مهاجرت به کشور اسکاتلند

مهاجرت به اسکاتلند

مهاجرت به اسکاتلند

مهاجرت به اسکاتلند به عنوان کشوری که عضو UK می باشد، طرفداران زیادی دارد هرچند در مقایسه با سایر کشورهای عضو UK یعنی انگلستان، ایرلند و ولز، اسکاتلند نرخ بیکاری بالاتری دارد. اسکاتلند کشوری متنوع و مدرن است این کشور با خدمات بهداشتی و آموزش عالی محیطی بسیار مناسب برای کار و زندگی شناخته می شود. شما نمی توانید کشوری با شهرهایی مدرن را با فاصله کم از مناطق روستایی که دارای طبیعتی بکر هستند را به سادگی بیابید اما اسکاتلند این ارمغان را برای شما خواهد داشت.

 • روش های مهاجرت به اسکاتلند چیست؟
 • آیا اقامت در اسکاتلند منجر به اقامت بریتانیا می شود؟
 • هزینه زندگی در اسکاتلند چقدر است؟

اسکاتلند کشوری چند فرهنگی است و از آب و هوای معتدلی برخوردار است. این کشور از زبیاترین مناطق جهان به شمار می رود. زیبایی و مدرنتیه در این کشور و برخورداری از شهرهای که هرکدام خصوصیاتی منحصر به فرد برای ساکنین خود دارد باعث شده مهاجرت به این کشور انتخابی ایده آل به حساب آید. ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مطالب را برای راهنمایی شما عزیزان بیان نموده ایم.

مهاجرت به اسکاتلند و زندگی در آن

اسکاتلند محیطی مناسب برای کار و زندگی به شمار می رود. مردم از سراسر دنیا در این کشور به گرمی مورد استقبال قرار می گیرند. با حمل و نقل عمومی بسیار عالی در این کشور این امکان را برای افرادی که مهاجرت به این کشور را انتخاب کرده اند فراهم می کند که به سادگی از حومه شهر به مرکز شهر تردد کنند که همین امر می تواند انتخاب های بسیاری را برای محل کار و محل زندگی برای متقاضیان کار در اختیار افراد قرار دهد. پس اگر تمایل دارید در یک طبیعت بکر روستایی زندگی کنید اما در یک محیط مدرن کار کنید اسکاتلند انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

هزینه زندگی در اسکاتلند در 30 روز حدود 1100€ (یورو) میباشد. همان طوریکه نمودار پایینی هم نشان می دهد، بیشترین بخش از هزینه های زندگی نیز صرف اجاره خانه در اسکاتلند می باشد:

نمودار توزیع هزینه های زندگی در اسکاتلند

شیوه های مهاجرت به اسکاتلند در سال 2021

روش های اخذ اقامت اسکاتلند در سال 2021 به شرح ذیل می باشد:

بهترین روش برای مهاجرت به اسکاتلند

با توجه به این که مهاجرت به اسکاتلند از طریق سرمایه گذاری نیازمند صرف هزینه هنگفت است و اخذ ویزای کاری مستقیم نیز نیاز به داشتن پیشنهاد شغلی دارد، علاقه مندان به زندگی در این کشور روش تحصیل را انتخاب می کنند. البته تحصیل در اسکاتلند در مقطع کارشناسی تنها برای دانشجویان اسکاتلندی و سایر دانشجویانی که تابعیت کشورهای اتحادیه اروپا (EU) را دارند، رایگان است. دانشجویانی که تابعیت کشورهای UK یعنی انگلیس، ولز و ایرلند را دارند نیز سالیانه به طور متوسط 9250£ (پوند) پرداخت می نمایند؛ این در حالی است که دانشجویان سایر کشورهای دنیا رقم بسیار بیشتری را با توجه به رشته تحصیلی خود باید به دانشگاه های اسکاتلند پرداخت نمایند. دانشجویان بین المللی همچنین باید توجه داشته باشند اگر می خواهند پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور، ویزای خود را تمدید کنند باید بتوانند شغلی پیدا کنند. به منظور پیدا کردن شغل نیز دانشجویان خارجی باید موفق به تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور شده باشند. برخی از بهترین دانشگاه های اسکاتلند در سال 2022 عبارت هستند از:

رتبه در رنکینگ ملی طی سال 2022 بهترین دانشگاه های اسکاتلند شهری که دانشگاه در آن واقع شده
1 The University of Edinburgh Edinburgh
2 University of Glasgow Glasgow
3 Heriot-Watt University Edinburgh
4 University of St Andrews St Andrews
5 University of Strathclyde Glasgow

شهرهای بزرگ برای مهاجرت به اسکاتلند

شهرهای گلاسکو و ادینبرا از بزرگترین شهرهای اسکاتلند به شمار می آیند و در ردیف 10 مرکز مالی برتر اروپا قرار گرفته است. ادینبرا پایتخت اسکاتلند است و از زیباترین شهرهای اسکاتلند به شمار می رود. ترکیب فرهنگ و تاریخ و معماری این شهر را به مکانی مطلوب برای زندگی تبدیل کرده است. ادینبرگ در اروپا به شهری قدیمی و سنتی اما پویا شناخته شده است. این شهر جمعیتی بیش از 500000 نفر دارد و هرساله دانشجویان بسیاری برای تحصیل این شهر را انتخاب می کنند.

پس اگر قصد مهاجرت را دارید می توانید از طریق مهاجرت از طریق تحصیل برای تحصیل در دانشگاه هایی همچون دانشگاه ادینبرا در این شهر که رتبه بیست و سومین دانشگاه برتر جهان را از آن خود کرده است از جمله دانشگاه های محبوب بین دانشجویان است که هرساله دانشجویان بسیاری را برای تحصیل به این کشور ترغیب می کند.

شهر گلاسکو در اسکاتلند

شهر گلاسکو و طبیعت بکر اطراف آن از شهرهای محبوب برای مهاجرت به اسکاتلند به شمار می رود. مراکز خرید مناسب و کافه ها و مراکز تفریحی از جمله مواردی است که این شهر را به یکی از شهرهای مهیج برای مهاجرت تبدیل کرده است. این شهر از تجهیزات ورزشی فوق العاده ای برخوردار است. دانشگاه گلاسکو که در این شهر واقع شده است از سایر دانشگاه های معتبر این کشور به شمار می رود و رتبه 65ام را در بین دانشگاه های جهان را از آن خود کرده است. با توجه به این که این دانشگاه در رشته های مهندسی بسیار خوب عمل کرده است هر ساله امار بالایی از افرادی که مهاجرت به اسکاتلند را انتخاب می کنند متعلق به مهاجرانی است که برای ادامه تحصیل در رشته های مهندسی این دانشگاه را انتخاب کردند.

شهرهای بزرگ برای مهاجرت به اسکاتلند

امنیت و پول رایج در اسکاتلند

اسکاتلند کشوری امن برای تحصیل و کار و زندگی به شمار می رود. جالب است بدانید که افسران پلیس در این کشور با خود حتی اسلحه نیز حمل نمی کنند. پلیس های محلی در تمامی مناطق شهرهای این کشور حضور دارند. در برخی مناطق این کشور دیده بان هایی دارد که به صورت داوطلبانه بر جرم هایی از قبیل نقاشی دیواری و ریختن زباله نظارت می کنند. پول رایج این کشور نیز همانند سایر کشورهای بریتانیا پوند می باشد. اما جالب است بدانید بانک های اسکاتلند نسخه چاپ شده مخصوص خود را دارند. این اسکناس های اسکاتلندی در سراسر بریتانیا شناخته شده و مورد پذیرش می باشد.

خدمات درمانی اسکاتلند

افرادی که در اسکاتلند زندگی می کنند می توانند از یک خدمات کامل و متنوع مراقبت های بهداشتی، با خدمات بهداشتی ملی (NHS) به هر دو روش های خصوصی و دولتی استفاده کنند. درباره اسکاتلند در این لینک بیشتر بخوانید. اکثریت ارائه خدمات NHS رایگان است و هر نوع مراقبت هایی که به طور خصوصی انجام شود، به صورت مستقیم یا به طور معمول از طریق یکی از چندین طرح بیمه خدمات درمانی خصوصی پرداخت می شود. تازه واردین به اسکاتلند واجد شرایط مراقبتهای بهداشتی رایگان هستند، این در صورتی است که آنها حداقل 6 ماه ویزای معتبر داشته باشند.

اجاره خانه در مهاجرت به اسکاتلند

پیدا کردن یک محل برای زندگی یکی از مهمترین نیازها هنگام مهاجرت به اسکاتلند است. بسته به اینکه چه مدت می خواهید در این کشور اقامت داشته باشید، می توانید یک خانه را بخرید یا اجاره کنید. هر کدام از شما تصمیم به انجام این کار دارید. می توانید طیف وسیعی از گزینه های مسکن را مشاهده کنید که در آن می توانید بین همه چیز از آپارتمان های کنار دریا و خانه های بزرگ ویکتوریا به خانه های مدرن تر فرصت انتخاب داشته باشید و نمایندگان املاک و اجاره ای می توانند در جستجوی برای محل مناسب برای اجاره به شما کمک کنند. آنها می توانند آپارتمان ها و خانه های شما را به شما نشان دهند و مشاوره و راهنمایی را در طول فرآیند اجاره ارائه دهند. برای کسب اطلاعات کامل تر در مورد اقامت اسکاتلند و همچنین مهاجرت به کشورهای تاپ دنیا با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

4.7/5 - (23 امتیاز)

19 دیدگاه برای “مهاجرت به اسکاتلند

 1. Ismail گفت:

  سلام چطور میشه اقدام کرد. من دیپلم برق صنعتی هستم. و ۱۸ سال سابقه دارم. ۱۳ سال سابقه بیمه. متاهلم. میشه کمکم کنید.

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای مهاجرت کاری ابتدا مقاله کار در اسکاتلند رو مطالعه بفرمائید
   البته رزومه شما برای کار در آلمان مناسب تره
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

  2. Maxine گفت:

   سلام
   من ۲۲ ساله هستم و کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی دارم. آیا برای مهاجرت کاری اسکاتلند برای من مناسب هست؟ یا کشور دیگه ای هست که مناسب تر باشه؟

   1. داوری گفت:

    سلام
    شرایط سنی و مدرک شما برای کار مناسب نیست اما در کل بهتره که از طریق تحصیلی اقدام کنید و رزومه خودتون رو برامون کامل بفرستید تا بتونم بهترین گزینه رو به شما معرفی کنم

 2. مهراد گفت:

  این کشور اگر می تونست از بریتانیا تبعیت نکنه خیلی راحت تر مهاجر می گرفت

 3. مهراد گفت:

  همه راه های مهاجرت به این کشور برای ایرانیا سخت شده

 4. ترانه فرجیان گفت:

  با سلام آیا اسکاتلند دارای ویزای همراه می باشد؟

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   چه نوع ویزایی مورد نظر شماست؟

 5. مهشید رحمانی گفت:

  چجوری میتونم با همسر و فرزندم به این کشور ورود کنم؟ میخوام ترجیحا همزمان بریم

  1. رهنما گفت:

   سلام و عرض احترام
   برای راهنمایی بهتر شما نیازمند اطلاعاتی در خصوص رزومه شما و خانواده تان هستیم. در این خصوص با ما ارتباط بگیرید.

 6. امیر عباس گفت:

  اگه امکانش هست در مورد شرایط گرفتن اقامت کشور نیوزلند هم مطلب بذارید

  1. رهنما گفت:

   سلام و عرض ادب
   مقاله اقامت نیوزلند را مطالعه فرمایید.

 7. جمال عبدالعزیز گفت:

  با سلام. ببخشید من یه سوال در مور هزینه زندگی تو خود شهر گلاسکو داشتم. چطور میتونم مطرح کنم

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   در خدمتتون هستیم. علاوه بر این شما می توانید با شماره 021-91003232 ارتباط بگیرید.

 8. hiva گفت:

  با سلام هزینه خریدخانه و یا اجاره در این کشور چگونه است؟

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   مقاله خرید ملک در اسکاتلند را مطالعه فرمایید.

 9. ایرج ایوانکی گفت:

  فکر نمیکنم به ما ایرانیا راحت ویزا بدن

 10. حسن محمدی گفت:

  آیا هزینه ها در اسکاتلند کمتر از انگلستان است؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   تقریبا هزینه ها یکسان است در این زمینه مقاله هزینه زندگی در اسکاتلند را مطالعه نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *