ویزای کاری ژاپن

مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار

بررسی مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار
Rate this post

مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار یکی از راه های مهاجرت به این کشور فوق پیشرفته در شرق دور است که در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته ایم. کشور ژاپن با جمعیتی معادل 127 میلیون نفر در دورترین نقطه شرق آسیا واقع شده است که اطراف آن را به طور کامل آب فرا گرفته است نژاد مردم ژاپن زرد و اکثریت آنها بودایی و یا پیرو آیین شنتو و اقلیتی مسیحی می باشند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند در این زمینه شما را همراهی نماید.

ویزای کار کشور ژاپن

تحت شرایط خاصی برای افراد متخصص خارجی ویزای ژاپن صادر می شود. برای ورود به کشور ژاپن، 27 نوع ویزا وجود دارد و الزامات و فعالیت های مجاز برای هر یک از این ویزاها در کشور ژاپن، متفاوت است. این 27 ویزای کشور ژاپن را می توان به 3 گروه اصلی تقسیم کرد: ویزای کار کشور ژاپن، ویزای غیر کار در کشور ژاپن و ویزای خانوادگی در کشور ژاپن.

دریافت ویزای کار کشور ژاپن، برای تعدادی از فعالیت ها، امکان پذیر نیست. به عنوان مثال، متقاضی نمی تواند ویزای کار کشور ژاپن را برای یک کار ساده، مانند کارگر ساختمان یا یک گارسون دریافت کند. اغلب موارد در مورد گرفتن ویزای کار کشور ژاپن، لازم است که یک سازمان یا موسسه میزبان در کشور ژاپن و یا یک دعوتنامه برای فرد داشته باشد تا بتواند ویزای کار کشور ژاپن را از طریق درخواست کار یک کارفرما در مورد ویزای کار در کشور ژاپن، دریافت کند.

شرایط اخذ ویزای کار ژاپن

شرایطی برای گرفتن ویزای کار کشور ژاپن وجود دارد. بنابراین حتی اگر متقاضی، یک کارفرمای ژاپنی را هم پیدا کند، اگر فرد این الزامات را برآورده نکند، نمی تواند در کشور ژاپن کار کند. هر شخص می تواند فقط یک نوع ویزا را در کشور ژاپن در یک زمان دریافت کند. بنابراین اگر فرد برای بیشتر از یک ویزا (مانند ویزای کار در کشور ژاپن و ویزای همسر در کشور ژاپن) واجد شرایط باشد، باید یکی از انواع ویزا  را در کشور ژاپن، بین گزینه های خود انتخاب کند.

ویزای کار کشور ژاپن، فقط کاری را که به سطح بالایی از دانش و مهارت های حرفه ای نیاز دارد، پوشش می دهد. بنابراین، خارجی ها نمی توانند در کارهای دستی ساده، تحت ویزای کار کشور ژاپن فعالیت کنند. مگر در شرایط خاص در انواع ویزای اخذ شده در کشور ژاپن، با توجه به نوع ویزا، خانوادگی (همسر یا فرزند ملیت ژاپنی، ساکن بلند مدت و غیره)، ویزای کارآموزی، کارگران نیمه وقت یا در ویزای دانشجویی مجاز به کار هستند.

شرایط مهاجرت به ژاپن از طریق اقامت موقت

به گردشگران و بازدید کنندگان اتحادیه اروپا برای کشور ژاپن مجوز اقامت 90 روزه تحت عنوان مجوز اقامت موقت کشور ژاپن ارائه می شود. در صورتی که این ویزای 90 روزه به 180 روز تغییر یابد و تمدید شود، مسافر باید اجازه اقامتش را در دفتر مهاجرتی در منطقه ای که مقیم آن است درخواست دهد و پاسپورتش را مجدد مهر کند.

اقدام برای چندین دوره اقامت کوتاه مدت بدون ویزا در کشور ژاپن، به عنوان نقض قوانین حاکم بر اقامت طولانی مدت است و قابل قبول نیست. مسافرانی که کشور ژاپن را پس از یک دوره اقامت بدون ویزا، ترک کرده اند و پس از مدت کوتاهی سعی به بازگشت دوباره و بدون ویزا دارند ممکن است در موقع ورود تا زمانی که هزینه ها را پرداخت کنند بازداشت شوند.

انواع حق کار برای مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار

کسانی که اقامت دائم ژاپن را دارند و یا همسر یا فرزند آنها باشند، این امکان را دارند که در هریک از مشاغل به صورت آزادانه مشغول به کار شوند. دارندگان اقامتهای زیر اجازه کار کردن در یک سری از مشاغل را خواهند داشت از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد: پرفسورها، سرمایه گذاران، وکلا و اشخاصی که در زمینه های حقوقی مشغول به کار هستند و همچنین پزشکان و افرادی که به نوعی با رشته های پزشکی در ارتباط هستند و معلمین و محققین آموزشی. تمامی این اشخاص برای اینکه بتوانند شروع به کار کنند باید از اداره مهاجرت محلی اجازه نامه رسمی را دریافت کنند.

چه افرادی اجازه کار در ژاپن ندارند

دارندگان ویزاهای زیر اجازه کار را نخواهند داشت مگر اینکه در ساعات محدود و مشخص بتوانند کار کنند: اشخاصی که اقامت آنها از طریق فعالیت های فرهنگی، جهانگردی، دانشجوی کالج، دانشجوی پری کالج می باشد. برای اینکه این اشخاص بتوانند شروع به کار کنند باید اول اجازه اداره کار محلی را اخذ کنند که با این اجازه نامه بتوانند در ساعات مشخصی مشغول به کار شوند.

 افراد زیر حق کار کردن در ژاپن را نخواهند داشت: اشخاصی که با توجه به اینکه اجازه کار به آنها داده می شود ولی از اداره مهاجرت کسب اجازه نکرده اند؛ اشخاصی که ویزای آنها به پایان رسیده است؛ اشخاصی که نوع ویزای آنها ویزای کار نیست و اجازه اشتغال به فعالیت های خارج از شرایط اقامت را از اداره مهاجرت محلی ندارند.

هزینه زندگی در ژاپن

قبل از مهاجرت به این کشور و انجام اقدامات لازم باید با شرایط زندگی و هزینه زندگی در این کشور آشنا شوید. به همین منظور کارشناسان ما در این جدول لیست هزینه های زندگی شمارا در این کشور بررسی نموده اند و در قالب این جدول ارائه داده اند:

موضوع هزینه زندگی
هزینه خوراک حدودا بین 1000 $ تا 2.000 $
هزینه حمل و نقل بین 1 تا 6 $
هزینه مسکن حدودا بین 500 $ تا 1000 $ اجاره ماهیانه
هزینه تحصیل 550.000 ین تا 1.000.000 ین سالیانه

مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار

افراد دارای اولویت برای مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار

افراد ذیل برای مهاجرت به کشور ژاپن از طریق ویزای کار، در اولویت اداره مهاجرت هستند:

  • دارندگان مدرک دانشگاهی مرتبط با کار در ژاپن.
  • افرادی که حداقل 10 سال سابقه حرفه ای در مشاغل مهندسی دارند.
  • افرادی که حداقل 3 سال سابقه کاری حرفه ای در خدمات بین المللی دارند.
  • سرمایه گذاران خارجی با داشتن حداقل ۵ میلیون ین دارایی برای سرمایه گذاری در کشور ژاپن.

انواع ویزای کار برای مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار

رایج ترین ویزاهای کار برای کار در کشور ژاپن عبارتند از:

الف- ویزای کار مهندسین: این ویزا به اشخاصی که در زمینه علوم فیزیکی، مهندسی و یا سایر علوم طبیعی که مدارک دانشگاهی در رشته های مربوطه و یا 10 سال سابقه کاری به طور تجربی دارند اعطا می شود.

ب- متخصصین در زمینه علوم انسانی: به افرادی که در حوزه حقوقی، اقتصادی، اجتماعی یا علوم انسانی مدرک دانشگاهی دارند و یا 10 سال تجربه حرفه ای در این زمینه دارند داده می شود.

ج- خدمات بین المللی: در زمینه ترجمه، تفسیر، آموزش زبان، روابط عمومی، تجارت بین المللی، طراحی مد، طراحی داخلی، توسعه محصول به افرادی با 3 سال تجربه و سابقه حرفه ای در همین زمینه ها داده می شود اما در زمینه تفسیر، ترجمه یا آموزش زبان نیاز به یک مدرک دانشگاهی حتما  الزامی است.

مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار برای مهارت های کاری مانند پخت و پز، معماری و یا مهندسی، پردازش سنگ های قیمتی، فلزات، خز، آموزش حیوانات، تیراندازی، آموزش ورزش شامل این نوع ویزا در کشور ژاپن خواهد شد. بدین منظور باید متقاضی 3 تا 10 سال تجربه حرفه ای (تعداد سال ها بسته به نوع کار) در زمینه های گفته شده داشته باشند.

مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار برای مهارت های خاص

این نوع ویزا براساس رزومه کاری و تحصیلی برای افراد حرفه ای و ماهر صادر می شود در صورتی که حداقل 70 امتیاز را در ارزیابی اولیه دریافت کرده باشند، داده می شود. در موارد ذیل، انواع ویزاهای کار در کشور ژاپن برای کسانی که دارای وضعیت خاص، دانش یا مهارت خاصی دارند اعطا می شود:

پرسنل سفارتخانه ها و ادارات کنسولی، ماموریت های دیپلماتیک، کارمندان دولتی و خانواده های آنها برای ویزای کار کشور ژاپن می توانند اقدام کنند. ویزای کار استادان در کشور ژاپن برای تحقیق و آموزش در موسسات آموزشی دانشگاهی یا معادل آن داده می شود. ویزای کار برای مربیان در کشور ژاپن برای آموزش زبان های خارجی یا آموزش های دیگر در مدارس ابتدایی، دبیرستان ها و غیره. ویزای کار برای هنرمندان در زمینه فعالیت های هنری که درآمد کافی برای تامین هزینه های زندگی هنرمندان (نقاش، مجسمه ساز، عکاس، نویسنده، آهنگساز، ترانه سرا، و غیره …) را تامین کند.

ادامه مهارت های خاص برای مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار

ویزای کار برای روزنامه نگاران کشور ژاپن، روزنامه نگاراند که قراردادهایی با سازمان های رسانه های خارجی را امضا کردند، از جمله روزنامه نگاران آزاد میتوانند این ویزا را برای کشور ژاپن دریافت کنند. ویزای کار برای خدمات حقوقی/ حسابداری در کشور ژاپن برای وکلا، حسابداران رسمی و متخصصین دیگر با مدارک حقوقی است. ویزای کار برای خدمات درمانی، پزشکان، دندانپزشکان و یا سایر تخصص های پزشکی با مدارک ژاپنی می توانند اقدام کنند.

متقاضی ممکن است تحت یک ویزای غیر کار در کشور ژاپن کار کند، اما فقط می تواند کمتر از ساعتهای محدود و مشخص در هفته کار کند (به غیر از صاحبان ویزای موقت و متقاضی) و اگر مجوز از اداره مهاجرت دریافت کند، می تواند یرای این نوع ویزا اقدام کند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای متقاضیان مهاجرت به ژاپن خصوصا مهاجرت کاری به ژاپن و امکان کار در ژاپن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 3 =