مهاجرت

مهاجرت به پاراگوئه

مهاجرت به پاراگوئه

مهاجرت به پاراگوئه برای مهاجران خارجی از طریق روش های مختلفی همچون تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و غیره امکان پذیر است. پاراگوئه از جمله کشورهای با ثبات منطقه آمریکای جنوبی و حوزه کارائیب است که با نرخ اشتغال بالا مشخص است. هزینه های زندگی پایین به علاوه امکانات آموزشی و بهداشتی پیشرفته از جمله امتیازات مهاجرت به کشور پاراگوئه و دریافت ویزای اقامت این کشور می باشد. اما از معایب مهاجرت به این کشور آمریکای جنوبی می توان به قدرت خرید خیلی پایین، ترافیک و آلودگی بالای شهرهای بزرگ را نام برد. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، در این مقاله قصد دارند با تشریح کامل شرایط مهاجرتی به جمهوری پاراگوئه، پاسخ سوالات زیر را ارائه نمایند:

 • شرایط زندگی شامل کیفیت زندگی، میانگین درآمدی و هزینه زندگی در پاراگوئه چگونه است؟
 • روش های متداول و قانونی برای اخذ ویزای مهاجرتی به پاراگوئه کدامند؟
 • مدارک و هزینه های لازم برای مهاجرت به کشور پارگوئه چقدر می شود؟

اطلاعات عمومی درباره پاراگوئه

جمهوری پاراگوئه (Republica del Paraguay) کشوری در قاره آمریکای جنوبی است. این کشور به پایتختی شهر آسانسیون با کشورهایی نظیر آرژانتین، برزیل و بولیوی مرز مشترک دارد. جالب است بدانید که پاراگوئه کشوری محصور در خشکی و بدون دسترسی به آب های آزاد است. پاراگوئه به دلیل مکان مرکزی خود در آمریکای جنوبی، گاها با عنوان Corazon de Sudamerica (قلب آمریکای جنوبی) نامیده می شود.

همانطور که در پیش تر نیز بیان شد، پایتخت و اصلی ترین شهر پاراگوئه شهر آسانسیون (Asuncion) می باشد. زبان اول و زبان رسمی مردمان پاراگوئه همانند اکثر ملل آمریکای لاتین به زبان اسپانیایی است. برآوردهای جمعیتی سال 2019 نشانگر آن است که جمعیت کل کشور پاراگوئه در سال 2019 در حدود 7152793 نفر می باشد. جمعیت پاراگوئه در سال 2021 هم با 1.22% افزایش در قیاس با 2020 به 7219638 رسیده است. تولید و صادارات محصولات کشاورزی و نیز صادرات نفت خام پایه های اصلی اقتصاد این کشور را تشکیل می دهند.

شرایط زندگی مهاجران در پاراگوئه در 2021

کیفیت زندگی مهاجران خارجی در پاراگوئه نسبتا بالا است. اما این شرایط زیاد امیدوار کننده نیست. چراکه با وجود شاخص هزینه زندگی پایین و مقرون به صرفه، قدرت خرید مردم و مهاجران خارجی در کشور پاراگوئه خیلی پایین است. همین امر باعث نگرانی متقاضیان مهاجرت به پاراگوئه کی باشد. جدول زیر نشانگر کیفیت زندگی نسبتا بالای پاراگوئه در سال 2021 می باشد:

شاخص هامقادیرنسبت ها
قدرت خرید32.94خیلی پایین
امنیت51.13متوسط
مراقبت های درمانی66.84بالا
آب و هوا92.24خیلی بالا
هزینه زندگی32.02خیلی پایین
نسبت قیمت املاک به درآمد13.00بالا
زمان رفت و آمد ترافیکی50.36بالا
شاخص آلودگی62.66بالا
F شاخص کیفیت زندگی113.07بالا

شرایط مهاجرت به پاراگوئه

شرایط هزینه های زندگی در پاراگوئه نسبت به سایر کشورهای همسایه و یا حتی کشورهای اروپایی همانند هزینه زندگی در آلمان بسیار پایین و مقرون به صرفه است. همانند دیگر کشورهای خارجی، پاراگوئه نیز دارای سیاست خاص مهاجرتی است. شهروندان خارجی که قصد ورود به پاراگوئه را دارند بایستی قبل از مهاجرت به این کشور، طلب ویزا کنند. مگر در صورتی که آنها از اتباع کشورهای دارای معافیت ویزایی با پاراگوئه باشند. ویزاهای پاراگوئه مدارکی صادره از جانب وزارت امور خارجه این کشور هستند که با هدف تسهیل روند مهاجرتی این کشور به متقاضیان اعطا می شود. اما برای مهاجرت به کشور پاراگوئه روش های مختلفی وجود دارد که ما در بخش های بعدی مقاله به تشریح کامل این روش ها می پردازیم.

شرایط مهاجرت به پاراگوئه

مهاجرت کاری به پاراگوئه

همانند ویزای کار آلمان یا اتریش، شهروندان خارجی برای کسب صلاحیت لازم جهت کار در کشور پاراگوئه نیازمند اخذ مجوز کاری این کشور هستند. مجوز کاری پاراگوئه برای متقاضیان خارجی صرفا از طریق پیگیری کارفرمای مربوطه میسر است. بنابراین کارجویان خارجی در ابتداء نیازمند Job Offer برای استارت درخواست ویزای کار پاراگوئه هستند. این نوع ویزا از نوع اقامت موقتی پاراگوئه بوده و حداکثر یک سال معتبر می باشد. اما دارای امکان تمدید می باشد. از مهمترین مدارک لازم برای درخواست این نوع ویزا می توان به کپی قراردادکاری، گواهی سلامت و عدم سوء سابقه، گواهی اثبات تمکن مالی و نیز کپی پاسپورت معتبر بعلاوه عکس پاسپورتی جدید اشاره کرد.

مهاجرت سرمایه گذاری به پاراگوئه

این روش خود به زیر دسته های مختلفی جهت اخذ اقامت پاراگوئه تقسیم می شود. یکی از روش های سرمایه گذاری در پاراگوئه پس انداز بانکی به مبلغ حداقل PYG24554600 (پزو) یعنی معادل 4500$ (دلار آمریکا) در بانک مرکزی یا یک بانک تجاری در پاراگوئه است. روش دوم برای اخذ اقامت پاراگوئه از طریق ثبت شرکت در این کشور می باشد. برای ثبت شرکت در پاراگوئه حداقل سرمایه لازم در حدود PYG150000000 (پزو) یعنی معادل 27500$ (دلار آمریکا) می باشد. اما برای اخذ ویزای بازنشستگی اثبات درآمد ماهانه در حدود PYG7015600 (پزو) یعنی معادل 1300$ (دلار آمریکا) الزامی است.

مهاجرت تحصیلی به پاراگوئه

دانشجویانی که قصد تحصیل در پاراگوئه را دارند بایستی برای اخذ ویزای تحصیلی پاراگوئه آماده شوند. این ویزا از نوع اقامت موقتی پاراگوئه می باشد. بنابراین ویزای تحصیلی پاراگوئه به دانشجویان خارجی اجازه مهاجرت به پاراگوئه و اقامت موقتی در این کشور را می دهد. از امتیازات داشتن ویزای تحصیلی پاراگوئه نیز می توان به امکان انجام کار دانشجوئی در این کشور اشاره کرد. برای اخذ این نوع ویزای پاراگوئه ارائه نامه پذیرش از دانشگاه پاراگوئه برای متقاضیان الزامی است.

مهاجرت توریستی به پاراگوئه

پاراگوئه کشوری با جاذبه های طبیعی و فرهنگی مختلف است که همواره از گردشگران خارجی استقبال می کند. یکی از راهکارهای دولت پاراگوئه برای آسان سازی و تسهیل روند مهاجرت گردشگران خارجی به پاراگوئه، استفاده از سیستم درخواست آنلاین می باشد. شهروندان خارجی مایل به دیدن پاراگوئه بایستی در سفارت پاراگوئه درخواست ویزای توریستی بدهند. ویزاهای توریستی پاراگوئه با اعتبار 90 روزه (3 ماهه) به متقاضیان اعطا می شود. ناگفته نماند که امکان تمدید مجدد این ویزا برای 90 روز دیگر در اداره مهاجرت (آسانسیون) وجود دارد.

بر اساس اعلان سفارت پاراگوئه در تهران، هزینه اخذ ویزای توریستی پاراگوئه نیز در حدود 60$ (دلار آمریکا) می باشد. در پایان، امید است که اطلاعات ارائه شده توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله مورد توجه شما قرار گیرد. در صورت سوال درباره نحوه و شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف همانند مهاجرت به فرانسه، آلمان و غیره سوالات حقوقی و مهاجرتی خود را با ما در میان بگذارید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه برای “مهاجرت به پاراگوئه

 1. علی گفت:

  کشور پاراگوئه راحترین و ارزان ترین روش اقامت گرفتنش چیه؟

  این سرمایه گذاری که گفتید ۴۵۰۰ دلار تو بانک مرکزی میزاری تا اقامت بده دولت
  این اقامت موقته؟ چند وقته اس؟ یا اقامت دائم؟
  چند سال طول می‌کشه شهروندی سیتیزنی بده ؟
  این مبلغ سپرده شده در بانک مرکزی پاراگوئه بعد چند وقت قابل بازگشته یا خیر؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   در حال حاضر برای این کشور چون داوطلبی نداره خدماتی نداریم
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *