مهاجرت به کشور ایرلند

مهاجرت به ایرلند

مهاجرت به ایرلند

امروزه مهاجرت به ایرلند با توجه به امنیت بالای ایرلند طرفداران زیادی دارد که روش های مهاجرت تحصیلی، کاری و غیره را انتخاب می نمایند. افراد مختلف و متقاضی مهاجرت به ایرلند و بلکه هر کشور دیگری از دنیا می بایست با ملاحظه شرایط خویش و نیز دریافت مشاوره تخصصی از کارشناسان مربوطه، نسبت به انتخاب و اقدام به یکی از این طرق به منظور انجام مهاجرت، مبادرت ورزند.

برخی هم بر آن هستند که انتخاب مقصد، مهمتر از انتخاب مسیر است و آنچه اصولا باید مورد نظر قرار گیرد، مقصد است. چنانچه شما قصد مهاجرت دارید، توصیه می کنیم با مشاوره تخصصی با کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، اطلاعات کامل و صحیحی را درباره مسیر و مقصد مهاجرتی خویش به دست آورید تا نهایتا بتوانید به موفقیت در هدف خویش از مهاجرت دست یابید.

زندگی در کشور ایرلند

ایرلند جزیره ای است واقع در غرب انگلستان که به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم می گردد. بخش شمالی که بخش کوچک تر است، جزئی از پادشاهی متحده (United Kingdom) یا همان بریتانیا است. بخش جنوبی اما که بخش بزرگ تر است، کشوری کاملا مستقل است که با نام جمهوری ایرلند خوانده می شود. بنابراین آنچه در اینجا مورد نظر است، ایرلند جنوبی می باشد.

همانطور که ذکر شد، جمهوری ایرلند واقع در جزیره ای در شمال غرب اروپا و در کنار بریتانیا می باشد. با توجه به موقعیت جغرافیایی این کشور، ایرلند از آب و هوایی نسبتا معتدل برخوردار است که همچنین سطح بارش بالایی را در سال تجربه می کند. اطراف آن را اقیانوس اطلس شمالی فرا گرفته است و بیشترین مبادله را با نزدیکترین همسایه اش یعنی بریتانیا (انگلستان، اسکاتلند و ولز) دارد.

این کشور عضو اتحادیه اروپا می باشد ولی البته عضو پیمان منطقه ای شنگن نیست. پایتخت آن شهر دوبلین است و مجموعا اندکی کمتر از 5 میلیون نفر جمعیت دارد. زبان این کشور اصالتا ایرلندی بوده است ولی هم اکنون سال هاست که زبان رسمی و رایج آن انگلیسی می باشد. اصولا فرهنگ غالب در این کشور نیز همان فرهنگ بریتانیایی می باشد؛ اگرچه ریشه های مستقل خود را نیز تا حدودی حفظ کرده است.

شرایط مهاجرت به ایرلند در 2022

در سال 2022 مهاجرت به ایرلند از طریق تحصیل، همانند هر جای دیگری از دنیا، مطمئن ترین روش مهاجرتی می باشد. با اخذ پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه ها و یا مراکز آموزش عالی معتبر در این کشور می توان درخواست ویزای تحصیلی نمود و با دریافت آن نیز وارد کشور ایرلند شد و مشغول به تحصیل گشت. پس از تحصیل نیز می توان از فرصت کاریابی و اشتغال در این کشور برخوردار شد و با استمرار کار و اشتغال، درخواست دریافت اقامت دائم آن را نمود و نهایتا نیز شهروندی کشور ایرلند را به دست آورد.

مهاجرت به ایرلند از طریق کار نیز بهترین روش مهاجرت می باشد اما در این کشور نیز به موجب همان قانون همیشگی حمایت از نیروی کار داخلی آن نمی توان راحت و مستقیم وارد شده و به عنوان یک فرد خارجی، بدون مجوز، مشغول شد. افراد خارجی برای دریافت اجازه کار در این کشور ناچار از داشتن همان گزینه پیشنهاد شغلی از جانب یک کارفرمای ایرلندی هستند که به دست آوردن آن کار بسیار سختی است. حتی می توان گفت برای افراد معمولی تقریبا غیر ممکن است. فرصت کار پس از تحصیل برای دانشجویان خارجی نیز فرصت دیگری برای اشتغال در این کشور اروپایی می باشد.

مهاجرت به ایرلند از طریق سرمایه گذاری نیز پروسه مهاجرتی دیگری به این کشور استکه این امکان را برای کلیه افراد یک خانواده و به رغم داشتن شرایط متفاوت فراهم می آورد. با سرمایه گذاری در این کشور اروپایی می توان اولا به طور دسته جمعی مهاجرت کرد و ثانیا این که می توان آینده مالی خانواده خویش را به نحو مطمئنی تامین و تضمین کرد.

شرایط مهاجرت به ایرلند

روش های مهاجرت به ایرلند

افزون بر 3 راه فوق که جنبه عمومی دارد، 3 راه دیگر نیز وجود دارد که جنبه شخصی دارد و قابلیت توصیه ندارد. اولین آن ها ازدواج است. با ازدواج با یکی از اتباع کشور ایرلند و به شرط رعایت قوانین مربوطه می توان اقامت این کشور را دریافت نمود. به این منظور، فرد ایرلندی باید دارای درآمد متناسب برای تامین زندگی دو نفر و نیز مسکن مناسب برای زندگی مشترک آن ها باشد. اما در مورد تولد در ایرلند باید دانست که مسئله به این راحتی نیست. سیستم اعطای تابعیت در این کشور مبتنی بر اصل خون است یعنی تنها به شرط آن که دست کم یکی از والدین فرد، دارای تابعیت ایرلندی باشند وی می تواند درخواست اقامت ایرلند را از این طریق نماید. بنابراین افراد به صِرف تولد در خاک این کشور، واجد کسب تابعیت آن نمی شوند.

و نهایتا پناهندگی در ایرلند را می توان نام برد که البته به هیچ وجه قابل توصیه نیست و بلکه اکیدا از اقدام به آن پرهیز داده می شود. پناهندگی پروسه ای است که منحصرا به عنوان آخرین راه حل و برای گروه خاصی از افراد در نظر گرفته شده است. به یاد داشته باشید که به موجب اوضاع نامطلوب اقتصادی و اجتماعی، درخواست پناهندگی پذیرفته نمی شود و لزوما به موجب ترس جانی به جهت مسائل سیاسی، دینی، قومیتی و غیره می توان نسبت به آن اقدام کرد. در حال حاضر تقاضیا برای مهاجرت به انگلستان بسیار بیشتر از ایرلند است.

مهاجرت تحصیلی به ایرلند

از بهترین گزینه های تحصیل در اروپا می توان به ایرلند اشاره کرد.اکثر دانشگاه ها در ایرلند رنکینگ بالایی داشته و این امکان را برای افراد فراهم می کند که در دو مقطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس به زبان انگلیسی تحصیل کنند مقطع لیسانس در ایرلند 4 ساله و مقطع ارشد 2ساله می باشد.یک دانشجو در کشور ایرلند می تواند از خدمات درمانی و حمل و نقل استفاده کند.دانشجویان می توانند در طول دوره تحصیل 20 ساعت در هفته کار کرده و از پس بخشی از مخارج زندگی خود برآید.حتی پس از اتمام تحصیل دانشجو این فرصت را دارد که به مدت یک سال برای کار و تحصیل در کل اتحادیه اروپا اقدام نموده و اقامت خود را تمدید نماید.

شهریه دانشگاه ها برای دانشجویان اتحادیه اروپا تقریبا رایگان است اما شهریه دانشگاه ها برای دانشجویان بین المللی در مقاطع کارشناسی  بین ۹۰۰۰€ تا ۴۵۰۰۰€ (یورو) در سال و شهریه دانشگاهی مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بین ۹۱۵۰€ تا ۳۷۰۰۰€  (یورو) در سال است.البته این مبالغ به صورت کلی بوده و شهریه ها نسبت به هر دانشگاه، رشته و محل تحصیل متغیر است. در این صورت می توان گفت که تحصیل در انگلستان از نظر مالی شرایط بدتری نسبت به ایرلند دارد اما از نظر علمی فاصله زیادی بین دو کشور هست.

مهم ترین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در ایرلند عبارتند از:

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در ایرلند

در وزارت بهداشت نیز مهم ترین دانشگاه های به تایید رسیده عبارتند از:

دانشگاه های مورد تایید پزشکی ایرلند در وزارت بهداشت

مزایای زندگی در ایرلند

ایرلند کشوری است که می تواند برای بسیاری از خارجی ها جذاب باشد. از دلایل این امر می توان به این موارد اشاره نمود:

 • کشوری اروپایی که عضو اتحادیه اروپا نیز هست.
 • کشوری انگلیسی زبان که ارتباطات وثیق با بریتانیا دارد.
 • نظام آموزشی معتبر بر اساس استانداردهای بریتانیایی
 • امکان سرمایه گذاری مطمئن در زمینه های پایدار
 • زندگی در جامعه ای امن و آزاد و برخوردار از رفاه نسبی
 • امکان دریافت شهروندی و داشتن پاسپورتی معتبر و غیره

از دیگر مزایای زندگی در ایرلند می توان به عدم افزایش قیمت ها به مرور زمان اشاره نمود؛ چرا که نرخ تورم در ایرلند همانطور که در نمودار ذیل نشان داده شده پایین است:

نرخ تورم در ایرلند

مهاجرت به کشور ایرلند تابع قوانین مهاجرت در جهان، مخصوصا اروپا است. بر اساس مباحث حقوق بین الملل، مهاجرت از طرق گوناگون نظیر تحصیل، کار، ازدواج و غیره انجام میپذیرد. کارشناسان با تجربه و آگاه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا شما را به صورت تلفنی و در جلسات مشاوره تخصصی راهنمایی و یاری نمایند.

سوالات اساسی درخصوص مهاجرت به ایرلند

ایرلند یکی از کشورهای پرمتقاضی برای مهاجرت است و بدیهی است که در رابطه با مهاجرت به این کشور، سوالات متعددی در ذهن مخاطب ایجاد شود، در این بخش از مقاله به برخی از مهم ترین سوالات متقاضیان پاسخ داده می شود.

 • ساده ترین راه مهاجرت به ایرلند برای ایرانیان کدام است؟ متقاضیان ایرانی می توانند از طریق تحصیل، ساده ترین راه را برای مهاجرت به ایرلند برای خود فراهم آورند.
 • آیا مهاجرت کاری به ایرلند برای ایرانیان امکان پذیر است؟ یافتن کار در کشور ایرلند از ایران بسیار دشوار است اما افرادی که در کشورهای اروپایی تحصیل کرده باشند و به زبان انگلیسی نیز تسلط داشته باشند، می توانند در ایرلند به کار برسند.
 • آیا مهاجرت به ایرلند دشوار است؟ بنا بر آخرین برآوردهای صورت گرفته، مهاجرت به ایرلند از نظر دشواری مسیر، هشتمین مقصد مهاجرتی در جهان شناخته شده است.
 • آیا می توان در ایرلند پناهنده شد؟ یکی از راه های مهاجرت به ایرلند اعلام پناهندگی در این کشور است اما باید به این نکته اشاره کرد که این کشور به سختی پرونده پناهجویان را می پذیرد.
4.8/5 - (19 امتیاز)

17 دیدگاه برای “مهاجرت به ایرلند

 1. غلامعباس شتردار گفت:

  ۰۰۹سلام من غلامعباس شتردار هستم راننده ماشین الات لودر لیفتراک جرثقیل راننده پایه یک واتوبوس بامدارک اصل باروزمه کاری ایا برای من کاراست سن ۵۰ میکانیک هستم درحدخودم توخدا اگه کاری می تونید برام انجام دهید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط سنی که دارید، مهاجرت به اروپا برای شما بسیار بسیار دشوار هست

 2. نسیم گفت:

  با سلام. در صورت پیوست همسر با ویزای تحصیلی، امکان تغییر ویزا با پیدا کردن شغل تخصصی( مهندسی برق) وجود داره؟؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله این فرصت وجود داره ولی به راحتی ممکن نمیشه

 3. معصومی گفت:

  سلام.
  آیا امکان اخد بورسیه تحصیلی برای یک فرد 50 ساله در مقطع دکتری وجود دارد؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله چون تحصیل دکترا محدودیت سنی نداره. فقط قبلش باید با استادتون این مسائل رو مطرح کنید

 4. میلاد گفت:

  سلام ویزا توریستی برای ایرلند انجام میدید ؟ قیمت ؟ مدارک؟ چند وقته؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در حال حاضر اقدامی برای دریافت ویزای توریستی نداریم

 5. sohrab گفت:

  به نظرم با این شرایط بهترین راه مهاجرت به این کشور تحصیلی باشه

 6. هما گفت:

  سپاس فراوان بابت مقاله ى خوبتون

 7. صبا صابری گفت:

  سلام
  لطفا در مورد ویزای توریستی ایرلند توضیح می دهید؟ آیا این ویزا امکان پذیر است؟
  ممنون از اطلاعات مفیدتون

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا مقاله ویزای توریستی ایرلند رو مطالعه نمایید

 8. یاسین گفت:

  ایرلند از نظر خدمات رفاهی کشوری قوی نیست

 9. hiva گفت:

  سلام و تشکر
  وقتی به عنوان دانشجو اقدام می کنید و پذیرش می گیرید و برای ویزا اقدام می کنید یه بیمه ی سلامت باید بگیرید درسته؟
  سوالم راجع به اون بیمه هست که آیا فقط یک بار خریداری بشه (حدوده 120 یورو) و یا هر سال باید تمدید بشه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   این حق بیمه برای یکسال خواهد بود

 10. مهشید رحمانی گفت:

  ممنونم از اطلاعات مفید و جامع شما

 11. اسماعیل گفت:

  کشور ایرلند رو دوست ندارم به نظرم کشور جالبی برای زندگی نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *