مهاجرت به کشور ترکیه

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه 2023 فرصتی ایده آل در خصوص اخذ اقامت و تابعیت می باشد و سالانه درصد قابل توجهی از افراد تمایل به مهاجرت به ترکیه را دارند. این روزه روند مهاجرت به ترکیه همچنان متنوع و با الگوهای جهانی کار، تحصیل، سرمایه گذاری و ازدواج و پناهندگی صورت می گیرد. اشخاص متقاضی از ایران، ارمنستان، گرجستان و آذربایجان بیشترین میزان مهاجران را در این کشور تشکیل می دهند. آمار بیکاری سال 2023 ترکیه حدود 10.1% گزارش شده اما کسانی که به زبان ترکی استانبولی آشنایی دارند می توانند راحت تر شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به کشور ترکیه در سال 2023 ارائه شده است.

ترکیه یکی از کشورهای توریستی و پرجاذبه می باشد که هر ساله افراد زیادی با هدف تحصیل و همچنین کار اقدام به مهاجرت به ترکیه می کنند. ترکیه کشوری کوهستانی است که در جنوب شرقی اروپا و جنوب غربی آسیا واقع شده است که این کشور توانسته دو قاره آسیا و اروپا را به هم متصل نماید. از جمله کشورهای همسایه ترکیه می توان به ایران، بلغارستان، گرجستان، سوریه، یونان، ارمنستان، عراق اشاره نمود. اقتصاد در ترکیه بر پایه تجارت از طریق دریا و کشتیرانی می باشد که از عوامل تاثیر گذار در رونق این کشور محسوب می گردد.

 • مسیر مهاجرت به ترکیه چیست؟
 • شرایط پناهندگی در ترکیه چیست؟
 • آیا می توان بدون پاسپورت به ترکیه مهاجرت کرد؟
 • هزینه مهاجرت به ترکیه چقدر است؟

مهاجرت به ترکیه بدون وکیل مهاجرت

اصولا مقوله مهاجرت یک موضوع حقوقی است و متقاضیان در این مسیر با یک پروسه حقوقی سرو کار خواهند داشت. از تکمیل فرم درخواست تا انجام مصاحبه و همه و همه نیازمند اخذ مشاوره از یک وکیل خبره خواهد بود. علاوه بر این مشاوره با یک وکیل کار کشته به آنها امکان صرفه جویی در وقت و هزینه اشان را هم می دهد. و بنابراین در یک کلام آنها از این طریق می توانند به راحتی و بدون سختی خاصی شانس دریافت ویزای مهاجرتی ترکیه را افزایش دهند.

دلایل ریجکتی ویزای ترکیه

شرایط اخذ ویزای کشور ترکیه در سال 2023

گذرنامه معتبر با حداقل اعتبار 90 روزه از جمله موارد حائز اهمیت در خصوص مهاجرت به ترکیه می باشد. چنانچه 6 ماه از به پایان رسیدن انقضای گذرنامه متقاضی باقی مانده باشد، بایستی قبل از اقدام به اخذ ویزای ترکیه و مهاجرت به ترکیه جهت تمدید گذرنامه خود اقدام کنند. ویزای کشور ترکیه ارتباط مستقیمی با کشو مبدا دارد.

کشورهایی که موافقت نامه ای مشمول بر اخذ ویزا امضا کرده باشند، اجازه سفر به کشور ترکیه را برای مدت 3 ماه و بدون احتیاج و نیاز به ویزای ترکیه دارند. اتباع کشورهایی که موافقت نامه اخذ ویزا را دریافت نکرده اند، ملزم می باشند که برای ورود به ترکیه و دریافت ویزا، هزینه بابت اخذ ویزا پرداخت کنند. هزینه های مربوط به اخذ ویزا در وب سایت سفارت خانه ترکیه قید شده است. مدت زمان اعتبار ویزای ترکیه بسته به طرق مهاجرتی به این کشور دارد که با توجه به درخواست پردازش ویزا نیز متفاوت است. در سال 2023 مجوز اقامت اشخاص در ترکیه به طور میانگین 3 ماه، 6 ماه الی 5 سال است که ارتباط مستقیمی با نوع طرق مهاجرت به این کشور دارد.

اینفوگرافیک مهاجرت به ترکیه

ویزای 3 و 6 ماهه جهت مهاجرت به ترکیه

طبق توافق فی ما بین دولت ایران و ترکیه در سال های گذشته، شهروندان ایرانی نیز می توانند بدون اخذ ویزا به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند. از مواردی که در این باب می بایست مورد توجه قرار گیرد اعتبار پاسپورت متقاضی به میزان حداقل 6 ماه می باشد. علاوه بر این شهروندان کشورهای زیر نیز می توانند بدون اخذ ویزا، وارد کشور ترکیه شوند که عبارتند از:

 • آلمان
 • بلژیک
 • فرانسه
 • گرجستان
 • هلند
 • ایتالیا
 • اسپانیا
 • سوئیس
 • قبرس
 • لیختن اشتاین
 • لوکزامبورگ
 • مالت
 • اوکراین
 • پرتغال
 • یونان

ویزای 6 ماهه در ترکیه نیز همانند ویزای 3 ماه ترکیه هیچ گونه حق تجارت و تحصیل به افراد داده نمی شود. تنها تفاوت اقامت 6 ماهه با اقامت 3 ماهه دفترچه اقامت است. مدت زمانی که لازم است تا این دفترچه به دست افراد برسد، به طور میانگین حدودا 15 روز می باشد که این دفترچه بیان کننده اجازه اقامت فرد در 6 ماه می باشد. اشخاصی که اقامت 6 ماهه توریستی را دارند از هر گونه تجارت، تحصیل و کار محروم هستند، اما اشخاص نیز می توانند برای خرید ملک و حتی اقدام کنند. با خرید ملک در ترکیه اشخاص متقاضی نیز می توانند اقامت یک ساله این کشور را دریافت کنید.

مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه

در هر کشوری مزیت ها و معایب بسیار زیادی وجود دارد که می تواند افراد را مجاب کند که آن کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کرده یا این که از آن دوری کنند. درون ترکیه نیز شرایط مشابهی وجود دارد و علاقمندان به زندگی در این کشور باید در نظر داشته باشند که کفه مزایا برای آن ها سنگینی می کند یا کفه معایب. در چنین شرایطی است که هر فرد می تواند با توجه به شرایط خود، انتخاب کند که آیا ترکیه مقصد مناسبی برای مهاجرت به حساب می آید یا خیر. در تصویر زیر می توان برخی از مهم ترین مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه را مشاهده کرد.

مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

این راه مهاجرتی مخصوص کارآفرینانی است که ایده و طرح کسب و کاری خوبی داشته اما سرمایه آنها برای اینکار کمی پایین است. این دسته از افراد می توانند با مطالعه شرایط و ضوابط تشکیل شرکت و راه اندازی بیزینس در ترکیه قدم در این راه مهاجرتی بگذارند. اول از همه نیز بایستی با انواع ساختار شرکت در ترکیه و شرایط ثبت آنها (مدارک لازم، هزینه ثبت، سرمایه حداقل و غیره) آشنا شوند. بر این اساس، انواع رایج شرکت برای ثبت و راه اندازی در ترکیه عبارتند از:

 • شرکت با مسئولیت محدود (LLC)
 • شرکت تابعه
 • نمایندگی
 • شرکت منطقه آزاد

انتخاب نام مناسب برای شرکت، ارائه بیزینس پلن، افتتاح حساب بانکی در ترکیه، اخذ شماره مالیاتی و VAT از جمله اقدامات لازم برای ثبت شرکت در ترکیه می باشد. اما حداقل سرمایه لازم برای ثبت هریک ار شرکت های فوق در ترکیه 2023 عبارتند از:

مقایسه سرمایه لازم برای ثبت شرکت در ترکیه

تولد و ازدواج در ترکیه

قانون تابعیت مضاعف ترکیه برای اشخاص خارجی از جمله امتیازات این کشور در خصوص سیستم اعطای تابعیت می باشد که طبق این قانون فرزندی که از پدر و مادر خارجی نیز متولد شود، می تواند اقامت و تابعیت کشور ترکیه را اخذ نماید. ازدواج با شهروند ترکیه از سایر راه های اخذ اقامت ترکیه محسوب می گردد. در این طریق زوجین می بایست ازدواج واقعی در ترکیه را اثبات نمایند که در ابتدا به فرد اقامت 3 تا 5 ساله اعطا می گردد که پس از اتمام آن اشخاص نیز می توانند برای پاسپورت ترکیه درخواست دهند.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل در ترکیه یکی از برترین راه های اخذ اقامت این کشور محسوب می گردد که مورد استقبال افراد زیادی در خصوص تحصیل در رشته های پزشکی و فنی و مهندسی در دانشگاه های مورد تائید ایران قرار گرفته است. در حال حاضر 117000 دانشجوی بین المللی در کشور ترکیه نیز مشغول به تحصیل می باشند که اشخاص متقاضی نیز می توانند از امتیاز کار حین تحصیل در ترکیه نیز برخودار شوند. تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد که افراد می توانند با اخذ پذیرش در این دوره ها نسبت به مهاجرت تحصیلی به ترکیه اقدام نماید. با توجه به سهولت دریافت ویزای تحصیلی ترکیه، اعزام دانشجو به ترکیه رواج بسیاری یافته است.

متقاضیان مهاجرت به ترکیه بعد از فارغ التحصیلی در کشور ترکیه، در طی مدت زمان کوتاهی که در اختیار دارند، می توانند در صورت تمایل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری، سرمایه گذاری، کار آفرینی و غیره تبدیل کنند تا بتوانند اقامت دائم کشور ترکیه را کسب کنند. نمودار زیر نشانگر برترین دانشگاه های کشور ترکیه در سال 2023 بنابر امتیاز جهانی آنها است:

برترین دانشگاه های ترکیه

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی ترکیه

اما از موضوعات مهمی که قبل از انتخاب رشته و دانشگاه و اخذ ویزای دانشجویی ترکیه 2023 می بایست بدان توجه داشت، آینده کاری آن رشته می باشد. و این بدان معناست که بازار کاری رشته دلخواهتان در ترکیه و یا میزان درآمد زایی آن در آینده به چه صورتی خواهد بود. در این مورد بایستی بدانید که بر طبق گزارش آژانس های آمار ترکیه و نیز شرکت های استخدام نیرو، متوسط درآمد ماهانه کارگران در ترکیه 2023  در حدود 10000 لیره یا معادل $675 (دلار) می باشد. بر این اساس نیز میانگین درآمد ماهانه برخی مشاغل در ترکیه از این قرار است:

متوسط درآمد ماهانه برخی مشاغل در ترکیه

ایرانیان برای ورود به ترکیه نیاز به داشتن ویزا ندارند و تا سه ماه می توانند در این کشور اقامت داشته باشند. منتهی در صورتی که بخواهند در ترکیه کار یا تحصیل کنند لازم است ویزا اخذ کنند چه کمتر از سه ماه چه برای مدت طولانی تر. البته این کشور برای صدور ویزا سختگیر نیست و حتی ویزای همراه نیز برای دانشجو صادر می کند. مدارک مورد نیاز سفارت متعددند اما مهم ترین مدارکی که سفارت ترکیه لازم دارد عبارت هستند از:

مدارک توضیحات
نامه پذیرش مدرسه، کالج یا دانشگاه پس از ثبت نام قطعی ایمیلی برای فرد ارسال می شود
کپی برابر اصل پاسپورت پاسپورت فرد حداقل 1 سال اعتبار داشته باشد
گواهی تمکن مالی نامه بانک
گواهی عدم سوء پیشینه کیفری ترجمه رسمی آن مورد نیاز است
رزرو هتل٬ خوابگاه یا اجاره منزل مدرکی که نشان دهد فرد محلی برای اقامت در ترکیه دارد

هزینه تحصیل در ترکیه

ترکیه یکی از کم هزینه ترین مقاصد تحصیلی است خصوصا برای کسانی که بخواهند به زبان ترکی استانبولی تحصیل کنند. متوسط شهریه دانشگاه های ترکیه در سال 2022-2023 برای رشته هایی که به زبان ترکی استانبولی ارائه می شوند سالیانه 240$ تا 750$ (دلار آمریکا) می باشد. در حالی که متوسط شهریه ای که دانشجویان برای تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی باید پرداخت نمایند سالیانه بین 600$ تا 1500$ (دلار آمریکا) می باشد. البته ذکر این نکته ضروری است که کسانی که قصد داشته باشند اقامت خود را در ترکیه تمدید کنند باید شغلی پیدا کنند که لازمه آن تسلط به زبان ترکی استانبولی است. در نمودار ذیل نرخ بیکاری حال حاضر و پیش بینی سال 2024 بیان شده است:

 

تحولات نرخ بیکاری در ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک در ترکیه روندی نسبتا ساده ای دارد. افرادی که در ترکیه ملکی خریداری می کنند، می توانند اقامت یکساله خود را تا 5 سال تمدید کنند. جهت اطلاع از شرایط اخذ اقامت توسط خرید ملک در ترکیه جدول زیر تهیه شده:

پارامتر شرح
حداقل سرمایه گذاری €223025 (یورو)
اعتبار اولیه ویزای اقامت یکساله (تمدید هر 2 سال یکبار)
شرط اصلی داشتن سند خانه یا TAPU
حداقل پس انداز بانکی در حدود 500$ (دلار آمریکا) برای اقامت یکماهه در آنتالیا و 1000$ (دلار آمریکا) برای مناطق دیگر ترکیه

با قوانین کار در ترکیه آشنا شو

یکی از عواملی که در باب مهاجرت از طریق کار باید مدنظر قرار داد نرخ بیکاری میباشد. طبق آخرین گزارشی که در سال 2023 اخذ شده است میزان نرخ بیکاری ترکیه 10.1% است. همین میزان نرخ گواهی دال بر نرخ بیکاری بالا در این کشور حتی برای شهروندان می باشد. ارائه نامه کاری یا پیشنهاد کاری از جمله عوامل حائز اهمیت در خصوص مهاجرت از طریق کار می باشد که اشخاص خارجی نباید از آن چشم پوشی کنند. در حال حاضر شانس یافت کار در ترکیه برای متخصصان بیشتر از سایرین است. با این توضیح، شرایط ویزای کار ترکیه در سال 2023 بدین شرح است:

پارامتر شرح
عنوان ترکی ویزای کار Çalışma Izini
شرط اخذ ویزا داشتن پیشنهاد کاری
مرجع رسیدگی و صدور وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه (MLSS)
مرجع درخواست ویزا از خارج و داخل ترکیه سفارت ترکیه و اداره پلیس محلی
مدت اعتبار یکساله با قابلیت تمدید مجدد
هزینه درخواست $1000 (دلار)
مسئول درخواست ویزا کارفرمای ترک

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک و کار

شرایط مهاجرت به ترکیه در سال 2023

مهاجرت به ترکیه در سال 2023 از قوانین مختص به خود برخوردار می باشد که اشخاص متقاضی می بایست به آگاهی کامل از قوانین مهاجرت به ترکیه نسبت به این امر اقدام داشته باشند. از جمله شرایط مهاجرت به ترکیه عبارتند از:

 • ارائه گذرنامه با حداقل 60 روز اعتبار
 • ارائه دو قطعه عکس
 • تکمیل نمودن فرم مربوط به مهاجرت به کشور ترکیه
 • ارائه دعوت نامه یا نامه جهت دعوت به کار
 • بیمه درمانی
 • ارائه بلیط رفت و برگشت و اثبات این که نشان دهد این اشخاص هزینه خرید بلیط برگشت را دارند.
 • ارائه مدارکی دال بر پوشش هزینه های زندگی در ترکیه

میزان هزینه های زندگی در ترکیه

مهاجرت به ترکیه برای کار

یکی از راه های مهاجرت به ترکیه از مسیر کار در این کشور می گذرد و افراد زیادی تمایل دارند تا در این مسیر گام بردارند. باید به این نکته اشاره داشت که ترکیه استانداردهای عالی برای کار را در اختیار ندارد ولی همچنان بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند تا بتوانند کیفیت زندگی خود در این کشور را ارتقا دهند.

در شرایط کنونی نرخ بالای تورم در ترکیه سبب  شده تا این کشور به یکی از کشورهایی تبدیل شود که تمایل برای مهاجرت به آن به حداقل مقدار خود برسد. دولت ترکیه نیز قوانینی را به ثبت رسانده است که به موجب آن ها، استخدام نیروی کار خارجی چندان ساده نیست و بسیاری از کارفرمایان تمایلی به استخدام نیروی کارخارجی در این کشور ندارند و به همین دلیل از شهروندان ترک برای استخدام استقبال بیشتری می کنند.

بررسی تحولات نرخ تورم در ترکیه به درصد

زندگی در ترکیه

بسیاری از افراد به دنبال آن هستند که آگاه شوند که زندگی در ترکیه چگونه می تواند شرایط زندگی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. فرهنگ ترکیه به نوعی است که می توان آن را به ایران نزدیک دانست و تفاوت های عمده ای در بین دو کشور دیده نمی شود اگرچه خرده فرهنگ ها کاملا متفاوت است. آهنگ زبان ترکیه نیز به گونه ای است که بسیاری از ایرانیان در بازه زمانی کوتاهی این امکان را خواهند داشت که به این زبان تسلط پیدا کنند. عادت های غذایی مردم ترکیه نیز به ایرانی ها شباهت های زیادی دارد. در سوی دیگر باید به این نکته توجه داشت شاخص های کیفیت زندگی در ترکیه به نسبت ایران بسیار مناسب است.

شاخص های کیفیت زندگی در ترکیه به شرح زیر است:

بررسی شاخص های کیفیت زندگی در ترکیه

آنچه تصویر فوق نشان می دهد، همپوشانی اکثر شاخص های زندگی در 3 شهر آنکارا، ازمیر و استانبول است.

تجربه مهاجرت به ترکیه

آنچه که می تواند به بسیاری از افراد کمک کند تا انتخاب شایسته ای در رابطه با مهاجرت به کشوری دیگر داشته باشند آن است که تجربیات دیگران در این رابطه را مورد بررسی قرار دهند. باید در نظر داشت که شرایط زندگی در ترکیه به گونه ای است که بسیاری از افراد پس از مراجعه به این کشور و زندگی موقت، تصمیم می گیرند که این کشور را به مقصد کشورهای دیگر ترک کنند. شاید بتوان گفت که مهاجرت به آلمان رایج ترین نوع مهاجرت پس از زندگی در ترکیه است. در چنین شرایطی می توان گفت که ترکیه یک پل مستقیم برای ورود به کشورهای برتر جهان است و مکانی نیست که بتوان از آن به عنوان مقصد نهایی یاد کرد.

شاخص کیفیت زندگی در این کشور گواهی بر این ادعا است.

شاخص کیفیت زندگی در کشورهای مختلف جهان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله فوق اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به کشور ترکیه در سال 2023 ارائه کرده است. البته بهترین طرق مهاجرت از طریق تحصیل در ترکیه می باشد که از دردسر کمتری نیز برخوردار است. مهاجرت به ترکیه ارتباط مستقیمی با بازار کار این کشور در خصوص اخذ اقامت دارد که همان طور که ذکر شد این کشور از نرخ بالای بیکاری نیز برخودار می باشد که نباید از آن چشم پوشی کرد.

سوالات پرتکرار در خصوص مهاجرت به ترکیه

متقاضیان مهاجرت به ترکیه در سال 2023 سوالات زیر را مطرح می کنند:

 • اگر انقضای گذرنامه برای سفر به ترکیه نزدیک باشد چه اقدامی باید انجام شود؟ چنانچه 6 ماه از به پایان رسیدن انقضای گذرنامه متقاضی باقی مانده باشد، بایستی قبل از اقدام به اخذ ویزا و مهاجرت به ترکیه جهت تمدید گذرنامه خود اقدام کنند.
 • با خرید ملک در ترکیه چه اقامتی اعطا می شود؟ خرید ملک در این کشور اقامت یکساله اعطا میشود.
 • با خرید ملک 250 هزار دلاری برای فرد چه اقامتی صادر می شود؟ با خرید ملکی با این مبلغ به شرط رعایت نکات مورد نیاز به وی پاسپورت اعطا می شود.
 • بیشترین روش مهاجرت به ترکیه چیست؟ مهاجرت تجصیلی به ترکیه، متداول ترین روش مهاجرت به این کشور است.
 • در خصوص مهاجرت به ترکیه از طریق کار چه شرایطی وجود دارد؟ ارائه نامه کاری یا پیشنهاد کاری از جمله عوامل حائز اهمیت در خصوص مهاجرت از طریق کار می باشد که اشخاص خارجی نباید از آن چشم پوشی کنند.
4.9/5 - (45 امتیاز)

54 دیدگاه برای “مهاجرت به ترکیه

 1. مریم گفت:

  سلام من دانشجوی مدیریت بازرگانی هستم
  ترم ۳ واسه اقامت در ترکیه و تحصیل دانشگاه دولتی میشه ادامه بدم ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   ادامه نمیشه داد باید از اول شروع کنید

 2. ابراهیمی گفت:

  سلام
  ببخشید با ۱۰ میلیون لیر در استانبول چه سرمایه گذاری میتونم بکنم که درآمد خوبی داشته باشه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در این رابطه باید با مشاورین ما تماس بگیرید تا رزومه شما رو بررسی کنند و بهترین ها رو به شما پیشنهاد بدند

 3. حامد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  بنده که ترک تحصیل کردم و دیپلم ندارم میتونم با خرید ملک در ترکیه و خلاصه فقط با پول حالا هرچقدر باشه
  برای همیشه به ترکیه مهاجرت کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله محدودیتی نداره
   مقاله خرید ملک در ترکیه رو مطالعه کنید. در این زمینه می تونید با مشاورین ما هم تماس بگیرید تا شما رو بیشتر راهنمایی کنند.

   1. حامد گفت:

    سپاس از شما

    1. امیر جلالی گفت:

     آرزوی بهترین ها برای شما

 4. نگارصمیمی گفت:

  سلام بنده مربی دفاع شخصی هستم و دانشجوی رشته حقوق میخواستم بدونم ترکیه میتونم مربیگری رو ادامه بدم ؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که بتونید یک کارفرما رو مجاب کنید که در این کشور به شما کار بده بله

 5. اکبر گفت:

  ببخشید ترکیه کشور خوبیه برای زندگی؟… کدوم شهر بهتره؟؟…

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   من در رابطه با شرایط شما آشنایی ندارم و نمی تونم به جای شما تصمیم بگیرم.
   برای بسیاری از افراد ترکیه می تونه کشور مناسبی برای زندگی باشه

 6. مهدیه قربانی گفت:

  سلام
  من لیسانس مهندسی عمران هستم
  24 سالمه
  تو زمینه نقاشی هم حرفه ای کار میکنم
  میخاستم ببینم امکان داره من بتونم ویزای تحصیلی توی رشته نقاشی برای مقطع لیسانس از یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه بگیرم؟؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله این امکان برای شما وجود داره.

 7. س گفت:

  سلام وقت بخیر. با مدرک فوق لیسانس شیمی و یک پایان نامه خوب ایا میتونم مهاجرت کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   از چه طریق قصد مهاجرت دارید؟

 8. ب گفت:

  سلام
  با توجه به اینکه پزشکان خارجی فقط اجازه کار در بخش خصوصی را دارند، اخذ ویزای کار برای پزشکان راحت است؟ با توجه به نرخ بیکاری بالا ولی در عین حال کمبود پزشک در ترکیه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   حضرت عالی به همه نکات اشاره کردید. متاسفانه ورود پزشکان به ترکیه بسیار سخت هست.

 9. Litox گفت:

  سلام من از یوتوب درآمد دارم و میخواستم بدونم با خرید ملک میتونم اقامت داعم بگیرم مدرک هم دیپلم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله مشکلی در این زمینه وجود نداره. می تونید با مشاورین ما در این رابطه در تماس باشید
   مطالعه مقاله خرید ملک در ترکیه هم به شما کمک خواهد کرد.

 10. محسن ستاری سراسکانرود گفت:

  سلام من 32 سالمه متاهل و دارای یک پسر 5 ساله هستم و آذری زبان هستم و کم و بیش از زبان ترکیه سردرمیارم ولی نمیتونم صحبت کنم و باید یاد بگیرم
  تحصبلات لیسانس کامپیوتر دارم کارم آزاده و پشتیبان یک شرکت ارائه دهنده کارتخوان بانکی هستم و در زمینه فروش کارتخوان و خودپرداز هم فعالیت می کنم
  خدمات کامپیوتری دارم و از کار و تعمیرات کامپیوتر هم سردرمیارم
  تقریبا در حدود یک میلیارد تومان میتونم سرمایه جور کنم و قصدم اینه که به ترکیه مهاجرت کنم ولی کلا نمی دونم چیکار باید بکنم و فقط اینو میدونم که میشه ملک خرید و تابعیت یک ساله گرفت…خوب بخوایم تابعیت کامل بگیریم چیکار کنیم؟ با رزومه شغلی که از خودم گفتم چیکار میتونم تو ترکیه انجام بدم که درآمد داشته باشم و دچار مشکل نشم؟ اگه لطف کنین یه راهنمایی اساسی انجام بدین ممنون میشم

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در ترکیه باید یا مستقیما برید با کارفرما صحبت کنید یا از اینجا دعوتنامه کاری دریافت کنید که احتمالش کمه

   1. Mohammadali گفت:

    سلام خسته نباشید میخواستم بدونم هزینه خرید خونه یا اجاره چقدره ؟؟؟من رشتم حسابداری کادانش هستم هچین درس خون نیستم ولی اگه بخوام ترکیه برم دانشگاه باید چیکار کنم؟؟؟باید ازمون بدم یا چی؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     هزینه خرید یا اجازه خانه توی ترکیه به عوامل مختلفی بستگی داره به همین دلیل توصیه می کنم مقاله های خرید ملک در ترکیه و هزینه زندگی در ترکیه رو مطالعه کنید.
     برای تحصیل در ترکیه در دانشگاه های دولتی باید در آزمون ورودی شرکت کنید.

 11. سید علی گفت:

  سلام من تو ایران 3تا استارتاپ موفق دارم، میخواستم مهاجرت کنم ترکیه و این استارتاپ هارو هم دفتر اصلیشون رو ببرم ترکیه و بعد از اون برم انگلیس یا آمریکا.
  از طریق ثبت شرکت چندوقته میتونم ترکیه پاسپورت ترکیه رو بگیرم و اینکه شرایط آوردن خانواده با خودم چطوریه؟ مقاله ای در این مورد دارین بخونم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله لطفا مقاله انواع ثبت شرکت در ترکیه رو مطالعه نمایید

 12. محمد گفت:

  سلام، من قصد مهاجرت به ترکیه رو دارم،شغل هم مکانیکی است، و‌توانایی اجاره خونه هم دارم، برای اقامت و زندگی در ترکیه چه شرایطی لازم است؟ چه کار هایی باید انجام بدم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفامقاله رو مطالعه کنید و در قدم اول با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما رو کامل راهنمایی کنن

 13. بهاره گفت:

  سلام
  من کارم داخل ایران اینترنتی هست و دورکاری از بابت کار مشکلی ندارم؟ و اینکه با مدرک پزشکی میشه اقامت گرفت؟
  و اینکه کلا به لحاظ حمایتی از معلولان چطور هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   ببینید الان با توضیحی که شما دادید من اصلا متوجه کار و شرایط شما نشدم
   شرایطتون رو دقیق تر و بهتر بفرمائید تا بتونم به درستی راهنماییتون کنم

 14. aminzandi گفت:

  سلام خسته نباشید 24سالمه فوق دیپلم رشته نقشه کشی معماری و الانم رنگکار مبلم برای اینکه بتونم مهاجرت کنم به ترکیه باید چکارایی انجام بدم و شرایطش چیه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر این مقاله رو تا انتها مطالعه کردید لطفا مقاله پیدا کردن کار در ترکیه

 15. شیرین گفت:

  سلام. من ۲۶سالمه و میخام مهاجرت کنم ب ترکیه ولی بابت کار و اقامت اطلاعات کافی ندارم. اونجا میتونم شغلی پیداکنم؟ لطفا راهنماییم کنین.

  1. داوری گفت:

   سلام
   ما اینجا هستیم تا شما رو راهنمایی کنیم بهتره که در ابتدا با مشاورین ما در این زمینه کامل صحبت نمایید
   با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 16. محمد گفت:

  با سلام
  من 17 سالمه و تریدر فارکس هستم. ماهانه حدود هزار دلار درامد دارم و زبان ترکی بلد نیستم(میخوام تحصیلم هم ادامه بدم رشته تجربی) ایا میتونم به ترکیه محاجرت کنم از طریق ویزای تحصیلی و اجاره ملک ؟
  اصلا با این درامد میشه ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله این امکان وجود داره و مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت
   با ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم

 17. نفیر گفت:

  سلام
  روزتون بخیر باشه
  من شغل آزاد دارم و تریدر هستم.
  درآمد دارم ماهیانه، یعنی هر جای دنیا برم با لب تاب و اینترنت میتونم کسب درآمد کنم.
  اما میخوام مهاجرت کنم و برم از ایران.
  میخواستم بدونم چطور میشه؟ مدرک هم فوق دیپلم هست.
  اونجا مستقر شم مشکل کاری ندارم

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا در ابتدا تماس بگیرید و بفرمائید که شرایطتون به چه صورته که بتونیم شما رو به درستی راهنمایی کنیم

 18. مهدی برقی گفت:

  سلام من مهدی هستم 18 ساله میخواستم بدونم اگ در ترکیه ملک نخرم اما بجاش اجاره کنم چقدر هزینه میبره
  آیا اگ در ترکیه ملک اجاره کنم میتونم ادامه تحصیل بدم و دانشگاه برم آیا بعد رفتن به دانشگاه میتونم کار کنم؟؟؟ اگ پاسخ بدین ممنونتون میشم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بابت کار و تحصیل در ترکیه مشکلی نخواهید داشت اما بهتره که از طریق تحصیلی اقدام کنید و بعد خونه رو در ترکیه اجاره کنید تا اقامت تحصیلی داشته باشبد و بابت تمدید اون خیالتون راحت باشه. در ضمن اجازه کار هم خواهید داشت

 19. رضا گفت:

  سلام شما خدمات افتتاح حساب بانکی هم انجام میدین؟ حالا زراعت… ایش... یا…

  1. داوری گفت:

   سلام
   ما تمام موارد مربوط به کشور ترکیه رو خدمات داریم
   لطفا برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

 20. امیر گفت:

  سلام
  ایا تو استان گلستان آموزشگاه زبان ترکی هست

  1. داوری گفت:

   سلام
   ما براتون دوره زبان رو در ترکیه پذیرش میگیریم

 21. نیما گفت:

  سلام من دیدلم فنی دارم ۵ سال سبقه کار دارم و یک سری نرم افزار مهندسی هم بلدم پیشنهاد شما چی هست ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار، رزومه شما باید کامل بررسی شه لطفا با ما تماس بگیرید

 22. ناصر گفت:

  سلام بنده در حدود 4الی5 میلیارد تومن دارایی دارم و از طرف دیگر حدود 18 سال سابقه کار حسابداری در سمت های مختلف دارم( در حال حاضر معاون مالی یک شرکت سرمایه گذاریه ستم) میخواستم بدونم برای اقامت و گرفتن تابعیت کشور ترکیه چه پیشنهادی برای بنده دارید ، من در فکر ایجاد یک رستوران در کشور ترکیه هستم ، ضمنا من متاهل 40 ساله و دارای سه فرزند هستم
  از نظر زبانی هم در سطح خوبی نمی باشم

  1. داوری گفت:

   سلام
   یکی از بهترین و سریع ترین روش ها مهاجرت از طریق خرید ملک خواهد بود

 23. امیرمحمد گفت:

  ببخشید من 18 سال دارم و دیپلم تجربی گرفتم میخوام اونجا برم دانشگاه
  من تعمیرات موبایل ام بلدم مدرک ام دارم مکو میخوام تو ترکیه هم تعمیرات انجام بدم هم درس بخونم
  کلا چقدر باید با خودم پول ببرم
  درضمن ترکی ام بلدم همون آذری

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای درس خوندن در ترکیه ابتدا بهتره که اط طریق تحصیل اقدام کنید و بعد در اونجا به کار برسید

 24. ریحانه گفت:

  سلام برای مهاجرت به ترکیه شما کدوم اموزشگاه زبان ترکی استانبولی را پیشنهاد می کنید ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر در ایران میخواین بخونید تفاوت خاصی ندارن و همه تقریبا در یک سطح هستن اما اگر بخواین در ترکیه بخونید از بهترین کالج های این کشور براتون پذیرش میگیریم

   1. علی گفت:

    سلام ، برای گرفتن تابعیت برای پسران باید حتما کارت پایان خدمت در اختیار باشه!!؟؟

    1. داوری گفت:

     سلام
     برای گرفتن ویزا نیاز به پایان خدمت یا معافیت از خدمت وجود داره اما برای تابعیت خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  +  18  =  22