مهاجرت کاری برزیل

مهاجرت به برزیل از طریق کار

مهاجرت به برزیل از طریق کار

یکی از راه های قانونی برای اخذ اقامت برزیل، مهاجرت به برزیل از طریق کار در این کشور آمریکایی می باشد که امروزه در حال توسعه است. اما در ابتداء برای متقاضیان ورود به بازار کار برزیل ویزای کار موقتی یا VITEM V visa با اعتبار 2 ساله صادر شده که در نهایت پس از 2 سال آنها می توانند برای اخذ ویزای کار دائم اقدام نمایند. لازم به ذکر است که از شرایط اصلی اخذ این ویزا داشتن سابقه کاری و مدرک دانشگاهی معتبر می باشد. همچنین فرآیند اخذ ویزای کار برزیل نیز توسط کارفرمای برزیلی شروع شده و به اخذ تاییدیه مجوز کار از وزارت کار برزیل و در ادامه صدور ویزا توسط سفارت این کشور منجر می گردد.

در سال های اخیر به دلیل رشد اقتصادی سریع برزیل، این کشور مورد توجه متقاضیان خارجی قرار گرفته است. شرایط کار در برزیل برای همه کارگران خارجی یکسان نیست. بسیاری از این مهاجران به دلیل شرایط کاری سخت حتی زودتر از موعد پیش بینی به کشور آن ها و یا مقصد خارجی دیگری مهاجرت می کنند. تجربه نشان می دهد که تنها گروه موفق در بین این مهاجران متخصصان رشته های مهندسی، IT، مدیریت و امور مالی می باشد. در همین راستا، نگارش کنونی توسط کارشناسان زبده موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جهت آگاهی بخشی به هموطنان علاقه مند و متقاضیان محترم جهت اخذ مهاجرت کاری به برزیل و اخذ ویزای کار این کشور تحریر شده است.

 • شرایط کار در برزیل چیست؟
 • بهترین مشاغل موجود در بازار کار برزیل کدامند؟
 • مسیرهای رسیدن به کار در برزیل کدامند؟
 • مزایای کار در برزیل چیست؟

سوالاتی پیرامون مهاجرت به برزیل از طریق کار

با توجه به اهمیت موضوع مهاجرت کاری به برزیل، سوالات متداولی توسط متقاضیان مطرح می شود که در این بخش به آنها پاسخ داده می شود:

 • شرط اصلی اخذ ویزای کار در کشور برزیل چیست؟ داشتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای برزیلی شرط اولیه و اصلی برای درخواست ویزای کار برزیل محسوب می شود.
 • شرط اصل تناسب جهت کار در کشور برزیل به چه معنا است؟ دولت برزیل قانونی موسوم به قانون اصل تناسب را اجرا می کند که به موجب آن حقوق پرداختی به کارگران برزیلی می بایست بیش از دو برابر حقوق پرداختی به کارگران خارجی باشد.
 • مدت اعتبار ویزای کار برزیل چند سال می باشد؟ مدت اعتبار این ویزا حداکثر تا 2 سال بوده و امکان تبدیل آن به ویزای کاری دائمی پس از 2 سال نیز وجود دارد.
 • هزینه ویزای کار برزیل برای ایرانیان در سال 2022 به چه میزانی است؟ هزینه اخذ این ویزا بسته به ملیت هر متقاضی متفاوت است. هزینه این ویزا برای متقاضیان ایرانی در حدود $80 (دلار) می باشد.

روش های مهاجرت به برزیل

برزیل کشوری جذاب و دیدنی برای گردشگران خارجی و مقصد مهاجرتی مناسب برای سرمایه گذاران و کارگران خارجی است. این کشور پرتغالی زبان بزرگترین کشور قاره آمریکای جنوبی نیز محسوب می شود. از لحاظ اقتصادی نیز اقتصاد برزیل یکی از بزرگترین اقتصادهای قاره آمریکای جنوبی و حتی جهان محسوب می شود. بی دلیل نیست که برزیل از لحاظ سرانه تولید ناخالص داخلی (GDP) در رده هشتم دنیا قرار دارد. انواع صنایع مختلف همانند صنایع گردشگری، تولیدات کشاورزی، صنعت فناوری IT، معدن و اکتشاف، خودروسازی، صنایع شیمیایی و غیره از جمله صنایع برتر و پیشگام برزیل محسوب می شود.

به دلیل همین جذابیت های گردشگری و اقتصادی است که همه ساله کشور برزیل به عنوان مقصد مهاجرتی عمده ای برای مهاجران خارجی محسوب می شود. این مهاجران روش های مختلفی برای مهاجرت و اخذ اقامت برزیل در پیش دارند. روش هایی همچون مهاجرت به برزیل از طریق کار، سرمایه گذاری، تحصیل و غیره که منجر به اخذ ویزای مربوطه می گردد. در جدول زیر انواع ویزاهای برزیل در سال 2022 را مشاهده می نمائید:

انواع ویزای برزیل 2022 توضیحات
ویزای توریستی معتبر تا 10 سال با ورودهای چندگانه مستلزم تهیه پاسپورت و کپی از برنامه سفر
بیزینس ویزا معتبر تا 10 سال اما مستلزم داشتن دعوت نامه شرکتی به زبان پرتغالی
ویزای سرمایه گذار معتبر تا 2 سال با سرمایه گذاری حداقل R$150,000 (رئال) در یک شرکت یا خرید ملک
ویزای دانشجویی مستلزم داشتن نامه پذیرش دانشگاهی و معتبر تا 3 ماه
ویزای کاری معتبر تا 2 سال و مستلزم داشتن قرارداد کاری و نیز گواهی عدم سوء پیشینه

معرفی روش مهاجرت به برزیل از طریق کار

معرفی روش مهاجرت به برزیل از طریق کار

همانطور که در مطالب فوق نیز بیان گردید، یکی از روش های آسان و قانونی برای اخذ اقامت برزیل توسط مهاجرت به برزیل از طریق کار می باشد. بر اساس قوانین مهاجرتی برزیل، کارگران خارجی برای کار در این کشور نیازمند اخذ ویزای کاری برزیل هستند. بر این اساس، ویزای کار برزیل حتما بایستی با اسپانسری یک کارفرمای برزیلی اخذ شود. اما قبل از بررسی شرایط و جزئیات فرآیند اخذ ویزای کار برزیل بایستی با سازمان های ناظر بر مهاجرت کاری به برزیل آشنا شد.

در برزیل دو سازمان یا نهاد ناظر بر امر مهاجرت وجود دارد. یکی از این سازمان ها شورای ملی مهاجرت (Conselho Nacional de Imigração) می باشد که بر کلیه امور مهاجرتی نظارت داشته و هماهنگ کننده امور می باشد. سازمان دیگر، سازمان هماهنگی عمومی مهاجرت (Coordenação de Imigração do Ministério de Trabalho) از زیر مجموعه وزارت کار برزیل می باشد که وظیفه آن دریافت، بررسی و تایید درخواست های مجوز کار برای کارگران خارجی می باشد.

شرایط مهاجرت به برزیل از طریق کار

متداولترین ویزای کاری برزیل ویزای موقتی VITEM V می باشد. ویزای مذکور معمولا برای شهروندان خارجی صادر می شود که تحت یک قرارداد کاری با شرکت برزیلی کمک فنی، مهارت های تحقیقاتی و یا خدمات حرفه ای ارائه می دهند. ویزای VITEM V همچنین مستلزم تایید مجوز کار توسط وزارت کار برزیل می باشد. اما جهت کسب صلاحیت برای اخذ این ویزا، متقاضیان بایستی اثبات کنند که آنها یکی از شرایط ذیل را دارند:

 • 2 سال سابقه کاری مربوطه در رشته تخصصی و حداقل9 سال تحصیل (تا سطح مدرسه)
 • مدرک دانشگاهی یا آکادمیک و 1 سال سابقه کاری مربوطه
 • اما درباره متقاضیان دارای مدرک دکتری نیازی به داشتن سابقه کاری وجود ندارد

اما همانند هر پدیده مهاجرتی، مهاجرت به برزیل از طریق کار فرآیندی چند مرحله ای است که در نهایت منجر به اخذ ویزای کار برزیل می شود. شما در نمودار زیر می توانید با مراحل این پروسه مهاجرتی در سال 2022 آشنا شوید:

نمودار مراحل مهاجرت به برزیل از طریق کار

مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری برزیل

پس از اطلاع در خصوص شرایط و مراحل اخذ ویزای کاری برزیل، اکنون نوبت اطلاع از مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا می باشد. وزارت کار برزیل تنها مرجع قانونی شناخته شده در این کشور محسوب می شود که به درخواست های ویزای کار رسیدگی می کند. بنابراین، مطابق راهنمای روش مهاجرت به برزیل از طریق کار صادره توسط این وزارتخانه انواع مدارک لازم جهت دریافت این ویزا به تفکیک شرکت (کارفرما) و کارگر خارجی عبارتند از:

مدارک لازم برای کارگر خارجی مدارک لازم برای شرکت کارفرما
اطلاعاتی راجع به آدرس محل کار فرم درخواست مجوز کار
کپی برابر اصل پاسپورت فرم متقاضی و داوطلب
مدرک تحصیلی و نیز گواهی سابقه کار حرفه ای (توصیه نامه ها، کارنامه تحصیلی، رزومه یا CV و غیره) مدارک معتبر شرکت ثبت شده در اتاق بازرگانی یا اداره ثبت مدنی عمومی برزیل
فرم درخواست ویزای کار قرارداد کار برای حداکثر دوره زمانی 2 ساله (امضاء شده توسط طرفین قرارداد)
گواهی های سلامت پزشکی و عدم سوء پیشینه کپی آگهی پست شغلی مورد نظر در روزنامه های محلی
رسید پرداخت هزینه ویزا رسید پرداخت هزینه صدور مجوز کار

مهاجرت به برزیل از طریق کار مزایا و معایب خاصی دارد که متقاضیان قبل از هر اقدامی می بایست بدان توجه نمایند تا با یک تصمیم گیری آگاهانه ای مقصد مهاجرتی خود را انتخاب نمایند. هموطنان عزیز برای اطلاع از این مزایا و معایب و همچنین اطلاع از آخرین قوانین و شرایط مهاجرت به برزیل می توانند با مشاورین و کارشناسان امر در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *