مهاجرت به کشور هند

مهاجرت به هند

مهاجرت به هند

در سال های اخیر برخی افراد به دلیل بهتر شدن شرایط زندگی و کار خویش، تصمیم به مهاجرت به کشورهایی مختلف از جمله مهاجرت به هند می گیرند. این دسته کشورهای مقصد مانند هند، کشورهایی هستند که توانسته اند تغییرات مثبتی را در سال های اخیر ایجاد کنند. از اینرو افرادی خواهان مهاجرت به هند به منظور بهره مندی از توانایی های آن کشور هستند. مثلا زمینه علمی و آموزشی یکی از این زمینه ها می باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند در این مقاله، مهاجرت به هند و شرایط مهاجرت به این کشور در سال 2021 را بررسی نمایند.

 • شرایط مهاجرت به کشور هند چیست؟
 • بهترین مسیر ورود به هند کدام است؟
 • شرایط بازار کار هند چگونه است؟
 • آیا می توان به عنوان دانشجوی به هند مهاجرت کرد و سپس اقامت این کشور را به دست آورد؟

راه های مهاجرت به هند در 2021

متقاضیانی که قصد مهاجرت به هند را دارند می توانند از طریق راه های گوناگون که مجاز و قانونی می باشد استفاده کرده و با توجه به شرایط و علاقه بهترین روش را برای مهاجرت انتخاب نمایند. راه های قانونی و شایع برای مهاجرت به هند عبارتند از:

 • مهاجرت به هند از طریق تحصیل
 • مهاجرت به هند از طریق کار در این کشور
 • مهاجرت به هند از طریق ازدواج
 • مهاجرت به هند و اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

موقعیت جغرافیایی کشور هندوستان

یکی از کشورهای پهناور در دنیا کشور هند می باشد که در جایگاه هفتم قرار گرفته است. این کشور به عنوان دومین کشور پرجمعیت در دنیا می باشد. جمعیت این کشور حدودا 1 میلیارد و 300 میلیون نفر می باشد. کشور هندوستان در جنوب قاره آسیا واقع شده است. کشور هند از شمال با کشور چین، کشور تبت، کشور نپال و کشور بوتان، از جنوب با اقیانوس هند، از شمال غرب به کشور بنگلادش و کشور برمه هم مرز و همسایه می باشد. آب و هوای این کشور تحت تاثیر کوه های هیمالیا و بیابان ها قرار دارد و آب و هوا در این کشور گرم و معتدل می باشد. برای مطالعه بیشتر در رابطه با هزینه های زندگی در این کشور می توانید به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و مقاله هزینه زندگی در هند را مطالعه نمایید.

راه های مهاجرت به هند

تحصیل در کشور هندوستان

یکی از راه های مهاجرت به هند تحصیل در دانشگاه های این کشور می باشد. در این کشور متقاضیان می توانند بدون ارائه مدرک زبان، پذیرش دانشگاه را دریافت نمایند ولی باید قبل از ورود به دانشگاه ها دوره های فشرده و یا معمولی زبان را بگذرانند و بعد از تسلط به زبان وارد دانشگاه های این کشور شوند.

متقاضیان خارجی و بین المللی می توانند در تمامی مقاطع تحصیلی و در تمامی رشته های تحصیلی مشغول به تحصیل شوند. در این کشور دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود. همچنین متقاضیان می توانند برای تحصیل بورسیه تحصیلی نیز دریافت نمایند. دقت داشته باشید که در مقطع کارشناسی بورس برای دانشجویان در نظر گرفته نشده است. به یاد د اشته باشید که برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور شرط معدل وجود دارد. مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی از این کشور به شرح زیر می باشد:

 • ارائه پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه
 • ارائه مدرک دانشگاهی که ترجمه شده و مورد تایید دادگستری و وزارت امور خارجه قرار گرفته است
 • متقاضی باید ریز نمرات آخرین مدرک خود را ترجمه کرده و ارائه نماید
 • ارائه 2 قطعه عکس
 • انگشت نگاری از متقاضی
 • ارائه فتوکپی از تمامی صفحات شناسنامه
 • ارائه گواهی تمکن مالی

مهاجرت به هند از طریق کار در 2021

در هر سال کشور هند آگهی نیروهای کاری لازم را جهت استخدام منتشر می نماید. متقاضیان توجه داشته باشند که این کارها محدود می باشند. همچنین متقاضیان توجه داشته باشند که کار در این کشور از استانداردهای در نظر گرفته شده بهره مند نمی باشد. افرادی که ویزای کار دریافت می نمایند و در این کشور مشغول به کار می شوند می توانند با پرداخت مالیات اقامت دائم این کشور را به دست آورند. مدارک لازم جهت کار در هندوستان عبارتند از:

 • تسلط افراد به زبان انگلیسی
 • ارائه مدارک تحصیلی
 • ارائه رزومه کاری و سوابق کاری
 • داشتن مهارت و تخصص در کار مورد نظر

متوسط درآمد ماهانه در هند طی سال 2021 در نمودار ذیل بیان شده است:

متوسط درآمد ماهانه در هند

مهاجرت به هند از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های آسان مهاجرت به هند ازدواج در این کشور می باشد. متقاضی طی ازدواج با فردی که تابعیت کشور هندوستان را دارد می تواند تابعیت کشور هند را به دست آورد. متقاضیان باید ثابت نمایند که ازدواج آن ها غیر واقعی نمی باشد و در هنگام دریافت ویزا فرد باید اسناد مربوط به ازدواج را ارائه دهد.

سرمایه گذاری در هند

افرادی که تمکن مالی دارند می توانند از طریق سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت به کشور هند مهاجرت کنند. متقاضیان می توانند در صنایعی سرمایه گذاری نمایند که در حال رشد می باشد و سود بسیار خوبی را از طریق سرمایه گذاری به دست آورند. در این کشور نیروی کار ارزان می باشد و منابع اولیه برای تولید نیز فراوان و ارزان قیمت می باشد.

افرادی که صاحب یک موسسه یا شرکت می باشند می توانند برای گسترش تجارت خود در این کشور دفتر نمایندگی به ثبت برسانند. متقاضیان برای ثبت دفتر نمایندگی باید مجوز خود را از بانک مرکزی دریافت نمایند. متقاضیان می توانند بعد از ثبت شرکت همکاری های خود را با سایر موسسات هندی آغاز نمایند. در این مقاله مطالب مختصری در رابطه با مهاجرت به هند ارائه شد. متقاضیان می توانند جهت اخذ اطلاعات بیشتر درباره هند و نیز اخذ اقامت هند با وکلا و مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *