صفحه اصلی » نیوزلند » مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار
نوشته شده توسط newadmin | نیوزلند | دیدگاه ۱۴

جهت ” مهاجرت به نیوزلند از طریق کار“، این مهارت و تخصص شما در حرفه تان است که مسیر اخذ اقامت شما در نیوزلند را هموار می کند. شما با مطالعه مقاله حاضر نیز متوجه یک نکته اساسی خواهید شد که فرآیند مهاجرت به نیوزلند از طریق کار عمدتا بستگی به سطح مهارت تان دارد.

این یعنی اینکه، بر طبق مهارت تان در لیست کمبود مهارت شغلی نیوزلند، و پس از پیشنهاد کار از طرف کارفرما، برای شما ویزای کار نیوزلند اعطاء می گردد. در این مقاله، شما با انواع ویزاهای کار نیوزلند و شرایط و مدارک مورد نیاز هر یک آشنا خواهید شد.

ما در این مقاله تلاش می کنیم که کلیاتی درباره فرآیند مهاجرت به نیوزلند از طریق کار بیان کنیم، اما شما جهت دریافت اطلاعات جزئی تر می توانید از مشاوره های کارشناسان مهاجرتی مان در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت برخوردار شوید.

درباره نیوزلند

نیوزلند New Zealand کشوری جزیره ای واقع در اقیانوس آرام می باشد. این کشور اساسا متشکل از دو جزیره جنوبی و شمالی است. نزدیکترین کشورها به نیوزلند، کشورهای استرالیا و کشورهای جزایر پاسفیک می باشند: فیجی، نیوکالدونیا و تونگا.

نیوزلند به لحاظ بین المللی توسط سریال ارباب حلقه ها در دنیا معروف شد. نیوزلند آمیزه ای غنی از فرهنگ های مختلف را شامل مائوری، پاگها، فرهنگ های آسیایی و اقیانوسیه ارایه می دهد. از نظر بهداشت، کیفیت زندگی، آموزش و آزادی اقتصادی نیوزلند دارای برترین رتبه های جهانی است.

بررسی اقتصادی نیوزلند

نیوزلند از کشورهای توسعه یافته و صنعتی جهان بشمار می رود. بنا به گزارش بانک جهانی، رشد اقتصادی نیوزلند در سال 2015 معادل 2.7% بوده است. بخش غالب اقتصاد ملی نیوزلند در سیطره بخش خدماتی است، پس از آن بخش صنعتی در جایگاه دوم اقتصاد این کشور قرار دارد.

مجددا با استناد به همان گزارش، نیوزلند به عنوان بهترین کشور در جهان جهت شروع بیزینس در سال 2015 و دومین کشور دنیا از نظر آسانی انجام بیزینس رتبه بندی شده است. تولید ناخالص داخلی (GDP) این کشور در ماه ژوئن 2018 تا 1.0% افزایش یافت.

در طول دو دهه گذشته، سیاست هاو اقدامات دولت، نیوزلند را از یک اقتصاد کشاورزی به یک اقتصاد صنعتی و اقتصاد بازار آزاد تبدیل کرد که در سطح بین المللی با سایر ملل رقابت می کند. به تبع، از این طریق، فرصت های کار متنوع و زیادی مخصوصا در حوزه صنایع و فناوری های نوین شکل گرفته است.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

اقتصاد در حال رشد و بازار کار با فرصت های کار متنوع، مهاجرت به نیوزلند از طریق کار را به گزینه جذابی برای مهاجران تبدیل می کند. اگر شما به فکر مهاجرت به نیوزلند از طریق کار می باشید، پس با توجه به لیست کمبود مهارتی، گزینه های ویزای کار را بررسی نمایید.

اما لیست کمبود مهارت چیست؟ این لیست حاوی حرفه های با مهارت بالا ست که در نیوزلند دارای کمبود می باشد. پس، متقاضیان خارجی کار در نیوزلند بایستی برای اخذ ویزای کار، مهارت خود را در لیست کمبود مهارتی جستجو نمایند و در صورت احراز صلاحیت و داشتن پیشنهاد از سوی کارفرمای نیوزلندی، می توانند اقدام به اخذ ویزای کار نمایند.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

شرایط  اخذ ویزای کار نیوزلند

شما قبل از بررسی گزینه مهاجرت به نیوزلند از طریق کار، باید لیست کمبود مهارتها در نیوزلند را چک نمایید که آیا مهارت حرفه ای شما در نیوزلند متقاضی دارد یا خیر. در نیوزلند بسته به شرایط و مهارت های موردنیاز که در لیست کمبود مهارتی قید شده است، ویزاهای مختلفی برای متقاضیان صادر می شود .

از دیگر شرایط ویزای کار می توان به بیمه سلامت، مدرک زبان معتبر و نیز از همه مهمتر شماره مالیتی IRD اشاره کرد، که در ادامه به تشریح آن می پردازیم.

انواع ویزاهای کار نیوزلند

همانطوریکه در مطالب فوق نیز اشاره شد، مجوز کار در کشور نیوزلند مبتنی بر نیاز مهارتی است و بر همین مبنا برای متقاضیان کار در این کشور، انواع ویزاهای کار صادر می شود:

 

·       ویزای کار برای اقامت

لیست کمبود مهارت بلند مدت (LTSSL) شغل هایی را شناسایی می کند که کمبود دایمی کارگران فوق ماهر هم به لحاظ جهانی و هم در کل کشور نیوزلند وجود دارد. اگر شما شغلی یا حرفه ای در لیست LTSSL درخواست دهید و شرایط این لیست را داشته باشید، در صورت احراز ممکن است که به شما ویزای کار برای اقامت تحت ویزای کار لیست کمبود مهارت بلند مدت اعطا شود.

این بدان معناست که شما ممکن است که واجد شرایط برای اقامت 2 ساله در نیوزلند باشید به شرط آنکه حقوق پایه آن کار حداقل NZ$ 45000 باشد.

·       ویزای کار مهارت های اساسی

لیست کمبودهای مهارت فوری (ISSL) شامل مشاغلی است که کارگران ماهر در نیوزلند لازم است که فورا اقدام نمایند و نشان می دهد که شهروندان یا مقیم های  نیوزلندی برای تصدی آن شغل وجود ندارد. این امر فرآیند درخواست ویزا را شتاب می بخشد.

در صورتی که شما پیشنهاد کاری از ISSL ( از طرف اسپانسر کارفرما) داشته باشید و شرایطش را داشته باشید،  به شما ویزای کار مهارت های اساسی اعطا می گردد.

·       ویزای کار مهارت های ضروری

لیست کمبود مهارت ها در بخش ساخت و ساز و زیرساخت (CISSL) شامل مشاغلی با کمبود حیاتی در صنعت ساخت و  ساز نیوزلند است. اگر شما مهارت حرفه ای تان در بین لیست CSSL وجود داشته باشد، و شرایط لیست را تامین نمایید، به شما ویزای کار مهارت های ضروری اختصاص می یابد.

شماره مالیاتی IRD چیست؟

وقتی که شما ویزای کارتان را اخذ کردید، اینبار برای اخذ شماره IRD از اداره دارایی نیوزلند اقدام نمایید. به هنگام شروع  کار در نیوزلند، شما بایستی این شماره را به کارفرمای تان نشان دهید، و از آن همچنین در مسایل و موضوعات مالیاتی نیوزلند استفاده کنید.

نتیجه گیری

بازار کار نیوزلند همواره تقاضای ثابتی ( اگر نگوییم روند افزایشی) برای حرفه ها و مهارت های جدید دارد و این امر مهاجرت به نیوزلند از طریق کار و به تبع اخذ ویزای کار را برای مهاجرین جذاب می سازد.

برای مهاجرت به نیوزلند از طریق کار، شما بایستی به سطح مهارت و تخصص کاریتان تکیه کنید و قبل از درخواست ویزای کار، از لیست کمبود  مهارت ها در نیوزلند، شغل خود را یافته و سپس از کارفرمایی پیشنهاد کار در همین شغل را  اخد کنید.

در صورتی که شما درباره هر مرحله از فرآیند مهاجرت به نیوزلند از طریق کار نیازمند مشاوره های تخصصی هستید، وکلای مهاجرتی ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده مشاوره و راهنمایی شما هستند.

 

 

 

 

 

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار
4.6 (92%) 10 votes
دیدگاه ها