مهاجرت سرمایه گذاری در سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

انواع شرکتها در مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری از جمله اصلی ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت دائم این کشور زیبا و ثروتمند اروپایی می باشد. شما با مطالعه نمودن این مقاله این فرصت را دارید تا اطلاعات جامعی را در مورد مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری را دست آورید و هم چنین در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات در مورد سایر روش های مهاجرتی به این کشور هستید می توانید به مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که در مورد کشور سوئیس می باشند مراجعه نمایید.

سوئیس ازجمله مقاصد رویایی برای بسیاری از سرمایه گذاران در سرتاسر جهان می باشد است. چرا که این کشور یکی از کشورهای مهاجرپذیر قاره اروپا می باشد و بیشتر تجار، بازرگانان، سرمایه گذاران تجاری و افراد ثروتمند با توجه به استانداردهای بالای زندگی، بی طرفی سیاسی، زیرساخت های جهانی و چشم اندازهای زیبا به دنبال مهاجرت به این کشور می باشند. در حال حاضر متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری می توانند برای دریافت حق اقامت و حق شهروندی این کشور اقدام نمایند مدت زمان لازم برای انجام این فرایند نسبت به دیگر کشور ها بسیار سریع می باشد.

مزایای سرمایه گذاری شرکت های بین المللی در سوئیس

بسیاری از شرکت های بین المللی مهم در جهان، شرکت های مالی بین المللی یا تاسیسات تحقیق و توسعه سوئیس را به عنوان محل برگزاری جلسلات خود انتخاب می نمایند. بعضی از این شرکت های بین المللی عبارتند از:

شرکت بین المللی شهر محل شرکت
Amgen (دفتر مرکزی اروپا) لوسرن
Kühne & Nagel (برگزاری بین المللی) شویز
Philip Morris (دفتر مرکزی اروپا) وایود
Compaq Computers (دفتر مرکزی اروپا) زوریخ
آزمایشگاه تحقیقاتی IBM زوریخ

لازم به ذکر می باشد که سوئیس نه تنها محل خوبی برای شرکت های بزرگ می باشد، بلکه دولت مردان این کشور مشتاق میزبانی از شرکت های کوچک و متوسط ​​و کارآفرینان خصوصی هم می باشند. همواره کشور سوئیس دربرگیرنده سنت های تجاری و صنعت های مورد نیاز زیادی بوده است .به صورتی که 26 کانتون سوئیس دارای شرکت های زیادی با  طیف گسترده ای از فرصت ها می باشند. قانون Haskew این کشور قدام به حمایت از شرکت مستقل و خود مختار کرده است و منجر به این شده است که شرکت های خارجی و سرمایه گذاران برای یافتن مکان ایده آل برای کسب و کار خود در سوئیس راحت تر باشند.

میزان مالیات مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

میزان مالیات برای سرمایه گذاری در سوئیس نسبت به سایر کشورهای دیگر متوسط می باشد چرا که، اولویت اصلی در این کشور ساخت زیرساخت های اساسی می باشد. نظام مالیاتی سوئیس بسیار منطبق با معتبرترین کشورهای مرکز تجارت و مالی بین المللی در سطح جهان می باشد. بسیاری از امتیازات مالیاتی به منظور جذب سرمایه گذاری خارجی در سوئیس ارائه شده است، در حالی که محدودیت های فراوانی برای شهروندان این کشورها در حوزه سرمایه گذاری سوئیس در خارج از کشور وجود دارد، همچنین کشورسوئیس دارای شبکه وسیعی از معاهدات برای جلوگیری از مالیات دوگانه است. در نتیجه اصلاحات اخیر شرکت های مالیاتی این کشور، انجام کسب و کار در سوئیس را جذاب تر کرده است، زیرا سیستم مالیاتی بیشتر بهبود یافته است.

برای اغلب مردم سوئیس به عنوان یک کشور بسیار گران قیمت شناخته می شود و فقط برای افراد ثروتمند و شرکت های بزرگ قابلیت دسترسی دارد. با این حال، هزینه های کلی زندگی و ایجاد کسب و کار در سوئیس با آلمان، فرانسه، هلند و ایالات متحده مقایسه می شود. البته علت اصلی بالا بودن ایجاد کسب و کار و سرمایه گذاری در این کشور به خاطر مواردی نظیر حمل و نقل، ارتباطات، تامین انرژی و سیستم های دفع زباله های دولتی می باشد که به خاطر سیاست دولت این کشور مبنی بر مبارزه با تخریب محیط زیست است که به مراتب دارای هزینه های بالاتری می باشد.

میزان مالیات مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

انواع شرکتها در مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری هنگام ایجاد یک کسب و کار جدید یا شرکت تابعه در این کشور ملزم به انتخاب نمودن یک شعبه یا یک نهاد قانونی مجزا در قالب شرکت محدود یا شرکت سهامی می باشند مهم ترین حوزه ها و شرکت های سرمایه گذاری در سوئیس عبارتند از:

بانک ها و بیمه: شرکتهای بانکی و بیمه، پایه و اساس سیستم مالی سوئیس می باشند که مطمئنا این شرکتها در سطح جهان از جامع ترین شرکت ها می باشند. بانک های سوئیس و شرکت های بیمه بسیار امن هستند زیرا کل صنعت مالی سوئیس به شدتحت نظر می باشد و دارای استاندارد بالایی می باشند.

از جمله مواردی که باعث منحصر به فرد شدن این شرکت ها شده اند عبارتند از:

 • ارائه خدمات پیشرفته به کسب و کارها
 • داشتن شناخت برسرمایه گذاران
 • امنیت بالا در حریم خصوصی حساب های مالی

شرکت های پیمانکاری: متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری با ایجاد شرکت های پیمان کاری در این کشور می توانند از مزایای زیادی بهره ببرند که اصلی ترین آنها عبارتند از:

 • سفر بدون ویزا در اروپا
 • داشتن حریم خصوصی و آزادی
 • زندگی در یک مکان ایده آل برای دوران بازنشستگی به همراه خانواده های خود
 • داشتن فرصت سرمایه گذاری یا خرید املاک و مستغلات

نحوه گرفتن مجوز اقامت سوئیس توسط سرمایه گذاران

متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری که از یک کشور غیر اتحادیه اروپا می باشند می توانند مجوز اقامت در این کشور را به دو روش دریافت کنند که عبارتند از:

تاسیس یک شرکت در این کشور پرداخت مالیات بر ارزش افزوده که مختص بازنشستگان می باشد.

با اینحال روش های مناسب تری نیز وجود دارند که با اقدام از طریق آنها می توانید با هزینه کمتری اقدام به مهاجرت به سوئیس نمایید. به این خاطر پیشنهاد می نماییم تا مقاله مهاجرت به سوئیس را نیز مطالعه نمایید تا اطلاعاتتان را تکمیل کنید.

برای سرمایه گذاران، تجار و شرکت ها، تشکیل شرکت در این کشور، یک روش ایده آل برای اخذ اقامت دائم سوئیس به شمار می رود در حالی که روش پرداخت مالیات بر ارزش افزوده سوئیس برای افراد ثروتمند یا بازنشستگان بیشتر مناسب است. با توجه به اتمام مقاله مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری و در صورتی که شما هم علاقه مند به مهاجرت به این کشور شدید این فرصت را دارید تا با مراجعه نمودن به مقالاتی نظیر ویزای تحصیلی سوئیس و یا مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای کار که در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت موجود می باشند به اطلاعات جامعی دست یابید.

یک دیدگاه برای “مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

 1. محمد گفت:

  با سلام ، مجموعه ما قصد خرید و یا سرمایه گذاری بزرگ در یک یا چند هلدینگ با زیر مجموعه های فراوان و فعال در بخش نفت،انرژی و حمل و نقل و معادن و فلزات گران بها و خدمات و بانکداری میباشد و در سرمایه گذاری سقف نامحدود داریم ، لطفا اگر مورد بحثی بود اطلاع دهید .
  سپاس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *