مهاجرت

مهاجرت به لیتوانی

مهاجرت به لیتوانی

شهروندان خارجی باید بدانند راه های متنوعی جهت مهاجرت به لیتوانی برای یک دانشجو، سرمایه گذار، یک کارآفرین و یا نیروی کار ماهر وجود دارد. برای مهاجرت به کشور لیتوانی و یا هر کشور دیگری شرایطی وجود دارد که نیازمند بررسی بیشتر و دقیق تر می باشد. در ادامه برای اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به کشور لیتوانی با ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همراه شوید.

لیتوانی کشوری زیبا در اروپا با تپه ها، آبشارها و منظره های سبز است. به لطف موقعیت جغرافیایی قابل توجه آن، لیتوانی به سرعت در حال تبدیل شدن به یک قطب مهاجرتی است. از آن جایی که در دوران گذشته این کشور از اتحادیه جماهیر شوروی سابق در سال 1991 جدا شد، شاهد پیشرفت و رشد چشمگیری بوده است. روش هایی که می تواند منجر به کسب مجوز اقامت این کشور شود شامل موارد ذیل است:

 • روش های مربوط به تجارت
 • امور مربوط به تحصیل
 • نیروی کار
 • ملحق شدن به خانواده

ویزای توریستی شنگن لیتوانی در 2024

جمهوری لیتوانی بزرگترین و همچنین پرجمعیت ترین کشور در بین کشورهای حوزه بالتیک است. اگر طی سال 2024 می خواهید برای مدت کوتاهی مهاجرت به کشور لیتوانی داشته باشید باید ویزای توریستی خود را بدست آورید. دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک کشور روسیه نیازی به ویزا نخواهد داشت و از آن معاف خواهند بود. درخواست کننده بایستی هدف صحیح خود از سفر به لیتوانی را مشخص نماید.


لیتوانی یکی از سه کشور حوزه بالتیک بوده و به دلیل داشتن طبیعت بسیار غنی، همه ساله توریست های بسیاری از این کشور بازدید می نمایند. همچنین مردم لیتوانی نیز بسیار مهمان نواز بوده و سعی در حفظ آداب و رسوم سنتی و دیرینه خود دارند. لیتوانی دارای چهار فرودگاه بوده که شاخص ترین آن ها فرودگاه بین المللی ویلنیوس با خطوط هوایی متعدد است و کوتاه ترین مسیر سفر به لیتوانی می باشد. همچنین خطوط قطار موجود که از شهرهایی چون ورشو و سنت پترزبورگ تا شهرهای اصلی لیتوانی امتداد می یابند، از دیگر شیوه های رایج سفر به این کشور می باشد. مناسب ترین زمان برای سفر به لیتوانی فصل بهار می باشد. گردشگران می توانند در ماه های مارچ و آوریل به بازدید از پوشش های گیاهی شهرهای مختلف لیتوانی بپردازند.

در ادامه به ذکر نام مشهورترین پارک های ملی این کشور می پردازیم:

 • پارک ملی تراکای
 • Dzukija
 • پارک ملی ساهو
 • پارک ملی Curonian Spit

طبق آمار هر ساله بیش از 1.5 میلیون توریست و گردشگر از شهرهای لیتوانی دیدن می نمایند. یکی از جذاب ترین مناطق لیتوانی، شهر تراکای می باشد؛ قلعه موجود در این شهر دارای شهرت خاصی بوده و گردشگران می توانند به تجربه انواع ورزش ها چون قایق سواری و موج سواری در آب های این منطقه مشغول گردند.

مهاجرت به لیتوانی از طریق تحصیل

یکی از دلایلی که می تواند به منجر به اعطای مجوز اقامت تحصیلی کشور لیتوانی و مهاجرت به این کشور شود مهاجرت به کشور لیتوانی از طریق تحصیل است. از جمله طرق کسب مجوز اقامت لیتوانی اعطای پذیرش تحصیلی به فردی است که قصد تحصیل در این کشور را دارد. دانشجویی که پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی این کشور را به دست می آورد می تواند برای مدت یک سال در این کشور اقامت داشته باشد. این مدت می تواند حتی برای دانشجویانی که مدت تحصیلشان در این کشور طولانی تر است تمدید نیز شود.

مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی لیتوانی

دانش آموز یا دانشجویی که قصد تحصیل در کشور لیتوانی را دارد باید مدارک ذیل را فراهم کند:

 • داشتن گذرنامه معتبر
 • ویزای تحصیلی این کشور
 • عکس پاسپورت که اخیرا گرفته شده باشد.
 • مدرکی که اثبات نماید محلی را برای اقامت خود در لیتوانی اجاره کرده است.
 • مدارک مربوط به بیمه درمانی

مهاجرت به لیتوانی از طریق رسیدن به کار

مهاجرت به لیتوانی از طریق رسیدن به کار

شخص خارجی که تمایل به اشتغال در این کشور را دارد برای مهاجرت به کشور لیتوانی بایستی در یک شرکت تابع این کشور استخدام شود. برای اعطای تابعیت از طریق کار در این کشور بایستی قبل از شروع به کار ابتدا اسناد و مدارک مورد نیاز را در این رابطه را ارسال نماید. سپس در صورتی که آن شخص واجد دریافت ویزا تشخیص داده شود برای او ویزای بلند مدت یک ساله صادر خواهد شد.

مهاجرت به لیتوانی از طریق سرمایه گذاری

کشور لیتوانی برنامه ای برای اعطای تابعیت را در سایت های رسمی خود از این طریق را معرفی نکرده است. با این حال قانون این کشور برای اشخاصی که تمایل به فعالیت تجاری و کسب و کار و یا ثبت شرکت در این کشور هستند راه هایی را پیش بینی نموده است. لیتوانی مناطق آزاد تجاری بی شماری دارد. کشور لیتوانی برای جذب سرمایه های خارجی برنامه هایی برای معافیت های مالیاتی نیز وضع نموده است. به عنوان مثال اشخاصی که در این مناطق به فعالیت های تجاری می پردازند معمولا هیچ مالیاتی بر ارزش افزوده آنها تعلق نمی گیرد. برنامه ای برای شرکت های بزرگ تجاری در این زمینه وجود دارد که در 6 سال اول فعالیت از پرداخت مالیات معاف شوند.

مزایای اخذ اقامت لیتوانی

لیتوانی به عنوان کشوری عضو اتحادیه اروپا و همچنین عضو شنگن یکی از دروازه های ورود به اروپاست. شما می توانید با بدست آوردن اقامت این کشور به راحتی به تمامی کشورهای حوزه شنگن و اتحادیه اروپا دسترسی داشته باشید. این مزیت می تواند بزرگترین امتیاز کسب اقامت کشور لیتوانی به حساب آید. ویزای توریستی لیتوانی بدین صورت نیست. ضمن اینکه نیازی به تهیه ویزا برای سفر به این کشورها نمی باشد. افراد دارای اقامت لیتوانی تا زمان اعتبار این اقامت می توانند به مدت 90 روز به تمام کشورهای این حوزه بدون نیاز به کسب ویزا سفر نمایند. اقامت در لیتوانی می تواند شرایط مطلوبی برای کار و تحصیل آن فرد را فراهم نماید.

در حال حاضر با توجه به این که تمام کشورهای حوزه شنگن تابع قرارداد بولونیا در زمینه تحصیل هستند شرایط مطلوبی برای تحصیل در این کشور فراهم است. این کشور طبق این معاهده ملکف است حداقل استانداردهای مطلوب برای تحصیل را که در تمام کشورهای این حوزه به طور متحد رعایت می شود فراهم آورد. لذا سطح تحصیلات در این کشور نیز مانند سایر کشورهای اروپایی بالاست.

از طرفی اگر فرد با کار در این کشور بتواند کارت آبی نیروی کار (blue card) خود را بدست آورد می تواند در تمامی کشورهای حوزه شنگن به اشتغال مشغول شود. در نهایت ضمن تشکر از مطالعه مقاله مهاجرت به لیتوانی، امیدواریم توانسته باشیم مطالب مفیدی در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. تیم مجرب و متبحر در امور مهاجرت که در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت گرد هم آمده اند آماده مشاوره و پاسخگویی به سوالات شما عزیزان در راستای اخذ اقامت قانونی برترین کشورها می باشند.

پرسش های کلیدی درباره مهاجرت به لیتوانی

برخی از مهم ترین موضوعاتی که در این میان مطرح می شوند عبارتند از:

 • برای ورود به لیتوانی، بهترین گزینه کدامن است؟ در صورتی که فرد بتواند پیشنهاد کاری در این کشور دریافت کند، می تواند بالاترین امتیاز اقامتی را به دست آورد.
 • آیا مهاجرت تحصیلی به این کشور ارزشمند است؟ خیر در حال حاضر، دانشگاه های این کشور اعتبار بالا ندارند. با این حال می توان گفت که مسیر ورود به این کشور می تواند برای دانشجویان ایرانی به منظور دریافت اقامت ارزشمند باشد.
 • مهم ترین محدودیت مهاجرت به لیتوانی چیست؟ در بسیاری از موارد، شهروندان خارجی با مشکل رد در خواست ویزا روبرو می شوند.
5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *