مهاجرت

مهاجرت به اندونزی

مهاجرت به اندونزی

یکی از کشورهای جذاب برای گردشگران همواره کشور اندونزی بوده است که تعداد متقاضیان دریافت ویزای توریستی آن سالانه رو به افزایش است. متقاضیان مهاجرت به اندونزی بیشتر از زمینه پژوهش و تحصیل وارد این کشور می شوند؛ زیرا از نظر هزینه زندگی بسیار مقرون به صرفه است اما از نظر امکانات زندگی هر چند قابل قیاس با کشورهای برتر اروپا نیست. برای متقاضیان مهاجرت به این کشور سرمایه گذاری و کارآفرینی به خصوص در بخش گردشگری و هتلداری بسیار مطمئن و سودآور خواهد بود. این مقاله توسط وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با هدف راهنمایی علاقه مندان نگارش شده است.

 • آیا اندونزی مقصد مناسبی برای مهاجرت ایرانیان است؟
 • شرایط کار در کشور اندونزی چیست؟
 • شرایط تحصیل در اندونزی به چه شکل است؟
 • چه محدودیت هایی برای مهاجرت به اندونزی وجود دارد؟
 • چرا مهاجرت به اندونزی برای ایرانیان آسان نیست؟

شرایط و قوانین مهاجرت به اندونزی در 2022

اندونزی یک سرزمین پهناور می باشد که از جزایر متعدد تشکیل شده و دارای مناظر شگفت انگیز طبیعی است. اندونزی از نظر جغرافیایی در جنوب شرقی آسیا و منطقه اقیانوسیه قرار گرفته است و در لیست بزرگ ترین کشورهای جهان قرار می گیرد. سطح امنیت در اندونزی مانند کشورهای اروپایی بالا نیست و جرایم زیادی در این کشور گزارش می شود که برای افرادی که قصد مهاجرت به اندونزی دارند می تواند نقطه تامل باشد. در نمودار ذیل نرخ جرم و جنایت در اندونزی در 2022 بررسی شده است:

نرخ جرم و جنایت در اندونزی

به طور کلی مهاجرت و اخذ اقامت دائم این کشور برای افرادی که با ویزای سرمایه گذاری وارد اندونزی می شوند سریع و راحت خواهد بود. اندونزی از آب و هوای بسیار خوبی برخوردار است که یکی از دلایل متقاضیان برای مهاجرت به این کشور محسوب می شود. کشور اندونزی در زمینه گردشگری یکی از برترین مقاصد گردشگری جهان محسوب می شود که به همین دلیل این کشور از مقاصد برتر برای سرمایه گذاران است.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری یا ویزای کار، ازدواج و تحصیل انتخاب عاقلانه است و به هیچ عنوان مهاجرت از طریق پناهندگی توصیه نمی شود. مهاجرت از طریق پناهندگی علاوه بر خطرات پیش رو، دارای هزینه و خطرات بسیار زیاد از نظر مالی و روانی می باشد که گاه جبران ناپذیر است. از نظر تحصیل، اندونزی با نرخ 69% رضایت تحصیلی از سوی دانشجویان شاید آنقدر پیشرفته نباشد که تمام نیازهای دانشجویان بین المللی را برآورده کند اما هزینه تحصیل در این کشور بسیار ارزان می باشد. طبق آخرین آمار میزان رضایت جمعیت اندونزی از زندگی در این کشور بالای 50% اعلام شد که با توجه به فضای گردشگری جذاب انتخابی مطلوب برای مهاجرت خانوادگی خواهد بود.

معرفی راه های مهاجرت به اندونزی

به طور کلی مهاجرت از طرق مختلف امکان پذیر است و کشور اندونزی به عنوان یک مقصد مطلوب برای زندگی و تفریح از این قاعده مستثنی نیست. از میان راه های مهاجرت می توان به موارد زیر اشاره کرد که با توجه به شرایط متقاضیان باید از بین آن ها راه مناسب را انتخاب کنند:

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • از طریق تحصیل
 • مهاجرت از طریق کار

امکان تبدیل ویزای توریستی به هیچ یک از موارد فوق وجود ندارد و متقاضیان مهاجرت باید پس از سفر توریستی به صورت مجزا برای اخذ ویزای مهاجرت به این کشور اقدام کنند. هزینه دریافت ویزا از راه های مختلف با توجه به شرایط متقاضی واضح است که متفاوت خواهد بود و بعضی مانند مهاجرت از طریق ازدواج کم هزینه تر هستند و بعضی مانند طریق سرمایه گذاری هزینه بیشتری دربردارند. اندونزی از ایده های جدید در زمینه رشد گردشگری بسیار استقبال می کند و اگر ایده ای دارید که می تواند به رشد گردشگری این کشور کمک کند می توانید این مسیر را برای خود هموار کنید. قبل از انتخاب اندونزی به عنوان مقصد مهاجرتی خود باید از راه های مهاجرت به این کشور و شرایط هر کدام اطلاعات جامع داشته باشید تا بهتر تصمیم بگیرید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به اندونزی

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به اندونزی

در واقع ساده ترین و در عین حال پرهزینه ترین راه برای مهاجرت، سرمایه گذاری محسوب می شود. کشور اندونزی اقتصادی رو به رشد داشته و فضای هموار و ایده آل برای سرمایه گذاری در بخش هتل داری و گردشگری دارد. در این راه باید حداقل مبلغ مشخص شده توسط دولت اندونزی را به طور دقیق ارزیابی کنید و در یکی از بخش های اقتصادی این کشور سرمایه گذاری کنید. امکان اخذ ویزای اندونزی با سرمایه گذاری اهدایی نیز ممکن است که در این روش مبلغ مشخصی را بابت هر فرد به دولت این کشور می پردازید تا اقامت اندونزی را بدست آورید.

مهاجرت به اندونزی از طریق ویزای کار و تحصیل

کار در اندونزی امکان پذیر است که باید با استفاده از یک پیشنهاد کاری از سوی کارفرمای شهروند اندونزی صورت بگیرد. کارفرمایان باید اثبات کنند که نیروی کار مورد نظر آن ها در میان شهروندان اندونزی وجود ندارد و سپس متقاضی با ارائه مدرک تحصیلی و گواهی مهارت مورد نیاز در شغل مورد نظر استخدام شود.

یکی از روش های دیگر مهاجرتی به کشور اندونزی مهاجرت از طریق تحصیل به این کشور است. صدور ویزای تحصیلی اندونزی در مرحله اول وابسته به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور است. ورود به دانشگاه های اندونزی سخت نیست اما از نظر هزینه زندگی در این کشور دانشجویان باید تمکن مالی کافی داشته باشد و این موضوع را برای دریافت ویزا به سفارت اندونزی اثبات کنند. بعضی از دانشگاه های این کشور اقدام به برگزاری آزمون ورودی می کنند که ملاک پذیرش در دانشگاه ها علاوه بر سابقه تحصیلی نمره بالا در این آزمون خواهد بود. البته شاید بتوان از تحصیل در سنگاپور به عنوان یک گزینه بهتر در شرق آسیا یاد کرد.

مهاجرت به اندونزی از طریق ازدواج

ورود به اندونزی از طریق ازدواج یکی دیگر از روش های مهاجرت به این کشور آسیایی است. به این صورت که اگر یک خارجی با تبعه اندونزی ازدواج کند و از نظر تمکن مالی در شرایط خوبی قرار داشته باشد می تواند ویزای اقامت اندونزی را دریافت کند. اثبات واقعی بودن ازدواج و وجود عشق و علاقه میان فرد خارجی و تبعه اندونزی از راه های مختلف مانند عکس های 2 نفره و شهادت دوستان مشترک امکان پذیر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی یا هزینه زندگی در اندونزی همواره می توانید سایر مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را مطالعه فرمایید.

امتیاز دهید

2 دیدگاه برای “مهاجرت به اندونزی

 1. رافی گفت:

  با سلام، پاسخ که نه ولی سوال این است که چگونه میتوان خانمی را جهت ازدواج در این کشور پیدا کرد. ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   مثل هر رابطه ی دیگه ای اول باید با شخصی آشنا بشید تا بتونید بهش پیشنهاد ازدواج بدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *