مهاجرت به کشور آمریکا

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

آمریکا از ابتدای کشف و بنای آن تا به امروز، همواره مورد توجه عموم مردم دنیا بوده است و مهاجرت به آمریکا یکی از آرزوهای دیرینه افرادی است که قصد مهاجرت دارند. این کشور یعنی جایی که امروزه به “سرزمین فرصت ها” معروف می باشد، کشوری است که از آغاز، بر مبنای ایده های ترقی خواهانه و توسعه طلبانه اروپاییان به عنوان انسان های پیشرو تاسیس گردید و به سرعت رشد کرد؛ تا آنجا که می توان گفت در عصر حاضر، پیشرفته ترین و قدرتمند ترین کشور دنیا محسوب میگردد.

 • شرایط مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان در حال حاضر چگونه است؟
 • در حال حاضر آمریکا به هیچ ایرانی ویزا نمیدهد یا اینکه برای برخی ویزاها شرایط صدرو ویزا فراهم است؟
 • بهترین روش مهاجرت به امریکا در حال حاضر کدام روش است؟
 • محدودیت های اداره ماجرت امریکا ا کی ادامه دارد؟

از همان سال های اول تا همین امروز و با وجود تغییرات عمده ای که در تمامی زمینه ها و رویکردها در دنیا به وجود آمده است، همچنان ایالات متحده آمریکا مقصد شماره یک مهاجران از چهار گوشه عالَم می باشد. کشور آمریکا در تمامی زمینه ها یا برترین است یا جزء برترین هاست و این بهترین دلیل برای اقبال و اشتیاق همگان است. همین فرصت آمریکایی می تواند بزرگ ترین تهدید هم باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، راهنمای شما در امر مهاجرت به آمریکا و موفقیت در آن خواهند بود.

اینفوگرافیک مهاجرت به آمریکا

درباره کشور آمریکا

آمریکا سرزمینی بسیار وسیع در میانه آمریکای شمالی است و بیش از پنجاه ایالت دارد. از آن جا که این کشور به صورت فدرال اداره می شود، برخی قوانین از ایالتی به ایالت دیگر فرق می کند. از تمام نژادها و ملیت ها تا تمام ادیان و مرام ها را می توان در این کشور دید. این کشور، چهارمین کشور جهان از نظر وسعت و سومین از نظر جمعیت می باشد. سیستم آموزشی و دانشگاهی آمریکا اصولا معیار استاندارد آموزشی و پژوهشی در دنیا است. دانشگاه های این کشور همواره جزء برترین های دنیا بوده است و فراتر آن که حتی بسیاری از دانشگاه ها در سراسر دنیا زیر نظر دانشگاه های آمریکایی اداره می شوند. علاوه بر کیفیت، از نظر کمیت نیز ایالات متحده در این زمینه پیشتاز است.

در آمریکا بیش از 5.000 دانشگاه و مرکز آموزش عالی وجود دارد که در تمامی رشته ها به آموزش مشغول اند. علاوه بر آموزش، ایالات متحده در مسئله پژوهش نیز جلودار است. بیشترین مراکز پژوهشی و تحقیقاتی دنیا در تمامی زمینه ها و علوم در آمریکا هستند و محققان بسیاری از جای جای دنیا با این مراکز همکاری دارند.

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

یک از شاخصه های آمریکا این است که این کشور، مهد کاپیتالیسم (سرمایه گذاری) است. این مسئله پیش از هر چیز، دلالت بر بنیان و رویکرد اقتصادی آن کشور دارد. سرمایه گذاری در آمریکا و مهاجرت به آن کشور رویای سرمایه داران بین المللی است. دولت آمریکا نیز از آن استقبال می کند و بدین منظور ویزایی را تحت عنوان EB5 در نظر گرفته است که طبق ضوابط خاصی اقدام به صدور آن می نماید.

انواع ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا عبارتند از:

 • ویزای سرمایه گذاری منطقه ای با 500 هزار دلار آمریکا EB5
 • ویزای سرمایه گذاری مستقیم با 500 هزار دلار آمریکا EB5 مستقیم
 • ویزای سرمایه گذاری (کاری) E2

متقاضی دریافت این ویزا، احتیاجی به داشتن مدرک زبان و یا سوابق مدیریتی ندارد ولی لازم است که دست کم یک میلیون دلار آمریکا در مورد دلخواه خود و یا پانصد هزار دلار آمریکا در یکی از مواردی که دولت مشخص کرده است، سرمایه گذاری نماید. همچنین ویزای دیگری تحت عنوان EB2 وجود دارد که این فرصت را به متقاضی می دهد که وارد آمریکا شود و ظرف دو سال بتواند کسب و کار مورد نظر خود را به راه اندازد. در صورت موفقیت، ویزای او قابل تمدید و نهایتا قابل تغییر به اقامت دائم (گرین کارت) خواهد بود.

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

ایالات متحده بزرگ ترین اقتصاد دنیا را دارد و صنعتی ترین کشور جهان است. تولید ناخالص داخلی (GDP) ایالات متحده در سال 2016 میلادی چیزی بیش از 18 تریلیون دلار تخمین زده شد که بیش از یک پنجم تولید ناخالص کل دنیا را تشکیل می داد. آمریکا بازار بزرگ و نیروی کار عظیمی دارد؛ از نیروهای ساده در صنایع کلاسیک و پایین دستی تا متخصصین صاحب رای در تکنولوژی های مدرن و محرمانه.

اقتصاد در این کشور، چه در بخشهای تولید و چه خدمات، صاحبان سرشناس ترین برندهای دنیا می باشند.

انواع ویزاهای کاری آمریکا عبارتند از:

 •  ویزای کاری آمریکا H1-B
 • ویزای کاری آمریکا H2-B
 • ویزای کاری آمریکا EB3

این کشور بیشترین نوع ویزا را برای گروه های مختلف در نظر گرفته که در شرایط مختلف آن ها را برای متقاضیان واجدالشرایط صادر می کند. مانند ویزای مانند H1-B برای نیروی کار ماهر و متخصص، ویزای H2-B برای کارهای موقت، ویزای EB3 برای نیروی کار غیرماهری که در مواقع اعلام نیاز از سوی دولت، کارفرمای آمریکایی یافته باشد و ویزاهایی دیگر. هم اکنون پس از یک دوره رکود عظیم اقتصادی و با اتخاذ سیاست های ملی گرایانه از سوی رئیس جمهور آن، نرخ بیکاری در این کشور به عدد مطلوب %4 در سال 2018 میلادی رسیده است.

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

آمریکا را می توان بهشت دانشجویان نامید. این کشور با داشتن بیشترین مراکز آموزش عالی و همچنین بالاترین سطح کیفی آموزشی و پژوهشی در دنیا، همه ساله پذیرای بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی است. افرادی که در رشته های مطلوب و سطوح عالی تحصیل کرده اند، همانند مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به سهولت جذب بازار کار شده و نهایتا اقامت دائم این کشور را به دست می آورند.

روی ویزای تحصیلی آمریکا همچنان این کشور ویزا برای ایرانیان صادر میکند. البته چندین پیش شرط دارد:

 • اخذ پذیرش تحصیلی در شرایط سنی خوب و معقول
 • دارا بودن مدرک زبان
 • اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های با رنکینگ بالا
 • پرداخت قسمت اعظم هزینه تحصیل به دانشگاه مقصد
 • قوی بودن پاسپورت متقاضی ( یعنی قبلا کشورهای معتبر دنیا ویزا اخذ کرده باشد )

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج و تولد

ازدواج با یک شهروند آمریکایی به شرط رعایت ملزومات قانونی، منجر به دریافت حق اقامت دائم و تابعیت آمریکا خواهد شد. فرآیند دریافت گرین کارت آمریکا بر اثر ازدواج با یک آمریکایی چیزی در حدود 4 سال زمان می برد و پس از آن تا دریافت تابعیت و پاسپورت آمریکایی نیز تا 16 ماه زمان خواهد برد. مطابق قواعد حقوق بین الملل خصوصی، اعطای تابعیت آمریکا بر اساس سیستم خاک می باشد. یعنی افراد خارجی که در خاک آمریکا به دنیا بیایند، مستحق دریافت تابعیت آمریکا می باشند. پس از رسیدن آن کودک به سن 21 سال تمام، والدین وی نیز می توانند گرین کارت آمریکا را دریافت نمایند.

لازم به ذکر است که ازدواج های صوری دیگر در کشور امریکا تبدیل به ویزا و اقامت نخواهد شد.

پناهندگی در آمریکا

آمریکا کشوری است که همه ساله مقصد پناهجویان بسیاری از سراسر جهان قرار می گیرد. میزان بالای مهاجران به این کشور، تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد این کشور می گذارد ولی دولت این کشور مبتنی بر سیاست های حمایتی از حقوق بشر، با آن ها مدارا کرده است. ولی دولت کنونی این کشور و خصوصا رئیس جمهور آن، رویه کاملا متفاوتی را در پیش گرفته و سخت ترین رویکرد را نسبت به پناهجویان در پیش گرفته است. پناهندگی پروسه ای غیرقانونی است که به خاطر خطرات فراوانی که دارد هرگز توصیه نمی شود.

با توجه به خطرات پناهندگی و منجر به شکست پناهندگی، این راه را از مسیرهای مهاجرتی خود خط بزنید.

کشورهایی که معمولا رسیدن به آنها همراه با پذیرش پناهندگی است و کسی از این کشورها اخراج نمیشود:

 • آمریکا
 • انگلستان
 • استرالیا
 • نیوزلند
 • آلمان
 • اتریش
 • هلند

آمریکا پرطرفدارترین مقصد مهاجرت است چرا که از ظرفیت های عظیمی در تمامی بخش ها برخوردار است. لیبرالیسم (آزادی گرایی) روح کلی حاکم بر جامعه آن است و این باعث می شود که شما در رقابتی آزاد، یا برنده شده و از بهترین ها برخوردار گردید و یا بازنده شده و همه چیز خود را از دست بدهید. جهت اخد اطلاعات در خصوص اطلاع از شرایط مهاجرت به امریکا با موسسه سفیران سروش سعادت ارتباط گرفته و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

11 دیدگاه برای “مهاجرت به آمریکا

 1. صبا صابری گفت:

  با سلام و عرض ادب
  یک سوالی داشتم
  آیا این امکان وجود دارد که در هنگام تحصیل به کار هم مشغول شد؟
  ممنون از اطلاعات مفیدتون

 2. عادل گفت:

  امریکا خیلی شرایطش سخته و به نظرم کانادا چندان تفاوتی با امریکا نداره بلکم بهتره . چون کانادا خیلی مهاجر پذیره ولی رفتار انریکایی ها هیلی زشت و زننده هست با مهاجرا

 3. نیما گفت:

  سلام الان امریکا رفتن واقعا شرایط مهاجرت ندارد.بنده لاتاری سال گذشته رو برنده شدم ولی هنوز هنوز ایرانم. فکر کنم کانادا جایگزین بهتری باشه.

 4. مهسا گفت:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  با توجه به سختی ویزا ایا هنوز امکان مهاجرت به این کشور وجود دارد؟

 5. ترانه گفت:

  salam vaqean az saiteton mochakeram ke in hame elmi va ba keyfiat hast

 6. ترانه گفت:

  سلام خیلی از مقاله های علمی تون متشکرم به اطلاعات مهاجرتی من خیلی اضافه شد

 7. sohrab گفت:

  بله بنده هم موافقم فعلا با این شرایط که ترامپ ایجاد کرده بهتره وقت رو از دست نداد رو یه کشور دیگه اقدام کرد ، مخصوصا که شرایط اخذ اقامت الان برای ایرانی ها بررسی نمیشه فکر کنم استرالیا و کانادا گزینه های بهتری هستند

 8. مهسا گفت:

  با تشکر از اطلاعات خوب و جامع شما

 9. هما گفت:

  حيف آمريكا دگ ويزا نميده

 10. لیدا بهرامی گفت:

  سلام امریکا ویزا نمیده و مهاجر پذیر نیست

 11. رضاوند گفت:

  چه جالب و مفید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *