مهاجرت کاری اکوادور

مهاجرت به اکوادور از طریق کار

مهاجرت به اکوادور از طریق کار

مهاجرت به اکوادور از طریق کار کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به این کشور است که با شرایطی که دارد ممکن است مورد توجه برخی از افراد باشد. اکوادور کشوری با کم تر از 20 میلیون نفر جمعیت است که به لحاظ شرایط آب و هوایی و پوشش اقلیمی بسیار متنوع و زیبا است. منتهی در سال 2022 همچنان در گروه کشورهای در حال توسعه ای قرار می گیرد که درآمد آن وابستگی شدیدی به محصولات کشاورزی و نفت دارد. در این مقاله که از سوی تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است راجع به مهاجرت به اکوادور از طریق کار توضیحاتی ارائه گردیده است.

  • شرایط کار در اکوادور چیست؟
  • فرایند مهاجرت کاری به اکوادور چگونه است؟
  • آیا می توان از اکوادور به عنوان مقصد مناسب برای مهاجرت یاد کرد؟
  • چگونه می توان در اکوادور اقامت دریافت کرد؟
  • هزینه مهاجرت به اکوادور از طریق کار چگونه است؟

مزایای مهاجرت به اکوادور از طریق کار

اکوادور در مقایسه با سایر کشورهای آمریکای جنوبی شرایط کاری نسبتا بهتری دارد به همین دلیل کسانی که از قبل اقامت آن را داشته باشند و به زبان اسپانیایی نیز مسلط باشند، شانس خوبی برای پیدا کردن کار خواهند داشت. برای بررسی بهتر این موضوع در جدول ذیل نرخ بیکاری در اکوادور طی چند سال بررسی شده است:

سالنرخ بیکاری
20154.77%
20165.21%
20174.62%
20183.69%
20193.84%
20205.34%
20214.59%
20224.2%

این در حالی است که نرخ بیکاری در برخی از کشورها آنقدر بالا است که حتی ساکنین و شهروندان خود آن ها نیز نمی توانند شغلی پیدا کنند. از جمله کشورهایی که بیشترین نرخ بیکاری را دارند می توان به موارد اشاره نمود:

ردیفکشورهایی که بیشترین نرخ بیکاری را دارنددرصد بیکاری
1سنگال48%
2هائیتی40%
3کنیا40%
4جیبوتی40%
5جزایر مارشال36%
6نامبیا34%
7لیبی30%

از دیگر نکات مثبت در خصوص اکوادور می توان به این مسئله اشاره نمود که واحد پول رسمی در اکوادور دلار آمریکا است در نتیجه کسانی که کار در اکوادور را انتخاب کنند درگیر نوسانات قیمت ارزهای نسبتا ضعیف نخواهند شد. زندگی در اکوادور نیز نسبتا کم هزینه است و ماهیانه بین 750$ تا 900$ (دلار آمریکا) هزینه در برخواهد داشت؛ البته اگرچه این رقم در مقایسه با هزینه های زندگی در سوئیس، ایالات متحده آمریکا و غیره پایین است، در مقایسه با سطح امکاناتی که مردم اکوادور از آن بهره مند هستند رقم بالایی به حساب می آید.

مزایای مهاجرت به اکوادور از طریق کار

معایب مهاجرت به اکوادور از طریق کار

از جمله معایب مهاجرت به اکوادور از طریق کار می توان به دشواری اخذ پیشنهاد شغلی اشاره نمود؛ در واقع کسانی که به واسطه خرید ملک، تحصیل یا ازدواج با یک شهروند اکوادوری قبلا اقامت این کشور را نداشته باشند، شانس کمی برای جلب نظر کارفرمایی در اکوادور خواهند داشت. همچنین سطح درآمد در اکوادور تقریبا پایین است که در جدول زیر نشان داده شده است:

درآمد ماهیانهتوضیحات
340$ (دلار آمریکا)کمترین میزان درآمد دریافتی در اکوادور
1360$ (دلار آمریکا)متوسط درآمد دریافتی در اکوادور
6080$ (دلار آمریکا)بیشترین میزان درآمد دریافتی در آمریکا

البته علاوه بر نوع شغل و تعداد سال های سابقه کاری، یکی از عواملی که در میزان درآمد دریافتی در اکوادور تاثیر عمده ای دارد، جنسیت افراد است. در حالی که یک آقا ماهیانه 1450$ (دلار آمریکا) حقوق دریافت می کند، همکار خانم وی در ماه تنها 1280$ (دلار آمریکا) درآمد خواهد داشت. درون اکوادور همچنین کسانی که برای دولت کار می کنند 13% بیشتر از بخش خصوصی حقوق و مزایا اخذ می نمایند، البته پیدا کردن کار در دستگاه های دولتی پیش از اخذ پاسپورت اکوادور واقعا دشوار است. در نمودار زیر این مسئله بهتر نشان داده شده است:

مقایسه سطح درآمد ماهیانه بخش دولتی و خصوصی در اکوادور

نحوه تسهیل مهاجرت به اکوادور از طریق کار

چه کسانی که به طرق مختلف اقامت اکوادور را دارند چه افرادی که می خواهند مستقیما ویزای کاری این کشور را به دست آورند، می توانند به منظور سریع تر کردن فرآیند کاریابی خود از موسسات و سایت های معتبر کاریابی ملی و بین المللی استفاده کنند. در واقع این موسسات رابطی بین متقاضی کار و کارفرمایانی هستند که به دنبال جذب نیروی کاری جدید هستند؛ در حالی که فرد متقاضی کار ممکن است به تنها نتوانند از تمامی فرصت های شغلی موجود در اکوادور با خبر گردد. برخی از موسسات و سایت های معتبر کاریابی در اکوادور عبارت هستند از:

  • Glassdoor.com
  • Indeed.com
  • Learn4good.com

مقایسه مهاجرت اکوادور از طریق کار و تحصیل

کسانی که ابتدائا تصمیم می گیرند تحصیل در اکوادور را رمز ورود خود به این کشور قرار دهند، این شانس را پیدا می کنند که بهتر با محیط آشنا شوند. البته هزینه تحصیل در اکوادور نیز نسبتا پایین است؛ خود شهروندان این کشور که به دانشگاه های دولتی شهریه ای پرداخت نمی کنند، دانشجویان بین المللی نیز با توجه به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی خود سالیانه 2000$ تا 8000$ (دلار آمریکا) به دانشگاه پرداخت می نمایند. اما در نهایت برای اخذ پاسپورت این کشور کسانی که ابتدائا کار در اکوادور را انتخاب کرده اند سریع تر به مقصود خود می رسند. چراکه سال های تحصیلی برای اخذ تابعیت جزو سال های اقامت محسوب نمی شود، زیرا فرد باید مشغول به کار باشد و مالیات پرداخت نماید.

البته با وجود نرخ بیکاری 4.90% اکوادور در سال 2022 کسانی که اقامت قانونی این کشور را نداشته باشند عملا شانس خیلی کمی برای استخدام شدن خواهند داشت. چرا که اولویت کارفرمای اکوادوری استخدام کسانی است که شهروند این کشور یا سایر کشورهای حوزه آمریکای جنوبی هستند و به زبان اسپانیایی نیز تسلط کامل دارند. افرادی که تحصیل در اکوادور را انتخاب کنند و علی الخصوص در حوزه های مرتبط با نفت و محصولات کشاورزی فارغ التحصیل شوند، شانس خوبی برای کاریابی خواهند داشت.

امنیت در اکوادور

مطابق آمارها بیش از 60% جمعیت اکوادور نزدیک خط فقر زندگی می کنند که یکی از عوامل آن پایین بودن سطح تحصیلات مردم این کشور است. فقر نیز سبب شده درآمد کودکان کار نقش عمده ای در تامین معاش خانواده های اکوادوری داشته باشد و نتیجتا چرخه نبود تحصیلات کافی ادامه پیدا کند. با این تفاسیر مشخص است که امنیت اقتصادی در اکوادور وجود ندارد حدود 22% مردم این کشور کاملا فقیر هستند. امنیت اجتماعی در اکوادور نیز پایین است؛ در واقع نرخ جرم و جنایت در این کشور نسبتا بالا است که یکی از دلایل آن همسایگی با کشور کلمبیا می باشد. در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است راجع به مهاجرت به اکوادور از طریق کار توضیحاتی ارائه گردید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *