مهاجرت

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه فرصتی ایده آل در خصوص اخذ اقامت و تابعیت است و سالانه درصد قابل توجهی از افراد تمایل به مهاجرت به ترکیه را دارند. این روزه روند مهاجرت به ترکیه همچنان متنوع و با الگوهای جهانی کار، تحصیل، سرمایه گذاری و ازدواج و پناهندگی صورت می گیرد. اشخاص متقاضی از ایران، ارمنستان، گرجستان و آذربایجان بیشترین میزان مهاجران را در این کشور تشکیل می دهند. در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به کشور ترکیه ارائه شده است.

ترکیه یکی از کشورهای توریستی و پرجاذبه است که هر ساله افراد زیادی با اهداف مختلف به آن سفر می کنند. ترکیه کشوری کوهستانی است که در جنوب شرقی اروپا و جنوب غربی آسیا واقع شده است که این کشور توانسته دو قاره آسیا و اروپا را به هم متصل نماید. از جمله کشورهای همسایه ترکیه می توان به ایران، بلغارستان، گرجستان، سوریه، یونان، ارمنستان، عراق اشاره نمود. اقتصاد در ترکیه بر پایه تجارت از طریق دریا و کشتیرانی است که از عوامل تاثیر گذار در رونق این کشور محسوب می گردد.

چگونه به ترکیه مهاجرت کنیم؟

دلایل زیادی در میان است که سبب محبوبیت ترکیه Turkiye در بین مهاجران خارجی شده است. چشم اندازهای زیبا و مکان های توریستی، آب و هوای بسیار ایده آل، هزینه زندگی مقرون به صرفه، مردمان خونگرم و مهمانواز از جمله این دلایل است. پس مهاجرت به ترکیه امری امکان پذیر بوده ولی مستلزم برداشتن چندین گام است. اولین گام برای مهاجرت به ترکیه درخواست ویزا از طریق سفارت ترکیه است. انتخاب نوع ویزا (کاری، تحصیلی و یا الحاق خانواده) نیز به هدف شما از سفر به ترکیه بستگی خواهد داشت. گام دوم انجام سفر به ترکیه است. اطلاعات بیشتد در باب قاچاقی رفتن به ترکیه را در محتوا لینک شده بخوانید.

بالاخره گام سوم و پایانی نیز اخذ مجوز اقامتی در طی 1 ماه پس از ورود به ترکیه است:

قدم به قدم مهاجرت به ترکیه

برای کار در ترکیه شما هم به ویزای کار و هم مجوز کاری ترکیه نیاز دارید. ویزا را خودتان از طریق سفارت ترکیه ولی مجوز کاری را کارفرما (اسپانسر ترک) از وزارت کار و تامین اجتماعی ترکیه (MLSS) درخواست می کند.


برای تحصیل در ترکیه شما نیازمند اخذ ویزای تحصیلی ترکیه هستید که اعتبار آن معمولا تا پایان دوره تحصیلی است. بالاخره برای مهاجرت به ترکیه از طریق الحاق خانواده نیز نیازمند درخواست ویزای خانوادگی بوده و پس از ورود به ترکیه نیز در عرض یکماه بایستی از نزدیکترین اداره مهاجرت محلی درخواست مجوز اقامت خانوادگی دهید.

اینفوگرافیک مهاجرت به ترکیه

شرایط رفتن به ترکیه

برای رفتن به ترکیه، بایستی ویزای ترکیه Turkey Visa را درخواست دهید. علاوه بر این اگر قصد شما از سفر به ترکیه اقامت بیش از 3 ماه در این کشور باشد در آن صورت شما بایستی مجوز اقامتی Residence permit را درخواست دهید.

شما برای رفتن به ترکیه می توانید یکی از روش های زیر را انتخاب بکنید:

مسیرهای مهاجرتی به ترکیه

لازم به ذکر است که فقط در صورت داشتن مجوز کاری معتبر است که شما نیازی به اخذ مجوز اقامت ترکیه نخواهید داشت. بسته به نوع ویزایی که دارید، هدف درخواست و نیز مدت اقامتتان در ترکیه شما باید یکی از انواع مجوزهای اقامتی زیر را انتخاب کنید:

 • مجوز اقامت کوتاه مدت: این مجوز اقامتی از متداولترین مجوزهای اقامتی صادره توسط دولت ترکیه است.که با اهداف مختلفی مثلا برای تحقیقات علمی، تاسیس بیزینس، شرکت در یک برنامه آموزشی فشرده، برای اهداع تحصیلی در قالب برنامه های انتقال دانشجو، اهداف توریستی، دریافت درمان پزشکی، شرکت در دوره های زبان ترکی و نیز برای شهروندان جمهوری قبرس شمالی صادر می شود.
 • مجوز اقامت خانوادگی: مجوزی که برای همسر و فرزندان خارجی شهروند ترکیه ای و یا اعضای خانواده فرد مقیم ترکیه صادر می شود.
 • مجوز اقامت دانشجویی: این مجوز اقامتی مخصوص دانش آموزان و دانشجویان خارجی است که در یکی از موسسات آموزشی ترکیه ثبت نام کرده اند.
 • مجوز اقامت بلند مدت: با این مجوز می توان به طور نامحدودی در ترکیه ماند و در واقع همان اقامت دائمی ترکیه است. در واقع از دو طریق زیر اخذ می شود:

شرایط دریافت اقامت بلند مدت ترکیه

برای مهاجرت به ترکیه چقدر پول لازم است؟

بودجه سفر به ترکیه بسته به نوع سفر و نیز مدت اقامتتان متفاوت است. از همین رو هزینه مهاجرت به ترکیه را می توان به دو دسته هزینه ای زیر تقسیم بندی کرد:

انواع هزینه های مهاجرت به ترکیه

ابتداء از هزینه یکباره مهاجرت به ترکیه و انواع آن سخن می گوییم. اولین هزینه یکباره مهاجرت به ترکیه مربوط به هزینه مسافرتی است که بسته به نوع سفر (با هواپیما، اتوبوس و یا خودرو شخصی) متفاوت است. دومین هزینه مربوط به هزینه زندگی در ترکیه است که یک رقم متوسط ثابتی است. سومین هزینه هم مربوط به هزینه درخواست ویزاست که در صورت سفر توریستی، ایرانیان معاف از ویزا تا 90 روز امکان سفر دارند. اما در صورت سفر کاری یا تحصیلی نیاز به اخذ ویزا و پرداخت هزینه آن ضروری است.

بر همین اساس نیز هزینه مهاجرت به ترکیه بر مبنای نوع مهاجرت کاملا متفاوت بوده و از قرار زیر است:

نوع مهاجرتهزینه سفر به پول ایران (در صورت سفر با هواپیما)هزینه ویزا ترکیه به پول ایرانمتوسط هزینه زندگی روزانه به پول ایران
مهاجرت تحصیلی به ترکیه11 الی 16 میلیون تومان2400000 تومان800000 تومان
مهاجرت کاری به ترکیه11 الی 16 میلیون تومانبا اعتبار یکساله 2250000 تومان1147650 تومان
مهاجرت توریستی به ترکیه11 الی 16 میلیون تومانبدون نیاز به ویزا1147650 تومان

اما هزینه اقامت در ترکیه شامل انواع آیتم های هزینه ای بصورت زیر بوده و متوسط ماهیانه آن برای هر نفر هم حدود TRY 18148 (لیر) معادل 44099640 تومان است.

مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه

کلا برای مهاجرت به ترکیه، افراد بسته به هدفی که دارند نیازمند اخذ ویزا و نیز مجوز اقامتی هستند. که شرایط و مدارک این دو مجوز با هم متفاوت بوده و از قرار زیر است:

مدارک لازم برای اخذ ویزای ترکیهمدارک لازم برای اخذ مجوز اقامت ترکیه
فرم درخواست ویزای ترکیهفرم درخواست مجوز اقامتی
عکس پاسپورتی جدید4 قطعه عکس بیومتریک
پاسپورت ملیاصل پاسپورت ملی
گواهی اسکان در ترکیهکپی برابر اصل پاسپورت
گواهی اثبات تمکن مالی به میزان EUR 50 (یورو) در روزگواهی اثبات تمکن مالی کافی در حدود EUR 500 (یورو) در ماه
بلیط سفربیمه سلامت
گواهی عدم سوء سابقهرسید پرداخت هزینه درخواست مجوز اقامت ترکیه
نامه پذیرش دانشگاه برای دانشجویان، دعوتنامه برای گردشگران، قرارداد کاری برای کارگران و نامه اسپانسری یا همان دعوتنامه برای اعضای خانواده

مهاجرت به ترکیه بدون وکیل مهاجرت

اصولا مقوله مهاجرت یک موضوع حقوقی است و متقاضیان در این مسیر با یک پروسه حقوقی سرو کار خواهند داشت. از تکمیل فرم درخواست تا انجام مصاحبه و همه و همه نیازمند اخذ مشاوره از یک وکیل خبره خواهد بود. علاوه بر این مشاوره با یک وکیل کار کشته به آنها امکان صرفه جویی در وقت و هزینه اشان را هم می دهد. بنابراین در یک کلام آنها از این طریق می توانند به راحتی و بدون سختی خاصی شانس دریافت ویزای مهاجرتی ترکیه را افزایش دهند.

کشورهایی که موافقت نامه ای مشمول بر اخذ ویزا امضا کرده باشند، اجازه سفر به کشور ترکیه را برای مدت 3 ماه و بدون احتیاج و نیاز به ویزای ترکیه دارند. اتباع کشورهایی که موافقت نامه اخذ ویزا را دریافت نکرده اند، ملزم می باشند که برای ورود به ترکیه و دریافت ویزا، هزینه بابت اخذ ویزا پرداخت کنند. هزینه های مربوط به اخذ ویزا در وب سایت سفارت خانه ترکیه قید شده است. مدت زمان اعتبار ویزای ترکیه بسته به طرق مهاجرتی به این کشور دارد که با توجه به درخواست پردازش ویزا نیز متفاوت است.

ویزای 3 و 6 ماهه جهت مهاجرت به ترکیه

طبق توافق فی ما بین دولت ایران و ترکیه در سال های گذشته، شهروندان ایرانی نیز می توانند بدون اخذ ویزا به مدت 90 روز در این کشور اقامت داشته باشند. از مواردی که در این باب می بایست مورد توجه قرار گیرد اعتبار پاسپورت متقاضی به میزان حداقل 6 ماه می باشد.

علاوه بر این شهروندان کشورهای زیر نیز می توانند بدون اخذ ویزا، وارد کشور ترکیه شوند که عبارتند از:

 • آلمان
 • بلژیک
 • فرانسه
 • گرجستان
 • هلند
 • ایتالیا
 • اسپانیا
 • سوئیس
 • قبرس
 • لیختن اشتاین
 • لوکزامبورگ
 • مالت
 • اوکراین
 • پرتغال
 • یونان

ویزای 6 ماهه در ترکیه نیز همانند ویزای 3 ماه ترکیه هیچ گونه حق تجارت و تحصیل به افراد داده نمی شود. تنها تفاوت اقامت 6 ماهه با اقامت 3 ماهه دفترچه اقامت است. مدت زمانی که لازم است تا این دفترچه به دست افراد برسد، به طور میانگین حدودا 15 روز می باشد که این دفترچه بیان کننده اجازه اقامت فرد در 6 ماه می باشد. اشخاصی که اقامت 6 ماهه توریستی را دارند از هر گونه تجارت، تحصیل و کار محروم هستند، اما اشخاص نیز می توانند برای خرید ملک و حتی اقدام کنند.

مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه

در هر کشوری مزیت ها و معایب بسیار زیادی وجود دارد که می تواند افراد را مجاب کند که آن کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب کرده یا این که از آن دوری کنند. درون ترکیه نیز شرایط مشابهی وجود دارد و علاقمندان به زندگی در این کشور باید در نظر داشته باشند که کفه مزایا برای آن ها سنگینی می کند یا کفه معایب. در چنین شرایطی است که هر فرد می تواند با توجه به شرایط خود، انتخاب کند که آیا ترکیه مقصد مناسبی برای مهاجرت به حساب می آید یا خیر.

در تصویر زیر می توان برخی از مهم ترین مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه را مشاهده کرد.

مزایا و معایب مهاجرت به ترکیه

 

همچنین از امتیازات مهم دیگر دریافت اقامت در کشور ترکیه این است که شهروندان خارجی که نیازمند شهروندی ترکیه نیستند می توانند با ویزای کار نامحدود مستقیما به ویزای اقامت بلندمدت ترکیه دست یابند که دیگر نیازی به تمدید ندارد. شهروندانی هم که شرایط شهروندی ترکیه را دارند می توانند از طریق درخواست تابعیت ترک به پاسپورت دوم خود در این کشور دست یافته و از مزایای آن برخوردار شوند.

برای مهاجرت به ترکیه چه مدارکی لازم است؟

یکی از مهم ترین سوالات  متقاضیان مهاجرت به کشور ترکیه از طریق مختلف این است که برای مهاجرت به ترکیه چه مدارکی لازم است؟ برای مهاجرت به ترکیه مدارک عمومی و خاصی لازم است. منظور از مدارک عمومی، مدارکی است که میان انواع مهاجران مشترک است مانند ویزا و یا پاسپورت و گذرنامه معتبر و منظور از مدارک خاص مدارکی است که برای مهاجرت تحصیلی و کاری و سرمایه گذاری لازم است. مثلا برای مهاجرت تحصیلی نامه پذیرش و برای مهاجرت کاری پیشنهاد شغلی و برای مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری اسناد و مدارکی که نشان دهنده سرمایه شما باشند نیاز است.

مهاجرت به ترکیه از طریق ثبت شرکت

این راه مهاجرتی مخصوص کارآفرینانی است که ایده و طرح کسب و کاری خوبی داشته اما سرمایه آنها برای اینکار کمی پایین است. این دسته از افراد می توانند با مطالعه شرایط و ضوابط تشکیل شرکت و راه اندازی بیزینس در ترکیه قدم در این راه مهاجرتی بگذارند. اول از همه نیز بایستی با انواع ساختار شرکت در ترکیه و شرایط ثبت آنها (مدارک لازم، هزینه ثبت، سرمایه حداقل و غیره) آشنا شوند.

بر این اساس، انواع رایج شرکت برای ثبت و راه اندازی در ترکیه عبارتند از:

 • شرکت با مسئولیت محدود (LLC)
 • شرکت تابعه
 • نمایندگی
 • شرکت منطقه آزاد

انتخاب نام مناسب برای شرکت، ارائه بیزینس پلن، افتتاح حساب بانکی در ترکیه، اخذ شماره مالیاتی و VAT از جمله اقدامات لازم برای ثبت شرکت در ترکیه می باشد. اما حداقل سرمایه لازم برای ثبت هریک ار شرکت های فوق در ترکیه عبارتند از:

مقایسه سرمایه لازم برای ثبت شرکت در ترکیه

مهاجرت از طریق تولد و ازدواج در ترکیه

قانون تابعیت مضاعف ترکیه برای اشخاص خارجی از جمله امتیازات این کشور در خصوص سیستم اعطای تابعیت می باشد که طبق این قانون فرزندی که از پدر و مادر خارجی نیز متولد شود، می تواند اقامت و تابعیت کشور ترکیه را اخذ نماید. ازدواج با شهروند ترکیه از سایر راه های اخذ اقامت ترکیه محسوب می گردد. در این طریق زوجین می بایست ازدواج واقعی در ترکیه را اثبات نمایند که در ابتدا به فرد اقامت 3 تا 5 ساله اعطا می گردد که پس از اتمام آن اشخاص نیز می توانند برای پاسپورت ترکیه درخواست دهند.

مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت از طریق تحصیل در ترکیه یکی از برترین راه های اخذ اقامت این کشور محسوب می گردد که مورد استقبال افراد زیادی در خصوص تحصیل در رشته های پزشکی و فنی و مهندسی در دانشگاه های مورد تائید ایران قرار گرفته است. در حال حاضر 117000 دانشجوی بین المللی در کشور ترکیه نیز مشغول به تحصیل می باشند که اشخاص متقاضی نیز می توانند از امتیاز کار حین تحصیل در ترکیه نیز برخودار شوند. تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه به دو زبان ترکی و انگلیسی می باشد که افراد می توانند با اخذ پذیرش در این دوره ها نسبت به مهاجرت تحصیلی به ترکیه اقدام نماید.

با توجه به سهولت دریافت ویزای تحصیلی ترکیه، اعزام دانشجو به ترکیه رواج بسیاری یافته است. متقاضیان مهاجرت به ترکیه بعد از فارغ التحصیلی در کشور ترکیه، در طی مدت زمان کوتاهی که در اختیار دارند، می توانند در صورت تمایل ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری، سرمایه گذاری، کار آفرینی و غیره تبدیل کنند تا بتوانند اقامت دائم کشور ترکیه را کسب کنند.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

افرادی که در ترکیه ملکی خریداری می کنند، می توانند اقامت یکساله خود را تا 5 سال تمدید کنند. جهت اطلاع از شرایط اخذ اقامت توسط خرید ملک در ترکیه جدول زیر تهیه شده:

پارامترشرح
حداقل سرمایه گذاری€223025 (یورو)
اعتبار اولیه ویزای اقامتیکساله (تمدید هر 2 سال یکبار)
شرط اصلیداشتن سند خانه یا TAPU
حداقل پس انداز بانکیدر حدود 500$ (دلار آمریکا) برای اقامت یکماهه در آنتالیا و 1000$ (دلار آمریکا) برای مناطق دیگر ترکیه

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک و کار

شرایط مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه از قوانین مختص به خود برخوردار می باشد که اشخاص متقاضی می بایست به آگاهی کامل از قوانین مهاجرت به ترکیه نسبت به این امر اقدام داشته باشند. از جمله شرایط مهاجرت به ترکیه عبارتند از:

 • ارائه گذرنامه با حداقل 60 روز اعتبار
 • ارائه دو قطعه عکس
 • تکمیل نمودن فرم مربوط به مهاجرت به کشور ترکیه
 • ارائه دعوت نامه یا نامه جهت دعوت به کار
 • بیمه درمانی
 • ارائه بلیط رفت و برگشت و اثبات این که نشان دهد این اشخاص هزینه خرید بلیط برگشت را دارند.
 • ارائه مدارکی دال بر پوشش هزینه های زندگی در ترکیه

میزان هزینه های زندگی در ترکیه

مهاجرت به ترکیه برای کار

یکی از راه های مهاجرت به ترکیه از مسیر کار در این کشور می گذرد و افراد زیادی تمایل دارند تا در این مسیر گام بردارند. باید به این نکته اشاره داشت که ترکیه استانداردهای عالی برای کار را در اختیار ندارد ولی همچنان بسیاری از افراد به دنبال آن هستند تا این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند تا بتوانند کیفیت زندگی خود در این کشور را ارتقا دهند.

در شرایط کنونی نرخ بالای تورم در ترکیه سبب  شده تا این کشور به یکی از کشورهایی تبدیل شود که تمایل برای مهاجرت به آن به حداقل مقدار خود برسد. دولت ترکیه نیز قوانینی را به ثبت رسانده است که به موجب آن ها، استخدام نیروی کار خارجی چندان ساده نیست و بسیاری از کارفرمایان تمایلی به استخدام نیروی کارخارجی در این کشور ندارند و به همین دلیل از شهروندان ترک برای استخدام استقبال بیشتری می کنند.

بررسی تحولات نرخ تورم در ترکیه به درصد

 

تجربه مهاجرت به ترکیه

آنچه که می تواند به بسیاری از افراد کمک کند تا انتخاب شایسته ای در رابطه با مهاجرت به کشوری دیگر داشته باشند آن است که تجربیات دیگران در این رابطه را مورد بررسی قرار دهند. باید در نظر داشت که شرایط زندگی در ترکیه به گونه ای است که بسیاری از افراد پس از مراجعه به این کشور و زندگی موقت، تصمیم می گیرند که این کشور را به مقصد کشورهای دیگر ترک کنند. شاید بتوان گفت که مهاجرت به آلمان رایج ترین نوع مهاجرت پس از زندگی در ترکیه است. در چنین شرایطی می توان گفت که ترکیه یک پل مستقیم برای ورود به کشورهای برتر جهان است و مکانی نیست که بتوان از آن به عنوان مقصد نهایی یاد کرد.

شاخص کیفیت زندگی در این کشور گواهی بر این ادعا است.

شاخص کیفیت زندگی در کشورهای مختلف جهان

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله فوق اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به کشور ترکیه در سال ارائه کرده است. البته بهترین طرق مهاجرت از طریق تحصیل در ترکیه می باشد که از دردسر کمتری نیز برخوردار است. مهاجرت به ترکیه ارتباط مستقیمی با بازار کار این کشور در خصوص اخذ اقامت دارد که همان طور که ذکر شد این کشور از نرخ بالای بیکاری نیز برخودار می باشد که نباید از آن چشم پوشی کرد.

سوالات پرتکرار در خصوص مهاجرت به ترکیه

متقاضیان مهاجرت به ترکیه سوالات زیر را مطرح می کنند:

 • اگر انقضای گذرنامه برای سفر به ترکیه نزدیک باشد چه اقدامی باید انجام شود؟ چنانچه 6 ماه از به پایان رسیدن انقضای گذرنامه متقاضی باقی مانده باشد، بایستی قبل از اقدام به اخذ ویزا و مهاجرت به ترکیه جهت تمدید گذرنامه خود اقدام کنند.
 • با خرید ملک در ترکیه چه اقامتی اعطا می شود؟ خرید ملک در این کشور اقامت یکساله اعطا میشود.
 • با خرید ملک 250 هزار دلاری برای فرد چه اقامتی صادر می شود؟ با خرید ملکی با این مبلغ به شرط رعایت نکات مورد نیاز به وی پاسپورت اعطا می شود.
 • بیشترین روش مهاجرت به ترکیه چیست؟ مهاجرت تجصیلی به ترکیه، متداول ترین روش مهاجرت به این کشور است.
 • در خصوص مهاجرت به ترکیه از طریق کار چه شرایطی وجود دارد؟ ارائه نامه کاری یا پیشنهاد کاری از جمله عوامل حائز اهمیت در خصوص مهاجرت از طریق کار می باشد که اشخاص خارجی نباید از آن چشم پوشی کنند.
4.9/5 - (47 امتیاز)

60 دیدگاه برای “مهاجرت به ترکیه

 1. مهدی گفت:

  سلام وقتتون بخیر .لطفن جوابمو بدید
  من رشته انسانی هستم .۱۷سالمه .
  آیا میتونم از طریق رشته انسانی به ترکیه سفر کنم .همون دانشگاه های ترکیه . بعد همونجا کار کنم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله مشکلی برای شما نیست.
   مدرک زبان ترکی یا انگلیسی باید بگیرید، مدارکتون رو ترجمه کنید و برای ورود به دانشگاه آماده بشید
   برای آشنایی با شرایط می تونید با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 2. رها گفت:

  سلام خسته نباشید

  با گرفتن ویزای کاری ترکیه بعد از یکسال می‌توانیم از ترکیه به کشور دیگه ای مهاجرت کنیم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله این امکان برای شما وجود خواهد داشت

 3. aslan riyazi گفت:

  سلام میتونید راهنماییم کنید که آیا تا 5 سال گذشته قراره ترکیه جزو اتحادیه اروپا بشه یا نه؟
  ما قراره یه ملک بخریم توی ترکیه ولی شک داریم، همش بهمون میگن تا 5 سال دیگه میشه جزو اتحادیه اروپا.ممنون میشم جواب سوالمو بدید.

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   هیچ ضمانتی در این رابطه وجود نداره و کسی نمی تونه به شما قول بده این اتفاق رخ خواهد داد

 4. مریم گفت:

  سلام من دانشجوی مدیریت بازرگانی هستم
  ترم ۳ واسه اقامت در ترکیه و تحصیل دانشگاه دولتی میشه ادامه بدم ؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   ادامه نمیشه داد باید از اول شروع کنید

 5. ابراهیمی گفت:

  سلام
  ببخشید با ۱۰ میلیون لیر در استانبول چه سرمایه گذاری میتونم بکنم که درآمد خوبی داشته باشه؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در این رابطه باید با مشاورین ما تماس بگیرید تا رزومه شما رو بررسی کنند و بهترین ها رو به شما پیشنهاد بدند

 6. حامد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  بنده که ترک تحصیل کردم و دیپلم ندارم میتونم با خرید ملک در ترکیه و خلاصه فقط با پول حالا هرچقدر باشه
  برای همیشه به ترکیه مهاجرت کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله محدودیتی نداره
   مقاله خرید ملک در ترکیه رو مطالعه کنید. در این زمینه می تونید با مشاورین ما هم تماس بگیرید تا شما رو بیشتر راهنمایی کنند.

   1. حامد گفت:

    سپاس از شما

    1. امیر جلالی گفت:

     آرزوی بهترین ها برای شما

 7. نگارصمیمی گفت:

  سلام بنده مربی دفاع شخصی هستم و دانشجوی رشته حقوق میخواستم بدونم ترکیه میتونم مربیگری رو ادامه بدم ؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که بتونید یک کارفرما رو مجاب کنید که در این کشور به شما کار بده بله

 8. اکبر گفت:

  ببخشید ترکیه کشور خوبیه برای زندگی؟… کدوم شهر بهتره؟؟…

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   من در رابطه با شرایط شما آشنایی ندارم و نمی تونم به جای شما تصمیم بگیرم.
   برای بسیاری از افراد ترکیه می تونه کشور مناسبی برای زندگی باشه

 9. مهدیه قربانی گفت:

  سلام
  من لیسانس مهندسی عمران هستم
  24 سالمه
  تو زمینه نقاشی هم حرفه ای کار میکنم
  میخاستم ببینم امکان داره من بتونم ویزای تحصیلی توی رشته نقاشی برای مقطع لیسانس از یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه بگیرم؟؟؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله این امکان برای شما وجود داره.

 10. س گفت:

  سلام وقت بخیر. با مدرک فوق لیسانس شیمی و یک پایان نامه خوب ایا میتونم مهاجرت کنم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   از چه طریق قصد مهاجرت دارید؟

 11. ب گفت:

  سلام
  با توجه به اینکه پزشکان خارجی فقط اجازه کار در بخش خصوصی را دارند، اخذ ویزای کار برای پزشکان راحت است؟ با توجه به نرخ بیکاری بالا ولی در عین حال کمبود پزشک در ترکیه

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   حضرت عالی به همه نکات اشاره کردید. متاسفانه ورود پزشکان به ترکیه بسیار سخت هست.

 12. Litox گفت:

  سلام من از یوتوب درآمد دارم و میخواستم بدونم با خرید ملک میتونم اقامت داعم بگیرم مدرک هم دیپلم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله مشکلی در این زمینه وجود نداره. می تونید با مشاورین ما در این رابطه در تماس باشید
   مطالعه مقاله خرید ملک در ترکیه هم به شما کمک خواهد کرد.

 13. محسن ستاری سراسکانرود گفت:

  سلام من 32 سالمه متاهل و دارای یک پسر 5 ساله هستم و آذری زبان هستم و کم و بیش از زبان ترکیه سردرمیارم ولی نمیتونم صحبت کنم و باید یاد بگیرم
  تحصبلات لیسانس کامپیوتر دارم کارم آزاده و پشتیبان یک شرکت ارائه دهنده کارتخوان بانکی هستم و در زمینه فروش کارتخوان و خودپرداز هم فعالیت می کنم
  خدمات کامپیوتری دارم و از کار و تعمیرات کامپیوتر هم سردرمیارم
  تقریبا در حدود یک میلیارد تومان میتونم سرمایه جور کنم و قصدم اینه که به ترکیه مهاجرت کنم ولی کلا نمی دونم چیکار باید بکنم و فقط اینو میدونم که میشه ملک خرید و تابعیت یک ساله گرفت…خوب بخوایم تابعیت کامل بگیریم چیکار کنیم؟ با رزومه شغلی که از خودم گفتم چیکار میتونم تو ترکیه انجام بدم که درآمد داشته باشم و دچار مشکل نشم؟ اگه لطف کنین یه راهنمایی اساسی انجام بدین ممنون میشم

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار در ترکیه باید یا مستقیما برید با کارفرما صحبت کنید یا از اینجا دعوتنامه کاری دریافت کنید که احتمالش کمه

   1. Mohammadali گفت:

    سلام خسته نباشید میخواستم بدونم هزینه خرید خونه یا اجاره چقدره ؟؟؟من رشتم حسابداری کادانش هستم هچین درس خون نیستم ولی اگه بخوام ترکیه برم دانشگاه باید چیکار کنم؟؟؟باید ازمون بدم یا چی؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. امیر جلالی گفت:

     سلام
     هزینه خرید یا اجازه خانه توی ترکیه به عوامل مختلفی بستگی داره به همین دلیل توصیه می کنم مقاله های خرید ملک در ترکیه و هزینه زندگی در ترکیه رو مطالعه کنید.
     برای تحصیل در ترکیه در دانشگاه های دولتی باید در آزمون ورودی شرکت کنید.

 14. سید علی گفت:

  سلام من تو ایران 3تا استارتاپ موفق دارم، میخواستم مهاجرت کنم ترکیه و این استارتاپ هارو هم دفتر اصلیشون رو ببرم ترکیه و بعد از اون برم انگلیس یا آمریکا.
  از طریق ثبت شرکت چندوقته میتونم ترکیه پاسپورت ترکیه رو بگیرم و اینکه شرایط آوردن خانواده با خودم چطوریه؟ مقاله ای در این مورد دارین بخونم؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله لطفا مقاله انواع ثبت شرکت در ترکیه رو مطالعه نمایید

 15. محمد گفت:

  سلام، من قصد مهاجرت به ترکیه رو دارم،شغل هم مکانیکی است، و‌توانایی اجاره خونه هم دارم، برای اقامت و زندگی در ترکیه چه شرایطی لازم است؟ چه کار هایی باید انجام بدم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفامقاله رو مطالعه کنید و در قدم اول با ما تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما رو کامل راهنمایی کنن

 16. بهاره گفت:

  سلام
  من کارم داخل ایران اینترنتی هست و دورکاری از بابت کار مشکلی ندارم؟ و اینکه با مدرک پزشکی میشه اقامت گرفت؟
  و اینکه کلا به لحاظ حمایتی از معلولان چطور هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   ببینید الان با توضیحی که شما دادید من اصلا متوجه کار و شرایط شما نشدم
   شرایطتون رو دقیق تر و بهتر بفرمائید تا بتونم به درستی راهنماییتون کنم

 17. aminzandi گفت:

  سلام خسته نباشید 24سالمه فوق دیپلم رشته نقشه کشی معماری و الانم رنگکار مبلم برای اینکه بتونم مهاجرت کنم به ترکیه باید چکارایی انجام بدم و شرایطش چیه؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر این مقاله رو تا انتها مطالعه کردید لطفا مقاله پیدا کردن کار در ترکیه

 18. شیرین گفت:

  سلام. من ۲۶سالمه و میخام مهاجرت کنم ب ترکیه ولی بابت کار و اقامت اطلاعات کافی ندارم. اونجا میتونم شغلی پیداکنم؟ لطفا راهنماییم کنین.

  1. داوری گفت:

   سلام
   ما اینجا هستیم تا شما رو راهنمایی کنیم بهتره که در ابتدا با مشاورین ما در این زمینه کامل صحبت نمایید
   با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 19. محمد گفت:

  با سلام
  من 17 سالمه و تریدر فارکس هستم. ماهانه حدود هزار دلار درامد دارم و زبان ترکی بلد نیستم(میخوام تحصیلم هم ادامه بدم رشته تجربی) ایا میتونم به ترکیه محاجرت کنم از طریق ویزای تحصیلی و اجاره ملک ؟
  اصلا با این درامد میشه ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله این امکان وجود داره و مشکلی از این بابت وجود نخواهد داشت
   با ما تماس بگیرید تا راهنماییتون کنیم

 20. نفیر گفت:

  سلام
  روزتون بخیر باشه
  من شغل آزاد دارم و تریدر هستم.
  درآمد دارم ماهیانه، یعنی هر جای دنیا برم با لب تاب و اینترنت میتونم کسب درآمد کنم.
  اما میخوام مهاجرت کنم و برم از ایران.
  میخواستم بدونم چطور میشه؟ مدرک هم فوق دیپلم هست.
  اونجا مستقر شم مشکل کاری ندارم

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا در ابتدا تماس بگیرید و بفرمائید که شرایطتون به چه صورته که بتونیم شما رو به درستی راهنمایی کنیم

 21. مهدی برقی گفت:

  سلام من مهدی هستم 18 ساله میخواستم بدونم اگ در ترکیه ملک نخرم اما بجاش اجاره کنم چقدر هزینه میبره
  آیا اگ در ترکیه ملک اجاره کنم میتونم ادامه تحصیل بدم و دانشگاه برم آیا بعد رفتن به دانشگاه میتونم کار کنم؟؟؟ اگ پاسخ بدین ممنونتون میشم

  1. داوری گفت:

   سلام
   بابت کار و تحصیل در ترکیه مشکلی نخواهید داشت اما بهتره که از طریق تحصیلی اقدام کنید و بعد خونه رو در ترکیه اجاره کنید تا اقامت تحصیلی داشته باشبد و بابت تمدید اون خیالتون راحت باشه. در ضمن اجازه کار هم خواهید داشت

 22. رضا گفت:

  سلام شما خدمات افتتاح حساب بانکی هم انجام میدین؟ حالا زراعت… ایش... یا…

  1. داوری گفت:

   سلام
   ما تمام موارد مربوط به کشور ترکیه رو خدمات داریم
   لطفا برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

 23. امیر گفت:

  سلام
  ایا تو استان گلستان آموزشگاه زبان ترکی هست

  1. داوری گفت:

   سلام
   ما براتون دوره زبان رو در ترکیه پذیرش میگیریم

 24. نیما گفت:

  سلام من دیدلم فنی دارم ۵ سال سبقه کار دارم و یک سری نرم افزار مهندسی هم بلدم پیشنهاد شما چی هست ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای کار، رزومه شما باید کامل بررسی شه لطفا با ما تماس بگیرید

 25. ناصر گفت:

  سلام بنده در حدود 4الی5 میلیارد تومن دارایی دارم و از طرف دیگر حدود 18 سال سابقه کار حسابداری در سمت های مختلف دارم( در حال حاضر معاون مالی یک شرکت سرمایه گذاریه ستم) میخواستم بدونم برای اقامت و گرفتن تابعیت کشور ترکیه چه پیشنهادی برای بنده دارید ، من در فکر ایجاد یک رستوران در کشور ترکیه هستم ، ضمنا من متاهل 40 ساله و دارای سه فرزند هستم
  از نظر زبانی هم در سطح خوبی نمی باشم

  1. داوری گفت:

   سلام
   یکی از بهترین و سریع ترین روش ها مهاجرت از طریق خرید ملک خواهد بود

 26. امیرمحمد گفت:

  ببخشید من 18 سال دارم و دیپلم تجربی گرفتم میخوام اونجا برم دانشگاه
  من تعمیرات موبایل ام بلدم مدرک ام دارم مکو میخوام تو ترکیه هم تعمیرات انجام بدم هم درس بخونم
  کلا چقدر باید با خودم پول ببرم
  درضمن ترکی ام بلدم همون آذری

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای درس خوندن در ترکیه ابتدا بهتره که اط طریق تحصیل اقدام کنید و بعد در اونجا به کار برسید

 27. ریحانه گفت:

  سلام برای مهاجرت به ترکیه شما کدوم اموزشگاه زبان ترکی استانبولی را پیشنهاد می کنید ؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر در ایران میخواین بخونید تفاوت خاصی ندارن و همه تقریبا در یک سطح هستن اما اگر بخواین در ترکیه بخونید از بهترین کالج های این کشور براتون پذیرش میگیریم

   1. علی گفت:

    سلام ، برای گرفتن تابعیت برای پسران باید حتما کارت پایان خدمت در اختیار باشه!!؟؟

    1. داوری گفت:

     سلام
     برای گرفتن ویزا نیاز به پایان خدمت یا معافیت از خدمت وجود داره اما برای تابعیت خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *