صفحه اصلی » نیوزلند » مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند
نوشته شده توسط newadmin | نیوزلند | دیدگاه ۰

مهاجرت به نیوزلند از گزینه هایی است که در سال های اخیر نزد کسانی که قصد مهاجرت دارند جایگاه ویژه ای یافته است.

جایگاهی که نیوزلند در این سال ها به عنوان مقصدی ایده ال برای مهاجرت نزد بسیاری از مردم دنیا یافته است، مرهون برنامه ریزی های صحیح و تحقق آنها در سایه سیاست های صحیح می باشد.

وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در راه مهاجرت به نیوزلند کمک می کنند.

 

شرایط لازم برای مهاجرت به نیوزلند

امروزه نیوزلند در بسیاری از رنکینگ های توسعه و پیشرفت جهانی، دارای رتبه ای درخور توجه بوده و معمولا جزء ده کشور برتر به شمار می آید.

اگر شما کمتر از 55 سال سن دارید، سوء پیشینه کیفری ندارید، با زبان انگلیسی آشنایی داشته و مدرک آیلتس دارید، اکنون میتوانید برای مهاجرت تحت به کشور نیوزلند فکر کنید زیرا این موارد از شرایط عمومی و ابتدایی کسب صلاحیت به منظور مهاجرت به نیوزلند است. در مرحله بعد و با توجه به خواست و شرایطی که فرد دارد و یا بدست می آورد، می تواند به موجب یکی از طُرُق تحصیل در نیوزلند، کار در نیوزلند، سرمایه گذاری در نیوزلند و یا ازدواج با شهروند نیوزلند به آن کشور مهاجرت نماید.

شایان ذکر است که سابقا تولد در نیوزلند تابع سیستم خاک بود یعنی کودک متولد شده در نیوزلند به صِرف به دنیا آمدن در خاک آن کشور و با قطع نظر از ملیت والدینش، واجد دریافت شهروندی نیوزلند محسوب می گردید ولی از چند سال پیش، قوانین تغییر یافته و سیستم اعطای تابعیت این کشور از خاک به خون تبدیل شد یعنی دیگر تنها به کودکی تابعیت نیوزلند داده می شود که حداقل یکی از والدین او شهروند نیوزلند باشد.

پر واضح است که مهاجرت به این کشور هم مانند مهاجرت به استرالیا بر اساس هر یک از طرق مزبور، مقدمات و پیش شرط های مخصوص به خود را دارد که لازم است فرد متقاضی، پیش از اقدام به هر کاری  بطور کامل از آن ها آگاهی به دست آورد.

 

 

درباره کشور نیوزلند

نیوزلند یا همان زلاند نو، کشوری است که در جنوب اقیانوس آرام و شرق استرالیا واقع گردیده است. این کشور متشکل از دو جزیره بزرگ شمالی و جنوبی و همچنین چندین جزیره کوچک اطراف آن دو است.

نیوزلند به جهت موقعیت جغرافیایی خود، یکی از آخرین سرزمین هایی است که توسط دنیای مدرن کشف شد. از آن زمان تاکنون نیوزلند یکی از مقاصد مهاجرتی مردمانی از اطراف دنیا بوده است و با توجه به پیشرفت همه جانبه و رشد چشمگیر این کشور در سال های اخیر، درخواست فزاینده ای برای این امر بوجود آمده است.

کشور نیوزلند امروزه بیش از چهار میلیون نفر جمعیت دارد که ترکیبی از نژاد های مختلف است. عمده ساکنان نیوزلند را اروپایی تبارها و مخصوصا بریتانیایی ها تشکیل می دهند. فرهنگ نیوزلند، برآیندی از فرهنگ بریتانیایی به عنوان بزرگ ترین گروه ساکنان این کشور و همچنین فرهنگ مائوری به عنوان نخستین ساکنان نیوزلند می باشد. زمان رسمی این کشور نیز مشترکاً انگلیسی و مائوری می باشد که قاعدتاً انگلیسی رواج بیشتری دارد.

 

شرایط کشور نیوزلند

با توجه به موقعیت جغرافیایی نیوزلند در جنوب غربی اقیانوس آرام، این کشور مجموعا دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی است و البته هر چهار فصل را می توان در مناطق مختلف آن دید.

از آن جا که این کشور متشکل از جزایر کوچک و بزرگی است که هر یک از آن ها طول جغرافیایی متفاوتی دارند بنابراین برخی نقاط مانند مناطق جنوبی حتی شاهد برف و دمای بسیار پایین تر از صفر هستند، در حالی که مناطق دور شمالی دارای آب و هوای قاره ای می باشند.

این کشور یکی از زیباترین نقاط روی زمین با مناطقی بکر و دست نخورده است. در نیوزلند سیاست هایی جدی به منظور حمایت از محیط زیست وجود دارد و چیزی در حدود یک سوم وسعت این سرزمین را مناطق حفاظت شده طبیعی تشکیل میدهد.

نیوزلند یکی از کشورهای مشترک المنافع بریتانیایی می باشد که در اصل، قلمرو بریتانیای کبیر محسوب می شود. بالاترین مقام آن که فرماندار کل است از سوی ملکه بریتانیا تعیین می گردد ولی البته این مقامی تشریفاتی است و قدرت عملا در اختیار پارلمان و هیات دولت به عنوان منتخبین مردم بوده و نخست وزیر، بالاترین مقام اجرایی کشور می باشد.

 

مزایای زندگی و مهاجرت به نیوزلند

برای بسیاری از خارجی ها نیوزلند مقصدی جذاب می باشد که می توان از دلایل آن به این موارد اشاره کرد:

  • کشوری با فرهنگ غالب و زبان رایج انگلیسی
  • سیاست های تشویقی و مقررات حمایتی از کسب و کار
  • نرخ بیکاری پایین و چشم انداز روشن اقتصادی
  • نظام تحصیلی معتبر و سیستم آموزشی استاندارد
  • سطح بالای رفاه و امید به زندگی
  • برخورداری از آزادی های اجتماعی و مذهبی و غیره
  • پاسپورت معتبر و امکان سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورهای دنیا
  • طبیعت بکر و زیبا و محیط زیست پاک
  • و . . .

 

راه های مهاجرت به نیوزلند

به چهار طریق کلی تحصیل، کار، سرمایه گذاری و ازدواج با یکی از شهروندان نیوزلند می توان امکان مهاجرت به نیوزلند را به دست آورد که هر یک از آن ها علاوه بر شرایط عمومی که ذکر شد، شرایط خاص خود را دارد. شناخته شده ترین راه بدین منظور، شرکت در طرح اسکیلد ورکر و کسب امتیاز لازم در آن است.

 

تحصیل

در مورد تحصیل باید گفت که دولت نیوزلند بطور کلی آن را به دوره های کمتر از 6 ماه و بیشتر از 6 ماه تقسیم کرده و آن را برای دوره ای حداکثر تا 4 سال صادر می نماید که قابل تمدید و یا تغییر خواهد بود.

متقاضی لازم است که بدین منظور ابتدا از یک مرکز آموزش عمومی یا عالی که مورد تایید دولت نیوزلند می باشد پذیرش بگیرد و هزینه کل دوره را نیز بپردازد و آنگاه با ارائه گواهی بانکی مبنی بر این که هزینه های زندگی در طول دوره تحصیل را دارد و سایر مدارک مورد نیاز اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نموده و با آن وارد خاک نیوزلند شود.

دارنده این ویزا حق 20 ساعت کار پاره وقت در هفته را خواهد داشت که در برخی ایام مانند ایام تعطیل، اجازه کار تمام وقت را نیز دارد. همچنین وی بعد از پایان تحصیلات، فرصتی از یک تا سه سال (بسته به طرحی که انتخاب می کند) خواهد داشت که به دنبال کار بگردد و بتواند با اشتغال نهایتا اقامت دائم آن کشور را بدست آورد.

لازم به ذکر است که دانشجوی در نیوزلند می تواند برای خانواده خود نیز ویزای همراهی و الحاق خانواده بگیرد.

 

کار

در مورد کار باید گفت که اخذ ویزای کاری و اشتغال در نیوزلند از چند روش صورت می پذیرد که دو روش ذیل، برای ما ایرانیان شناخته شده و در دسترس است: پیشنهاد کاری از یک کارفرمای نیوزلندی، ورود در طرح جذب نیروی ماهر و متخصص.

نیوزلند شبیه به استرالیا و کانادا به موجب طرحی مبتنی بر سیستم امتیاز بندی اقدام به پذیرش مهاجر از طریق جذب نیروی کار ماهر و متخصص دارد. به موجب ضوابط این طرح، لازم است که متقاضی حداقل 100 امتیاز را بدست آورد تا مشمول این پروژه شود و طبیعتا هر چه نمره بالاتری را کسب نماید شانس بیشتری خواهد داشت. برای کسب آگاهی بیشتر از این طرح می توانید با کارشناسان ما  در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید.

 

سرمایه گذاری

در مورد سرمایه گذاری نیز باید گفت که عمدتا بصورت کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار و اشتغال زایی و همچنین سرمایه گذاری در بخش های معرفی شده و مورد تایید از سوی دولت و آورده نقدی در آن پروژه ها می باشد که از چیزی در حدود 3 میلیون دلار آغاز می گردد.

 

ازدواج

و در مورد ازدواج باید گفت که مانند بسیاری از کشورهای دنیا، ازدواج با یکی از شهروندان نیوزلند سبب انتقال تابعیت به وی نیز می شود.

بدین منظور می باید طرفین ظرف مدت حداقل یک سال، رابطه واقعی و پایداری داشته باشند.

 

سخن پایانی

مهاجرت به نیوزلند از بهترین گزینه های مهاجرتی خصوصا در این سال های اخیر است. انتخابی که با گذشت هر سال و سیر صعودی سطح کیفی زندگی در آن کشور، متقاضیان بیشتری را به خود جذب می کند. طرح پذیرش مهاجر از طریق جذب نیروی کار ماهر و متخصص موسوم به طرح SMC فرصت ویژه ای خصوصا برای جوانان می باشد که خواهان مهاجرت و کسب فرصت های جدید در زندگی هستند.

در هر حال باید به یاد داشت که برای موفقیت در هر امری لازم است که نخست، آگاهی دقیق و کاملی از تمام زوایا و خفایای موضوع بدست آورد و این ممکن نخواهد شد مگر با مشورت با کارشناسان خبره در آن زمینه. جای نگرانی نیست، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ارائه مشاوره به شما هستند.

 

مهاجرت به نیوزلند
5 (100%) 13 votes