مهاجرت

مهاجرت به آلمان

مهاجرت به آلمان

درخواست ویزای تحصیلی و ویزای جستجوی کار از بهترین و پردرخواست ترین برنامه های مهاجرت به آلمان در سال 2024 از سوی اتباع ایرانی بوده است. آمار بیکاری این کشور 5.9% است و نظام تحصیلی آن نیز همچنان در سال 2024 نیز بسیار کم هزینه و به نوعی رایگان است. نتیجتا همه علاقه دارند برای کار و تحصیل به آلمان بروند چرا که هم هزینه هایشان بسیار پایین خواهد بود هم شانس استخدام شدن در این کشور بالاست. البته راه های اخذ اقامت آلمان به موارد مذکور محدود نمی شود اما در سال های گذشته این دو روش بسیار محبوب بوده اند. در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به آلمان ارائه گردیده است.

بسیاری از افراد قبل از مهاجرت به آلمان خواهان پاسخ سوالات زیر میباشند و در این مقاله به آنها پاسخ داده خواهد شد:

 • در کدامیک از ایالت های آلمان جهت تحصیل در دانشگاه های دولتی باید شهریه پرداخت نمود؟
 • زمان وقت سفارت آلمان برای اخذ ویزای تحصیلی و کاری در این کشور چه مدت است؟
 • اگر از این کشور پیشنهاد کاری دریافت کنیم امکان اخذ ویزای کار و ویزای همراه بصورت همزمان خواهد بود؟

چرا مهاجرت به آلمان 2024؟

همگان آلمان را به عنوان یکی از مقاصد مهاجرتی برتر در کل اتحادیه اروپایی (EU) به حساب می آورند. کشوری که از هر لحاظ مخصوصا از نظر اقتصادی جزء برترین های اروپا و جهان به حساب می آید. در کل دلایلی که بیشتر از همه باعث جابیت آلمان برای مهاجرت می شود عبارتند از:

 • فرصت های شغلی خوب و سطح دستمزدی عالی
 • محیط زیست پاک
 • نرخ های جرایم خیلی پایین
 • زمان کافی برای تفریح و سرگرمی
 • حمل و نقل عمومی مطلوب

در مجموعه آنچه که سبب شهرت و محبوبیت آلمان در نزد مهاجرزان شده کیفیت بالای زندگی در این کشور اروپایی است. به طوری که در حال حاضر آلمان از نظر شاخص کیفیت زندگی با عدد 178.32 در جایگاه هشتم جهانی و هفتم اروپا قرار دارد:

برترین کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی

همین امر نشانگر دو واقعیت قطعی درباره کشور آلمان است. اولا آلمان از قدرت اقتصادی بالایی در اروپا و جهان برخوردار است. ثانیا سیستم رفاه اجتماعی آلمان چتری به وسعت کل جمعیت آلمان دارد.

اینفوگرافیک مهاجرت به آلمان

10 دلیل اصلی برای مهاجرت به آلمان

واقعیت های جالب در مورد آلمان

کسانی که قصد مهاجرت به آلمان را دارند بهتر است کلیاتی را راجع به این کشور بدانند. برخی از واقعیت های جالب در مورد آلمان عبارت هستند از:

 • آلمان 81 میلیون نفر جمعیت دارد.
 • یک سوم آلمان از مراتع و جنگل پوشیده شده است.
 • آلمان عضو اتحادیه اروپا است.
 • حدود 65% بزرگراه های آلمان (اتوبان) محدودیت سرعت ندارند.
 • دانشگاه برای همه (حتی غیر آلمانی ها) رایگان است.
 • بیش از 2100 قلعه در آلمان وجود دارد.
 • آلمان هفتمین کشور بزرگ اروپا است و مساحتی معادل 137847 مایل را پوشش می دهد که از آن 34836 مایل با زمین پوشیده شده و 3011 مایل حاوی آب است.
 • برلین بزرگترین ایستگاه قطار در اروپا را دارد.

صفر تا صد مهاجرت به آلمان در سال 2024

در سال 2024 نیز آلمان در بین 5 کشور مطلوب دنیا قرار داشته است، دلیل اصلی این محبوبیت اقتصاد مطلوب این کشور، نظام آموزشی پیشرفته و البته ارزان قیمت برای خارجی ها و همچنین فرصت های کاری مطلوب است. اولین قدم برای مهاجرت به این کشور انتخاب یکی از این راه های مهاجرت به است:

 • مهاجرت به آلمان از طریق کار
 • کارآفرینی در آلمان
 • مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل
 • الحاق به خانواده در آلمان
 • مهاجرت کوتاه مدت به آلمان از طریق ویزای توریستی
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

هرکدام از این مسیرها به عنوان برنامه های مهاجرتی است و جزئی از برنامه های اقامت بلندمدت هستند، فرد همچنین میتواند صرفا برای سفر نه مهاجرت به این کشور با دریافت ویزای کوتاه مدتِ 90 روزه برای اهداف مختلف از قبیل گردشگری، بازدید از اقوام و غیره وارد شود. منتهی ویزای توریستی قابلیت تبدیل به سایر انواع ویزاها را ندارد. بنابراین در کل، روند مهاجرتی به آلمان 2024 از طریق دو مسیر مهاجرتی زیر مشخص میگردد:

نمودار انواع کلی ویزای آلمان

هزینه درخواست این دو ویزا هم با هم متفاوت است. هزینه درخواست شنگن ویزای آلمان حدود 80€ (یورو) اما هزینه درخواست ویزای ملی کشور آلمان در حدود 75€ (یورو) است. ضمنا فرآیند نحوه اخذ انواع ویزای کشور آلمان نیز به ترتیب زیر است:

نمودار فرآیند اخذ اقامت آلمان

شرایط سنی مهاجرت به آلمان

سن یکی از اصولی ترین موارد مهاجرت به کشورهای مختلف و انتخاب راه مهاجرت است و یکی از مشکلات رد شدن پرونده های مهاجرتی در سال 2024 از جمله تحصیل و کار، نداشتن اطلاعات دقیق در مورد شرایط سنی است. به عنوان مثال در هر کشوری محدودیت سنی برای مقاطع تحصیلی مختلف وجود دارد و برای هر مقطع و دانشگاه شرایط سنی خاصی تعریف شده است و همچنین باید دقت شود علاوه بر پروسه پذیرش در سفارت هم سن افراد از نظر اخذ ویزای تحصیلی و کار مورد توجه قرار میگیرد.

