مهاجرت

مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

گزینه های متفاوت و راه های متنوع مهاجرتی برای اتباع خارجی جهت مهاجرت به استرالیا از سوی دولت و اداره مهاجرت این کشور پیش بینی شده است. کشورهایی همچون استرالیا و کانادا را می توان خانه مهاجران دانست، زیرا اکثر مهاجران به دنبال درآمد بهتر، کسب رفاه اجتماعی خوب و در نهایت کسب اقامت در یک کشور پیشرفته هستند.

 • راه های مهاجرت به استرالیا چیست؟
 • ارزانترین ویزای استرالیا کدام نوع ویزا است؟
 • مهاجرت به کانادا بهتر است یا استرالیا؟
 • دلایل جذابیت مهاجرت به استرالیا چیست؟
 • ساده ترین راه های مهاجرت به استرالیا چیست؟
 • راه های رسیدن به اقامت بلند مدت استرالیا چیست؟
 • هزینه زندگی در استرالیا چگونه است؟

در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به استرالیا در سال 2024 ارائه گشته که امید است مطالعه آن مفید باشد.

در این مطلب میخوانید نمایش

مهاجرت به استرالیا در سال 2024

شاید بیشترین مسیرهای مهاجرتی را برای هر نوع درخواستی در سطح جهان دو کشور استرالیا و کانادا دارا باشند که در اکثر برنامه ها با توجه به اینکه موضوع ظرفیت پیش خواهد آمد، شخص باید توانایی رقابت با سایر رقبا را دارا باشد. در میان این راه ها بیشترین درخواست را از سوی ایرانیان در سال 2024 به ترتیب این مسیرها دارند:

 • مهاجرت از طریق کار، حرفه و تخصص Skilled Workers
 • ورود با اخذ ویزای تحصیلی
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی

که در بهترین برنامه های مهاجرتی استرالیا که از سوی اتباع ایرانی بیشتر درخواست می شود می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • مهاجرت به استرالیا از طریق کار
 • مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

اینفوگرافیک مهاجرت به استرالیا

درباره مهاجرت به استرالیا

طی یک نظرسنجی که از دانشجویان خارجی حاضر در استرالیا به عمل آمد، بیش از 80% این افراد رضایت خود را از تجربه زندگی چند ساله در استرالیا اظهار داشتند. با توجه به حضور استرالیا در جمع 10 کشور بزرگ جهان و تعدد فرهنگ ها و اعتقادات گوناگون در این سرزمین، آشنایی با انواع آداب و رسوم مردم کشورهای مختلف از جذابیت های بی شمار آن به حساب می آید. مضاف بر اینکه بیش از نصف ساکنین استرالیا دارای تابعیت سایر کشورها می باشند و اکنون به نحوی توانسته اند در این کشور اقامت داشته باشند. بریتانیایی ها بیشترین نقش را در سال های گذشته در استرالیا داشته اند و حضور پر رنگ آن ها در معماری ساختمان ها، هنر و نوع پوشش مردم این کشور دیده می شود. سایر نژادهای حاضر در استرالیا به شرح زیر می باشد:

 • ایرلند
 • اسکاتلند
 • چین
 • آلمان

قانون های وضع شده در استرالیا، پیش از ثبت از مراحل متعددی عبور می کنند و این خود دلیلی بر قانون مداری مردم این کشور می باشد. اکثر مهاجران در روزهای ابتدایی حضور در استرالیا دچار چالش با انواع قوانین در سطوح مختلفی چون رانندگی شده و پس از مدتی خود را با آن ها وفق می دهند. استرالیا دارای 6 ایالت است که هر یک پایتخت مربوط به خود را دارا می باشند.

نام ایالتپایتخت ایالت
کویینزلندبریزبین
نیو سات ولزسیدنی
تاسمانیاهوبارت
ویکتوریاملبورن
استرالیای غربیپرت
استرالیای جنوبیآدلاید

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

با توجه به اوضاع اقتصادی بسیار مطلوبی که این کشور دارد و البته دولت آن نیز نگاه مثبتی به جذب سرمایه های خارجی به عنوان سوخت موتور اقتصادی دارد، سرمایه گذاری در استرالیا یکی از گزینه های ارزنده محسوب می شود. البته خود سرمایه گذاری، اقسام مختلف و متعددی دارد. کارآفرینی یکی از اقسام سرمایه گذاری است که جزء رویکردهای متاخر به آن پدیده است. در استرالیا نیز کارآفرینی، بیش از هر پروسه دیگری مورد اقبال دولت قرار می گیرد.

برای مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری به دو گونه کلی می توان اقدام کرد؛ یک آنکه ابتدا ویزای اقامت موقت دریافت نمود و پس از یک دوره موفق چهار ساله نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام نمود و دیگر آنکه از ابتدا با اثبات شرایط لازم، اقامت دائم آن کشور را به دست آورد. سن متقاضی، سوابق کاری وی، مدارکی دال بر صلاحیت و توانایی بیزنسی فرد، گواهی میزان دارایی و گردش مالی و غیره از جمله مهم ترین مدارکی است که سرمایه گذاری در استرالیا برای دریافت ویزای مربوطه می باید ارائه دهند.

قوانین سرمایه گذاری در استرالیا 2024

برای مهاجرت به استرالیا از کجا شروع کنیم؟

از نقطه صفر تا صد مهاجرت به استرالیا را می توانید با ما پشت سر بگذارید. فرد در مرحله اول باید مشخص کند که از چه روش هایی می تواند برای مهاجرت به این کشور اقدام کند. تعیین نوع مسیر یا مسیرها اولولیت اصلی است. پس از آن باید مدارک لازم در این رابطه را آماده کرد. در مرحله سوم باید ترجمه رسمی مدارک را انجام داد. در نهایت باید تاییدیه های لازم را دریافت کرد.

زمانی که مدارک متقاضی تایید شد، فرد باید مراحل دیگر را انجام دهد که می تواند به کاریابی، دریافت ویزا یا پذیرش تحصیلی ختم شود. پس از این که این مرحله انجام شد، قرد آماده خواهد شد که ویزای خود را دریافت کند. با دریافت ویزا، فرد باید به استرالیا وارد شده و پروسه مهاجرتی خود را کامل کند

مهاجرت به استرالیا بهتر است یا کانادا؟

برای پاسخ به این سوال باید در ابتدا دید که معیار هر شخصی برای مهاجرت چیست و اینکه در کدامیک از این کشورها زودتر می تواند با توجه به رشته و حرفه کاری به درآمد رسید. شرایط مهاجرت به این دو کشور خاص تر از سایر کشورهاست. شاید در یک جواب کلی بتوان گفت که هر دو کشور از بهترین ها برای مهاجرت هستند. هر دو کشور هرساله لیستی را تحت عنوان لیست مشاغل مورد نیاز معرفی می نمایند. با مراجعه به این لیست از نیاز به رشته های مورد نیاز در این دو کشور می توان آگاه شد. قدم بعدی این است که در کدامیک از انواع ویزای کاری با رشته فرد امکان اقدام وجود دارد.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کار استرالیا و کانادا

از جهت قوانین هر دو کشور بهترین قوانین را در میان کشورهای دنیا برای تبدیل اقامت به ویزای کاری یا برنامه های اخذ اقامت دائم دارا هستند. منتهی شرایط تحصیل و انتخاب دانشگاه متفاوت خواهد بود و در این راستا خود دانشجو میتواند نیازمندیهای هر دانشگاه را متوجه شود و بهترین آنها را برای ادامه تحصیل انتحاب نماید، اگر برای او رنکینگ مهم است هر دو کشور در میان 100 دانشگاه برتر دنیا دارای دانشگاه های زیادی هستند. بر این اساس برای مقایسه بهتر رنکینگ دانشگاه ها پیشنهاد می شود که جدول زیر را ملاحظه نمائید:

دانشگاهرنکینگ دانشگاه های استرالیا (QS)رنکینگ دانشگاه های کانادا (QS)
رتبه اول ملیدانشگاه ملی استرالیا (=رتبه 30)دانشگاه مک گیل (رتبه 31)
رتبه دوم ملیدانشگاه ملبورن (رتبه 33)دانشگاه تورنتو (=رتبه 34)
رتبه سوم ملیدانشگاه سیدنی (رتبه 41)دانشگاه بریتیش کلمبیا (رتبه 47)

آینده کاری بعد از تحصیل در کدام کشور مناسب است؟ اگر فردی ایده ای برای کسب و کار خود دارد باید ببیند که کدام کشور را با توجه به نوع بیزینس انتخاب می کند اما اگر هدف کسی کار زیر نظر یک کارفرما است، می توان گفت نرخ بیکاری در هر دو کشور پایین بوده و موقعیت های کاری زیادی به واسطه اقتصاد قوی وجود دارد. با توجه به آمار نرخ بیکاری 2024 میتوان نتیجه گیری کرد که آینده کاری در استرالیا بسیار ایده آل تر از کانادا است:

مقایسه نرخ بیکاری در کانادا و استرالیا

مقایسه مهاجرت به استرالیا و کانادا

پارامترهای متفاوتی در انتخاب شما نقش دارند که ما از نگاه مهاجرتی به بررسی آنها پرداخته ایم. چند عامل که در انتخاب کانادا یا استرالیا برای مهاجرت تمایز و یا تشابه دارند عبارتند از:

 • هر دو کشور برای جذب نیروی کار ماهر سیستم امتیازبندی را پیش بینی نموده اند
 • فاصله جغرافیایی هر دو کشور از ایران زیاد است، در برخی مناطق شمالی کانادا هوا بسیار سرد است
 • میزان هزینه های تحصیل و زندگی در کانادا به طور میانگین کمتر از استرالیا است
 • تابعیت کانادا از طریق سیستم خاک منتقل می شود و این یکی از بزرگترین مزایای کانادا به استرالیا است

البته می توان گفت که هر دو کشور همواره آنچنان که در آمارها مشخص است بیشترین نرخ مهاجرت را در سال های اخیر دارا هستند. اما بد نیست برای تحلیل امتیازات مهاجرت به کانادا یا استرالیا و انتخاب یکی از این دو گزینه بر روی بازار کار این دو کشور نیز متمرکز شویم. بر اساس آمارهای موجود از سال 2024، میانگین درآمد خالص سالیانه در کشور کانادا با کسر مالیاتی 21%حدود 94500$ (دلار) و استرالیا با کسر مالیاتی 17% حدود 70424$ (دلار) است:

مقایسه متوسط درآمد در کشور استرالیا و کانادا

مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص و کار

برای کار در استرالیا چندین نوع ویزاهای کاری از سوی اداره مهاجرت استرالیا تعریف شده است که رایج ترین ویزاهای کاری استرالیا را می توان ویزای سابکلس 489 و 190و 189 استرالیا معرفی نمود و این نوع ویزاها برای افرادی هستند که دارای تخصصی در مشاغل مورد نیاز این کشور هستند. این سه نوع ویزا دارای شرایط امتیازبندی بوده و در صورت واجد شرایط شدن و کسب امتیازات، سپس رقابت بین افراد متقاضی خواهد بود که از سوی اداره مهاجرت افرادی که دارای امتیاز بالاتری بوده انتخاب شوند.

 • از طریق ویزای 189 در همان ابتدا می توان با کارت PR وارد این کشور شد.
 • در ویزای 190 فرد برای یک ایالت که اسپانسر رشته و حرفه وی است اقدام می کند.
 • در ویزای 489 نیز برای یک ایالت خاص که مشخص شده ویزای موقت 4 ساله دریافت می شود.

با چه شرایطی میتونی در استرالیا درس بخونی؟

شرایط اخذ ویزای مستقل مهارتی در استرالیا (سابکلس 189)

برای اخذ این نوع ویزای استرالیا، داوطلبان بایستی از 100 امتیاز لازم بیش از 65 امتیاز را بر طبق معیارهای زیر کسب کنند:

معیارهاشرایط
سنبین 18 تا 45 سال
تحصیلاتلیسانس، فوق لیسانس و دکترا
سابقه کاریحداقل 1 سال
مهارت های زبانیاثبات مهارت زبان انگلیسی
حسن سابقهارائه مدرک عدم سوء پیشینه

و اما نحوه و فرآیند درخواست ویزای مهاجرت کارگران حرفه ای Professional Skilled Migration به کشور استرالیا 2024 نیز از این قرار است:

فرآیند درخواست ویزای مهاجرت کارگران حرفه ای به کشور استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا کدام مشاغل در اولویت هستند؟

یکی از سوالات کلیدی در زمینه مهاجرت به استرالیا 2024 از طریق کار همین سوال است. اطلاع از این موضوع از آن جهت حائز اهمیت است که اولا ورود به بازار کار استرالیا، یافتن اسپانسر استرالیایی و جذب در آن را سرعت می بخشد و ثانیا شانس تایید و اخذ ویزای کار استرالیا را بسیار افزایش می دهد. در یک بررسی میدانی از بازار کار استرالیا می توان به این نتیجه رسید که بیشترین شانس استخدام و کاریابی در استرالیا 2024 برای کادر درمان بالا است. با این توضیح اکنون به معرفی بخش های مختلفی می پردازیم که توسط بازار کار استرالیا به عنوان بخش هایی با بیشترین مشاغل مورد نیاز در سال 2024 لیست شده اند:

بخش های اقتصادی مختلف استرالیا با فرصت های شغلی جدید در سال 2023

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

می توان در میان اقامت های بلند مدت که امکان دارد در خاک استرالیا به اقامت دائم تبدیل شود به ویزای تحصیلی این کشور اشاره داشت، می توان در حین تحصیل در استرالیا به صورت نیمه وقت کار کرد و همچنین پس از تحصیل می توان برای ویزاهای موقت یا برنامه های مهاجرتی درخواست نمود تا اقامت فرد به اقامت دائم تبدیل شود.

 • با ارائه مدرک فارغ التحصیلی از دانشگاه های استرالیا امتیاز تحصیلات برای اخذ ویزای کاری بالا می رود.
 • پس از تحصیلات در استرالیا می توان اقامت خود را برای تحصیل تمدید، یا برای کار تبدیل نمود.

یکی از ویزاهایی که دولت استرالیا برای فارغ التحصیلان پیش بینی نموده است سابکلس 485 است که افراد فارغ التحصیل که در رشته های مورد نیاز استرالیا هستند سریعا جذب بازار کار این کشور شوند. در مورد اقامت پس از تحصیل در استرالیا در لینک مربوطه مطالعه فرمائید. برای دریافت ویزای تحصیلی و مخصوصا برای افراد زیر 18 سال بهتر است با مشورت یک وکیل اقدام نمود، برخی از افراد ایرانی با مشاوره اشتباه مجبور به صرف هزینه های بسیار زیادی در این کشور شده اند و به هدف خود نیز نرسیدند.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

راحت ترین راه مهاجرت به استرالیا

اولین و مهمترین مشوق و یا بهتر بگوییم انگیزه برای ادامه تحصیل در استرالیا کیفیت بالای آموزشی است. بهتر است با برترین کشورهای جهان بر طبق کیفیت آموزشی آنها آشنا شویم. همان طوری که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، کشور استرالیا با عدد شاخص کیفی 70.5 در رده سوم جهانی قرار دارد:

برترین کشورهای جهان برای تحصیل با توجه به شاخص کیفت آموزشی

به همین دلیل اغلب دانشجویان بین المللی دانشگاه های استرالیا را جزء اولویت های اصلی خود انتخاب می کنند. جدا از شاخص کیفی، همچنین استرالیا امکان کار حین و پس از تحصیل را برای دانشجویان بین المللی فراهم می کند. دانشجویان خارجی در هفته می توانند تا 20 ساعت و حتی بیشتر کار بکنند، منتها کار از نوع مشاغل پاره وقت. در کنار این آنها همچنین برای تامین مالی تحصیلاتشان می توانند درخواست بورسیه دهند. از معروفترین برنامه های بورس استرالیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عنوان برنامه بورسیهشرایط اخذمبلغ بورس تحصیلی به دلار استرالیا
بورسیه سر جان موناشدانشجویان لیسانس با ATRA بالای 98 یا معادل آنتا $40000 تقسیم شده در دوره 4 ساله
بورسیه رقابت اجتماعی ریاست دانشگاه کانبرادانشجویان بین المللی فول تایمسالانه تا $50000
بورسیه برتری آکادمیکی دانشگاه ساودرن کراسبرای دانشجویان خارجی که ترجیح می دهند دور از شهرهای بزرگ زندگی کنند$60000
بورسیه دانشجوی بین المللی ریاست دانشگاه جیمز کوک (JCU)برای کلیه دانشجویان خارجیسالانه تا $40000

دلایل ریجکتی ویزای استرالیا در سال 2024

بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا

استرالیا یکی از کشورهایی است که شرایط تحصیل در آن بسیار مناسب است و افراد زیادی در سراسر جهان زندگی می کنند که آماده اند تا استرالیا را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب کنند. باید به این نکته اشاره داشت که استرالیا در برخی از رشته های تحصیلی به نیروی کاری بیشتری نیاز خواهند داشت و می توان گفت که جایگاه بهتری در بازار کار این رشته خواهند داشت.

به طوری کلی می توان رشته های زیر را به عنوان بهترین رشته ها برای مهاجرت به استرالیا دانست:

 • علوم حسابداری
 • علوم آماری
 • معماری داخلی
 • کشاورزی
 • مهندسی پزشکی
 • علوم زمین شناسی
 • علوم مرتبط با کامپیوتر
 • مهندسی حمل و نقل
 • علوم توریست و مهمانپذیری

شرایط سنی مهاجرت به استرالیا

یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه ویژه داشت، محدودیت ها و شرایط سنی مهاجرت به استرالیا است. همه افراد نمی توانند انتظار داشته باشند که استرالیا به آن ها اجازه ورود بدهد. برای مثال برای تحصیل در استرالیا، فرد باید از نظر سنی، واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی باشد. باید مطابق با مقطع تحصیلی مورد نظر، شرایط مناسبی از نظر سنی داشته باشد. انتظار ویزا شدن یک فرد بالای 30 سال در مقطع کارشناسی سخت است اما در مقطع دکتری یک مسئله کاملا طبیعی به نظر می رسد

برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به استرالیا را دارند نیز محدودیت هایی وجود دارد. افرادی که کمتر از 40 سال دارند، شانس بالایی خواهند داشت تا بتوانند به این ویزا دسترسی داشته باشند. محدودیت های موجود در این مسیر کمتر است و بیشتر به سابقه کاری متقاضی بستگی دارد. با این حال، همه متقاضیان باید شرایط سنی خود را مد نظر قرار دهند.

مهاجرت به استرالیا در کرونا

یکی از شدیدترین سخت گیری های اعمال شده در رابطه با شیوع بیماری کرونا در کشور استرالیا رخ داده است. افرادی که استرالیا را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده اند با چالش مرزهای بسته روبرو هستند. با شیوع ویروس جهش یافته اومیکرون، مرزهای ایتالیا مجدد بسته شده است و پروسه دریافت ویزای این کشور به شدت طولانی تر از گذشته شده است. افرادی که موفق به ورود به استرالیا در این بازه زمانی شوند ، باید مدت 10 الی 14 روز را در قرنطینه به سر برند و پس از آن اجازه اقامت در استرالیا را خواهند داشت.

سریع ترین راه های مهاجرت به  استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا مسیرهای مختلفی طراحی شده است که هر یک از آن ها می تواند مزایای بسیاری به همراه داشته باشد. هر فرد باید با توجه به شرایط خود مسیری را انتخاب کند که می تواند مسیر ورود او به استرالبیا را هموار سازد. در حال حاضر یکی از ساده ترین مسیرهای مهاجرتی به استرالیا، دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور است.

افرادی که قصد دارند از طریق کار وارد استرالیا شوند، مدت بیشتری برای یافتن کار نیاز خواهند داشت اما باید به این نکته اشاره داشت که می توان از طریق سیستم امتیازبندی کار در این کشور نیز به استرالیا ورود پیدا کرد و از این طریق مسیر بسیار مناسبی را برای اخذ اقامت این کشور به دست خواهند آورد.

سرمایه گذاری در استرالیا نیز می تواند روش مهمی برای رسیدن به این کشور باشد و دولت این کشور نیز به شدت به این مسئله اهمیت می دهد. جذب سرمایه خارجی یکی از مهم ترین مواردی است که دولت استرالیا به دنبال آن است و در همین راستا، برنامه های مهاجرتی بسیار منظم و دقیقی را ارائه کرده است.

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

ازدواج یک فرد خارجی با یک تبعه استرالیایی می تواند به موجب شرایطی، اقامت این کشور را برای او به دنبال داشته باشد. بدین منظور لازم است که این ازدواج اولا قانونی باشد و ثانیا واقعی. از آنجایی که زن و شوهر طبیعتا باید در کنار یکدیگر زندگی کنند، چنانچه کشور استرالیا را به عنوان محل زندگی مشترک انتخاب نمایند، باید الزاماتی را محقق نمایند. این الزامات عبارت از این است که آن یک از زوجین که شهروند استرالیا است باید در این کشور، محل سکونت مناسب و درآمد مکفی داشته باشد. در یک کلام، باید شرایط تامین یک زندگی دو نفره در این کشور را داشته باشد.

کشورهای لغو روادید با پاسپورت استرالیا

مهاجرت به استرالیا برای افغانها

در حال حاضر کشور افغانستان یکی از کشورهایی است که شهروندان آن می توانند به راحتی و از طریق پناهندگی وارد استرالیا شوند و این امتیازی است که در کمتر شرایطی در اختیار این افراد قرار می گیرد. مهاجرت به استرالیا برای افغان ها به این صورت است که آن ها باید به سایت سفارت استرالیا مراجعه کنند و از این طریق تلاش خود را برای پر کردن فرم درخواست پناهندگی انجام دهند. دولت استرالیا کلیه اطلاعات مندرج در فرم را توسط افراد بررسی خواهد کرد و در صورتی که  شرایط کافی برای مهاجرت فرد به این کشور وجود داشته باشد، مجوزهای اولیه برای مهاجرت به استرالیا را صادر می کند.

افغانها از این طریق می توانند به اقامت استرالیا دست پیدا کنند و شرایط کار در این کشور را نیز پیدا خواهند کرد. محدودیت هایی نیز برای مهاجرت به استرالیا از این طریق وجود دارد اما افرادی که شرایط مهاجرت به این کشور را داشته باشند، از طریق برنامه بشردوستانه استرالیا می توانند راهی این کشور شوند.

مهاجرت به استرالیا از طریق تولد

سیستم اعطای تابعیت در این کشور سابقا مبتنی بر اصل خاک بود یعنی به صِرف تولد در خاک این کشور، می شد تابعیت آن را به دست آورد ولی چند سالی است که این اصل تغییر پیدا کرده و اکنون اعطای تابعیت آن مبتنی بر اصل خون است یعنی تنها فردی که حداقل یکی از والدین او استرالیایی باشند، می توانند تابعیت آن را به دست آورند.

مهاجرت به استرالیا از طریق پناهندگی

پناهندگی، مسیری است که ابدا قابل توصیه نیست و به شدت نیز از آن پرهیز داده می شود. این مسیر، توام با هزینه های غیرقابل محاسبه و بعضا خسارت های جبران ناپذیری است. اصولا پناهجو بر طبق کنوانسیون ژنو، تعریف خاص خود را دارد و تنها افراد خاصی مصداق آن شمرده می شوند. پناهجو یعنی کسی که بدون ارتکاب جرمی و تنها به دلایل سیاسی، اجتماعی، قومی، مذهبی و مانندآن، جانش در کشورش در معرض خطر باشد.

پناهجویان باید اولا بتوانند خود را به کشور مقصد برسانند؛ ثانیا دارای کیسی باشند که آنها را مصداق پناهجو به حساب آورد و ثالثا اینکه بتواند به هر نحوی ادعای خود را در دادگاه کشور مقصد اثبات نماید. به یاد داشته باشید که صِرف وضعیت نامطلوب اجتماعی و اقتصادی در کشور مبدا، فرد را واجد شرایط دریافت پناهندگی نمی نماید.

دلایل مهاجرت به استرالیا

برای مهاجرت به استرالیا دلایل بسیار زیادی وجود دارد که بررسی آن ها می تواند در تصمیم گیری نهایی اثرگذار باشد:

 • کیفیت بالای زندگی
 • شرایط مناسب کار
 • امکان کار پس از تحصیل
 • امکان تحصیل در بهترین موسسات آموزشی جهان
 • فرصت دریافت اقامت دائم با کار
 • امکان استفاده از ویزای همراه در اکثر روندهای مهاجرتی
 • امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی
 • فرصت دریافت پاسپورت استرالیا
 • شرایط مناسب آب و هوایی
 • قدرت اقتصادی بالا
 • کیفیت بالای مراقبت های بهداشتی در استرالیا
 • نرخ بیکاری کم
 • ارزش بالای پول ملی
 • تناسب درآمد و هزینه های زندگی در استرالیا
 • فرصت های مناسب ایجاد اشتغال
 • نسبت مناسب تراکم جمعیت
 • تنوع قومی و مهاجر پذیری استرالیا
 • پایین بودن سطح آلودگی های محیطی

5 روش تضمینی مهاجرت به استرالیا

پشیمانی از مهاجرت به استرالیا

باید به این نکته توجه داشت که همه نکاتی که در رابطه با استرالیا وجود دارند مثبت نیست و برخی از عوامل باعث پشیمانی از مهاجرت به استرالیا می شوند که برخی از مهم ترین آن ها عبارتند از:

 • هزینه های بسیار بالای اجاره مسکن در استرالیا
 • هزینه های بالای زندگی در استرالیا
 • محدودیت های مالی بیمه درمانی در استرالیا
 • هزینه های بالای درمان
 • هزینه های بالای تحصیل در این کشور برای شهروندان خارجی
 • شرایط خاص آب و هوایی و افزایش احتمال ابتلا به سرطان پوست
 • فاصله زیاد شهرها و نیاز به برنامه ریزی طولانی
 • فاصله زیاد استرالیا از کشورهای اروپایی و آمریکایی
 • شرایط سخت دریافت ویزا
 • طولانی بودن پروسه مهاجرت

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله بالا اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به استرالیا در سال 2024 ارائه کرده است. این کشور که امسال صاحب چهاردهمین اقتصاد جهان است آینده شغلی خوبی حتی برای مهاجران دارد. در حال حاضر 29% جمعیت استرالیا را مهاجران تشکیل داده اند در نتیجه کارفرمایان اصرار زیادی به استخدام از بین استرالیایی ها ندارند و شانس استخدام شدن برای همه افراد با توجه به تخصص آن ها وجود دارد.

سوالات پرتکرار در خصوص ورود به استرالیا

متقاضیان مهاجرت به استرالیا سوالات زیر را مورد بررسی قرار می دهند:

 • انواع روش های مهاجرت به استرالیا کدامند؟ مهاجرت از طریق کار، حرفه و تخصص Skilled Workers، اخذ ویزای تحصیلی، ازدواج یا الحاق به خانواده و مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یا کارآفرینی.
 • مهاجرت به استرالیا بهتر است یا کانادا؟ هر دو کشور از بهترین ها برای مهاجرت هستند اما اولین معیار شما برای تمایز بین این دو کشور باید راه مهاجرتی شما باشد.
 • مهاجرت به استرالیا از طریق کار چه شرایطی دارد؟ رایج ترین ویزاهای کاری استرالیا را میتوان ویزای سابکلس 489 و 190 و 189 استرالیا معرفی نمود و این نوع ویزاها برای افرادی است که دارای تخصصی در مشاغل مورد نیاز میباشند.
 • رتبه استرالیا از نظر شاخص کیفیت آموزشی در بین دیگر کشورهای جهان چیست؟ استرالیا از این نظر در رتبه سوم جهان قرار دارد.
 • امتیاز لازم برای اخذ ویزای کار مستقل استرالیا 2024 (سابکلس 189) چقدر است؟ اخذ بیش از 65 امتیاز از 100 امتیاز کل الزامی است.
 • مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل دارای چه شرایطی است؟ شما میتوانید در حین تحصیل به صورت نیمه وقت کار کنید و پس از تحصیل برای ویزاهای موقت یا برنامه های مهاجرتی درخواست نمائید تا اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل نمائید.
 • مهاجرت به استرالیا از طریق فامیلی یا الحاق به خانواده برای چه افرادی امکان پذیر است؟ همسر یا شریک زندگی، اعضای خانواده از قبیل خواهر، برادر، پدربزرگ و مادربزرگ، عمه، عمو، دایی، خاله، فرزند یا فرزندان، نگهداری از آن فرد، زندگی با خانواده (ویزای فرزندان)
4.9/5 - (109 امتیاز)

5 دیدگاه برای “مهاجرت به استرالیا

 1. سیامک گفت:

  سلام سفیران!
  وقت بخیر
  من 28 سالم هست و کارشناسی عمران دارم و آیلتس 7
  برای مهاجرت به استرالیا حداقل معدل باید چند باشه؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که قصد دارید در دانشگاه به ادامه تحصیل مشغول بشید، شرایط سنی و نمره زبان شما مناسب هست. برای این که بتونید پذیرش تحصیلی دریافت کنید، هرچه معدلتون بیشتر باشه، از دانشگاه بهتری پذیرش خواهید گرفت. حداقل معدل 14.5 هست و پایین تر از اون شانس دریافت ویزای تحصیلی استرالیا کمی کمتر میشه.

 2. sᴛᴀʀ ʟᴏʀᴅ گفت:

  سلام. من فوق دیپلم دارم ۲۰ سالمه معدلم ۱۸ هست و مدرک زبانی ۷.۵ دارم. میخواستم بدوونم میتونم با چه ویزایی میتونم با پدر و مادر و خواهرم (خواهرم ۱۸ سالشه) برای استرالیا اقدام کنم؟ یا باید من و خواهرم تکی ویزای تحصیلی بگیریم و هر کدوم یکی از والدین رو با خودمون ببریم؟ ممنون میشم جواب بدید.

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید به صورت جدا گانه ویزای مورد نظر خودتون رو دریافت کنید. برای شما که دانش آموز یا دانشجو هستید، باید ویزای تحصیلی دریافت بشه

 3. عادل گفت:

  بسیار عالی. جدول امتیاز بندی خیلی کمکم کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *