مهاجرت به کشور دانمارک

مهاجرت به دانمارک

مهاجرت به دانمارک

در میان کشورهای اسکاندیناوی موضوع مهاجرت به دانمارک در سال 2021 یکی از مقاصد برتر به جهت شرایط بهتر پذیرش مهاجران معرفی می گردد. طبق آخرین گزارش ها از U.S.News کشور دانمارک رتبه 8 بهترین کشور برای مهاجرت را به خود اختصاص داده است. همین آمار باعث می شود که ذهن بسیاری از افراد به زندگی در چنین کشوری معطوف شود. آمار بیکاری در دانمارک در سال 2021 تنها 4.6% است یعنی شرایط بازار کار آن حتی از آلمان نیز بهتر است. در مقاله پیش رو که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده، به ارائه اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به دانمارک و پاسخ سوالات ذیل پرداخته شده است.

 • آیا شرایط مهاجرت به دانمارک برای اتباع ایرانی وجود دارد؟
 • آیا کشور دانمارک به نیروی کار ماهر نیاز دارد یا خیر؟
 • آیا می توان پس از تحصیل در این کشور به اقامت دست یافت؟
 • انواع ویزای مهاجرتی به کشور دانمارک کدامند؟
 • ویزای مخصوص سرمایه گذاران در دانمارک چیست؟
 • ویزای پزشکان برای مهاجرت به کشور دانمارک چیست؟

اینفوگرافیک مهاجرت به دانمارک

درباره کشور دانمارک

در تقسیمات کشوری جدید دانمارک که در سال 2007 انجام شد، خاک اصلی کشور دانمارک به پنج استان تقسیم گردید: هوودستادن، نوردیولند، میدیولند، شیلند، سیددانمارک. گروئنلند و جزایر فارو نیز دو قلمرو برون ‌مرزی و خودگردان دانمارک به شمار می‌ آیند. این کشور در شمال اروپا واقع شده و آب و هوای آن معتدل است و در نواحی دریای شمال در تمام فصل های سال، به خصوص تابستان و پائیز، باران می ‌بارد. جمعیت این کشور 5.8 میلیون نفر است و زبان رسمی آن دنیش می باشد.

جالب است بدانید که کشورهای اسکاندیناوی به خاطر کیفیت زندگی برتر زبانزد خاص و عام هستند و در این بین گل سرسبد آنها کشور دانمارک می باشد. مطابق گزارش سال 2021 وب سایت Numbeo، کشور دانمارک از نظر کیفیت زندگی در رتبه 1 جهانی قرار دارد:

نمودار رتبه اول دانمارک در شاخص کیفیت زندگی در جهان

شرایط مهاجرت به دانمارک در سال 2021

در سال 2021 شهروندان کشورهای نروژ، سوئد، فنلاند یا ایسلند نیز می توانند آزادانه وارد کشور دانمارک شوند و تا هر وقت که تمایل داشته باشند در این کشور نیز اقامت کنند. این امکان به دلیل موافقت نامه خاصی است که بین کشورهای شمال اتحادیه اروپا (EU) به امضا رسیده است. اکثر کشورهای عضو اتحادیه اروپا عضو موافقتنامه منطقه ای شنگن هستند. شهروندانی که در کشورهای شنگن زندگی می کنند می توانند به صورت آزادانه و بدون هیچ گونه کنترل مرزی، بین این کشورها سفر نمایند ولی البته برای اقامت بالای 3 ماه یا 90 روز لازم است، مجوز دریافت کنند. پس انواع ویزای اقامت دانمارک را می توان بر حسب مدت اقامت افراد در سال 2021 به دو دسته کلی زیر تقسیم بندی کرد:

انواع ویزای اقامت دانمارک

اتباع سوئیس یا کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز می توانند یک کارت ثبت نام مخصوص از ادارات منطقه ای امور دولتی دانمارک دریافت نمایند. کشور دانمارک عضو اتحادیه اروپا است و بنابراین به مقررات این اتحادیه در مورد آزادی جابجایی وفادار است. به عنوان مثال اشخاص نیز می توانند وارد این کشور شده و به دنبال کار بگردند، سایر افراد مانند بازنشستگان و افرادی که دارای درآمد کافی می باشند نیز می توانند کارت ثبت نام و اقامت در دانمارک را دریافت نمایند.

روش های مهاجرت به دانمارک

راه های مهاجرت به دانمارک به دو دسته تقسیم می شوند و عبارتند از:

راه های شخصی و غیرقابل توصیه راه های عمومی و قابل توصیه
مهاجرت از طریق تولد مهاجرت از طریق تحصیل
مهاجرت از طریق ازدواج مهاجرت از طریق کار
مهاجرت از طریق پناهندگی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

راه های مهاجرت به دانمارک

مهاجرت از طریق تولد در دانمارک

مهاجرت از طریق تولد از سایر راه های شناخته شده اخذ اقامت و تابعیت نیز می باشد که سالانه مورد استقبال والدین برای تولد فرندان نیز قرار گرفته است. سیستم اعطای تابعیت در هر کشور از دو قانون اصلی نیز پیروی می کند که عبارتست از: سیستم خون و سیستم خاک. سیستم اعطای تابعیت در این کشور از نوع اول یعنی سیستم خون می باشد. در صورت یکسری از شرایط نیز مهیا باشد، فرزند متولد شده در دانمارک نیز می تواند از اقامت و تابعیت در این کشور برخوردار شود که عبارتست از:

 • اقامت دائم یا موقت یکی از والدین
 • حق سرپرستی فرزند توسط والدین
 • والدینی که اقامت دانمارک را دارند، فرزند زیر 12 سال آنها نیز می تواند تابعیت دانمارک را اخذ کند.
 • فرزندانی که والدین آنها ناشناخته باشد از سوی دولت کشور دانمارک، شهروند محسوب می شوند.

مهاجرت از طریق ازدواج به دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق ازدواج یکی از راه های اخذ اقامت برای زوجین محسوب می گردد که در این نوشتار به این موضوع نیز پرداخته می شود. طبق قوانین این کشور، هر شهروند دانمارکی اعم از زن یا مرد از طریق ازدواج با یکی از اتباع کشورهای خارجی نیز می توانند اقامت این کشور را برای شریک زندگی خود اخذ کند. بدیهی می باشد که در این مورد ارائه یکسری از مدارک دال بر ازدواج حائز اهمیت است. از جمله مهمترین مدارک در همین باب ارائه شناسنامه و مدارکی دال بر واقعی بودن رابطه می باشد که می بایست ارائه گردد. قابلیت تامین هزینه ها و محل اقامت توسط شهروند دانمارکی در خصوص الحاق برای همسر خود از سایر موارد حائز اهمیت می باشد که می بایست در نظر گرفته شود.

پروسه ازدواج در دانمارک

اقامت از طریق ازدواج در کشور دانمارک با استقبال زیادی در سال های متوالی ایجاده شده است که با توجه به غیرواقعی بودن و تعدد آنها، با قوانین سختی در همین باب توسط سفارت و کنسولگری کشور دانمارک مواجه شده است. زوجین می بایست قبل از هر گونه اقدامی در این باب آگاهی خود را نسبت به این موضوع تکمیل نمایند.

مهاجرت از طریق پناهندگی به دانمارک

مهاجرت به دانمارک از طریق پناهندگی از سایر راه های اخذ اقامت و تابعیت محسوب می گردد که به دلیل عدم آگاهی افراد از این روند و اطلاعات تکمیلی مورد توجه نیز قرار گرفته است. این روش شاید غیرقابل توصیه ترین روش مهاجرتی باشد. این روش اصولا برای موارد خاصی تعبیه شده و به عنوان آخرین راهکار در نظر گرفته شده است. مهاجرت از طریق پناهندگی همراه با خطرات و ضررهای مالی و جانی می باشد که قابل محاسبه نیست و بدین جهت، روش پناهندگی به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

مهاجرت از طریق تحصیل به دانمارک

طبق گزارش یک شبکه جهانی تحقیقات دانشگاهی، دانمارک در رتبه بندی جهانی در مکان 5 بهترین کشور دنیا برای ارائه تسهیلات آموزش عالی قرار گرفته است. دانمارک هم چنین در صدر شاخص آموزش سازمان ملل قرار دارد و مدارک دانشگاهی آن در سراسر دنیا معتبر هستند. موسسات عالی تحصیلی دانمارک برنامه های متعدد آموزشی در سطح عالی ارائه می دهند. از این رو تحصیل در دانمارک گزینه ارزنده ای می باشد. بیوتکنولوژی، تجارت، طراحی، مهندسی محیط زیست، فناوری مواد غذایی، فناوری اطلاعات علمی، انرژی های تجدید پذیر، ارتباطات و داروسازی تنها تعدادی از دوره هایی هستند که ارائه می شوند.

مدرک کارشناسی دانشگاه بعد از تکمیل یک دوره 3 ساله دوره کارشناسی اعطاء می گردد که معمولا به یک یا دو موضوع اختصاص دارد. تدریس بر پایه تحقیق است و علاوه بر مبانی آکادمیک، دانشجو را با دانش تخصصی نیز آشنا می سازد. در مراحل پایانی دوره دانشجویان یک پروژه نهائی ارائه می دهند. این مدرک زمینه ورود فارغ التحصیلان به بازار کار یا تحصیلات عالی (فوق لیسانس) را فراهم می سازد. تحصیل در این مقطع به زبان انگلیسی نیز در یکسری از رشته های مهیا می باشد.

جهت مطالعه شرایط تحصیل در دانمارک کلیک کنید.

ورود به بازار کار دانمارک انگیزه اصلی برای تحصیل

شما با تحصیل در کشور دانمارک همزمان می توانید چندین هدف را مدنظر قرار دهید. اول از همه از سیستم آموزش عالی سبک اروپایی بهره مند شوید. دوم اینکه تحصیل در دانمارک می تواند میانبری طلایی برای کار در این کشور مرفه اروپایی و اخذ ویزای کار دانمارک محسوب شود. بدین ترتیب دانشجویان حین تحصیل در دانمارک مجاز به کار ماکسیمم تا 20 ساعت در هفته هستند. اما پس از اتمام تحصیلات دانشجویان فارغ التحصیل با توجه به مدرک خود دو امکان پیشرو دارند. آنهایی که دارای مدرک لیسانس از دانمارک هستند می توانند با تمدید شش ماهه مجوز اقامت خود به جستجوی کار بپردازند. اما فارغ التحصیلان فوق و دکتری می توانند مستقیما برای اخذ کارت استقرار (Establishment Card) به این صورت اقدام نمایند:

درخواست اقامت پس از تحصیل در دانمارک

شرایط اخذ پذیرش تحصیلی از دانمارک

شرایط زبان انگلیسی: تمامی برنامه های آموزشی دانمارک نیاز به یک سطح استاندارد انگلیسی دارند. متقاضیان دوره های كاشناسی و كارشناسی ارشد كه به انگلیسی تدریس می شوند، باید حداقل مهارت دانش انگلیسی دبیرستان دانمارک جیمنازیوم را به اثبات برسانند. بعضی از برنامه ها نیاز به زبان انگلیسی یک سطح بالاتر یعنی انگلیسی A دارند، برای اثبات مهارت انگلیسی اغلب آزمون های معتبر زبان انگلیسی IELTS ،TOFEL را نیاز دارد.

هزینه تحصیلات: تحصیلات عالی در دانمارک برای دانشجویان از کشورهای EU/EEA و دانشجویان برنامه تبادل دانشجو و شهروندان کشور سوییس مجانی می باشد. دانشجویانی که دارای اقامت دائم، اقامت موقت قابل ارتقاء به اقامت دائم بوده و یا اولیاء آنها با وجود اینکه از کشورهای غیر EU/EEA بوده اما در دانمارک مشغول کار باشند، نیز شهریه پرداخت نمی کنند سایر دانشجویان اما باید شهریه پرداخت کنند. میزان شهریه سالانه برای دوره های تمام وقت تحصیل در دانمارک بین 4500€ الی 120000€ (یورو) متغیر است.

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

دانمارک در حال حاضر جزو کشورهایی است که در صدور ویزا خیلی سخت گیری نمی کند و حتی در غالب موارد ویزای همراه نیز صادر می کند. نکته مهم این است که علاوه بر این که دانشجو اجازه کار نیمه وقت دارد، همراه وی می تواند تمام وقت مشغول به کار باشد. اقدام برای اخذ ویزا اگرچه جزییات زیادی دارد اما مهم ترین مدارک برای اخذ ویزای تحصیلی عبارتند از:

مدارک توضیحات
نامه پذیرش دانشگاه در صورت قطعیت ثبت نام، دانشگاه ایمیلی ارسال می کند.
کپی برابر اصل پاسپورت پاسپورت باید حداقل 1 سال اعتبار داشته باشد.
گواهی تمکن مالی صورت حساب بانکی
گواهی عدم سوء پیشینه می بایست ترجمه رسمی آن تقدیم شود.
رزرو خوابگاه، هتل یا اجاره خانه مدرکی مبنی بر این که فرد محل اقامتی در دانمارک دارد.

بهترین دانشگاه ها برای مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل

اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر دانمارک علی الخصوص برای دانشجویان بین المللی که باید پس از فارغ التحصیلی و پیش از انقضای ویزای تحصیلی خود شغلی در دانمارک پیدا کنند تا بتوانند اقامت خود را تمدید نمایند، اهمیت زیادی دارد. در جدول ذیل برخی از بهترین دانشگاه های دانمارک معرفی شده اند:

بهترین دانشگاه های دانمارک Times Higher Education Ranking U.S. News & World Report Ranking
University of Copenhagen 84 34
Aarhus University 106 105
Technical University of Denmark 187 155
Aalborg University 201 250
Copenhagen Business School 201 699
University of Southern Denmark 251 301

مهاجرت از طریق کار به دانمارک

دانمارک برنامه هایی برای جذب نیروی كار خارجی دارد كه به صورت 3 برنامه مجزا میباشد که عبارتست از:

 • Pay Limit Scheme مبتنی بر قرارداد کاری
 • Positive list مبتنی بر لیست مشاغل
 • Green Card Scheme مبتنی بر امتیازبندی

Pay Limit Scheme (مبتنی بر قرارداد کاری)

در سیستم Pay Limit Scheme متقاضی باید دارای قرارداد كتبی و پیشنهاد شغلی باشد و درآمد سالانه او كمتر از 375.000KR (کرون) نباشد. این نوع كار باید مطابق با استاندارهای دانمارک باشد. برخی از موارد، مدارک متقاضیان باید به تأیید سازمان ذیربط نیز برسد. این نوع اجازه اقامت و كار 3 ساله است و تا 4 سال هم قابل تمدید می باشد. با این نوع روادید می توان برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود مجوز اقامت گرفت و همسر متقاضی هم می تواند با این اقامت مجوز كار بگیرد.

Positive list (مبتنی بر لیست مشاغل)

در طرح Positive list بر اساس فهرست مشاغل مورد نیاز دانمارک كه تعداد این مشاغل حدودا به 125 نوع می رسد، متقاضی برای درخواست كار باید تخصص و مهارت لازم را داشته باشد تا جذب بازار كار دانمارک شود. دولت چارچوب ها را مشخص می كند و در چارچوب قوانین، كارگر و كارفرما توافق می كنند. علاوه بر شرایط كلی كه دولت تعیین می كند، امتیازاتی است كه خود كارفرما برای كارگر در نظر می گیرد. کارگران خارجی خارج از اتحادیه اروپا و منطقه اقتصادی اروپا/ سوئیس واجد شرایط کار و اجازه اقامت تحت طرح لیست مثبت هستند اگر آنها پیشنهاد شغلی در یکی از این مشاغل از یک کارفرمای دانمارکی داشته باشند.

پس از دریافت جواز کار و اقامت در دانمارک، افراد نیز می توانند درخواست الحاق خانواده خود را بدهند. یکی از مفاد قانون اتباع خارجی دانمارک این است که آنهایی که خواستار جواز کار و اقامت در دانمارک می باشند، باید بتوانند زندگی خود را تامین نمایند. رشته های نظیر مهندسی، داروسازی، پرشکی، تحصیلات و یکسری دیگر نیز در این لیست نیز قرار دارند. ناگفته نماند که یکسری از رشته ها نظیر شاخه پزشکی افراد باید مدارک خاص دانمارکی یا توافقنامه های بخش های بین المللی داشته باشند.

جهت مطالعه شرایط مهاجرت کاری دانمارک کلیک کنید.

Green Card Scheme (مبتنی بر امتیازبندی)

ویزای مجوز کاری دانمارک، مجوز کاری مبتنی بر سیستم امتیازی (PBS) است که به اشخاص اجازه می دهد در دانمارک زندگی و کار کنند. اگر افراد بتوانند امتیازهای کافی بر اساس معیارهایی مانند سن، مهارت های زبان، تجربه کاری و تحصیل را کسب کنند و اگر امتیاز حداقل 100 امتیاز کسب شود، نیز می توانند یک مجوز اقامت معتبر برای حداکثر 18 ماه دریافت کنند. اگر کاری به افراد پیشنهاد گردد، باید جواز کار و اقامت تقاضا نمایند. بنابراین معیارهای امتیازبندی برای دریافت گرین کارت دانمارک بدین شرح است:

معیار ارزیابی کل امتیازات
سطح تحصیلات 210 امتیاز
مهارت زبانی 55 امتیاز
سابقه کار 30 امتیاز
انطباق پذیری 30 امتیاز
سن و سال 25 امتیاز

اگر یک پیشنهاد کار مندرج در فهرست مثبت دریافت شود، می توان جواز کار و اقامت در دانمارک را کسب نمود. فهرست مثبت، فهرستی از حوزه های استخدامی است که با کمبود نیروی کار واجد شرایط مواجه می باشند. فهرست مثبت شامل متخصصان فن آوری اطلاعات، مهندسان، پزشکان، داروسازان و پرستاران می شود. به عنوان مثال برای کار به عنوان یک پزشک، داروساز یا پرستار در دانمارک باید اجازه رسمی دانمارک باید اخذ شود.

مهاجرت از طریق کار به دانمارک

امتیاز تحصیلات برای اخذ گرین کارت دانمارک

سطح تحصیلی اشخاص متقاضی می بایست حداقل لیسانس باشد. مدرک لیسانس 30 امتیاز، مدرک فوق لیسانس به نحوی که یک از سال از فارغ التحصیلی گذشته باشد، 50 امتیاز و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد 60 امتیاز و مقطع دکتری 80 امتیاز است. دانشگاهی که افراد از آن فارغ التحصیل شده اند نیز در این میان نقش به سزایی دارد. رتبه دانشگاهی در رده زیر 400 بدین صورت می باشد:

 • 400 دانشگاه اول: 5 امتیاز
 • 200 دانشگاه اول: 10 امتیاز
 • 100 دانشگاه اول: 15 امتیاز
 • در صورتی که رشته اشخاص در positive list باشد 10 امتیاز دیگر نیز اضافه می گردد.

امتیاز زبان برای مهاجرت پزشکان به دانمارک به نحو زیر است:

پارامتر امتیاز
آزمون دانمارکی، سطح 1 5 امتیاز
آزمون دانمارکی، سطح 2 10 امتیاز
آزمون دانمارکی، سطح 3 15 امتیاز
تحصیل یا کار به زبان دانمارکی حداقل به مدت 1 سال 20 امتیاز

حداکثر امتیاز سابقه کار 15 امتیاز می باشد که بدین صورت است:

سابقه کار امتیاز
1 الی 2 سال در 5 سال گذشته به عنوان محقق یا در زمینه ای که در فهرست مثبت ذکر شده باشد 10 امتیاز
 3 الی 5 سال در 5 سال گذشته به عنوان محقق یا در زمینه ای که در فهرست مثبت ذکر شده باشد 15 امتیاز

امتیاز سازگاری و سن برای اخذ گرین کارت دانمارک

حداکثر امتیاز سازگاری 15 امتیاز می باشد که بدین صورت است:

سازگاری امتیاز
1 سال تحصیل در دانمارک یا اتحادیه اروپا یا سوئیس 5 امتیاز
3 سال تحصیل در برنامه آموزشی اروپا یا سوئیس 10 امتیاز
1 سال اقامت قانونی در اروپا یا سوئیس 5 امتیاز
حداقل 2 سال اقامت قانونی در اروپا یا سوئیس 10 امتیاز

حداکثر امتیاز سن 15 امتیاز می باشد که بدین صورت است:

سن امتیاز
35 الی 40 سال 10 امتیاز
34 سال یا کمتر 15 امتیاز

پس از سپری کردن زبان دانمارکی، اشخاص میباید در دو مرحله کتبی و شفاهی دوره های ارزیابی را سپری کنند.

مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

کشور دانمارک با داشتن یکی از مدرنترین تکنولوژی های مربوط به کشاورزی و سیستم حکومتی دموکراتیک و اقتصاد باز، همیشه یکی از کشورهای جذاب برای سرمایه گذاران به ویژه در بخش کشاورزی بوده است. این کشور حوزه اسکاندیناوی موفق شده یکی از بزرگترین حجم سرمایه گذاری در زمینه تولیدات دارویی در جهان را به خود جلب کند، همچنین دانمارک دارای بزرگترین صنعت حمل و نقل دریایی در جهان است و سرمایه های زیادی را در زمینه انرژی های تجدید شونده جلب کرده است. در کل، سرمایه گذاری در کشور دانمارک از 3 طریق خرید املاک مسکونی، تجاری و آغاز کسب و کار و اوراق قرضه نیز صورت می گیرد. اما دولت دانمارک به سرمایه گذارانی که قصد ثبت شرکت در دانمارک را داشته باشند، ویزای استارت آپ (Startup Visa) با اقامت 2 ساله اعطاء می کند. مراحل این فرآیند در کشور دانمارک به شرح ذیل است:

مراحل مهاجرت به دانمارک از طریق سرمایه گذاری

پس روند سرمایه گذاری در دانمارک از طریق آغاز کسب و کار یا ثبت شرکت از جمله موارد حائز اهمیت در باب این طرق نیز می باشد. البته ناگفته نماند که سرمایه گذاری روندی پر هزینه می باشد که اشخاص نباید از آن چشم پوشی کنند. ثبت شرکت در کشور دانمارک انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

 • شرکت خصوصی مسئولیت پذیر
 • شرکت دولتی مسئولیت محدود یا شرکت سهامی
 • شرکت تضامنی
 • شرکت تضامنی مسئولیت محدود
 • مالکیت انحصاری

مهاجرت به دانمارک برای پزشکان در سال 2021

بهترین و سریعترین روش برای مهاجرت پزشکان و پیراپزشکان به کشور دانمارک از طریق درخواست تحت برنامه جامع مهاجرت پزشکان به دانمارک با ویزای XG1 جهت اخذ اقامت دائم دانمارک می باشد. این کار نیازمند کسب صلاحیت متقاضیان بر اساس شاخص هایی همانند اثبات مهارت زبانی، تاییدیه کار پزشکی در کشور دانمارک و نیز اخذ اطلاعات بیومتریک در مرکز ویرای دانمارک (VFS) است. پزشکان متقاضی برای دریافت ویزای مذکور در سال 2021 بایستی مدارک زیر را به سفارت دانمارک ارائه نمایند:

 • پاسپورت معتبر بین المللی با اعتبار بیش از 6 ماه
 • فرم درخواست تکمیل شده ویزای مذکور
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • بیمه مسافرتی با پوشش حداقلی 30000€ (یورو)
 • رسید پرداخت هزینه ویزا

شرایط کار پزشکان در دانمارک به گونه ای است که شهروندان خارجی می توانند به راحتی امکانات مناسب زندگی در این کشور را برای خود و خانواده فراهم آورند.

شرایط کار و زندگی در کشور دانمارک

بازار کار در دانمارک با وجود نرخ بیکاری پایین و سطح درآمدی بسیار بالا یک بازار فوق العاده جذاب و گیرایی برای کارگران خارجی محسوب می شود. هم اکنون دانمارکی ها با دریافت میانگین حقوق ماهیانه کار در حدود 5500€ (یورو) جزء پردرآمدترین شهروندان اتحادیه اروپایی بشمار می روند.

نمودار مقایسه نرخ بیکاری دانمارک با سه کشور برتر اروپایی

واحد پولی دانمارک کرون دانمارک (DKK) است و از نظر شاخص فساد اقتصادی به عنوان کشور نمونه که کمترین فساد اقتصادی را داشته است معرفی شده است. طبق آخرین آمار هرینه زندگی در دانمارک در سال 2021 شهر کپنهاگ از گران ترین هزینه ها نیز برخوردار می باشد که در رتبه 14 شهر گران نیز قرار دارد. هزینه های زندگی در دانمارک میانگین ماهیانه 2700€ (یورو) می باشد که اتباع خارجی در خصوص مهاجرت به این کشور نباید از آن چشم پوشی کنند. در سال 2021 پرطرفدارترین راه اخذ اقامت دانمارک از طریق تحصیل در این کشور است و علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص آن با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

سوالات پرتکرار در خصوص مهاجرت به دانمارک

متقاضیان مهاجرت به دانمارک در 2021 باید به موارد زیر توجه نمایند:

 • چرا دانمارک در خصوص مهاجرت پر استقبال است؟ بدلیل پتانسیل بالای اقتصادی، تساوی قوانین، سطح اجتماعی و رفاه بالا.
 • شرایط کار در دانمارک به چه صورت است؟ کشور دانمارک با نرخ بیکاری 4.6% از کشورهای برتر اروپایی در خصوص زندگی و کار می باشد. ناگفته نماند که برای مهاجرت کاری افراد نیاز به پیشنهاد کاری از سوی کارفرما و دانش زبان دارند.
 • شرایط تحصیل در دانشگاه های این کشور به چه صورت است؟ در حال حاضر دانشجویان خارجی می توانند در دانشگاه های این کشور مشغول به تحصیل به زبان انگلیسی شوند. هزینه های تحصیل در این کشور به طور میانگین از 6000€ الی 16000€ (یورو) در سال است.
 • مهاجرت پزشکان به دانمارک بر چه اساسی است؟ پایه و مبنا مهاجرت برای پزشکان به دانمارک بر اساس سیستم امتیاز بندی است. این ویزا ملقب به XG1 می باشد. صلاحیت این ویزا بر اساس مهارت زبان و تاییده کار پزشکی خواهد بود.
 • هزینه زندگی در دانمارک چقدر است؟ میزان هزینه های زندگی در این کشور به طور میانگین 2000 الی 2500 یورو در هر ماه می باشد که شهر کپنهاگ بیشترین هزینه ها را دارد.
4.3/5 - (3 امتیاز)

20 دیدگاه برای “مهاجرت به دانمارک

 1. میثم گفت:

  با سلام.من31سال دارم و مهندسی صنایع شیمایی، مدرک دریانوردی از کشتیرانی با سابقه کوتاه، مدرک ارایشگری دارم میخاستم ببینم بهترین راه با توجه به شرایطم چیه.ممنون از شما.

  1. داوری گفت:

   سلام
   شما در کدوم یکی از این زمینه ها فعالیت میکنید و سابقه کار دارید؟

 2. پگاه گفت:

  سلام روز بخیر من پزشک هستم و همسرم داروسازی خوندن
  مثل اینکه داروسازی از پازیتیو لیست کشور دانمارک از سال۲۰۲۰ خارج شده می خواستم ببینم هنوز هم شانس مهاجرت و پیدا کردن کار برای داروسازی در دانمارک وجود داره یا کشور دیگه باید مد نظر داشته باشیم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بهتره که به کشورهای دیگه ای فکر کنید که میتونید از اونها قرارداد کاری دریافت کنید

 3. سارا گفت:

  سلام.من دندانپزشک هستم.میخواستم‌بدونم برای مهاجرت باید مدرک زبان داشته باشم یا همونجا باید آزمونشو بدم؟ و اینکه میدونین تمکن مالی که باید نشون بدیم چقدر هست حدودا؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در ویزایی که مخصوص کادر درمانه شما میتونید زبان رو در همون کشور بخونید

 4. پريسا گفت:

  سلام من كارشناس بيهوشى هستم ، ٢٨ سال دارم با ٥ سال سابقه ى كار .شانس دريافت ويزا رو براى معادل سازى مدرك براى كشور دانمارك دارم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   بله این امکان وجود داره

 5. فریبا گفت:

  سلام فیزیوتراپیست هستم دارای مدرک کارشناسی و دانشجو کارشناسی ارشد فیزیوتراپی.آیا دانمارک هم مثل نروژ برای رشته فیزیوتراپی هم نیرو کار میخواد؟هزینها به چه شکل خواهند بود؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله لطفا مقاله کار در دانمارک و هزینه زندگی در دانمارک رو مطالعه بفرمایید و در صورت ابهام برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 6. نرگس بانو گفت:

  باسلام من لیسانس پرستاری دارم ۳۸ساله و دارای ۱۵سال ستبقه کار. آیا میتوانم برای اقامت کاری به دانمارک اقدام کنم؟ شرایط آن چی هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله ویزای مخصوص شما وجود داره که باید شرایطش رو داشته باشید
   لطفا مقاله کار پرستاری در دانمارک و همچنین بازار کار رشته پرستاری در آلمان رو مطالعه بفرمائید
   و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 7. اروشا گفت:

  با سلام بنده خانم 30 ساله متاهل هستم که مدرک کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات از دانشگاه علمی کاربردی دارم و حدود 5 سال در شرکت مخابرات شاغل هستم .
  میخواستم با همسرم که 35 ساله و مدک کارشناسی مهندسی شبکه دارن به دانمارک با سرمایه کلی 500 میلیون تومان مهاجرت کنیم .
  علاوه بر شغل هایی مثل مهندسی چه شغل های دیگه ای برای ما ممکنه فراهم باشه با توجه به اینکه ما مدرک دیگه تای مثل java ,… نداریم
  میتونیم مثلا کارهای دیگه ای مثل ارایشگری، مثل نجاری در دانمارک انجام بدیم و از این طریق مهاجرت کنیم؟؟؟؟ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای مهاجرت به دانمارک راه های مختلفی وجو داره مانند ویزای تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری که اکنون راه ورود تحصیلی به دانمارک راحت تر می باشد و کم ریسک تر که البته مدرک زبان مورد نیاز هست برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 8. هما كنعاني گفت:

  با سلام
  براي وكلا هم امكان مهاجرت كاري به دانمارك هست يا خير؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله میتونید اقدام کنید باید شرایط شمارو بررسی کنیم برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

 9. رسولی گفت:

  باسلام
  من داروساز هستم و سه سال و نیم سابقه کار در داروخانه دارم. امکان مهاجرت کاری به دانمارک برام هست؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما باید مدرکتونو معادل سازی کنید در ابتدا

 10. صلاح خضری گفت:

  من صلاح خضری 46 ساله مهندس نقشه بردار با 17 سال سابقه بیمه مرتبط با رشته تحصیلی هستم.متاهل و دارای یک دختر 8 ساله.میخواهم برای زندگی و کار به دانمارک مهاجرت کنم .سرمایه 500000000میلیون تومانی دارم .لطفا از طریق ایمیل مرا در جریان روش خوب مهاجرت قرار دهید.سپاس

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما علاوه بر دانمارک این امکن برای شما وجود داره کشورهای انگلیسی زبان مرسی کانادا انگلیس و همچنین کشورهایی مانند سوئد دانمارک اتریش آلمن هلند اقدام کنید برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.