شرایط مختلف سنی به شرح زیر است:

نوع مقطعمحدوده سنی
مقطع کالج22سال
مقطع کارشناسی (Bachelore)25 سال
مقطع کارشناسی ارشد (Master)30سال
مقطع دکترا (Phd)بدون محدودیت سنی در صورت مدارک کافی
ویزای کار (Work Visa)زیر 42 سال

وبینار تخصصی مهاجرت بدون مدرک زبان

 

تمکن مالی جهت مهاجرت به آلمان

در اکثر برنامه های مهاجرتی جهت دریافت ویزا یا انواع اقامت فرد نیاز به ارائه مدرکی جهت اثبات تمکن مالی خود خواهد داشت، اگر کسی به عنوان کارآفرین، نیروی کار ماهر و یا جهت تحصیل و سایر برنامه های مهاجرتی و یا حتی ویزاهای کوتاه مدت اقدام کند، نیاز به تمکن مالی خواهد داشت که ثابت نماید در طول مدت اقامت خود از این پشتوانه مالی بهره خواهد برد و این پشتوانه کفاف هزینه های زندگی در مدت اقامت فرد را می دهد.

به عنوان مثال یک دانشجو برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان نیاز به اثبات تمکن مالی در زمان تحصیل خود خواهد داشت که به گفته اداره مهاجرت آلمان، هزینه های روزمره برای یک دانشجو در سال در حدود 11208€ (یورو) است که دانشجو موظف است این مبلغ را در حساب بانکی خود به صورت مسدود شده ذخیره کرده باشد. در صورتی که فردی بخواهد برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کند به 5604€ (یورو) تمکن مالی نیاز خواهد داشت. باید به این نکته توجه داشت که ممکن است این مبلغ با توجه به سبک زندگی افراد، برای گذراندن زندگی کم یا زیاد باشد.

راحت ترین راه مهاجرت به آلمان

باید در نظر داشت که برای ایرانی ها، ساده ترین مسیر مهاجرت به اکثر کشورهای جهان، از طریق تحصیل یا سرمایه گذاری ساده تر است. شرایط در آلمان اما کمی تفاوت دارد. می توان به این نکته اشاره کرد که راحت ترین راه مهاجرت به آلمان استفاده از فرصت کار در این کشور به ویژه استفاده از ویزای کاریابی آن است. استفاده از این ویزا به افراد کمک می کند که به سرعت در این کشور به شغل مورد نظر خود دست پیدا کرده و اقامت به دست آورند. می توان گفت که استفاده از کارت شانس آلمان نیز یکی دیگر از مسیرهای مهاجرتی به این کشور خواهد بود.

مهاجرت به آلمان از طریق کار

نیاز به نیروی کار در آلمان همچنان در بخش های مهندسی، فناوری، پزشکی و سایر مشاغل تخصصی وجود دارد و این کشور همواره به دنبال افراد کارآمد در این زمینه هاست. اگر فردی بخواهد ویزای کار یا کارت آبی اروپا را از کشور خود دریافت کند و سپس به آلمان مهاجرت نماید در ابتدا باید یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای آلمانی خواهد داشت و ملزم به فراهم نمودن سایر مدارک است.

جهت بدست آوردن یک پیشنهاد کاری از آلمان باید این موارد رعایت گردد:

 • در این شغل کمبود نیروی کار در آلمان و اتحادیه اروپا وجود دارد (نیاز به تائید اداره کار آلمان دارد)
 • به جهت میزان دریافت حقوق و دستمزد نیروی کار آلمانی مشابه آن در آنجا وجود ندارد
 • ارائه مدارک آموزشی و تحصیلات آکادمیک مرتبط با شغل مورد نظر
 • فراهم نمودن مدارک از سوی سازمان و کمپانی شغلی متقاضی طبق قوانین و اصول کشور آلمان

پروسه دریافت ویزای کار آلمان بطور خلاصه به شرح زیر است.

چگونگی دریافت ویزای کار آلمان

دلایل کار در آلمان و مهاجرت کاری به این کشور

اما چرا کار در آلمان؟ برای پاسخگوئی به این سوال بایستی به چند موضوع مهم توجه کنیم. اولا آلمان دارای بزرگترین و برترین اقتصلد کل اروپا را با تولید ناخالص داخلی (GDP) بیش از €1 تریلیون یورو در اختیار دارد. واقعیتی که با توجه به نمودار زیر می توان بدان پی برد:

برترین اقتصادهای اروپا با توجه به تولید ناخالص داخلی

دوما سطح درآمدی شاغلین در بخش های مختلف آلمان نسبت به اکثر کشورهای اروپایی خیلی بالا است و این همانند آهن ربایی متخصصان کشورهای خارجی را به سوی خود می کشد. بر طبق آمارهای سال 2021 میلادی، متوسط درآمد ناخالص سالانه در آلمان حدود €47700 (یورو) و متوسط ماهیانه حدود €3975 (یورو) می باشد و همانگونه که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، بیشترین سطح درآمدی با حدود €47856 (یورو) متعلق به ایالت فرانکفورت می باشد:

متوسط درآمد ناخالص سالانه در شهرهای آلمان

و سوما نرخ بیکاری آلمان نسبت به اکثر کشورهای اروپایی بسیار پایین تر بوده و همین متخصصان و نیروهای کار خارجی را به مهاجرت به آلمان 2024 ترغیب می کند. همان طوری که در نمودار زیر هم ملاحظه می شود، نرخ بیکاری در آلمان همواره در کنترل بوده است:

بررسی نرخ بیکاری و تحولات آن در آلمان

ویزای جستجوی کار آلمان

در حال حاضر این فرصت برای افرادی که در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان قرار دارند٬ وجود دارد تا افرادی که مشتاق کار در این کشور هستند و بدست آوردن کار را به دلیل عدم حضور در آن کشور سخت می بینند، درخواست برای ویزای جستجوی کار آلمان دهند که یکی از بهترین انواع ویزا کاریابی در آلمان است. افرادی که در آلمان به یک موقعیت کاری رسیده اند می توانند درخواست نمایند تا اعضای خانواده (همسر و فرزندان) به آنها ملحق شوند. نکات مهم در خصوص ویزای جستجوی کار آلمان عبارتند از:

 • اعتبار ویزای جستجوی کار 6 ماه است.
 • برای اخذ آن فرد باید حداقل مدرک لیسانس و 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود داشته باشد.
 • اخذ این ویزا نیازی به داشتن مدرک زبان ندارد و دانش زبان انگلیسی یا آلمانی کفایت می کند.
 • ویزای جستجوی کار ویزای همراه ندارد و پس از پیدا کردن کار همراه می تواند ملحق شود.

پروسه مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار این کشور به شرح زیر است.

چگونگی دسترسی به ویزای جستجوی کار آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل

برای تحصیل در آلمان ابتدا بایستی در یک برنامه تحصیلی پذیرش شد و سپس با مراجعه به سفارت آلمان در محل زندگی درخواست ویزای تحصیلی داشت. تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی در اکثر ایالت های آلمان رایگان است، البته در حال حاضر در ایالت بادن ووتمبرگ این قانون تصویب شده است که از دانشجویان خارجی که به این ایالت آلمان برای تحصیل می آیند شهریه تحصیلی دریافت گردد و همچنین در ایالت نوردراین-وست فالن احتمال دریافت شهریه از دانشجویان خارجی است.

یک دانشجوی خارجی امکان اقامت پس از تحصیل در آلمان را خواهد داشت، این فرصت در برخی مواقع به مدت 6 تا 18 ماه به دانشجو داده می شود که پس از فارغ التحصیلی در این کشور به یک موقعیت کاری دست یابد تا سپس بتواند اقامت خود را تبدیل به اقامت کاری و در نهایت اقامت دائم آلمان سازد، بر اساس آخرین آمار حدود 60% از دانشجویان خارجی که به آلمان مهاجرت داشته اند بعد از تحصیل در این کشور به کار رسیده و ماندگار شدند. البته این بدان معنا نیست که سایرین موفق به کاریابی نشده اند بلکه برخی از مهاجران ترجیح می دهند پس از تحصیل به کشور خود باز گردند.

شرایط فوق العاده تحصیل در آلمان

اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

فرصت های متنوعی برای ایجاد کارآفرینی و یا سرمایه گذاری در آلمان وجود دارد که اتباع خارجی می توانند با ایجاد یک کمپانی یا بیزینس شخصی به این کشور مهاجرت نمایند، بدین منظور یک حداقل بودجه ای از سوی دولت آلمان برای ایجاد یک بیزینس و کارآفرینی در این کشور پیش بینی شده است که مبلغ آن نباید کمتر از 250000€ (یورو) باشد.

جهت اقدام در مهاجرت به آلمان از طریق کارآفرینی یا سرمایه گذاری متقاضی باید به موارد ذیل توجه کند:

 • میزان سرمایه با ارائه مدارک مالی و سایر دارایی ها با تهیه پرینت حساب بانکی و ارائه مدارک اثبات گردد.
 • این سرمایه گذاری در آلمان توجیه اقتصادی داشته باشد و به اقتصاد این کشور کمک نماید.
 • این نوع بیزینس در آلمان مورد نیاز باشد.

مهاجرت به آلمان از طریق خانواده

شرایط اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از شیوه های مهاجرتی که می تواند منتج به اخذ مجوز اقامت آلمان گردد، سرمایه گذاری در این کشور است. با اینکه دولت آلمان ویزایی به نام ویزای طلایی یا Golden visa به سرمایه گذاران صادر نمی کند ولی از سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی با مجوز اقامت موقت استقبال می کند. این مجوز نیز قانونا به متقاضیانی اعطاء می شود که متقاضی یکی از گزینه های سرمایه گذاری بصورت زیر باشند:

شرایط اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری

گزینه اول که مربوط به ثبت شرکت در آلمان می باشد که حداقل سرمایه اولیه لازم برای راه اندازی آن در حدود €25000 (یورو) است. اما گزینه دوم سرمایه گذاری در یک پروژه توسعه منطقه ای با حداقل سرمایه حدود €360000 (یورو) می باشد که از این رقم نیز €250000 (یورو) آن صرف خرید ملک در مناطق توسعه شده و حدود 100000€ (یورو) آن نیز به صندوق توسعه منطقه ای واریز می شود.

همان طوری که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، گزینه اول یعنی ثبت شرکت در آلمان ارزانتر است:

مقایسه حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت آلمان (یورو)

مهاجرت به آلمان از طریق خانواده

در اکثر برنامه های مهاجرتی آلمان مانند ویزای جستجوی کار یا ویزای تحصیلی در اکثر مواقع در ابتدا نفر اصلی موفق به دریافت ویزا می شود و یا اجازه دریافت ویزا دارد که بعد از بدست آوردن شرایط کاری در محیط و یا اثبات تمکن مالی مناسب می تواند درخواست نماید تا خانواده اش به او در آلمان ملحق شوند، منظور از اعضای خانواده همسر و فرزندان زیر 16 سال است. اگر فرد بخواهد به همسر خود در آلمان ملحق شود بایستی دانش زبان آلمانی خود را در سطح اول یعنی A1 دارا باشد، برای افراد زیر 16 سال ارائه مدرک زبان اجباری نیست.

روشی که با اثبات حقیقی بودن رابطه زناشویی منجر به اخذ ویزای الحاق خانواده آلمان شده و در ادامه با توجه به شرایط زیر منجر به اخذ اقامت دائمی آلمان می گردد:

شرایط اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج نیز یکی از ساده ترین راه های مهاجرت به آلمان است چرا که فرد بدون نیاز به داشتن مدارکی خاص، و تنها با در اختیار داشتن مدرک زبان A1 آلمانی که مقدمات این زبان است می تواند خود را به یکی از برترین کشورهای جهان رسانده و فورا اقامت آن را بدست آورد. تنها دشواری رسیدن به آلمان از این طریق، اثبات حقیقی بودن ازدواج طرفین است که نیازمند طی کردن مراحل خاصی است.

برای مهاجرت به آلمان از کجا شروع کنم؟

یکی از پرسش هایی که به شدت مطرح می شود آن است که “برای مهاجرت به آلمان از کجا شروع کنم؟”. حقیقت امر آن است که در همه روش های مهاجرت به آلمان تسلط به زبان آلمانی یک امر حیاتی است و با توجه به این که فراگیری زبان آلمانی چندان ساده نیست، توصیه می شود که متقاضیان از همان ابتدای امر آموختن این زبان را آغاز کنند. ضمن اینکه مشورت با متخصصین امر در رابطه با نحوه مهاجرت به این کشور نیز می تواند بشدت به متقاضی در انتخاب مسیر صحیح کمک کند.

برای مهاجرت به آلمان از کجا شروع کنم؟

در آخر می توان گفت هدف بسیاری از افراد جهت مهاجرت به هر کشوری اخذ اقامت دائم و پاسپورت آن کشور است، البته مهاجرت به آلمان از طریق کار میان مهندسینی که در ایران سابقه کار مرتبط دارند محبوب تر است چرا که راحت استخدام می شوند. این افراد معمولا ترجیح می دهند مستقیم برای کار به آلمان بروند و برای تحصیل زمانی صرف نکنند.

مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی

متاسفانه امروزه بسیاری از افراد به دنبال ساده ترین مسیر برای ورود به کشورهای خارجی هستند و تلاشی برای رسیدن به خواسته های خود نمی کنند. مهاجرت به آلمان به طور قاچاقی یکی از روش هایی است که می تواند آینده زندگی فرد را به شدت تحت تاثیر خود قرار دهد. باید در نظر داشت که در حال حاضر آلمان مسیرهای بسیار متنوعی برای مهاجرت در نظر گرفته است و به همین دلیل است که به راحتی درخواست های مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی را رد می کند. در چنین شرایطی نمی توان انتظار داشت که فرد به اقامت آلمان از این طریق دست پیدا کند.

نگاهی به تفاوت زندگی در چک و آلمان

مقایسه هزینه ها در این دو کشور نشان می دهد جمهوری چک 37.2% ارزان تر از آلمان است. به عنوان مثال، اگر فردی به جای آلمان در جمهوری چک زندگی کند، 51.8% کمتر برای رستوران، 31.6% کمتر برای مواد غذایی، 44.1% کمتر برای حمل و نقل، 37.09% کمتر برای مسکن و 35.0% کمتر برای مراقبت از کودکان پرداخت می کند. همچنین، 40.3% کمتر برای سرگرمی و ورزش و 19.8% کمتر برای پوشاک پرداخت خواهد کرد.

عنوانچکآلمان
متوسط امید به زندگی79 سال81 سال
بیکاری2.8% از بزرگسالان3.8% از بزرگسالان
احتمال چاقی26.0% از بزرگسالان22.3% از بزرگسالان
زیر خط فقر9.7% از مردم16.7% از مردم
بالاترین نرخ مالیات22.0%47.5%
احتمال دسترسی به اینترنت76.5% مردم89.6% مردم

فردی که در چک زندگی می کند 26.3% کمتر بیکار خواهد بود. اما در مقابل، این فرد 29.6% درآمد کمتری کسب خواهد کرد زیرا سرانه تولید ناخالص داخلی آلمان 50400$ (دلار) است ولی این رقم در جمهوری چک 35500$ (دلار) می باشد. براساس آمار، آلمان 4.9% از کل تولید ناخالص داخلی خود را صرف آموزش می کند در حالی که جمهوری چک 4.0% از کل تولید ناخالص داخلی را برای آموزش صرف می کند. همچنین، آلمان 11.3% از کل تولید ناخالص داخلی خود را برای مراقبت های بهداشتی هزینه می کند. در جمهوری چک، این رقم 7.4% از تولید ناخالص داخلی است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده همراهی متقاضیان در مسیر مهاجرت به آلمان است.

سوالات پرتکرار در خصوص مهاجرت به آلمان

متقاضیان مهاجرت به آلمان در سال 2024 به طور معمول سوالات زیر را عنوان می کنند:

 • مزایای اصلی مهاجرت به آلمان چیست؟ امکان کار بدون نیاز به کارفرما و فرصت های شغلی فراوان، مهاجرت از طریق کار و استخدام در شرکت های بین المللی با حقوق و مزایای بالا، امکان زندگی در یکی از کشورهای ثروتمند جهان با تحصیل رایگان.
 • کیفیت زندگی مهاجران در آلمان 2024 چگونه است؟ در حال حاضر آلمان از نظر شاخص کیفیت زندگی با عدد 178.32 در جایگاه هشتم جهانی و هفتم اروپا قرار دارد.
 • راه های مهاجرت قانونی به آلمان کدامند؟ مهاجرت از طریق کار به صورت جاب آفر و یا جستجوی کار، مهاجرت از طریق تحصیل در مقاطع مختلف، مهاجرت از طریق ازدواج با فرد آلمانی، مهاجرت از طریق تولد، مهاجرت سرمایه گذاری یا ثبت شرکت.
 • طرق مهاجرت به آلمان از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟ مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به طرقی مانند خرید ملک، خرید بیزینس، ثبت شرکت به صورت شرکت سهامی یا مسئولیت محدود و سرمایه گذاری به صورت کارآفرینی انجام می شود.
 • متوسط سطح درآمد در آلمان 2024 چقدر است؟ میانگین سالانه درآمد در آلمان حدود €47700 (یورو) و متوسط ماهیانه آن هم حدود €3975
 • آیا سن برای مهاجرت به آلمان مهم است؟ سن یکی از پارامترهای مهم برای ویزاهای مختلف کشور آلمان محسوب می شود که افراد برای مهاجرت کاری باید سن زیر 40 سال و برای مهاجرت تحصیلی باید دارای بازه سنی 25 تا 35 سال باشند.
 • سن در مقاطع مختلف تحصیلی چگونه است؟ برای مقطع کالج 22 سال، مقطع لیسانس 25 سال، مقطع فوق لیسانس 28 سال و مقطع phd یا دکتری 38 سال است.
4.7/5 - (85 امتیاز)

88 دیدگاه برای “مهاجرت به آلمان

 1. میلاد گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید میخواستم بدونم که آیا این حقیقت داره که دانشگاه هایدلبرگ آلمان در رشته جراحی مغز واعصاب رتبه ۱۳ جهان روداره ؟ و اینکه سوال بعدیم اینه که کدوم دانشکده پزشکی دانشگاه هایدلبرگ(دانشکده پزشکی مانهایم یا دانشکده پزشکی هایدلبرگ) برای تحصیل در رشته جراحی مغز واعصاب سطح علمی بالاتری داره ؟ وبرای تحصیل بهتره ؟ لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   مقاله تحصیل رشته جراحی مغز و اعصاب در آلمان رو مطالعه کنید
   دانشگاه هایدلبرگ دومنین دانشگاه این کشور در این رشته هست

 2. شقایق رحیمیان گفت:

  سلام بنده 23 سالمه و دانشجوی ارشد مهندسی HSE قبول شدم و زبان آلمانی را تا سطح A2.1 خوندم و برای دوره زبان آلمانی میتونم در آلمان کالج اغدام کنم ؟؟ میتونم مدرک زبان را در آنجا بگیرم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام اگر قصد مهاجرت برای ادامه تحصیل زبان آلمانی رو دارید، بهتر هست کشوری مثل مجارستان رو انتخاب کنید که راحت تر ویزا می دن. آلمان در این زمینه خیلی خیلی سخت ویزا می ده و اگر ریسکش رو می پذیرید که یک ریجکتی از آلمان داشته باشید، می تونید اقدام کنید

 3. حسینی گفت:

  سلام و وقت بخیر. من 41 سالمه دکترای بیوتکنولوژی پزشکی دارم.5 سال سابقه کار آزمایشگاهی در تولید آنتی بادی و همچنین سابقه تدریس در دانشگاه های معتبر تهران دارم. خواستم ببینم آیا امکان مهاجرت و جذب در آلمان دارم؟ از چه مسیری باید اقدام کنم؟
  ممنون

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید مسیر مهاجرت مستقیم کاری در آلمان رو انتخاب کنید به این صورت که یک پیشنهاد کاری از این کشور دریافت کنید که کمی دشوار هست این مسیر
   یا اینکه برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنید که نیازمند این هست که زبان آلمانی بلد باشید

 4. سمیه قندریز گفت:

  با سلام بنده خانمی ۳۸ ساله کارشناس پرستاری با ۱۱ سال سابقه بیمه ای کار پرستاری و مدرک زبان A1 آلمانی تا رسیدن به سطح B2حداقل یکسال زمان میبره آیا با توجه به سنم شانس دریافت ویزای کاری و عقد قرارداد رو دارم لطفا راهنمایی بفرمایید ممنونم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله شرایط خوبی رو دارید اما نیاز به بررسی بیشتری وجود داره که پاسخ قطعی به شما داده بشه

 5. سعید گفت:

  سلام و عرض ادب
  31 سالمه و مدرک کارشناسی مکانیک دارم و 2 سال سابقه کار به عنوان تکنسین نقشه کشی در یک شرکت را دارم و همچنین مدرک فنی حرفه ای 18 ماهه را هم دارم. آیا برای مهاجرت به آلمان می تونم اقدام کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شرایط خوبی دارید اما در ابتدا بهتره که مقاله رو کامل بخونید و مشاوره بشید

 6. میکاییل گفت:

  سلام. خسته نباشید.
  من 43 سال دارم. لیسانس نرم افزار کامپیوتر هستم. 19 سال سابقه کار دارم. انگلیسی و آلمانی مسلط باشم شرایط مهاجرت کاری به آلمان رو دارم با توجه به سنم؟ اگر از آلمان پیشنهاد کاری داشته باشم چطور؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   سابقه کاری شما خیلی خوبه و این سابقه کاری خوب شرایط سنی شما رو پوشش میده لذا نگران شرایط سنی نباشید اما توصیه میکنم که هر چه سریعتر کار رو شروع کنید تا سن عرف مهاجرت به این کشور رو از دست ندید تا پرونده تون بدون ریسک پیش بره

 7. میکاییل اقبال گفت:

  سلام. خسته نباشید.
  من 43 سال دارم. لیسانس نرم افزار دارم . 19 سال سابقه کار دارم آیا شرایط مهاجرت کاری به آلمان رو دارم. زبان انگلیسی و آلمانی مسلط هستم.

  1. داوری گفت:

   سلام
   شرایط خوبی برای کار در آلمان دارید به نظرم ابتدا با ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم

 8. حسین گفت:

  سلام، بنده 27 سالمه و مدرک ارشد در رشته مهندسی مکانیک دارم. معدل کارشناسی و ارشد هم 18 هست. مدرک زبانی ندارم. می تونم برای کار یا دکتری به آلمان مهاجرت کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   میتونید اقدام کنید فقط قبل از اون مقاله مقایسه تحصیل در آلمان و انگلستان رو مطالعه کنید و برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 9. احسان رستمی گفت:

  سلام خسته نباشین بنده لیسانس مکانیک ساخت تولید هستم۳۱ ساله ولی در حوضه تعمیر برق خودرو ۶ سالی فعالیت دارم مدارک فنی حرفه ای درجه ۱و۲ برق خودرو دارم
  سوال بنده اینه ایا زبان انگلیسی مدرک بگیرم میشه واسه مهاجرت به المان استفاده کنم چون دوسال دارم زان انگلیسی میخونم و پیشنهاد شما چی هست واسه مهاجرت‌ به المان

  1. داوری گفت:

   سلام
   در زمینه مکانیک و برق خودرو کشور آلمان شرایط خوبی داره

 10. آرش مقدم گفت:

  باسلام
  مهندس عمران هستم و 43 ساله 16سال سابقه کاری همراه با بیمه دارم آیا برای ویزای کاری آلمان میتونم اقدام کنم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله روزمه خوبی دارید اما باید باقی شرایطتون هم بررسی شه

 11. محسن گفت:

  سلام
  بنده کارشناسی مهندسی نرم افزار از آموزشکده فنی و حرفه ای پسران دارالفنون بجنورد دارم
  اسم این دانشگاه توی آنابین نیست
  29 سالمه
  شغلم برنامه نویسی هست و 4 سال سابقه کاری مرتبط دارم
  وضعیت انگلیسی در حدود آیلتس 7
  چطوری می تونم برای مهاجرت به آلمان اقدام کنم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   مشکلی نداره زاب مدرک رو براتون میگیریم که مشکل آنابین هم حل شه

 12. Mohammad گفت:

  درود, وقت بخیر
  22 سالمه و در حال تحصیل در مقطع کارشناسی رشته بیوتکنولوژی هستم و تسلطه کامل به زبان انگلیسی دارم ( در حد آیلتس 7.5) و آشنایی کامل با کامپیوتر + برنامه نویسی دارم بودجه ای حدود 60 تا 70 میلیونی دارم
  پیشنهاد شما به بنده کدوم کشور و چه نوع ویزایی هست؟
  با سپاس

  1. داوری گفت:

   سلام
   بهترین روش برای شما مهاجرت تحصیلیه که به بیشتر کشورهای اروپایی میتونید مهاجرت کنید همچنین کشور کانادا

 13. میلاد گفت:

  سلام من ۲۹ سالمه کارشناس مهندسی شیمی و دانشجو ارشد فرآیندهای جداسازی رزومه دیگه اینکه دوره های پروسس و طراحی فرآیند فلات غاره(تعدادی پروژه که تو همین دوره کار شده) رو دارم و حالا ورزشکارم (ووشو دان یک)و مقام استانی دارم.سابقه مرتبط با رشته ندارم.برای ادامه تحصیل این امکان وجود داره که در دوره مستر ویزای دانشجویی بگیرم شرایطش چیه؟برای ویزای کار یا دوره کارورزی میتونم اقدام کنم ؟از مدارک ورزشی میشه برای تاییده سفارت یا حسن نیت استفاده کرد؟تاثیری داره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید برای ارشد یا مستر اقدام کنید مشکلی نیست ولی مدارک ورزشی شما در این زمینه ملاک نیست مدارک تحصیلی شماست که ملاکه

 14. آرش ف گفت:

  سلام خسته نباشید
  برای بررسی یه شرکت مهاجرتی از نظر قانونی و مجوز دار بودن اون شرکت کجا باید نگاه کرد تا فهمید شرکت مقابل قانونی و رسمیه یا نه؟
  ممنون میشم اگه در این زمینه ام راهنمایی کنین

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا با شماره 02191003232 تماس بگیرید تا خدمتتون عرض کنم

 15. کاظمی گفت:

  سلام. بنده 34سال سن دارم و دارای مدرک کارشناسی ارشد. شغل من فرش فروشی هست. امکان مهاجرت جهت همین شغل برای من وجود دارد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید از طریق تحصیلی اقدام کنید

 16. نوید گفت:

  باسلام بنده ۲۰ ساله هستم در حال تحصیل در دانشگاه آزاد واحد نجف آباد در رشته کارشناسی مهندسی مکانیک معدلمم ۱۶ هست باطریسازی خودرو هم کار کردم ولی مدرک نگرفتم آیا راهی هست برای بنده که به آلمان مهاجرت کنم از طریق ویزای تحصیلی؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   امکان تحصیل برای شما وجود داره اما بهتر از اون برای رزومه شما دوره های کارورزیه آلمانه
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 17. بهزاد گفت:

  با سلام خسته نباشید
  من ۲۰ سالم هست و در حال تحصیل در رشته کاردانی معماری هستم و ساخت و ساز هم میکنم و حدود ۶۰۰ هزار یورو هم سرمایه دارم ، با چه ویزایی بهتر هست مهاجرت کنم؟ همچنین در اونجا هم قصد دارم در زمینه بازسازی فعالیت کنم.
  سپاسگزارم.

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای آلمان شرایط مهاجرت کاری و تحصیلی رو ندارید و بهتره برای کشور دیگه ای اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 18. hossein گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بنده 24 سالمه
  لیسانس مکانیک سیالات دارم
  2 سالم هست تعمیرکار ماشین ظرفشویی و لباسشویی هستم
  مدرک خاصی در این زمینه ندارم کار رو به صورت تجربی یاد گرفتم
  خاستم بدونم برای کار در همین رشته در آلمان چجوری میشه اقدام کرد کلن پیشنهادتون چیه ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   برای کار در آلمان از روش هایی چون دوره های آسبیلدونگ در آلمان

 19. عرفان گفت:

  شرمنده یه سوال دیگه هم داشتم اینکه از طریق ازدواج هم اگه راهی باشه اونو باید چجوری کرد که با یه فرد المانی ازدواج کرد؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   ازدواج باید واقعی باشه دوست عزیز و اگر ازدواج صوری باشه برای مهاجرت متوجه میشن
   باید به روش های تحصیلی فکر کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 20. عرفان گفت:

  سلام وقتتون بخیر من 18 سال دارم و امسال دیپلم ساختمان(مهندسی عمران) رو با معدل 17 و خورده گرفتم و امسال میرم دانشگاه زبان انگلیسی در حد متوسط ولی المانی بلد نیستم ولی میتونم یاد بگیرم 3 ماهه 4 ماهه میتونم بهB1 برسم سوال داشتم که من برای اینکه مهاجرت تحصیلی کنم باید چیکار کنم و ایا شانسی برای من هست یا خیر؟و هزینه برای من حدودا چقدر خواهد بود ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای مهاجرت تجصیلی به آلمان نیاز به دیپلم 12 ساله و مدرک زبان و نامه قبولی در دانشگاه های سراسری روزانه یا شبانه رو خواهید داشت

 21. متین گفت:

  من یه ایده استارتاپ دارم و قصد مهاجرت دارم می خواستم بدونم مجموعه شما چه خدماتی می تونه به من بده برای اینکه تو این شرایط کرونا بتونم مهاجرت کنم؟

  1. داوری گفت:

   بله از متنی که گذاشتید مشخصه که ایده استارتاپ دارید من به شما مهاجرت رو توصیه نمیکنم دوست عزیز

 22. سعید گفت:

  سلام من مهندسی برق کنترل خوندم و تجربه کاری دارم البته امسال ارشد MBA دادم میخواستم بدونم برای MBA شرایط مهاجرت هست؟ یا بهتره همون برق رو ادامه بدم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   میتونید برای mba هم اقدام کنید اما رشته خودتون که خیلی رشته خوبیه. علت رو بفرمائید تا بهتر راهئماییتون کنم

 23. خاطره گفت:

  سلام .من مهماندار هواپيما هستم ٣٠ ساله مجرد.فوق ليسانس حقوق خصوصي هم دارم ميخواستم ازتون بپرسم راهي براي مهاجرت بنده به المان هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بطور کلی شرایطی که گفتید خوبه اما باقی شرایطتون رو اطلاع ندارم
   مقاله کار در آلمان رو مطالعه نمایید
   و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 24. مهدی گفت:

  با سلام بنده 29 سالمه مجرد هستم و در سایت سفارت آلمان برای ویزای جستجوی کار ثبت نام کردم رشته تعمیر و نگهداری هواپیما خوندم و به مدت 5 ساله که در هواپیمایی ماهان کار میکنم مکانیک هواپیما هستم زبان آلمانی رو هم تازه شروع کردم میخواستم ببینم شانسی دارم یا نه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   کشور آلمان به عنوان صنعتی ترین کشور اروپا جهت کار در حوزه کاری شما شرایط مطلوبی داره
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 25. علی جعفری گفت:

  سلام سپاسگزارم,

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 26. علی جعفری گفت:

  سلام وقت بخیرمهاجرت ب آلمان

 27. peymanhalimi گفت:

  سلام
  من یک دیجیتال مارکتر هستم. میخواستم ببینم میتونم برای کار در المان تمرکز کنم و یا کشور دیگری بهتر است.
  و اینکه من یک ایده در حوزهiot دارم، با چه شرایطی میتونم این ایده رو به المان ارائه بدم و چه اتفاقی میوفته؟
  ممنون از لطفتون

  1. داوری گفت:

   عرض سلام و ادب
   نیاز به اطلاعات بیشتری در خصوص اظهارنظر برای مهاجرت شما وجود داره
   اما اگر امکان مهاجرت به آلمان رو داشتید میتونید با شرکت های همین حوزه در آلمان وارد مذاکره بشید

 28. علی گفت:

  سلام 24 سالم هست. مدرک لیسانس کامپیوتر با معدل14 دارم در کنارش مدرک طراحی سایت و سابقه کار به صورت فیری لنسر دارم مدرک ایلتس هم بالای 6 راحت میتونم بگیرم .زبان المانی هیچی بلد نیست.ایا از طریق ادامه تحصیل یا کارآموزی یا جابسیکر احتمال پذیرش من تا سال دیگه هست؟چون سربازی نرفتم و فقط 15 ماه وقت دارم تا یا مهاجرت کنم یا سربازی…

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما شرایط عمومی ویزای جستجوی کار آلمان به شرح زیر هست:سلام و عرض ادب برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شما باید سن زیر ۴۰ باشه حداقل مدرک لیسانس حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته و مدرک کارشناسی داشته و دانش زبان در سطح b1 آلمانی تا بتونید اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید و با توجه به شرایطتتون شانس دارید و میتونید با ما قرارداد ببندید

 29. لیلی گفت:

  با سلام بنده ۳۶ ساله مجرد با مدرک دکتری و عضو هیات علمی دانشگاه هستم در رشته فیزیک. درضمن به لحاظ مالی امکان خرید ملک را در آلمان دارم آیا روش مهاجرتی خاصی وجود دارد که من بتوانم از آن طریق اقدام کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما شرایط عمومی ویزای جستجوی کار آلمان به شرح زیر هست:سلام و عرض ادب برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شما باید سن زیر ۴۰ باشه حداقل مدرک لیسانس حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته و مدرک کارشناسی داشته و دانش زبان در سطح b1 آلمانی تا بتونید اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید و با توجه به شرایطتتون شانس دارید و میتونید با ما قرارداد ببندید

 30. حسین گفت:

  چند سوال داشتم. بنده لیسانس فناوری اطلاعات دانشگاه علمی کاربردی . تخصص در زمینه برنامه نویسی پایتون دارم و در حال یادگیری ماشین لرنینگ هستم . سالبقه مرتبط با برنامه نویسی شرکتی ندارم ولی در زمینه آی تی ۴ سال سابقه بیمه دارم غیر مرتبط هم ۴ سال سابقه بیمه دارم
  در حال حاظر نیز دانشجوی کارشناسی مهندسی نرم افزار دانشگاه ازاد هم هستم
  اوا اینکه آیا من تاییدیه زاب بگیرم لازمه که بازم دانشگاه ازاد برم یا اینکه تاییدیه زاب با سایت آنابین برابری میکنه ؟ و اینکه من میتونم با تاییدیه زاب بعدا برای بلو کارت اقدام کنم و اینکه اصلا مدرک دانشگاه علمی کاربردی تاییدیه زاب میگیره ؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شما باید سن زیر ۴۰ باشه حداقل مدرک لیسانس حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته و مدرک کارشناسی داشته و دانش زبان در سطح b1 آلمانی تا بتونید اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید و اگر دانشگاهتون آنابین داره نیاز به زاب ندارید و اگر نداره حتما باید تاییدیه زاب بگیرید و برای بلو کارت با کارشناسان ارشد ما تماس بگیرید

 31. مرتضی گفت:

  سلام مرسی از اطلاعات خوبتون
  من ۲۹ سالمه ارایشگر هستم و تتو کار چجوری میتونم برم المان ..بنظرتون با این شرایط من میشه رفت و اقامت گرفت ؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب برای اخذ ویزای کار از کشورهای اروپایی به غیر از اتریش و آلمان شما باید یک کارفرما داشته باشید که از اون کشور از شما دعوت به همکاری کرده باشه برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شما باید سن زیر ۴۰ باشه حداقل مدرک لیسانس حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته داشته و دانش زبان در سطح b1 آلمانی تا بتونید اقدام کنید

 32. الهام گفت:

  سلام من دیپلمه ریاضی هستم،اما با دیپلم خیاطی هم چند ساله کار میکنم،میخواستم بدونم میتونم ویزای تحصیلی بگیرم،در ضمن دوتا بچه ی زیر۱۰سالم دارم.
  ممنون.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شما باید سن زیر ۴۰ باشه حداقل مدرک لیسانس حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته داشته و دانش زبان در سطح b1 آلمانی تا بتونید اقدام کنید

 33. محمد خاوری گفت:

  سلام خسته نباشید عموی من در سوئد هست ایا میشود برای من دعوتنامه بفرستد؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما به عنوان توریستی؟

  2. جبلسلام قصدمهاجرت دارم ب آلمان یاهلند

   1. داوری گفت:

    سلام و عرض ادب
    برای مهاجرت به آلمان یا هلند شرایطتون رو بفرمائید تا بررسی کنیم که شانس ویزا دارید یا خیر؟

 34. محمد احمدی گفت:

  سلام و عرض ادب،ببخشید من 22سالمه،مدرک تحصیلیم فوق دیپلم گرافیک هست،الان هم فارغ التحصیل شدم،برای رفتن ب آلمان واقامت دراونجا وکارساده دراونجاباید چیکارکنم؟یعنی ممکنه؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شما باید سن زیر ۴۰ باشه حداقل مدرک لیسانس حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته داشته و دانش زبان در سطح b1 آلمانی تا بتونید اقدام کنید

 35. مجتبی گفت:

  باسلام
  من به تازگی مدرک نجات غریقی استخر رو گرفتم
  ۶ ماهه دنبالش بودم و گرفتم و چون تئوری نیست و همش عملیه یجورایی مثل سابقه کاره ک هم تئوری بلدم هم عملی
  آیا این شغل بازار کارش درآلمان خوبه ؟؟
  و اینکه صفر تا ۱۰۰ اومدنم چجوریه باید از ابتدا چیکار کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شما باید سن زیر ۴۰ باشه حداقل مدرک لیسانس حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته داشته و دانش زبان در سطح b1 آلمانی تا بتونید اقدام کنید

 36. ابوالفضل گفت:

  سلام خسته نباشید.بنده مدتی است ک درایران تعمیرات برق ماشینهای ایرانی رواموزش دیده ام ومدرک ازفنی حرفه ای دارم ایامیتونم بااین مدرک وسابقه ای۶ماه کاری ک انجام دادم درهمین راستای برای کار واقامت ب المان سفرکنم؟؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شما باید سن زیر ۴۰ باشه حداقل مدرک لیسانس حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته داشته و دانش زبان در سطح b1 آلمانی تا بتونید اقدام کنید

 37. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید. برای دریافت ویزای تحصیلی باید مثلا توی چه برنامه ی تحصیلی شرکت کنیم. میشه لطفا نام ببرید ممنون میشم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب چه رشته ای میخواین بخونید؟

 38. محمد احمدی گفت:

  سلام و عرض ادب،ببخشید من 22سالمه،مدرک تحصیلیم فوق دیپلم گرافیک هست،الان هم فارغ التحصیل شدم،برای رفتن ب آلمان واقامت دراونجا وکارساده دراونجاباید چیکارکنم؟یعنی ممکنه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان شما باید سن زیر ۴۰ باشه حداقل مدرک لیسانس حداقل ۳ سال سابقه کار مرتبط با رشته داشته و دانش زبان در سطح b1 آلمانی تا بتونید اقدام کنید

 39. هادی کرمی گفت:

  باسلام و خسته نباشید فرض کنید من در آلمان بتونم یک مغازه یا یک دکه کوچک یا هر چیز دیگری که نیاز به یک فروشنده داشته باشد آیا میتوانم که برای یک نفر از ایران دعوتنامه کاری بفرستم که ایشون از طریق ویزای کار به آلمان بیاد
  ممنونم از مطالب پربارتون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب آیا خودتون اقامت دائم دارید در آلمان؟

   1. mehdi گفت:

    سلام ببخشید من 16سالمه پایه دهم هستم رشته کامپیوتر شنیدم آلمان دیپلم رشته کامپیوتر جذب می‌کنه میخواستم شرایطش بدونم و این که باید چیکار کنم؟

    1. ف.فرجی گفت:

     سلام و عرض ادب خدمت شما منظورتون چه نوع ویزایی هست؟

 40. علی گفت:

  با سلام ببخشید یه سوال داشتم ؟میشه همویزای دانشجویی گرفت هم ویزای کار همزمان؟یا نه اول باس فارغ التحصیل بشیم بعد برای ویزای کار و شروع به کار در المان کنیم؟
  ببخشید یه سوال دیگه با چه مقدار پول میتونیم تو المان خونه بخریم ؟ ایا با 200milمیشه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما خیر همزمان نمیشود اما شما میتونید ویزای تحصیلی بگیرید و کار دانشجویی حین تحصیل داشته باشید و بعد از فارغ التحصیلی تبدیل به ویزای کار کنید و برای اینکه ملک بخرید خیلی بیشتر باید هزینه کنید

 41. سعید گفت:

  یلام.وقت بخیر
  ۱. سوال بنده این هستش که اگر کسی از آلمان برای ما دعوتنامه اقامت بفرستد میشود مقیم آلمان شد یا خیر؟
  ۲. با داشتن یک دوست در آلمان چطور میتوان مقیم یا تبعه این کشور شد.
  ممنون از راهنمایی شما

 42. کیومرث گفت:

  آیا با هر مدرک دانشگاهی میشه ویزای کار آلمان رو دریافت کرد؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خیر باید دانشگاه شما چک بشه که ببینیم آیا مورد تایید آلمان هست یا خیر برای اطلاع از این مورد با شماره های موسسه تماس بگیرید

 43. رضا گفت:

  ببخشید. اگه کسی فقط مدرک دانشگاه داشته باشد و اصلا سابقه کار یا مهارت فنی که بیان کردید نداشته باشد تکلیفش چیه؟ ویزا کار آلمانی براش صادر نمیشه و صلاحیتش نداره؟ یا نه راهکاری براش دارین ممنون از اینکه مطالب و اطلاعات نمایش میدین

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بهتره که اگر سابقه و مهارت ندارید ویزای تحصیلی بگیرید سپس در خود محیط کار پیدا کنید و به کار برسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *