مهاجرت به کشور اروگوئه

مهاجرت به اروگوئه

مهاجرت به اروگوئه

اروگوئه یکی از آسانترین کشورهای آمریکای جنوبی برای اخذ اقامت دائم می باشد و به همین دلیل موضوع مهاجرت به اروگوئه از اهمیت بسزایی برای متقاضیان برخوردار است. برای مهاجرت به کشور اروگوئه روش های متفاوتی از جمله مهاجرت تحصیلی، کاری، توریستی، سرمایه گذاری و غیره وجود دارد. ولی در مجموع مهاجرت به کشور اروگوئه با هر هدفی که باشد در زمره یکی از دسته های اقامتی کوتاه مدت یا بلند مدت اروگوئه قرار می گیرد. پیرامون همین موضوع سوالاتی به ذهن متقاضیان می رسد. برخی از این سوالات متداول که ما در اینجا به آنها پاسخ می دهیم عبارتند از:

 • امتیازات مهاجرت به کشور اروگوئه در چیست؟
 • بهترین روش مهاجرتی به کشور اروگوئه کدام روش است؟
 • اخذ اقامت دائم اروگوئه به چه صورتی امکانپذیر می باشد؟
 • هزینه مهاجرتی و اخذ اقامت اروگوئه چقدر است؟

اروگوئه کشوری در منطقه جنوب شرقی آمریکای جنوبی قرار دارد. اروگوئه میهن جمعیتی در حدود 3.44 میلیون نفر است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور، شهر مونته ویدئو است. اروگوئه با مساحتی در حدود 68000 کیلومتر مربع، به لحاظ جغرافیایی دومین کشور کوچک در آمریکای جنوبی (پس از سورینام) می باشد. مقاله پیش رو با هدف آشنایی متقاضیان مهاجرت به اروگوئه  توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به رشته تحریر درآمده است.

دلایل و امتیازات مهاجرت به اروگوئه

اگر مایل به اطلاع از مزایا و امتیازات مهاجرت به کشور زیبای اروگوئه هستید، باید بدانید که اروگوئه تنها کشوری در آمریکای جنوبی است که حضور در آن حس حضور در یک کشور اروپایی به شما دست می دهد. تا جایی که به هنگام بررسی یک کشور خارجی جهت دریافت اقامت دائمی، می توان اروگوئه را یک گزینه خوبی به جای قبرس دانست. اما ما دلایل متقنی برای این گفته خود داریم. چرا که مهاجرت به اروگوئه و اخذ اقامت این کشور امتیازات مهمی برای متقاضی و خانواده همراه دارد:

 • اروگوئه جایی است که اخذ اقامت دائم از آن کاملا ساده است. به قدری ساده که حتی نیازی به سرمایه گذاری در این کشور نیست!
 • اروگوئه رتبه اول کشورهای آمریکای لاتین از لحاظ دموکراسی، صلح، درصد پایین فساد اداری، دولت الکترونیک و رونق اقتصادی در اختیار دارد.
 • برخلاف سایر کشورها، متقاضیان کار در اروگوئه می توانند با ویزای توریستی در این کشور دنبال کار بگردند و پس از یافتن کار پیگیر درخواست اقامت دائم خود باشند.
 • با مهاجرت به کشور روگوئه، امکان اخذ اقامت برای خانواده و به همراه آوردن آنها برای فرد متقاضی میسر می شود.
 • شرایط اخذ پاسپورت اروگوئه با وجود قانونی بودن تابعیت دوگانه در اروگوئه امری بسیار ساده و آسان است.

بررسی شرایط مهاجرت به اروگوئه

سیاست ویزای کشور اروگوئه بر این اصل استوار است که بازدیدکنندگان از این کشور بایستی از سفارت اروگوئه ویزا دریافت کنند. مگر در شرایطی که آنها اتباع یکی از کشورهای معاف از ویزا باشند. بر این اساس، دارندگان پاسپورت از 85 کشور جهان می توانند بدون اخذ ویزا از کشور اروگوئه دیدن کنند. اما شهروندان ایرانی برای ورود به کشور آمریکای لاتین نیازمند درخواست ویزا از طریق سفارت اروگوئه هستند. اما دولت اروگوئه برای تسهیل روند مهاجرتی متقاضیان خارجی انواع مختلف گزینه های ویزایی را در اختیار آنها قرار می دهد. ما در جدول زیر به معرفی انواع ویزاهای مهاجرتی اروگوئه در سال 2019 می پردازیم:

نوع ویزا شرط اصلی کسب صلاحیت
ویزای توریستی اروگوئه داشتن تمکن مالی کافی مطابق اعلان سفارت اروگوئه
ویزای کاری اروگوئه داشتن پیشنهاد کاری یا قرارداد کار رسمی
ویزای سرمایه گذار اروگوئه پس انداز بانکی 6000$ (دلار) نزد بانک ملی اروگوئه و ارائه مدرک درآمد سالانه $6000 (دلار)
ویزای تحصیلی اروگوئه داشتن نامه پذیرش از دانشگاه های اروگوئه
ویزای الحاق به خانواده داشتن مدرک اثبات رابطه خانوادگی (شناسنامه و سند ازدواج)

مهاجرت به اروگوئه با ویزای توریستی

بر اساس قوانین مهاجرتی کشور اروگوئه، شهروندان خارجی به استثنای برخی کشورهای خاص برای دیدن این کشور نیازمند اخذ ویزای توریستی هستند. ویزای توریستی اروگوئه در واقع یک نوع اقامت کوتاه مدت محسوب می شود. اعتبار ویزای مذکور 90 روز ااست. ارائه مدارکی شامل فرم درخواست تکمیل و امضا شده، پاسپورت با اعتبار شش ماهه، یک قطعه عکس پاسپورتی، فوتوکپی از بلیط رفت و برگشت و پرداخت هزینه سفارت به مبلغ $42 (دلار) الزامی است. متقاضیان برای دریافت ویزای مذکور باید از یک ماه قبل به سفارت اروگوئه مراجعه نمایند.

مهاجرت به اروگوئه با ویزای توریستی

مهاجرت به اروگوئه با ویزای کاری

متقاضیان و کارجویان خارجی برای کار در کشور اروگوئه نیازمند اخذ ویزای کار این کشور هستند. بدین ترتیب، هموطنان ایرانی در صورت تمایل باید درخواست خود را از طریق سفارت اروگوئه پیگیری نمایند. شرط اصلی هم برای کسب صلاحیت لازم ارائه پیشنهاد کاری یا جاب آفر است. پس در صورت احراز صلاحیت به متقاضیان ویزایی در فرمت استاندارد برای ورود به کشور اروگوئه داده می شود. مدت زمان اعتبار این ویزا تا 90 روز است. اما باید بدانید که اروگوئه ویزاهای کاری را با همین عنوان مثل ویزای کاری برخی کشورها نظیر ویزای کار آلمان ارائه نمی کند. بلکه برای کار قانونی در اروگوئه 3 استراتژی ساده وجود دارد:

انواع ویزاهای کار اروگوئه شرایط
کارت شناسایی مشروط مخصوص کارگران موقتی و فصلی با اعتبار تا 6 ماه و عدم امکان تمدید مجدد
اقامت موقتی برای دوره کاری 6 ماه تا 2 سال با امکان تمدید اقامت برای 2 سال دیگر
اقامت دائم جهت کار برای مدت زمان بیش از 2 سال

با این شرح مفصل، مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری کشور اروگوئه در سال 2019 بدین شرح است:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • یک قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی تمکن مالی کافی برای اقامت در اروگوئه
 • رسید پرداخت هزینه سفارت

مهاجرت به اروگوئه با ویزای سرمایه گذاری

اروگوئه تجار، سرمایه گذاران، بازنشستگان و کارآفرینان را برای اخذ تابعیت دوگانه با شرایط آسان جذب می کند. از همین رو، بهترین و سریعترین روش اقامت اروگوئه از همین طریق است. در کشور اروگوئه، هیچ گونه محدودیتی و یا اجباری برای سرمایه گذاری در شرکت یا خرید املاک برای اخذ اقامت در کار نیست. با این وجود، داشتن پس انداز بانکی به ارزش 6000$( دلار) نزد بانک ملی اروگوئه و ارائه مدرک درآمد سالانه $6000 (دلار) از شرایط لازم و ضروری بری اخذ اقامت در اروگوئه می باشد. شرایطی که حتی بهتر از سرمایه گذاری در یونان یا قبرس است. تجار، سرمایه گذاران، سهامداران و کارآفرینان خارجی  برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اروگوئه به ارائه مدارک زیر نیازمند هستند:

 • کارت شناسایی عکس دار یا پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • کارت سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی ازدواج در صورت درخواست
 • مدارک تایید شده دال بر تشکیل شرکت یا خرید ملک و …
 • صورت حساب بانکی نشانگر پس انداز بانکی به ارزش 6000$ (دلار)
 • فیش حقوقی ماهانه

نکته مهم در این رابطه آن است که پس از ارائه مدارک فوق و تایید صلاحیت، در ابتداء یک اقامت موقتی به فرد متقاضی ارائه می شود. پس از گذشت 6 ماه از زمان اخذ این اقامت، متقاضی صلاحیت اخذ اقامت دائم اروگوئه را پیدا می کند.

اخذ ویزای تحصیلی کشور اروگوئه

دانشجویان خارجی جهت تحصیل به مدت بیش از 3 ماه در اروگوئه می توانند ویزای تحصیلی این کشور را درخواست کنند. این فرآیند دقیقا پس از اخذ نامه پذیرش دانشگاهی و با مراجعه به سفارت اروگوئه کلید می خورد. ممکن است مدت زمان درخواست ویزا تا 6 ماه نیز طول بکشد. دانشجویان پس از ارائه مدارکی شامل پاسپورت، مدارک شناسائی و گواهی تمکن مالی بایستی برای انجام مصاحبه و ارائه اطلاعات بیومتریک به سفارت اروگوئه مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که هزینه ویزای تحصیلی اروگوئه بسته به کشور متقاضی ممکن است بین $100 تا $400 (دلار) متغییر باشد.

مهاجرت به اروگوئه با ویزای خانوادگی (همسر)

ویزای الحاق به خانواده عنوان ویزایی است که به متقاضیانی اعطاء می شود که درصدد دیدار اعضای خانواده خود و یا الحاق به همسر خود در اروگوئه هستند. برای اخذ این ویزا شرط اصلی اثبات رابطه خانوادگی یا فامیلی است. برای همین شناسنامه یا سند ازدواج محضری بعلاوه پاسپورت معتبر از جمله ضروریات اخذ این نوع ویزا می باشد. پیشنهاد ما برای تسهیل و سرعت بخشی در روند اخذ ویزای مهاجرتی شما استفاده از نظرات کارشناسانه وکلای حقوقی و مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *