مهاجرت کاری مالزی

مهاجرت به مالزی از طریق کار

مهاجرت به کشور مالزی از طریق کار

اگر قصد مهاجرت را دارید، می توانید از طریق اخذ ویزای کار در این کشور اقدام به مهاجرت به مالزی و اخذ ویزای آن کنید. شما برای مهاجرت و اخذ ویزای کار به یک job offer نیاز دارید تا به صورت اسپانسر شما در مالزی باشد و بتواند دعوت به کار شرکت ها و کارخانجات مختلف در مالزی را برای شما ارسال کند تا بتوانید مهاجرت از طریق کار یا تخصص را انجام دهید. مدت زمان این ویزا دو ساله است که البته بر اساس تقاضای شما و نیاز کارفرمای شما که می تواند یکی از شرکت ها و یا کارخانجات مالزی باشد، مجدد تمدید گردد.

مقررات کار در مالزی

زبان کشور مالزی مالایایی می باشد که در تمام اداره جات دولتی آن استفاده می شود.

در مبادلات تجاری و صادراتی نیز از زبان انگلیسی استفاده می کنند که لازم است این زبان را حتما فرا بگیرید. ساعت کاری ادارات مالزی از دوشنبه تا جمعه و از نه صبح تا 17 بعد از ظهر می باشد. همچنین چون مالزی یک کشور مسلمان می باشد برای مسلمانان تایم نماز نیز در نظر گرفته شده است.

همچنین شما به نسبت کاری که در شرکت مربوطه انجام می دهید اجازه مرخصی و تعطیلات را دارید. برای مثال اگر تمام روزهای کاری را در شرکت حضور داشته باشید می توانید ده روز کاری را مرخصی بگیری و به تعطیلات بروید. روش درخواست کار نیز در این کشورو مهاجرت به قصد کار کردن برای شرکت های بزرگ و بین المللی معمولا به صورت آنلاین می باشد. شما با ارسال رزومه خود می توانید شغلی مناسب در یکی از شرکت های مالزی پیدا کرده و قصد مهاجرت به کشور مالزی نمایید. انواع ویزا که برای ورود به مالزی می توان اقدام نمود عبارت اند از:

  • ویزای همراه
  • ویزای همسر
  • ویزای کار موقتی
  • ویزای دانشجویی
  • ویزای کار و تجارت
  • ویزای ورودی یکنفره
  • ویزای ورودی چندگانه
  • ویزای ترانزیت(عبوری)
  • ویزای اشتغال (ویزا حرفه ای)
  • ویزای بازدید (توریستی، گردشگری)

مهاجرت به مالزی از طریق خرید ملک

حال قصد داریم مهاجرت به کشور مسلمان مالزی از طریق خرید ملک را بررسی کنیم. مهاجرت از این طریق نیز یکی از راه های معمول و تقریبا آسان به شمار می رود. مهاجرت به کشور مالزی از طریق طرح خانه دوم برای افرادی که قصد دارند با همسر و فرزندان خود در این کشور اقامت کنند فراهم می باشد.

شرایط دریافت اقامت از طریق خرید ملک

در این طرح شما می توانید با پدر یا مادر بالای 60 سال خود اقدام به مهاجرت به مالزی بکنید و اقامت 10 ساله مالزی را دریافت نمایید. نکته مهمی که در این طرح وجود دارد این است که اگر به این طریق قصد مهاجرت به کشور مالزی را دارید نمی توانید هیچگونه فعالیت کاری و تجاری در مالزی انجام دهید. اشخاص بالای 50 سال که قصد مهاجرت و استفاده از طرح خانه دوم را دارند باید ثابت کنند که سرمایه ای در حدود 100000 $ (دلار) را دارا می باشند تا اجازه مهاجرت به آن ها داده شود. در باقی موارد نیز افراد باید بتوانند اثباتکنند که ماهیانه حدود 3 میلیون تومان درآمد دارند که این درآمد می تواند به صورت اوراق بهادار و یا سود سرمایه گذاری نیز باشد.

تمکن مالی ویزای مالزی

برای افرادی نیز که زیر 50 سال سن دارند باید اثبات شود که سرمایه ای در حدود 50.000 $ (دلار) دارا می باشند تا بتوانند اجازه مهاجرت به کشور مالزی را اخذ کنند. شما با خرید ملک در مالزی می توانید اقدام به شرکت در این طرح کنید و اجازه مهاجرت را کسب کنید. همچنین باید یک حساب پس انداز در مالزی به مبلغ 87 میلیون تومان افتتاح کنید و پس از مدت 1 سال می توانید مبلغی از آن را برداشت کنید ولی نباید میزان سپرده شما از 43 میلیون تومان کمتر شود و این مبلغ باید تا مدت 10 ساله اقامت شما در مالزی در این حساب پس از انداز باقی بماند.

مهاجرت از طریق کارافرینی در مالزی

یکی دیگر از راه هایی که میتوان با آن اجازه مهاجرت به مالزی را بدست آورد ثبت شرکت، سرمایه گذاری و کار آفرینی می باشد. به این صورت که شما اقدام به ثبت یک شرکت و کارآفرینی در مالزی می کنید و سپس از این طریق مهاجرت برای شما فراهم می شود. اولین نوع شرکت هایی که می توانید در مالزی ثبت کنید و به واسطه آن مهاجرت به کشور مالزی را بگیرید شرکت هایی هستند که تمام سرمایه آن ها توسط افراد خارجی تامین می شود و باید حدود سرمایه اولیه آن 500000 RM (رینگیت) باشد. در مورد تاسیس رستوران و شرکت های واردات و صادرات حداقل سرمایه اولیه شما باید یک میلیون رینگیت باشد.

نوع دیگر نیز به صورت ثبت شرکت و کارآفرینی مشترک می باشد. به این صورت که شما با یک شرکت مالزیایی دیگر همکاری کرده و 50% سهم ثبت شرکت برای شما می باشد و حدود سرمایه اولیه که برای این همکاری مشترک احتیاج دارید حدود 350000 RM (رینگیت) می باشد.

در جدول زیر می توانید انواع ثبت شرکت در مالزی را مطالعه نمائید.

عنوان شرکت در مالزی مبلغ سرمایه گذاری
شرکت با مسئولیت سرمایه گذار خارجی 500000 RM (رینگیت)
شرکت واردات و صادرات 1.000.000 RM (رینگیت)
شرکت کارآفرین و مشارکتی 350000 RM (رینگیت)

راه هایی که می توانید از طریق آن اقدام به ثبت شرکت و کارآفرینی و همچنین مهاجرت نمایید.

مهاجرت به مالزی از طریق کار

مهاجرت به مالزی از طریق ازدواج

آخرین روشی که میتوان برای مهاجرت استفاده کرد از طریق ازدواج می باشد. شرایط و قوانینی که در این روش برای مهاجرت در نظر گرفته شده است بسیار متفاوت از سایر روش ها می باشد. در این روش مرد یا زنی که تابعیت مالزیایی دارند می توانند با ازدواج، برای زوج خود اجازه اقامت و مهاجرت به مالزی را دریافت کنند. البته شرایط و شروط خاصی نیز برای اخذ مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج وجود دارد.

یکی از این شروط این است که توسط زوجین به اثبات برسد که این ازدواج یک ازدواج سوری نیست و صرفا برای به دست آوردن اجازه مهاجرت به کشور مالزی این ازدواج صورت نگرفته است.شرط دیگر نیز پس از اثبات سوری نبودن ازدواج این است که شخصی که تابعیت مالزیایی را دارد اثبات کند که تمکن مالی برای برطرف کردن نیازهای همسر خود در مدت اقامت در مالزی را دارا می باشد. همچنین فرزندی که از این طریق به دنیا بیاید نیز تابعیت مالزیایی دارد.

نکات مهم در خصوص مهاجرت به مالزی از طریق کار

اگر به هر یک از طرقی که در بالا گفته شد قصد مهاجرت به مالزی را دارید این نکات را حتما به خاطر بسپارید: تصمیم راسخ و پشتکار داشته باشید. گرفتن اجازه مهاجرت و اقامت در این کشور ممکن است مدت زمان نسبتا زیادی به طول بیانجامد، پس حتما برای مهاجرت باید عزم راسخ و پشتکار داشته باشید. بودجه کافی و سرمایه اولیه قابل قبولی داشته باشید. پس ابتدا سرمایه اولیه مناسبی فراهم کنید و سپس قصد مهاجرت به این کشور را در سر داشته باشید. هدف مشخصی از مهاجرت به این کشور داشته باشید.

از روش های قانونی مهاجرت به مالزی از طریق کار  می باشد. حتما فقط از روش های قانونی اقدام به مهاجرت به مالزی نمائید. زیرا اگر به صورت غیر قانونی اقدام کنید دیگر نه در کشور خودتان جایی دارید و به عنوان مجرم تحت تعقیب قرار دارید، هم در کشور دیگر مثل مالزی جایی به عنوان یک شهروند ندارید و باید باقی زندگی خود را در سایه زندگی کنید. مهارت کافی داشته باشید در کشوری مانند مالزی تنها به افراد کارآمد احتیاج دارند، پس باید شما هم فرد با مهارتی باشید تا بتوانید در این کشور اجازه اقامت را دریافت کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به مالزی از طریق کار با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 19 =