مهاجرت کاری لوکزامبورگ

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار

مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار یکی از روشهای پرطرفدار برای اقامت است که با توجه به شرایط اقتصادی و بازار کار لوکزامبورگ مورد توجه بسیاری از افراد می باشد. با توجه به این موضوع که زبان رسمی در کشور لوکزامبورگ زبان لوکزامبورگی، زبان آلمانی و زبان فرانسوی است کار در این کشور به عنوان یک پورتال چند زبانه در اتحادیه اروپا است. یافتن کار در کشور لوکزامبورگ آسان تر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا است اما باید به این موضوع توجه داشت که در این کشور نیز شرایط و قوانینی برای مهاجرت کاری وجود دارد. در این نوشتار تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند به طور خلاصه به بررسی شرایط مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار بپردازند.

 • شرایط کار در لوکزامبورگ چگونه است؟
 • چه کسانی شانس بیشتری برای رسیدن به کار در لوکزارمبورگ دارند؟
 • متوسط درآمد در این کشور چگونه است؟
 • آیا کار در لوکزامبورگ منجر به اخذ اقامت می شود؟
 • مشاغل پردرآمد در لوکزامبورگ کدامند؟>

شرایط مهاجرت به کشور لوکزامبورگ از طریق کار

کشور لوکزامبورگ از ثروتمندترین کشورهای دنیا است که با توجه به اقتصاد پیشرفته شرایط کار در این کشور برای متخصصان واجد شرایط در شرایط مناسبی قرار دارد علاوه بر این کیفیت زندگی در لوکزامبورگ در سطح بالایی قرار دارد. با توجه به شرایط کار و زندگی مناسب در این کشور مهاجرت کاری به لوکزامبورگ از طریق کار به متقاضیانی که قصد اقامت در کشورهای اروپایی را دارند پیشنهاد می شود. متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که شاید یکی از معایب مهاجرت کاری به این کشور چند زبانه بودن شهروندان است، همانطور که در ابتدا مقاله گفته شد در این کشور 3 زبان رسمی وجود دارد که به همین دلیل ممکن است برقراری ارتباط کمی دشوار باشد. کشور لوکزامبورگ در منطقه شنگن بوده و عضوء اتحادیه اروپا است و از قوانین کار وضع شده توسط این اتحادیه پیروی می کند.

کارفرمایان لوکزامبورگ برای استخدام نیروی کار خارجی باید اثبات کنند که برای موقعیت شغلی معرفی شده نیروی کار مناسب در بین شهروندان لوکزامبورگ و شهروندان اتحادیه اروپا نیست و به همین دلیل تصمیم دارند نیروی کار واجد شرایط خارجی و بین المللی استخدام کنند. دقت داشته باشید که پس از تایید شدن درخواست توسط کارفرما در کشور لوکزامبورگ وزارت اشتغال این کشور نیز باید درخواست را بررسی کند، در صورت موافقت وزارت اشتغال متقاضی می تواند اقدامات لازم را در جهت اخذ ویزای کار لوکزامبورگ انجام دهد. به این نکته توجه داشته باشید که معمولا کارفرمایان این کشور برای افرادی که محدودیت برای اخذ ویزا دارند قرار داد کاری صادر نمی کنند، بنابراین اگر قصد ورود به بازار کار کشور لوکزامبورگ را دارید بهتر است از طریق دیگری مثل مهاجرت تحصیلی وارد این کشور شوید و پس از پایان دوره تحصیلی اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای کار انجام دهید.

ده شغل پر درآمد در لوکزامبورگ

لوکزامبورگ می تواند یک مکان ایده آل برای یافتن شغل در خارج از کشور به ویژه در بخش های خدمات مالی و ارتباطات که برای کارکنان لوکزامبورگ نیز پر سود و محبوب است، باشد. میانگین حقوق و دستمزد ماهانه در کشور لوکزامبورگ در سال 2022، 15200€ (یورو) است که این مبلغ شامل: مسکن، حمل و نقل و سایر مزایا می شود. در جدول زیر سعی داریم برای اطلاع از مشاغل پر درآمد در کشور لوکزامبورگ به معرفی مشاغل برتر و حقوق و دستمزد ماهانه این مشاغل بپردازیم.

رتبه عنوان شغلی متوسط درآمد ماهیانه
1 متخصص قلب و عروق 50500€ (یورو)
2 متخصص بیهوشی 41600€ (یورو)
3 متخصص مغز و اعصاب 38700€ (یورو)
4 متخصص روانشناسی 37200€ (یورو)
5 متخصص غدد درون ریز 34200€ (یورو)
6 آسیب شناس پزشکی قانونی 32500€ (یورو)
7 متخصص زنان و زایمان 31900€ (یورو)
8 مدیر کلینیک 30000€ (یورو)
9 مدیر عامل شرکت های بزرگ 26200€ (یورو)
10 مدیر مالی 25400€ (یورو)

قوانین کار و مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار

قوانین کار و مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار

بهتر است پیش از کاریابی در کشور لوکزامبورگ اطلاعات مختصری در رابطه با قوانین کار در این کشور به دست آورید. طبق قوانین وضع شده در این کشور تمامی کارکنان باید در طول روز به مدت 8 ساعت و در طول هفته به مدت 40 ساعت مشغول به کار باشند، در صورت نیاز کارفرما کارکنان باید بیشتر از ساعت کاری مشغول به کار باشند اما باید دقت داشت که ساعت کاری نباید از 10 ساعت در طول روز تجاوز کند. اگر کارفرما از کارکنان بخواهد در روز تعطیلات رسمی کار کنند باید برای هر ساعت کار 100% از حقوق فرد را به عنوان اضافه کار پرداخت کنند، اگر از فرد خواسته شود در روز یکشنبه مشغول به کار شود به ازای هر ساعت کار 70% از حقوق و در روزهای کاری عادی به ازای هر ساعت اضافه کاری 40% از حقوق به فرد تعلق می گیرد.

تمامی کارکنان می توانند در طول سال از 25 روز مرخصی با حقوق استفاده کنند، به افراد معلول در جنگ و قربانیان حوادث در محل کار 6 روز مرخصی اضافه تعلق می گیرد. برای کسب اطلاعات در رابطه با چگونگی دریافت ویزای کار کشور لوکزامبورگ پیشنهاد می شود مقاله مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در لوکزامبورگ را با دقت مطالعه کنید.

بهترین شهرها برای کار و زندگی در لوکزامبورگ

برای یافتن کار در کشور لوکزامبورگ باید علاوه بر بررسی مشاغل مورد نیاز در این کشور و شاخت مشاغل پر درآمد به بررسی بهترین شهرهای این کشور برای کار و زندگی نیز بپردازید. متقاضیان می تواند در شهرهایی مثل:

 • Luxembourg
 • Sandweiler
 • Bertrange
 • Berchem
 • Senningerberg
 • Betzdorf
 • Dudelange
 • Capellen
 • Holzem

به دنبال شغل های برتر در کشور لوکزامبورگ باشند و زندگی خوبی را در این شهرها تجربه کنند. شرکت ها و موسسات برتری که در شهرهای مختلف این کشور جای دارند عبارتند از Amazon ،UBS ،Deutsche Bank ،TMF Group ،Colony Capital ،EY ،Talkwalker ،Credit Suisse ،Batmaid و Airbnb.

در این مقاله سعی ما بر آن بود تا اطلاعاتی در رابطه با مهاجرت به لوکزامبورگ از طریق کار در اختیار متقاضیانی قرار دهیم که این کشور را برای کار و زندگی انتخاب کرده اند. برای مهاجرت به کشور لوکزامبورگ راه های دیگری نیز وجود دارد که با مطالعه مقاله بررسی روش های مهاجرت به لوکزامبورگ که توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است از این روش ها مطلع خواهید شد. جهت بهره مندی از مشاوره های تخصصی به صورت حضوری و غیر حضوری با ما در ارتباط باشید.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *