ویزای کاری ژاپن

مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار

مدارک لازم جهت مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار

مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار یکی از بهترین روش های مهاجرت به این کشور می باشد زیرا این کشور یکی از قطب های اقتصادی و صنعتی دنیا به شمار می رود. امتیاز بندی تعیین شده توسط دولت کشور ژاپن روشی برای جذب نیروی کار ماهر خارجی می باشد و هر ساله به تعداد کارکنان ماهر در کشور ژاپن اضافه می شود. مهاجرانی که قصد ورود به خاک این کشور را دارند، حتما باید اقدام به کسب ویزا کنند.

مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار نیز نیاز به کسب ویزا دارد و متقاضیان و کارکنان خارجی می بایست قبل از اینکه اقدام به مهاجرت کنند، درباره شرایط و همچنین قوانین و مقررات این امر اطلاعات کافی کسب کنند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار شما عزیزان را به صورت کامل از شرایط و قوانین مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار آگاه و مطلع خواهند ساخت.

شرایط مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار

مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار برای افراد مشخصی امکان پذیر می باشد و لازم به ذکر است که مهاجرت از این طریق نیاز به داشتن ویزای کاری این کشور پیشرفته دارد. کشور ژاپن یکی از پیشرفته ترین و مدرن ترین کشورهای جهان در زمینه های مختلف صنعتی و تکنولوژی می باشد و متقاضیان و کارکنانی که قصد اشتغال در این کشور را دارند حتما باید در یک زمینه خاص، تخصص داشته باشند. در کشور ژاپن بیش از 125 میلیون نفر ساکن می باشند. میانگین جمعیت کشور بسیار بالا می باشد؛ به همین دلیل دولت کشور ژاپن به دنبال جذب نیروی کار متخصص و کار بلد خارجی می باشد و قوانین خاصی در این زمینه تعیین کرده است. به طور کلی، نیروی کار در کشور ژاپن به سه بخش اصلی تقسیم می شوند:

نیروی کار آکادمیک نیروی کار متخصص نیروی کار در بخش مدیریت بازرگانی

متقاضیانی که قصد دارند از طریق ویزای کار به کشور ژاپن مهاجرت کنند، علاوه بر کسب ویزا، می بایست امتیاز کافی در سیستم کاری این کشور کسب کنند. حداقل امتیاز مورد نیاز جهت کسب مجوز کاری در کشور ژاپن امتیاز 70 می باشد. این سیستم امتیاز بندی شامل بخش هایی از جمله سابقه های کاری، مدارک تحصیلی، مدارک زبان و همچنین درآمد افراد می باشد. کسب ویزای کار کشور ژاپن جهت مشغول به کار شدن در تمامی مشاغل امکان پذیر نخواهد بود و متقاضیان می بایست حتما در یک زمینه مشخص، تخصص و توانایی داشته باشند.

کسب ویزای کار در کشور ژاپن

همانطور که می دانید، مهاجرت به کشور ژاپن از طریق کار نیاز به کسب ویزای کاری و همچنین مجوز کار در این کشور می باشد. متقاضیان با کسب سایر ویزاهای کشور ژاپن (ویزای توریستی و یا سایر ویزاهای غیر کاری) قادر به کار در کشور ژاپن نخواهند بود و کار کردن در این کشور تنها با کسب ویزای کاری و همچنین داشتن دعوت نامه کاری از کمپانی های معتبر امکان پذیر خواهد بود. به یاد داشته باشد که علاوه بر ویزای کاری، متقاضیان حتما باید جهت اشتغال در ژاپن از اداره مهاجرت این کشور نیز مجوز کسب کنند.

متفاوت بودن ویزا، پایان مدت زمان اعتبار ویزا و همچنین نداشتن مجوز کار در کشور ژاپن باعث می شوند تا متقاضیان موفق به کار کردن در کشور ژاپن نشوند. به طور کلی، افرادی که مدرک دانشگاهی دارند و یا در زمینه های شغلی مهندسی، خدمات بین المللی و یا سرمایه گذاری بیش از 5 سال سابقه دارند، شرایط بهتری جهت اشتغال در کشور ژاپن خواهند داشت. ویزای کاری ژاپن به دو بخش تقسیم می شود:

ویزای موقت کاری در ژاپن

این ویزا به مدت 3 ماه اعتبار دارد و متقاضیان می توانند با کسب ویزای موقت در کشور ژاپن کار کنند و یا اقدام به کاریابی در این کشور کنند. ویزای موقت کاری در کشور ژاپن برای متقاضیان و کارکنان خارجی این امکان را فراهم می سازد که در این کشور شغل مناسبی پیدا کنند و با اثبات توانایی های خود به کارفرمای کمپانی مورد نظر، جهت کسب ویزای کاری دائمی دعوت نامه کاری کسب کنند.

مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار

اخذ پیشنهاد شغلی (Job Offer) در ژاپن

ویزای کاری با کسب پیشنهاد کاری و دعوت نامه کاری از سوی کارفرمای کمپانی معتبر در کشور ژاپن حداقل 3 سال اعتبار دارد و متقاضیان می توانند با کسب این ویزا و همچنین مجوز کار از اداره مهاجرت کشور ژاپن، مشغول به کار در این کشور شوند. پس از اتمام اعتبار این ویزا متقاضیان و کارکنان می توانند اقدام به تمدید آن کنند. به یاد داشته باشید که متقاضیانی که بیش از 5 سال در کشور ژاپن مشغول به کار شوند می توانند به راحتی اقامت این کشور پیشرفته را کسب کنند. متقاضیان و هموطنان عزیز می توانند جهت کسب اطلاعات درباره شرایط کار در کشور ژاپن به مقاله کار در ژاپن مراجعه کنند.

مدارک لازم برای مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای کار

دارا بودن مدارک زیر جهت کسب و دریافت ویزای کاری کشرو ژاپنی امری ضروری محسوب می شود:

  • پاسپورت با اعتبار یک ساله یا بیشتر
  • کامل کردن فرم های مربوطه
  • داشتن دعوت نامه و پیشنهاد کاری از کارفرمای کمپانی معتبر
  • 4 عدد عکس پرسنلی
  • داشتن توان مالی کافی
  • ارائه مدارک تحصیلی، پزشکی و بیمه
  • ارائه پرونده سابقه های کاری

به یاد داشته باشید که ترجمه تمامی مدارک مورد نیاز به زبان انگلیسی الزامی می باشد و متقاضیان و کارکنان خارجی در صورت نیاز حتما باید مدارک خود را ترجمه کنند. شما عزیزان اگر قصد دارید به کشور ژاپن مهاجرت کنید و مشغول به کاری شوید حتما باید از مدارک لازم برای اخذ ویزای کار ژاپن مطلع باشید و لازم به ذکر است که می توانید با تماس با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت کامل از شرایط مهاجرت به این کشور مطلع و آگاه شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =