مهاجرت

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا

مهاجرت به آمریکا در 2024 با توجه به اقتصاد قوی و بیشترین تولید ناخالص، یکی از آرزوهای دیرینه افرادی است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند. این کشور یعنی جایی که امروزه به “سرزمین فرصت ها” معروف می باشد، کشوری است که بر مبنای ایده های ترقی خواهانه و توسعه طلبانه اروپاییان تاسیس گردید و به سرعت رشد کرد؛ تا آنجا که می توان گفت در عصر حاضر، پیشرفته ترین و قدرتمند ترین کشور دنیا محسوب میگردد.

 • شرایط مهاجرت به آمریکا برای ایرانیان در حال حاضر چگونه است؟
 • آیا با روی کار آمدن دولت بایدن، امکان دریافت ویزای آمریکا برای ایرانیان وجود دارد؟
 • آیا می توان برای کار به آمریکا مهاجرت کرد؟
 • هزینه های زندگی در آمریکا بالا است؟
 • آیا شهروندان خارجی در آمریکا می توانند کار پیدا کنند؟
 • بهترین روش مهاجرت به آمریکا در سال 2024 کدام روش است؟

ایالات متحده آمریکا مقصد شماره یک مهاجران از چهار گوشه عالَم می باشد. در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به آمریکا در سال 2024 ارائه گردیده است.

مهاجرت به کشور فرصت ها در سال 2024

آمریکا همواره یکی از انتخاب ها جهت زندگی بهتر بوده است. البته کشور آمریکا دارای نقاط ضعف و قوت هست، مانند همه کشورهای دنیا. اما شاید بتوان گفت با توجه به استانداردهای زندگی کشور آمریکا در سال 2024 یکی از کشورهای درجه یک می باشد. یکی دیگر از دلایل انتخاب کشور آمریکا جهت مهاجرت این است که این کشور را کشور فرصت ها می نامند و یا به اصطلاح میتوان راه صد ساله را در آمریکا یک شبه رفت. اما به غیر از این و با توجه به انگلیسی زبان بودن این کشور و همچنین مهاجرپذیر بودن امریکا همچنان در صدر انتخاب های مهاجرتی است.

این کشور همواره از ایده های جدید و نو استقبال کرده و به افرادی که دارای استعداد خاص نیز میباشد امکانات خاص می دهد. یکی از این امکانات نوعی صدور ویزا به نام ویزای افراد خاص یا همان ویزای eb1 می باشد. در حال حاضر با رد شدن EB1 ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا، ایرانیان نیز می توانند مجدد به این کشور سفر کنند.

اینفوگرافیک مهاجرت به آمریکا

درباره کشور آمریکا

آمریکا سرزمینی بسیار وسیع در میانه آمریکای شمالی است و بیش از پنجاه ایالت دارد. از آن جا که این کشور به صورت فدرال اداره می شود. برخی قوانین از ایالتی به ایالت دیگر فرق می کند. از تمام نژادها و ملیت ها تا تمام ادیان و مرام ها را می توان در این کشور دید. این کشور، چهارمین کشور جهان از نظر وسعت و سومین از نظر جمعیت می باشد. سیستم آموزشی و دانشگاهی آمریکا اصولا معیار استاندارد آموزشی و پژوهشی در دنیا است. دانشگاه های این کشور همواره جزء برترین های دنیا بوده است. علاوه بر کیفیت، از نظر کمیت نیز ایالات متحده در این زمینه پیشتاز است.

در آمریکا بیش از 5000 دانشگاه و مرکز آموزش عالی وجود دارد که در تمامی رشته ها به آموزش مشغول اند. علاوه بر آموزش، ایالات متحده در مسئله پژوهش نیز جلودار است. بیشترین مراکز پژوهشی و تحقیقاتی دنیا در تمامی زمینه ها و علوم در آمریکا هستند و محققان بسیاری از جای جای دنیا با این مراکز همکاری دارند. مطابق رتبه بندی بانک جهانی، هم اکنون آمریکا با میزن تولید ناخالص داخلی (GDP) حدود 21427700 میلیون دلار اولین و برترین اقتصاد کل جهان به شمار می رود. همین واقعیت را می توان در نمودار رتبه بندی زیر نیز به وضوح مشاهده کرد:

نمودار رتبه بندی تولید ناخالص داخلی

دلایل مهاجرت به آمریکا

هر فرد برای رسیدن به موفقیت باید بتواند دلایلی مشخصی برای انجام فعالیت های خود داشته باشد. مهاجرت یک پروسه حقوقی است که می تواند روند زندگی فرد را تحت تاثیر قرار دهد. در چنین شرایطی توصیه می شود تا افراد تحقیقات گسترده ای را در رابطه با شرایط مهاجرت به آمریکا انجام دهند تا بتوانند در مسیر مهاجرت خود، استرس کم تری را متحمل شده و شانس موفقیت خود را افزایش دهند. برخی از مهم ترین دلایل برای مهاجرت به آمریکا عبارتند از:

 • دانشگاه های معتبر برای تحصیل
 • امکان استفاده از بورسیه تحصیلی در دانشگاه های آمریکا
 • نرخ بیکاری کم
 • دسترسی به درآمد سطح بالا
 • کیفیت زندگی مناسب
 • تنوع فرهنگی جامعه
 • رشد اقتصادی بالا
 • فرصت های بزرگ سرمایه گذاری
 • استفاده از زبان انگلیسی
 • فرصت های بزرگ کارآفرینی
 • دسترسی به بازارهای جهانی

مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری

یک از شاخصه های آمریکا این است که این کشور، مهد کاپیتالیسم (سرمایه گذاری) است. این مسئله پیش از هر چیز، دلالت بر بنیان و رویکرد اقتصادی آن کشور دارد. سرمایه گذاری در آمریکا و مهاجرت به آن کشور رویای سرمایه داران بین المللی است. دولت آمریکا نیز از آن استقبال می کند و بدین منظور ویزایی را تحت عنوان EB5 در نظر گرفته است که طبق ضوابط خاصی اقدام به صدور آن می نماید.

انواع ویزاهای سرمایه گذاری آمریکا عبارتند از:

 • روادید سرمایه گذاری منطقه ای با 800000$ (دلار آمریکا) EB5
 • ویزای سرمایه گذاری مستقیم با 1050000$ (دلار آمریکا) EB5 مستقیم
 • ویزای سرمایه گذاری (کاری) E2

متقاضی دریافت ویزا، نیاز به مدرک زبان و یا سوابق مدیریتی ندارد. لازم است که دست کم یک میلیون دلار آمریکا در مورد دلخواه خود و یا پانصد هزار دلار آمریکا در یکی از مواردی که دولت مشخص کرده است، سرمایه گذاری نماید. همچنین ویزای دیگری تحت عنوان EB2 وجود دارد که این فرصت را به متقاضی می دهد که وارد آمریکا شود و ظرف دو سال بتواند کسب و کار مورد نظر خود را به راه اندازد. در صورت موفقیت، ویزای او قابل تمدید و نهایتا قابل تغییر به اقامت دائم (گرین کارت) خواهد بود.

جزئیات سرمایه گذاری در آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق کار

ایالات متحده بزرگترین اقتصاد دنیا را دارد و صنعتی ترین کشور جهان است. تولید ناخالص داخلی (GDP) ایالات متحده بیش از یک پنجم تولید ناخالص کل دنیا را تشکیل می دهد. آمریکا بازار بزرگ و نیروی کار عظیمی دارد. از نیروهای ساده در صنایع کلاسیک و پایین دستی تا متخصصین صاحب رای در تکنولوژی های مدرن و محرمانه. اقتصاد در این کشور، چه در بخش های تولید و چه خدمات، صاحبان سرشناس ترین برندهای دنیا می باشند. انواع ویزاهای کاری آمریکا عبارتند از ویزای کاری آمریکا H1-B، ویزای کاری آمریکا H2-B و ویزای کاری آمریکا EB3.

این کشور بیشترین نوع ویزا را برای گروه های مختلف در نظر گرفته که در شرایط مختلف آن ها را برای متقاضیان واجدالشرایط صادر می کند. مانند ویزای مانند H1-B برای نیروی کار ماهر و متخصص، ویزای H2-B برای کارهای موقت، ویزای EB3 برای نیروی کار غیرماهر ویزاهایی دیگر. پس از یک دوره رکود عظیم اقتصادی و با اتخاذ سیاست های ملی گرایانه از سوی رئیس جمهور آن، نرخ بیکاری در این کشور در ژوئن سال 2020 میلادی حتی به عدد 14.07% رسیده است.

از این گذشته، میانگین درآمد در آمریکا 1.75 برابر متوسط حقوق در چین است. مطابق آمار سال 2024 میلادی، متوسط حقوق ماهیانه کارگری در ایالات متحده حدود 7920$ (دلار) میباشد اما حقوق متوسط کارگری در چین تقریبا 4152$ (دلار) است که این مقایسه را در نمودار زیر مشاهده می کنید:

مقایسه درآمد در آمریکا و چین به دلار

مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2024 چیست؟

پیش بینی ها نشان می دهد که در سال 2024 حداقل 8 میلیون شغل جدید اضافه خواهد شد که این مشاغل در صنایع و بخش های مختلف اقتصادی آمریکاست.

شغلمتوسط درآمد سالانه (دلار)مهارت لازم
دانشمند علوم داده$8478آنالیز و مدلسازی داده، ریاضیات و آمار، دانش کدینگ، بصری سازی داده ها و مهارت نمایش دهی
مهندس یادگیری ماشین$10388آمار و احتمال، مدلسازی داده ای، زبان های برنامه نویسی مثل Python و یا C++، الگوریتم های هوش مصنوعی
پرستار$10228توانایی ارتباط با بیماران، تشخیص و ارزیابی، مهارت آموزش بیماران، مهارت تبدیل تحقیقات پزشکی به شیوع عمل و دانش عمومی پزشکی
تحلیلگر بازاریابی$6372مهارت های تحلیل داده پیشرفته، توانایی ساخت مدل، دان طراحی آزمایش، گزارش داده به شکل داشبورد یا ریپورت، پیش بینی روندهای بازار
امنیت شبکه$8626مهارت ارتقا امنیت شبکه، مهارت های فنی و گواهینامه های لازمه، درک از تصویر بزرگتری از اخلاقیات داده و غیره
مدیر پروژه$6760استراتژی، مدیریت زمان، افراد، مهارت های رهبری وارتباطی خوب
نقش های مدیریت های منابع$5903مهارت های ارتباطی برتر، توانایی حل مسئله، سازمانی برتر، همکاری تیمی و استراتژیک
مهندس بلاک چین$10000زبان های برنامه نویسی، دانش معماری های بلاک چین، مسلط به قراردادهای هوشمند، کریپتوگرافی و رضایت نامه ها
بازاریاب دیجیتال$5022 تصمیم سازی بر مبنای داده، توانایی پیش بینی از طریق داده، درک کامل از بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، مهارت های بودجه بندی ایده آل
مدیر مالی$5888نبوغ تجاری عالی، مهارت های ارتباطی و نمایش دهی، تحلیل ارقام، مهارت انجام مدیریت ریسک

مهاجرت به آمریکا از طریق تحصیل

این کشور با داشتن بیشترین مراکز آموزش عالی و همچنین بالاترین سطح کیفی، همه ساله پذیرای بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی است. افرادی که در رشته های مطلوب و سطوح عالی تحصیل کرده اند، همانند مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل به سهولت جذب بازار کار شده و نهایتا اقامت دائم این کشور را به دست می آورند. آمریکا در حال حاضر برای ایرانی ها ویزای تحصیلی صادر می کند. البته چندین پیش شرط دارد:

 • اخذ پذیرش تحصیلی در شرایط سنی خوب و معقول
 • مدرک زبان
 • اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های با رنکینگ بالا
 • پرداخت هزینه یک ترم تحصیل
 • قوی بودن پاسپورت متقاضی

اما هزینه تحصیل در آمریکا مهم است که پیش بینی ها نشانگر این است که هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در آمریکا (قبل از دریافت بورسیه) حداقل 60146$ (دلار) در سال باشد. بر همین اساس نیز هزینه های سالانه دانشجویان بین المللی فول تایم ورودی 2023-2024 از این قرار خواهد بود که جمع کل آن در حدود $60146 (دلار) می باشد:

متوسط هزینه های سالانه دانشجویان خارجی در آمریکا

اگر تحصیل در آمریکا را همانند پرنده تجسم کنیم که بال اول آن کیفیت بالای آموزشی باشد، مسلما بال دوم آن بورسیه تحصیلی ایده آلی است که در اختیار دانشجویان قرار دارد. با وجود اینکه تحصیل در دانشگاه های آمریکا مخصوصا برای دانشجویان کشورهای در حال توسعه بسیار گران است ولی اغلب دانشگاه های معروف این کشور مثل دانشگاه هاروارد به این دسته از دانشجویان انواع بورسیه را ارائه می دهند.

اگر بخوای تو کانادا درس بخونی باید چه شرایطی را بدونی؟

بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا

شرایط مهاجرت به آمریکا به گونه ای است که افراد با رشته های مختلف تحصیلی در این کشور شانس بالایی برای رسیدن به موفقیت خواهند داشت اما برخی از رشته ها شرایط مناسب تری برای کاریابی خواهند داشت که عبارتند از:

 • پرستاری
 • توسعه دهنده شبکه
 • مهندس نرم افزار
 • مهندس برق
 • پزشک متخصص
 • ماما
 • پرستار سالمندان
 • مهندسی الکترونیک
 • مهندس سخت افزار
 • کار درمانگر
 • مشاور بخش کودکان و بسیاری مشاغل و رشته های دیگر

با اشتغال در بهترین شغل برای مهاجرت به آمریکا فرد می تواند به درآمد بالایی دسترسی داشته باشد و از این طریق زندگی بهتری را برای خود از نظر اقتصادی در آمریکا ایجاد کند.

معرفی دانشگاه های برتر آمریکا

اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر آمریکا علاوه بر این که پس از فارغ التحصیلی فرصت های شغلی بی شماری در مقابل افراد قرار می دهد، در زمان اخذ ویزا نیز تاثیر مثبت دارد. در واقع شانس اخذ ویزای تحصیلی آمریکا برای کسانی که از بهترین دانشگاه های این کشور پذیرش گرفته اند بیشتر است خصوصا اگر شهریه یک سال را پیش تر پرداخت کرده باشند. برخی از بهترین دانشگاه های آمریکا در سال 2024 از نظر رنکینگ معتبر QS عبارت هستند از:

رتبه بین المللی در رنکینگ QSعنوان دانشگاهامتیاز دانشگاه
1موسسه فناوری ماساچوست (MIT)100
4دانشگاه هاروارد98.3
5دانشگاه استنفورد98.1
10دانشگاه کالیفرنیا، برکلی (UCB)90.4
11دانشگاه شیکاگو90.3

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج و تولد

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج و تولد

ازدواج با یک شهروند آمریکایی به شرط رعایت ملزومات قانونی، منجر به دریافت حق اقامت دائم و تابعیت آمریکا خواهد شد. فرآیند دریافت گرین کارت آمریکا بر اثر ازدواج با یک آمریکایی چیزی در حدود 4 سال زمان می برد و پس از آن تا دریافت تابعیت و پاسپورت آمریکایی نیز تا 16 ماه زمان خواهد برد. مطابق قواعد حقوق بین الملل خصوصی، اعطای تابعیت آمریکا بر اساس سیستم خاک می باشد. یعنی افراد خارجی که در خاک آمریکا به دنیا بیایند، مستحق دریافت تابعیت آمریکا می باشند. پس از رسیدن آن کودک به سن 21 سال تمام، والدین وی نیز می توانند گرین کارت آمریکا را دریافت نمایند. لازم به ذکر است که ازدواج های صوری دیگر در کشور آمریکا تبدیل به ویزا و اقامت نخواهد شد.

افرادی که ویزای توریستی آمریکا را به دست آورده باشند می توانند با ازدواج در این کشور، ویزای خود را به ویزای اقامتی از طریق ازدواج تبدیل کنند و از این طریق شرایط مناسبی برای ماندن در آمریکا برای خود ایجاد کنند. همچنین افرادی که در انتظار دریافت مجوز برای اقامت از این طریق هستند، می توانند با دریافت ویزای توریستی آمریکا، زودتر از موعد مقرر وارد آمریکا شوند.

قوانین گرین کارت آمریکا

مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری

بسیاری از افراد به دنبال وکیل مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری هستند اما باید در نظر داشت که در بسیاری از موارد فرد نیازی به تکمیل فرم های خود برای ورود به آمریکا از این طریق خواهد داشت و وکیل در این زمینه کمترین تغییر را می تواند به نسبت سایر روش ها ایجاد کند. توصیه می شود که مقاله راه های افزایش شانس لاتاری آمریکا را مطالعه بفرمایید تا اطلاعات خود در این زمینه را تکمیل کنید.

لاتاری یکی سیستم مبتنی بر قرعه کشی است که به افراد خارجی اجازه می دهد تا بدون نیاز به طی کردن مراحل پیچیده مهاجرتی به آمریکا مهاجرت کنند. این برنامه به منظور حفظ تنوع فرهنگی در آمریکا طراحی شده است و شهروندان کشورهایی همچون چین، برزیل، کانادا و بسیاری دیگر از کشورها که به راحتی به آمریکا مهاجرت می کنند، اجازه ورود به آمریکا از این طریق را نخواهند داشت. ضمنا برای اطلاع از تاریخ دقیق ثبت نام، مهلت ثبت نام و زمان اعلام نتایج لاتاری سال 1402 یا DV-Lottery 2025 به جدول زیر توجه کنید:

تاریخ های مهم لاتاری 2025 آمریکا (لاتاری سال 1402)
زمان شروع ثبت نام لاتاریاوایل اکتبر سال 2023
زمان پایان ثبت نام لاتاریاوایل نوامبر سال 2023
زمان اعلام نتایج لاتاری4 می سال 2024

پناهندگی در آمریکا

آمریکا کشوری است که همه ساله مقصد پناهجویان بسیاری از سراسر جهان قرار می گیرد. میزان بالای مهاجران به این کشور، تاثیر قابل توجهی بر اقتصاد این کشور می گذارد ولی دولت این کشور مبتنی بر سیاست های حمایتی از حقوق بشر، با آن ها مدارا کرده است. دولت کنونی این کشور و خصوصا رئیس جمهور آن، رویه کاملا متفاوتی را در پیش گرفته و سخت ترین رویکرد را نسبت به پناهجویان در پیش گرفته است. پناهندگی پروسه ای غیرقانونی است که به خاطر خطرات فراوانی که دارد هرگز توصیه نمی شود.

راحت ترین راه برای مهاجرت به آمریکا

بسیاری از افراد توانایی عبور از مراحل سخت مهاجرت به آمریکا را ندارند و به همین دلیل همواره به دنبال راهی هستند تا بتوانند از این طریق مسیری هموار را برای رسیدن به آمریکا طی کنند. اگر در قرعه کشی لاتاری آمریکا شرکت کنید، این شانس را خواهید داشت تا بدون در نظر داشتن شرایط خاص، وارد این کشور شوید و از مزایای شهروندی این کشور به طور کامل بهره مند شوید. با این حال، لاتاری یک پروسه مبتنی بر قرعه کشی است.

تحصیل در آمریکا نیز روش مهاجرتی دیگری است که به کمک آن می توان مقدمات ورود به آمریکا را طی کرد و پس از دریافت مدرک تحصیلی، از طریق کار در این کشور اقامت آمریکا را به دست آورد و در نتیجه به شهروند دائمی این کشور تبدیل شد. روش های دیگری مانند سرمایه گذاری در آمریکا نیز می توانند برای بسیاری مناسب باشند.

مهاجرت به آمریکا از ترکیه

بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به آمریکا را دارند، از سفارت آمریکا در کشور ترکیه برای مهاجرت استفاده می کنند و این امری رایج در این رابطه است. با این حال برخی تلاش می کنند تا اقامت ترکیه را در ابتدای امر به دست آورند و در فرم خود اقامت ترکیه را ثبت کنند. برای این کار باید از یکی از روش های مهاجرت به ترکیه استفاده کرد و حداقل 6 ماه در این کشور اقامت اولیه به دست آورد تا امکان مهاجرت در این کشور برای فرد ایجاد شود و بتواند اقامت ترکیه را در فرم خود به ثبت برساند.

برای مهاجرت به آمریکا چقدر پول نیاز داریم؟

یکی از مسائلی که در رابطه با مهاجرت به آمریکا باید به آن توجه داشت، متوسط هزینه هایی است که به عنوان یک شهروند خارجی باید برای رسیدن به آمریکا پرداخت کنند. هزینه های مهاجرتی را می توان به دسته بندی های مختلف تقسیم کرد و با توجه به هر یک از آن ها، میزان هزینه مورد نیاز خود را تخمین زد. برخی از مهم ترین هزینه هایی که هر فرد بدون تردید با آن روبرو می شود عبارتند از:

 • ترجمه مدارک
 • درخواست ویزا
 • خرید بلیط رفت
 • گواهی تمکن مالی
 • بیمه مسافرتی
 • شهریه دانشگاه
 • هزینه احتمالی زندگی دانشجویی
 • رزرو هتل برای اقامت اولیه در آمریکا
 • انگشت نگاری
 • سفر به کشورهای همسایه برای انجام مصاحبه سفارت

هزینه های زندگی در آمریکا

آمریکا یکی از پرهزینه ترین کشورهای دنیا است و در سال 2024 مهم ترین شهر آن یعنی نیویورک به عنوان یکی از گران ترین شهرهای دنیا شناخته شد. هزینه زندگی در آمریکا ماهیانه بین 3039$ (دلار آمریکا) می باشد. همان طوری که در این نمودار نیز مشاهده می گردد، بالاترین هزینه های زندگی در ایالات متحده مربوط به هزینه اجاره خانه در شهرهای آمریکایی است:

توزیع درصدی هزینه های زندگی در آمریکا

 

آمریکا پرطرفدارترین مقصد مهاجرت است چرا که از ظرفیت های عظیمی در تمامی بخش ها برخوردار است. شرایط مهاجرت به آمریکا در سال 2024 برای دانشجویان، خصوصا کسانی که از دانشگاه های برتر آمریکا همچون دانشگاه کلمبیا یا هاروارد پذیرش گرفته اند، ساده تر است. این مقاله توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص راه های مهاجرت به آمریکا در سال 2024 تهیه شده و امید است مطالعه آن مفید بوده باشد.

سوالات پرتکرار در خصوص مهاجرت به آمریکا

برای مهاجرت به آمریکا در سال 2024 باید از پاسخ سوالات زیر مطلع باشید:

 • چرا مهاجرت به آمریکا برای افراد از اهمیت ویژه ایی برخوردار است؟ با توجه به انگلیسی زبان بودن این کشور و همچنین مهاجرپذیر بودن، آمریکا در صدر انتخاب های مهاجرتی می باشد. این کشور همواره از ایده های جدید و نو استقبال کرده و به افرادی که دارای استعداد خاص میباشند امکانات ویژه میدهد.
 • مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری چگونه ممکن است؟ از طریق ویزای سرمایه گذاری منطقه ای با 800000$ (دلار آمریکا) EB5، ویزای سرمایه گذاری مستقیم با 1050000$ (دلار آمریکا) EB5 مستقیم، ویزای سرمایه گذاری (کاری) E2.
 • انواع ویزاهای کاری آمریکا کدامند؟ ویزای H1-B برای نیروی کار ماهر و متخصص، ویزای H2-B برای کارهای موقت، ویزای EB3 برای نیروی کار غیرماهر و ویزاهایی دیگر.
 • اخذ ویزای تحصیلی آمریکا 2024 چه شرایطی دارد؟ اخذ پذیرش تحصیلی در شرایط سنی خوب و معقول، دارا بودن مدرک زبان، اخذ پذیرش از دانشگاه های با رنکینگ بالا، پرداخت قسمت اعظم هزینه تحصیل به دانشگاه مقصد و قوی بودن پاسپورت متقاضی.
 • شرایط مهاجرت به آمریکا از طریق لاتاری چیست؟ لاتاری یک روش مهاجرتی است که از طریق سیستم قرعه کشی به فرد اجازه می دهد تا وارد این کشور شده و شهروندی آمریکا را به دست آورد.
 • راحت ترین راه برای مهاجرت به آمریکا چیست؟ در حال حاضر برنده شدن در لاتاری ساده ترین راه برای ورود به آمریکا است که البته وابسته به شانس است اما تحصیل در آمریکا شرایط بهتری برای مهاجرت ایجاد می کند.
4.7/5 - (36 امتیاز)

73 دیدگاه برای “مهاجرت به آمریکا

 1. yeki گفت:

  درود به شما بنده سوالم این هست که برای مهاجرت حتما باید دیپلم داشت و دیپلم نیاز هست ؟؟ البته مهاجرت تحصیلی و نمیگم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   برای افرادی که بالای 18 سال سن دارند، بله

 2. محمد امین گفت:

  سلام بزرگوار
  من 15 سالمه و قصد مهاجرت به آمریکا رو دارم…البته وقتی که 18 سالم شد میخوام اقدام کنم.
  من قصد دارم تا دیپلم درس بخونم و بعد برم به آمریکا اما هدفم درس خوندن توی آمریکا نیست. در واقع میخوام اونجا زندگی کنم.یه سری مهارت ها هم دارم مثلا: طراحی خودرو(سه بعدی)/ریگ و انیمیت کاراکتر/رندرینگ/مدلسازی.
  بعد از مهاجرت تصمیم دارم برای خانواده ام هم درخواست بدم تا بیان….
  خلاصه اینکه خواستم راهنماییم کنید که چطوری و از چه طریقی میتونم وارد آمریکا بشم و بعدا به اقامت دایم تبدیلش کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   درخواست شما واقعا سخت هست چون قوانین مهاجرتی در طول این بازه زمانی خیلی تغییر می کنه و نمیشه به راحتی شما رو راهنمایی کرد.
   الان بهتر هست که زبان انگلیسی خودتون رو تقویت کنید. شما با توجه به شرایط سنی که دارید سخت بتونید ویزای کاری آمریکا رو به دست بیارید و شاید بهترین راهکار برای شما این باشه که در مرحله اول از طریق تحصیل اقدام کنید و بعد در آمریکا شرایط زندگی خودتون رو تغییر بدید

 3. جمشید حمزه يیان گفت:

  سلام با ۵۰۰هزار دلار اگه خونه بخری اقامت دائم میدن؟و‌میخواستم بدنم از طریق دوبی بخوام اقدام‌منم چندندت زمان‌میبره که‌جواب درخواست بدن؟اینم بگم که زبان انگلیسیم خوب نیس

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در حال حاضر این یک طرح هست که به سنا وارد شده ولی اجرایی نشده هنوز

 4. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر،بنده پزشک هستم،اگر با ریسزچ پوزیشن به امریکا برم،و‌ازمون یوسملی رو بدم،امکان خروج از امریکا و مثلا مسافرت به ایران وجود داره؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید

   1. سارا گفت:

    ممکنه بفرمایید پس تحت چه شرایطی تا۵-۶سال امکان خروج از امریکا وجود نداره؟شنیدم اگر خارج بشی باید دوباره مسیر سفارت و…رو‌طی کنی

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     همه چیز به ویزای شما بستگی داره.
     اکثر ویزاهایی که در آمریکا ارائه میشه، قابلیت این رو دارند که بتونید چندین بار از این کشور خارج بشید و بعد مجدد وارد بشید. معمولا ویزاهای توریستی هستند که به شما اجازه نمی دن چند بار ورود و خروج داشته باشید.

     1. سارا گفت:

      خیلی ممنونم از پاسخگوییتون،ممکنه بفرمایید ویزایf1محدودیت داره یا نه؟

     2. امیر جلالی گفت:

      محدودیت ورود و خروج نداره این ویزا

 5. Meraj گفت:

  سلام وقتتون بخیر به نظرتان کدام رشته برای رفتن به آمریکا مناسب است که در آنجا درآمد زیادی هم داشته باشم
  ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   دوست عزیز سوال شما بسیار کلی و مبهمه. رشته های تحصیلی زیادی هستند که شما میتونید بخونید و اکثر رشته ها در کشورهایی مثل نرخ بیکاری پایینی دارند
   شما باید ببینید در چه حوزه ای علاقه دارید و دیپلم شما در چه رشته ایه بعد راجع به این قصیه تصمیم بگیرید
   لطفا در این زمینه ابتدا مقاله تحصیل در آمریکا را مطالعه نمایید

  2. Meraj گفت:

   ممنون از پاسخگوییتان.

 6. راد گفت:

  سلام و وقت بخیر برای دیجیتال مارکتینگ و برنامه نویسی کدوم کشور رو پیشنهاد میکنید؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در عصر کنونی هیچ کشوری دست رد به متخصصین این حوزه نمی زنه اما باید شرایط شما بررسی بشه تا بتونیم بهترین گزینه رو .معرفی کنیم
   عواملی مثل انگیزه مهاجرت (تحصیل یا کار)، سن، تجربه کاری، گپ تحصیلی، تسلط به زبان و غیره همگی تاثیرگذار هستند.

 7. جواد گفت:

  سلام بنده 36 سالم هست.
  فوق لیسانس هوش مصنوعی
  لیسانس مهندسی نرم افزار
  8سال سابقه فعالیت در سازمان تامین اجتماعی در پست فناوری اطلاعات
  دارای حدود 8مقاله داخلی و ژورنال بین المللی
  و حدود 3 میلیارد سرمایه
  زبان انگلیسی ام بد نیست.
  چطور می تونم به آمریکا مهاجرت کنم؟ لطفا راهنمایی نمایید.

  1. داوری گفت:

   سلام
   به نظر رزومه تحصیلی خوبی دارید پیشنهاد میکنم روش تحصیلی برای مقطع دکتری رو امتحان کنید تا ببینید که میتونید پذیرش تحصیلی بگیرید یا خیر

 8. داوری گفت:

  سلام
  میتونید ازطریق تحصیل برای پست داک اقدام کنید یا از طریق ازدواج اما در هر صورت نیاز به وکیل خواهید داشت

 9. مینا گفت:

  من و همسرم ساکم آلمان هستیم و کارشناس و کارشناس ارشد کامپیوتر هستیم با حدود ده سال سابقه کار
  برای مهاجرت کاری به امریکا میتوانیم اقدام بکنیم؟
  سن هر دو سی و یک سال است

  1. داوری گفت:

   سلام
   طبیعتا در مهاجرت کاری به امریکا اگر دعوتنامه کاری داشته باشید از آلمان گرفتن ویزای این کشور کار سختی نخواهد بود

 10. ناهید گفت:

  ما خانواده ۳نفره هستیم شوهرم رفوگر فرش هست و پسرم دکوراتور ساختمان و خودم هم ۷ سال سابقه نگهداری از سالمندان دارم ، میخواستم بدانم که ایا میتوانیم ویزای کار از کشور آمریکا دریافت کنیم

  1. داوری گفت:

   سلام
   گرفتن دعوتنامه کاری از کشور امریکا کار راحتی نیست و بهتره که اول از همه بررسی شه که چطور میتونید مهاجرت کنید و روش های مهاجرت به شما معرفی شه
   برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 11. f.D گفت:

  با سلام
  آیا با ثبت شرکت در آمریکا میشه گرین کارت گرفت؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

 12. Diana گفت:

  سلام من خودم سیتیزن آمریکا هستم دوست پسرم مدرک کارشناسی با معدل خوب داره و از نظر مالی هم اوکیه از چه طریقی میتونه بیاد؟ و شانسی هست اصلا؟ هزینه چقد میبره

  1. داوری گفت:

   سلام
   در حال حاضر این احتمال کمه که ویزا شه متاسفانه

 13. Melika گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه میخوام توی آمریکا مدلینگ بشم شرایط مهاجرت برای وضعیت من چه جوریه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شما بایستی درستون رو ادامه بدید و از طریق تحصیل مهاجرت کنید

 14. مهران اعطایی گفت:

  سلام و روز بخیر
  مهران اعطایی هستم.سابقه ۱۵ سال کارفرمایی طراحی و دوخت کت و شلوار مردانه با مدرک فنی‌حرفه ای و جواز کسب اتحادیه دارم.پدرم دوره دیده شرکت جنرال موتور بودن و عموی من الان ساکن لس‌آنجلس هستند.
  در درحال گذاراندن دوره زبان انگلیسی سطح ۷ آیلتس هستم.
  تا حدود ۱۰ هزار دلار تمکن مالی دارم.
  شرایط بنده رو چطور میبینین برای مهاجرت .چون تصمیم قطعی دارم

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   صحبت های مفصلی وجود داره پیشنهاد میکنم برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 15. P گفت:

  سلام من ۳۹ سالم هست دکتری مدیریت آموزشی دارم یک پسر هم دارم با بودجه حدود سه میلیارد میتونم گرین کارت بگیرم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله میشه از طریق گرین کارت اقدام کرد اما در ابتدا باید روزمه شما کامل بررسی شه

 16. نسترن گفت:

  سلام.من ایران هستم و مسلمان و دوست پسرم امریکا هستند و گرین کارت دارند و چند ماه دیگه سیتیزن میشن.میخوام بدونم ما اگر بخواهیم ازدواج کنیم با توجه به اینکه ایشون ارمنی-مسیحی هستند ایا راهکاری وجود داره?

  1. داوری گفت:

   سلام
   بایستی وکیل بگیرید

 17. Melo گفت:

  سلام خسته نباشید
  من در مقطع دبیرستان رشته تجربی میخونم اگر بخوام به امریکا مهاجرت کنم میتونم برای تحصیل در اونجا رشته موسیقی رو انتخاب کنم؟ایا امکان تغییر رشته هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در صورتی که امکان اخذ ویزا رو داشته باشید این امکان وجود داره اما در حال حاضر امکانش بسیار کمه

 18. کیانا گفت:

  یعنی با توجه به اینکه توی مدارس تیزهوشان درس میخونم و درسم هم عالیه و زبان خیلی قوی دارم امکانش هست که توی 16 سالگی به امریکا مهاجرت کنم و قبولم کنند؟!

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای مهاجرت به امریکا در حال حاضر در این سن و با شرایط موجود امکان کمی وجود داره حالا باید دید در آینده چه شرایطی برای مهاجرت به این کشور بوجود میاد

 19. کیانا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  میخوام به آمریکا مهاجرت کنم
  ولی در سن 16 سالگی
  نمیخوام بیشتر از 16 سالم بشه
  و الانم 13 سالمه
  میخوام بشم سلبریتی آمریکا
  میخوام مدل و خواننده شم
  دارم براش تلاش میکنم و همه شرایطشو دارم
  میخواستم ازتون بپرسم که میشه؟!
  آیا قبولم میکنن؟!

  1. داوری گفت:

   سلام
   در حال حاضر با شرایط امریکا نمیشه در مورد 3 سال دیگه اظهارنظر کرد اما در اون زمان بهترین روش هم برای شما تحصیل خواهد بود

 20. شیرین گفت:

  سلام، روز بخیر
  من 44 سالمه فوق لیسانس روان شناسی بالینی هستم، می خواستم ببینم برای تحصیل در مقطع دکتری با توجه به رشته ام و سنم ، کشور امریکا یا چه کشورهایی را پیشنهاد می کنید ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته دکتری برای اکثر کشور ها اقدام داریم منتها روزمه تحصیلی شما حائز اهمیته در این خصوص. رزومه تون رو ارسال کنید که بتونم بهتر راهنماییتون کنم

 21. A گفت:

  سلام ایرانی هامیتونن ب امریکا مهاجرت کنن

  1. داوری گفت:

   سلام
   من میگم در حال حاضر نمیشه اگر شما فکر میکنید میشه امتحان کنید براتون آرزوی موفقیت دارم

 22. Raha گفت:

  با سلام بنده 32 ساله با مدرك دكتري شيمي از ايران هستم. قصدم مهاجرت بعنوان پژوهشگر پسادكتري هست. به نظرتون چه كشورهايي براي من مناسب تر هست؟آيا با فرض داشتن پذيرش، امكان ريجكت ويزا وجود دارد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای پست دکترا خیلی از کشورها رو میتونید اقدام کنید از جمله استرالیا، هلند، نروژ و چند کشور دیگه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 23. نوید صالحی گفت:

  قیمت اجاره آپارتمان ۲۲۱ هزار دلاره یا ۲ میلیون دلار؟
  قیمتی که تو جدول بالا هست☝?☝?☝?

  1. داوری گفت:

   قیمت اجاره ای که در جدول اومده دو هزارو دویست و ده دلاره

 24. نازنین گفت:

  سلام. کسی که با ویزای توریستی وارد آمریکا بشه میتونه از طریق پیدا کردن شغل درخواست اقامت بده؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   خیر این امکان وجود نداره

 25. Amirali گفت:

  سلام من 15 سالمه میخواستم 2 تا سوال بپرسم اولیش اینکه ایا امریکا در مقطع دبیرستان دانش اموزان رو بورسیه میکنه یا نه.
  دومین سوالم هم اینه من بسکتبال بازی میکنم و میخوام بسکتبال رو تو امریکا هم ادامه بدم میخواستم بدونم راهی هست که بشه از راه بسکتبال به امریکا رفت یا نه

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در مقطع دبیرستان این امکان وجود نداره متاسفانه ضمن اینکه امریکا مهد بسکتبال دنیاست و شما از ایران با این رشته نمیتونید وارد امریکا بشید
   پس بایستی از روش تحصیلی برای دوره های آکادمیک اقدام کنید

 26. ميلاد گفت:

  سلام و عرض ادب من ١٥ سالمه ميخواستم بدانم براي كاريابي در آمريكا افرادي كه در آمريكا تحصيل كردند نسبت به افرادي كه در كانادا تحصيل كردند شانس بيشتري دارند يا چون كه دانشگاه هاي دو كشور هر دو رنكينگ بالايي دارند و روابط آمريكا با كانادا بهتر از هر كشور ديگه اي است شانس كاريابي در آمريكا براي افرادي كه در كانادا تحصيل كردند با افرادي كه در آمريكا تحصيل كردند چندان تفاوتي ندارد؟
  من ميخواهم در مقطع فوق ليسانس در يكي از دانشگاه هاي اين دو كشور فارغ التحصيل شوم و مشكل مالي هم نداريم و مقصد نهايي من هم آمريكا هست
  اما من افرادي را ديدم كه با اينكه ويزاي تحصيلي آمريكا را گرفتند و در آمريكا هم درس خواندند به اين علت كه روابط آمريكا و ايران خوب نيست و دولت به شركت هاي اين كشور فشار مياورد كه ايراني استخدام نكنند نتوانستند كار پيدا كنند به همين دليل من ميخوام بعد از فارغ التحصيلي مدتي را در كانادا زندگي كنم تا پاسپورت كانادا را بگيرم تا كاريابي در آمريكا براي من آسان شود حالا شما به من پيشنهاد ميكنيد كه فوق ليسانس را در آمريكا بخوانم ، بعد براي گرفتن پاسپورت كانادا مدتي را در كانادا زندگي كنم و دوباره به آمريكا برگردم؟يا اينكه فوق ليسانس را در كانادا بگيرم و بعد براي گرفتن پاسپورت مدتي در كانادا زندگي كنم و بعد به آمريكا بروم؟ آيا شخصي كه در آمريكا تحصيل كرده است نسبت به شخصي كه در كانادا تحصيل كرده است شانس بيشتري براي كاريابي در آمريكا دارد؟
  با تشكر از شما

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله شخصی که در امریکا تحصیل کرده در این کشور برای اشتغال شانس بیشتری داره
   لطفا مقاله کار در آمریکا رو هم مطالعه کنید

 27. کسری گفت:

  بنده دانشجوی سال اخر دکترا در دانشگاه کانبرا در استرالیا هستم بنده از 2 وکیل درجه 1 مهاجرت در استرالیا سوال کردم گفتن در حال حاضر بخاطر شرایط ایجاد شده بهتره ایرانی برن کشور های دیگه ( مثلا کانادا استرالیا فرانسه و……) بعد وقتی اقامت دایم گرفتن برن امریکا چون امریکا به پاسپورت ایرانی به شدن کم ویزا میده البته خود وکیل ها هم اومدن استرالیا ولی کار پیدا کردن گفتن کریسمس میریم امریکا برا تفریح بنده هم در حال حاضر در شرکت برق کانبرا مشغول کارم وقتی دکترا گرفتم ویزای تحصیلی به ویزای کار میکنم و حدودا 2 ماه دیگه تا کار های فارغ التحصیلی دارم اقامت گرفتم برای همیشه میرم امریکا……….من 27 سالگی از ایران و شهر زیبای اصفهان و از فرودگا امام خمینی خارج شدم الان 31 ساله هستم …خواستم بگم من خودم کسی بودم که عاشق کار و تحصیل تو امریکا بودم خیلی هم تلاش کردم وقتی فوق لیسانس از دانشگاه صنعتی اصفهان گرفتم خیلی تلاش کردم اما الان از اومدن به استرالیا خوشحالم و فکر میکنم مهاجرت برای من تصمیم درستی بود بگم من از 15 سالگی مهاجرت دوست داشتم ولی قسمت برای من وقت دیگه ای شد……..موفق باشید دوستان

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما ایشالا تو همه مراحل زندگیتون موفق باشید

  2. شبنم گفت:

   سلام وقتتون بخیر من خیلی دوست دارم در امریکا تحصیل کنم و از این طریق در نهایت اقامت دائم بگیرم ولی متاسفانه لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم معدلمم بالاست اما ایا این رشته اصلا اونجا به کار میاد وقتی خودشون انکلیسی زبانن . میشه از اول یه رشته جدید رو انتخاب کنم و دوره کارشناسیشو اونجا بگذرونم این لیست دانشگاه ها که فرمودید فکر کنم خیلی سخته پذیرشش دانشگاه های معمولی تر پذیرش میده؟ مثلا میتونم دوره کارشناسی رشته فیزیو تراپی انتخاب کنم و از اول بخونم

   1. داوری گفت:

    سلام
    الان با 25 سال سن اگر بخواین از اول بخونید ریسک خواهید داشت بهتره که اگر هم به فکر این هستید که از ابتدا مطالعه کنید به دانشگاه ها و کشورهایی فکر کنید که شانس شما بیشتر باشه

 28. رضاوند گفت:

  چه جالب و مفید

 29. لیدا بهرامی گفت:

  سلام امریکا ویزا نمیده و مهاجر پذیر نیست

 30. هما گفت:

  حيف آمريكا دگ ويزا نميده

 31. مهسا گفت:

  با تشکر از اطلاعات خوب و جامع شما

 32. sohrab گفت:

  بله بنده هم موافقم فعلا با این شرایط که ترامپ ایجاد کرده بهتره وقت رو از دست نداد رو یه کشور دیگه اقدام کرد ، مخصوصا که شرایط اخذ اقامت الان برای ایرانی ها بررسی نمیشه فکر کنم استرالیا و کانادا گزینه های بهتری هستند

 33. ترانه گفت:

  سلام خیلی از مقاله های علمی تون متشکرم به اطلاعات مهاجرتی من خیلی اضافه شد

 34. ترانه گفت:

  salam vaqean az saiteton mochakeram ke in hame elmi va ba keyfiat hast

 35. مهسا گفت:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون
  با توجه به سختی ویزا ایا هنوز امکان مهاجرت به این کشور وجود دارد؟

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست گرامی
   در حال حاضر مهاجرت به آمریکا امری دشوار می باشد.

 36. نیما گفت:

  سلام الان امریکا رفتن واقعا شرایط مهاجرت ندارد.بنده لاتاری سال گذشته رو برنده شدم ولی هنوز هنوز ایرانم. فکر کنم کانادا جایگزین بهتری باشه.

 37. عادل گفت:

  امریکا خیلی شرایطش سخته و به نظرم کانادا چندان تفاوتی با امریکا نداره بلکم بهتره . چون کانادا خیلی مهاجر پذیره ولی رفتار انریکایی ها هیلی زشت و زننده هست با مهاجرا

 38. صبا صابری گفت:

  با سلام و عرض ادب
  یک سوالی داشتم
  آیا این امکان وجود دارد که در هنگام تحصیل به کار هم مشغول شد؟
  ممنون از اطلاعات مفیدتون

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله، امکان و شرایط کار ضمن تحصیل در آمریکا وجود دارد. برای بررسی شرایط می توانید مقاله مورد نظر را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *