مهاجرت کاری هنگ کنگ

مهاجرت به هنگ کنگ از طریق کار

مهاجرت به هنگ کنگ از طریق کار

هنگ کنگ یکی از پایگاه های اصلی برای اشتغال مهاجران محسوب می گردد و بسیاری از اتباع خارجی در تلاش هستند تا به مهاجرت به هنگ کنگ از طریق کار دست یابند. اگر تمایل دارید از طریق کار به هنگ کنگ مهاجرت نمایید، ابتدا می بایست تحقیقات لازم را انجام داده و کلیه جوانب امر را مورد بررسی قرار دهید. برای مثال آگاهی از اقتصاد هنگ کنگ، چگونگی اخذ ویزای کاری و یا نحوه کار در این کشور از جمله موضوعات مهمی است که می بایست در نظر گرفته شود. در همین راستا مقاله ای تهیه و تنظیم شده است که ارائه دهنده آن موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می باشد. این موسسه اطلاعات دقیقی را در قالب مقاله ای جامع آورده است تا پاسخگوی سوالات متقاضیان مهاجرت کاری به هنگ کنگ باشد.

 • شرایط کار در کشور هنگ کنگ چیست؟
 • مزایای زندگی در هنگ کنگ چیست؟
 • آیا می توان از طریق کار در این کشور به اقامت دائمی آن دست یافت؟
 • متوسط درآمد در این کشور چقدر است؟
 • بهترین راه برای رسیدن به کار در این کشور چیست؟
 • اقامت از طریق کار در هنگ کنگ چه محدودیت هایی را به همراه دارد؟

شرایط مهاجرت به کشور هنگ کنگ از طریق کار

اتباع خارجی جهت مهاجرت به هنگ کنگ از طریق کار، بایستی ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند. اما پیش از آن که درخواست خود را جهت اخذ ویزای کار در هنگ کنگ ارائه نمایید، ابتدا می بایست نامه پیشنهاد کاری از سوی یک شرکت در هنگ کنگ دریافت نموده و سپس اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کاری را انجام دهید. سرویس مهاجرت هنگ کنگ این الزام را برای خارجیان قائل شده است که پیش از مهاجرت به هنگ کنگ بایستی پیشنهاد کاری دریافت نمایید. پس از آن که موفق به اخذ پیشنهاد کاری شدید، شرکت مورد نظر همکاری های لازم را در راستای درخواست ویزای هنگ کنگ با متقاضی خواهد داشت. البته در اکثر مواقع با این گونه درخواست های ویزای کاری موافقت می گردد و موارد معدودی که متقاضی شرایط لازم و کافی را نداشته باشد، ویزای او رد خواهد شد.

معیارهای‌ مهاجرت به هنگ کنگ از طریق کار

اداره مهاجرت هنگ کنگ برای شهروندان خارجی که تمایل به مهاجرت به هنگ کنگ از طریق کار دارند، معیارها و دستورالعمل های خاصی را قرار داده است که برخی از آنها به شرح زیر می باشند:

 • کلیه متقاضیان نیاز به داشتن مدرک تحصیلات تکمیلی دارند، مگر این که در زمینه خاصی دارای تجربه فنی و تخصصی باشند.
 • فرد متقاضی می بایست تجربه، مهارت و تخصص لازم را در شغلی که برای انجام آن دعوت شده است، دارا باشد.
 • حقوق پیشنهادی از سوی شرکت یا کارفرمای هنگ کنگی می بایست مطابق با استانداردهای حرفه ای و بین المللی باشد. به طوری که معمولا حداقل حقوق و دستمزد تعیین شده برای فرد شاغل 20.000$ (دلار هنگ کنگ) در نظر گرفته شده است.
 • شرکت مورد نظر می بایست ثابت نماید که هیچ فردی از شهروندان این کشور توانایی انجام شغل مربوطه را نداشته و در بر عهده گرفتن شغل مورد نظر دارای کمبود مهارت هستند.
 • می بایست ثابت گردد که اشتغال و استخدام فرد خارجی در شرکت مربوطه کمک موثری در پیشرفت اقتصاد هنگ کنگ می باشد.

مدت زمان مورد نیاز برای مهاجرت به هنگ کنگ

همان طور که مطلع شدید جهت مهاجرت به هنگ کنگ از طریق کار، نیاز به ویزای کاری این کشور دارید. ابتدا بایستی اسناد و مدارک لازم را تهیه و با همکاری شرکت مورد نظر برای اداره مهاجرت این کشور ارسال نمایید. مدارکی که از سوی شما ارسال گردیده، حداکثر در مدت زمان بین 7 الی 8 هفته مورد ارزیابی و بررسی قرار می گیرد. البته ممکن است استعلامات و مدارک بیشتری از شما درخواست گردد که باعث گردد این مدت زمان افزایش یابد. از نکات مثبتی که در اخذ ویزای کار هنگ کنگ وجود دارد، رایگان بودن آن است. در واقع اخذ این نوع ویزا برای متقاضی هزینه ای را در بر نخواهد داشت.

شرایط مهاجرت همراه به هنگ کنگ از طریق کار

شرایط مهاجرت همراه به هنگ کنگ از طریق کار

زمانی که ویزای کار جهت مهاجرت به هنگ کنگ از طریق کار تحت برنامه GEP برای متقاضی صادر گردید، این اجازه به متقاضی داده می شود که همسر و فرزندان کمتر از 18 سال را که هنوز ازدواج نکرده اند و تحت سرپرستی متقاضی می باشند، همراه خود به هنگ کنگ بیاورد. در این راستا ارائه مدارک اصیل بودن ازدواج مانند سند ازدواج و شناسنامه متقاضی و اعضای خانواده الزامی است. فرد متقاضی می بایست این توانایی داشته باشد که خانواده خود را از لحاظ مالی تحت پوشش قرار دهد و بتواند یک زندگی ایده آل که متناسب با استانداردهای رفاهی است و همچین اقامتگاه مناسبی را برای آنان فراهم سازد. در این میان اجازه کار در هنگ کنگ برای همسر متقاضی نیز امکان پذیر است.

علاوه بر مدارک فوق الذکر، فرد متقاضی بایستی فرم درخواست ویزای همراه را تحت عنوان (ID 997) تکمیل نموده و همراه با عکسی که در ماه های اخیر گرفته شده است، به علاوه کپی پاسپورت خود و سایر اعضای خانواده تسلیم سفارت نماید. عدم سابقه کیفری و سوء پیشینه متقاضی از فاکتورهای مهم اخذ ویزای هنگ کنگ می باشد.

شرایط اخذ ویزای کار هنگ کنگ

متقاضیان علاقمند به مهاجرت به هنگ کنگ از طریق کاری این الزام را دارند که کلیه مدارکی که در بخش های قبلی عنوان شد را به زبان انگلیسی یا چینی ترجمه نمایند و سپس تحویل دهند. این احتمال وجود دارد که فردی به عنوان دانشجو در یکی از دانشگاه های هنگ کنگ ادامه تحصیل داده و اکنون در رشته مورد نظر فارغ التحصیل شده است. در این حالت مجاز هستید پس از تحصیل در هنگ کنگ، برای مدت 6 ماه پس از فارغ التحصیلی در این کشور اقامت داشته باشید. اقامت این قبیل افراد قابلیت تمدید تا یک سال دیگر را نیز خواهد داشت و بدین ترتیب آنها می توانند در هنگ کنگ به دنبال شغل باشند.

شرایط تمدید ویزای کار هنگ کنگ

افراد شاغل در هنگ کنگ اجازه دارند پس از انقضای ویزای کاری خود، آن را تمدید نمایند. اما این امر بایستی حداقل 1 ماه پیش از تاریخ انقضای ویزا انجام شود و اقامت تمدید گردد. چنانچه دارای ویزای ویزیتور هستید، حداقل 7 روز قبل از تاریخ مهلت ویزا می بایست اقدامات لازم را به عمل آورید. ویزای کاری مهاجران طبق الگوی 2-3-3 ساله تمدید می گردد و در صورتی که قرارداد کاری فرد پیش از زمان های تعیین شده خاتمه پیدا کند، مدت اعتبار ویزای او نیز کاهش می یابد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات گسترده و خدمات مهاجرتی مطلوبی را در جهت مهاجرت به هنگ کنگ از طریق کار، هزینه زندگی در هنگ کنگ و… یا سایر روش های مهاجرتی به این کشور را در قالب مقالات مختلف ارائه کرده است که می تواند برای شما عزیزان مفید واقع شود.

امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *