مهاجرت

مهاجرت به اوکراین

مهاجرت به اوکراین

طبق قوانین روش ها و شرایطی برای مهاجرت به اوکراین وجود دارد و طبق این قوانین اتباع خارجی می­ توانند به این کشور ورود نمایند. طبق قوانین مهاجرت کشور اوکراین که توسط کابینه وزرای این کشور تعیین شده است، مجوز مهاجرت به دانشمندان و کارمندان فرهنگی، متخصصین و کارفرمایان، سرمایه گذاران با 100000$ (دلار آمریکا) سرمایه اولیه، افرادی که بستگان درجه اول آنها ملیت اوکراینی دارند، افرادی که در گذشته دارای شهروندی اوکراینی بوده اند، افرادی که در طول 3 سال در اوکراین زندگی نموده اند و درخواست پناهندگی آنها مورد قبول واقع شده است و غیره از جمله افرادی هستند که می­ توانند اقامت این کشور را از طریق مهاجرت به اوکراین اخذ بنمایند. مهم ترین راه های مهاجرت به اوکراین عبارتند از:

 • ازدواج
 • تولد
 • کار
 • سرمایه گذاری
 • ثبت شرکت
 • تحصیل
 • پذیرش فرزندخواندگی کودک اوکراینی

دوستان عزیز می ­توانند از طریق ارتباط با کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از چگونگی هر یک از روش های فوق مطلع گردند.

شرایط مهاجرت به اوکراین در 2024

اوکراین کشوری در همسایگی روسیه است که از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار می ­باشد، بگونه ای که در سال های اخیر لقب پرستار اروپا را به این کشور نسبت داده اند. با توجه به شرایط بسیار مناسب موجود در کشور اوکراین افراد زیادی خواستار مهاجرت و اخذ اقامت این کشور می­ باشند. مهاجرت به اوکراین از طریق انجام کار، تحصیل، ازدواج و سرمایه گذاری امکان پذیر می ­باشد. در سال 2024 دولت اوکراین به مهاجرینی که با استفاده از روش های قانونی به این کشور مهاجرت نموده و به مدت 3 سال بطور مستمر در این کشور حضور داشته و به انجام فعالیت های مختلف و در جهت نفع رساندن به این کشور بوده اند، اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را اعطا خواهد نمود.

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

دولت اوکراین توجه بسیار زیادی به بخش آموزشی این کشور داشته و امکانات بسیار مناسب و پیشرفته ای را برای مراکز آموزشی در این کشور قرار داده است. همچنین تحصیل در اوکراین در مقاطع ابتدایی و پایه را یکی از پر اهمیت ترین دوره های تحصیلی افراد می­ دانند؛ زیرا در این مقاطع شکل گیری شخصیت کودکان، استعدادها، شکل گیری اخلاق و کار افراد صورت می­گیرد. همچنین این کشور دارای سیستم آموزشی کاملاً پیشرفته در تحصیلات عالی خود می­ باشد. دانشگاه ها و مراکز تحصیلات عالی از امکانات بسیار مدرنی برخوردار هستند و دانشجویان می­ توانند در 3 مقطع کارشناسی تا دکتری به تحصیل در دانشگاه های اوکراین بپردازند. از آنجائیکه دولت اوکراین به آموزش اهمیت ویژه ای داده است، تمامی مناطق دورافتاده و روستایی نیز از امکانات آموزشی کاملاً پیشرفته ای برخوردار هستند.

از جمله برترین دانشگاه های اوکراین جهت پذیرش در سال تحصیلی 2022- 2024 می توان به دانشگاه های زیر اشاره نمود:

برترین دانشگاه های اوکراین از نظر رنکینگ QS (2024(
دانشگاه ملی کارازین خارکیف541
موسسه پلی تکنیک خارکیف دانشگاه فنی ملی651
دانشگاه فنی تاراس شفچنکو کیف651
دانشگاه دولتی سومی801

مهاجرت تحصیلی به اوکراین بگونه ای است که دانشجویان می ­باید ابتدا دانشگاه مورد نظر خود را در این کشور انتخاب و پس از آن مدارک تحصیلی و درخواست پذیرش خود را به دانشگاه مورد نظر ارسال نمایند. دانشگاه های اوکراین مدارک متقاضیان را بررسی نموده و در صورت تأئید نامه ای مبتنی بر قبول درخواست تحصیل آنان ارسال خواهند نمود. دانشجویان پس از آن باید با مراجعه به سفارت اوکراین در کشور مبدأ خود ویزای تحصیلی این کشور را اخذ و سپس به این کشور سفر نمایند. دانشجویان در این کشور امکان تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در اوکراین را خواهند داشت. متقاضیان تحصیل به زبان روسی و اوکراینی باید در دوره پادفک شرکت کنند. هزینه های تحصیل در اوکراین بسیار مقرون به صرفه است.

مهاجرت تحصیلی به اوکراین

مدارک لازم برای مهاجرت تحصیلی به اوکراین

به این منظور فرد ابتدائا باید از یکی از کالج ها یا دانشگاه های اوکراین پذیرش بگیرد و سپس برای اخذ ویزای تحصیلی اوکراین اقدام کند. با توجه به قوانین دانشگاه، رشته انتخابی و مقطع تحصیلی افراد مدارکی که برای اخذ پذیرش از دانشگاه های اوکراین لازم است متفاوت خواهد بود. مهم ترین مدارک در این راستا عبارت هستند از:

 • CV که باید شامل دستاوردهای تحصیلی و کاری فرد باشد.
 • ترجمه رسمی مدارکی که در رزومه به اخذ آن ها اشاره شده از جمله مدرک تحصیلی
 • ترجمه رسمی ریز نمرات آخرین مقطع تحصیلی
 • مدرک زبان
 • توصیه نامه از 2 تن از اساتید و کارفرمایان پیشین فرد
 • انگیزه نامه
 • گواهی تمکن مالی که به دانشگاه اثبات نماید دانشجو یا والدین وی توانایی پرداخت هزینه های تحصیل و زندگی در اوکراین را خواهند داشت.
 • پرداخت هزینه بررسی مدارک یا همان application fee که در هر کدام از دانشگاه های اوکراین رقم آن متفاوت است.

متقاضیان به محض پذیرش از دانشگاه های اوکراین می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام کنند. منتها با توجه به 2 شرط اصلی زیر:

شرایط مهاجرت تحصیلی به اوکراین

فلذا مدارک لازم برای اخذ این ویزا از سفارت کشور اوکراین نیز بدین قرار است:

 • فرم درخواست ویزای اوکراین (پرینت و امضا شده)
 • پاسپورت ملی معتبر
 • مدارک تحصیلی+ ریزنمرات
 • دو قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • بیمه سلامت با پوشش حداقل €30000 (یورو)
 • گواهی تمکن مالی کافی برای تامین زندگی در طی اقامت در اوکراین
 • گواهی اسکان در اوکراین مثل کارت خوابگاه دانشجویی یا اجاره نامه
 • بلیط برگشت
 • رسید پرداخت هزینه ویزای کاری اوکراین

مزایای مهاجرت به اوکراین

اوکراین یکی از کشورهایی است که تمایل به مهاجرت به آن در سال های اخیر به صورت قابل توجهی افزایش یافته است. همین مسئله می تواند شرایط برای مهاجرت به این کشور را به صورت های مختلفی تح تاثیر خود قرار دهد. برخی از مهم ترین مزایای مهاجرت به اوکراین برای شهروندان خارجی عبارتند از:

مزایای زندگی در اوکراین

معایب مهاجرت به اوکراین

چالش های به وجود آمده در اوکراین سبب شده است تا محدودیت هایی برای زندگی در این کشور به وجود آید و به همین دلیل نمی توان این کشور را در دسته کشورهایی قرار داد که از نظر زندگی شرایط ایده آلی دارد. در بسیاری از موارد باید بررسی شود که چرا زندگی در اوکراین می تواند یک امتیاز به حساب آید. در تصویر زیر می توان برخی از معایب مهاجرت به اوکراین را مشاهده کرد.

معایب زندگی در اوکراین

شرایط کار در اوکراین

معمولاً افرادی که به چند زبان مهارت دارند، شرایط بهتری برای یافتن شغل مورد نظر خود در اوکراین خواهند داشت. جستجوی کار و یافتن شغل مناسب در اوکراین نسبتاً دشوار است. برای مهاجرت به اوکراین از طریق کار افراد باید دارای پیشنهاد کاری از کارفرمایان در اوکراین باشند و کارفرمایان در صورتی اجازه ارسال پیشنهاد کاری به کارکنان خارجی را دارند که پس از 90 روز انتشار آگهی استخدام خود در اوکراین نتوانسته باشد، نیروی مورد نظر خود را بیابد. در صورتیکه افراد بتوانند پیشنهاد کاری اخذ نمایند، می ­توانند برای دریافت اقامت از طریق کار در اوکراین اقدام نموده و به این کشور مهاجرت نمایند.

در نمودار ذیل سطح درآمد تمام وقت پس از فارغ التحصیلی در اوکراین طی سال 2024 نشان داده شده است:

رنج درآمدی در کشور اوکراین

آن دسته از افرادی که مهارت خاصی در زمینه های پزشکی، دندانپزشکی، حقوق و آی تی دارند، به راحتی می­ توانند شغل خود را در این کشور بیابند، زیرا مشاغل فوق الذکر از جمله مشاغل مورد نیاز این کشور می ­باشد. همچنین دانشجویانی که به تحصیل در این کشور مشغولند، جهت تأمین هزینه های زندگی خود در این کشور می­ توانند به انجام کار دانشجویی در اوکراین بپردازند. البته درآمد کار تمام وقت و پاره وقت در اوکراین زیاد نیست. در نمودار ذیل سطح درآمد تمام وقت پس از فارغ التحصیلی در اوکراین طی سال 2024 نشان داده شده است:

سطح درآمد در اوکراین

بنابراین سطح درآمدی افراد در کشور اوکراین بسته به فاکتورهای مهمی مثل میزان سابقه کاری در نوسان است. اما با وجود این سطح درآمدی پایین که معادل یورویی حدود €582 (یورو) در ماه می باشد حالا باید دید که کفاف هزینه زندگی را می کند یا خیر. در واقع درآمد فوق یک درآمد ناخالص محسوب شده و در صورت محاسبه آن به صورت خالص در حدود €360 (یورو) درمی آید. که در مقابل هزینه زندگی در اوکراین که حدود €633 (یورو) است کفاف نمی کند. این برهم زننده تعادل کار و زندگی در اوکراین می باشد:

مقایسه دخل و خرج ماهیانه در اوکراین

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اوکراین

هم کارفرما و هم کارجو هر دو برای دریافت ویزاها و مجوزهای کاری بایستی دارای شرایط خاصی باشند. کارفرماهای اوکراینی بایستی ماهیانه حداقل UAH60000 (هریونیا) پرداخت کنند. و در پست های شغلی تخصصی تر که سطح درآمدی بسیار بالاتر است. اولین اقدام در این زمینه نیز درخواست مجوز کار توسط کارفرمای اوکراینی از جانب کارجو می باشد. لازم به ذکر است که کلیه مجوزهای کاری در اوکراین نیز بر مبنای قرارداد کاری بین کارفرما و کارجوی خارجی صادر می شود. پس از اخذ مجوز کاری است که شخص کارجو برای اخذ ویزای کاری اوکراین (ویزای ورود) از سفارت کشور اوکراین اقدام می کند.

پس کل فرآیند اخذ مجوز و ویزای کاری اوکراین 2024 از این قرار است:

شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اوکراین

با این توضیح اکنون به مدارک لازم به منظور درخواست ویزای کاری اوکراین می پردازیم:

 • فرم درخواست ویزای کاری اوکراین (پرینت و امضا شده)
 • پاسپورت ملی معتبر
 • دو قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • بیمه سلامت با پوشش حداقل €30000 (یورو)
 • مدرک تمکن مالی کافی برای تامین زندگی در طی اقامت در اوکراین
 • گواهی اسکان در اوکراین
 • بلیط برگشت
 • رسید پرداخت هزینه ویزای کاری اوکراین
 • مجوز کاری صادره از اداره کار مرکزی اوکراین

مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج

یکی دیگر از راه های سریع و آسان برای مهاجرت به اوکراین و اخذ مجوز اقامتی از این کشور از طریق ازدواج با شهروند اوکراینی می باشد. طبق قوانین اوکراین اتباع خارجی از این طریق و در صورت احراز صلاحیتشان نه تنها به مجوز اقامت موقتی بلکه همچنین می توانند برای اخذ اقامت دائمی (PR) و حق شهروندی اوکراین نیز دست یابند. بر این اساس در ابتداء برای آنها مجوز اقامت موقتی ولی قابل تمدید صادر می شود. سپس بعد از گذشت 2 سال از ازدواجشان به آنها اقامت دائمی اوکراین و بعدا هم به شهروندی این کشور دست یابند.

به این صورت می توانند از انواع امتیازات مهمی مثل موارد زیر بهره مند شوند:

 • سفر آزادانه و بدون اخذ ویزا به کشورهای شینگن
 • امکان بهره مندی از انواع خدمات عمومی
 • کار و زندگی در هر نقطه ای از کشور اوکراین
 • انتقال تابعیت اوکراین به نسل های بعدی
 • حق رای دهی
 • انجام آزادانه بیزینس
 • امکان دریافت انواع تسهیلات بانکی

اقامت اوکراین از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

از آنجاییکه اوکراین دارای اقتصاد پر رونق و رو به رشدی است، زمینه سرمایه گذاری در اوکراین بسیار مناسب است. میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در این کشور 100000$ (دلار آمریکا) می ­باشد. خرید ملک در اوکراین نیز یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور است که افراد می­ توانند با همین مقدار سرمایه به خرید ملک در این کشور اقدام نمایند. افرادی که تصمیم به ثبت شرکت در اوکراین دارند، ابتدا سرمایه اولیه این افراد توسط وزارت اقتصاد بررسی و به ثبت خواهد رسید. پس از آن فرد باید شرکت خود را در این کشور ثبت نماید. مراحل ثبت شرکت در این کشور معمولاً در ظرف 14 انجام خواهد شد.

متقاضیان اقامت در کشور اوکراین علاوه بر روش های ذکر شده، امکان ثبت شرکت در این کشور را نیز خواهند داشت. ثبت شرکت در کشور اوکراین هزینه های چندانی را در بر نخواهد داشت و به فرد اجازه اقامت 3 ساله موقت خواهد داد. در این صورت فرد می تواند اعضای خانواده خود را به عنوان نیروی کار به اوکراین منتقل کند. علاقه مندان مهاجرت به اوکراین می­ توانند با مشاورین با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و از راه هایی که در زودترین زمان منجر به اقامت دائم و تابعیت این کشور خواهد شد، مطلع گردند.

سوالاتی درباره شرایط مهاجرت به اوکراین

برخی از مهم ترین سوالاتی که درباره مهاجرت به اوکراین مطرح می شوند عبارتند از:

 • آیا مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج ممکن است؟ یکی از مهم ترین ویژگی های مهاجرت به اوکراین از طریق ازدواج آن است که از این طریق می توان به اقامت دائم نیز دست پیدا کرد.
 • مهم ترین مزیت مهاجرت به اوکراین چیست؟ اوکراین یکی از کشورهایی است که روند مهاجرت به آن در شرایط عادی بسیار ساده تر انجام می شود.
 • مهم ترین عیب در مهاجرت به اوکراین چیست؟ در حال حاضر تنش های سیاسی بین این کشور و روسیه مهم ترین ضعف در رابطه با مهاجرت به اوکراین است.
 • فرآیند اخذ ویزای کاری اوکراین چیست؟ فرآیند این کار چنین است که ابتداء کارفرما از جانب کارجو برای اخذ مجوز کاری از اداره کار اوکراین اقدام کرده و سپس خود کارجو برای درخواست ویزای کار اوکراین از سفارت این کشور وارد عمل می شود.
 • متوسط درآمد خالص ماهیانه در اوکراین 2024 چقدر است؟ سطح درآمد خالص اوکراینی ها ماهیانه در حدود EUR 360 (یورو) می باشد.
 • شرایط سرمایه گذاری و اخذ اقامت اوکراین چیست؟ حداقل میزان سرمایه اولیه برای سرمایه گذاری در این کشور 100000$ (دلار آمریکا) می ­باشد. و افراد از طریق ثبت شرکت و یا خرید ملک در اوکراین می توانند به مجوز اقامتی این کشور دسترسی یابند.
 • شرط اصلی اخذ اقامت دائم (PR) اوکراین از طریق ازدواج چیست؟ به شرط اینکه از ازدواجشان (تبعه خارجی و شهروند اوکراینی) حدود 2 سالی بگذرد. در اینصورت است که به آنها اقامت دائمی اوکراین اعطاء می شود.
4.7/5 - (4 امتیاز)

30 دیدگاه برای “مهاجرت به اوکراین

 1. پردیس گفت:

  سلام وقتتون بخیر من فعلا دانش اموز دوازدهم هستم
  و بعد دیپلم میتونم برای مهاجرت به اکراین اقدام کنم شرایطش رو میفرمایید لطفا؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید در ابتدای امر مدارک تحصیلی خودتون رو ترجمه کرده باشید. بعد از اون می تونید برای شرکت در دوره پادفک شرکت کنید که هم زبان رو با شما کار می کنند و هم اینکه دروس اصلی رو به شما آموزش می دهند. بعد از اون می تونید وارد محیط دانشگاه بشید

 2. احسان گفت:

  با سلام
  من 33 سالمه و فوق لیسانس کامپیوتر دارم و 8 ساله توی کاره نصب و راه اندازی و تعمیرات دستگاه های بانکی مثل خودپرداز و … هستم، طراحی سایت و برنامه نویسی هم خیلی سال پیش انجام میدادم، همسر بنده هم لیسانس ریاضی و لیسانس آمار داره و 10 ساله حسابداره، یه دختر 5ماهه هم دارم، بنظرتون میتونم از طریق ویزای کاری اقدام کنم.
  با سپاس

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید به اوکراین مهاجرت کنید اما باید دعوتنامه کاری داشته باشید یا اینکه راه های دیگه رو امتحان کنید

   1. احسان گفت:

    اوکراین دوره آموزش زبان نداره؟
    به بهانه دوره زبان ویزای تحصیلی بگیرم بعد اونجا ویزامو به کاری تغییر بدم.
    چون از اینجا کارفرما پیدا کردن خیلی سخته.
    نظرتون چیه؟
    میشه از اینجا کارفرما پیدا کرد؟

    1. داوری گفت:

     سلام
     بله میشه برای اوکراین دوره زبان رو پذیرش گرفت

 3. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید من دانش اموز کلاس دهم هستم آیا میتونم برای تحصیل مهاجرت کنم یا زود هستش

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله میتونید برای مهاجرت از طریق تحصیلی اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 4. پیمان گفت:

  سلام بنده 25 سالمه و فارغ التحصیل پزشکی عمومی هستم میخواستم و مدرک زبان دارم میخواستم بدونم باید برای ویزای ککار اوکراین چه اقدامی انجام بدم، باید دنبال کارفرما باشم!؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   هم کارفرما و هم مدرک زبان اوکراینی که در اوکراین بتونید کار کنید. بهتره که با دوره زبان اوکراینی وارد این کشور بشید بعد برای کار اقدام کنید

 5. رامین نعمتی گفت:

  سلام. من لیسانس برق الکترونیک دارم و همچنین تخصص در زمینه های IT و طراحی وب و همچنین ویرایش گرافیکی تخصص دارم
  همچنین مسلط به زبان ترکیه ای و انگلیسی هستم
  سنم هم ۲۵ سال با پایان خدمت ام
  بنظرتون شرایط من چطوره؟ میتونم ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر در زمینه تحصیلیتون کار هم کردید بله شرایط خوبی دارید
   برای اطلاعات بیشتر با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 6. مازیار گفت:

  سلام من دریانورد و همسرم پرستار میباشد دنبال اخذ ویزای کار تو اوکراین هستم آیا شانسی دارم؟

  1. داوری گفت:

   با عرض سلام
   اگر بخواهید که مستقیم برای کار اقدام کنید طبیعتا باید با کارفرمای اوکراینی صحبت کنید و قرارداد کاری دریافت کنید که کار راحتی نیست
   اما میشه از روش های دیگه مهاجرت به این کشور رسید و بعد به دنبال کار بود
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 7. سجاد گفت:

  سلام من مهندس معمار هستم فوق لیسانس میتونم از طریق کار اقامت اوکراین بگیرم دارای کارت پایان خدمت

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بطور کلی امکان اخذ اقامت اوکراین براتون وجود داره
   اما نیاز به اطلاعات بیشتری از شما دارم
   برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 8. ایدا گفت:

  سلام وعرض ادب ..من ۳۸ سالمه ویرایشگر هستم ..میخوام به کشور اوکراین مهاجرت کنم ..آیا ممکنه با این مدرک برای کار به اوکراین بیام

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   باید باقی شرایطتون هم برای مهاجرت به اوکراین بررسی شه
   اما به کار رسیدن در اون به توانمندی خودتون بستگی داره

 9. صبوری گفت:

  با سلام . من 48 سال دارم و متاهل در زمینه حقوق و مددکاری اجتماعی سابقه کاری داشته و مشاور حقوقی یکی از ادارات هستم ایا از این طریق میتوانم مهاجرت کنم؟ در ضمن همسر من هم فوق لیسانس روانشناسی بالینی با سابقه مشاوره میباشد.با توجه به محدودیت زمان برای اینجانب خواهشمندم مرا راهنمایی کنید

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در روش های مهاجرت به اوکراین بهترین گزینه برای شما میتونه ثبت شرکت باشه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 10. رضا ‌‌د گفت:

  سلام خسته نباشید ‌‌.من ۲۳ سالم هست و مدارک FCE CAE TTCزبان انگلیسی دارم مدتها در یکی از بخشهای وزارت ورزش و جوانان کار کردم گ.مدتی تدریس و همکاری با چند رسانه رو هم داشتم.الان دانشجو ترم آخر آموزش زبان انگلیسی هستم ‌‌. میخواستم بدونم شرایط برای بنده به چه شکلی هست؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اوکراین میتونید از طرقی مانند ویزای تحصیلی، دوره زبان ویزای ازدواج و فرزند خواندگی اقدام کنید

 11. احمد گفت:

  با سلام
  بنده مهندس شیمی با ۱۸ سال سابقه کار هستم . زبان انگلیسی مسلط ولی اکراینی و روسی صفر هستم .آیا شانس کار پیدا کردم ضعیفه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما آیا جستجوی کارفرما کردین از اگراین؟

 12. مریم گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون از مطالب خوب سایتتون .
  چطور میشه کارفرما در اوکراین پیدا کرد ؟
  یعنی سایت کاریابی وجود داره تا بشه از طریق اون اقدام کرد ؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله میتونید جستجو کنید

 13. محمد گفت:

  با سلام
  بنده دکترای تخصصی مدیریت آموزشی دارم
  با پانزده سال سابقه کار معلمی
  مجردم
  چه راهی رو صلاح میدونی

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای اکراین ویزای تحصیلی و یا اینکه اگر کارفرما دارید ویزای کار بگیرید

  2. پوریحیی گفت:

   سلام من چند سوال دارم
   – آیا اکراین شرایط سنی دارد؟
   ۲-حداقل سرمایه مورد نیاز چقدر است؟
   ۳-من در زمینه تجهیزات پزشکی فعالیت میکنم ولی در زمینه دکوراسیون داخلی هم فعال بوده و بعنوان نصاب کار کرده ام شما چه پیشنهاد میکنید

   1. ف.فرجی گفت:

    سلام و عرض ادب خدمت شما اگر برای ویزای کار مد نظرتون هست باید یک کارفرما از اوکراین از شما دعوت به همکاری کنه و محدودیت سنی وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *