مهاجرت تحصیلی مجارستان

مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان

مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان

مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان در سال 2023 نزد دانشجویان ایرانی درخواست بالایی داشت و مورد تقاضای بسیاری قرار گرفته است. افرادی که همچنان مایل به اخذ این ویزا و طی نمودن این مسیر مهاجرتی دارند، ابتدا باید واجد شرایط شوند. شما می توانید برای یادگیری زبان آلمانی، انگلیسی و یا مجاری برای اخذ ویزای دوره زبان درخواست نمائید. موسسه سفیران سروش سعادت آماده ارائه خدمات مشاوره در مهاجرت بدون مدرک زبان به نقاط مختلف جهان می باشد.

 • هزینه های کورس زبان چقدر است؟
 • مدت زمان کورس های زبان؟
 • چه زبان هایی در مجارستان جهت اموزش ارائه میشوند؟
 • آیا روی پذیرش زبان ویزای تحصیلی صادر میشود؟

مهاجرت بدون مدرک زبان به مجارستان

اکثر متقاضیان و دانشجویانی که عدم دانش زبان را سدی برای مهاجرت می دانند رو به این مسیر می آورند. البته با توجه به سخت شدن مسیرهای مهاجرتی اتخاذ یک مسیر زود بازده و ساده راه حل منطقی تری است. در حال حاضر امکان مهاجرت بدون مدرک زبان در اکثر کشورها برای اتباع ایرانی میسر نمی شود چرا که اعتبار ملیت و رتبه پاسپورت یک متقاضی رابطه مستقیم با احتمال پناهندگی وی دارد و اکثر کشور ها به همین دلیل به راحتی برای این دوره به فرد ویزا نخواهند داد. اما این اتفاق همچنان در برخی کشورها و مخصوصا کشورهای اروپایی و آسیایی بهتر رقم می خورد. شما می توانید در کشورهای حوزه شنگن جهت مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان اقدام نمائید. این کشور از بهترین گزینه ها و کم هزینه ترین ها برای یادگیری زبان در کشورهای اروپایی به حساب می آید. در ادامه به مدارک مورد نیاز این پروسه و همچنین مزایا و معایب این راه مهاجرتی خواهیم پرداخت. پس در یک شمای کلی، مزایای مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان را می توان بدین صورت بیان کرد:

مزایای مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان

مهاجرت تحصیلی به مجارستان

این کشور در مقایسه با سایر کشورهای هم پایه و هم سطح در اروپا طرفداران بیشتری برای ادامه تحصیل دارد. همچنین دانشجویان ایرانی زیادی هر ساله برای تحصیل در این کشور در برنامه های متفاوت درخواست ویزا می دهند. تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی، دوره های زبان و دوره های یکساله آماده سازی دانشگاه پر درخواست هستند. با مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان مسیر کم هزینه تری نسبت به تحصیل در دانشگاه صرف می کنید. افراد می توانند در طول یکسال 2 بار برای ورود به این دوره ها درخواست نمائید، از پیش برنامه ریزی نمائید. تحصیل دوره های زبان در کشور مجارستان از مزایای فوق العاده ای برخودار می باشد که در این قسمت از مقاله به این مزایا در لیست زیر اشاره می شود:

 • شاید اولین مزیت این است که همچنان کشور مجارستان به اتباع ایرانی برای این دوره ها ویزا صادر می کند.
 • اشخاص می توانند بدون ارائه مدرک زبان حتی (سطح پایین آیلتس) و صرفا با یک مصاحبه ساده پذیرش را اخذ نمائید.
 • نوع ویزایی که برای این دوره صارد می گردد نوع D بوده و امکان تمدید و تبدیل آن به اقامت نیز می باشد.
 • این ویزا مولتی پل بوده و افراد می توانند با این ویزا در بین کشورهای حوزه شنگن نیز آزادانه رفت و آمد کنند.

شرایط مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان

اشخاص متقاضی برای این نوع مهاجرت ابتدا باید از یک دانشگاه، موسسه یا کالج برای دوره مورد نظر پذیرش شوند. افراد می توانند در این دوره ها، زبان پر کاربرد آلمانی یا انگلیسی را آموزش ببینند، اکثرا متقاضیان با هدف از پیش تعیین شده برای ورود به دانشگاه یا بازار کار و یا ایجاد کسب و کار جهت مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان اقدام می نمایند. دوره های شروع زبان معمولا هم زمان با دوره های دانشگاهی یعنی در ترم سپتامبر یا ژانویه آغاز می شوند. شما باید حداقل 6 ماه قبل از شروع دوره اقدامات لازم را جهت اخذ پذیرش و ویزا با همکاری وکیل انجام دهید.

برای اقدام در این راستا به دنبال یک دانشگاه یا یک کالج معتبر باشید، وکلا و مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برترین کالج و دانشگاه ها را برای یادگیری زبان به شما پیشنهاد می نمایند. در ضمن شما در نمودار ذیل با انواع دوره های زبان جهت برگزاری در کشور مجارستان 2023 نیز آشنا می شوید:

دوره های زبان در مجارستان

شرایط مورد نیاز جهت تحصیل در مجارستان

باید دانست جهت مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان هر شخصی شرایط متفاوتی را داراست. افراد می توانند با سن بالای 17 سال برای ورود به این دوره ها درخواست نمائید، پیشنهاد می شود دیپلم 12 ساله را دارا باشید. مدارک آخرین مقطع تحصیلی نظیر اصل دانشنامه و ریز نمرات می بایست برای پذیرش ترجمه شوند. افراد می بایست برای پرداخت هزینه های شهریه قبل از اخذ ویزا اقدام نمائید، آمادگی انتقال پول را داشته باشند. برای اخذ ویزا نیز نیاز به ارائه تمکن مالی مناسب برای طول دوره اقامت خود برای زندگی و تحصیل می باشند. مدارک هویتی اشخاص در روند ویزا نیاز به ترجمه و تائیدات رسمی دارد.

هزینه مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان

هزینه شهریه دوره زبان بنا به طول دوره، اعتبار دانشگاه یا کالج، نوع زبان (آلمانی یا انگلیسی) متفاوت خواهد بود. به مراتب می توان گفت هر چه دانشگاه و کالج اعتبار بالاتری دارا باشند هزینه های بیشتری پرداخت می شود. به طور معمول اکثر متقاضیان چون هدف بلند مدت دارند دوره های یکساله زبان را درخواست می نمایند، در مجموع شرایط تحصیل در مجارستان خیلی ایده آل است.

پارامتر هزینه (یورو)
دوره های زبان انگلیسی 5000€ الی 6000€
دوره های زبان آلمانی 4500€ الی 7000€

هزینه تحصیل و زندگی در مجارستان خیلی کم است. برای یک دانشجو با سبک زندگی دانشجویی هزینه های زندگی ماهیانه در این کشور حدود 600€ (یورو) می باشد. این مقدار می تواند بنا شهر محل سکونت، نوع مسکن و محل جغرافیایی آن و نوع رفت و آمد و خورد و خوراک متغیر باشد. معمولا این میزان هزینه برای زندگی 600€ (یورو) در خوابگاه محاسبه شده است و اگر قرار باشد شما برای خود یک منزل مسکونی شخصی دارا باشید میزان بهای اجاره حدود 500€ تا 700€ (یورو) در بهترین مناطق بوداپست خواهد شد.

هزینه مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان

ویزا جهت مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان

پس از اخذ ویزا اشخاص می بایست قبل از شروع ترم، مقدمات ورود خود را با تهیه بلیط سفر فراهم سازند، همچنین پس از ورود می بایست نسبت به تکمیل اطلاعات و ثبت اقامت خود در این کشور اقدامات لازم را انجام دهند. در این راستا نیز افراد می توانند از حضور تیم ما در این کشور بابت این اقدامات راهنمائی و مشاوره بگیرید. با مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان متاهلین از ابتدا نمی توانند برای همراهان خود ویزای همراه درخواست دهند. در حال حاضر متاسفانه اکثر کشورهای اتحادیه اروپا ویزای همراه را برای اتباع ایرانی ندارند. اما اشخاص متقاضی نیز می توانند پس از مدتی حضور و اقامت در مجارستان برای آنها دعوت نامه ارسال کنند.

ویزای تحصیلی مجارستان در حال حاضر ویزایی است که برای شرکت در دوره های زبان در اختیار افراد قرار می گیرد و این ویزا نیز شرایط خاص خود را دارد. افرادی که این ویزا را دریافت می کنند،محدودیت هایی برای زندگی در کشور مجارستان خواهند داشت که به سادگی و از طریق تبدیل ویزای به ویزاهای قدرتمند مجارستان قابلیت رفع شدن خواهد داشت.

اتمام دوره زبان در مجارستان

از آنجایی که ابتدای مطلب هم عنوان گردید خوشبختانه این ویزا قابلیت تبدیل و تمدید دارد. شما می توانید بعد از اتمام تحصیل در این کشور وارد دوره دانشگاهی مد نظر خود شوید. شما می توانید با بدست آوردن موقعیت کاری، برای اخذ ویزای کار اقدام نمائید. همچنین برای برنامه های سرمایه گذاری این زمان یکساله بهترین زمان برای ارزیابی محیط می باشد. با رفت و آمد آزاد شما در حوزه شنگن با این ویزا می توانید در سایر کشورها تمام این موقعیت ها را دنبال نمائید. برای اخذ اطلاعات تکمیلی در این راستا و سایر راه های مهاجرنی به مجارستان و سایر کشورها می توانید با مراجعه به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از شرایط هر پروسه مهاجرتی آگاه شوید.

پاسخ به ابهامات مهاجرت به مجارستان از طریق کالج زبان

سوالاتی که عموما در خصوص تحصیل در کالج زبان مجارستان مطرح می شود عبارتند از:

 • چرا تحصیل در کالج های زبان مجارستان گزینه مناسبی است؟ به دلیل امکان مهاجرت به کشورهای مطرح جهان از جمله آلمان است.
 • در کالج های زبان مجارستان به چه زبان هایی می توان تحصیل کرد؟ مجاری، آلمانی و انگلیسی.
 • هزینه تحصیل در کالج های زبان مجارستان چه مقدار است؟ در حدود 4500€ تا 7000€ (یورو)
 • آیا از طریق کالج های زبان مجارستان می توان اقامت این کشور را بدست آورد؟ تنها اخذ اقامت موقت این کشور از این طریق ممکن خواهد بود.
5/5 - (5 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *