مهاجرت به کشور مالزی

مهاجرت به مالزی

مهاجرت به کشور مالزی

مهاجرت به مالزی موضوعی است که از حدود یک دهه پیش، بسیار مورد توجه ایرانیان بوده است، به همین دلیل در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته ایم. گاهی ممکن است به دلایل مختلف قصد مهاجرت از ایران را داشته باشید. این دلایل می توانند گوناگون باشند و این شما هستید که باید تصمیم بگیرید کدام کشور برای اقامت مناسب تر است. یکی انتخاب های شما می تواند مالزی باشد. شما ممکن است قصد مهاجرت به مالزی را داشته باشید و یا به فکر این کار افتاده باشید. در ادامه مقاله مهاجرت به این کشور با ما همراه باشید. اگر در پی مهاجرت به مالزی هستید، ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانیم به شما کمک کنیم.

دلایل مهاجرت به مالزی

حال شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چه کشوری برای زندگی مناسب تر است؟ یا برای مهاجرت به یک کشور دیگر چه ملاکی را باید در نظر گرفت؟ حال قصد داریم یکی از کشورهایی که به مقصد مهاجران تبدیل شده است را برای شما به طور کامل معرفی کنیم. مهاجرت یا کوچ کردن زمانی اتفاق می افتد که مردم از شرایط نا مساعد محل زندگی خود همانند مشکلات اقتصادی، فقر، مشکلات سیاسی، بلایای طبیعی، جنگ و نبود امنیت ناراضی هستند و می خواهند از این شرایط دور شوند؛ و یا ممکن است مقصد و کشوری که مد نظر دارند بسیار ایده آل و دارای شرایط خوب و محیا برای زندگی راحت باشد.

مهاجرت ها می توانند بسیار به نفع کشور مقصد باشند زیرا نیروی کار جدید برای کشور های توسعه یافته فراهم می شود و به کمک آن ها می توانند کارخانه های جدید احداث کرده اقتصاد خود را قوی تر از قبل کنند. این گونه مهاجرت بین کشور ها اتفاق می افتد و از نمونه های آن می توان به مهاجرت اروپاییان در قرن نوزدهم به استرالیا و آمریکا، مهاجرت کارگران ترکیه ای به آلمان غربی پس از جنگ جهانی دوم و مهاجرت هایی از این دست که در تاریخ به وفور اتفاق افتاده اند، اشاره کرد که برای کسب منافع بیشتر در کشور مقصد به آن سفر می کنند و به نوعی یک مهاجرت اختیاری به حساب می آید.

انواع مهاجرت بصورت کلی

از لحاظ مختلف می توان مهاجرت ها را دسته بندی کرد به طور نمونه از لحاظ زمانی مهاجرت ها به دو نوع کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می شود. برخی مهاجرت ها ممکن است از لحاظ مسافت طی شده بررسی شود که باز هم به دونوع تقسیم می شوند: مهاجرت های نزدیک، مهاجرت های دور. می توان از لحاظ اختیاری و یا اجباری بودن نیز مهاجرت ها را بررسی نمود؛ یعنی اینکه آیا فرد به خواست خود مهاجرت کرده است و یا مجبور به مهاجرت شده است.

مهاجرت های بین المللی نیز به چهار دسته تقسیم می شوند. فرار مغز ها، به این معنا که افراد دارای تخصص و کارآمد به کشور های دیگر مهاجرت می کنند. مهاجرانی که به دنبال پیدا کردن شغل مناسب در یک کشور دیگر، مهاجرت می کنند. مهاجران غیرقانونی نیز در این لیست قرار می گیرند. این افراد چون نتوانسته اند از راه های قانونی اقدام به مهاجرت کنند لذا از روش های غیر قانونی دست به این کار زده اند. دسته چهارم نیز پناهنده ها و آوارگان جنگی هستند. این افراد به دلیل وخامت اوضاع در کشور خود به ناچار و برای حفظ جان خود مجبور به مهاجرت می شوند.

درباره کشور مالزی

این کشور درجنوب شرق آسیا واقع شده است و پایتخت آن شهر کوالالامپور می باشد. حکومت در مالزی به صورت دوره های پنج ساله بوده و هر کدام از سلطان های ایالت های 9 گانه به صورت دوره ای بر مالزی حکومت می کنند. البته سلطنت در مالزی یک مقام نیمه تشریفاتی بوده و شاه بر اساس توصیه های مجلس و نمایندگان پارلمان این کشور عمل می کند. مالزی با جمعیت تقریبی 30 میلیون نفر دارای تراکم جمعیت متناسبی نسبت به مساحت این کشور می باشد.

وقتی بخواهیم از لحاظ اقتصادی مالزی را بررسی کنیم موارد متعددی قابل توجه قرار می گیرد. این کشور در دهه های 1980 تا 90 با سیاست هایی که دولت وقت به خرج داد توانست صنایع سنگین این کشور را شکوفا کند و بخشی از درآمد کل کشور به صادرات این موارد اختصاص یافت. همچنین مالزی توانسته است برپایه سیاست های مستحکم اقتصادی به رتبه های بالایی در تجارت آسیا و جهان دست پیدا کند.

جاذبه های گردشگری و توریستی این کشور هم بسیار زیبا و دیدنی است. به طور کل مالزی یک کشور با پایه های اقتصادی قوی به حساب می آید که روز به روز نیز در حال رشد و شکوفایی بیشتر است و می تواند گزینه خوبی برای مهاجرت باشد و اگر قصد به مهاجرت دارید، می توانید مهاجرت به کشور مالزی را در اولویت قرار دهید.

هزینه زندگی و مهاجرت به مالزی

قبل از اقدام برای مهاجرت به مالزی باید اطلاعاتی را در خصوص هزینه های زندگی در این کشور به دست بیاورید. بزرگترین هزینه ای که در این کشور باید پرداخت نمائید، هزینه اجاره مسکن و تهیه محلی برای سکونت می باشد. هزینه اجاره مسکن در شهرهای مختلف مالزی متفاوت است و کارشناسان ما در این مقاله و در جدول زیر اطلاعاتی را در خصوص هزینه اجاره در شهرهای مختلف ارائه داده است.

هزینه اجاره مسکن در مناطق مختلف مالزی
نام شهر یا منطقه نوع آپارتمان هزینه اجاره
Serdang سوئیت مبله (بدون اتاق خواب) 1500 الی 1700 RM (رینگیت)
آپارتمان 2 خوابه مبله 2300 الی 2500 RM (رینگیت)
آپارتمان 3 خوابه مبله 1400 الی 2400 RM (رینگیت)
آپارتمان 3 خوابه نیمه مبله 1200 الی 1400 RM (رینگیت)
آپارتمان 3 خوابه بدون مبلمان 900 الی 1200 RM (رینگیت)
Kajang آپارتمان 3 خوابه مبله 1200 الی 1500 RM (رینگیت)
آپارتمان 3 خوابه نیمه مبله 1000 الی 1100 RM (رینگیت)
آپارتمان 3 خوابه بدون مبلمان 800 الی 1000 RM (رینگیت)
Cyberjaya آپارتمان 3 خوابه مبله 1500 الی 2500 RM (رینگیت)
آپارتمان 3 خوابه بدون مبلمان 1200 الی 1500 RM (رینگیت)
Bukitjalil آپارتمان 3 خوابه مبله شیک 1700 الی 2500 RM (رینگیت)
آپارتمان 3 خوابه مبله معمولی 1300 الی 1600 RM (رینگیت)
Petaling jaya آپارتمان 3 خوابه مبله 1200 الی 2500 RM (رینگیت)
مرکز کوالالامپور KLCC آپارتمان 3 خوابه مبله 2000 الی 3200 RM (رینگیت)
Ampang آپارتمان 3 خوابه مبله 1500 الی 2500 RM (رینگیت)
Shahalam آپارتمان 3 خوابه مبله 1400 الی 2200 RM (رینگیت)
Penang آپارتمان 3 خوابه مبله 1200 الی 1700 RM (رینگیت)
JOHOOR آپارتمان 3 خوابه مبله 1200 الی 1700 RM (رینگیت)
Bandar Utama آپارتمان 3 خوابه مبله 1600 الی 2300 RM (رینگیت)
Bangsar آپارتمان 3 خوابه مبله 1800 الی 2500 RM (رینگیت)

مهاجرت به مالزی

مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل

مهاجرت به مالزی گرچه منحصر به مهاجرت تحصیلی نیست ولی بی شک، راحت ترین و مطمئن ترین روش برای مهاجرت به این کشور است. از اینرو و در این مقاله با تمرکز بر مهاجرت تحصیلی به موضوع مهاجرت به مالزی می پردازیم. در حال حاضر حدود 2% جمعیت کل دانشجوهای بین الملل در مالزی به تحصیل مشغول هستند و از این حیث مالزی رتبه یازدهم را در بین کشور های جهان در بخش پذیرش و جذب دانشجو در دنیا دارد. مهاجرت به مالزی از طریق تحصیل در تمام سنین و تمام مقطع های تحصیلی امکان پذیر است همچنین زبان تدریس در مالزی زبان انگلیسی می باشد که یک ویژگی مثبت به شمار می رود.

اگر قصد مهاجرت به کشور مالزی را دارید آن هم به قصد ادامه تحصیل باید از مزایای آن اطلاع داشته باشید. تحصیل به زبان انگلیسی، اخذ و پذیرش ویزای تحصیلی بدون داشتن مدرک زبان، اعتبار مدرک دانشگاه ها و مراکز علمی مالزی در جهان، امکان تحصیل با هزینه کم، امکان اشتغال در حین تحصیل، ارائه دوره های کوتاه مدت و بلند مدت زبان انگلیسی در دانشگاه محل تحصیل، امکان استفاده و بهره مندی از خوابگاه های دانشجویی با امکانات مناسب وهزینه کم و … از مزایای مهاجرت تحصیلی به این کشور است.

اخذ ویزای تحصیلی مالزی

اخذ ویزای تحصیلی مالزی بسیار آسان می باشد و شما می توانید به صورت آنلاین تقاضای صدور ویزا بدهید. البته باید در نظر داشته باشید برای صدور ویزای شما و مهاجرت برای تحصیل باید نامه پذیرش خود را از دانشگاه مقصد خود در مالزی اخذ نموده باشید. بدون نامه پذیرش هیچ ویزایی جهت مهاجرت به کشور مالزی برای شما صادر نمی شود. همچنین نکته دیگری که قابل ذکر است این است که شما باید حتما داوطلب دانشگاه های دولتی و یا مراکز خصوصی در مالزی باشید تا اجازه مهاجرت جهت تحصیل برای شما به صورت آنلاین صادر گردد. در غیر این صورت اگر دانشجوی مراکز فنی و حرفه ای و یا مراکز زبان باشید نمی توانید به صورت آنلاین ویزا جهت مهاجرت اخذ نمایید.

هزینه تحصیل در مالزی

جهت صدور ویزای تحصیلی خود در مالزی باید علاوه بر پرداخت هزینه های دانشگاه، 200 $ نیز اضافه تر پرداخت نمایید تا ویزای یک ساله برای شما صادر گردد. پس از آن می توانید در طول مدت تحصیل خود ویزای خود را مجدد تمدید نمایید. از دلایل مهمی که سبب علاقه مندی دانشجویان به تحصیل در مالزی می باشد هزینه های کم تحصیل و شهریه های مقرون به صرفه دانشگاه های مالزی می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت تحصیلی به مالزی و همچنین اخذ ویزای تحصیلی مالزی و اطلاع از هزینه تحصیل در مالزی با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هفده =