورد نماید که نتوان وارد پروسه ویزا شد. در موسسه ما توسط وکلا و کارشناسان توصیه و پیشنهادهایی ارائه می گردد که به خصوص مهاجرت به آلمان با ویزای تحصیلی می تواند حائز اهمیت شما متقاضیان قرار گیرد. شما می توانید در خصوص پیشنهادهای کارشناسان امر مهاجرت با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرد و از آخرین شرایط پذیرش و ویزا در خصوص اخذ روادید های تصحیلی و کاری برخودار شوند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + ده =