مهاجرت به کشور نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند گزینه طلائی برای افراد در خصوص اخذ اقامت و تابعیت می باشد که در سال های متوالی جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است. مهاجرت به نیوزلند به عنوان مقصدی برتر برای متقاضیان اقامت شناخته شده است که مدنظر افرادی زیادی قرار گرفته است. کشور نیوزلند به دلیل زبان رسمی این کشور که انگلیسی میباشد و همجواری با کشور استرالیا و طبیعت بکر و همچنین اقتصاد قوی یکی از 3 کشور برتر مهاجرتی شناخته شده و مهاجرت به نیوزلند هر روز متقاضیان بیشتری را به سمت خود میکشد.

 • بهترین طرق مهاجرت به نیوزلند چیست؟
 • مزایا مهاجرت به نیوزلند چیست؟
 • شرایط لازم مهاجرت به نیوزلند به چه صورت است؟
 • 5 راه اصلی مهاجرت به نیوزلند چیست؟

مهاجرت و اخذ اقامت نیوزلند مرهون برنامه ریزی صحیح و تحقق در باب سیاست های مهاجرت به این کشور زیبا می باشد. وکلای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در راه مهاجرت به نیوزلند راهنمایی می نمایند.

مهاجرت به نیوزلند 2019

در حال حاضر کشور نیوزلند در بسیاری از رنکینگ های توسعه و پیشرفت جهانی، دارای رتبه ای مورد توجه می باشد که معمولا جزء 10 کشور برتر به شمار می آید. افرادی که از شرایط سنی کمتر از 55 سال، عدم سوء پیشینه کیفری، تسلط به زبان انگلیسی و ارائه مدرک آیلتس برخوردار می باشند اکنون میتوانند برای مهاجرت به نیوزلند اقدام کنند زیرا این موارد از شرایط عمومی و ابتدایی کسب صلاحیت به منظور مهاجرت می باشد. در وهله بعد اشخاص می بایست با بررسی شرایط فردی و یکی از راه های مهاجرت به این کشور نظیر تحصیل در نیوزلند، کار در نیوزلند، سرمایه گذاری در نیوزلند و یا ازدواج با شهروندی نیوزلند اقدام نمایند.

اینفوگرافیک مهاجرت به نیوزلند

تولد در نیوزلند

شایان ذکر است که سابقا تولد در نیوزلند تابع سیستم خاک بود یعنی کودک متولد شده در نیوزلند به صرف به دنیا آمدن در خاک آن کشور و با قطع نظر از ملیت والدین وی، واجد دریافت شهروندی نیوزلند محسوب می گردید ولی از چند سال پیش، قوانین تغییر یافته و سیستم اعطای تابعیت این کشور از خاک به خون تبدیل شد یعنی دیگر تنها به کودکی تابعیت نیوزلند داده می شود که حداقل یکی از والدین او شهروند نیوزلند باشد. پر واضح است که مهاجرت به این کشور هم مانند مهاجرت به استرالیا بر اساس هر یک از طرق مزبور، مقدمات و پیش شرط های مخصوص به خود را دارد که لازم است فرد متقاضی، پیش از اقدام به هر کاری بطور کامل از آن ها آگاهی به دست آورد.

درباره کشور نیوزلند

نیوزلند یا همان زلاندنو، کشوری در جنوب اقیانوس آرام و شرق استرالیا می باشد. نیوزیلند متشکل از دو جزیره بزرگ شمالی و جنوبی و همچنین چندین جزیره کوچک اطراف است. نیوزلند به جهت موقعیت جغرافیایی خود، یکی از آخرین سرزمین هایی است که توسط دنیای مدرن کشف شد. از آن زمان تاکنون نیوزلند یکی از مقاصد مهاجرتی مردمانی از اطراف دنیا بوده است که با توجه به پیشرفت همه جانبه و رشد چشمگیر این کشور در سال های اخیر، مورد توجه قرار گرفته است. کشور نیوزلند امروزه بیش از 4 میلیون نفر جمعیت دارد که ترکیبی از نژادهای مختلف است.

عمده ساکنان نیوزلند را اروپایی تبارها و مخصوصا بریتانیایی ها تشکیل می دهند. فرهنگ نیوزلند، برآیندی از فرهنگ بریتانیایی به عنوان بزرگ ترین گروه ساکنان این کشور و همچنین فرهنگ مائوری به عنوان نخستین ساکنان نیوزلند می باشد. زمان رسمی این کشور نیز مشترکا انگلیسی و مائوری می باشد که قاعدتاً انگلیسی رواج بیشتری دارد.

6 حقیقت جالب در مورد نیوزلند:

 • زبان اشاره یکی از سه زبان اصلی مکالمه در نیوزلند
 • نیوزلند فقط در 800 سال پیش کشف شد و تا آن زمان خالی از سکنه بود.
 • در نیوزلند هیچ مار زمینی (مار روی خشکی) زندگی نمیکند.
 • در نیوزیلند موجود زنده ای به اسم توآتارا با سه چشم وجود دارد که قبل از دایناسورها نیز وجود داشته است.
 • از نظر فساد مالی، نیوزیلند و دانمارک با کمترین فساد مالی برخوردارند.
 • نیوزلند ویزای اقامتی تمام افرادی را که دارای اضافه وزن هستند را معلق میکند تا به وزت ایده آل برسند.

شرایط کشور نیوزلند

با توجه به موقعیت جغرافیایی نیوزلند در جنوب غربی اقیانوس آرام، این کشور مجموعا دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی است و البته هر چهار فصل را می توان در مناطق مختلف آن دید. از آن جا که این کشور متشکل از جزایر کوچک و بزرگی است که هر یک از آن ها طول جغرافیایی متفاوتی دارند بنابراین برخی نقاط مانند مناطق جنوبی حتی شاهد برف و دمای بسیار پایین تر از صفر هستند، در حالی که مناطق دور شمالی دارای آب و هوای قاره ای می باشند. این کشور یکی از زیباترین نقاط روی زمین با مناطقی بکر و دست نخورده است. در نیوزلند سیاست هایی جدی به منظور حمایت از محیط زیست وجود دارد و چیزی در حدود یک سوم وسعت این سرزمین را مناطق حفاظت شده طبیعی تشکیل میدهد.

چرا مهاجرت به نیوزلند؟

مزایای زندگی در نیوزلند برای متقاضیان مهاجرت به این کشور:

 • چشم انداز روشن اقتصادی
 • پاسپورت معتبر
 • زبان رایج انگلیسی
 • سفر بدون ویزا به بسیاری از کشورها
 • مقررات حمایتی از کسب و کار و …

5 راه اصلی مهاجرت به نیوزلند

مهاجرت به نیوزلند از 5 راه اصلی امکان پذیر می باشد که عبارتست از:

 1. مهاجرت به نیوزلند از طریق کار یا تخصص
 2. تحصیل در نیوزلند
 3. مهاجرت به نیزولند از طریق سرمایه گذاری
 4. ازدواج با شهروندان نیوزلند
 5. مهاجرت از طریق پناهندگی

تحصیل در نیوزلند

در مورد تحصیل باید گفت که دولت نیوزلند بطور کلی آن را به دوره های کمتر از 6 ماه و بیشتر از 6 ماه تقسیم کرده و آن را برای دوره ای حداکثر تا 4 سال صادر می نماید که قابل تمدید و یا تغییر خواهد بود. متقاضی لازم است که بدین منظور ابتدا از یک مرکز آموزش عمومی یا عالی که مورد تایید دولت نیوزلند می باشد پذیرش بگیرد و هزینه کل دوره را نیز بپردازد و آنگاه با ارائه گواهی بانکی مبنی بر این که هزینه های زندگی در طول دوره تحصیل را دارد و سایر مدارک مورد نیاز، اقدام به اخذ ویزای تحصیلی نیوزلند نموده و با آن وارد خاک نیوزلند شود.

رتبه کشور نیوزلند در خصوص مهاجرت

در این بخش از مقاله به رده بندی کشورها در خصوص مهاجرت مطابق با سایت U.S.news نیز می پردازیم.

کشور رتبه در سال 2017 در رده بندی مهاجران
کانادا رتبه 2 رتبه 1
سوئیس رتبه 3 رتبه 2
سوئد رتبه 1 رتبه 3
استرالیا رتبه 4 رتبه 4
آلمان رتبه 5 رتبه 5
ایالات متحده رتبه 7 رتبه 6
نروژ رتبه 6 رتبه 7
دانمارک رتبه 8 رتبه 10
هلند رتبه 8 رتبه 9
فنلاند رتبه 9 رتبه 10
لوکزامبورگ رتبه 10  رتبه 11
نیوزلند رتبه 13 رتبه 12

نیوزلند، مقصدی جذاب برای تحصیل

تحصیل در کشورهای انگلیسی زبان نظیر آمریکا، استرالیا، کانادا، نیوزلند و انگلستان رویایی می باشد که سالانه ذهن متقاضیان زیادی را به خود اختصاص می دهد. تحصیل در کانادا در این میان از محبوبیت بیشتری برخودار می باشد و از مجموع برتری ها در این باب می توان به هزینه های تحصیلی مقرون به صرفه نسبت به سایر کشورهای انگلیسی زبان با همان سیستم آموزشی برتر جهانی اشاره کرد. هزینه های تحصیل در نیوزلند از 20000 الی 30000 NZD (دلار نیوزلند) است، در صورتی که هزینه تحصیل در کانادا از 8000 الی 18000 CAD (دلار کانادا) می باشد.

دارنده این ویزا حق 20 ساعت کار پاره وقت در هفته را خواهد داشت که در برخی ایام مانند ایام تعطیل، اجازه کار تمام وقت را نیز دارد. همچنین وی بعد از پایان تحصیلات، فرصتی از 1 تا 3 سال (بسته به طرحی که انتخاب می کند) خواهد داشت که به دنبال کار بگردد و بتواند با اشتغال نهایتا اقامت دائم آن کشور را بدست آورد. لازم به ذکر است که دانشجو در نیوزلند می تواند برای خانواده خود نیز ویزای همراه و الحاق خانواده بگیرد.

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

نیوزلند شبیه به استرالیا و کانادا به موجب طرحی مبتنی بر سیستم امتیاز بندی اقدام به پذیرش مهاجر از طریق جذب نیروی کار ماهر و متخصص دارد. به موجب ضوابط این طرح، لازم است که متقاضی حداقل 100 امتیاز را بدست آورد تا مشمول این پروژه شود و طبیعتا هر چه نمره بالاتری را کسب نماید شانس بیشتری خواهد داشت. در کل 7 کشور ویزای کاری مستقیم صادر میکنند که کشور نیوزلند یکی از این 7 کشور میباشد. برای موفقیت روی این ویزا هم 4 پارامتر اصلی: سن و سابقه کار و مدرک تحصیلی و مدرک زبان ملاک ارزیابی میباشند. و البته برخی شروط فرعی نیز باعث افزایش امتیازات میشود.

به هر حال کار در نیوزلند را میتوان یکی از جاذبه های مهاجرتی معرفی کرد. مهاجرت به نیوزلند از طریق کار یکی از 5 راه اصلی مهاجرت به نیوزلند به حساب می اید.

در مورد کار باید گفت که اخذ ویزای کاری نیوزلند از چند روش صورت می پذیرد که عبارتست از:

 • روش پیشنهاد کاری از یک کارفرمای نیوزلندی
 • ورود در طرح جذب نیروی ماهر و متخصص

مهاجرت به نیوزلند از طریق کار

امتیازبندی مهاجرت به نیوزلند 2020

مهاجرت به کشور نیوزلند از طریق تخصص یک سیستم امتیازبندی است. بیشترین امتیاز رو متقاضیانی می گیرند که از منطقه آوکلند پیشنهاد کاری داشته باشند! جدول امتیاز بندی ویزای کاری کشور نیوزلند بدین صورت میباشد:

شرط اصلی حداکثر امتیاز
سن 30 امتیاز
مهارت 50 امتیاز
پیشنهاد کار 50 امتیاز
تحصیل در نیوزلند 15 امتیاز
سابقه کاری 10 امتیاز
مهارت همسر 40  امتیاز

مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری عمدتا بصورت کارآفرینی و راه اندازی یک کسب و کار و اشتغال زایی و همچنین سرمایه گذاری در بخش های معرفی شده و مورد تایید از سوی دولت و آورده نقدی در آن پروژه ها می باشد که در حدود 3000000 NZD (دلار نیوزلند) آغاز می گردد. سن زیر 65 سال و ارائه گواهی دال بر زبان انگلیسی برای شخص سرمایه گذار و خانواده از موارد الزامی در باب سرمایه گذاری می باشد.

انواع طرق مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در نیوزلند عبارتست از:

 • سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در نیوزلند
 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در نیوزلند
 • سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در نیوزلند (سیستم امیتازبندی)

ازدواج در نیوزلند

ازدواج با یکی از شهروندان نیوزلند سبب انتقال تابعیت می گردد. طرفین باید ظرف مدت حداقل یک سال، رابطه واقعی و پایداری داشته باشند. مهاجرت به نیوزلند از بهترین گزینه های مهاجرتی خصوصا در این سال های اخیر است. انتخابی که با گذشت هر سال و سیر صعودی سطح کیفی زندگی در آن کشور، متقاضیان در باب ازدواج می بایست گفت که مانند بسیاری از کشورهای دنیا، بیشتری را به خود جذب می کند.

شرایط ازدواج در نیوزلند شامل موارد زیر میگردد:

 • سن بالای 18 سال
 • ملاقات قبل از ازدواج
 • زوجین بستگانتان درجه یک نباشند.
 • تمکن مالی (مخصوصا از سوی شهروند نیوزلندی)

طرح پذیرش مهاجر از طریق جذب نیروی کار ماهر و متخصص موسوم به طرح SMC فرصت ویژه ای خصوصا برای جوانان می باشد که خواهان مهاجرت و کسب فرصت های جدید در زندگی هستند. در نظر داشتن هزینه های زندگی در نیوزلند از دیگر موارد قابل بررسی توسط متقاضیان مهاجرت به این کشور فوق العاده می باشد که می بایست مدنظر افراد قرار گیرد. ما در موسسه سفیران سروش سعادت مفتخر به راهنمایی های تکمیلی در باب مهاجرت به اقصی نقاط دنیا می باشیم.

12 دیدگاه برای “مهاجرت به نیوزلند

 1. از همه کامل تر نوشته بودید
  خیای هم متشکرم از خدمات ارزشمند شما

 2. رامین ابراهیمی نیا گفت:

  سلام من کارشناس سی تی اسکن با پانزده سال سابقه هستم چهل و سه سال دارم همسرم نیز با ۳۸ سال سن و کارشناسی ادبیات انگلیسی با سابقه هفت سال تدریس آیا میتوانیم مهاجرت کاری داشته باشیم دانش زبان انگلیسی هر دو متوسط است و در حال آماده شدن برای آزمون ایلتس هستیم ممنونم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما مهاجرت بخ نیوزلند از راه هایی مثل کا تحصیل و سرمایه گذاری امکان پذیر هست برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 3. پگاه گفت:

  سلام وقتتون بخیر..
  من لیسانس میکروبیولوژی و فوق لیسانس بیوتکنولوژی گرایش مولکولی دارم…تو زمینه رشته خودم سابقه کار ندارم و سابقه بیمه هم ۲ ماه هست که شروع شده…میخواستم ببینم چطوری میتونم به نیوزلند مهاجرت کنم؟؟؟!برای کار میتونم؟؟!
  ۲۵ ساله هستم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای این کشور های راحت ترین راه بر اساس شرایط شما که سابقه کار مرتبط ندارید تحصیلی هست ولی در کشورهای دیگر شانس بالاتری دارید برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 4. میلاد گفت:

  سلام
  من 23 سال سن دارم وهیچ فعالیته خاصی هم ندارم که بتونم ازاون طریق تابعیت بگیرم
  فقط ممنون میشم شرایطی که جهت ازدواج در کشور نیوزلند هست رو برام توضیح بدین.
  مچکرم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما ایا کسی را در نیوزلند دارید که باهاش میخواین ازدواج کنید؟

 5. Siyamak گفت:

  سلام چطوری کسی راپیدا کنم برای ازدواج از نیوزلند؟

 6. بهار گفت:

  سلام.من فوق ايسانس طراحي شهري هستم.كارمند هستم و سابقه ٧ سال كار دولتي دارم.٣٤ سالمه و مجرد.امكان مهاجرت به نيوزلند رو دارم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما برای ویزای کار نیوزلند باید امتیازات شما حساب شود برای اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه تماس بگیرید

 7. محسن گفت:

  من 48 سال سن دارم فوق لیسانس مدیریت دولتی با 22 سال سابقه کار در شرکت بیمه . برای مهاجرت به نیوزلند از چه طریقی میتوان اقدام کرد آیا اونجا ایران سفارتخانه دارد و یا اونا درایران سفارتخانه دارند. واینکه زبان انگلیسی الزامیست.

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما به علت سختی ویزای کار نیوزلند من به شما ویزای تحصیلی کشورهای مختلف از جمله نیوزلندپیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *