مهاجرت به کشور نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

راه های مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند گزینه طلائی برای افراد در خصوص اخذ اقامت و تابعیت می باشد که در سال های متوالی جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است. مهاجرت به نیوزلند به عنوان مقصدی برتر برای متقاضیان اقامت شناخته شده است که مدنظر افرادی زیادی قرار گرفته است.

 1. بهترین طرق مهاجرت به نیوزلند چیست؟
 2. مزایا مهاجرت به نیوزلند چیست؟
 3. شرایط لازم مهاجرت به نیوزلند به چه صورت است؟

مهاجرت و اخذ اقامت نیوزلند مرهون برنامه ریزی صحیح و تحقق در باب سیاست های مهاجرت به این کشور زیبا می باشد. وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در راه مهاجرت به نیوزلند راهنمایی می نمایند.

مهاجرت به نیوزلند 2019

در حال حاضر کشور نیوزلند در بسیاری از رنکینگ های توسعه و پیشرفت جهانی، دارای رتبه ای مورد توجه می باشد که معمولا جزء 10 کشور برتر به شمار می آید. افرادی که از شرایط سنی کمتر از 55 سال، عدم سوء پیشینه کیفری، تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک آیلتس برخوردار می باشند اکنون میتوانند برای مهاجرت به نیوزلند اقدام کنند زیرا این موارد از شرایط عمومی و ابتدایی کسب صلاحیت به منظور مهاجرت می باشد. در وهله بعد اشخاص می بایست با بررسی شرایط فردی و یکی از راه های مهاجرت به این کشور نظیر تحصیل در نیوزلند، کار در نیوزلند، سرمایه گذاری در نیوزلند و یا ازدواج با شهروندی نیوزلند اقدام نمایند.

تولد در نیوزلند

شایان ذکر است که سابقا تولد در نیوزلند تابع سیستم خاک بود یعنی کودک متولد شده در نیوزلند به صرف به دنیا آمدن در خاک آن کشور و با قطع نظر از ملیت والدین وی، واجد دریافت شهروندی نیوزلند محسوب می گردید ولی از چند سال پیش، قوانین تغییر یافته و سیستم اعطای تابعیت این کشور از خاک به خون تبدیل شد یعنی دیگر تنها به کودکی تابعیت نیوزلند داده می شود که حداقل یکی از والدین او شهروند نیوزلند باشد. پر واضح است که مهاجرت به این کشور هم مانند مهاجرت به استرالیا بر اساس هر یک از طرق مزبور، مقدمات و پیش شرط های مخصوص به خود را دارد که لازم است فرد متقاضی، پیش از اقدام به هر کاری بطور کامل از آن ها آگاهی به دست آورد.

درباره کشور نیوزلند

نیوزلند یا همان زلاندنو، کشوری در جنوب اقیانوس آرام و شرق استرالیا می باشد. این کشور متشکل از دو جزیره بزرگ شمالی و جنوبی و همچنین چندین جزیره کوچک اطراف است. نیوزلند به جهت موقعیت جغرافیایی خود، یکی از آخرین سرزمین هایی است که توسط دنیای مدرن کشف شد. از آن زمان تاکنون نیوزلند یکی از مقاصد مهاجرتی مردمانی از اطراف دنیا بوده است که با توجه به پیشرفت همه جانبه و رشد چشمگیر این کشور در سال های اخیر، مورد توجه قرار گرفته است. کشور نیوزلند امروزه بیش از 4 میلیون نفر جمعیت دارد که ترکیبی از نژادهای مختلف است.

عمده ساکنان نیوزلند را اروپایی تبارها و مخصوصا بریتانیایی ها تشکیل می دهند. فرهنگ نیوزلند، برآیندی از فرهنگ بریتانیایی به عنوان بزرگ ترین گروه ساکنان این کشور و همچنین فرهنگ مائوری به عنوان نخستین ساکنان نیوزلند می باشد. زمان رسمی این کشور نیز مشترکا انگلیسی و مائوری می باشد که قاعدتاً انگلیسی رواج بیشتری دارد.

شرایط کشور نیوزلند

با توجه به موقعیت جغرافیایی نیوزلند در جنوب غربی اقیانوس آرام، این کشور مجموعا دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی است و البته هر چهار فصل را می توان در مناطق مختلف آن دید. از آن جا که این کشور متشکل از جزایر کوچک و بزرگی است که هر یک از آن ها طول جغرافیایی متفاوتی دارند بنابراین برخی نقاط مانند مناطق جنوبی حتی شاهد برف و دمای بسیار پایین تر از صفر هستند، در حالی که مناطق دور شمالی دارای آب و هوای قاره ای می باشند. این کشور یکی از زیباترین نقاط روی زمین با مناطقی بکر و دست نخورده است. در نیوزلند سیاست هایی جدی به منظور حمایت از محیط زیست وجود دارد و چیزی در حدود یک سوم وسعت این سرزمین را مناطق حفاظت شده طبیعی تشکیل میدهد.

چرا مهاجرت به نیوزلند؟

مزایای زندگی در نیوزلند برای متقاضیان مهاجرت به این کشور:

چشم انداز روشن اقتصادی

پاسپورت معتبر

زبان رایج انگلیسی

سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورها

مقررات حمایتی از کسب و کار و …

طرق مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از 4 طریق اصلی امکان پذیر می باشد که عبارتست از:

 • مهاجرت به نیوزلند از طریق کار یا تخصص
 • تحصیل در نیوزلند
 • مهاجرت به نیزولند از طریق سرمایه گذاری
 • ازدواج با شهروندان نیوزلند

تحصیل در نیوزلند

در مورد تحصیل باید گفت که دولت نیوزلند بطور کلی آن را به دوره های کمتر از 6 ماه و بیشتر از 6 ماه تقسیم کرده و آن را برای دوره ای حداکثر تا 4 سال صادر می نماید که قابل تمدید و یا تغییر خواهد بود. متقاضی لازم است که بدین منظور ابتدا از یک مرکز آموزش عمومی یا عالی که مورد تایید دولت نیوزلند می باشد پذیرش بگیرد و هزینه کل دوره را نیز بپردازد و آنگاه با ارائه گواهی بانکی مبنی بر این که هزینه های زندگی در طول دوره تحصیل را دارد و سایر مدارک مورد نیاز، اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نموده و با آن وارد خاک نیوزلند شود.

رتبه کشور نیوزلند در خصوص مهاجرت

در این بخش از مقاله به رده بندی کشورها در خصوص مهاجرت مطابق با سایت U.S.news نیز می پردازیم.

کشور رتبه در سال 2017 در رده بندی مهاجران
کانادا رتبه 2 رتبه 1
سوئیس رتبه 3 رتبه 2
سوئد رتبه 1 رتبه 3
استرالیا رتبه 4 رتبه 4
آلمان رتبه 5 رتبه 5
ایالات متحده رتبه 7 رتبه 6
نروژ رتبه 6 رتبه 7
دانمارک رتبه 8 رتبه 10
هلند رتبه 8 رتبه 9
فنلاند رتبه 9 رتبه 10
لوکزامبورگ رتبه 10  رتبه 11
نیوزلند رتبه 13 رتبه 12

نیوزلند، مقصدی جذاب برای تحصیل

تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان نظیر آمریکا، استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلستان رویایی می باشد که سالانه ذهن متقاضیان زیادی را به خود اختصاص می دهد. تحصیل در کانادا در این میان از محبوبیت بیشتری برخودار می باشد و از مجموع برتری ها در این باب می توان به هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان با همان سیستم آموزشی برتر جهانی اشاره کرد. هزینه های تحصیل در نیوزلند از 20000 الی 30000 NZD (دلار نیوزلند) است، در صورتی که هزینه تحصیل در کانادا از 8000 الی 18000 CAD (دلار کانادا) می باشد.

دارنده این ویزا حق 20 ساعت کار پاره وقت در هفته را خواهد داشت که در برخی ایام مانند ایام تعطیل، اجازه کار تمام وقت را نیز دارد. همچنین وی بعد از پایان تحصیلات، فرصتی از 1 تا 3 سال (بسته به طرحی که انتخاب می کند) خواهد داشت که به دنبال کار بگردد و بتواند با اشتغال نهایتا اقامت دائم آن کشور را بدست آورد. لازم به ذکر است که دانشجو در نیوزلند می تواند برای خانواده خود نیز ویزای همراه و الحاق خانواده بگیرد.

مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

نیوزلند شبیه به استرالیا و کانادا به موجب طرحی مبتنی بر سیستم امتیاز بندی اقدام به پذیرش مهاجر از طریق جذب نیروی کار ماهر و متخصص دارد. به موجب ضوابط این طرح، لازم است که متقاضی حداقل 100 امتیاز را بدست آورد تا مشمول این پروژه شود و طبیعتا هر چه نمره بالاتری را کسب نماید شانس بیشتری خواهد داشت. در مورد کار باید گفت که اخذ ویزای کاری نیوزلند از چند روش صورت می پذیرد که عبارتست از:

 • روش پیشنهاد کاری از یک کارفرمای نیوزلندی
 • ورود در طرح جذب نیروی ماهر و متخصص

مهاجرت به نیوزلند از طریق تخصص

مهاجرت به کشور نیوزلند از طریق تخصص یک سیستم امتیازبندی است. بیشترین امتیاز رو متقاضیانی می گیرند که از منطقه آوکلند پیشنهاد کاری داشته باشند! جدول امتیاز بندی ویزای کاری کشور نیوزلند بدین صورت میباشد:

شرط اصلی حداکثر امتیاز
سن 30 امتیاز
مهارت 50 امتیاز
پیشنهاد کار 50 امتیاز
تحصیل در نیوزلند 15 امتیاز
سابقه کاری 10 امتیاز
مهارت همسر 40  امتیاز

مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری عمدتا بصورت کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار و اشتغال زایی و همچنین سرمایه گذاری در بخش های معرفی شده و مورد تایید از سوی دولت و آورده نقدی در آن پروژه ها می باشد که در حدود 3000000 NZD (دلار نیوزلند) آغاز می گردد. سن زیر 65 سال و ارائه گواهی دال بر زبان انگلیسی برای شخص سرمایه گذار و خانواده از موارد الزامی در باب سرمایه گذاری می باشد.

انواع طرق مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در نیوزلند عبارتست از:

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در نیوزلند
 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در نیوزلند
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در نیوزلند (سیستم امیتازبندی)

ازدواج در نیوزلند

ازدواج با یکی از شهروندان نیوزلند سبب انتقال تابعیت می گردد. طرفین باید ظرف مدت حداقل یک سال، رابطه واقعی و پایداری داشته باشند. مهاجرت به نیوزلند از بهترین گزینه های مهاجرتی خصوصا در این سال های اخیر است. انتخابی که با گذشت هر سال و سیر صعودی سطح کیفی زندگی در آن کشور، متقاضیان در باب ازدواج می بایست گفت که مانند بسیاری از کشورهای دنیا، بیشتری را به خود جذب می کند.

شرایط ازدواج در نیوزلند شامل موارد زیر میگردد:

 • سن بالای 18 سال
 • ملاقات قبل از ازدواج
 • زوجین بستگانان درجه یک نباشند.

طرح پذیرش مهاجر از طریق جذب نیروی کار ماهر و متخصص موسوم به طرح SMC فرصت ویژه ای خصوصا برای جوانان می باشد که خواهان مهاجرت و کسب فرصت های جدید در زندگی هستند. در نظر داشتن هزینه های زندگی در نیوزلند از دیگر موارد قابل بررسی توسط متقاضیان مهاجرت به این کشور فوق العاده می باشد که می بایست مدنظر افراد قرار گیرد. ما در موسسه سفیران سروش سعادت مفتخر به راهنمایی های تکمیلی در باب مهاجرت به اقصی نقاط دنیا می باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 13 =