مهاجرت

مهاجرت به پرتغال

مهاجرت به پرتغال

می توان گفت امکان مهاجرت به پرتغال از روش ها و طرق گوناگون برای علاقه مندان میسر می باشد، در ادامه ما به بررسی این راه ها پرداخته ایم. پرتغال یکی از کشورهای توسعه یافته و نسبتا ارزان قیمت اروپایی است که علی الخصوص در میان دانشجویان و همچنین علاقه مندان به مهاجرت از طریق خرید ملک، طرفداران زیادی دارد. در این مقاله که از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده در خصوص مهاجرت به پرتغال در سال 2024 توضیحاتی ارائه گردیده است.

 • بهترین مسیر رسیدن به کشور پرتغال چیست؟
 • آیا پرتغال کشوری گرانقیمت برای مهاجرت است؟
 • آیا می توان به عنوان نیروی کار به کشور پرتغال مهاجرت کرد؟
 • پناهندگی در پرتغال چه شرایطی دارد؟
 • آیا تحصیل در پرتغال می تواند ارزشمند باشد؟
 • شرایط دریافت ویزای طلائی پرتغال چیست؟

روش های مهاجرت به پرتغال در 2024

از میان روش های مهاجرت به پرتغال در حال حاضر پرطرفدارترین راه در سال 2024، خرید ملک است. این روش که اصطلاحا ویزای طلایی پرتغال نامیده می شود منجر می گردد افراد بدون لحاظ شدن شرایط سنی و غیره بتوانند اقامت و در نهایت تابعیت پرتغال را اخذ نمایند. روش های مختلف برای مهاجرت به پرتغال عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق تولد در پرتغال
 • مهاجرت از طریق تحصیل
 • از طریق کار
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت
 • مهاجرت از طریق ازدواج
 • از طریق اقدام به خرید ملک

قوانین ورود به پرتغال

اولین قدم در مهاجرت به پرتغال آن است که فرد الزامات لازم برای ورود به کشور پرتغال را داشته باشد. در حال حاضر قوانینی برای ورود به این کشور در نظر گرفته شده است که همه افرادی که به عنوان مهاجر قصد ورود به این کشور را دارند باید آن ها را رعایت کنند. برخی از مهم ترین قوانین برای ورود به پرتغال عبارتند از:

قوانین ورود به پرتغال

مراحل مهاجرت به پرتغال

در این قسمت قصد داریم به توضیح مراحل مختلف برای گرفتن اقامت این کشور بپردازیم. این مراحل عبارتند از:

 • مرحله اول: در صورتی که اشخاص متقاضی مهاجرت به پرتغال دارای تابعیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا باشند و یا حتی عضو برخی دیگر از کشورهای اروپایی باشند مانند کشور ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ یا سوئیس، به شرط این که هدف ماندن در این کشور را برای بیشتر از مدت 3 ماه داشته باشند ملزم به گرفتن گواهی ثبت نام که از جانب شورای شهر این منطقه صادر شده باشد، می باشند.
 • مرحله دوم: پس از اقدام به گرفتن گواهی 5 ساله ثبت نام، این امکان برای اشخاص متقاضی مهاجرت به پرتغال وجود دارد که اقدام به گرفتن اقامت دائم این کشور نمایند.
 • سومین مرحله: در صورتی که اشخاص متقاضی مهاجرت به پرتغال دارای حق شهروندی از جانب یک دولت ثالث باشند و قصد این را داشته باشند که حق شهروندی کشور پرتغال را بدست آورند ملزم به گرفتن اقامت مناسب برای خود می باشند. در نهایت این اشخاص با گرفتن این نوع ویزا می توانند مجوز ورود به خاک کشور پرتغال را بدست آورند.

بهترین راه برای مهاجرت به پرتغال

همان طور که پیش تر گفته شد محبوب ترین راه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک در این کشور است که باید 250000€ (یورو)، 350000€ (یورو) یا 500000€ (یورو) ارزش داشته باشد. برای اخذ ویزای طلایی پرتغال (Golden Visa) از طریق خرید ملک، طی مراحل ذیل ضروری است:

 • عدم فروش ملک یاد شده به مدت حداقل 5 سال
 • گذراندن حداقل 7 روز در پرتغال طی سال اول خرید ملک
 • گذراندن حداقل 14 روز در پرتغال طی هر کدام از سال های بعدی
 • گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • گواهی تمکن مالی از خارج از خاک پرتغال
 • باز کردن حساب بانکی در پرتغال به منظور گرفتن شماره مالیاتی

بهترین راه برای مهاجرت به پرتغال

مدت زمان مورد نیاز برای گرفتن مجوز اقامت پرتغال

هر نوع از مقررات قانونی خاص با این شرط که امکان عملی شدن این مقررات وجود داشته باشد و در نهایت بتواند منجر به گرفتن مجوز لازم برای گرفتن اقامت موقت این کشور شود و برای مدت زمانی که برای یک سال کافی باشد با این توضیح که تا زمانی که این شخص اقدام به صدور سند می کند این نوع اقامت دارای اعتبار می باشد. همواره این امکان وجود دارد که برای دوره های متوالی و برای مدت زمان 2 سال تمدید شود و بعد از سپری کردن یک دوره 5 ساله از زمان اقامت موقت، برای دارندگان این نوع سند این امکان وجود دارد که اقدام به درخواست مجوز اقامت دائم می کنند.

مزایای اصلی مهاجرت به پرتغال

از جمله مزایای اصلی و خاص برای مهاجرت به این کشور می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • داشتن حق زندگی و فراهم نمودن فرصت کار در پرتغال این کشور
 • ملزم نبودن به زندگی در این کشور با اخذ ویزای طلایی پرتغال
 • تنها داشتن حضور فیزیکی در این کشور برای اشخاص متقاضی کفایت می کند.
 • صادر شدن مجوزی که بیانگر حق اقامت برای تمام اعضای خانواده شخص متقاضی باشد.
 • ایجاد فرصت مسافرت بدون نیاز داشتن به ویزا در کشورهای عضو اتحادیه شنگن
 • امکان دسترسی به تمامی مزایای تحصیل در پرتغال و همچنین کار ضمن تحصیلی در پرتغال
 • امکانات بهداشتی در این کشور
 • گرفتن اقامت دائم این کشور بعد از سپری نمودن 5 سال
 • امکان گرفتن تابعیت این کشور بعد از 5 سال حضور در این کشور و امکان برخورداری از وضعیت موجود برای داشتن اقامت از نوع “non-habitual” که می تواند به موجب این نوع قرارداد برای مدت زمان 10 سال منجر به کاهش مالیات شخص شود.

شرایط گرفتن اقامت دائم و پاسپورت پرتغال

از جمله شرایط که شخص متقاضی اقامت دائم کشور پرتغال ملزم به داشتن این شرایط می باشد عبارتند از:

شروطتوضیحات
اولاین اشخاص ملزم به داشتن ویزای طلایی می باشند که باید برای 5 سال دارای اعتبار باشد که به نوعی همان ویزای موقت است.
دوماشخاص متقاضی اقامت دائم ملزم به ارائه گواهی عدم سو پیشینه می باشند به صورتی که این گواهی ثابت نماید که هیچ گونه جرمی توسط این اشخاص رخ نداده باشد و هم چنین سابقه کیفری موثر نداشته باشند.
سومافراد متقاضی اقامت دائم ملزم به ارائه گواهی معتبر تمکن مالی می باشند با این توضیح که این گواهی ثابت کننده توانایی مالی اشخاص برای ادامه زندگی در کشور پرتغال باشد.
چهارماشخاص متقاضی گرفتن اقامت این کشور ملزم به دادن گواهی می باشند که بیانگر تسلط این اشخاص بر زبان این کشور می باشند.
پنجماشخاص متقاضی اقامت دائم این کشور ملزم به حضور به مدت زمان 5 ساله در این کشور می باشند.

اخذ اقامت پرتغال

کشور پرتغال عضو توافقنامه سال 1995 شنگن می باشد و نتیجتا تابعیت کشورهای ذیل به این منظور که تا 90 روز در پرتغال حضور داشته باشند نیازی به اخذ ویزا ندارند: از جمله کشورهای حوزه شنگن، ایسلند، نروژ، لیختن اشتاین، سوئیس، اسلوونی، ایالات متحده آمریکا، اروگوئه، واتیکان، ونزوئلا، نیوزیلند، نروژ، لهستان، سن مارینو، سنگاپور، اسلواکی، قبرس، جمهوری چک، اکوادور، مجارستان، جمهوری کره جنوبی، لیتوانی، مکزیک، آرژانتین، برزیل، کانادا، شیلی و کرواسی. انواع ویزای اقامت پرتغال 2024 عبارتند از:

انواع ویزای اقامت پرتغال

ویزای اقامت بلند مدت پرتغال (90 روز به بالا)

دلایل اخذ این نوع ویزا عبارتند از آموزش های دینی، دریافت درمان، ایجاد تجارت، کار، تحقیق، آموزش، تحصیل و کار. شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدون ویزا نیز می توانند به مدت 6 ماه به کار در پرتغال مشغول باشند. دارنده ویزای کار پرتغال می تواند به مدت 3 سال در این کشور به کار و فعالیت بپردازد و شهروندان کشورهایی به جز کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز در صورتی که یک قرارداد کاری از کارفرمای اصیل داشته باشند می توانند بر مبنای آن درخواست ویزای کاری نمایند.

هر چند در دست داشتن قرارداد کاری برای افرادی خارج از اتحادیه بسیار دشوار می باشد چرا که کارفرمای پرتغالی اگر بخواهد فردی را خارج از اتحادیه اروپا استخدام کند می بایست به مدت 3 ماه کار مربوطه را در کشور پرتغال و 3 ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کند و اگر در این مدت 6 ماهه فردی با شرایط مورد نیاز کارفرما پیدا نشد٬ می تواند خارجی های خارج از اروپا را استخدام نماید.

دریافت کارت آبی: این کارت به افرادی داده می شود که حداقل 3 سال تحصیل کرده اند و پس از تحصیل مرتبط با رشته تخصصی 5 سال کار کرده اند و به علاوه موارد مذکور آن ها می بایست یک قرارداد کاری با حقوق سالانه 1/5 برابر کارمندانی که تبعه پرتغال هستند را نیز داشته باشند.

یک سوال اساسی: مهاجرت به اسپانیا یا پرتغال؟

در حال حاضر باید به این نکته اشاره کرد که مهاجرت به اسپانیا یکی از روش های پر متقاضی مهاجرتی است که افراد زیادی به دنبال آن هستند. با این حال باید به این نکته اشاره کرد که شرایط نسبتا مشابهی برای زندگی در دو کشور وجود دارد که می توان آن ها را به عنوان یک کلید راه برای انتخاب دو کشور در نظر گرفت.  در پاسخ اولیه به این که اسپانیا یا پرتغال برای زندگی شرایط بهتری دارند باید به این نکته اشاره کرد که در حال حاضر اسپانیا گزینه ای ایده آل تر برای تحصیل و کار است اما هر دو کشور در حوزه شنگن قرار دارند. افرادی که قصد دارند به حوزه شنگن ورود پیدا کنند، بهتر است که پرتغال را برای خرید ملک انتخاب کنند چراکه هزینه های کمتری را به همراه دارد.

رزومه هر فرد است که تعین می کند اسپانیا کشور بهتری برای مهاجرت است یا پرتغال و دلیل مهاجرت او به صورت واضحی شرایط انتخاب کشور مقصد را تحت تاثیر قرار می دهد. در چنین شرایطی باید گفت که هر فرد باید با توجه به استانداردهای ذهنی خود و رزومه ای که در اختیار دارد اقدام به انتخاب کشور مقصد نماید.

موسسه مهاجرت به پرتغال

پرتغال یکی از کشورهایی است که به متقاضیان این فرصت را می دهد که باز طرق مختلف به این کشور مهاجرت کنند. برای هر روش مهاجرتی به پرتغال مراحل متفاوتی باید طی شود که هر شخص با توجه به شرایط و دلایل مهاجرت خود باید به آن ها توجه داشته باشد. در همین راستا به بسیاری از افراد توصیه می شود که حداقل اطلاعات کافی در این رابطه را از موسسه مهاجرت به پرتغال به دست آورند تا هزینه های مالی و زمانی خود را به حداقل برسانند.

در صورتی که شما هم با خواندن مقاله مهاجرت به پرتغال علاقه مند به این موضوع شدید و مشتاق به داشتن اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید این فرصت را دارید تا با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت کسب اطلاعات لازم را نمائید. همچنین مراجعه نمودن به لینک های مربوطه موجود در این سایت با موضوعاتی نظیر اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری، هزینه تحصیل و زندگی در پرتغال و دیگر راه های قانونی اخذ تابعیت این کشور از اطلاعات بیشتری در این زمینه بهره مند شوید.

4.7/5 - (20 امتیاز)

24 دیدگاه برای “مهاجرت به پرتغال

 1. طلایی پور گفت:

  سلام
  مقالتون عالی بود.

 2. صبا صابری گفت:

  سلام

  ممنون از مطالب خوب و به روزتون

 3. کامبیز روشن روان گفت:

  توریستی پرتقال را به مهاجرت به پرتقال ترجیح میدهم

 4. صادق پور گفت:

  مهاجرت به پرتغال چقدر هزینه داره؟ شما مشاوره حضوری هم دارید/؟

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   برای مشاوره حضوری با شماره 02191003232 تماس بگیرید

 5. سید مجید گفت:

  جهت مهاجرت کاری به این کشور اگر تو حرفه غواصی تخصص داشته باشیم میشه از اینجا پیشنهاد کار گرفت؟ با این توضیح که پرتغالی نمی دونم

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بایستی دعوتنامه کاری داشته باشید تا بتونید ویزای کاری دریافت کنید
   در این خصوص مقاله کار در پرتغال رو مطالعه نمایید

 6. تبسم گفت:

  خرید ملک در پرتغال چقدر می باشد؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   در خصوص هزینه های خرید ملک لطفا مقاله خرید ملک در پرتغال رو مطالعه نمایید

 7. هما ميرباقرى گفت:

  ممنون بابت اطلاعات خوبتون

 8. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوبی بود.
  با تشکر

 9. leilakk گفت:

  سلام. شرایط اخذ ویزای همراه برای پرتغال به چه صورت هست؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   میشه برای ویزای همراه درخاوست کرد در این خصوص مقاله شرایط ویزای همراه پرتغال رو مطالعه نمایید

 10. تصور گفت:

  این درسته که میگن فرصت کاری در این کشور کمه؟؟

  1. داوری گفت:

   سلام
   بله در این کشور فرصت کاری از خیلی کشورهای دیگه در حوزه شنگن کمتره

 11. قراری گفت:

  ممنون ازتون بخاطر مقاله خوب

 12. خدیجه هزاره گفت:

  با سلام
  شما مهاجرت به کشور پرتغال رو مناسب میدونید در صورتیکه اکثر شهروندان پرتغال برای کار به کشور آلمان مهاجرت میکنند؟

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   مهاجرت از چه طریقی مدنظر شماست؟ برای راهنمایی شما باید رزومه و شرایطتان مورد بررسی قرار گیرد.

 13. علی رام گفت:

  در مورد مطلب جالبتون با موضوع مهاجرت به پرتغال تشکر می کنم اگا امکانش هست در مورد مهاجرت به روسیه هم مطلب بذارید

  1. رهنما گفت:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز شما می توانید مقاله مهاجرت به روسیه را مطالعه نمایید.

 14. amirmohamad گفت:

  سلام مهاجرت به پرتغال برای کسانی که برای دنبال آینده بهتر هستن کشور مناسبی است یا کشور دیگری رو پیشنهاد میدید ؟

  1. رهنما گفت:

   سلام و عرض ادب
   شرایط فرد برای مهاجرت به هر کشوری باید بررسی شود. انتخاب مناسب ترین کشور بسته به رزومه متقاضیان عزیز متفاوت خواهد بود.

 15. ashkan گفت:

  سلام من تکنسین برق با تجربه کاری بالا و وضع مالی خوب هستم،
  ولی برای خوندن زبان کمی مردد هستم
  ایا مهاجرت به پرتغال برای من گزینه مناسبی هست؟
  ممنونم

  1. رهنما گفت:

   سلام دوست عزیز
   از چه طریقی تمایل به مهاجرت به کشور پرتغال را دارید؟ شرایط سنی شما برای ویزای تحصیلی پرتغال و داشتن کارفرما برای ویزای کاری پرتغال ضروری است. برای بررسی شرایط خود با موسسه ارتباط بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *