مهاجرت تحصیلی فرانسه

مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان

مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان و هزینه های تحصیل 

مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان راهی بسیار آسان، عالی و همچنین کم هزینه برای رسیدن به اروپا در کمتر از 3 ماه و قرار گرفتن در محیط فرانسوی زبان می باشد. در نتیجه برای اقدام به این امر در درجه اول باید دانست که:

چه کالج های زبانی در فرانسه معتبر هستند؟

پذیرش زبان در فرانسه چگونه است؟

مزایای تحصیل در کالج زبان چیست؟

هزینه یادگیری زبان در فرانسه چقدر میباشد؟

درک زبان از دیدگاهی تازه راهی برای تجربه، واقعی فرهنگ فرانسوی، شیوه زندگی و مردمان آن است. یادگیری زبان فرانسوی فرصتی برای کشف یک کشور با بقایای تاریخی افتخار، سبک با شکوه و جاذبه های بی شمار و فوق العاده است. دوره های زبان فرانسوی فرصت بسیار عالی در اروپا محسوب می گردد  زیرا فرانسه کشوری زیبا با برخورداری از سطح بالای علمی برای دانشجویان خارجی می باشد.

در خصوص مهاجرت به کشور فرانسه از طریق کالج زبان می توان به مزیت های بیشماری اشاره داشت. کشور فرانسه بزرگ ترین قلمرو زبان فرانسوی است. فرانسوی زبان رسمی 29 کشور جهان نظیر کانادا و سوئیس می باشد. از دیگر پوئن های مثبت فراگیری زبان فرانسوی می توان به زبان رسمی در منطقه کوچکی از ایتالیا به عنوان آئستادره اشاره داشت. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از موسسات معتبر برجسته در خصوص طرق عالی مهاجرت است. تحصیل و اعزام دانشجو، اخذ اقامت های کاری، سرمایه گذاری و اخذ بورس های تحصیلی از سایر خدمات بیشمار موسسه ما در باب مهاجرت است.

معرفی کالج زبان در فرانسه

از برگزاری کالج زبان در فرانسه تاکید بر جنبه های مختلف زبان فرانسوی است. این دوره ها در خصوص پیشرفت سریعتر زبان فرانسوی می باشد. این کشور برای فراگیری زبان فرانسوی اجازه میدهد تا مهارت های زبان را بهبود بخشیده و با فرهنگ کشور فرانسه یه طور کامل آشنا شوید و یا شاید حتی به دلیل ترویج فرهنگ و زبانش است که روی این دوره ها خوب ویزا میدهد. در این دوره ها متقاضیان موفق به یادگیری زبان فرانسوی مانند زبان مادری فرانسوی می شوند که از جمله موارد برجسته در خصوص مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان محسوب می گردد.

دوره های زبان فرانسوی شامل آموزش زبان با جنبه های مختلف زبان است. به افراد امکان یادگیری مهارت های ارتباطی موثر را ارائه می دهد. در حقیقت دوره های استاندارد بر پایه چهار مهارت خواندن، نوشتن، شنیدن، صحبت کردن و آموزش گرامر و واژگان است. برنامه های کلاس فرانسوی در کالج های فرانسوی زبان در چهارچوب کلاس های اروپایی و با برنامه ریزی دقیق به دانشجویان بین المللی ارائه می گردد. بدین ترتیب می توان گفت که این دوره ها با هدف برقراری ارتباط بهتر برای آشنایی با کشور فرانسه و محیط است.

مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان راهی عالی در خصوص مهاجرت کم هزینه محسوب می گردد که می توان از شرایط بی نظیر فرانسه در کنار آموزش زبان بهره مند شد. جهت برخورداری از اطلاعات کامل در مورد ویزای تحصیلی فرانسه روی لینک مربوطه کلیک کنید.

مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان در استراسبورگ

شهر استراسبورگ هفتمین شهر بزرگ در فرانسه از نظر جغرافیایی می باشد از آنجایی که زبان فرانسوی یکی از فراگیرترین زبان های زنده دنیا می باشد که هم در کشورها اروپایی و هم در کانادا کاربرد دارد افراد زیادی خواهان آن هستند. یکی از شهرهایی که دارای کالج های زبان و دوره های ارزانی برای یادگیری زبان فرانسه میباشد، استراسبورگ است، این شهر همچنین از نظر هزینه های زندگی بسیار ارزان تر شهر پاریس بوده ولی از سطح زندگی بسیاری خوبی با بازار کار خوبی برخوردار هست، در نتیجه مامن بسیار خوبی برای یادگیری زبان و زندگی در سال های اولیه مهاجرتی می باشد. از جمله دوره های زبان در استراسبورگ میتوان: موسسه استارلنگ، موسسه Ciel، موسسه Alliance France، موسسه IIEF، اشاره نمود که برای اطلاعات دقیق شرایط پذیرش از هر یک از این کالج ها به مقاله فراگیری زبان فرانسوی در استراسبورگ مراجعه نمایید.

پذیرش زبان در فرانسه

یکی از راه های اخذ اقامت و تابعیت فرانسه، مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل می باشد که میزان بالایی افکار متقاضیان خارجی را به خود اختصاص داده است. فرانسه از سیستم آموزشی رایگان در اتحادیه اروپا همانند اتریش، آلمان و نروژ برخوردار می باشد. همین مورد باعث ایجاد افکار مهاجرت به فرانسه و تسریع امور مربوط به صدور روادید می باشد. روند پروسه اخذ پذیرش و ویزای کالج زبان بسیار سریع است. همین تسریع امور باعث روی آوری متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد ودکتری شده است. پیشنهاد مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان و خواندن زبان فرانسه در فرانسه راه ورودی مطمئن در خصوص ادامه تحصیلات و ورود به بازار کار برای تمامی مقاطع تحصیلی می باشد.

یادگیری زبان فرانسوی حداقل تا حدود زیادی افراد را قادر می سازد که راحتتر در جامعه فرانسوی زبان اقدام شوند و از اقامت در فرانسه لذت ببرند. DELF و DALF از مدارک آزمون فرانسوی می باشد که این مدرک معتبر بین المللی از وزارت آموزش کشور فرانسه توسط مرکز مطالعات زبان فرانسه (CIEP) ارائه می گردد. از پوئن های مثبت کالج زبان در فرانسه می توان به اخذ بورس های تحصیلی بیظیر پس از اتمام دوره زبان اشاره داشت. بورس تحصیلی ایفیل از موارد قابل ذکر است. اخذ این بورس برای دانشجویان مقاطع فوق لیسانس و دکتری است که تا میزان چشمگیری هزینه های تحصیل را پوشش می دهد.

مزایای تحصیل در کالج زبان فرانسه

از مزایای تحصیل در کالج زبان فرانسه عبارت است از:

 • امکان پذیرش بدون نیاز به مدرک زبان
 • امکان پذیرش بدون نیاز به مدرک دانشگاهی تا سن 30 سال
 • اجازه کار حین تحصیل همراه با یادگیری زبان
 • ورود به حوزه شنگن بدون نیاز به ویزا
 • هزینه مقرون به صرفه کالج های زبان
 • فرآیند سریع در امر پذیرش و ویزا
 • امکان تحصیل در دانشگاه های رایگان فرانسه

هزینه یادگیری زبان و زندگی در فرانسه 

پارامتر هزینه تحصیل و زندگی در فرانسه از موارد برجسته و قابل توجه مهاجران واجدین شرایط مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان و تحصیل می باشد و آن ها می بایست با در نظر گرفتن هزینه های تحصیل و زندگی قدم در این راه گذارند. هزینه های تحصیل در کالج های زبان در فرانسه در موسسات آموزش عالی و دانشگاه ها متغیر است. هزینه زبان خواندن در برخی دانشگاه ها حدود 2500 € و هزینه های تحصیل در کالج زبان از حداقل 4700 الی 6000 € در سال می باشد. البته هزینه یادگیری زبان در فرانسه بسته به طول دوره متفاوت میباشد به عنوان مثال در استارلنگ استراسبورگ هزینه ها به صورت:

مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان و هزینه های تحصیل 

هزینه های تحصیل در موسسات و کالج های زبان فرانسه عبارتند از:

دوره ثبت نام ماهیانه ثبت نام 3 ماهه ثبت نام نیمسال (5 ماهه) ثبت نام سالیانه (10 ماه)
عادی 540€/ 60 ساعت 1458€/ 180 ساعت 2295 € یورو/ 300 ساعت 4320 € یورو / 600 ساعت
فشرده 720€/ 80 ساعت 1944€/ 240 ساعت 3060 € یورو/ 400 ساعت 5760 € یورو/ 800 ساعت
بلند مدت 160€/ 16 ساعت 432€/ 48 ساعت 680 € یورو/ 80 ساعت 1280 € یورو/ 160 ساعت

هزینه های زندگی در فرانسه نسبت به کشورهای حوزه اسکاندیناوی کمتر می باشد. پاریس پایتخت فرانسه از هزینه های زندگی بالایی نسبت به دیگر شهرهای این کشور برخوردار می باشد. کمک هزینه های محل سکونت دانشجو (خوابگاه، آپارتمان، پانسیون) از موارد قابل ذکر در خصوص هزینه های زندگی است که نباید از آن چشم پوشی کرد. این کمک هزینه های توسط سازمان کمک هزینه مسکن دانشجویی ارائه می گردد. این کمک هزینه ها بسته به نوع محل اقامت متغیر می باشد. میزان کمک هزینه های در نظر گرفته شده برای دانشجویان از 70 یورو آغاز می گردد. برای اگاهی بیشتر در مورد هزینه زندگی در فرانسه مخصوصا در شهرهای مختلف به مقال ای که لینک آن بارگذاری شده است رجوع بفرمایید.

مزایای مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان

شهریه و مدارک لازم جهت تحصیل در فرانسه

لازم به ذکر است در صورت آماده بودن مدارک تا زمانی که به ویزای کشور فرانسه برسید کمتر از سه ماه خواهد بود، در سال های اخیر برای تحصیل در فرانسه بهترین راه ورود کالج های زبان میباشد. از مدارک لازم برای تحصیل در کشور فرانسه عبارتند از:

 • مدارک هویتی مثل شناسنامه و پاسپورت
 • مدارک تحصیلی مثل اصل دانشنامه و ریز نمرات
 • مدارک مالی قوی
 • اجاره نامه
 • مدارک گواهی سلامت

تور آموزش زبان در فرانسه

تور آموزش زبان در فرانسه به دو صورت میباشد:

1-برخی از دانشگاه های فرانسه با کالج زبان در ارتباط بوده و دارای سهمیه آموزشی زبان هستند، در نتیجه برای پذیرش دانشجویان خود قبل از شروع کورس اصلی برای بالا رفتن دانش زبان فرانسه، برای دانشجویان خارجی تور آموزش زبان در فرانسه برگزار میکنند.

2- گاها دیده شده بعضی از آژانس ها در تور مسافرتی شنگن برای افراد از کالج های زبان در فرانسه دعوت نامه ای تحت عنوان آموزش زبان میکیرند که این دوره ها  3 الی 6 ماه میباشد که افراد صرفا اجازه آموزش زبان دارند و هیچگونه اجازه کار برای آن ها وجود ندارد، اما باید این نکته را متذکر شویم که شانس ویزا در این دوره ها برای ایرانیان پایین میباشد.

مراحل ثبت نام در کالج های زبان فرانسه

مرحله اول: متقاضی ابتدا باید پیش ثبت نام در وب سایت کالج با ارسال ایمل انجام دهد

مرحله دوم: از سوی کالج ایمیلی مبنی براینکه آیا پیش ثبت نام صورت گرفته، مورد تایید کالج هست یا نه ارسال میشود، که در صورت قبولی، متقاضی باید پولی (deposit) بیعانه پرداخت نماید.

مرحله سوم: بعد از پرداخت deposit از سوی کالج  ایمیلی مبتنی بر آزمون اولیه تعیین سطح برای سنجیدن دانش زبان فرانسه و اینکه فرد در چه سطحی از زبان  است گرفته می شود و در صورتی که فرد در این آزمون قبول شود و سطحش مشخص شود، آنها نامه ای تحت عنوان اجازه ورود با ویزای تحصیلی را ارسال می کنند.

مرحله چهارم: آماده سازی مدارک ویزا و رجوع به سفارت فرانسه در کشور مبدا برای دریافت مجوز ورود به کشور فرانسه

مرحله آخر: این مرحله پس از اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و رسیدن به کشور فرانسه می باشد که فرد وقتی به وارد کالج زبان شد باید کل شهریه را به کالج پرداخت نماید تا پذیرش نهایی خود را دریافت نماید که این مورد میتواند منجر به اخذ کارت اقامت و همچنین اجازه کار ضمن تحصیل در فرانسه از اداره مهاجرت باشد .

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای تحصیلی فرانسه

ابتدای امر لازم است بدانید که برای درخواست ویزای دانشجویی فرانسه دو راه پیش روی متقاضیان قراردارد. این دو راه شامل درخواست از طریق وب سایت France Campus و  یا از طریق سفارت فرانسه است. در مجموعه، فقط دانشجویان از 33 کشور جهان مجاز به درخواست از طریق وب سایت فرانس کمپوس هستند. لازم به ذکر است که دانشجویان دوره های زبان فرانسه به سبب مدت تحصیل کمتر از 3 ماه نیازمند اخذ ویزای تحصیلی اقامت کوتاه مدت هستند.

متقاضیان ایرانی مایل به تحصیل در فرانسه واجد شرایط برای درخواست ویزای تحصیلی فرانسه از طریق وب سایت رسمی فرانس کمپوس هستند.

مهم ترین مدارک مورد نباز  برای درخواست از طریق این وب سایت عبارت است از:

 • نامه پذیرش از کالج فرانسه
 • تکمیل 2 نسخه از فرم درخواست ویزای بلند مدت تحصیلی
 • 2 قطعه عکس پاسپورتی
 • پاسپورت معتبر با حداقل 1سال اعتبار که اگر از 1سال کمتر هست بهتره پاسپورتتان عوض شود.
 • کپی از تمامی صفحات پاسپورت
 • ترجمه شناسنامه همراه با مهرهای تایید و ارائه اصل و کپی آن
 • ارائه رزومه یا CV به زبان فرانسوی و یا انگلیسی
 • ارائه انگیزه نامه به زبان فرانسوی و یا انگلیسی
 • ارائه مدارک تحصیلی مانند دیپلم، پیش دانشگاهی، لیسانس، فوق لیسانس، دکترا و ….
 • ارائه گواهی اشتغال به کار و یا تحصیل و همچنین برگه مرخصی برای دریافت ویزای تحصیلی (در صورتی فردی محصل و یا شاغل نباشد نیازی به ارائه چنین مدارکی نیست)

مزایای مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان

یکی از بهترین راه ای اخذ ویزای اسکیل ورکر کانادا شرکت در دوره های زبان فرانسه در این کشور و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه می باشد، زیرا که هم امتیاز اضافه روی زبان فرانسه برای شخص به منظور، اخذ سریع ویزای کار کانادا حساب می شود و همچنین اعتبار بسیار عالی برای پاسپورت اشخاص به منظور حضور طولانی مدت در شنگن را به همراه دارد.، علاوه بر تسریع در امور مهاجرتی مربوط به ویزای کانادا می توان به اخذ پذیرش در دانشگاه های فرانسوی زبان کانادا و ارائه مدرک معتبر بین المللی در پروسه های Express Entry اشاره داشت.

در کل می توان به ارتباط مستقیم محیط های فرانسوی زبان فرانسه و کانادا اشاره داشت. کار ضمن تحصیل در فرانسه از مزیت ویژه فرانسه می باشد. که در نسبت به سایر ویزاهای کالج زبان جلب توجه می کند. طبق قانون کار در فرانسه اجازه کار به میزان هفته ای 24 ساعت می باشد. برای دانشجویان دوره های زبان این میزان به مقدار 24 ساعت اجازه کار قانونی در خصوص امرار معاش است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از موسسات ایده آل مهاجرت است. با بهرمندی از وکلا و کارشناسان خبره مفتخر می باشیم خدماتی گسترده در باب اخذ ویزا های تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری ارائه دهیم. مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان یکی از طرق برتر و کم هزینه در خصوص اقامت و تابعیت می باشد. توصیه وکلا و تیم خبره موسسه ما به شما در خصوص مهاجرت بهرمندی از خدمات مشاوره تلفنی می باشد. پیشاپیش از بذل توجه شما همراهان گرامی سپاس گزاریم.

37 دیدگاه برای “مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان

 1. ارسلان رکنی گفت:

  آیا محدودیت سنی وجود داره؟؟ مرسی از مقاله خوبتون

 2. صبا گفت:

  سلام عالی بود این مقاله ممنونم از سایت خوبتون

 3. نگار گفت:

  مجموع هزینه های زبان و زندگی برای یکسال چقدر میشه؟

 4. sohrab گفت:

  برای مهاجرت های کم هزینه من تحقیق می کنم ، می تونم من از این کشور و دانشگاه هاش پذیرش بگیرم؟ برای دوره زبان مبلغ دوره های یکساله رو میشه بفرمائید ؟

 5. صبا صابری گفت:

  ممنون از سایت به روزتون

 6. v!da گفت:

  سلام
  از مطالب خوبتون کمال تشکر و قدردانیو دارم مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان ایا قابل تغییر به مهاجرت کاری هم میشه؟

 7. علی رام رادین فر گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان تشکر می کنم اگه امکانش هست در موردمهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل هم مطلب بذارید

 8. اصغری گفت:

  احتمال ویزا روی این مورد، چقدره؟

 9. هما گفت:

  باسلام میشه لطفا بورسیه های تحصیلی در فرانسه رو هم معرفی کنید؟

 10. Leilakk گفت:

  سلام.من مدرک فوق دیپلم زبان انگلیسی دانشگاه علمی و کاربردی رو دارم.در کشور فرانسه چقدر معتبر هست؟ و چقدر برای دوره های تحصیل زبان در این کشور تاثیر داره؟

 11. لیلا گفت:

  سلام.من مدرک فوق دیپلم زبان انگلیسی دانشگاه علمی و کاربردی رو دارم.در کشور فرانسه چقدر معتبر هست؟ و چقدر برای دوره های تحصیل زبان در این کشور تاثیر داره؟

 12. Deniz گفت:

  مدت این دوره ها کوتاه، آیا بنظرتون دولت فرانسه به دانشجوهای ایرانی ویزای تحصیلی کوتاه مدت میده؟

 13. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 14. امیر حیدری گفت:

  مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان دوره های چند ساله ارائه میشه ؟

 15. تبسم گفت:

  سلام آيا با محدودست سني مواجه هستيم؟؟

 16. رضا صدر گفت:

  سلام در مورد مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان ، شرایط به چه صورت میباشد به طور کلی؟

 17. مهرنوش گفت:

  ممنون از سایت بسیار خوبتون و مقالات مفیدتون

 18. ماهان گفت:

  مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان چقدر هزینه داره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

 19. Sana گفت:

  پروسه ی اخذ ویزا چقدر طول میکشه؟

 20. جلالی گفت:

  سلام همزمان با ویزای تحصیل امکان کار وجود دارد؟

 21. قراری گفت:

  مدرک تحصیل در کالج زبان از نظر وزارت علوم ایران معتبره به نظرتون؟

 22. صبا گفت:

  اطلاعات این مقاله خیلی کاربردی بود ممنون

 23. ف.فرجی گفت:

  آیا بعد از زبان میشه تحصیل رایگان داشت؟

 24. آرتین گفت:

  mahdodiyat seni braye sherkat dar in kalej ha vojod dare?

 25. احمد گفت:

  سلام و با تشکر از مقاله شما. دوره های کالج زبان چه مدت طول میکشه؟

 26. علی گفت:

  خیلی خوب و مفید

 27. حامد احمدی گفت:

  سلام مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان چه شرایطی دارد ؟

 28. اکبر عباسی گفت:

  من زیاد درباره مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان شندیم شانس موفقیت چند درصه؟

 29. سپیده گفت:

  سلام. مدرک تحصیلی من فوق دیپلم مترجمی زبان انگلیسی هست. چطوری میتونم اونجا معادل سازی کنم؟ ممنون از راهنمایی تون.

 30. امیر گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 31. اسما گفت:

  سلام ممنونم بابت مطالب بسیار مفیدتون

 32. h!va گفت:

  از موسسه و مطالب بسیار خوبتون ممنونم
  ایا مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان راه مطمئنی برای من که زبان فرانسه زیاد نمیدونم،حساب میشه؟

 33. عادل گفت:

  سلام ممنون از مقاله خوبتون. آیا برای کار در این کشور بابد حتما زیر 40 سال باشم؟؟؟

 34. حامد احمدی گفت:

  سلام برای مهاجرت به فرانسه از طریق کالج زبان جه شرایطی رو باید حتما داشته باشیم ؟

 35. علي كياني گفت:

  تحصيل در كالج هاي معتبر فرانسه شامل چه رشته هائي ميباشد؟

 36. تدین گفت:

  مقاله های شما در قالب سایت قشنگتون خیلی خوانا و جالبه تشکر و موفق باشید

 37. انوری گفت:

  برای پرداخت هزینه های تحصیل باید از طریق چه مرجعی پول رو واریز کنیم؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *