مهاجرت به کشور اتریش

مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش

کشور اتریش یکی از برترین کشورهای اروپایی جهت مهاجرت ایرانیان می باشد و مهاجرت به اتریش در سال 2020 به روش های مختلف، مورد نظر افراد بسیاری بوده است. راه های مختلفی جهت مهاجرت به کشور اتریش وجود دارد که همان شش راه معروف و شناخته شده که در حقوق بین الملل مطرح گردیده است، عبارت اند از:

 • مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اتریش از طریق کار
 • مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اتریش از طریق تولد
 • مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

بعضا می شنویم که راه های دیگری نیز برای مهاجرت به اتریش وجود دارد؛ راه هایی مانند مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی یا خودحمایتی و یا راه های دیگری مانند مهاجرت به اتریش از طریق تخصص و یا موسیقی، اما واقعیت آن است که راه های اصلی مهاجرت منحصر به همان شش مورد هستند و راه های دیگری که نام برده می شوند، در واقع از اقسام مختلف یکی از همان 6 راه اصلی است و نه روشی متفاوت هستند.در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده٬ اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به اتریش در سال 2020 ارائه گردیده است.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

با توجه به این که رسیدن به ویزای تحصیلی اتریش نیازمند مدرک زبان نبوده و این که هزینه تحصیل در اتریش رایگان یا به عبارت دقیق تر باید گفت بسیار ارزان است (حدودا ترمی 380€) خواستگاه بسیاری جهت مهاجرت تحصیلی به اتریش است. البته ذکر این نکته لازم است که رسیدن به ویزای تحصیلی اتریش برخلاف ظاهر خوب و ساده اش، فرآیندی سخت و پیچیده و پر هزینه دارد. طول پروسه ویزای تحصیلی اتریش از پذیرش تا جواب ویزا حدود یک سال و نیم به طول می انجامد و ریزه کاری های خاصی را دارد که اگر متقاضی آگاه نباشد، در مرحله اخذ پذیرش تحصیلی و یا در مرحله اخذ ویزای تحصیلی با جواب ردی مواجه می شود.

بطور نمونه، چنانچه فردی مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه آزاد اخذ کرده باشد، با جواب منفی پذیرش مواجه می شود (زیرا کشور اتریش فقط به دانشجویان، دانشگاه سراسری روزانه پذیرش میدهد) و کلی هزینه جانبی از قبیل ترجمه و تاییدات اداره دادگستری و وزارت امور خارجه و تایید سفارت به مبلغ یورو رو متحمل می شود. اما به هر ترتیب، این یکی از راه های قانونی مهاجرت به اتریش می باشد و در کشور های هم سطح اروپایی مانند آلمان و سوئد و دانمارک و نروژ و… همچنان با تقاضای زیادی مواجه است. جهت آگاهی های تکمیلی به مقاله ویزای تحصیلی اتریش رفته و دقیق ترین اطلاعات را در این باب کسب کنید.

کار ضمن تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش آنقدر کم هزینه است که دانشجویان دانشگاه های دولتی این کشور تنها دغدغه هزینه زندگی در این کشور را دارند. منتهی نکته مثبت این است که دانشجویان در اتریش اجازه کار نیمه وقت دارند. البته لازم به ذکر است تعداد ساعات کاری با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت است و کار بیشتر از حد مجاز ممکن است منجر به بطلان اجازه اقامت شود.

مقطع تحصیلی تعداد ساعات کاری در هفته
کارشناسی 10 ساعت
کارشناسی ارشد 20 ساعت
دکتری 30 ساعت

همچنین بسته به نوع کار اخذ اجازه کار ممکن است لازم باشد یا خیر که در جدول ذیل نشان داده شده است.

نوع کار مجوز
کار در محیط دانشگاهی (کمک به اساتید در فعالیت های پژوهشی و…) نیاز به اخذ مجوز کار ندارد
کار خارج از محیط دانشگاه (در شرکت های مختلف٬ رستوران ها٬ کافی شاپ ها و…) نیاز به اخذ مجوز کار دارد

اینفوگرافیک مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق کار

کشور اتریش جزء معدود کشورهای اروپایی میباشد که بدون نیاز به پیشنهاد کاری (همان جاب آفر) امکان اخذ ویزا بمنظور اشتغال در این کشور را دارد و اجازه می دهد فرد متقاضی به جستجوی کار در این کشور بپردازد. این نوع ویزای اتریش یک نوع ویزای امتیاز بندی است که در آن فرد متقاضی باید دارای مهارت هایی باشد و در یک مدل امتیاز بندی به حداقل امتیاز 70 برسد و در مدلی دیگر به حداقل امتیاز 50. پارامتر هایی که در این جدول مورد نظر قرار می گیرند پارامتر های سن، سابقه کار، مدرک تحصیلی و مدرک زبان (آلمانی و یا انگلیسی) و نیز یک سری توانایی های فردی دیگر است که متقاضی باید بتواند به مقدار حداقل از این امتیازات برسد.

کشور اتریش دارای لیست مشاغل مورد نیاز است که ویزای کار را متناسب با آن لیست صادر می کند و اجازه می دهد فرد متقاضی در کشور اتریش به جستجوی کار بپردازد. ویزای کاری اتریش در نهایت تبدیل به کارت قرمز سفید قرمز می شود و دقیقا باید گفت کارت قرمز سفید قرمز اتریش همان کارت کاری می باشد. شایان ذکر است که شبیه به همین ویزا را کشور آلمان به صورت راحت تر و با هزینه جانبی کمتر صادر می کند که می توان گفت بهترین نوع ویزای کاری اروپا را در حال حاضر کشور آلمان صادر می کند. جهت آگاهی از دقیق ترین اطلاعات در مورد ویزای کاری اتریش و ویزای کار آلمان به مقاله مورد نظر رفته و اطلاعات لازم را کسب کنید.

مهاجرت به اتریش از طریق تخصص

درهای اتریش همواره بر روی افراد ماهر و متخصص باز است و بازار کار این کشور پذیرای آنها می باشد. جذب این افراد اصولا از سه طریق کلی ممکن و میسر می باشد. ابتدا اولویت با افرادی است که تخصص و مهارت خود ا در این کشور به دست اورده اند. دانشجویان خارجی که در دانشگاه های این کشور تحصیل کرده و از آنجا فارغ التحصیل شده باشند، فرصت ویژه ای را خواهند داشت که با یافتن کار متناسب در این کشور، به عنوان یک نیروی دارای مهارت می توانند کارتی موسوم به کارت قرمز-سفید-قرمز را به دست آورند که در حکم مجوز کار و اقامت آنها می باشد.

همچنین برای سایر افراد دارای تخصص نیز فرصتی پیش بینی شده که با ورود به یک سیستم امتیاز بندی و کسب حداقل امتیاز مورد نظر بتوانند وارد خاک کشور اتریش شده و طی زمان معینی (شش ماه) به جستجوی کار در این کشور بپردازند. چنانچه در این امر موفق شوند، صلاحیت دریافت ویزای کار اتریش را خواهند داشت. به جهت اگاهی بیشتر در این مورد، مقاله مربوط به ویزای در جستجوی کار اتریش را ملاحظه بفرمایید و نهایتا اینکه این دسته از افراد می توانند با دریافت مستقیم دعوت نامه کاری از سوی یک کارفرمای معتبر در اتریش، ویزای کار دریافت کرده و وارد این کشور شوند و مشغول کار و زندگی گردند. البته تحقق این امر نیز پیش نیازها و الزامات قانونی خود را دارد.

مهاجرت پزشکان به اتریش

پزشکان از افراد متخصص هستند که در دنیا نیروی کار ارزشمندی به شمار میروند. مهاجرت پزشکان به اتریش، مشمول قاعده مهاجرت به اتریش از طریق تخصص می باشد که سابقا ذکر شد. پزشکان به عنوان نیروی کار متخصص قادرند از یکی از 3 راه تبیین شده، اقدام نمایند و با موفقیت، مشغول کار و زندگی در اتریش شوند و اقامت دائم دریافت کنند.

نکته مهم و قابل توجهی که در این مورد وجود دارد، این است که برخی از تخصص ها احتیاج به ارزشیابی علمی و حتی سطح زبان بالاتری نسبت به سایرین دارند. پزشکی نیز یکی از همین تخصص ها و بلکه سخت گیرانه ترین شرایط را در میان آنها داراست. از آنجا که مدارک صادره از مراکز آموزش پزشکی کشور ما مورد قبول کشورهای غربی نیست بنابراین این دسته از افراد، لازم است که نخست در یک آزمون سنجش و ارزیابی علمی شرکت نمایند و تنها پس از موفقیت در آن است که مدرک او معتبر شناخته می شود و به عنوان یک پزشک رسما شناخته میشود.

همچنین شایان ذکر است که با توجه به ماهیت رشته فعالیت آنها که ارتباط بالینی با انسانها دارند و اساسا با جان انسانها سروکار دارند، از اینرو نیازمند این هستند که در سطح بسیار بالایی با زبان رایج و رسمی آن کشور یعنی زبان آلمانی آشنایی داشته باشند. به عبارت دیگر، ضروری است که تسلط کفی و کامل به زبان آلمانی داشته باشند تا بتوانند در مراکز خدمات درمانی و وابسته به آن در اتریش مشغول به کار گردند.

مهاجرت به اتریش از طریق موسیقی

با توجه به اینکه اتریش را مهد موسیقی کلاسیک دانسته اند و این کشور یکی از بهترین بسترهای موجود برای فعالیت های موسیقایی در جهان می باشد، برخی از هنرآموزان و هنرمندان خواستار آنند که از این طریق به کشور اتریش مهاجرت نمایند. گرچه تمامی این تعاریف درباره اتریش و امکانات و زیرساخت هایی که به منظور رشد و بالندگی موسیقی در این کشور فراهم گردیده است صحت دارد ولی در عین حال باید به این امر دقت داشت که اصولا روش مستقلی برای مهاجرت به اتریش بر این اساس وجود ندارد.

چنانچه اهالی موسیقی خواستار مهاجرت به اتریشو پیگیری این علاقه و مهارت خود در آن کشور هستند، لازم است ذیل یکی از روش های اصلی مهاجرت اقدام نمایند. حال، بین هنرمندان و هنرآموزان تفاوت پیش خواهد آمد. بدین صورت که چنانچه فردی به عنوان هنرآموز خواستار مهاجرت به اتریش باشد تا در این کشور به سطح بالایی در این زمینه برسد، لازم است که از طریق تحصیلی اقدام نماید و با اخذ پذیرش از یکی از مراکز آموزشی معتبر در اتریش و سپس اخذ ویزای تحصیلی وارد اتریش شود و به مقصود خویش برسد. و اگر متقاضی، فردی هنرمند باشد می تواند به عنوان یک متخصص و فردی که دارای تخصص و مهارت می باشد همانند سایر متخصصین اقدام نماید.

سرمایه گذاری در اتریش

در باب روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، لازم است که نخست به دو مطلب مهم اشاره نماییم. اول اینکه سرمایه گذاری اقسام مختلفی دارد و منحصر به نوع واحدی نیست؛ ثبت شرکت، خرید ملک، اواق قرضه و امثال اینها همه از اقسام مختلف سرمایه گذاری هستند. دوم آن که همه اقسام سرمایه گذاری در مهاجرت به همه کشورها و برای متقاضیان از همه ملیت ها همواره در دسترس نیست.

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا است که با جمعیت حدودا هشت میلیونی خود، از رونق اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است. پروسه های اعطای اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور قاعدتا به گونه ای طراحی شده است که پاسخگوی نیازهای این کشور باشد. پروسه های سرمایه گذاری ای که بطور مستقیم و حداکثری منجر به تشدید رشد اقتصادی آن کشور در راستای سیاست های دولت اتریش باشد، از شانس موفقیت بیشتری برخوردار هستند.

مثلا گرچه اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک نیز برقرار است ولی در مقایسه با کشور دیگری مانند اسپانیا، جزء اولویت های دولت نیست زیرا سیاست های رشد و توسعه اقتصادی این دو دولت، متفاوت از یکدیگر می باشد. از اینرو برخی از پروسه های سرمایه گذاری در اتریش، هر چند که رسما مورد پذیرش دولت این کشور می باشد ولی با توجه به اینکه جزء اولویت های آن نیست، معمولا به سرانجام نمی رسند. برای آشنایی بیشتر با این موضوع، مقالات ما درباره اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش را مطالعه بفرمایید.

مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی

همانطور گفته شد، اصولا راه های مهاجرت، منحصر به همان 6 مورد کلی میباشد و اگر از روش های دیگری به عنوان راه های مهاجرت نام برده می شود، در واقع بازگشت آنها به یکی از این شش عنوان کلی می باشد. تمکن مالی نیز که به عنوان یکی از راه های مهاجرت به اتریش مطرح می باشد در واقع نوعی سرمایه گذاری است. تمکن مالی همچنین با نام خودحمایتی نیز شناخته می شود.

در این روش همانطور که از نام آن پیداست، افرادی که شرایط مالی بسیار مطلوبی دارند اگر خواهان کسب اقامت اتریش باشند و در عین حال، احتیاج به هیچ نوع کسب و کاری در این کشور نداشته باشند و صرفا بخواهند دارایی خود را به اتریش بیاورند و طی زندگی در این کشور هزینه نمایند، می توانند از این طریق اقدام نمایند. به عبارتی دیگر، این افراد می باید درآمد خود را از محلی بیرون از اتریش به دست بیاورند و خرج زندگی شان در این کشور نمایند.

تمکن مالی اتریش در سال 2019 کمترین میزان پرونده موفق ایرانی را داشت و عملا همگی با شکست مواجه شد. اساسا افراد موفق در این راه بسیار بسیار انگشت شمار هستند و شاید تا الان از ایران فقط چند نفر در این پروسه موفق شده اند و آن هم از میان آنهایی که داخل خاک اروپا زندگی می کنند. علت این امر چندان واضح نیست ولی بطور قطع، نظر مقامات مسئول در دولت اتریش، نقش بسزایی دارد. در مجموع در سال 2020 استفاده از این روش پیشنهاد نمی شود. برای توضیح بیشتر می توانید مقاله تمکن مالی اتریش را ببینید.

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

در این روش حتما حتما باید یک فردی که تبعه اتریشی محسوب می شود و به صورت قانونی در این کشور زندگی می کند، یک طرف ازدواج باشد. این ازدواج باید هم قانونی باشد و هم واقعی؛ یعنی باید اولا مطابق قوانین اتریش انجام شود مثل آنکه هر یک از زوجین، به سن قانونی رسیده باشند و مجرد باشند و ثانیا این ازدواج باید واقعی باشد و نه صوری که بدینم نظور لازم است زوجین، مدارکی دال بر رابطه قبلی خود در دو سال گذشته ممنهی به ازدواج را ارائه دهند.

قوانین جدید مهاجرتی در این زمینه الزام می دارد که فرد حاضر در اتریش به غیر از مدارک لازم و هویتی جهت روادید ازدواج، نشان دهد به اندازه کافی و تعیین شده در قانون، در کشور اتریش درآمد دارد و درآمد او کفاف این را می دهد که از پس هزینه های همسر خود برآید. نکته بسیار مهم اینکه دارایی در این ردیف محسوب نمی شود و فرد اتریشی حتما باید به صورت خالص درآمد در اتریش را نشان دهد. همچنین لازم است وی محل سکونتی متناسب با زندگی مشترک دو نفر را در اختیار داشته باشد. در این زمینه نیز می توانید مقاله اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در اتریش را مطالعه نمایید.

اقامت اتریش از طریق تولد

سیستم اعطای تابعیت اتریش اصولا از اصل خون پیروی می کند و بنابراین صِرف تولد فرزند در خاک این کشور مستوجب اخذ اقامت آن نمی گردد. از اینرو تنها فرزندی می تواند با تولد خویش اقامت این کشور را به دست آورد که دست کم یکی از والدینش در زمان تولد او، تابعیت کشور اتریش را داشته باشد. البته سیستم اعطای تابعیت در کشور اتریش منحصر به اصل خون نیست و بعضا در مواردی، ترکیبی از دو اصل خون و خاک می باشد مانند اعطای تابعیت به فرزندانی که از والدین بی تابعیت یا دارای تابعیت مجهول در خاک اتریش به دنیا بیایند. ولی قدر مسلّم، فرزندانی که از والدینی دارای تابعیت معلوم و غیر اتریشی به دنیا بیایند، تابعیت اتریش را از طریق تولد به دست نخواهند آورد با مطالعه مقاله اخذ تابعیت از طریق تولد در اتریش می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

چنانچه فردی نسبت به مسیر های قانونی و شدنی و همچنین کم هزینه اشرف داشته باشد و آگاه باشد، هرگز سمت ویزای پناهندگی نخواهد رفت. به طور کلی پناهندگی اقدامی است که محدودیت های بسیاری را در پی دارد و همراه با شکسته شدن عزت نفس آدمی و کم شدن اعتماد به نفس می باشد.

کما اینکه فرد پناهنده تا 5 سال حق بازگشت به کشور خود را ندارد که اگر این موضوع رقم خورد قطعا اقامت فرد در کشور اتریش باطل خواهد شد. بنابراین به هیچ عنوان مسیر پناهندگی به عنوان مهاجرت توصیه نمیشود. البته نه فقط برای کشور اتریش بلکه برای تمامی کشورها. جهت آگاهی از قوانین پناهندگی در اتریش به مقاله مربوطه رجوع کنید.

هزینه زندگی در مهاجرت به اتریش

هزینه احتیاجات اولیه مواد غذایی برای زندگی در اتریش عبارت اند از:

اقلام هزینه
غذا در رستوران ارزان قیمت 12.00€
غذا برای 2 نفر در رستوران معمولی 50.00€
یک وعده غذا در رستوران مک دونالد 7.49€
کوکا و پپسی 2.68€
1 لیتر شیر 1.08€
1 قرص نان سفید 1.84€
1 کیلو گرم برنج 1.77€
12 عدد تخم مرغ 2.92€
1 کیلو گرم پنیر محلی 11.03€
1کیلو گرم مرغ 10.53€
1 کیلو گرم گوشت قرمز 17.43€
1 کیلو گرم سیب 2.30€
1 کیلو گرم موز 1.76€
1 کیلو گرم پرتقال 2.45€
1 کیلو گرم سیب زمینی 1.39€
1 کیلو گرم گوجه فرنگی 2.20€
1 کیلو گرم پیاز 1.38€
آب 1.5 لیتر 0.62€

هزینه زندگی در مهاجرت به اتریش

هزینه حمل نقل در اتریش

هزینه حمل نقل عمومی و تاکسی عبارت اند از:

نوع حمل و نقل هزینه
عبور مرور ماهیانه 46.20€
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) 2.40€
تاکسی کیلومتری 2.00€
تاکسی با 1ساعت انتظار با تعرفه معمولی 27.00€
تاکسی با تعرفه معمولی 4.00€
بنزین لیتری 5.25€

هزینه اجاره مسکن در اتریش

هرینه اجاره ماهیانه و همچنین خرید آپارتمان در اتریش عبارت است از:

نوع آپارتمان هزینه
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر 720.31€
آپارتمان 3خوابه در مرکز شهر 1,344.95€
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر 578.40€
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر 1,041.24€
هزینه هر متر مکعب خانه در مرکز شهر 4,752.46€
هزینه هر متر مکعب خانه در خارج مرکز شهر 3,264.00€

شرایط مهاجرت به اتریش در سال 2020

اتریش کشوری پیشرفته و توسعه یافته در قلب اروپای سبز می باشد که در بسیاری از موارد جزء برترین کشورهای دنیا می باشد تا جایی که پایتخت آن یعنی شهر وین در سال های اخیر همواره به عنوان بهترین و یا دست کم یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی معرفی گردیده است. این کشور اگر چه مساحت کمی دارد اما بسیار توسعه یافته است و آمار بیکاری آن در سال 2020 تنها 3.8% می باشد. این شرایط باعث شده تا از یک سو مقدار درخواست های مهاجرت به این کشور در سال 2020 شدیدا افزایش یابد و از سوی دیگر با حساسیت ها و اعمال سیاست های سخت گیرانه از سوی دولتمردان این کشور، مهاجرت به اتریش بیش از پیش دشوار گردد.

البته در حال حاضر ویزای جستجوگر کار اتریش بسیار پرطرفدارتر از سایر ویزاهای این کشور است. متقاضی کافی است زیر 40 سال داشته باشد٬ مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی اخذ کرده باشد و با داشتن حداقل مدرک لیسانس سه سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود نیز ارائه دهد. علاقه مندان به تحصیل و کار در اتریش می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

سوالات پرتکرار در خصوص مهاجرت به اتریش

متقاضیان مهاجرت برای ورود به این کشور در سال 2020 با سوالات زیر روبرو می شوند:

 • مهاجرت به اتریش از چه روش هایی امکان پذیر است؟ کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج و نامزدی، پناهندگی.
 • متداول ترین روش های مهاجرت به اتریش کدام است؟ روش کاری و تحصیلی پرطرفدارترین آنهاست.
 • کم هزینه ترین روش مهاجرت به اتریش کدام است؟ مهاجرت از طریق ویزای جستجوی کار اتریش.
 • برای ویزای کاری اتریش نیاز به اخذ دعوتنامه کاری است؟ بله، فقط در صورتی که ویزای جستجوی کار درخواست نمایید نیازی به دعوتنامه کاری نخواهید داشت.
 • در حال حاضر بیشتر مردم از چه طریقی به اتریش مهاجرت می کنند؟ از طریق ویزای جستجوی کار اتریش.

12 دیدگاه برای “مهاجرت به اتریش

 1. داداش زاده گفت:

  سلام. بنظرتان برای کار کدوم ویزا کشورها مناسب برای ایرانیها، کانادا یا اتریش؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام ر عرض ادب هر دو کشور بسیار عالی هستند ولی اینکه کدام کشور به مشا ویزا هد بسته به شرایط سنس مدرک تحصیلی سابقه کار و دانش زبان شما داره، پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس حاصل فرماید

 2. آرش بهراد گفت:

  سلام من خودم مهندس عمران با 18 سال سابقه هستم و پسرم کلاس ششم و زرنگ . میخواستم بدونم میشه هم ویزا کار بگیرم و هم پسرم برای مدرسه و ادامه تحصیل بیاد اتریش. متشکرم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای تحصیل فرزندتون در اتریش باید مدارس خصوصی ثبت نام کنید و همچنین قیم هم برای فرزندتون بگیرید و برای خودتون هم از طرق ویزای تحصیلی و کاری وارد شوید برای اطلاعات بیشتر با شماره ها موسسه تماس بگیرید

 3. محسن گفت:

  با سلام و احترام

  بنده یک پیشنهاد کاری از شرکتی در اتریش دارم آیا می توانم به اتریش مهاجرت کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله با داشتن جاب آفر میتونید ویزای کار اتریش را بگیرید

 4. سارا گفت:

  با سلام و خسته نباشید همسرم مهندس برق قدرت با 5 سال سابقه کاری ( مرتبط با رشته اش) هست به چه صورت می توانیم به اتریش مهاجرت کنیم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر ۷۰ امتیاز از سن سابقه کار مدرک تحصیلی و مدرک زبانتون بیارید میتونید به راحتی ویزای کار بگیرید

 5. اعظم خسروی گفت:

  با سلام پرستار و۱۳سال سابقه و بیمه تامین اجتماعی ۲فرزند ۱۳و۸ساله ایا شرایط اخذ ویزای کار اتریش را دارم در مورد معادل سازی بیشتر توضیح بدهید

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما لطفا این مقاله را مطالعه بفرمایید سپس با موسسه تماس بگیرید :https://emigrationplus.com/%d9%85%d8%b9%d8%a7%d8%af%d9%84-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%85%d8%af%d8%b1%da%a9-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%aa%d8%b1%db%8c%d8%b4/

 6. اعظم خسروی گفت:

  زبان آلمانی b1 دارم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما لطفا این مقاله را مطالعه بفرمایید سپس با موسسه تماس بگیرید :https://emigrationplus.com/%d9%85%d8%b9%d8%a7%d8%af%d9%84-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%db%8c-%d9%85%d8%af%d8%b1%da%a9-%d9%be%d8%b1%d8%b3%d8%aa%d8%a7%d8%b1%db%8c-%d8%af%d8%b1-%d8%a7%d8%aa%d8%b1%db%8c%d8%b4/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *