مهاجرت کاری اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار یکی از راه های مهاجرت به این کشور محسوب می شود.

اسلواکی به دلیل عضو  اتحادیه اروپا بودن متقاضیان زیادی را هر ساله جهت مهاجرت و دریافت اقامت این کشور جذب می نماید. اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا برای ورود به این کشور نیازمند اخذ ویزا می باشند. برای مهاجرت به اسلواکی از طریق کار و دریافت اقامت در ادامه این مقاله همراه ما باشید. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ایم تا به شما برای مهاجرت موفق کمک کنید.

مهاجرت کاری به اسلواکی

کار در کشورهای اروپایی متقاضیان زیادی را مجذوب می نماید و اگر شما متقاضی مهاجرت از طریق کار در کشورهای اروپایی می باشید از دو طریق گوناگون می توانید برای اخذ این ویزا اقدام نمائید. دسته اول ویزای کار که در برخی از کشور های اروپایی امکان اخذ آن می باشد، ویزای جست و جوی کار می باشد. بعضی از کشورهای اروپایی ویزای جست و جوی کار را در صورت واجد شرایط بودن برای شما صادر می نمایند. این ویزا فرصت می دهد در یک بازه زمانی مشخص و تعیین شده از جانب دولت آن کشور، در کشور حضور داشته باشید و در جست و جوی کار مرتبط با حرفه و تحصیلات دانشگاهی خود باشید و در صورت دست یافتن به کار می توانید اقامت خود را تغییر داده و اقامت بلند مدت کشور را برای خود و خانواده خود دریافت نمائید.

دسته دوم ویزای کاری مربوط به کشورهایی می باشد که شما در صورت داشتن پیشنهاد شغلی و کارفرما می توانید برای اخذ اقامت ویزا جهت مهاجرت به این کشور اقدامات لازم را انجام دهید. برای مهاجرت به کشور اسلواکی از طریق کار شما در قدم اول نیازمند داشتن کارفرما و یا پیشنهاد شغلی از این کشور می باشید. این کشور بخشی از حوزه شنگن است و همچنین به عضویت اتحادیه اروپا پیوسته است.

مجوز کار در اسلواکی

برای مهاجرت به این کشور شرایط شما بسته به این که از اتباع عضو اتحادیه اروپا باشید و یا خارج از اتحادیه اروپا باشید، متفاوت است. اگر شما اقامت کشور اروپایی را به دست آورده باشید، برای مهاجرت به این کشور و دریافت کار، به مجوز نیاز ندارید. و اما در صورتی که اگر شما از اتباع کشورهای خارج از اتحادیه اروپا باشید برای مهاجرت به این کشور از طریق کار باید مجوز دریافت نمائید.

برای اخذ مجوز کار شما باید شرایط مورد نیاز را احراز نمائید. در قدم اول نیازمند داشتن یک کارفرما و یا یک پیشنهاد شغلی می باشید. در صورت داشتن یک کارفرما می توانید درخواست خود را جهت صدور مجوز برای اداره کار و اداره رسیدگی به امور اجتماعی ارسال نمائید و مجوز خود را برای مهاجرت به این کشور ریافت نمائید.

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار و دریافت اقامت معمولا به مدت 2 سال اعطا می شود. و برای چند بار مستمرا می توان این اقامت را در صورت تمدید قرارداد خود با کارفرما، تمدید نمائید. یک درخواست جهت دریافت اجازه کار باید به همراه مدارک دانشگاهی و تحصیلی شما و رزومه و سابقه کاری شما و همچنین سایر مدارک مورد نیاز ارائه گردد.

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به اسلواکی از طریق کار

جهت مهاجرت به این کشور و دریافت ویزای کار شما باید مدارکی را نیز آماده نمائید و ارائه دهید، که این مدارک بسته به شرایط فعلی شما ممکن است متغیر باشد ولی به صورت کلی مدارکی که شما ارسال نمائید و شامل موارد زیر می باشد:

 • گذرنامه ای که اعتبار داشته باشد
 • دو قطعه عکس
 • فرم درخواست شما به زبان اسلواکی تایپ شده باشد
 • ارائه نامه ای مبنی بر عدم سوء پیشینه
 • نامه ی پزشکی که مبتنی بر گواهی سلامت شما باشد
 • رسید پرداخت بیمه درمانی
 • و همچنین قرارداد منعقد شده شما با کارفرمای اسلواکی

و همچنین سندی که نشان دهده این امر باشد که شما در این کشور مکانی را برای زندگی در اختیار دارید.

دریافت شهروندی اسلواکی از طریق کار

دریافت شهروندی کشور اسلواکی و تابعیت این کشور برای کسانی که از طرق قانونی به این کشور مهاجرت می نمایند امکان پذیر است. شهروندی اسلواکی از چند طرق گوناگونی به دست می آید. شهروندی کشور اسلواکی ممکن است به شما اعطا شود اگر شما 8 سال مستمرا از طرق قانونی در کشور حضور داشته باشید و در طول این مدت در کشور اسلواکی با کارفرما قرارداد کاری داشته باشید و همچنین شرایط مورد نیاز را باید احراز نمائید. برای اخذ شهروندی کشور اسلواکی باید موارد زیر را احراز نمائید:

 • شخص متقاضی باید هیچ سابقه کیفری و همچنین سوء پیشنه در طول مدت اقامت خود در این کشور نداشته باشد.
 • متقاضی باید به زبان اسلوکی مسلط باشد و همچنین از قوانین عمومی این کشور آگاهی کامل داشته باشد.
 • وظایف خود راهمانند یک شهروند در کشور اسلواکی انجام دهد. به طور مثال در طول اقامت خود در کشور حق بیمه خود را، بیمه تامین اجتماعی، حق بیمه های اضافی، مالیات بر درآمد و مالیات عمومی و… را پرداخت نماید.

مهاجرت به اسلواکی

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار و در صورت موفق شدن مزایای زیادی را برای شما فراهم می نماید. از جمله مزایایی که فراهم می نماید این است که شما با دریافت اقامت در این کشور آزادانه بدون اخذ ویزا می توانید به کشورهای اروپایی دیگه تردد داشته باشید. در صورت احراز شرایط لازم از جانب شما و کارفرمایتان می توانید با توجه به مدارکی که ارائه می دهید درخواست خود را جهت اخذ اقامت اعلام نمایید. اقامتی که شما از این کشور دریافت می نمایید در ابتدا 2 ساله می باشد و بعد از 2 سال در صورت تمدید قرارداد خود با کارفرما، می توانید اقامت خود را تمدید نمائید.

اگر تقاضای کار و مهاجرت به یک کشور اروپایی مانند اسلواکی را دارید، راه های آسان تری جهت اخذ ویزا برای شما وجود دارد. تحصیل در اسلواکی، یکی از این راه ها است. همچنین کاریابی در اسلواکی نیز بحث مهمی در راستای کار در اسلواکی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با توجه به سال ها تجربه در زمینه مهاجرت و اخذ ویزا مفتخر است شما را در تمام مسیر راهنمائی نماید.

11 دیدگاه برای “مهاجرت به اسلواکی از طریق کار

 1. V!da گفت:

  با سلام و احترام و تشکر ازسایت خوبتون، تفاوت ویزای کار و اقامت دائم برای مهاجرت به اسلواکی در چیست؟

 2. پدرِ پسرشجاع گفت:

  با سلام
  لطفا درباره اقامت اسلواکی هم بنویسید

 3. کتایون گفت:

  با سلام
  ممنونم بابت مقالات خوبتون من مدام سایتتون رو مطالعه میکنم

 4. مهشید رحمانی گفت:

  سلام و تشکر
  من ۳۵ ساله هستم. لیسانس حقوق دارم. شرایط کار برای رشته من چطوره؟

 5. سحر گفت:

  سلام

  لطفا در مورد تا ویزای تحصیلی اسلواکی توضیح میدید؟
  ممنون از سایت بسیار خوب تون

 6. سید علی چراغی گفت:

  شما کار هم برای ما پیدا می کنید ؟

 7. تبسم گفت:

  سلام من ۴۵ ساله هستم دیپلم و ۳۰ هزار یورو سرمایه دارم آیا امکان ثبت شرکت در اسلواکی وجود دارد؟

 8. لیدا بهرامی گفت:

  این کشور به دلیل عضو اتحادیه بودن خیلی مناسب ولی پیشنهاد شغلی به دست آوردن خیلی سخته متاسفانه

 9. امیر عباس گفت:

  بابت مطالب به روزتون تشکر میکنم من نمیدونستم شرایط مهاجرت به اسلواکی از طریق کار اینقدر آس.ن باشه اگه شرایط کشور چک هم به این صورته لطف کنید در مورد مطلب بذارید

 10. مهراد گفت:

  پیشنهاد کاری رو میشه به صورت صوری از این افراد گرفت ؟ چون شنیدم اسلواکی خیلی سخت برخورد می کنه از چند سال پیش و متوجه میشه اگر دعوتنامت صوری باشه!

 11. Arezoo گفت:

  سلام. باتوجه به این که پیدا کردن پیشنهاد کاری از کارفا در این کشور سخته میشه به یکی دیگه از کشورهای اروپایی رفت بعد برای مهاجرت به اسلواکی از طریق کار اقدام کرد؟؟ چجوری میشه همچین کاری را انجام داد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *