مهاجرت

مهاجرت به اروگوئه

مهاجرت به اروگوئه

اروگوئه یکی از آسانترین کشورهای آمریکای جنوبی برای اخذ اقامت دائم می باشد و به همین دلیل موضوع مهاجرت به اروگوئه از اهمیت بسزایی برای متقاضیان برخوردار است. برای مهاجرت به کشور اروگوئه روش های متفاوتی از جمله مهاجرت تحصیلی، کاری، توریستی، سرمایه گذاری و غیره وجود دارد. ولی در مجموع مهاجرت به کشور اروگوئه با هر هدفی که باشد در زمره یکی از دسته های اقامتی کوتاه مدت یا بلند مدت اروگوئه قرار می گیرد. پیرامون همین موضوع سوالاتی به ذهن متقاضیان می رسد. برخی از این سوالات متداول که ما در اینجا به آنها پاسخ می دهیم عبارتند از:

 • امتیازات مهاجرت به کشور اروگوئه در چیست؟
 • بهترین روش مهاجرتی به کشور اروگوئه کدام روش است؟
 • اخذ اقامت دائم اروگوئه به چه صورتی امکانپذیر می باشد؟
 • هزینه مهاجرتی و اخذ اقامت اروگوئه چقدر است؟

اروگوئه کشوری در منطقه جنوب شرقی آمریکای جنوبی قرار دارد. اروگوئه میهن جمعیتی در حدود 3.44 میلیون نفر است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور، شهر مونته ویدئو است. اروگوئه با مساحتی در حدود 68000 کیلومتر مربع، به لحاظ جغرافیایی دومین کشور کوچک در آمریکای جنوبی (پس از سورینام) می باشد. مقاله پیش رو با هدف آشنایی متقاضیان مهاجرت به اروگوئه توسط مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به رشته تحریر درآمده است.

دلایل و امتیازات مهاجرت به اروگوئه

اگر مایل به اطلاع از مزایا و امتیازات مهاجرت به کشور زیبای اروگوئه هستید، باید بدانید که اروگوئه تنها کشوری در آمریکای جنوبی است که حضور در آن حس حضور در یک کشور اروپایی به شما دست می دهد. تا جایی که به هنگام بررسی یک کشور خارجی جهت دریافت اقامت دائمی، می توان اروگوئه را یک گزینه خوبی به جای قبرس دانست. اما ما دلایل متقنی برای این گفته خود داریم. چرا که مهاجرت به اروگوئه و اخذ اقامت این کشور امتیازات مهمی برای متقاضی و خانواده همراه دارد:

 • اروگوئه جایی است که اخذ اقامت دائم از آن کاملا ساده است. به قدری ساده که حتی نیازی به سرمایه گذاری در این کشور نیست!
 • اروگوئه رتبه اول کشورهای آمریکای لاتین از لحاظ دموکراسی، صلح، درصد پایین فساد اداری، دولت الکترونیک و رونق اقتصادی در اختیار دارد.
 • برخلاف سایر کشورها، متقاضیان کار در اروگوئه می توانند با ویزای توریستی در این کشور دنبال کار بگردند و پس از یافتن کار پیگیر درخواست اقامت دائم خود باشند.
 • با مهاجرت به کشور روگوئه، امکان اخذ اقامت برای خانواده و به همراه آوردن آنها برای فرد متقاضی میسر می شود.
 • شرایط اخذ پاسپورت اروگوئه با وجود قانونی بودن تابعیت دوگانه در اروگوئه امری بسیار ساده و آسان است.

شرایط زندگی در اروگوئه

سورینام کوچکترین کشور آمریکای جنوبی می باشد و اروگوئه از این منظر در جایگاه دوم قرار دارد و نرخ رشد جمعیت منفی در این کشور، مزید بر علت شده تا دولت اروگوئه مسیر را برای متقاضیان مهاجرت به این کشور هموار گرداند. عمده درآمد اقتصادی در اروگوئه از طریق صادرات گوشت و پشم حاصل می گردد. نرخ بیکاری تنها 8% بوده و مالیات وضع شده بر ثروت افراد به طور میانگین 20% می باشد که به فراخور هر شخص متفاوت است. پایتخت اروگوئه مونته ویدئو (Montevideo) می باشد که امروزه جزو شهرهای مدرن به حساب می آید. به علت رونق اقتصادی موجود در بازار اروگوئه و همچنین سهل الوصول بودن اخذ تابعیت در این کشور، افراد زیادی برای مهاجرت به این سرزمین اقدام می کنند.

چگونگی توزیع ثروت و شرایط جامعه اروگوئه از نظر تفکیک سطوح طبقاتی به شرح زیر می باشد:

بررسی شرایط مالی طبقات مختلف در اروگوئه

بررسی شرایط مهاجرت به اروگوئه

سیاست ویزای کشور اروگوئه بر این اصل استوار است که بازدیدکنندگان از این کشور بایستی از سفارت اروگوئه ویزا دریافت کنند. مگر در شرایطی که آنها اتباع یکی از کشورهای معاف از ویزا باشند. بر این اساس، دارندگان پاسپورت از 85 کشور جهان می توانند بدون اخذ ویزا از کشور اروگوئه دیدن کنند. اما شهروندان ایرانی برای ورود به کشور آمریکای لاتین نیازمند درخواست ویزا از طریق سفارت اروگوئه هستند. اما دولت اروگوئه برای تسهیل روند مهاجرتی متقاضیان خارجی انواع مختلف گزینه های ویزایی را در اختیار آنها قرار می دهد.

ما در جدول زیر به معرفی انواع ویزاهای مهاجرتی اروگوئه در سال 2022 می پردازیم:

نوع ویزاشرط اصلی کسب صلاحیت
ویزای توریستی اروگوئهداشتن تمکن مالی کافی مطابق اعلان سفارت اروگوئه
ویزای کاری اروگوئهداشتن پیشنهاد کاری یا قرارداد کار رسمی
ویزای سرمایه گذار اروگوئهپس انداز بانکی 6000$ (دلار) نزد بانک ملی اروگوئه و ارائه مدرک درآمد سالانه $6000 (دلار)
ویزای تحصیلی اروگوئهداشتن نامه پذیرش از دانشگاه های اروگوئه
ویزای الحاق به خانوادهداشتن مدرک اثبات رابطه خانوادگی (شناسنامه و سند ازدواج)

بررسی شرایط مهاجرت به اروگوئه

مهاجرت به اروگوئه با ویزای توریستی

بر اساس قوانین مهاجرتی کشور اروگوئه، شهروندان خارجی به استثنای برخی کشورهای خاص برای دیدن این کشور نیازمند اخذ ویزای توریستی هستند. ویزای توریستی اروگوئه در واقع یک نوع اقامت کوتاه مدت محسوب می شود. اعتبار ویزای مذکور 90 روز ااست. ارائه مدارکی شامل فرم درخواست تکمیل و امضا شده، پاسپورت با اعتبار شش ماهه، یک قطعه عکس پاسپورتی، فوتوکپی از بلیط رفت و برگشت و پرداخت هزینه سفارت به مبلغ $42 (دلار) الزامی است. متقاضیان برای دریافت ویزای مذکور باید از یک ماه قبل به سفارت اروگوئه مراجعه نمایند. شرایط ویزای توریستی اروگوئه را می توانید در محتوا لینک شده مطالعه کنید.

مهاجرت به اروگوئه با ویزای کاری

متقاضیان و کارجویان خارجی برای کار در کشور اروگوئه نیازمند اخذ ویزای کار این کشور هستند. بدین ترتیب، هموطنان ایرانی در صورت تمایل باید درخواست خود را از طریق سفارت اروگوئه پیگیری نمایند. شرط اصلی هم برای کسب صلاحیت لازم ارائه پیشنهاد کاری یا جاب آفر است. پس در صورت احراز صلاحیت به متقاضیان ویزایی در فرمت استاندارد برای ورود به کشور اروگوئه داده می شود. مدت زمان اعتبار این ویزا تا 90 روز است. اما باید بدانید که اروگوئه ویزاهای کاری را با همین عنوان مثل ویزای کاری برخی کشورها نظیر ویزای کار آلمان ارائه نمی کند. بلکه برای کار قانونی در اروگوئه 3 استراتژی ساده وجود دارد:

انواع ویزاهای کار اروگوئهشرایط
کارت شناسایی مشروطمخصوص کارگران موقتی و فصلی با اعتبار تا 6 ماه و عدم امکان تمدید مجدد
اقامت موقتیبرای دوره کاری 6 ماه تا 2 سال با امکان تمدید اقامت برای 2 سال دیگر
اقامت دائمجهت کار برای مدت زمان بیش از 2 سال

با این شرح مفصل، مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری کشور اروگوئه در سال 2024 بدین شرح است:

 • فرم درخواست تکمیل شده
 • پاسپورت با اعتبار حداقل 6 ماه
 • یک قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی تمکن مالی کافی برای اقامت در اروگوئه
 • رسید پرداخت هزینه سفارت

اروگوئه مقصدی جذاب برای اقامت کاری

با توجه به شهرنشین بودن قشر عظیمی از مردم اروگوئه و همچنین کیفیت بالای محصولاتی چون برنج و صنایع دستی در این کشور، می توان به علت تعدد وجود موسسات کاری گوناگون در شهرهای بزرگی چون سالتو و مونته ویدئو پی برد که در همین زمینه فعالیت می کنند. افزایش حداقل حقوق کارگران و حمایت از بانوان در سال های اخیر، از دلایل عمده پیشرفت این کشور در مقیاس جهانی می باشد. میانگین حقوق در اروگوئه 135000 UYU (پزوی اروگوئه) اعلام شده است و هزینه های روزمره زندگی در این سرزمین در مقایسه با موقعیت های مشابه، ایده آل قلمداد می شوند.

هر ساله متقاضیان بین المللی جهت اخذ ویزای کار و اشتغال در اروگوئه به جست و جو در سایت ها و موسسات این کشور می پردازند. باید این نکته را خاطر نشان کنیم که توزیع شغل ها در شهرهای گوناگون متفاوت بوده و اغلب، بهترین شهرهای اروگوئه برای کار، مراکز بزرگ و اصلی هر استان می باشند. کشور اروگوئه دارای 19 استان است که موسسات کاری معتبری در هر یک از آن ها قرار گرفته اند که به ذکر نام تعدادی از آن ها بسنده شده است:

 • Tesall
 • Go Abroad
 • Craigslist
 • ESL Employment

مهاجرت به اروگوئه با ویزای سرمایه گذاری

اروگوئه تجار، سرمایه گذاران، بازنشستگان و کارآفرینان را برای اخذ تابعیت دوگانه با شرایط آسان جذب می کند. از همین رو، بهترین و سریعترین روش اقامت اروگوئه از همین طریق است. در کشور اروگوئه، هیچ گونه محدودیتی و یا اجباری برای سرمایه گذاری در شرکت یا خرید املاک برای اخذ اقامت در کار نیست. با این وجود، داشتن پس انداز بانکی به ارزش 6000$ (دلار) نزد بانک ملی اروگوئه و ارائه مدرک درآمد سالانه 6000$ (دلار) از شرایط لازم و ضروری بری اخذ اقامت در اروگوئه می باشد. پس اخذ ویزای اقامت اروگوئه مسلزم سرمایه گذاری در اروگوئه مجموعا 12000$ (دلار) معادل 10664€ (یورو) می باشد. شرایطی که حتی بهتر از سرمایه گذاری در یونان یا قبرس است. برای انجام یک مقایسه کمی و کیفی بهتر لازم است تا نمودار زیر مورد توجه قرار گیرد:

مقایسه حداقل سرمایه لازم برای اخذ اقامت اروگوئه

تجار، سرمایه گذاران، سهامداران و کارآفرینان خارجی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری اروگوئه به ارائه مدارک زیر نیازمند هستند:

 • کارت شناسایی عکس دار یا پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • کارت سلامت
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی ازدواج در صورت درخواست
 • مدارک تایید شده دال بر تشکیل شرکت یا خرید ملک و غیره
 • صورت حساب بانکی نشانگر پس انداز بانکی به ارزش 6000$ (دلار)
 • فیش حقوقی ماهانه

نکته مهم در این رابطه آن است که پس از ارائه مدارک فوق و تایید صلاحیت، در ابتداء یک اقامت موقتی به فرد متقاضی ارائه می شود. پس از گذشت 6 ماه از زمان اخذ این اقامت، متقاضی صلاحیت اخذ اقامت دائم اروگوئه را پیدا می کند.

اخذ ویزای تحصیلی کشور اروگوئه

دانشجویان خارجی جهت تحصیل به مدت بیش از 3 ماه در اروگوئه می توانند ویزای تحصیلی اروگوئه را درخواست کنند. این فرآیند دقیقا پس از اخذ نامه پذیرش دانشگاهی و با مراجعه به سفارت اروگوئه کلید می خورد. ممکن است مدت زمان درخواست ویزا تا 6 ماه نیز طول بکشد. دانشجویان پس از ارائه مدارکی شامل پاسپورت، مدارک شناسائی و گواهی تمکن مالی بایستی برای انجام مصاحبه و ارائه اطلاعات بیومتریک به سفارت اروگوئه مراجعه نمایند. لازم به ذکر است که هزینه ویزای تحصیلی اروگوئه بسته به کشور متقاضی ممکن است بین $100 تا $400 (دلار) متغییر باشد.

بهترین کشور آمریکای جنوبی برای مهاجرت

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که به کمک آن می توان دریافت که آیا یک کشور برای زندگی مناسب است یا خیر، بررسی شاخص هایی است که برای کیفیت زندگی تعیین شده است. اروگوئه را می توان به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت مشخص کرد تا جایی که شاخص های کیفیت زندگی در این کشور به خوبی نشان از مزایای زندگی در این کشور دارد.

بررسی شاخص کیفیت زندگی در کشورهای آمریکای جنوبی

نمودار فوق به خوبی نشان می دهد که در حال حاضر اروگوئه بهترین کشور در آمریکای جنوبی برای زندگی است و تنها مکزیک است که در آمریکای لاتین شرایط بهتری برای زندگی در این کشور ایجاد می کند.

هزینه اقامت در اروگوئه

به علت عدم وابستگی ذخایر ارزی اروگوئه به کشورهایی چون برزیل که در دهه اخیر شکل گرفته است، کیفیت زندگی در اروگوئه به مراتب نسبت به سال های گذشته بالاتر رفته است و مردم این کشور با خیالی آسوده به تلاش برای پیشرفت روزانه زندگی خود می پردازند. مهیا کردن این استاندارد های زندگی برای افراد خارجی توسط دولت اروگوئه صورت پذیرفته است و اشخاصی که موفق به دریافت اقامت اروگوئه می گردند، قادر خواهند بود از مزیت های ذکر شده در ذیل بهره مند باشند:

 • امکان خرید ملک و زمین در اروگوئه
 • امکان اخذ تابعیت اروگوئه مطابق با شرایط و ضوابط
 • فرصت ازدواج با فردی که از اتباع اروگوئه می باشد و دریافت ویزای این کشور
 • وجود فرصت های شغلی مطلوب برای متقاضیان مهاجرت به اروگوئه
 • امکان افتتاح حساب بانکی در اروگوئه برای متقاضیان خارجی

هزینه هایی چون حمل و نقل و مسکن نسبت به کشورهایی که اروگوئه دارای مرز مشترک با آن ها می باشد، بسیار اندک می باشد. همچنین هزینه هایی جاری چون بازار نیز مبلغ ناچیزی درنظر گرفته می شوند. برای مثال هر کیلوگرم گوشت قرمز در اروگوئه 31 UYU (پزوی اروگوئه) برآورد شده است. با تمام این تقاسیر می توان اروگوئه را مقصدی ایده آل با شرایطی مطلوب برای افراد علاقه مند به دریافت اقامت این کشور متصور شد.

اقامت در اروگوئه با ویزای خانوادگی (همسر)

ویزای الحاق به خانواده عنوان ویزایی است که به متقاضیانی اعطاء می شود که درصدد دیدار اعضای خانواده خود و یا الحاق به همسر خود در اروگوئه هستند. برای اخذ این ویزا شرط اصلی اثبات رابطه خانوادگی یا فامیلی است. برای همین شناسنامه یا سند ازدواج محضری بعلاوه پاسپورت معتبر از جمله ضروریات اخذ این نوع ویزا می باشد. پیشنهاد ما برای تسهیل و سرعت بخشی در روند اخذ ویزای مهاجرتی شما استفاده از نظرات کارشناسانه وکلای حقوقی و مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد.

4.7/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *