مهاجرت

مهاجرت به مونته نگرو

مهاجرت به مونته نگرو

فرایند مهاجرت به مونته نگرو می تواند تغییرات گسترده ای در زندگی افراد ایجاد کند و می توان آن را مسیری برای ورود به اروپا دانست. مونته نگرو یکی از تازه ترین کشورهای استقلال یافته اروپایی است که زندگی در آن جنبه های متفاوتی دارد. شمال این کشور توسعه چندانی پیدا نکرده است اما شرایط زندگی در جنوب این کشور بسیار مناسب است و می توان آن را برای بسیاری از افراد مناسب دانست چراکه شباهت های زیادی به زندگی در سایر کشورهای اروپایی دارد و افراد می توانند کیفیت زندگی خوب را در این کشور تجربه کنند.

باید به این نکته اشاره کرد که به مانند بسیاری از کشورهای دیگر، مونته نگرو نیز راه های زیادی برای مهاجرت در نظر گرفته است و به همین دلیل افراد می توانند با توجه به نیاز خود این کشور را به عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند. محدودیت های زندگی در مونته نگرو بسیار کم است و به دلیل عدم عضویت این کشور در حوزه شنگن، می توان به این نکته اشاره داشت که روند دریافت ویزا در این کشور بسیار ساده تر از سایر کشورهای شناخته شده اروپایی است. در راستای توجه به این موضوع، مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی این موضوع خواهند پرداخت.

  • مسیرهای مهاجرتی به مونته نگرو کدامند؟
  • بهترین راه های مهاجرت به مونته نگرو کدامند؟
  • مهاجرت به مونته نگرو از طریق پناهندگی چگونه است؟
  • آیا می توان در مونته نگرو سرمایه گذاری کرد؟
  • مسیر تحصیل در مونته نگرو چگونه است؟
  • آیا می توان به کار در مونته نگرو مشغول شد؟

شرایط مهاجرت به مونته نگرو از طریق کار

یکی از مهم ترین روش هایی که ایرانی ها برای مهاجرت به خارج از کشور به دنبال آن هستند، کار در کشوری است که شرایط مناسبی داشته باشد. مونته نگرو یکی از کشورهای اروپایی است که در حال حاضر با نرخ بیکاری بسیار زیادی روبرو شده است و به همین دلیل نمی توان انتظار داشت که به راحتی بتوان در آن شغل مناسبی پیدا کرد. در جنوب این کشور شرایط بهتری وجود دارد و کیفیت زندگی در این کشور نیز مناسب است.

افرادی که قصد دارند در مونته نگرو به کار مشغول شوند، این فرصت را خواهند داشت که با استفاده از دعوتنامه یک کارفرما یا فرد حقوقی، به این کشور مهاجرت کرده و با استفاده از ویزای کار مونته نگرو، مجوز حضور در این کشور را به دست آورند. به طور تقریبی می توان گفت که نیروی کار در مونته نگرو درآمدی در حدود 3200€ (یورو) در ماه را به دست می آورد و این مسئله می تواند روند مهاجرت به این کشور را برای بسیاری جذاب سازد.

فرایند مهاجرت تحصیلی به مونته نگرو

مونته نگرو یکی از کشورهایی است که تحصیل در آن کیفیت لازم را ندارد ولی با توجه به پیوست این کشور سیستم آموزشی بولونیا، شرایط ورود به این کشور به صورت کامل تغییر پیدا کرده است. دانشگاه های مونته نگرو در رتبه بندی های جهانی جایگاهی به دست نیاورده اند و به همین دلیل نمی توان انتظار داشت که افراد زیادی آن ها را برای تحصیل انتخاب کنند.لل

به طور کلی باید به این نکته اشاره کرد که افراد زیادی این کشور را به این دلیل برای تحصیل خود استفاده می کنند که هزینه های تحصیل در این کشور بسیار اندک است. به طور تقریبی هزینه تحصیل در این کشور در حدود 1000€ تا 3000€ (یورو) است و دانشجویان برتر می توانند در این کشور بورسیه تحصیلی نیز دریافت کنند.

فرایند مهاجرت تحصیلی به مونته نگرو

سرمایه گذاری در مونته نگرو

یکی دیگر از راه های مهاجرت به مونته نگرو، سرمایه گذاری در این کشور است و افراد زیادی می توانند از این طریق خود را به این کشور برسانند. باید به این نکته توجه داشت که اکثر افرادی که سرمایه گذاری در این کشور را انتخاب می کنند، به دنبال خرید ملک در این کشور هستند. باید به این نکته اشاره کرد که افراد می توانند با سرمایه گذاری به ارزش 250000€ (یورو) می توانند در قسمت های شمالی این کشور به عنوان مناطق کمتر توسعه یافته سرمایه گذاری کرده و اقامت این کشور را به دست آورند.

در صورتی که فردی بخواهد شرایط بهتری برای زندگی داشته باشد، بهتر است در سرزمین های جنوبی این کشور سرمایه گذاری کنند. در این قسمت حداقل 450000€ (یورو) برای خرید ملک در این کشور نیاز خواهد بود تا فرد بتواند اقامت این کشور را به دست آورد. علاوه بر این مبلغ، هزینه ای 100000€ (یورویی) نیز باید به دولت پرداخت کنند و بتوانند از این طریق خود را به مونته نگرو برسانند.

پناهندگی در مونته نگرو

به مانند بسیاری از کشورهای جهان، مونته نگرو نیز این امکان را به افراد می دهد که بتوانند در این کشور اعلام پناهندگی کنند. باید در نظر داشت که در حال حاضر افراد در صورتی که قصد پناهندگی در این کشور را داشته باشند، باید به صورت زبانی یا کتبی درخواست خود را به این کشور ارائه کنند. در بازه زمانی 15 روزه فرد فرصت دارد که درخواست رسمی خود را به دولت این کشور تسلیم کند. دولت مونته نگرو وظیفه دارد تا در یک بازه زمانی مشخص این درخواست را مورد بررسی قرار دهد تا بتواند تصمیم نهایی را در این رابطه اتخاذ کنند.

به طور کلی راه های دیگری به جز پناهندگی در مونته نگرو وجود دارد که می توان آن ها را ارزشمندتر دانست.

روش های مهاجرت به مونته نگرو

در صورتی که تمایل دارید در مسیر مهاجرت به بهترین کشورهای جهان قرار بگیرید، با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید تا با توجه به شرایط شما، بهترین مسیرهای مهاجرتی را در اختیار شما قرار دهند.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *