مهاجرت به کشور ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

انواع اقامت و ویزاهای متفاوتی جهت مهاجرت به ایتالیا در 2023 از سوی اداره مهاجرت این کشور برای ورود اتباع خارجی به ایتالیا پیش بینی شده است. اتباعی که در اروپا هستند برای اقامت در ایتالیا راه ساده تری در پیش دارند، چرا که آنها بدون نیاز به ویزا یا اجازه اقامت می توانند به این کشور برسند اما افرادی که از کشوری خارج از اتحادیه اروپا برای مهاجرت به این کشور اقدام می کنند، باید ویزای مرتبط را دریافت کنند. در ادامه این مقاله که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده به چند پرسش اصلی پاسخ داده خواهد شد:

 • راه های مختلف مهاجرت به کشور ایتالیا چیست؟
 • آیا می توان ویزای توریستی ایتالیا را یک برنامه مهاجرتی خواند؟
 • آیا بعد از تحصیل در ایتالیا می توان در این کشور ماندگار شد و اقامت دائم اخذ نمود؟
 • شرایط کار در ایتالیا چگونه است؟
 • آیا امکان اخذ اقامت در کشور ایتالیا در سال 2023 وجود دارد؟

دغدغه های مهاجران در مهاجرت به ایتالیا؟

با اینکه کشور ایتالیا به عنوان یکی از برترین اقتصادهای اروپا و جهان محسوب می شود اما مهاجرت به ایتالیا به این راحتی نیست و اغلب کسانی که ایتالیا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند در اینباره یکسری دغدغه هایی نیز دارند. دغدغه اول از طرف دانشجویان خارجی است و این دغدغه درباره سطح کیفی دانشگاه های ایتالیایی و سطح شهریه آنهاست. برای مثال همان طوری که در نمودار زیر هم پیداست در بین 10 دانشگاه برتر اروپا 2023 نامی از دانشگاه های ایتالیایی وجود ندارد:

دانشگاهرتبه در اروپاامتیاز
دانشگاه کمبریج198.8
دانشگاه آکسفورد298.4
کالج امپریال لندن397
دانشگاه ETH زوریخ493.6
دانشگاه ادینبرو589.5
EPFL (لوزان سوئیس)689.2
دانشگاه PSL پاریس783.8
دانشگاه منچستر882.3
کینگز کالج لندن981.2
انیستوت پلی تکنیکو د پاریس1076.8

و دغدغه دوم از طرف متخصصانی است که می خواهند ایتالیا را به عنوان مقصد مهاجرتی خودشان انتخاب بکنند. چرا که از یک طرف همان طوری که در نمودار پایین هم مشاهده می شود، نرخ بیکاری ایتالیا با اینکه چند ماهی که در سطح ثابت 7.9% قرار داشته ولی این درصد از بیکاری در مقایسه با دیگر کشورهای صاحب نام اروپایی بالاست:

درصد بیکاری ایتالیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی

و از طرف دیگر سطح درآمدی در ابین کشور اروپایی در قیاس با اغلب کشورهای اروپایی پایین تر است. مثلا در حالی که متوسط درآمد ماهیانه در ایتالیا حدود €3650 (یورو) می باشد ولی همین شاخص برای آلمان €3810 (یورو) می باشد:

مقایسه متوسط درآمد ماهانه در آلمان و ایتالیا

روش های مختلف مهاجرت به ایتالیا در سال 2023

به طور کلی دو شیوه کلی برای مهاجرت به کشور ایتالیا وجود دارد که آن را می توان به اقامت کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم بندی کرد. افرادی که به منظور درمان، دوره های مطالعاتی کوتاه مدت یا به عنوان یک توریست راهی کشور ایتالیا می شوند، در حقیقت اقامتی موقت و کوتاه مدت در این کشور خواهند داشت و باید در یک بازه زمانی حداکثر 6 ماهه خاک این کشور را ترک کنند. در صورتی که فرذی برای مدتی طولانی تر در خاک ایتالیا بماند، مهاجرت او موقت اما بلند مدت خواهد بود و امکان تبدیل آن به اقامت دائم نیز وجود خواهد داشت.

مهم ترین روش های مهاجرت (6 راه اصلی) به کشور ایتالیا در سال 2023 عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • از طریق کار
 • مهاجرت از طریق تمکن مالی
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
 • از طریق پناهندگی
 • مهاجرت از طریق پیوستن به خانواده

اینفوگرافیک مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت تحصیلی به ایتالیا

یکی از بهترین مسیرها برای مهاجرت به ایتالیا در سال 2023 تحصیل در این کشور است، چراکه در این سالها بیشترین نرخ دانشجوی ایرانی را در کشورهای جنوب اروپا ایتالیا داراست. دلیل اصلی این امر وجود بورسهای متنوع تحصیلی است که هزینه های تجصیل را برای دانشجو رایگان مینماید و همچنین تاثیر مثبتی در هزینه های زندگی دانشجو خواهد گذاشت. در زمینه تحصیل این کشور دانشگاه های شناحته شده ای دارد و همچنین در فرآیند بولونیا که تغییری بنیادی در نظام آموزشی اروپا ایجاد نمود، نام این کشور میدرخشد. همه افرادی که قصد تحصیل در ایتالیا را دارند، باید ویزای تحصیلی ایتالیا را بدست آورند. این ویزا زمانی صادر خواهد شد که فرد حتما پذیرش تحصیلی خود را در ایتالیا دریافت کند.

مهمترین مدارکی که برای اخذ پذیرش از ایتالیا در سال 2023 نیاز خواهد بود عبارتند از:

 • اسکن صفحه اول پاسپورت
 • ریز نمرات ترجمه شده در مقاطع قبل تحصیلی
 • ترجمه مدرک تحصیلی آخرین مقطع تحصیلی
 • گزارش شرح دروس برای متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد
 • حداقل دو انگیزه نامه از طرف اساتید برجسته برای مقطع کارشناسی ارشد
 • رسید پرداخت هزینه بررسی مدارک
 • مدرک زبان انگلیسی حداقل آیلتس 6 برای رشته های انگلیسی زبان
 • مدرک زبان ایتالیایی حداقل در سطح B2 برای رشته های ایتالیایی زبان
 • انگیزه نامه تحصیلی متقاضی

شرایط تحصیل رایگان در ایتالیا

متاسفانه بسیاری بر این باور هستند که تحصیل در کشور ایتالیا به صورت رایگان صورت می پذیرد اما چنین مسئله ای صحت ندارد. دانشجویان پس از ثبت درخواست خود جهت اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کشور ایتالیا باید برای دریافت بورسیه های استانی این کشور نیز اقدام کنند. در صورتی که فردی موفق به دریافت این بورسیه تحصیلی شود، در حقیقت 10000€ (یورو) دریافت خواهند کرد. در حقیقت این بورسیه تحصیلی است که شرایط تحصیل رایگان در ایتالیا را فراهم می کند. علاوه بر هزینه تحصیل، دانشجویان می توانند هزینه های خوابگاه را نیز به کمک این بورسیه پرداخت کنند و پس از کسر مالیات و مبالغ فانونی دیگر، مبلغی در حدود 2000€ (یورو) را دریافت کنند. دانشجویان برای تحصیل در ایتالیا ماهیانه به حدود 800€ (یورو) نیاز خواهند داشت که به کمک کار ضمن تحصیل در این کشور قابل تامین است.

تحصیل ارزان در ایتالیا

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از ایتالیا

این که افراد چه مدارکی را باید برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنند با توجه به مقطع تحصیلی٬ رشته و دانشگاه متفاوت است. البته مهم ترین مدارک به منظور اخذ پذیرش از ایتالیا عبارتند از:

 • رزومه فرد یا CV شامل تمامی دستاوردها چه تحصیلی و چه غیر تحصیلی مثل مدرک آموزش موسیقی و غیره
 • ترجمه رسمی مدارک بیان شده در رزومه
 • ترجمه رسمی ریز نمرات مقطع تحصیلی قبلی
 • مدرک زبان ایتالیایی یا انگلیسی
 • توصیه نامه اساتید مقطع قبلی که دانشجو را به خوبی بشناسند
 • انگیزه نامه یا motivational letter

بهترین دانشگاه های ایتالیا

نرخ بیکاری در ایتالیا در سال 2023 حدود 7.8% است البته در برخی از شهرهای جنوبی این نرخ به 29% هم می رسد. دانشجویان بین المللی که قصد دارند با تحصیل در ایتالیا نهایتا پاسپورت این کشور را نیز اخذ نمایند ضروری است پس از اتمام تحصیلات خود و پیش از انقضای ویزای تحصیلی، شغلی در ایتالیا پیدا کنند. از مهم ترین مواردی که در پیدا کردن کار در ایتالیا نقش کلیدی دارد می توان به تسلط به زبان ایتالیایی و فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های برتر ایتالیا اشاره نمود. برخی از بهترین دانشگاه های ایتالیا عبارت هستند از:

بهترین دانشگاه های ایتالیاTimes Higher Education RankingU.S. News & World Report Ranking
University of Padua201115
University of Bologna161122
Sapienza University of Rome251125
The University of Milan301156
University of Pisa183186

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

یکی از بهترین روش های مهاجرت به هر کشوری، مهاجرت از طریق حرفه یا مهارت می باشد. ماهیت اخذ ویزای کاری در اکثر کشورهای اروپای شباهت بسیار زیادی به یکدیگر دارد. البته بیشتر از این جهت که فرد در ابتدا نیاز به ارائه یک فرم قرارداد کاری با حقوق و جزئیات مشخص از یک کارفرمای ایتالیایی خواهد داشت. از آنجایی که کشور ایتالیا دارای ویزایی با عنوان ویزای جست و جوی کار نیست، چنان چه فردی بخواهد برای کار به این کشور مهاجرت کند بایستی موقعیت کاری را از داخل خاک ایران بدست آورد که این خود امری بسیار دشوار است.

چنانچه این مراحل طی شود و فرد بتواند یک کارفرمای ایتالیایی را راضی کند که در حرفه مورد نیاز فرد را جذب نماید، وی واجد شرایط دریافت کارت اقامت کاری یا کارت آبی اتحادیه اروپا می شود. جهت دریافت کارت آبی باید شرایط مورد نیاز را ایجاد نمود که یکی از این موارد بدست آوردن یک پیشنهاد کاری از این کشور است، همچنین فرد بایستی دارای تحصیلات آکادمیک حداقل سه ساله باشد.

دریافت ویزا کارت ایتالیا

شرایط کار در ایتالیا 2023

ایتالیا جزء آندسته از بازارهای کاری اروپایی است که همواره از نوسانات اقتصاد جهانی و سیاست های داخلی خود دچار شوک شده است. همان طوری که در نمودار زیر هم مشخص است، هم اکنون نرخ بیکاری در این کشور اروپایی حدود 7.8% است که در مقایسه با سال های قبلی خود نسبتا خوب اما در مقایسه با نرخ بیکاری در سایر کشورهای اروپایی اصلا رقم ایده آلی نیست:

نرخ بیکاری در ایتالیا

مطابق آمارهای معتبر از سال 2023، میانگین دستمزد ماهیانه در ایتالیا حدود 3650€ (یورو) است. مسلما این سطح درآمدی در قیاس با کشورهایی مثل آلمان، نروژ، هلند و غیره رقم مناسبی به شمار نمی رود. به همین دلیل در این شرایط بازار کاری ایتالیا، مهاجرت کاری به این کشور اصلا توصیه نمی شود. بجای ایتالیا کشورهایی مثل آلمان، نروژ، دانمارک، هلند، سوئد، انگلستان و غیره به متقاضیان توصیه می شود. نمودار زیر نشان دهنده تفاوت میانگین درآمدی در کشورهای اروپایی می باشد:

تفاوت های درآمد ماهانه در برخی از کشورهای اتحادیه اروپا به یورو

کار در ایتالیا؛ مزایا و معایب!!!

شمال ایتالیا یک قطب صنعتی فعال در قاره اروپا است و نیروی کار صنعتی می تواند در صورت تسلط کافی به حرفه خود و همچنین زبان ایتالیایی در این منطقه شغل مناسبی برای خود بیاند. البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که کاریابی در ایتالیا از خارج از خاک این کشور بسیار سخت است. با این وجود افراد که در کشور ایتالیا تحصیل کرده باشند، شانس بسیار مناسبی برای کاریابی در این کشور خواهند داشت. قوانین کار در ایتالیا همچون سایر کشورهای مطرح اروپایی تنظیم شده است و هر فرد در طول هفته حدودا 40 ساعت در محل کار خود حاضر خواهد شد.

دانشجویانی که در کشور ایتالیا مشغول به تحصیل هستند قادر خواهند بود تا با کسب مجوز به مدت 20 ساعت در هفته کار کنند و با توجه به سطح درآمد حاصل از کار ضمن تحصیل در این کشور، درآمد مناسبی نیز داشته باشند و هزینه های زندگی خود را در این کشور تامین کنند. اقامت ده ساله در کشور ایتالیا از طریق کار می تواند به فرد کمک کند تا اقامت دائم کشور ایتالیا را در شرایط خاص بدست آورد. البته در سال 2023 آمار بیکاری در شمال ایتالیا نزدیک به 7.8% است و این آمار در نواحی جنوبی به 28% نیز می رسد نتیجتا به سختی می توان شغلی پیدا کرد.

قوانین کار در ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری

نوع دیگری از اقامت در ایتالیا که در سال 2017 به جهت جذب سرمایه گذاران خارجی معرفی گردیده، این است که افراد خارجی می توانند با سرمایه گذاری در یک کدام از این 4 طریق در این کشور صاحب اقامت بلند مدت شوند که در ابتدا یک اقامت 2 ساله به متقاضی داده می شود که تا 3 سال دیگر تمدید می شود و بعد از گذشت 5 سال قابلیت اخذ اقامت دائم را نیز خواهد داشت، در این پروسه نیز اعضای خانواده شخص نیز می توانند همراه او باشند.

فرد باید با این مبالغ در یک کدام از این برنامه ها اقدام به سرمایه گذاری کند:

 • ایجاد کارآفرینی یا اصطلاحا استارت آپ با سرمایه حداقل 500000€ (یورو)
 • سرمایه گذاری در یک شرکت ایتالیایی به مبلغ 1000000€ (یورو)
 • سرمایه گذاری در یک طرح نوآورانه به مبلغ 1000000€ (یورو)
 • خرید اوراق قرضه دولتی به مبلغ 2000000€ (یورو)

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

یکی از روش های مهاجرتی به کشورهای دیگر، مهاجرت از طریق پناهندگی است که هرگز نمی توان آن را به کسی توصیه کرد. زمانی که فردی خود را به عنوان پناهنده معرفی می کند، در حقیقت آینده خود را به دست دیگران سپرده است. درخواست پناهندگی در حقیقت به معنای قدم گذاشتن در یک مسیر بدون بازگشت است. در صورتی که فردی از طریق پناهندگی اقامت کشور ایتالیا را بدست آورد، مقیم این کشور محسوب می شود اما باید در نظر گرفت که در صورتی که فرد این اقامت را بدست آورد در صورتی که بعدها ثابت شود که او حقیقت را در رابطه با دریافت پناهندگی بیان نکرده است، اقامت او لغو خواهد شد. بر اساس تصمیم پارلمان ایتالیا در سپتامبر 2019، پناهندگی در ایتالیا در وضعیت تعلیق گرفته است.

مهاجرت به ایتالیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به ایتالیا از طریق پیوست به خانواده

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور ایتالیا، مهاجرت برای پیوستن به خانواده است. افرادی که با یکی از شهروندان کشور ایتالیا ازدواج کنند و بتوانند ازدواج خود را به صورت قانونی به ثبت رسانده و صحت آن را اثبات کنند، قادر خواهند بود تا به کشور ایتالیا مهاجرت کنند و در کنار همسر خود اقامت داشته باشند. در صورت که فردی به صورت تحصیلی راهی ایتالیا شود، امکان همراه داشتن همسر خود در این کشور را نخواهد داشت مگر آنکه وی نیز اقامت کشور ایتالیا را از طریق تحصیل یا کار بدست آورد. البته در صورتی که فردی به عنوان نیروی کار راهی ایتالیا شود، فرصت خواهد داشت تا پس از ورود به خاک این کشور، اقامت خود را قطعی کرده و با ارسال دعوت نامه برای اخذ اقامت اعضای خانواده خود نیز اقدام نماید.

منظور از اعضای خانواده تمام خویشاوندان وابسته فرد متقاضی است که شامل موارد زیر است:

 • همسر
 • فرزندان زیر 18 سال مگر آنکه در حال تحصیل باشند
 • پدر و مادر خود و همسر به شرط وابستگی اقتصادی

هزینه زندگی در ایتالیا در سال 2023

یکی از مواردی که در رابطه با مهاجرت به ایتالیا حتما باید مدنظر قرار گیرد، هزینه های زندگی است. زمانیکه هزینه های زندگی در ایتالیا با کشورهایی نظیر هلند، نروژ، آلمان، انگلستان، سوئیس، بلژیک و غیره مقایسه میشود، هزینه های زندگی در ایتالیا به مراتب کمتر از سایر کشورهای نامبرده است. البته از طرف دیگر میزان درآمد نیز در این کشور به مراتب کمتر از کشورهای یاد شده است. هزینه های زندگی برای هر فرد بسته به سبک زندگی او بستگی دارد اما در جدول زیر هزینه های زندگی در برخی از شهرهای مهم ایتالیا به تفکیک ارائه شده است.

اطلاعات جدول زیر مربوط به ماه سپتامبر سال 2023 و به واحد یورو می باشد.

شهربولونیاجنوامیلانناپلرمتورینفلورانس
خانوار یک نفره766€781€860€727€816€729€788€
خانوار 4 نفره2771€2729€3084€2531€2891€2563€2826€

در بخش های قبلی این مقاله در رابطه با شرایط مهاجرت به کشور ایتالیا توضیحاتی ارائه شده است تا بتواند راهنمای مناسبی برای علاقمندان به مهاجرت به این کشور باشد. هزینه های کم زندگی، شرایط فرهنگی مناسب، قدرت علمی بالای کشور ایتالیا از جمله مهم ترین دلایلی است که افراد را به مهاجرت به این کشور ترغیب می کند. در حال حاضر بهترین راه ورود به ایتالیا در سال 2023 تحصیل در این کشور است که پیش تر به آن پرداخته شد. علاقه مندان به تحصیل و زندگی در ایتالیا می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

سوالات متداول در باب مهاجرت به ایتالیا

افرادی که قصد مهاجرت به ایتالیا در سال 2023 را دارند با پرسش های زیر روبرو می شوند:

 • مهم ترین راه های مهاجرت به ایتالیا کدامند؟ از مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری در ایتالیا می توان به عنوان بهترین راه های مهاجرت به این کشور یاد کرد.
 • برای مهاجرت کاری به ایتالیا یادگیری زبان ایتالیایی الزامی است؟ زبان انگلیسی در کشور ایتالیا رواج چندانی ندارد و به همین دلیل است که فراگیری زبان ایتالیایی برای کار در این کشور الزامی است.
 • آیا امکان اخذ تابعیت ایتالیا وجود دارد؟ افرادی که برای یک بازه زمانی 10 ساله به صورت قانونی در ایتالیا اقامت داشته باشند، می توانند تابعیت ایتالیا را بدست آورند.
 • بهترین شهرهای ایتالیا جهت مهاجرت کدامند؟ شهرهای رم، میلان و تورین برترین شهرهای ایتالیا از نظر دسترسی به امکانات رفاهی و اجتماعی هستند.
 • آیا امکان تحصیل رایگان در ایتالیا وجود دارد؟ تحصیل در ایتالیا رایگان نیست اما افرادی که از تمکن مالی مناسبی برخوردار نیستند می توانند از بورسیه های تحصیلی این کشور استفاده کنند.
4.8/5 - (18 امتیاز)

50 دیدگاه برای “مهاجرت به ایتالیا

 1. نرگس فاطمی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۳۵ سالمه هدفم مهاجرت به ایتالیا
  میخوام پزشکی بخونم
  بسته به سنم امکان تحصیل برای پزشکی هست
  نیاز به مدرک زبان داره
  و اینکه پروسه مهاجرت به ایتالیا چقد هزینه میبره
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله این امکان هست هنوز باید آزمون ورودی بدید تا بتونید پذیرش بگیرید

 2. مسیحا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من 18 سالمه و میخوام مهاجرت تحصیلی داشته باشم میشه؟
  از چه طریق؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید اول پذیرش تحصیلی بگیرید و بعد برای دریافت ویزا اقدام کنید.
   توصیه می کنم قبل از اقدام با مشاورین ما در تماس باشید

 3. عماد گفت:

  آیا به همسر دانشجو ویزا میدن؟ اگر آره چه ویزایی؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خیر ویزای همراه نداره

 4. زینب گفت:

  سلام آیا ایتالیا رشته دانشگاهی مربوط به بافت مو هم داره؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام در این رابطه می تونید با مشاورین ما در تماس باشید

 5. مهشید گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده ۲۰سالمه دانشجوی رشته طراحی و دوخت هستم
  می خواستم بدونم شرایط تحصیل در ایتالیا به چه شکلی هست وچه مدت زمانی طول میکشه از این طریق وارد کشوربشم؟
  و مدرک زبان انگلیسی داشته باشم یا ایتالیایی؟
  واز چه طریقی و چجوری اقدام کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما می تونید توی رشته ای که علاقه دارید پذیرش دریات کنید
   مدت زمان در بدترین شرایط یک سال هست.
   مدرک زبان انگلیسی یا ایتالیایی باشه فرق نداره
   توصیه می کنم با مشاورین ما در تماس باشید تا شما رو راهنمایی کنند

 6. Avis گفت:

  ببخشید برای مهاجرت تحصیلی محدودیت سنی وجود داره؟!

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خوشبختانه میشه گفت خیر

 7. Zahra گفت:

  سلام شوهر من تو کار فنی تزریق پلاستیک مهارت دارن کارخونه لوازم آشپز خانه تولید میکنند دستگاهای تزریق پلاستیک کار میکنند آیا میشه از این طریق کار تونست ویزای کار گرفت خواهشن بهترین راه و راهنمایی کنیید ممنونم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شرایط کار در ایتالیا در حال حاضر به اون خوبی نیست که شما به راحتی بتونید توی این کشور به کار برسید. برای کار در ایتالیا باید یک پیشنهاد کاری از این کشور دریافت کنید.

 8. پریا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من خواهرم اقامت ایتالیا دارد و شوهر خواهرم ایتالیایی هست آیا به غیر از ویزای تحصیلی راه دیگری برای مهاجرت دارم؟
  با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله روش های مهاجرت رو در این مقاله مطالعه کنید و رزومه تون رو ارسال کنید تا راهنماییتون کنیم

   1. Lili گفت:

    سلام، اگر فعلا دبیرستانی رشته تجربی باشیم امکانش هست دانشگاه رشته هنری بخونیم؟ و اینکه توی ایتالیا شغل برای هنرمند ها هست و یا ساپورتشون می کنن؟

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     منظورتون از ساپورت کردن چی هست؟
     ولی شما می تونید در ایتالیا در رشته های هنری تحصیل کنید و بعد از تحصیل هم کار پیدا کنید

 9. سارا گفت:

  سلام برای یادگیری زبان ایتالیایی تقریبا چقدر زبان میبره؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا در این خصوص مقاله اخذ پذیرش تحصیلی ایتالیا بدون مدرک زبان رو مطالعه نمایید

 10. مونا گفت:

  سلام
  توی سایت دانشگاه مدنظرم گفته بودن که آیلتس 5.5 میخوان. با همین آیلتس میتونم برم سفارت یا باید حتما 6 باشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر باید برای سفارت 6 داشته باشید

 11. نسیم گفت:

  سلام ببخشید من از طریق ثبت شرکت میخوام مهاجرت کنم آیا امکانش هست؟و سوال دیگه به نظر شما ایتالیا- آلمان یا اتریش کدوم یک از این کشورها برای این موضوع راحت تر ویزا صادر میکنند؟آیا نیاز به ارایه مدرک زبان هست و سابقه کاری لازمه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله لطفا در ابتدا مقاله ثبت شرکت در ایتالیا

 12. ثمره گفت:

  سلام، برای گرفتن ویزای دانشجویی، محدودیت سنی هم وجود داره؟ مثلا برای شرکت در دوره یکساله زبان ایتالیایی.

  1. داوری گفت:

   سلام
   خیر محدودیت سنی وجود نداره

 13. فرناز گفت:

  سلام. چطور میشه باهاتون تماس گرفت

  1. داوری گفت:

   سلام
   با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 14. فاطمه گفت:

  یکی از دوستان من چهار سال پیش برای تحصیل رشته حقوق رفت ایتالیا اما نه مدرک زبان انگلیسی داشت نه ایتالیایی می خوام بدونم چطوری ممکنه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   شرایط مهاجرت بروزه و شرابط الان با 6 ماه پیش متفاوته شما برای مراجعه به سفارت ایتالیا اگر به زبان ایتالیایی بخواین بخونید مدرک زبان ایتالیایی و اگر انگلیسی مدرک زبان انگیسی احتیاج خواهید داشت

 15. علی گفت:

  سلام وقت بخیر . ببخشید یه سوال داشتم . اگه دانشجوییی با معافیت تحصیلی وارد ایتالیا بشه و 4 سال در بخونه و بعدش در ایتالیا مشفول به کار بشه ( در صورتی که مشمول خدمت سربازی است ) و حدودا سه سال در ایتالیا کار کند . ایا میتواند به ایران تردد داشته باشد . لطفا کمک کنید بهم در این باره . ممنونم

  1. داوری گفت:

   سلام
   میتونید با این شرایط برگردید اما بایدبه خدمت برید

 16. زهرا گفت:

  ی خانم ۴۳ ساله با فوق دیپلم چجور میتونه تو ایتالیا و سواحل مدیترانه زندگی ارامی داشته باشه ..زهرا هستم راهنمایم کنید پول چقد لازمه برا این قصیه

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما آیا شما از ایتالیا کارفرمادارید؟

  2. yashar گفت:

   سلام.حداقل 500 هزار یورو

 17. زهرا گفت:

  اطلاعات عالی بود من عاشق ایتالیا و سواحل مدیترانم

 18. زهرا گفت:

  ممنون از مقالعه جامعتون

 19. محمد حسن زاده گفت:

  سلام، برای پذیرش از دانشگاه چه مدارکی رو باید اماده کنم؟

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست گرامی
   مقاله های تحصیل در ایتالیا و ویزای تحصیلی ایتالیا راهنمای شما در این خصوص خواهند بود.

 20. Saba گفت:

  سلام
  ممنون از سایت خوبتون و مطالب مفیدتون

 21. بیژن مرتضوی گفت:

  ایتالیا کشور هنرمندانه

 22. sohrab گفت:

  با شرایط سنی 25 سال و تحصیلات فوق دیپلم اینجوری که من متوحه شدم بهترین ویزا تحصیل تو ایتالیاست که کم هزینه هم هست

 23. diana گفت:

  ba tashakor az maqale khooobetoon emkanesh has dar morede hazien haye jaaanebie dg mesle hazine bime ya khoone ham maqale i dar site bogzarid?

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله در این خصوص مقاله هزینه های تحصیل و زندگی در ایتالیا رو مطالعه نمایید

 24. قاسم هاشمی گفت:

  من شنیدم خود شهروندان ایتالیا برای کار به کشورهای دیگر مهاجرت می کنند.

 25. لیدا بهرامی گفت:

  مچکرم بابت مقاله خوبتون

  1. مری گفت:

   سلام
   آیلتس5.5هم قبول میکنه سفارت اگر که آزمون آیمت رو قبول شدیم؟

   1. داوری گفت:

    سلام و عرض ادب
    بایستی آیلتس 6 ارائه بدید

 26. فرامرز گفت:

  شما کیس ازدواج معرفی نمیکنید برا ایتالیا؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   خیر این مساله ارتباط به مهاجرت نداره دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *