مهاجرت کاری نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

مهاجرت به نیوزلند از روش کار
4.3 (86.67%) 6 vote[s]

از جمله برترین و کم هزینه ترین راه های اخذ اقامت نیوزلند مهاجرت به نیوزلند از طریق کار می باشد که مهارت و تخصص افراد از اهمیت بالایی برخودار می باشد. با مطالعه مقاله حاضر نیز متوجه یک نکته اساسی خواهید شد که فرآیند مهاجرت به نیوزلند از طریق کار عمدتا بستگی به سطح مهارت دارد، این یعنی اینکه بر طبق مهارت افراد، در لیست کمبود مهارت شغلی نیوزلند و پس از پیشنهاد کار از طرف کارفرما، به شما ویزای کار نیوزلند اعطاء می گردد.

در این مقاله شما با انواع ویزاهای کار نیوزلند و شرایط و مدارک مورد نیاز هر یک آشنا خواهید شد. ما در این مقاله تلاش می کنیم که کلیاتی درباره فرآیند مهاجرت به کشور نیوزلند از طریق کار بیان کنیم، اما شما جهت دریافت اطلاعات جزئی تر می توانید از مشاوره های کارشناسان مهاجرتی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخوردار شوید.

درباره کشور نیوزلند

نیوزلند New Zealand کشوری جزیره ای واقع در اقیانوس آرام می باشد. این کشور اساسا متشکل از دو جزیره جنوبی و شمالی است. نزدیکترین کشورها به نیوزلند، کشورهای استرالیا و کشورهای جزایر پاسفیک می باشند: فیجی، نیوکالدونیا و تونگا. نیوزلند به لحاظ بین المللی توسط سریال ارباب حلقه ها در دنیا معروف شد. نیوزلند آمیزه ای غنی از فرهنگ های مختلف را شامل مائوری، پاگها، فرهنگ های آسیایی و اقیانوسیه ارایه می دهد. از نظر بهداشت، کیفیت زندگی، آموزش و آزادی اقتصادی نیوزلند دارای برترین رتبه های جهانی است.

بررسی اقتصادی در مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

نیوزلند از کشورهای توسعه یافته و صنعتی جهان بشمار می رود. بنا به گزارش بانک جهانی، رشد اقتصادی نیوزلند در سال 2015 معادل 2.7% بوده است. بخش غالب اقتصاد ملی نیوزلند در سیطره بخش خدماتی است، پس از آن بخش صنعتی در جایگاه دوم اقتصاد این کشور قرار دارد. مجددا با استناد به همان گزارش، نیوزلند به عنوان بهترین کشور در جهان جهت شروع بیزینس در سال 2015 و دومین کشور دنیا از نظر آسانی انجام بیزینس رتبه بندی شده است. تولید ناخالص داخلی (GDP) این کشور در ماه ژوئن 2018 تا 1.0 % افزایش یافت.

در طول دو دهه گذشته، سیاست ها و اقدامات دولت، نیوزلند را از یک اقتصاد کشاورزی به یک اقتصاد صنعتی و اقتصاد بازار آزاد تبدیل کرد که در سطح بین المللی با سایر ملل رقابت می کند. به تبع از این طریق، فرصت های کار متنوع و زیادی مخصوصا در حوزه صنایع و فناوری های نوین شکل گرفته است.

شرایط مهاجرت به کشور نیوزلند از طریق کار

اقتصاد در حال رشد و بازار کار با فرصت های کار متنوع، مهاجرت به نیوزلند از طریق کار را به گزینه جذابی برای مهاجران تبدیل می کند. اگر افراد به فکر مهاجرت به این کشور از طریق کار می باشند، پس با توجه به لیست کمبود مهارتی، گزینه های ویزای کار را بررسی نمایید. اما لیست کمبود مهارت چیست؟ این لیست حاوی حرفه های با مهارت بالاست که در نیوزلند دارای کمبود می باشد. پس، متقاضیان خارجی کار در نیوزلند بایستی برای اخذ ویزای کار، مهارت خود را در لیست کمبود مهارتی جستجو نمایند و در صورت احراز صلاحیت و داشتن پیشنهاد از سوی کارفرمای نیوزلندی، می توانند اقدام به اخذ ویزای کار نمایند.

اشخاص قبل از بررسی گزینه مهاجرت به نیوزلند از طریق کار، باید لیست کمبود مهارتها را چک نمایند که آیا مهارت حرفه ای وی در نیوزلند متقاضی دارد یا خیر. در نیوزلند بسته به شرایط و مهارت های موردنیاز که در لیست کمبود مهارتی قید شده است، ویزاهای مختلفی برای متقاضیان صادر می شود. از دیگر شرایط ویزای کار می توان به بیمه سلامت، مدرک زبان معتبر و نیز از همه مهمتر شماره مالیتی IRD اشاره کرد، که در ادامه به تشریح آن می پردازیم. همانطوری که در مطالب فوق اشاره شد،مجوز کار در کشور نیوزلند مبتنی بر نیاز مهارتی است و بر همین مبنا برای متقاضیان کار در این کشور، انواع ویزاهای کار صادر می شود:

شرایط اخذ اقامت در مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

لیست کمبود مهارت بلند مدت (LTSSL) شغل هایی را شناسایی می کند که کمبود دایمی کارگران فوق ماهر هم به لحاظ جهانی و هم در کل کشور نیوزلند را دارد. اگر افراد شغلی یا حرفه ای در لیست LTSSL درخواست دهند و شرایط این لیست را داشته باشند، در صورت احراز ممکن است که به اشخاص ویزای کار برای اقامت تحت ویزای کار مهارت بلند مدت اعطا شود. این بدان معناست که اشخاص ممکن است که واجد شرایط برای اقامت 2 ساله در نیوزلند باشند به شرط آنکه حقوق پایه آن کار حداقل NZ$ 45000 باشد.

لیست کمبودهای مهارت فوری (ISSL) شامل مشاغلی است که کارگران ماهر در نیوزلند لازم است که فورا اقدام نمایند و نشان می دهد که شهروندان یا مقیم های نیوزلندی برای تصدی آن شغل وجود ندارد. این امر فرآیند درخواست ویزا را شتاب می بخشد. در صورتی که افراد پیشنهاد کاری از ISSL (اسپانسر کارفرما) داشته باشند، با داشتن شرایط به اشخاص ویزای کار مهارت های اساسی اعطا می گردد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

ویزای کار برای مهارت های ضروری

لیست کمبود مهارت ها در بخش ساخت و ساز و زیرساخت (CISSL) شامل مشاغلی با کمبود حیاتی در صنعت ساخت و  ساز نیوزلند است. اگر شما مهارت حرفه ایتان در بین لیست CSSL وجود داشته باشد و شرایط لیست را تامین نماید، به شما ویزای کار مهارت های ضروری اختصاص می یابد.

وقتی که افراد ویزای کار را اخذ کردند، این بار برای اخذ شماره IRD از اداره دارایی نیوزلند اقدام می نمایند. به هنگام شروع کار در نیوزلند، افراد می بایست این شماره را به کارفرما نشان دهند و از آن همچنین در مسایل و موضوعات مالیاتی استفاده کنند. بازار کار نیوزلند همواره تقاضای ثابتی برای حرفه ها و مهارت های جدید دارد و این امر مهاجرت به نیوزلند از طریق کار و به تبع اخذ ویزای کار نیوزلند را برای مهاجرین جذاب می سازد.

برای مهاجرت به نیوزلند از طریق کار، شما بایستی به سطح مهارت و تخصص کاریتان تکیه کنید و قبل از درخواست ویزای کار، از لیست کمبود مهارت ها در نیوزلند، شغل خود را یافته و سپس از کارفرمایی پیشنهاد کار در همین شغل را  اخد کنید. در صورتی که شما درباره هر مرحله از فرآیند مهاجرت به نیوزلند از طریق کار نیازمند مشاوره های تخصصی هستید، وکلای مهاجرتی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده مشاوره و راهنمایی شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × دو =