مهاجرت

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

سوئیس از کشورهایی است که هر شخصی جهت مهاجرت به آن فکر میکند. میتوان مهاجرت به سوئیس در 2024 را از گزینه های اول مهاجرتی در اروپا دانست. آمار بیکاری در سوئیس در سال 2024 تنها 2.1% و تورم نیز 1.2% است نتیجتا زندگی در این کشور تجربه مطبوعی برای همگان خواهد بود. طبیعتا کشوری چون سوئیس با اقتصادی قوی شرایط مهاجرتی متفاوتی با دیگر کشورها دارد. این شرایط در مقاله حال حاضر بررسی خواهد شد.

 • آیا سوئیس کشوری است که برای همه جهانیان مرد استقبال هست یا فقط برای ایرانیان؟
 • بهترین روش مهاجرت به سوئیس چه راهی است؟؟
 • هزینه زندگی در سوئیس چقدر است؟
 • شرایط کار در سوئیس چیست؟
 • چگونه می توان در سوئیس تحصیل کرد؟

نکته ای که به طور معمول می بایست مورد توجه متقاضیان مهاجرت به کشور سوئیس قرار گیرد، میانگین بالای هزینه های زندگی در این کشور است. افرادی که به تازگی قصد ورود به این کشور را دارند در ابتدا اقامتی سخت خواهند داشت. راه ای اقامت سوئیس از طرق دیگری نظیر تولد، ازدواج، تحصیل، کار و سرمایه گذاری امکان پذیر است. در مقاله پیش رو به ارائه اطلاعاتی در خصوص مهاجرت به سوئیس از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پرداخته شده است.

چرا مهاجرت به سوئیس؟

سوئیس از هر نظر جزء بهترین کشورهای اروپا و جهان برای مهاجرت محسوب می شود و فرقی نمی کند که این مهاجرت از نوع تحصیلی باشد و یا کاری و یا اینکه از نوع سرمایه گذاری باشد. چرا که سوئیس از نظر شاخص کیفیت زندگی با بالاترین سطح ممکن یعنی 195.06 بهترین کشور جهان برای زندگی محسوب می شود و این را می توان با توجه به نمودار زیر متوجه شد:

برترین کشورهای جهان از نظر کیفیت زندگی

از همین رو کارگران ماهر، دانشجویان، سرمایه داران و کلا هر قشری از مهاجران در آرزوی مهاجرت به سوئیس می باشند.


کارگران ماهر برای دریافت بالترین سطح درآمدی در اروپا و داشتن یک زندگی راحت و بی دغدغه، دانشجویان برای تحصیل در برترین دانشگاه های اروپا مثل دانشگاه ETH زوریخ و یا دانشگاه لوزان سوئیس و امکان کار و زندگی پس از فارغ التحصیلی و نیز سرمایه گذاران برای توسعه کسب و کارشان و کسب بیشترین سود در بهترین کشور اروپایی سوئیس را به عنوان مقصد مهاجرتشان انتخاب می کنند.

اینفوگرافیک مهاجرت به سوئیس

دلایل ریجکتی ویزای سوئیس

نحوه مهاجرت به سوئیس 2024

سالانه هزاران مهاجر از سراسر جهان به سوئیس مهاجرت می کنند و از این موج مهاجران نیز سهم مهاجران کشورهای غیر اروپایی سهم قابل توجهی است. اما مسیر مهاجرت به سوئیس برای همگام هموار نیست و در این مسیر متقاضیان با انواع محدودیت های ادارای و حقوقی نیز مواجه هستند. از همین رو دریافت مشاوره از یک وکیل مهاجرتی ضمن صرفه جویی های بیشتر در هزینه و زمان همچنین شانس تایید ویزای متقاضیان را بالا می برد. یک وکیل مهاجرتی خوب پس از ارزیابی شرایط متقاضی مراحل کلی مهاجرت به سوئیس را به صورت زیر ترسیم می کند:

شرایط و مراحل کلی مهاجرت به سوئیس

در مرحله اول و با در نظر گرفتن شرایط، صلاحیت ها و علاقه متقاضی درخواست برای اخذ یکی از ویزاهای کاری، تحصیلی، خانوادگی و یا سرمایه گذاری تکمیل و ارائه می شود. سپس متقاضی بایستی برای اخذ مجوز اقامتی خود که شامل مجوز اقامتی L و B است تلاش کند. و در ادامه و بعد از چندین سال زندگی در سوئیس (معمولا پس از 10 سال) او می تواند برای اخذ اقامت دائمی (مجوز C سوئیس) اقدام کند.

سوئیس؛ پردرآمدترین اما درعین حال گرانترین کشور اروپایی!

سوئیس کشوری کاملا مرفه و ثروتمند در اروپا است. این کشور اروپایی بهترین شرایط را هم برای سرمایه گذاری و هم برای کار دارد. از لحاظ محیط کسب و کار و بیزینس، سوئیس یکی از ایده آل ترین کشورهای اروپایی برای شروع بیزینس است چرا که همانگونه که در نمودار زیر هم مشخص شده، شاخص آزادی اقتصادی در این کشور با 82% بالاتر از هر کشور اروپایی دیگر است:

رتبه اول سوئیس در اروپا از نظر شاخص آزادی اقتصادی

از طرف دیگر سطح درآمد در سوئیس برای کارگران خارجی بسیار جذاب و وسوسه انگیز است. کافی است بدانید که یک کارگر سوئیسی نه تنها درآمدی بالاتر از کارگران اروپایی بلکه حتی بالاتر از کارگر آمریکایی دارد. همان طوری که در نمودار مقایسه ای زیر هم مشاهده می کنید، متوسط درآمد ماهانه کارگر ساده در سوئیس 11465$ (دلار) اما متوسط درآمد ماهانه در آمریکا 7900$ (دلار) است:

مقایسه متوسط درآمد در سوئیس، آلمان و آمریکا به یورو

انواع راه های مهاجرت به سوئیس در سال 2024

انواع راه های مهاجرت به هر کشوری به چند دسته تقسیم می شود. سوئیس نیز از این قاعده مستثنی نیست. این طرق مهاجرت در سال 2024 به دسته های ذیل تقسیم میشود:

 • مهاجرت کاری به سوئیس
 • مهاجرت تحصیلی به سوئیس
 • مهاجرت سرمایه گذاران
 • مهاجرت به سوئیس ازطریق ازدواج
 • مهاجرت به سوئیس از طریق تولد
 • پناهندگی در سوئیس
 • مهاجرت از طریق الحاق به خانواده
 • مهاجرت بازنشستگان به سوئیس

این روش هایی است که به طور کلی مهاجرت از طریق آنها صورت می پذیرد. در رابطه با پناهندگی میتوان گفت برای افرادی مناسب است که جانشان در آن کشور در خطر است. یعنی طبق تعریف قانون از نظر امنیت جانی در خطر هستند. لذا روش پناهندگی به هیچ عنوان پیشنهاد نمی شود.

مهاجرت به سوئیس از طریق تولد

فرزندی که از پدر و مادر سوئیسی در خاک این کشور یا خارج از سوئیس متولد می گردد، سوئیسی محسوب می گردد. فرزند متولد شده امکان اخذ تابعیت کشور سوئیس را دارد. سیستم اعطای تابعیت سوئیس بر مبنای اصل خون است و تولد در خاک این کشور به تنهایی سبب اخذ تابعیت نمی شود. در برخی موارد قانون فرع به اصل ارجحیت دارد که البته اصل خاک نیز مورد پذیرش قرار می گیرد. فرزندان زیر 22 سال که یکی از والدین آن ها از شهروندی سوئیس برخوردار است، در صورتی که مدت 5 سال در خاک سوئیس زندگی کنند، امکان درخواست اخذ تابعیت کشور سوئیس را دارند.

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج در سوئیس از دیگر طرق مهاجرتی است. ازدواج با یکی از اتباع کشور سوئیس با ارائه مدارک لازم، این امر را در خصوص اعطای تابعیت فراهم می نماید. برای ازدواج با یک شهروند سوئیسی مدارکی مورد نیاز است. مدارک قابل ذکر عبارتند از:

 • مدارک هویتی
 • سند ازدواج
 • نامه تمکن مالی و پرینت حساب
 • سند یا اجازه نامه محل اقامت

درصورتی که فرد مطیع قوانین کشور سوئیس باشد و خطری برای امنیت کشور سوئیس نداشته باشد. بدون نیاز به آزمون زبان می تواند برای اخذ تابعیت کشور سوئیس درخواست دهد. از الزامات درخواست سپری شدن 3 سال از ازدواج در مدت اقامت 5 ساله است.

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

تحصیل در سوئیس راه ورود مناسبی برای اخذ اقامت این کشور محسوب می شود. اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری نیز صورت می گیرد. تحصیل در سوئیس از جذابترین طرق مهاجرتی محسوب می گردد. علاوه بر کیفیت بالای آموزشی، هزینه های کم تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور، بر جذابیت تحصیل در سوئیس افزوده است. بررسی میزان هزینه های تحصیل و زندگی در سوئیس از جمله موارد قابل ذکر در خصوص اخذ ویزا است. هزینه های تحصیل برای دانشجویان اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا در سوئیس متفاوت نیست.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در سوئیس عبارتند از:

 • هزینه تحصیل قابل پرداخت به مرکز آموزشی
 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • مدارک تحصیلی مقاطع گذشته همراه با ریز نمرات
 • مدرک زبان
 • تمکن مالی مورد نیاز
 • اگیزه نامه یا استادی پلن یا همان دلیل نامه

هزینه های زندگی در سوئیس نسبت به سایر کشورهای اروپایی گرانتر است. ژنو و زوریخ از جمله شهرهای گران دنیا محسوب میشوند. ماهیانه به مقدار 1800CHF الی 2700CHF (فرانک سوئیس)‌ هزینه است که با توجه به سبک زندگی و محل اقامت متغیر است. اجازه کار حین تحصیل و امکان اقامت پس از تحصیل در خاک کشور سوئیس به میزان 6 ماه از مزیت های مهاجرت تحصیلی به سوئیس است. در صورت کاریابی موفق توسط دانشجویان، امکان تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در این کشور وجود دارد. با تمدید ویزا، دانشجویان فارغ التحصیل میتوانند برای اخذ اقامت و تابعیت سوئیس درخواست داده و اقدام نمایند.

بروزترین شرایط تحصیل در سوئیس

معرفی دانشگاه های سوئیس

در سوئیس 3 زبان فرانسوی، آلمانی و ایتالیایی به عنوان زبان رسمی شناخته شده است و اگرچه امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود دارد، اگر کسی بخواهد اقامت خود در سوئیس را با پیدا کردن کار تمدید کند، بهتر است حداقل به یکی از 3 زبان رسمی این کشور مسلط باشد. نکته تاثیرگذار دیگری که شانس پیدا کردن شغل در این کشور را بالا می برد فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های مطرح سوئیس است که عبارت هستند از:

رنکینگ ملی (سوئیس)رنکینگ جهانینام دانشگاهشهر محل وقوع
17ETH ZurichZurich
236École Polytechnique Fédérale de LausanneLausanne
391University of ZurichZurich
4126University of BernBern
5128University of GenevaGeneva
6124University of BaselBasel
7220University of LausanneLausanne
8328USILugano
9438University of St GallenSt. Gallen
10563University of FribourgFribourg

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

کار ضمن تحصیل در سوئیس

سوئیس مطابق آمارهای سال 2024 دومین کشور گران در دنیا محسوب می شود و از آن جایی که شهریه های دانشگاه های سوئیسی نیز برای تابعین کشورهای خارج از اتحادیه اروپا بسیار بالاست٬ دانشجویان غالبا به فکر پیدا کردن کار ضمن تحصیل هستند. منتهی باید توجه داشت انجام کار در تعداد ساعات محدودی در هفته امکان پذیر است و در صورت کار بیش از حد مجاز ممکن است اقامت فرد باطل شود.

مقطع تحصیلیتعداد ساعات مجاز کار در هفته
کارشناسی15 ساعت
کارشناسی ارشد15 ساعت
دکتریتا 40 ساعت

همچنین باید توجه داشت که گاهی اوقات دانشجویان باید پیش از استخدام شدن مجوز کاری دریافت کنند و بعضا اخذ چنین مجوزی لازم نیست.

نوع کارمجوز
کار در محیط دانشگاهنیاز به اخذ مجوز نیست
کار خارج از محیط دانشگاهنیاز به اخذ مجوز است

مهاجرت به کشور سوئیس از طریق کار

سوئیس و بازار کار آن برای همگان معروف است. این کشور با نرخ بیکاری 2.1% هم اکنون در بین انواع کشورهای عضو اتحادیه اروپایی (EU) در شرایط بسیار مناسبی قرار دارد. سطح درآمدی کارگران در سوئیس نیز مثال زدنی است. به طوریکه هیچ یک از اقتصادهای بزرگ عالم نیز قابل رقابت با آن نیستند.

مقایسه متوسط درآمد در کشور سوئیس به فرانک

با توجه به وضعیت امنیتی و تقاضای شهروندان نسبت به کاهش امر مهاجرت به سوئیس، دولت این کشور محدودیت هایی را برای فرصت های شغلی تعیین نموده و برای متقاضیان اخذ شغل در کشور سوئیس سهمیه مشخص می کند. قوانین کاری در سوئیس برای شهروندان اتحادیه اروپا و شهروندان خارج از اتحادیه اروپا متغیر است. شهروندان اتحادیه اروپا اجازه کاریابی در سوئیس بدون مجوز کاری را دارند. قوانین حاکم برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا می بایست با ارائه نامه کاری صورت گیرد.

کارفرمای مورد نظر با بررسی شرایط و تخصص فرد و بررسی سهمیه باقی مانده برای استخدام اتباع خارجی، جهت اخذ مجوز کاری به اداره فدرال مهاجرت درخواست می نماید. در صورت تائید از سوی دولت و اداره کار سوئیس افراد می توانند نسبت به ویزای کار سوئیس به سفارت و کنسولگری مراجعه نمایند. همانطور که مطالعه فرمودید مهاجرت به سوئیس از طریق کار پروسه ای سخت و دشوار است. دشواری کاریابی برای متقاضیان خارج از اتحادیه اروپا از دیگر قوانین قابل ذکر است. در همین باب می توان به کشورهای حاکم بر اقتصاد قوی و صنعتی در خصوص اخذ ویزای کاریابی اشاره داشت.

قوانین کار پس از مهاجرت به سوئیس

پردرآمدترین مشاغل در سوئیس

برای متقاضیانی که قصد مهاجرت کاری به سوئیس دارند اطلاع از درآمدها اهمیت دارد. مشاغل پردرآمد در سوئیس به ترتیب عبارتند از:

رتبهمشاغلدرآمد (دلار آمریکا)
10افسر نظامی$84000
9مهندس نرم افزار$87829
8حسابدار$89653
7خلبان$101496
6وزیر$109176
5مامور آمار$112226
4دامپزشکی$114622
3بانکدار سهامدار و سرمایه گذار$118626
2پزشک$131805
1برنامه نویس کامپیوتر$135503

سرمایه گذاری و کارآفرینی در سوئیس

دولت سوئیس از افرادی که ارزش خالص دارایی آن ها بالا بوده و حداقل شرایط لازم برای شروع یک کسب و کار در سوئیس را دارند استقبال می نماید. حداقل میزان دارایی برای شروع کسب و کار در کشور سوئیس یک میلیون دلار است. فرد برای سرمایه گذاری در کشور سوئیس باید پلن یا طرح تجاری (Business Plan) مورد نظر را به تایید دولت رسانده و با پرداخت مالیات اقامت خود را تمدید نماید. تمدید ویزای متقاضی در انتها موجب اخذ اقامت و تابعیت خواهد شد.

مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

یکی از پروسه های مهمی که افراد زیادی به دنبال آن هستند، مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک است ولی باید به این نکته اشاره کرد که چالش های زیادی در این مسیر وجود دارد. دولت سوئیس برای این که از تسلط خارجی ها بر خاک این کشور جلوگیری کند، اجازه نمی دهد که خارجی ها بتوانند بر زمین های این کشور مالکیت پیدا کنند اما این محدودیت برای همه خارجی ها نیست. در صورتی که شهروند خارجی (غیر اتحادیه اروپا) بخواهد ملکی در سوئیس داشته باشد، در موارد زیر نیاز به مجوز دارد:

 • خرید یک ملک توریستی (ملکی که به صورت موقت اجاره داده می شود)
 • یک واحد آپارتمانی در آپارتمان های خدماتی
 • خانه دوم (به شرطی که نتوان آن را اجاره داد)

در شرایط زیر نیازی به دریافت اجازه برای خرید ملک نیست:

 • فرد یک مجوز اقامت دارد (معمولا نوع B و محدودیت هایی برای اقامت نوع C وجود دارد)
 • فرد قصد دارد در همان خانه اقامت داشته باشد و نمی خواهد آن را اجاره دهد
 • فرد قصد دارد که خانه خود را بازسازی یا از نو بسازد و این اتفاق در 12ماه پیش رو آغاز می شود

با همه این تفاسیر، یک نکته در رابطه با خرید ملک در سوئیس مهم است:

نکته مهم مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک

در نتیجه باید به این نکته اشاره کرد که خرید ملک در سوئیس منجر به دریافت اقامت در این کشور نخواهد شد.

شرایط سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس 2024

مطمئنا داشتن یک شرکت سوئیسی آرزوی هر سرمایه گذاری است! چرا که سوئیس در قلب اروپا قرار داشته و به نوعی مرکز مالی جهانی محسوب شده و از این گذشته همواره به ثبات و اعتماد مشهور است. و اثبات گر این قضیه نیز ارائه گزارشی از شاخص آزادی اقتصادی سوئیس در سال 2022 است. آزادی اقتصادی نیز شامل معیارهای ارزیابی مثل قوانین تجاری، اندازه دولت، بازارهای آزاد و کارآمدی نظارتی است. همان طوری که در نمودار زیر هم مشاهده می شود، سوئیس با امتیاز کل 84.2 در رتبه 1 اروپا و رتبه 2 جهانی قرار دارد:

رتبه بندی کشورهای اروپایی بر اساس آزادی اقتصادی

همچنین بد نیست بدانید که هر شرکت ثبت نامی در سوئیس بدلیل رونق اقتصادی فوق تصور این کشور فورا یک تصویر تجاری مثبتی به دست می آورد. مزیت اصلی راه اندازی یک شرکت در سوئیس نیز نرخ مالیات بر درآمد بین 9% تا 30% آن است. و از شرایط ثبت شرکت در سوئیس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

شرایطتوضیحات
داشتن دفتر شرکت در سوئیساین دفتر نبایستی در ساختمان مسکونی دایر باشد
سرمایه لازم برای تشکیل شرکتنبایستی کمتر از €14000 (یورو) باشد
با تعداد سهامداران مشخصحداقل 2 سهامدار
پرداخت هزینه ثبت شرکتبه مبلغ €12000 (یورو)

در ضمن فرآیند سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوئیس کلا سه هفته کاری طول می کشد.

کشورهای لغو روادید با پاسپورت سوئیس

حداقل سرمایه برای مهاجرت به سوئیس

علاقمندان به مهاجرت به سوئیس باید در نظر داشته باشند که به بودجه نسبتا زیادی نیاز خواهند داشت تا بتوانند پروسه مهاجرتی خود را طی کنند. مبالغ مختلفی در مسیر مهاجرت به سوئیس وجود دارد که در فرایند مهاجرت به این کشور باید به آن ها توجه داشت. برخی از مهم ترین هزینه هایی که در این مسیر پیش روی افراد قرار دارد که عبارتند از:

 • ترجمه مدارک
 • آموختن زبان
 • پروسه درخواست پذیرش از دانشگاه
 • قیمت بلیط رفت و برگشت
 • هزینه های مربوط به درخواست ویزا
 • عکس های پاسپورتی
 • هزینه خدمات VIP سفارت
 • اجاره ملک در سوئیس
 • رزرو هتل در سوئیس

باید در نظر داشت که برخی از این هزینه ها برای انواع مهاجرت به سوئیس کارایی ندارد.

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

افرادی که به هر دلیل احساس می کنند که جان آن ها در کشور مادری یا محل اقامتشان در خطر است، این امکان را خواهند داشت که در سوئیس اعلام پناهندگی کنند. این مورد می تواند شامل آزادی های اجتماعی نیز باشد و صرفا به سلامت جسمانی و امنیت افراد وابسته نیست. مهم ترین چالش هایی که می توان در این مسیر مطرح کرد عبارتند از:

 • نژاد
 • دین
 • باورهای سیاسی
 • ملیت
 • عضویت در گروه های خاص اجتماعی

باید در نظر داشت که افراد تنها در مرزهای داخلی سوئیس این امکان را خواهند داشت که درخواست پناهندگی خود را به ثبت برسانند و درخواست پناهندگی در سوئیس برای شهروندانی که خارج از این کشور هستند ممکن نخواهد بود. پروسه ای که می تواند به مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی ختم شود عبارت است از:

پروسه مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

مدارک لازم برای اخذ ویزای کشور سوئیس

برای اخذ ویزای سوئیس ارائه مدارکی الزامی است. از مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به سوئیس عبارتند از:

 • عکس
 • اصل شناسنامه
 • مدارک رزرو هتل
 • گواهی تمکن مالی
 • گواهی اشتغال به کار
 • سند ازدواج (در صورت وجود)
 • فیش حقوقی مربوط به 6 ماه گذشته
 • اصل پاسپورت (حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد)

با توجه به روش هایی که برای مهاجرت به سوئیس وجود دارد متقاضیان باید پیش از هر تصمیمی شرایط هر یک را متناسب با رزومه خود مورد بررسی قرار داده و بهترین گزینه را انتخاب نمایند.

مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس

در پایان باید به این نکته اشاره داشت که آیا ورود به سوئیس می تواند با اهمیت باشد یا خیر! در حال حاضر مسیرهای مختلفی برای مهاجرت به سوئیس وجود دارد ولی باید به این نکات اشاره کرد که معایبی نیز در این مسیر وجود دارد. مهم ترین مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس عبارتند از:

مزایا و معایب مهاجرت به سوئیسمهاجرت به کشور سوئیس از طریق هر یک از روش های فوق با رعایت قوانین و شرایط این کشور می تواند در انتها به اخذ اقامت و تابعیت سوئیس منجر گردد. متقاضیان تحصیل و زندگی در سوئیس می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کنند.

سوالات متداول در خصوص مهاجرت به سوئیس

متقاضیان مهاجرت به سوئیس در سال 2024 موارد زیر را مطرح می نمایند:

 • انواع راه های مهاجرت به سوئیس کدامند؟ سرمایه گذاری، تحصیل، کاری، از طریق تولد فرزند، ازدواج و نامزدی و پناهندگی.
 • مهاجرت به سوئیس از طریق تولد چگونه امکان پذیر است؟ از آنجایی که سیستم انتقال تابعیت در سوئیس بر پایه خون است، به تنهایی و صرف تولد در کشور سوئیس موجب اخذ اقامت و تابعیت نمی شود بلکه باید فرزد از یک پدر یا مادر سوئیسی متولد شود.
 • مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج چگونه امکان پذیر است؟ در صورتی که فرد خارجی با یک شهروند سوئیسی ازدواج کند و تابع قوانین این کشور باشد و خطری هم برای امنیت این کشور ایجاد نکند، می تواند حتی بدون نیاز به آزمون زبان، درخواست تابعیت این کشور را مطرح کند که البته باید در مدت اقامت 5 ساله، مدت 3 سال از ازدواج آن ها گذشته باشد.
 • مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل چگونه امکان پذیر است؟ از ممکن ترین راه های ورود به کشور سوئیس از طریق اخذ ویزای تحصیلی است. اخذ این ویزا برای تمامی مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است.
 • مهاجرت به کشور سوئیس از طریق کار چگونه امکان پذیر است؟ مهاجرت به سوئیس از طریق کار فقط در صورتی ممکن است که فرد خارجی پیشنهاد کاری داشته باشد. کارفرمای سوئیسی در صورتی که روال قانونی آگهی را طی کرده باشد حق ارائه پیشنهاد کاری به فردی خارج از اتحادیه اروپا را دارد.
4.9/5 - (34 امتیاز)

46 دیدگاه برای “مهاجرت به سوئیس

 1. اضغر گفت:

  سلام.بنده ۱۷ سال سن دارم برای مهاجرت به سوییس از طریق تحصیل چه زبانی خوبه؟آلمانی یا انگلیسی

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   شما باید ببینید رشته ای که مد نظرتون هست در کدام دانشگاه ها هست و اون دانشگاه ها این رشته رو به چه زبانی ارائه می دن

 2. امیر گفت:

  با سلام و احترام
  شرایط:۴۸ سال سن.دارای یک فرزند ۱۴ ساله.۳۰ میلیارد تومان سرمایه.درآمد ماهیانه حدودا ۱۵۰ میلیون تومان.شغل آزاد(دارای چندین شرکت حمل و نقل).مدرک زبان ندارم چه انگلیسی و چه آلمانی.
  میخواستم بدونم با شرایط بنده کدام راه مهاجرت به سوئیس پیشنهاد میشود؟آیا اصلا سوئیس با شرایط بنده مناسب است؟اگر نه شما چه کشوری را پیشنهاد میکنید

  1. داوری گفت:

   سلام
   روش های متنوعی برای سرمایه گذاری وجود داره لطفا ابتدا مقاله سرمایه گذاری در سوئیسرو مطالعه کنید اگر سوالی بود در خدمتتون هستم

 3. مجید گفت:

  سلام.
  چند سالی است که قصد مهاجرت به کشور سوییس رادارم.
  اما نمیدانم ازکجا شروع کنم تا اینکه با سایت شما آشنا شدم.
  متاهل و دارای یک فرزند پسر

  تحصیلات
  لیسانس اقتصاد.لیسانس ریاضی محض.فوق لیسانس ریاضی کاربردی دارم.
  مدتی هم دانشجوی دکتری ریاضی بودم.
  سابقه کار
  قراردادی دردانشگاه به عنوان استاد
  نماینده و مدیرفروش بیمه هستم.
  با توجه به پتانسیل های بنده جهت اخذ اقامت و مهاجرت به کشور مذکور چ پیشنهادی دارید.
  باسپاس و تشکر.

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا در ابتدا این رو مدنظر داشته باشید که برای معرفی یک کشور خیلی از مسائل هست که دخیله و شما اونها رو مطرح نکردید
   برای اینکه اطلاعات دقیقی دریافت کنید پیشنهاد میکنم ابتددا با ما تماس بگیرید

 4. احمد گفت:

  سلام خسته نباشید میخوام بدونم که در صورت تحصیل در سوئیس آیا امکان داشتن حساب بانکی و انتقال همه دارایی ها یجیزی حدود سیصد هزار دلار وجود داره؟ یا بخاطر ایرانی بودن و تحریم ها ممکن نیست

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر شرایط مهاجرت به سوئیس رو داشته باشی مشکلی از بابت انتقال نخواهید داشت و ما شما رو راهنمایی میکنیم در این مورد

 5. MOHAMMADREZA گفت:

  سلام خسته 5 سال سابقه کاردارم رشته طراحی صنعتی هستش و به تمام نرم افزار ها طراحی تسلط دارم.زبان انگلیسی و المانی دارم کارمیکنم .و حدود 3 میلیارد پول دارم ایا میتوانم مهاجرت کنم به سوِئیس

  1. داوری گفت:

   سلام
   اگر برای بحث کار میفرمائید باید ابتدا دعوتنامه کاری داشته باشید در غیر اینصورت از طریق تحصیلی اقدام کنید

 6. عرفان گفت:

  برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و سپس گرفتن اقامت با پیدا کردن کار و پرداخت مالیات باید به هر سه زبان مسلط باشم؟من کارشناسیم را از دانشگاه اصفهان گرفتم با معدل18/6و از سطح زبان خوبی هم برخوردار هستم (فکر کنم بتونم بالا6/5بیارم)اما با توجه به چند زبانه بودن این کشور با گرفتن B2فقط المانی میتونم از طریق تحصیلی مهاجرت کنم و بعد از تحصیلم چون به زبان های دیگه(به جز المانی ) مسلط نیستم برای کاریابیم مشکلی پیش نمیاد؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای گرفتن ویزای تحصیلی این کشور باید از دانشگاه های خوب این کشور پذیرش بگیرید و طبیعتا مردم این کشور در همه مناطق اون به هر سه زبان صحبت نمیکنن

 7. Erfan گفت:

  سلام ممنون از مطالب خوب و اموزندتون. میخواستم سوال کنم برای مهاجرت به سوئیس از طریقه سرمایه گذاری به چه مقدار پول نیاز است؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   ابتدا پیشنهاد میکنم مقاله سرمایه گذاری در سوئیس رو بخونید لطفا و اگر ابهامی باقی موند در خدمتتون هستم

 8. صفایی گفت:

  سلام آقای داوری . ممنون از توضیحات کامل و جامع شما. من فارغ التحصیل ارشد دانشگاه شریف رشته عمران هستم. ممنون میشم اگه بفرمایید موسسه شما چگونه و در چه حوزه هایی میتونه برای گرفتن پذیرش تحصیلی به من کمک کنه . با تشکر

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   موسسه سفیران میتوئه برای ارشد رشته خودتون پذیرش و ویزا رو اخذ کنه اما برای اینکه بتونم کشوری رو بهتون معرفی کنم نیاز دارم اطلاعات بیشتری از شما داشته باشم

 9. یاسین گفت:

  سلام،من از نظر مالی مشکلی ندارم و میخام به سوئیس مهاجرت کنم،شغلم برنامه نویسیه،از چه طریقی میتونم مهاجرت کنم،راه درستش رو بهم نشون بدید.

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای مهاجرت کاری به این کشور علاوه بر تمکن مالی باید دعوتنامه خوب کاری داشته باشید و اگر این جاب آفر رو نداشته باشید باید روزمه تون بررسی شه که از چه طرقی میتونید برای سوئیس اقدام کنید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 10. امیر گفت:

  سلام با دو میلیارد میشه به کشور سوییس مهاجرت کرد و اقامت گرفت ؟

  1. داوری گفت:

   سلام وعرض ادب
   شرایط و رزومه شماست که مهمه مبلغی که میفرمائید برای مهاجرت خوبه اما باید رزومه تون بررسی بشه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 11. بارانا گفت:

  سلام من 19 سالمه و میخوام در رشته های پزشکی ادامه تحصیل بدم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای ادامه تحصیل در رشته پزشکی نیاز به اطلاعات بیشتری از شما دارم
   اما علی الحساب پیشنهاد میکنم مقاله های تحصیل پزشکی در مجارستان، تحصیل پزشکی در آلمان، تحصیل پزشکی در ترکیه، تحصیل پزشکی در چین رو مطالعه کنید و در صورت ابهام با مشاورین ما تماس بگیرید

 12. چقدر پول لازم است برای سفر به سوئیس

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   اگر منظورتون مهاجرت به سوئیسه. مهاجرت از چه طریقی مدنظرتونه؟

 13. mir گفت:

  سلام.برا مهاجرت به سوییس باید چه زبانی بلد باشیم؟بهترینش کدومه که از الان تمرین کنم؟ممنون

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای چه نوع ویزایی مد نظرتون هست؟

 14. معین گفت:

  درود من اگه بچه م تو سوئیس به دنیا بیاد به من و همسرم تابعیت میدن؟من وضع مالی م هم خوبه

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما خیر سیستم خون هست برای تولد آمریکا، کانادا، اکراین برزیل آرژانتین و … انتخاب کنید

 15. عرفان گفت:

  سلام ۲۵ ساله هستم سال دیگر پزشکی عمومی رو به پایان میرسونم‌مهتلم وسربازی هم بعد درسم دارم .مخواستم بدونم برای پذیرش در رشته های تخصص مثل جراحی کلا رشته های تخصص برای خودم وخانوم چه باید بکنم .الان هیچ سرمایه ای ندارم تا بعد سربازی هم سرمایه ندارم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت برای کار و یا خواندن تخصص در رشته های پزشکی شما باید حتما مدرکتون معادل سازی بشه بدون سرمایه هم نمیتوان مهاجرت کرد

 16. طاها کسروی گفت:

  سلام.بسیار اطلاعات جامع و کاملی بود. میخواستم بدونم کشور وجود داره که راحتتر از سوئیس بشه به اون مهاجرت کرد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بله خیلی از کشورها شرایط مهاجرتشون ساده تر از سوئیس هستش
   شرایطتون رو کامل بفرمائید تا شما رو راهنمایی کنم

 17. عادل گفت:

  با سلام ممنون و متشکر از مطالب به روزی که میزارید. البته با توجه به توضیحاتی که دادین به نظرک هلند و کانادا بهتره از مهاجرت به سوئیس

 18. هزاره گفت:

  سرمایه گذاری در کشور سوئیس چگونه است؟

  1. رهنما گفت:

   عرض ارادت
   برای اطلاع از شرایط سرمایه گذاری در سوئیس مقاله فوق را مطالعه نمایید. در صورت داشتن ابهام با مشاورین ما ارتباط بگیرید.

 19. sohrab گفت:

  مهاجرت به سوئیس برای افرادی که توانائی مالی ندارند مناسب هست ؟ من اونجا می تونم به درآمد برسم و کار داشته باشم اما به عنوان یک کارمند می تونم تو این کشور زندگی کنم؟

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   سوئیس جزو کشورهای پر هزینه محسوب میشود و افرادی که توان مالی زیادی ندارند بهتر است این کشور را به عنوان مقصد انتخاب ننمایند. برای پیشنهاد کشورهای مناسب با شرایط شما با مشاورین ما ارتباط بگیرید.

 20. لیدا بهرامی گفت:

  خیلی مچکرم بابت اطلاعات مفیدتون در این مقاله

 21. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 22. بهرام دارابی گفت:

  مهاجرت به سوئیس چقدر هزینه در برداره؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   هزینه های مهاجرت به سوئیس مفصله و پیشنهاد میکنم در این خصوص مقاله هزینه زندگی در سوئیس رو مطالعه نمایید
   و برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 23. قراری گفت:

  ممنون از مطالب مفید و جامع سایتتون

 24. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد مهاجرت به سوئیس مطلب بذارید اگه امکانش هست در مورد معرفی دانشگاه زوریخ هم مطلب بذارید

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   لطفا در این خصوص مقاله دانشگاه هنر زوریخ رو مطالعه بفرمایید

 25. leilakk گفت:

  در زمینه مهاجرت کاری، پیشنهاد موسسه شما چه زمینه های شغلی هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   در این خصوص مقاله شرایط کار در سوئیس رو مطالعه بفرمائید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *