مهاجرت به کشور سوئیس

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

خطرات مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

مواجه شدن با درهای بسته سوئیس در خصوص مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی از جمله مواردیست که متقاضیان نباید از آن چشم پوشی نمایند. پس از سال 2016 درخواست های پناهندگی در این کشور کاهش یافته است، همین مورد باعث محکم نمودن مرزهای خارجی برای ورود پناهنده ها شده است. در موسسات حقوقی معتبر هیچ گونه خدماتی در باب طرق پناهندگی، مهاجرت غیرقانونی و قاچاقی ارائه نمی گردد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در باب صدور پذیرش تحصیلی، اخذ بورسیه تحصیلی، اخذ اقامت های کاری و سرمایه گذاری آماده ارائه خدمات می باشد.

پناهندگی در سوئیس

برای مهاجرت از طریق پناهندگی هیچ گونه شرایط مطمئن و مناسبی در کشورهای جهان در نظر گرفته نشده است. این بدان معنا می باشد که کلیه اشخاص متقاضی مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی مستلزم گذراندن شرایط بسیار اسفناک و سختی هستند. روند یا فرآیند پناهندگی در سوئیس از شرایط دشوار و سختی تبعیت می نماید.

اقدام به دریافت پناهندگی از کشور سوئیس زمانی مورد تائید قرار می گیرد که دولت کشور موافقت خود را در خصوص اعطای پناهندگی اعلام نماید. به علت وجود اهمیت این موضوع، هدف ما در راستای این مقاله، توضیح و بررسی امر پناهندگی در کشور سوئیس است. متقاضی مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی ملزم به در نظر گرفتن این موضوع می باشند که بعد از موفقیت در خصوص ورود به این کشور با در نظر گرفتن راهنمایی لازم در خصوص اقامت، پناهندگی را مورد بررسی قرار دهند. متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی بهتر است بدانند اقدام به درخواست پناهندگی در این کشور به دو صورت کتبی و شفاهی می باشد. در صورت ارائه درخواست به صورت کتبی افراد ملزم به تحویل مدارک به اداره پلیس یا همچنین فرودگاه کشور سوئیس می باشند.

نحوه درخواست پناهندگی در سوئیس

درخواست پناهندگی در سوئیس برای متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی در صورتی می باشد که این اشخاص در معرض خطر و یا همچنین مورد آزار از جانب کشور خود قرار گیرند، با این توضیح که علت اصلی این آزار به خاطر عواملی مانند تفاوت در نژاد این اشخاص و یا همچنین مذهب و یا ملیت شخص متقاضی می باشد. در همین راستا اقدام به قبول نمودن درخواست های پناهندگی دلیل اصلی این امر می باشد. وظیفه اصلی سازمان Unhcr انجام مواردی مانند اقدام به رسیدگی به کلیه امور متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی می باشد. البته موسسه سفیران به هیچ عنوان روش پناهندگی را برای مهاجرت توصیه نمی کند. زیرا طبق تعریف پناهندگی این قانون شامل حال ایرانیان نمی شود.  مضاف براین روش پناهندگی سختی ها و مشکلات خاص خود را دارد. به همین علت مهاجرت ارزش پناهندگی را ندارد.

فرایند تعیین هویت متقاضیان در سوئیس

در حالت کلی از دو روش میتوان نسبت به تعین هویت اشخاص اقدام نمود که عبارتند از تعیین هویت از نوع ساده و تعیین هویت از نوع کامل. در فرآیند تعیین هویت از نوع ساده به علت وجود فراوانی اشخاص متقاضی مهاجرت به این کشور از طریق پناهندگی و همچنین نداشتن اطمینان خاطر از این کشور، کمتر مورد استفاده واقع می شود. فرآیند تعیین هویت از نوع ساده برای افرادی در نظر گرفته می شود که شرایط شناخت نسبی او امکان پذیر باشد.

برای نمونه پلیس این کشور قادر باشد گزارشی از این فرد آماده کند که از این افراد فقط عکس و هم چنین اثر انگشت گرفته خواهد شد و در مرحله بعد به کلیه اشخاص متقاضی شماره شناسایی اعطا می شود. ناگفته نماند که از کودکانی که سنشان زیر ۱۴سال باشد، اثر انگشتی گرفته نخواهد شد. فرآیند تعیین و مشخص شدن هویت به صورت تکمیل شده انجام خواهد شد.

الزامات تعیین هویت در مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

این روند به این صورت می باشد که به غیر از عکس مورد نظر عکس از همه انگشتان دست شخص متقاضی گرفته خواهد شد. (همان طور که بیان شد اثر انگشت برای متقاضیانی که از شرایط سنی زیر 14 سال برخوردار می باشند، الزامی نمی باشد.) پس از موفقیت هویت اشخاص، شماره شناسایی به پناهچویان ارائه می گردد و نام آنها وارد سیستم پناهحویان می شود.

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

معایب مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

در صورتی که شخصی در مرز این کشور از دادن اطلاعات ممانعت نماید و سپس به روش غیر قانونی به این کشور ورود کند، می بایست به یکی از مراکز پلیس مراجعه نموده و همچنین اقدام به تکمیل فرم پناهندگی کند. به دلیل قوانین حاکم بر تغییرات سیاسی که موجب آزار و اذیت می گردد، متقاضیان اقدام به پناهندگی در سوئیس می نمایند.

در  رابطه با این موضوع اشخاص می بایست این نکته را در نظر بگیرند که به طور معمول متقاضیان مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی در کمپ های این کشور و به صورت دسته جمعی زندگی می کنند که این کمپ ها از امنیت لازم برخوردار نمی باشد. ناگفته نماند که حقوقی که اشخاص پناهنده دریافت می کنند جوابگوی کلیه هزینه زندگی در سوئیس نمی باشد.

در نهایت می توان گفت افراد پناهنده نه تنها در کشور سوئیس بلکه در سایر کشورهای اروپایی از شرایط مناسبی برخوردار نخواهد بود. متقاضیانی که تمایل به مهاجرت به سوئیس دارند می توانند با بررسی شرایط و فرآیند اخذ روادید سوئیس در خصوص اعزام دانشجو به سوئیس و شرایط کار و سرمایه گذاری در این کشور با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *