مهاجرت سرمایه گذاری در مالتا

خرید ملک در مالتا

خرید ملک در مالتا

برنامه خرید ملک در مالتا در سال 2021 یکی از بهترین پیشنهادات برای اخذ اقامت و تابعیت اروپایی متقاضیان و اعضای خانواده آنها محسوب می شود. اما چرا بهترین برنامه؟ چراکه اولا اقامت خانوادگی اخذ شده از این طریق نامحدود و مادام العمر بوده و دیگر هیچ جای نگرانی برای اتمام اعتبار اقامت و تمدید مجدد آن وجود ندارد. ثانیا از این طریق به راحتی و بعد از کمتر از 12 ماه می توان به پاسپورت دوم خود دست یابید. اما دریافت اقامت و تابعیت مالتا از طریق خرید خانه یا آپارتمان شرایطی دارد که بایستی قبل از اقدام بدان توجه نمود.

پس ما را در این مقاله همراهی کنید تا با آخرین شرایط و مقررات مربوط به خرید خانه و اخذ اقامت و تابعیت مالتا تحت برنامه سرمایه گذار مالتا (IIP) آشنا شوید. همچنین به متقاضیان توصیه می شود که جهت اخذ مشاوره های حرفه ای و شروع فرآیند خرید ملک در کشور مالتا با وکلای مهاجرتی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

شرایط خرید ملک در مالتا

شرایط خرید ملک در مالتا 2021

ابتداء لازم به ذکر است که افراد غیر مقیم نیز آزادانه می توانند سرمایه گذاری در مالتا را تجربه و در این کشور خانه خرید و فروش کنند و در اینباره هیچ منع قانونی ندارند. اما فقط با یک شرط که در صورت لزوم از قبل مجوز AIP خود را دریافت کرده باشند. در واقع مطابق مطابق فصل 246 قوانین مالتا، شهروندان خارجی برای خرید خانه در مناطقی مثل مالتا (Malta) و گوزو (Gozo) نیازمند این مجوز بوده و درباره خرید خانه از نواحی تخصیص ویژه (Special Designation Area) هیچ محدودیتی ندارند و هر تعداد واحدی که در چنین مناطقی خریداری کنند هیچ محدودیتی به لحاظ مجوز ندارند.

بازار املاک در کشور مالتا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی نسبتا ارزان بوده و این بازار به خریداران این امکان را می دهد که به دنبال قیمت معقولی در مالتا بگردند. به همین دلیل هم بخاطر نرخ بهره خیلی پایین و نیز شرایط آسان بلند مرتبه سازی در مالتا ما شاهد یک جهش بسیار سریع در معاملات املاک مالتا بین سال های 2000 و 2009 بودیم. اما هنوز هم امتیازات خرید خانه ارزش این سرمایه گذاری را به متقاضیان گوشزد می کند. درحال حاضر، بهترین جاها برای خرید خانه در کشور مالتا Pembroke ،Swieqi و San Gwann Are می باشد. اما همانطوریکه در نمودار پایین هم مشاهده می شود، شاخص مسکن در مالتا از 126.20 نقطه در نیمه سوم سال 2019 به 130.76 نقطه در نیمه چهارم همان سال افزایش یافته است که این نشانگر افزایش قیمت ها در بازار به دلیل افزایش تقاضا می باشد:

نمودار شاخص مسکن در مالتا

درباره قیمت های املاک در مالتا می توان گفت که قیمت آپارتمان 3 خواب بین 140000€ تا 400000€ (یورو) و قیمت یک خانه 3 خوابه در مالتا در حدود 350000€ (یورو) می باشد

هزینه های خرید ملک در مالتا

فرآیند خرید خانه در مالتا بسیار ساده و راحت است. در ابتداء متقاضی با استفاده از وب سایت های جستجو یا مشاور املاک های معتبر خانه مورد نظر را انتخاب و سپس بهمراه معمار یا کارشناسی به بازرسی فنی سازه می پردازد. همچنین برای ارزیابی امور حقوقی و اداری از مشاوره وکیل خود بهره می برد. در ادامه و پس از توافق اولیه درباره قیمت ملک، طرفین ملک مورد نظر را قولنامه و امضاء کرده و برای نقل و انتقال مالکیت و ثبت سند رسمی به دفترخانه مراجعت می کنند. اما هزینه های مربوط به خرید خانه در مالتا 2021 شامل موارد ذیل می باشد:

آیتم درصد (%) یا یورو (€)
تمبر مالیاتی 5%
هزینه دفتر ثبت 1% تا 3%
هزینه ثبت 600€
هزینه مجوز خرید خانه AIP 233€

نکته مهم اینکه هزینه های مذکور در واقع تعهد خریدار بوده در حالی که هزینه مشاور املاک کلا بر عهده فروشنده ملک می باشد.

اخذ اقامت خانوادگی در مالت با خرید خانه

برنامه اقامت مالتا برنامه ای ایده آل برای افراد و خانواده هایی است که مایل به اخذ اقامت اروپایی هستند. ذی نفعان این برنامه علاوه بر اقامت اروپایی همچنین می توانند در هر جایی از کشور مالتا آزادانه کار و زندگی بکنند. اما نکته مهمی که باید بدانید در مورد معیارهای کسب صلاحیت برای دریافت این نوع اقامت می باشد که از دو طریق زیر میسر است:

روش های اخذ اقامت مالتا از طریق خرید خانه

از جمله شرایط مهم دیگر برای دریافت اقامت خانوادگی در مالتا با برنامه خرید ملک این است که متقاضی بایستی تمکن مالی کافی برای زندگی در کشور مالتا را به اثبات برساند. در ثانی او همچنین باید بیمه سلامت معتبری هم داشته باشد که بتواند تمام اعضای خانواده را تحت پوشش بیمه ای قرار دهد. ایضا داشتن مدارک هویتی مثل پاسپورت معتبر برای خودش و سایر اعضای خانواده الزامی است.

نکته مهم در اینباره اینکه این برنامه امتیاز مالیاتی هم برای متقاضی دارد و متقاضی سالانه تا 15% مالیات پرداخت می کند. در واقع، ذی النفعان برنامه اقامت مالتا لازم است که سالانه حداقل مالیاتی در حدود 15000€ (یورو) پرداخت کنند.

پاسپورت دوم در مالتا با سند مسکن شدنی است؟

برای خیلی از هموطنان میل به خرید خانه در مالتا اخذ پاسپورت دوم از کشور مالتا بسیار مهم است. برای این منظور این دسته از هموطنان لازم است که با برنامه سرمایه گذار مالتا (IIP) نیز آشنا شوند. این برنامه یک برنامه شهروندی است که به متقاضی و خانواده همراه او که بتواند در توسعه اقتصادی مالتا تاثیر مثبتی بگذارد، شهروندی این کشور را اعطاء می کند. از جمله مدارک لازم برای درخواست از برنامه IIP داشتن گواهی سلامت، گواهی عدم سوء سابقه، مدرک خرید یا اجاره ملک در مالتا، گواهی تمکن مالی کافی، هزینه درخواست و کلیه مدارک هویتی می باشد. اما روش های سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت مالتا از این طریق عبارتند از:

روش های سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت مالتا

اما نکته بسیار مهم در این زمینه که نباید فراموش کرد اینکه بنابر قوانین مالتا، تابعیت از طریق خرید ملک در این کشور پس از 12 ماه از زمان خرید یا اجاره ملک به افراد اعطاء می شود. در زمینه ارزش پاسپورت مالتا نیز باید به این واقعیت مهم اشاره کرد که پاسپورت مالتا مشترکا در رتبه چهارم بهترین پاسپورت های جهانی قرار داشته و دارندگان این پاسپورت مهم علاوه بر اخذ حقوق شهروندی مالتا همچنین می توانند آزادانه به 125 کشور دنیا مسافرت کنند. تخصص کارشناسان و وکلای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه اخذ اقامت و تابعیت اروپایی (مثل اقامت فرانسه، آلمان، انگلستان و غیره) بوده و در این مسیر تا آخرین مرحله از فرآیند مهاجرتی همراه شما می باشند.

سوالاتی پیرامون خرید مسکن در مالتا

اکنون در انتهای مطالب این مقاله به بررسی سوالات هممیهنان در رابطه با خرید خانه در کشور مالتا می پردازیم:

 • آیا ایرانی ها نیز می توانند در مالتا ملک بخرند؟ غیرمقیم ها نیز می توانند به آسانی در مالتا ملکی را خریداری بکنند اما به شرطی که به هنگام ضرورت مجوز خرید دریافت کرده باشند.
 • قیمت خرید خانه در مالتا چقدر می باشد؟ در حال حاضر قیمت آپارتمان 3 خواب بین 140000€ تا 400000€ (یورو) و قیمت یک خانه 3 خوابه در مالتا در حدود 350000€ (یورو) می باشد.
 • بهترین مناطق کشور مالتا کدامند؟ Pembroke ،Swieqi و San Gwann Are سه تا از بهترین جاهای مالتا برای زندگی همراه خانواده هستند. البته والتا (Valetta) پایتخت مالتا نیز به دلیل وجود مدارس بین المللی برتر و دسترسی نسبتا خوب به نواحی تجاری از جمله مناطق خوب اما گران برای زندگی محسوب می شود.
 • چگونه می توان اقامت خانوادگی خود را با خرید خانه در مالتا تضمین کرد؟ این کار از دو طریق خرید خانه یا اجاره خانه در مالتا با شرایط فوق الذکر امکان پذیر است.
 • آیا مالتا به خریداران ملک در این کشور تابعیت می دهد؟ بله، تحت برنامه سرمایه گذار مالتا (IIP) و خرید ملک به ارزش 350000€ (یورو) و اجاره خانه به ارزش 16000€ (یورو) دریافت پاسپورت دوم مالتا برای متقاضی میسر است.
5/5 - (3 امتیاز)

4 دیدگاه برای “خرید ملک در مالتا

 1. دبیری گفت:

  سلام با خرید ملک برای فرزندان بالای ۲۱ سال هم اقامت میدهند ؟ اگر نمیدهند چه کاری میشود انجام داد

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   خرید ملک در اسپانیا گزینه بهتری برای شما خواهد بود.

 2. کیانوش گفت:

  سلام .. وضعیت هزینه ی تحصیل فزندان با خرید ملک چه خواهد شد

  1. داوری گفت:

   سلام
   شرایط و سن فرزندان و شرایط خودتون رو بفرمائید تا بتونم راهنماییتون کنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *