صفحه اصلی » هلند » مهاجرت به هلند

مهاجرت به هلند

immigration-to-the-netherlands.
نوشته شده توسط em.user1 | هلند | دیدگاه ۰

ممکن است متقاضیان با اهداف متفاوتی جهت مهاجرت به هلند اقدام نمایند، برای عزیزانی که به تازگی به فکر مهاجرت افتاده اند نیاز است با راه های مهاجرتی این کشور آشنا شوند، در اولین قدم شما به عنوان یک ایرانی برای ورود به این کشور نیاز به ویزا دارید که می بایست بنا به نوع اقامتی که مد نظرتان هست درخواست ویزا دهید.

کشور هلند

هلند در اتحادیه اروپا واقع شده و اتباع کشورهای این اتحادیه برای ورود به هلند نیاز به اخذ ویزا ندارند اما ایرانیان می بایست جهت مهاجرت به هلند بنا به نوع اقامت درخواست ویزا دهند، اگر شما قصد سفر به هلند به جهت بازدید از اقوام یا دوستان، کارهای فصلی کمتر از سه ماه، دوره های آموزشی و یا سفر توریستی را دارید می بایست برای ویزاهای تایپ C که یک ویزای کوتاه مدت بوده درخواست دهید.

این نوع ویزا برای مدت نهایتا 3 ماه صادر می گردد و قابلیت تمدید برای سه ماه دیگر هم دارد، اگر برای کار موقت با این ویزا به هلند سفر می کنید شما در این مدت با یک کارفرما که مجوز کار را برای یک نیروی کار فصلی فراهم نموده است می توانید کار کنید البته این نوع کار شما موقت بوده و همچنین نمی توانید این ویزا را به نوع دیگری از اقامت تبدیل نمائید البته باز هم باید گفت دریافت این نوع ویزا اصلا برای اتباع ایرانی آسان نبوده و نیازمند ارائه مدارکی است که می توانید برای تهیه آن از یک وکیل مشورت بگیرید.

 شاید هدف بسیاری از متقاضیان مهاجرت به هلند، داشتن یک موقعیت کاری و کسب درآمد است که طبق قوانین مهاجرتی برای حضور بلند مدت در این کشور می بایست اجازه اقامت داشته باشند، برای یک متقاضی که قصد مهاجرت به هلند را دارد چندین نوع ویزای کار تعریف شده است که در ادامه به بررسی هر یک از موارد می پردازیم.

ویزای کار انتقالی برای مهاجرت به هلند

در این نوع ویزا اگر شخصی در یک شرکت چند ملیتی کار کند و چنانچه آن شرکت شعبه ای در هلند نیز داشته باشد می تواند نیروی خارج از اتحادیه اروپار را جهت کار در این کشور جذب نماید، البته طی نمودن این مسیر اصلا ساده نبوده و متقاضی ملزم به برآورده نمودن بیش از ده شرط است که در اینجا به برخی پارامترهای مهم آن اشاره می کنیم.

اولین اصل این است که شما در یک کشور خارج از اتحادیه اقامت داشته باشید، شما در مسئولیتی به عنوان مدیریت متخصص و یا یک کارآموز که حداقل دارای تحصیلات کارشناسی ارشد هست می توانید درخواست دهید.

متقاضی می بایست قبل از درخواست انتقال به شعبه شرکت در هلند حداقل سه ماه در شعبه کشور محل اقامت خود کار کرده باشد، در مورد سایر شروط نیز می توانید از وکیل خود کمک بگیرید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای کاری هلند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

ویزای کار نیروی بسیار ماهر و اخذ بلوکارت در هلند

این نوع ویزای کار همان ویزای کار عمومی است که در اکثر کشورها وجود داشته و شرایط مشابهی دارد، برای دریافت ویزای کار از هلند شما به عنوان یک تبعه ایرانی نیاز به ارائه شرایطی دارید که اولین و اصلی ترین شرط داشتن یک پیشنهاد کاری متناسب با حرفه کاری شماست، البته برای دریافت این ویزا ابتدا باید از سوی یک کارفرما دعوت به کار شده باشید.

این کارفرما هم باید طبق روال اداری از حامیان دولتی ثبت شده باشد تا بتواند برای شما دعوت نامه ارسال کند و در این قرارداد کاری مسائل مالی شما از بابت درآمد و حق و حقوقی که به عنوان یک نیروی کاری خارج از اتحادیه هستید مشخص شده باشد و مغایرتی با اصل قوانین این کشور نداشته باشد.

در نوع دیگری از ویزای کار می توان به بهترین کارت اقامتی در اروپا جهتت کار یعنی Blue Card اشاره داشت، این نوع اقامت نیز نیازمند ارسال دعوتنامه و قرارداد کاری از سوی کارفرماست و همچنین نیاز دارد که متقاضی یک مدرک تحصیلی آکادمیک با دوره زمانی حداقل سه سال را دارا باشد و مدت قرارداد نیز کمتر از 12 ماه نباشد.

میزان حقوق دریافتی بر اساس قوانین اداره کار هر سال دست خوش تغییر می شود و در حال حاضر برای دریافت کارت آبی باید حداقل دارای حقوق ماهیانه 5160 یورو در هلند بود، برخی مشاغل جهت کار در هلند از قبیل طبابت و وکالت نیاز به تطبیق مدرک تحصیلی و گذراندن استانداردهای کاربردی در کشور هلند هستند.

ویزای کارآفرینی یا سرمایه گذاری

کشور هلند نیز همانند سایر کشورها برای توسعه اقتصاد کشورش سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی را جذب می نماید، اگر شما به دنبال ایجاد یک شرکت در هلند باشید و یا ایده ای پویا برای راه اندازی یک بیزینس پر رونق داشته باشید که به سود اقتصاد هلند باشد شاید واجد شرایط دریافت این نوع ویزا شوید.

البته وارد شدن به این پروسه ها نیازمند حضور فیزیکی شما در این کشور و یک شناخت قبلی از این کشور است و همچنین هزینه های جانبی و توانایی مالی بالایی را می طلبد، می توان گفت در این پروسه افرادی موفق هستند که از تمکن مالی بسیار بالایی برخوردارند و همچنین به جنس کار و قوانین مهاجرتی کشور هلند آشنا هستند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در موردسرمایه گذاری در هلند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

immigration-to-the-netherlands

مهاجرت به هلند با ویزای تحصیلی

در حال حاضر می توان گفت پردرخواست ترین نوع ویزا از سوی ایرانیان برای مهاجرت به هلند هست که دانشجو می تواند با این ویزا به این کشور مهاجرت نموده و در ادامه به اقامت دائم دست یابد، تحصیل در هلند برای دانشجویان ایرانی رایگان نبوده و دانشجویان سالیانه هزینه ای بین 8 تا 15 هزار یورو بابت شهریه پرداخت می کنند.

اگر شما واجد شرایط اخذ ویزای تحصیلی هلند شوید می توانید پس از تحصیل در این کشور نیز با رعایت قوانین مهاجرتی جهت اخذ اقامت دائم نیز اقدام نمائید. مسیرهای مهاجرتی فراوانی را اداره مهاجرت هلند برای متقاضیان با شرایط خاص نیز پیش بینی کرده که می توانید شرایط هر کدام از این مسیرها را در وبسایت این کشور ملاحظه بفرمائید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در موردتحصیل در هلند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

شرایط لازم جهت اخذ اقامت دائم در هلند

  • شما در مدت 5 سال یا بیشتر با اجازه اقامت معتبر در هلند زندگی کرده باشید.
  • شما ملزم به این هستید در طول این 5 سال از یک مدت مشخصی خارج از هلند نبوده باشید.
  • زمانی که تقاضانامه خود را ارسال می کنید باید یک مجوز اقامت معتبر داشته باشید.

شما باید محل اقامت خود را در (شهرداری) ثبت نمائید که البته شما لازم نیست این مدرک را نشان دهید، مرجع IND بررسی می کند که آیا شما شرایط را برآروده ساخته اید یا خیر؟ شما باید درآمد کافی برای اعضای خانواده داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورداقامت در هلند به لینک مربوطه مراجعه بفرمایید.

این مواردی که عنوان شد چکیده ای از مطالبی است که ذهن شما را با راه های مهاجرت به هلند آشنا سازد، چنانچه مایل هستید اقدام خود را برای هر کدام از انواع ویزا عملی سازید هر چه سریعتر با دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و با انجام مشاوره کامل برای مهاجرت به این کشور برنامه ریزی نمائید.

مهاجرت به هلند
5 (100%) 25 votes