مهاجرت سرمایه گذاری در مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

راه های مختلفی برای اخذ اقامت اتحادیه اروپایی (EU) وجود دارد ولی یکی از سریع ترین روش ها، روش مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک می باشد. در حال حاضر برای مهاجرت به کشور مجارستان از طریق خرید ملک 3 برنامه اصلی شامل برنامه اقامت مجارستان از طریق خرید ملک (RERP)، برنامه ضمانت اقامت مجارستان یا Golden Visa و برنامه مهاجرت از طریق خرید خانه (Home Purchase Immigration) وجود دارد. از بین این 3 روش، برنامه ضمانت اقامت مجارستان به حالت تعلیق درآمده است.

در سال 2019، دولت مجارستان طرحی را موسوم به برنامه اقامت مجارستان از طریق خرید ملک به تصویب رساند. به موجب این طرح، متقاضیان با حداقل سرمایه گذاری 220000€ (یورو) می توانند به راحتی اقامت اروپایی و ناحیه شنگن را برای خود و خانواده خود اخذ نمایند. سرمایه گذاران ایرانی مشتاق فعالیت در بخش املاک اروپا می توانند برای اطلاع از جزئیات بیشتر در این زمینه با مشاورین و کارشناسان حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل کرده و در جریان آخرین اطلاعات و قوانین قرار گیرند.

خرید ملک در مجارستان در 2021

از آنجایی که مجارستان عضوی از اتحادیه اروپایی (EU) و ناحیه شنگن می باشد، متقاضیان و همراهان آنها با داشتن ویزای اقامت مجارستان یا Hungary residence permit می توانند به طور آزادانه ای به کشورهای اروپایی مسافرت و در آنها فعالیت نمایند. در یک جمع بندی کلی می توان گفت که آمارها نشانگر رشد 15% معاملات بخش املاک در مجارستان می باشد. بنابراین، سرمایه گذاری در املاک مجارستان مطمئن ترین راه برای سودآوری و اخذ اقامت اروپایی محسوب می شود. نرخ خرید ملک در مجارستان به شرح ذیل است:

نرخ خرید ملک در مجارستان

شرایط سرمایه گذاری در بازار املاک مجارستان

مجارستان از جمله کشورهای عضو اتحادیه اروپایی و ناحیه شنگن می باشد که در طی سال های اخیر به واسطه سرمایه گذاری های خارجی و بهره گیری از منابع و نیروهای کار ماهر توانسته است به رشد اقتصادی قابل قبولی دست یابد. همگام با سایر بخش های اقتصادی، اخیرا بازار املاک در شهر بوداپست مجارستان هم رونق چشمگیری گرفته است و پیش بینی می شود که هر ساله، بازار املاک مجارستان رشد 15% را تجربه کند.

به همین دلیل، سودآوری سرمایه گذاری و برگشت بهره در بخش املاک مجارستان تضمین می شود. پس در مجموع، انجام سرمایه گذاری در املاک مجارستان روشی بدون ریسک و قابل اعتماد برای سرمایه گذاران ایرانی محسوب می شود. قضیه زمانی جالب می شود که بدانید مالیات بر املاک در مجارستان 4% می باشد. پس اگر سرمایه گذاری 2 یا چند آپارتمانی در کشور مجارستان خریداری کند، وی و خانواده همراهش می توانند صلاحیت اخذ اقامت موقت 3 ساله در ناحیه شنگن را کسب نمایند.

اقامت و مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

مجارستان یکی از بهترین کشورها برای زندگی در اروپا است. هزینه های زندگی پایین، آموزش عالی برتر، نبود جرم و جنایت، املاک ارزان قیمت، آب و هوای ملایم، 9% مالیات شرکت، استاندارد زندگی بالا و غیره از جمله امتیازات زندگی در مجارستان می باشد. اخیرا دولت مجارستان جهت تشویق سرمایه گذاری در این کشور، قانونی موسوم به برنامه اقامت مجارستان از طریق خرید ملک (RERP) را به تصویب رسانده است که این برنامه جایگزین برنامه Golden visa یا ویزای طلایی سابق می باشد.

شاید حالا این سوال به ذهنتان برسد که شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک چیست؟ توجه نمایید که ویزای اقامت شما در واقع برمبنای سودهای حاصله شما از طریق سرمایه گذاری در املاک مجارستان است. آسان ترین راه برای انجام این کار، خرید حداقل 2 آپارتمان در مجارستان و اجاره آنها می باشد. نحوه کار به این شکل است که نخست، متقاضی باید شرکتی با مسئولیت محدود (LLC) را در مجارستان ثبت نماید. کارکرد این شرکت در زمینه تملک و اجاره آپارتمان می باشد. از این طریق صلاحیت متقاضیان محرز شده و 3-2 ماه پس از تحویل درخواست اقامت، ویزای مربوطه صادر میشود. شرایط ویزای برنامه اقامت مجارستان از طریق خرید ملک بدین ترتیب می باشد:

آیتم شرح
حداقل مقدار سرمایه گذاری €200000 (یورو)
تعداد آپارتمان خریداری شده 2 آپارتمان
نوع ویزای اقامت اقامت موقتی
مدت اعتبار ویزا یک سال
سود آوری تضمینی
هزینه درخواست اقامت €20000 (یورو)

اقامت و مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

برنامه ضمانت اقامت مجارستان با خرید ملک

ابن برنامه با نام ویزای طلایی مجارستان یکی از جذاب ترین برنامه های مهاجرت و اقامت سرمایه گذاری است که فرصتی استثنائی برای اخذ اقامت دائم (PR) اتحادیه اروپایی و ناحیه شنگن در اختیار متقاضیان قرار می دهد. از شرایط اخذ اقامت مجارستان از طریق برنامه ضمانت اقامت اروپایی می توان به سرمایه گذاری حدود 300000€ (یورو) به مدت 5 سال در بخش املاک مجارستان اشاره نمود.

لازم به ذکر است که اقامت مجارستان از این طریق، اقامت دائمی می باشد. اما متاسفانه در حال حاصر این برنامه از طرف دولت مجارستان به حالت تعلیق در آمده است و درخواستی از جانب متقاضیان به هیچ وجهی قبول نمی باشد. اما شرایط سرمایه گذاری در برنامه ضمانت اقامت اروپایی به شرح جدول زیر می باشد:

آیتم شرح
حداقل مقدار سرمایه گذاری €300000 (یورو)
مدت پس انداز سرمایه تا 5 سال
نوع ویزای اقامت اقامت دائمی
مدت اعتبار ویزا دائم
سود آوری تضمینی
هزینه درخواست اقامت برای حانواده 4 نفری €60000 (یورو)

برنامه مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک

برنامه مهاجرت از طریق خرید خانه از جدیدترین برنامه های مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک می باشد که در حال حاضر از طرف دولت مجارستان اجرا می شود. هدف از ارائه این برنامه توسط دولت مجارستان به نوعی جذب متقاضیان حتی با سرمایه متوسط و اندک به کشور مجارستان می باشد. این برنامه به خاطر هزینه پایین و سرعت در رسیدگی به درخواست های اقامت مجارستان، خیلی مورد استقبال متقاضیان قرار گرفته است. از جمله شرایط و ویژگی های برنامه مهاجرت از طریق خرید خانه به شرح جدول زیر می باشد:

آیتم شرح
حداقل مقدار سرمایه گذاری €78000 (یورو)
مدت پس انداز سرمایه نامعلوم
نوع ویزای اقامت اقامت موقتی
مدت اعتبار ویزا یک ساله
سود آوری تضمینی
هزینه درخواست ویزای اقامت €50000 (یورو)

ما در این مقاله به بررسی یکی از سریع ترین و آسان ترین روش های اخذ اقامت اروپا یعنی مهاجرت به مجارستان از طریق خرید ملک پرداختیم و درباره شرایط و ویژگی های آنها به بحث پرداختیم. امیدواریم مقاله حاضر که در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه و تدوین شده است، بتواند مورد توجه هموطنان عزیز قرار گرفته و مفید واقع شود.

4/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.