مهاجرت به کشور اتریش

مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش

اتریش یکی از برترین کشورهای اروپایی جهت مهاجرت ایرانیان است و مهاجرت به اتریش در 2023 به روش های مختلف، مورد نظر افراد بسیاری بوده است. راه های مختلفی جهت مهاجرت به کشور اتریش وجود دارد که همان شش راه معروف و شناخته شده در حقوق بین الملل مطرح است و عبارتند از:

 • مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل
 • مهاجرت به اتریش از طریق کار
 • از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج
 • مهاجرت به اتریش از طریق تولد
 • از طریق پناهندگی

اینفوگرافیک مهاجرت به اتریش

بعضا می شنویم که راه های دیگری نیز برای مهاجرت به اتریش وجود دارد؛ راه هایی مانند مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی یا خودحمایتی و یا راه های دیگری مانند مهاجرت به اتریش از طریق تخصص و یا موسیقی، اما واقعیت آن است که راه های اصلی مهاجرت منحصر به همان شش مورد هستند و راه های دیگری که نام برده می شوند، در واقع از اقسام مختلف یکی از همان 6 راه اصلی است.

در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به اتریش در سال 2023 ارائه گردیده است.

در این مطلب میخوانید نمایش

اتریش؛ کشوری جذاب برای تحصیل و کار

اتریش جزء آندسته از مقاصد مهاجرتی در اروپاست که مهاجرت به آن از هر طرقی ممکن بوده و مختص یک گروه خاص از مهاجرین نمی باشد. در این مسیر علاوه بر داشتن صلاحیت های عمومی فقط کافی است که سطح زبان آلمانی شما هم بالا باشد. چراکه اتریشی ها به این زبان تعصب خاصی دارند. بازار کار اتریش بعد از بحران شیوع کرونا و تاثیرات منفی آن دوباره جان گرفته و در طی ماه های آخر سال 2020 مجددا نرخ بیکاری در این کشور روند نزولی به خود گرفته است و تا شروع سال 2023، 7.3% از آن کاسته شده و به 5.7% رسیده است.

مقایسه نرخ بیکاری در اتریش پس از دوره کرونا

شرایط دستمزد در اتریش نیز در طی این مدت افزایش خوبی داشته است. بطوریکه میانگین درآمدی یک کارگر اتریشی در سال 2023 به حدود 3790€ (یورو) رسیده است. این در حالی است که این رقم در سال 2020 در حدود 3219€ (یورو) بود. این خود نشانگر جذابیت مهاجرتی اتریش برای کارگران خارجی است.


از سوی دیگر اتریش دارای دانشگاه های نه رایگان بلکه ارزانی است. تا جایی که می توان تحصیل در اتریش را هم ردیف تحصیل در آلمان دانست. علاوه بر وجود دانشگاه های معتبر در سطح اروپا و جهان همانند دانشگاه وین و گراتز، هزینه تحصیل و زندگی در اتریش 2023 نیز کاملا سازگار با شرایط دانشجویان خارجی است. شما در جدول زیر می توانید هزینه های مختلف تحصیل در اتریش 2023 را رصد کنید:

آیتم هزینه به یورو
هزینه هر ترم 726.72€
هزینه هر ترم ممبری در انجمن دانشجویان (ÖH-Beitrag) 20.20€
مخارج ماهیانه زندگی در کشور اتریش 850€

زندگی در اتریش برای ایرانیان

چرا مهاجرت به اتریش مفید است؟

برای مهاجرت به کشور زیبای اتریش دلایل و انگیزه های زیادی را می توان در نظر گرفت. اولا اتریش عضو رسمی اتحادیه اروپا و ناحیه شنگن بوده و اقامت اتریش 2023 در واقع اخذ اقامت اروپایی می باشد. ثانیا کشور اتریش دارنده یکی از برترین سیستم های آموزش عالی مخصوصا در زمینه آموزش علوم پزشکی می باشد. در این زمینه، 2 دانشگاه علوم پزشکی گراز و دانشگاه علوم پزشکی وین جزء برترین های اروپا و جهان محسوب می شود. ثالثا اتریش کشوری ابرصنعتی و پیشرفته همراه با بازار کار مطلوبی برای مهاجران خارجی است. همه این موارد بعلاوه کیفیت زندگی مطلوب در اتریش باعث فراهم شدن زمینه برای مهاجرت سرمایه گذاران خارجی نیز می شود.

اکنون برای ملموس شدن پاسخ به سوال چرا مهاجرت به اتریش مفید است؟ ما بدر این بخش از مقاله به مقایسه کیفیت زندگی در اتریش 2023 با سایر کشورهای جهان می پردازم. بر اساس مطالعات ما که در نمودار آماری زیر نیز به خوبی نشان داده شده مشخص می شود که اتریش به لحاظ شاخص کیفیت زندگی در رده ششم دنیا قرار می گیرد:

برترین کشورهای جهان از نظر شاخص کیفیت زندگی

وکیل مهاجرت به اتریش

در ابتدای امر بهتر است هر فرد آگاه باشد که آیا برای مهاجرت به اتریش به وکیل نیاز خواهد داشت یا خیر و این که یک وکیل چگونه می تواند به فرد کمک کند تا ویزای خود را در این کشور به دست آورد. وظیفه اصلی یک وکیل مهاجرت آن است که شرایط موکل خود را بسنجد و با توجه به توانمندی های او، بهترین روش مهاجرتی را پیش روی وی قرار دهد. در چنین شرایطی می توان گفت که وکیل مهاجرت اولین وظیفه خود را به درستی انجام داده است.

در مرحله دوم، وکیل مهاجرت به اتریش وظیفه دارد تا قوانین مهاجرت به این کشور را به خوبی بشناسد و با استفاده از تجربیات خود، پرونده موکل را به گونه تنظیم کند که ریسک ریجکت شدن ویزای اتریش به حداقل برسد. وکیل مهاجرت به اتریش همچنین باید صادقانه در رابطه با شرایط سختی انواع ویزای این کشور با موکل خود صحبت کند چراکه پروسه مهاجرت به اتریش در سال های اخیر برای ایرانیان به شدت دشوار شده است و دائما در حال تغییر است.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

با توجه به این که رسیدن به ویزای تحصیلی اتریش نیازمند مدرک زبان نبوده و این که هزینه تحصیل در اتریش رایگان یا به عبارت دقیق تر باید گفت بسیار ارزان است. حدودا ترمی 750€ (یورو) که در دانشگاه های مختلف متفاوت است. خواسته بسیاری جهت مهاجرت تحصیلی کشور اتریش است. البته ذکر این نکته لازم است که رسیدن به ویزای تحصیلی اتریش برخلاف ظاهر خوب و ساده اش، فرآیندی سخت و پیچیده و پر هزینه دارد. طول پروسه ویزای تحصیلی اتریش از پذیرش تا جواب ویزا حدود 1.5 سال به طول می انجامد و ریزه کاری های خاصی را دارد که اگر متقاضی آگاه نباشد، در مرحله اخذ پذیرش تحصیلی و یا در مرحله اخذ ویزای تحصیلی با جواب ردی مواجه می شود.

بطور نمونه، چنانچه فردی مدرک تحصیلی خود را از دانشگاه آزاد اخذ کرده باشد، با جواب منفی پذیرش مواجه می شود (زیرا کشور اتریش فقط به دانشجویان، دانشگاه سراسری روزانه پذیرش می دهد) و مقداری هزینه جانبی از قبیل ترجمه و تاییدات اداره دادگستری و وزارت امور خارجه و تایید سفارت به مبلغ یورو رو متحمل می شود. اما به هر ترتیب، این یکی از راه های قانونی مهاجرت به اتریش می باشد و در کشورهای هم سطح اروپایی مانند آلمان و سوئد و دانمارک و نروژ و غیره همچنان با تقاضای زیادی مواجه است. جهت آگاهی های تکمیلی به مقاله ویزای تحصیلی اتریش رفته و دقیق ترین اطلاعات را در این باب کسب کنید.

مطالعه شرایط ویزای تحصیلی اتریش

معرفی دانشگاه های برتر اتریش

نرخ بیکاری در اتریش در سال 2023 تنها 5.7% است یعنی فرصتهای شغلی زیادی در این کشور وجود دارد. نتیجتا دانشجویان حتی دانشجویان بین المللی در صورتی که در کنار تسلط به زبان آلمانی از یکی از دانشگاه های مطرح اتریش فارغ التحصیل شده باشند، میتوانند به راحتی شغل خوبی در این کشور پیدا کنند. بهترین دانشگاه های اتریش در سال 2023 در جدول ذیل معرفی شده اند:

ردیف بهترین دانشگاه های اتریش رنکینگ U.S. News & World Report Ranking در سال 2023
1 University of Vienna 201
2 Medical University of Graz 308
3 Medical University of Vienna 203
4 Medical University of Innsbruck 339
5 Vienna University of Technology 367
6 University of Innsbruck 371
7 Graz University of Technology 719
8 University of Graz 684
9 Johannes Kepler University Linz 929
10 University of Salzburg 847

کار ضمن تحصیل در اتریش

تحصیل در اتریش آنقدر کم هزینه است که دانشجویان دانشگاه های دولتی این کشور تنها دغدغه هزینه زندگی در این کشور را دارند. منتهی نکته مثبت این است که دانشجویان در اتریش اجازه کار نیمه وقت دارند. البته لازم به ذکر است تعداد ساعات کاری با توجه به مقطع تحصیلی متفاوت است و کار بیشتر از حد مجاز ممکن است منجر به بطلان اجازه اقامت شود.

مقطع تحصیلی تعداد ساعات کاری در هفته
کارشناسی 20 ساعت
کارشناسی ارشد 20 ساعت
دکتری 30 ساعت

همچنین بسته به نوع کار اخذ اجازه کار ممکن است لازم باشد یا خیر که در جدول ذیل نشان داده شده است.

نوع کار مجوز
کار در محیط دانشگاهی (کمک به اساتید در فعالیت های پژوهشی و غیره) نیاز به اخذ مجوز کار ندارد
کار خارج از محیط دانشگاه (در شرکت های مختلف، رستوران ها، کافی شاپ ها و غیره) نیاز به اخذ مجوز کار دارد

کار پس از تحصیل در اتریش

نرخ بیکاری در اتریش حدود 5.7% است در نتیجه پیدا کردن کار در این کشور برای فارغ التحصیلان دانشگاه های برتر اتریش دشوار نخواهد بود مخصوصا زمانی که به زبان آلمانی نیز مسلط باشند. در جدول ذیل متوسط درآمد در برخی از شهرهای اتریش در سال 2023 بیان شده است:

نام شهر متوسط درآمد ماهانه به یورو
Dornbirn €3460
Graz €4450
Innsbruck €3820
Klagenfurt €3740
Linz €3960
Salzburg €3890
Vienna €4530

درآمد خوب در اتریش چقدر است؟

در سال 2022، سطح درآمدی بین €2000 تا €3000 (یورو) در کشور اتریش به عنوان یک درآمد خوب در نظر گرفته می شد. در واقع کارگران در اتریش با این سطح درآمدی اولا به آسانی می توانند کل هزینه های زندگیشان را پوشش دهند و دوما هر ماه نیز پول پس انداز کنند. به طور متوسط نیز اتریشی ها پس از کسر مالیات سالانه درآمدی حدود €52000 (یورو) و یا ماهیانه حدود €2876 (یورو) کسب می کنند. از همین رو نیز سطح درآمدی اکثریت کارگران در اتریش به 3 دسته زیر تقسیم می شود:

سطح درآمدی به یورو درصد کارگران
27600€ تا €41399 20%
41400€ تا €59800 31.3%
59800€ تا €87299 در حدود 27%

بنابراین بیشترین تعداد کارگران اتریشی (31.3%) درآمدی بین €41400 الی €59800 (یورو) در سال دریافت می کنند.

ویزای اتریش چقدر زمان میبرد؟

مهاجرت به اتریش از طریق کار

کشور اتریش جزء معدود کشورهای اروپایی است که بدون نیاز به پیشنهاد کاری (همان job offer) امکان اخذ ویزا بمنظور اشتغال در این کشور را دارد و اجازه می دهد فرد متقاضی به جستجوی کار در این کشور بپردازد. این نوع ویزای اتریش یک نوع ویزای امتیاز بندی است که در آن فرد متقاضی باید دارای مهارت هایی باشد و در یک مدل (ویزای کار اتریش) امتیاز بندی به حداقل امتیاز 70 برسد و در مدلی دیگر (ویزای جستجوی کار اتریش) به حداقل امتیاز 50.

پارامترهایی که در این جدول مورد نظر قرار می گیرند پارامترهای سن، سابقه کار، مدرک تحصیلی و مدرک زبان (آلمانی و یا انگلیسی) و نیز یک سری توانایی های فردی دیگر است که متقاضی باید بتواند به مقدار حداقل از این امتیازات برسد. بدیهی است که هر دو مدل منجر به اخذ کارت قرمز-سفید-قرمز اتریش با مدت اعتبار 4 ساله می گردد:

نمودار روش های مهاجرت به اتریش از طریق کار

مدل اول: ویزای کار اتریش 2023

در این مدل، فرد متقاضی با داشتن مدرک دانشگاهی جهت کار در کشور اتریش و اخذ ویزای کاری اولا باید جاب آفری از کارفرمای معتبر اتریشی داشته باشد. ثانیا کارفرما بایستی پست شغلی مدنظر را حداقل تا 3 ماه در جراید کثیرالانتشار اتحادیه اروپا و اتریش آگهی نماید تا از این طریق عدم وجود کارجوی اروپایی برای مقامات ذیربط مشخص گردد. ثالثا متقاضی بایستی حداقل 55 امتیاز را از جدول امتیازی اتریش به این صورت بدست آورد:

معیارهای لازم برای مشاغل مورد نیاز امتیاز
شرایط لازم ماکسیمم امتیاز 30
تحصیلات فنی و حرفه ای در زمینه شغل های کم درآمد 20
واجد شرایط پذیرش در دانشگاه 25
تکمیل برنامه مطالعاتی 3 ساله در موسسات آموزش عالی 30
سابقه کاری در زمینه شغل کم درآمد ماکسیمم امتیاز 20
بر حسب هر سال 2
کار در اتریش بر حسب هر سال 4
دانش زبانی آلمانی ماکسیمم امتیاز 15
آلمانی در سطح A1 5
آلمانی در سطح A2 10
آلمانی در سطح B2 15
مهارت زبان انگلیسی ماکسیمم امتیاز 10
انگلیسی در سطح A2 5
انگلیسی در سطح B1 10
سن و سال ماکسیمم امتیاز 15
تا 30 سال 15
تا 40 سال 10
کل امتیازات حداکثر مجاز 90
حداقل امتیاز لازمه 55 امتیاز

قوانین کار در اتریش 2023

مدل دوم: ویزای جستجوی کار اتریش 2023

در این مدل مهاجرت کاری به اتریش فرد اولا باید دارای مدرک دانشگاهی معتبر باشد. دوما از سابقه کاری در رشته مرتبط برخوردار باشد و سوما حتما باید از جدول امتیازی زیر حداقل 70 امتیاز را کسب نماید. در آنصورت شخص متقاضی میتواند صلاحیت لازم برای اخذ ویزای جستجوی کار اتریش با اعتبار 6 ماهه را بدست آورده و پس از یافتن شغل آنرا به ویزای کار تبدیل نماید:

آیتم ها امتیاز
شرایط و مهارت ویژه ماکسیمم امتیاز: 40
فراغت از تحصیل از دانشگاه در مقطع کارشناسی 20
داشتن مدرک کارشناسی در رشته های ریاضیات، رایانه، علوم پایه، تکنولوژی 30
داشتن مدرک دکترا در رشته های فوق 40
در مشاغل مدیریتی کلان و با داشتن بیزینس معتبر مورد تأیید اداره بازرگانی اتریش باشد و درآمد سالانه زیر را اخذ کرده باشد:
از 50000€ تا 60000€ (یورو) 20
از 60000€ تا 70000€ (یورو) 25
بیشتر از 70000€ (یورو) 30
فعالیتهای تحقیقاتی برتر و ثبت اختراع 20
پاداشها و جوایز علمی شناخته شده 20
سوابق کاری ماکسیمم امتیاز: 20
هر یکسال سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی 2
سابقه 6 ماه کار در اتریش 10
دانش زبان ماکسیمم امتیاز: 10
دانش زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح A1 5
دانش زبان آلمانی یا انگلیسی در سطح A2 10
سن ماکسیمم امتیاز: 20
تا 35 سالگی 20
تا 40 سالگی 15
تا 45 سالگی 10
تحصیلات در اتریش ماکسیمم امتیاز: 10
مدرک کاردانی در اتریش 5
مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد در اتریش 10
ماکسیمم امتیاز مجاز 100
حداقل امتیاز لازم 70

مقایسه ویزای جستجوی کار اتریش و آلمان

جالب است بدانید که هر دو کشور آلمان و اتریش از بازار کاری خیلی خوبی  برخوردارند. و به همین دلیل نیز دولت های اتریش و آلمان برای جذب بهترین و زبده ترین نیروهای کار خارجی خدمتی به نام ویزای جاب سیکر Job Seeker visa را در اختیار آنها می گذارند. تا آنها بتوانند با سفر به این دو کشور اروپایی از نزدیک بتوانند کار مناسب خودشان را پیدا کرده و در ادامه نیز به مجوز اقامتی اتریش یا آلمان برسند. منتها شرایط اخذ ویزای جاب سیکر آلمان و اتریش کمی از هم متفاوت است:

مقایسه ویزای جستجوی کار آلمان و اتریش

در ضمن هر دو ویزا از نوع ویزاهای تایپ D بوده منتها هزینه درخواست ویزای جاب سیکر آلمان در حدود EUR 75 (یورو) و هزینه درخواست ویزای جاب سیکر اتریش در حدود EUR 150 (یورو) می باشد. و نکته آخر اینکه هر دو کشور اتریش و آلمان برای فارغ التحصیلان دانشگاهی از این دو کشور ویزای جاب سیکر صادر می کنند. منتها مدت اقامت ویزای جاب سیکر آلمان بیشتر از جاب سیکر اتریش می باشد:

مقایسه مدت اعتبار ویزای جاب سیکر فارغ التحصلان در آلمان و اتریش

مهاجرت از طریق کارت آبی به اتریش

به کمک کارت آبی اروپا شهروندان غیر اروپایی می توانند به مدت دو سال، در صورت داشتن تخصص، در کشور اتریش کار کنند. این کارت در صورتی در اختیار فرد قرار خواهد گرفت که او توسط یکی از کارفرمایان معتبر در کشور اتریش، دعوتنامه رسمی دریافت کند. همچنین اداره کار در کشور اتریش باید تایید کند که هیچ شهروند اتریشی و اروپایی توانایی اشتغال به آن کار را نخواهد داشت.

تنها افرادی که حداقل 3 سال در دانشگاه تحصیل کرده و مدرک دانشگاهی دریافت کرده باشند قادر به دریافت این کارت خواهند بود. رشته تحصیلی هر فرد همچنین باید با شغل مورد نظر او همخوانی داشته باشد و درآمد نهایی او باید 1.5 برابر میانگین درآمد سالیانه در کشور اتریش باشد. پروسه دریافت کارت آبی حداقل 8 هفته بطول خواهد انجامید. راه های مهاجرت به اتریش این امکان را برای شهروندان خارجی ایجاد می کند که بتوانند در یک بازه زمانی کوتاه مدت از طریق قانونی راهی کشور اتریش شوند و اقامت این کشور را بدست آورند. (8 راه اصلی مهاجرت به اتریش) را در این مقاله بررسی کردیم.

مراحل اخذ بلوکارت اتریش

مشاغل مورد نیاز اتریش

اتریش دارای لیست مشاغل مورد نیاز است که ویزای کار را متناسب با آن لیست صادر می کند و اجازه می دهد فرد متقاضی در کشور اتریش به جستجوی کار بپردازد. ویزای کاری اتریش در نهایت تبدیل به کارت قرمز سفید قرمز می شود و دقیقا باید گفت کارت قرمز سفید قرمز اتریش همان کارت کاری است. شایان ذکر است که شبیه به همین ویزا را کشور آلمان به صورت راحت تر و با هزینه جانبی کمتر صادر می کند که می توان گفت بهترین نوع ویزای کاری اروپا را در حال حاضر کشور آلمان صادر می کند. جهت آگاهی از دقیق ترین اطلاعات در مورد ویزای کاری اتریش و ویزای کار آلمان به مقاله مورد نظر رفته و اطلاعات لازم را کسب کنید.

مهاجرت به اتریش از طریق تخصص

درهای اتریش همواره بر روی افراد ماهر و متخصص باز است و بازار کار این کشور پذیرای آنها خواهد بود. جذب این افراد اصولا از 3 طریق کلی ممکن و میسر خواهد بود. ابتدا اولویت با افرادی است که تخصص و مهارت خود را در این کشور به دست آورده اند. دانشجویان خارجی که در دانشگاه های این کشور تحصیل کرده و از آنجا فارغ التحصیل شده باشند، فرصت ویژه ای را خواهند داشت که با یافتن کار متناسب در این کشور، به عنوان یک نیروی دارای مهارت می توانند کارتی موسوم به کارت قرمز-سفید-قرمز را به دست آورند که در حکم مجوز کار و اقامت آنها است.

همچنین برای سایر افراد دارای تخصص نیز فرصتی پیش بینی شده که با ورود به یک سیستم امتیاز بندی و کسب حداقل امتیاز مورد نظر بتوانند وارد خاک کشور اتریش شده و طی زمان معینی (6 ماه) به جستجوی کار در این کشور بپردازند. چنانچه در این امر موفق شوند، صلاحیت دریافت ویزای کار اتریش را خواهند داشت. به جهت اگاهی بیشتر در این مورد، مقاله مربوط به ویزای در جستجوی کار اتریش را ملاحظه بفرمایید و نهایتا اینکه این دسته از افراد می توانند با دریافت مستقیم دعوت نامه کاری از سوی یک کارفرمای معتبر در اتریش، ویزای کار دریافت کرده و وارد این کشور شوند و مشغول کار و زندگی گردند. البته تحقق این امر نیز پیش نیازها و الزامات قانونی خود را دارد.

با قوانین ویزای جستجوی کار اتریش آشنا شو

مشاغلی با شانس بالای کاریابی و مهاجرت به اتریش

اما پس از اطلاع در خصوص شرایط اخذ ویزای کار اتریش اکنون زمان پاسخگوئی به این سوال مهم است که مشاغل مورد نیاز در بازار کار اتریش چیست و کدام مشاغل شانس بالایی برای استخدام در اتریش دارند. کلا این دسته مشاغل با عنوان مشاغل کمبود دار Shortage Occupations نامیده شده و از قرار ذیل می باشد:

 • مهندسان ماشین آلات کشاورزی
 • راه سازان
 • تکنسین های دارای سطح بالای آموزش در زمینه فناوری مهندسی قدرت
 • مهندسان قدرت متخصص
 • فیتترهای بتن
 • مهندسان پردازس داده
 • نجاران
 • فیترهای ویژه
 • مهندسان فارغ التحصیل در زمینه پردازش داده
 • مهندسان مکانیک
 • فیزیکدان ها
 • کاشی کارهای کف و دیوار
 • لوله کش های ساختمان
 • پرستاران فارغ التحصیل
 • نصاب های لولع
 • جوشکارها و اپراورهای کاتر
 • آلماتور بندها
 • نصاب های وسایل الکتریکی
 • مهندسان عمران
 • معماران
 • حسابداران و غیره

مهاجرت پزشکان به اتریش

پزشکان از افراد متخصص هستند که در دنیا نیروی کار ارزشمندی به شمار میروند. مهاجرت پزشکان به اتریش، مشمول قاعده مهاجرت به اتریش از طریق تخصص است که سابقا ذکر شد. پزشکان به عنوان نیروی کار متخصص قادرند از یکی از 3 راه تبیین شده، اقدام نمایند و با موفقیت اقامت دائم دریافت کنند.

نکته مهم و قابل توجهی که در این مورد وجود دارد، این است که برخی از تخصص ها احتیاج به ارزشیابی علمی و حتی سطح زبان بالاتری نسبت به سایرین دارند. پزشکی نیز یکی از همین تخصص ها و بلکه سخت گیرانه ترین شرایط را در میان آنها داراست. از آنجا که مدارک صادره از مراکز آموزش پزشکی کشور ما مورد قبول کشورهای غربی نیست بنابراین این دسته از افراد، لازم است که نخست در یک آزمون سنجش و ارزیابی علمی شرکت نمایند و تنها پس از موفقیت در آن است که مدرک او معتبر شناخته می شود و به عنوان یک پزشک رسما شناخته می شود.

با توجه به ماهیت رشته فعالیت آنها که ارتباط بالینی با انسان ها دارند و اساسا با جان انسان ها سروکار دارند، از این رو نیازمند این هستند که در سطح بسیار بالایی با زبان رایج و رسمی آن کشور یعنی زبان آلمانی آشنایی داشته باشند. به عبارت دیگر، ضروری است که تسلط کافی و کامل به زبان آلمانی داشته باشند تا بتوانند در مراکز خدمات درمانی و وابسته به آن در اتریش مشغول به کار گردند.

مهاجرت به اتریش از طریق موسیقی

با توجه به اینکه اتریش را مهد موسیقی کلاسیک دانسته اند و این کشور یکی از بهترین بسترهای موجود برای فعالیت های موسیقایی در جهان است، برخی از هنرآموزان و هنرمندان خواستار آنند که از این طریق به کشور اتریش مهاجرت نمایند. گرچه تمامی این تعاریف درباره اتریش و امکانات و زیرساخت هایی که به منظور رشد و بالندگی موسیقی در این کشور فراهم گردیده است صحت دارد ولی در عین حال باید به این امر دقت داشت که اصولا روش مستقلی برای مهاجرت به اتریش بر این اساس وجود ندارد.

چنانچه اهالی موسیقی خواستار مهاجرت به اتریش و پیگیری این علاقه و مهارت خود در آن کشور هستند، لازم است ذیل یکی از روش های اصلی مهاجرت اقدام نمایند. حال، بین هنرمندان و هنرآموزان تفاوت پیش خواهد آمد. بدین صورت که چنانچه فردی به عنوان هنرآموز خواستار مهاجرت به اتریش باشد تا در این کشور به سطح بالایی در این زمینه برسد، لازم است که از طریق تحصیلی اقدام نماید و با اخذ پذیرش از یکی از مراکز آموزشی معتبر در اتریش و سپس اخذ ویزای تحصیلی وارد اتریش شود و به مقصود خویش برسد. و اگر متقاضی، فردی هنرمند باشد می تواند به عنوان یک متخصص و فردی که دارای تخصص و مهارت است همانند سایر متخصصین اقدام نماید.

سرمایه گذاری در اتریش

در باب روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، لازم است که نخست به دو مطلب مهم اشاره نماییم. اول اینکه سرمایه گذاری اقسام مختلفی دارد و منحصر به نوع واحدی نیست؛ ثبت شرکت، خرید ملک، اواق قرضه و امثال اینها همه از اقسام مختلف سرمایه گذاری هستند. دوم آن که همه اقسام سرمایه گذاری در مهاجرت به همه کشورها و برای متقاضیان از همه ملیت ها همواره در دسترس نیست.

اتریش یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا است که با جمعیت حدودا هشت میلیونی خود، از رونق اقتصادی بسیار بالایی برخوردار است. پروسه های اعطای اقامت از طریق سرمایه گذاری در این کشور قاعدتا به گونه ای طراحی شده است که پاسخگوی نیازهای این کشور باشد. پروسه های سرمایه گذاری ای که بطور مستقیم و حداکثری منجر به تشدید رشد اقتصادی آن کشور در راستای سیاست های دولت اتریش باشد، از شانس موفقیت بیشتری برخوردار هستند.

مثلا گرچه اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک نیز برقرار است ولی در مقایسه با کشور دیگری مانند اسپانیا، جزء اولویت های دولت نیست زیرا سیاست های رشد و توسعه اقتصادی این دو دولت، متفاوت از یکدیگر است. از اینرو برخی از پروسه های سرمایه گذاری در اتریش، هر چند که رسما مورد پذیرش دولت این کشور است ولی با توجه به اینکه جزء اولویت های آن نیست، معمولا به سرانجام نمی رسند. برای آشنایی بیشتر با این موضوع، مقالات ما درباره اخذ اقامت سرمایه گذاری در اتریش را مطالعه بفرمایید.

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

موسسان شرکتهای استارت آپ Start-up Founders در اتریش صلاحیت اخذ مجوز اقامتی بنام کارت قرمز- سفید- قرمز را دارند. کارت اقامتی که مخصوص موسسانی است که به دنبال توسعه و راه اندازی شرکتی در کشور اتریش برای ساخت و تولید محصولات، خدمات و یا تکنولوژی های نوآورانه هستند. و خودشان در راس هیئت مدیره شرکت تازه تاسیس قرار دارند. بشرط اینکه اولا ثابت بکنند که فاند حداقل EUR 30000 (یورویی) به همراه 50% سهام شرکت متغلق به آنهاست. و دوما آنها با توجه به معیارهای زیر بتوانند حداقل 50 امتیاز کسب کنند:

معیارهای امتیازبندی برای موسسان استارت آپ
مدرک تحصیلی ماکسیمم امتیاز لازم 30
مدرک مهارتی معتبر در رشته مربوطه 20
مدرک تحصیلی حداقل به مدت 3 سال ازمدرسه متوسطه 20
مدرک لیسانس به بالا و یا مدرک حرفه ای در اتریش 30
سابقه کاری مطابق با مدرک ماکسیمم امتیاز لازم 10
سابقه کاری (به ازای هر نصف سال) 1
مهارت های زبان ماکسیمم امتیاز لازم 15
زبان آلمانی در سطح A2 5
زبان آلمانی در سطح B1 یا B2 10
زبان انگلیسی در سطح B2 10
زبان آلمانی در سطح C1- C2 15
امتیازات اضافی ماکسیمم امتیاز لازم 30
اثبات داشتن حداقل سرمایه EUR 50000 (یورو) 10
پذیرش در یک انکوباتور شرکت و یا تامین فاند از یک آژانس تامین مالی استارت آپ در اتریش 10
سن تا 35 سال 10
کل ماکسیمم امتیازات مجاز 85 امتیار
حداقل امتیاز لازم 50 امتیاز

و اما مدارک لازم برای اخذ کارت قرمز- سفید- قرمز اتریش توسط موسسان شرکت عبارت است از:

 • گذرنامه ملی معتبر
 • عکس پاسپورتی جدید
 • بیمه سلامت
 • مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی
 • مدرک تحصیلی یا حرفه ای مربوطه
 • سوابق کاری
 • مدرک نشانگر سرمایه لازم
 • گواهی اثبات تمکن مالی کافی برای متقاضی اصلی ماهیانه EUR 1110.26 (یورو)

مهاجرت به اتریش از طرق خرید ملک؛ ممکن یا غیرممکن؟

سرمایه گذاری در اتریش 2023 روشی برای اخذ اقامت این کشور محسوب می شود. اما هر روش سرمایه گذاری نیز منجر به اقامت اتریش نمی گردد. واقعیت این است که دولت اتریش مثل کشورهای اروپایی دیگر همانند یونان، پرتغال و اسپانیا هیچ مجوز اقامتی به خاطر خرید ملک به اتباع خارجی اعطاء نمی کند. و در مقابل شما برای خرید ملک در کشور اتریش  ابتداء بایستی مجوز اقامتی داشته باشید. و یا به تعبیر دیگر فقط شهروندان و افراد مقیم اتریش مجاز به خرید ملک در این کشور هستند.

دریافت اقامت اتریش از طریق خرید ملک

فلذا به سرمایه گذاران محترمی که قصد سرمایه گذاری و خرید ملک در اروپا و نهایتا دسترسی به اقامت اروپایی را دارند، خرید ملک از کشورهای زیر توصیه می شود:

بهترین کشورهای اروپایی برای خرید ملک و دریافت اقامت

مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی

همانطور گفته شد، اصولا راه های مهاجرت، منحصر به همان 6 مورد کلی است و اگر از روش های دیگری به عنوان راه های مهاجرت نام برده می شود، در واقع بازگشت آنها به یکی از این شش عنوان کلی است. تمکن مالی نیز که به عنوان یکی از راه های مهاجرت به اتریش مطرح است در واقع نوعی سرمایه گذاری است. تمکن مالی همچنین با نام خودحمایتی نیز شناخته می شود.

در این روش همانطور که از نام آن پیداست، افرادی که شرایط مالی بسیار مطلوبی دارند اگر خواهان کسب اقامت اتریش باشند و در عین حال، احتیاج به هیچ نوع کسب و کاری در این کشور نداشته باشند و صرفا بخواهند دارایی خود را به اتریش بیاورند و طی زندگی در این کشور هزینه نمایند، می توانند از این طریق اقدام نمایند. به عبارتی دیگر، این افراد می باید درآمد خود را از محلی بیرون از اتریش به دست بیاورند و خرج زندگی شان در این کشور نمایند. برای اطلاع از جزئیات برنامه تمکن مالی اتریش 2023 ضمن مشاهده تصویر زیر همچنین می توانید مشاوره های تخصصی را از وکلای مهاجرت ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت دریافت کنید:

شروط برنامه تمکن مالی اتریش

تمکن مالی اتریش در سال 2023 کمترین میزان پرونده موفق ایرانی را داشت و عملا همگی با شکست مواجه شد. اساسا افراد موفق در این راه بسیار بسیار انگشت شمار هستند و شاید تا الان از ایران فقط چند نفر در این پروسه موفق شده اند و آن هم از میان آنهایی که داخل خاک اروپا زندگی می کنند. علت این امر چندان واضح نیست ولی بطور قطع، نظر مقامات مسئول در دولت اتریش، نقش بسزایی دارد. در مجموع در سال 2023 استفاده از این روش پیشنهاد نمی شود. برای توضیح بیشتر می توانید مقاله تمکن مالی اتریش را ببینید.

مهاجرت به اتریش از طریق ازدواج

در این روش حتما حتما باید یک فردی که تبعه اتریشی محسوب می شود و به صورت قانونی در این کشور زندگی می کند، یک طرف ازدواج باشد. این ازدواج باید هم قانونی باشد و هم واقعی؛ یعنی باید اولا مطابق قوانین اتریش انجام شود مثل آنکه هر یک از زوجین، به سن قانونی رسیده باشند و مجرد باشند و ثانیا این ازدواج باید واقعی باشد و نه صوری که بدینم نظور لازم است زوجین، مدارکی دال بر رابطه قبلی خود در دو سال گذشته به ازدواج را ارائه دهند.

قوانین جدید مهاجرتی در این زمینه الزام می دارد که فرد حاضر در اتریش به غیر از مدارک لازم و هویتی جهت روادید ازدواج، نشان دهد به اندازه کافی و تعیین شده در قانون، در کشور اتریش درآمد دارد و درآمد او کفاف این را می دهد که از پس هزینه های همسر خود برآید. نکته بسیار مهم اینکه دارایی در این ردیف محسوب نمی شود و فرد اتریشی حتما باید به صورت خالص درآمد در اتریش را نشان دهد. همچنین لازم است وی محل سکونتی متناسب با زندگی مشترک دو نفر را در اختیار داشته باشد. در این زمینه نیز می توانید مقاله اقامت و تابعیت از طریق ازدواج در اتریش را مطالعه نمایید.

اقامت اتریش از طریق تولد

سیستم اعطای تابعیت اتریش اصولا از اصل خون پیروی می کند و بنابراین صِرف تولد فرزند در خاک این کشور مستوجب اخذ اقامت آن نمی گردد. از اینرو تنها فرزندی می تواند با تولد خویش اقامت این کشور را به دست آورد که دست کم یکی از والدینش در زمان تولد او، تابعیت کشور اتریش را داشته باشد. البته سیستم اعطای تابعیت در کشور اتریش منحصر به اصل خون نیست و بعضا در مواردی، ترکیبی از دو اصل خون و خاک است مانند اعطای تابعیت به فرزندانی که از والدین بی تابعیت یا دارای تابعیت مجهول در خاک اتریش به دنیا بیایند. ولی قدر مسلّم، فرزندانی که از والدینی دارای تابعیت معلوم و غیر اتریشی به دنیا بیایند، تابعیت اتریش را از طریق تولد به دست نخواهند آورد با مطالعه مقاله اخذ تابعیت از طریق تولد در اتریش می توانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

مهاجرت به اتریش از طریق پناهندگی

چنانچه فردی نسبت به مسیرهای قانونی و شدنی و همچنین کم هزینه اشراف داشته باشد و آگاه باشد، هرگز سمت ویزای پناهندگی نخواهد رفت. به طور کلی پناهندگی اقدامی است که محدودیت های بسیاری را در پی دارد و همراه با شکسته شدن عزت نفس آدمی و کم شدن اعتماد به نفس است. کما اینکه فرد پناهنده تا 5 سال حق بازگشت به کشور خود را ندارد که اگر این موضوع رقم خورد قطعا اقامت فرد در کشور اتریش باطل خواهد شد. بنابراین به هیچ عنوان مسیر پناهندگی به عنوان مهاجرت توصیه نمیشود. البته نه فقط برای کشور اتریش بلکه برای تمامی کشورها. جهت آگاهی از قوانین پناهندگی در اتریش به مقاله مربوطه رجوع کنید.

مشکلات زندگی در اتریش

هزینه مهاجرت به اتریش

یکی از مسائلی که باید در رابطه با مهاجرت به اتریش به آن توجه داشت، هزینه هایی است که متقاضیان باید در طول پروسه مهاجرت به این کشور پرداخت کنند. این هزینه ها شامل موارد زیر می شود که در حقیقت به روند مهاجرت فرد بستگی دارد:

 • هزینه آموختن زبان آلمانی
 • هزینه های مربوط به ترجمه مدارک
 • مبلغ دریافت پذیرش از دانشگاه
 • هزینه های وکیل مهاجرت
 • هزینه های مربوط به سفارت
 • مبلغ پروسه فعالیت های بیومتریک
 • هزینه خرید بلیت هواپیما
 • اجاره هتل محل اقامت برای ورود به این کشور
 • فرایند دریافت اقامت موقت در اتریش
 • هزینه ارسال دعوتنامه
 • شهریه دانشگاه یا مرکز آموزشی
 • هزینه بیمه مسافرتی

در حقیقت باید به این نکته اشاره داشت که هر گروه از مهاجران بسته به نوع روند ورود خود به این کشور باید هزینه های متفاوتی را پرداخت کنند. با این حال باید به این نکته اشاره کرد که هزینه های مربوط به انجام پروسه مهاجرت به اتریش تقریبا با بسیاری از کشورهای هم سطح اروپایی آن یکسان است.

مزایا و معایب مهاجرت به اتریش

اتریش، به عنوان یکی از کشورهای شمالی اروپا، از جذاب ترین کشورهای جهان برای مهاجرت است و هرساله افراد زیادی از سراسر جهان برای مهاجرت به این کشور اقدامات لازم را انجام می دهند اما باید درنظر داشت که در این مسیر مهاجرتی نیز مزایا و معایب بسیار زیادی نهفته است. به منظور انتخاب هرچه آگاهانه تر اتریش به عنوان مقصد مهاجرتی، به تصویر زیر توجه داشته باشید.

مزایای و معایب زندگی در اتریش

هزینه زندگی در مهاجرت به اتریش

هزینه احتیاجات اولیه مواد غذایی برای زندگی در اتریش عبارت اند از:

اقلام هزینه به یورو
غذا در رستوران ارزان قیمت €12.00
غذا برای 2 نفر در رستوران معمولی €55.00
یک وعده غذا در رستوران مک دونالد €8.00
کوکا و پپسی €2.72
1 لیتر شیر €1.12
1 قرص نان سفید €1.87
1 کیلوگرم برنج €1.88
12 عدد تخم مرغ €2.92
1 کیلوگرم پنیر محلی €11.03
1کیلوگرم مرغ €10.35
1 کیلوگرم گوشت قرمز €15.59
1 کیلوگرم سیب €2.23
1 کیلوگرم موز €1.77
1 کیلوگرم پرتقال €2.46
1 کیلوگرم سیب زمینی €1.43
1 کیلوگرم گوجه فرنگی €2.47
1 کیلوگرم پیاز €1.40
آب 1.5 لیتر €0.59

هزینه زندگی در مهاجرت به اتریش

هزینه حمل نقل در اتریش

حمل و نقل در اتریش شرایط بسیار ایده آلی دارد و کمتر کسی در این کشور با چالش استفاده از این تجهیزات روبرو خواهد شد. البته باید در نظر داشت که هزینه های مربوط به این بخش بسیار کمتر از در اختیار داشتن یک اتومبیل شخصی است. هزینه حمل نقل عمومی و تاکسی عبارت اند از:

نوع حمل و نقل هزینه به یورو
عبور مرور ماهیانه €48.00
بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی) €2.40
تاکسی کیلومتری €1.80
تاکسی با 1ساعت انتظار با تعرفه معمولی €27.60
تاکسی با تعرفه معمولی €4.00
بنزین لیتری €1.20

هزینه اجاره مسکن در اتریش

هرینه اجاره ماهیانه و همچنین خرید آپارتمان در اتریش عبارت است از:

نوع آپارتمان هزینه به یورو
آپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر €709.23
آپارتمان 3خوابه در مرکز شهر €1308.61
آپارتمان 1 خوابه خارج از مرکز شهر €566.41
آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر €1041.24
هزینه خرید هر متر مکعب خانه در مرکز شهر €5118.45
هزینه خرید هر متر مکعب خانه در خارج مرکز شهر €3657.47

حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به اتریش

باید در نظر داشت که اتریش یکی از کشورهای گرانقیمت اروپایی برای زندگی است و این مسئله می تواند بر میزان بودجه مورد نیاز برای زندگی در این کشور اثرگذار باشد. در چنین شرایطی می توان گفت که هر فرد باید بسته به روشی که قصد مهاجرت به اتریش از آن طریق را دارد، به بودجه ای متفاوت نیاز خواهد داشت و به همین دلیل است که نمی توان مقدار مشخصی را برای مهاجرت به اتریش در نظر گرفت. با این وجود، در نمودار زیر، اطلاعاتی در خصوصی حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به اتریش ارائه شده است که می تواند راهنمای نسبتا دقیقی برای انواع مهاجرت ها به اتریش باشد.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای مهاجرت به اتریش

شرایط مهاجرت به اتریش در سال 2023

اتریش کشوری پیشرفته و توسعه یافته در قلب اروپای سبز است که در بسیاری از موارد جزء برترین کشورهای دنیا است تا جایی که پایتخت آن یعنی شهر وین در سال های اخیر همواره به عنوان بهترین و یا دست کم یکی از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی معرفی گردیده است. این کشور اگر چه مساحت کمی دارد اما بسیار توسعه یافته است و آمار بیکاری آن در سال 2023، 5.7% است. این شرایط باعث شده تا از یک سو مقدار درخواست های مهاجرت به این کشور در سال 2023 شدیدا افزایش یابد و از سوی دیگر با حساسیت ها و اعمال سیاست های سخت گیرانه از سوی دولتمردان این کشور، مهاجرت به اتریش بیش از پیش دشوار گردد.

البته در حال حاضر، ویزای جستجوی کار اتریش بسیار پرطرفدارتر از سایر ویزاهای این کشور است. متقاضی کافی است زیر 40 سال داشته باشد، مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی اخذ کرده باشد و با داشتن حداقل مدرک لیسانس 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی خود نیز ارائه دهد. علاقه مندان به تحصیل و کار در اتریش می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

سوالات پرتکرار در خصوص مهاجرت به اتریش

متقاضیان مهاجرت برای ورود به این کشور در سال 2023 با سوالات زیر روبرو می شوند:

 • مهاجرت به اتریش از چه روش هایی امکان پذیر است؟ کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، ازدواج و نامزدی، پناهندگی.
 • متداول ترین روش های مهاجرت به اتریش کدام است؟ روش کاری و تحصیلی پرطرفدارترین آنهاست.
 • کم هزینه ترین روش مهاجرت به اتریش کدام است؟ مهاجرت از طریق ویزای جستجوی کار اتریش.
 • برای ویزای کاری اتریش نیاز به اخذ دعوتنامه کاری است؟ بله، فقط در صورتی که ویزای جستجوی کار درخواست نمایید نیازی به دعوتنامه کاری نخواهید داشت.
 • در حال حاضر بیشتر مردم از چه طریقی به اتریش مهاجرت می کنند؟ از طریق ویزای جستجوی کار اتریش.
 • برای مهاجرت به اتریش سطح زبان چگونه است؟ اتباع خارجی برای مهاجرت به کشور تریش حتما بایستی مدرک زبان آلمانی در سطح A1 ارایه دهند.
 • حداقل امتیاز لازم به منظور درخواست ویزای جاب سیکر اتریش چقدر ست؟ 70 امتیاز از کل 100 امتیاز
 • حداقل امتیاز لازم جهت اخذ کارت قرمز- سفید- قرمز اتریش چقدر است؟ 55 امتیاز از 90 امتیاز کامل
 • شرایط دریافت کارت اقامت دائم اتریش چیست؟ متقاضیان برای اخذ این نوع اقامت اتریش بایستی حداقل 5 سال در این کشور زندگی بکنند.
 • شرایط دریافت تابعیت اتریش چیست؟ متقاضیان برای اخذ شهروندی کشور اتریش بایستی حداقل 6 تا 10 سال را در این کشور زندگی بکنند.
4.8/5 - (40 امتیاز)

37 دیدگاه برای “مهاجرت به اتریش

 1. farnouuush گفت:

  با سلام میخواستم بپرسم بعد از کرونا بازهم دانشگاه های اتریش مدرک زبان دولینگو رو میپذیرن یا نه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اکثر دانشگاه های اتریش دیگه این مدرک رو مورد قبول قرار نمی دن و انتظار می ره در سال پیش رو کاملا حذف بشه

 2. ندا گفت:

  سلام میخواستم بدونم برای مهاجرت به اتریش بگه بخوایم با ویزای تحصیل بریم حتما باید دانشگاه غیر انتفاعی باشیم؟ و اینکه مهاجرت به اتریش ویزای همراه هم داره؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خیر شما می تونید در دانشگاه های دولتی این کشور هم ثبت نام کنید و ویزای تحصیلی می تونه ویزای همراه هم داشته باشه ولی قطعی نیست

 3. ط گفت:

  سلام
  من 41 سال سن دارم .. تا دو سال دیگه که ارشدم رو بگیرم در رشته نرم افزار میتونم برم اتریش؟ متاهل هستم دو فرزند یکی 10 ساله یکی سه ساله و خانم
  12 سال سابقه کار دولتی دارم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط سنی که دارید یک مقدار این پروسه برای شما دشوار خواهد بود. توصیه می کنم با مشاورین ما در تماس باشید تا رزومه شما رو بیشتر بررسی کنند. شاید این امکان وجود داشته باشد که در آلمان برای شما کار پیدا کنند

 4. علی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من20 ساله هستم دیپلم تجربی رو دارم و A2المانی
  در هیچدانشگاهی ثبت نام نکردم
  میخوام بدونم میتونم مهندسی عمران رو در دانشگاه اتریش بخونم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید یک سال در ایران عمران بخونید بعد اقدام کنید.
   مدرک زبان حداقل B1 نیاز دارید ولی اکثر دانشگاه های اتریش B2 می خوان

 5. Eli گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دیپلم ادبیات دارم و به طور آزاد و خصوصی با اساتید دانشگاه های تهران و اصفهان طراحی لباس خواندم و چون خصوصی بوده مدرکی ندارم چطور می توانم برای تحصیل در اتریش اقدام کنم ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید در ایران در همین رشته پذیرش از دانشگاه دولتی دریافت کنید، یک سال ادامه تحصیل بدید و بعد اقدام کنید برای اتریش

 6. ماریا گفت:

  سلام من ۲۰ساله هستم و دانشجوی رشته بازیگری
  میشه که از طریق رزومه کاری بازیگری به اتریش مهاجرت کرد؟؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که بتونید پیشنهاد کاری دریافت کنید بله اما توصیه می کنم مقاله اقامت هنرمندان در اتریش رو مطالعه کنید.

 7. وحید گفت:

  سلام.بنده و همسرم هر دو پرستار هستیم با حدود ده سال سابقه کار،بنده زبان انگلیسیم خوبه ولی متاسفانه مدرک نگرفتم ولی خودم همسرم و دخترم در حال شروع دوره ی زبان آلمانی هستیم.سی و سه سال و سی و دو ساله و دخترم هفت ساله.بعد از اخذ مدرک زبان میتونیم راحت اقامت اتریش بگیریم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در مورد مهاجرت مدرک زبان به عنوان ابزار مورد نیاز بسیار مهمه
   اما پارامترهای زیادی وجود داره که باید در ابتدا اونها رو برای مهاجرت به اتریش یا هر کشوری در نظر بگیرید

 8. پارسا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۱ ساله هستم دانشجوی رشته شهرسازی و مسلط به زبان انگلیسی و A1 آلمانی… بهترین راه اقدام برای من از نظر شما چی هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای تحصیل در اتریش مدرک زبان المانی نیاز دارید و بهترین روش برای شما تحصیلی خواهد بود

 9. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر.ببخشید اگر کسی زبان آلمانی رو یاد بگیره (تا سطح b1یا بالاتر) و با داشتن دیپلم کامپیوتر میتونه برای ادامه تحصیل به اتریش بره؟؟ آیا این شرایط مناسبی هست برای مهاجرت به اتریش؟
  و اگر شرایط بالاتری میخواد میشه لطفا توضیح بدید؟باتشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر بهتره که به کشورهای دیگه ای فکر کنید به همین خاطر لطفا ابتدا تماس بگیرید رزومه تون بررسی شه تا بهترین روش رو به شما معرفی کنیم

 10. سخاوت گفت:

  سلام و عرض احترام
  بنده دكتراي برق (قدرت) و هييت علمي دانشگاه 43 ساله و همسرم پزشك متخصص داخلي و يك فرزند 9 ساله، فعلا زبان آلماني ياد نگرفته ايم. به نظر شما كدام روش جهت مهاجرت به اتريش برامون مناسبه؟ و آيا امكان كاريابي با توجه به عدم تمايل به ريسك پذيري با عنايت به سن اينجانب ميسر است؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   اگر در زمینه مدرک تحصیلیتون سابقه کار هم دارید به نظر من رزومه خوبی برای مهاجرت کاری به اتریش دارید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 11. آریا گفت:

  سلام و عرض ادب
  من شنیدم که برنامه نویسی و توسعه دهنده نرم افزار جزو مشاغل مورد نیاز در اتریش است، من 29 سالمه و آیلتس 5.5 دارم ، 3 سال سابقه کار رسمی در زمینه برنامه نویسی دارم ولی مدرک تحصیلیم فوق لیسانس برق هست میخواستم بدونم از طریق ویزای کاری و یا جست جوی کاری چقدر شانس دارم ؟

  1. داوری گفت:

   سلا م
   شزایط خوبی برای کار در اتریش دارید برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 12. امیر حسین نجار یزدی گفت:

  باسلام من مدرک فوق دیپلم برق صنعتی دارم و مدرک زبان b1
  اما شغل و حرفه کاری ام نجاری پیشرفته است و با چند مدرک مربوط به حرفه نجاری سنم 20 ساله چگونه و از چه راهی میتوانم
  از طریق کار به اتریش مهاجرت کنم لطفا راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام
   روزمه شما برای مهاجرت به اتریش مناسب نیست اما میتونید برای آلمان از طریق دوره آسبیلدونگ اقدام کنید
   مقاله دوره های آسبیلدونگ در آلمان رو مطالعه کیند و اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

 13. شکرانی گفت:

  سلام .می خواستم بدونم دانشکده های اتریش دانشجویان دانشگاه آزاد تهران را متقبل می شوند؟ وشرایط خوابگاه های دانشگاه ها به چه صورت هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیلی ارتباطی با دانشگاه شما نداره و باید رزومه علمی و معدل خوبی داشته باشید

 14. اعظم خسروی گفت:

  زبان آلمانی b1 دارم

 15. اعظم خسروی گفت:

  با سلام پرستار و۱۳سال سابقه و بیمه تامین اجتماعی ۲فرزند ۱۳و۸ساله ایا شرایط اخذ ویزای کار اتریش را دارم در مورد معادل سازی بیشتر توضیح بدهید

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما لطفا مقاله معادل سازی مدرک پرستاری در اتریش را مطالعه بفرمایید سپس با موسسه تماس بگیرید.

 16. سارا گفت:

  با سلام و خسته نباشید همسرم مهندس برق قدرت با 5 سال سابقه کاری ( مرتبط با رشته اش) هست به چه صورت می توانیم به اتریش مهاجرت کنیم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر ۷۰ امتیاز از سن سابقه کار مدرک تحصیلی و مدرک زبانتون بیارید میتونید به راحتی ویزای کار بگیرید

 17. محسن گفت:

  با سلام و احترام

  بنده یک پیشنهاد کاری از شرکتی در اتریش دارم آیا می توانم به اتریش مهاجرت کنم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله با داشتن جاب آفر میتونید ویزای کار اتریش را بگیرید

 18. آرش بهراد گفت:

  سلام من خودم مهندس عمران با 18 سال سابقه هستم و پسرم کلاس ششم و زرنگ . میخواستم بدونم میشه هم ویزا کار بگیرم و هم پسرم برای مدرسه و ادامه تحصیل بیاد اتریش. متشکرم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای تحصیل فرزندتون در اتریش باید مدارس خصوصی ثبت نام کنید و همچنین قیم هم برای فرزندتون بگیرید و برای خودتون هم از طرق ویزای تحصیلی و کاری وارد شوید برای اطلاعات بیشتر با شماره ها موسسه تماس بگیرید

 19. داداش زاده گفت:

  سلام. بنظرتان برای کار کدوم ویزا کشورها مناسب برای ایرانیها، کانادا یا اتریش؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام ر عرض ادب هر دو کشور بسیار عالی هستند ولی اینکه کدام کشور به مشا ویزا هد بسته به شرایط سنس مدرک تحصیلی سابقه کار و دانش زبان شما داره، پیشنهاد میکنیم برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس حاصل فرماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *