مهاجرت

مهاجرت به ژاپن

مهاجرت به ژاپن

گام اول در مهاجرت به ژاپن اخذ اقامت موقت این کشور می باشد که در ادامه می تواند به اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور ژاپن منجر شود. باید توجه داشت که ژاپن کشوری صنعتی و پیشرفته است و مهاجرت به این کشور مستلزم تخصص و مهارت می باشد. مهاجرت به کشور ژاپن قبل از هر چیزی به هدف از مهاجرت بستگی دارد. مهاجرت به کشور خورشید تابان از طریق روش های متعددی شامل مهاجرت کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری، خانوادگی و توریستی امکان پذیر می باشد که شرایط هر کدامیک از این روش ها در مقاله حاضر مورد بررسی قرار می گیرد.

 • دلایل مهاجرت به کشور ژاپن چیست؟
 • انواع روش ها برای مهاجرت به کشور ژاپن کدامند؟
 • آیا از طریق ازدواج میتوان به ژاپن مهاجرت کرد؟
 • از طریق سرمایه گذاری چطور؟
 • آیا سیستم صدور ویزای کاری ژاپن نیز امتیاز محور است؟
 • اگر اینطور است حداقل امتیاز لازم برای اخذ ویزای کار ژاپن چقدر است؟
 • هزینه اخذ ویزای کاری ژاپن چقدر ست؟
 • دلیل اهمیت اخذ پاسپورت ژاپنی چیست؟
 • مزایا و امتیازات پاسپورت ژاپنی به چیست؟

از بین روش های مهاجرتی به ژاپن، روش مهاجرت تحصیلی به ژاپن ارزان ترین راه و روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت گران ترین روش می باشد. بر طبق قوانین مهاجرتی ژاپن، تمامی شهروندان خارجی به هنگام مهاجرت به ژاپن ملزم به دریافت اقامت ژاپن می باشند. در کشور ژاپن، بیش از 20 نوع اقامت شامل ویزیتور موقتی برای توریست ها، اقامت دانشجویان، کارگران و خویشاوندان شهروندان و مقیم های ژاپنی وجود دارد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با کارنامه ای درخشان در زمینه اخذ انواع ویزا و اقامت کشورهای خارجی آماه ارائه مشاوره تخصصی در این زمینه ها می باشد.

چرا مهاجرت به ژاپن؟

پیش از اینکه اصلا با شرایط مهاجرت و انواع روش های مهاجرت به ژاپن 2023 آشنا شویم بهتر است کمی با دلایل و اهداف این نوع مهاجرت آشنا شویم. ژاپن یکی از کشورهای گران دنیا محسوب می شود با این حال با توجه به کیفیت بالای زندگی در این کشور همگان اذعان دارند که هزینه بالای زندگی در ژاپن ارزش واقعی دارد. و اما از مزایای مهم مهاجرت به این کشور آسیایی می توان به نظام آموزشی پیشرفته، خدمات درمانی فوق مدرن، صنایع پیشرو، نرخ بیکاری بسیار پایین، فرصت های شغلی فراوان، سطح درآمدی بالار از متوسط جهانی در سومین اقتصاد بزرگ جهان اشاره نمود:

ثروتمندترین کشورهای جهان بر حسب میزان تولید ناخالصی

مهاجرت به ژاپن به عنوان کارگر

متقاضیان خارجی مایل به کار در ژاپن به منظور مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت ژاپن نیازمند درخواست ویزای کار ژاپن هستند. ویزای کار ژاپن به دارنده آن اجازه کار در رشته شغلی تخصصی شامل روزنامه نگار، هنرمند، محقق، مهندس، مدیریت بازرگانی و خدمات بین المللی را می دهد. لازم به ذکر است اگر شما همزمان با حضور در ژاپن قصد تغییر رشته حرفه ای خود را (مثلا از تحصیل به مهندسی) داشته باشید، شما بایستی وضعیت اقامتی خود را نیز تغییر دهید.

ویزای کار ژاپن یک ویزای تخصصی است و به مهارت و سطح دانش متقاضی بستگی دارد. شرط اصلی اخذ ویزای کار ژاپن وجود پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای ژاپنی می باشد. ویزاهای کاری ژاپن برای دسته های مشاغل مهندس/ کارشناس در علوم انسانی/ خدمات بین المللی، انتقال نیروی کار درون- شرکتی، کارگران ماهر، سرمایه گذار/ مدیر شرکت صادر می شود. از مزایای مهاجرت به ژاپن از این طریق می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • امکان اخذ ویزای اقامت دائم و تابعیت ژاپن حتی بعد از 1 سال کار و زندگی در ژاپن (بشرط اخذ 80 امتیاز از سیستم امتیاز محور ژاپن)
 • رسیدگی اولویت دار به درخواست متقاضیان مهاجرت به ژاپن با این شیوه مهاجرتی
 • امکان کار همسر به صورت فول تایم
 • امکان به همراه آوردن اعضای خانواده به ژاپن
 • احتمال استخدام یک دستیاز تحت شرایط خاص

انواع ویزای کاری برای مهاجرت به ژاپن

همان طوری که گفته شد، یکی از روش های رایج برای مهاجرت به ژاپن از طریق کار می باشد. و دولت ژاپن نیز متقاضی مهاجران مهارت بالاست. از همین رو نیز دولت این کشور 3 نوع ویزای مختلف در اختیار مهاجران خارجی واجد شرایط قرار می دهد که عبارتند از:

انواع ویزای کاری برای مهاجرت به ژاپن

در این بین شاید این سوال برای خیلی ها مطرح شوذ که کارگران مهارت بالای ژاپن به چه کسانی اطلاق می شود؟ طبق قوانین مهاجرتی ژاپن به سه نوع فعالیت وجود دارد که معمولا توسط کارگران خارجی مهارت بالا Highly skilled foreign

professionals انجام می شود که عبارتند از:

قوانین مهاجرتی ژاپن برای کارگران

بنابراین این دسته از متقاضیان برای دست یابی به ویزای کارگران مهارت بالا با توجه به معیارهای زیر بایستی حداقل 70 امتیاز را از سیستم امتیاز محور ژاپن کسب کنند:

معیارهای امتیازبندی ویزای کار مهارت بالای ژاپن
مدرک تحصیلیحداکثر امتیاز: 30 امتیاز
سابقه کاریحداکثر امتیاز: 20 امتیاز
حداقل دستمزد سالانهحداکثر امتیاز: 40 امتیاز
سن و سالحداکثر امتیاز: 15 امتیاز

ضمنا شرط اصلی و زمینه ساز اخذ هر سه ویزای کاری ژاپن نیز داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای ژاپنی است. چرا که این کارفرمای ژاپنی است که از طرف متقاضی بایستی بدنبال اخذ گواهی صلاحیتی (COE) باشد. تا از این طریق برای متقاضی ویزای کاری ژاپن صادر شود.

به هر ترتیب مدارک لازم جهت اخذ این ویزای ژاپن عبارت است از:

 • فرم درخواست ویزای کاری ژاپن
 • گواهی صلاحیتی (COE)
 • گذرنامه ملی معتبر
 • چند قطعه عکس پاسپورتی جدید
 • قرارداد کاری رسمی با کارفرمای ژاپنی
 • کلیه مدارک آکادمیک
 • گواهی تمکن مالی کافی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • رسید واریز هزینه ویزای کاری ژاپن در حدود ¥3000 ین ژاپن

مهاجرت به ژاپن به عنوان دانشجو

متقاضیانی که قصد تحصیل در ژاپن را (به جز دانشجویان مدارس زبان) به مدت بیش از 3 ماه دارند، بایستی با مراجعه به یکی از سفارت های ژاپن درخواست خود را ارائه دهند. اما شرایط اصلی برای اخذ ویزای تحصیلی ژاپن چیست؟ اسپانسری از طرف موسسه آموزش عالی ژاپنی و نیز مدرک اثبات تمکن مالی جهت پوشش کلیه خرج و مخارج در طول تحصیل از جمله شرایط این نوع ویزا می باشد. اقامت از این طریق بین 3 ماه تا 4 سال متفاوت می باشد. از مزایای تحصیل در ژاپن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • تحصیل در برترین دانشگاه های جهان و اکثرا مورد تایید وزارت علوم ایران
 • امکان کار ضمن تحصیل
 • هزینه های تحصیلی و زندگی مقرون به صرفه
 • امکان اخذ بورسیه های تحصیلی
 • امکان تبدیل اقامت دانشجویی به اقامت کاری در آینده

مهاجرت به ژاپن به عنوان دانشجو

اما متقاضیان برای تحصیل در ژاپن ابتداء بایستی با توجه به شرایط لازم از یکی از دانشگاه های ژاپنی اپلای بگیرند. برای این منظور نیز ارائه مدرک دیپلم  متوسطه، مدرک زبان انگلیسی یا ژاپنی و نیز نمره قلولی در آزمون (بسته به رشته و دانشگاه محل تحصیل) الزامی است. در این میان از بهترین دانشگاه های ژاپن 2023 با توجه به رنکینگ های جهانی می توان به دانشگاه های زیر اشاره نمود:

رنکینگ دانشگاه های برتر 2023رنکینگ آموزش عالی تایمز 2023دانشگاه
2339دانشگاه توکیو
3668دانشگاه کیوتو
79201دانشگاه توهوکو
68251دانشگاه اوزاکا

مزایای مهاجرت تحصیلی به ژاپن

اولین و شاید مهمترین مزیت تحصیل در ژاپن بهره مندی از کیفیت برتر آموزشی در این کشور می باشد. در کشوری که دانشگاه های آن جزء برترین دانشگاه های جهان محسوب شده و مدارک دریافتی از این دانشگاه ها نیز جزء معتبرترین مدارک در دنیا به حساب می آید. گذشته از این در ژاپن دانشجویان امکان تحصیل به زبان انگلیسی را نیز دارند و از این گذشته فرصت این را خواهند داشت تا حتی به موزش زبان ژاپنی نیز بپردازند. به علاوه اینکه دانشجویان خارجی در ژاپن از حق کار پاره وقت تا 28 ساعت در هفته نیز برخوردارند. جالب است بدانید که در حال حاضر حدود 67% از دانشجویان بین المللی در ژاپن مشغول کار پاره وقت هستند:

مقایسه وضعیت اشتغال دانشجویان بین المللی در ژاپن (درصد)

آنها از قبل همین کار بطور متوسط ماهیانه به درآمدی در حدود JPY59000 (ین) معادل $413 (دلار) دست می یابند. این کار برای آنها دو فایده دارد اولا از این طریق بخشی از مخارجشان را تامین می کنند و دوما از همین طریق سابقه کاری خوبی در ژاپن پیدا می کنند. مزیت آخر اینکه آنها پس از فارغ التحصیلی نیز با اخذ ویزای فعالیت های معین می توانند تا 12 ماه در کشور ژاپن باقی مانده و به کاریابی در این کشور بپردازند.

مهاجرت به ژاپن با استفاده از ویزای همراه

یکی از سریعترین و آسانترین روش های مهاجرت به کشور ژاپن از طریق ازدواج با تبعه/ مقیم ژاپنی و درخواست ویزای همسر می باشد. مزیت اصلی اخذ ویزای همسر در ژاپن امکان دریافت اقامت دائمی ژاپن پس از گذشت 5 سال اقامت پیوسته در کشور ژاپن می باشد، همچنین از امتیازات دیگر این نوع ویزا می توان به امکان انجام کار در ژاپن بدون نیاز به مجوز کار اشاره نمود. اما مجوز اقامت حاصل از این روش نیز از 6 ماه تا 5 سال متغییر است و ضمنا امکان تمدید این نوع ویزا نیز وجود دارد.

سرمایه گذاری در ژاپن

این نوع روش مهاجرتی به ژاپن می تواند از طریق ثبت شرکت یا خرید ملک در ژاپن عملیاتی شود. با توجه به شرایط اقتصادی و مالی خوب ژاپن، سرمایه گذاری و کارآفرینی در این کشور بسیار سودآور است اما نباید از خاطر دور داشت که کارآفرینی و ثبت شرکت در ژاپن به سرمایه زیادی نیاز دارد. شما عزیزان همراه می توانید در جدول زیر با شرایط ویزای سرمایه گذار ژاپن 2023 بهتر آشنا شوید:

آیتمشرح
نوع ویزاویزای مدیر شرکت
شرایط اخذ ویزاراه اندازی شرکت در ژاپن
حداقل سرمایه گذاریبدون محدودیت
زمان رسیدگی به درخواست1 ماه
اقامت دائم (PR)پس از 10 سال زندگی در ژاپن
تابعیت ژاپنیبعد از 5 سال اقامت دائم

آدرس دفتر رسمی تعیین شده در ژاپن و 5 میلیون ین عنوان سقف سرمایه گذاری سرمایه گذاری جهت ثبت شرکت در ژاپن و نیز وجود حداقل 3 سال سابقه کاری از جمله شرایط ثبت شرکت در کشور ژاپن می باشد. ویزای صادره برای کارآفرینان و سرمایه گذاران از نوع ویزای کاری با عنوان Investor/ company manager visa می باشد. مدت زمان صدور ویزا در این دسته مهاجرتی 4 تا 6 ماه می باشد و پس از 5 سال اقامت متقاضیان می توانند تقاضای ویزای اقامت دائم و سپس تابعیت ژاپن را به اداره مهاجرت ژاپن تحویل دهند.

امتیازات اخذ پاسپورت ژاپنی بعنوان پاسپورت اول دنیا!

همان طوری که از عنوان متن نیز برمی آید، ارزش پاسپورت ژاپنی بسیار بالاست. چرا که در شرایط فعلی این پاسپورت در جایگاه اول پاسپورت های جهان قرار دارد. از همین رو با همین پاسپورت می توان معاف از اخذ ویزا به 193 کشور جهان سفر کرد. که از جمله این کشورها می توان به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و ناحیه شینگن، کانادا و آمریکا اشاره نمود. در ضمن دارندگان این پاسپورت از انواع حقوق شهروندی ژاپن از جمله حق رای، بهره مندی از امتیازات کار و زندگی در هر نقطه از ژاپن، تحصیل فرزندان، خدمات درمانی دولتی، امتیاز اخذ وام، بیمه و سایر برخوردار می شوند.

برای اخذ پاسپورت ژاپنی نیز 3 روش پیش روی متقاضیان قرار دارد:

شرایط اخذ پاسپورت ژاپنی

شرایط زندگی در ژاپن 2023

بازار کار کشور ژاپن یک بازار کاری پر رونق و بسیار مطلوبی است که نرخ بیکاری در آن حتی از اغلب کشورهای اروپایی مثل آلمان و فرانسه یا انگلستان نیز پایین تر است. به طوری که این نرخ بیکاری در سال 2023 درحدود 2.6% بوده است و این اولین بار در طی 12 سال اخیر است که نرخ بیکاری در ژاپن روندی صعودی (0.1%) پیدا کرده است. همان طوری که در نمودار پایین هم مشاهده می شود، نرخ بیکاری در ژاپن پایین تر از کشورهایی مثل آمریکا، فرانسه، آلمان و کاناداست:

 

مقایسه نرخ بیکاری در کشورهای مختلف

اما اکنون که با شرایط کار و کاسبی در ژاپن 2023 آشنا شدید، بهتر است کمی هم درباب هزینه زندگی در این کشور هم بدانید. هزینه زندگی فردی در ژاپن در حدود 2500$ (دلار) در ماه می باشد که شامل کلیه ملزومات زندگی در این کشور است. کشور ژاپن برای مهاجرت متخصصان و کارگران ماهر کشوری ایده آل می باشد و متقاضیان می توانند جهت ارزیابی شرایط خود و نیز اطلاع از بهترین روش مهاجرتی متناسب با این شرایط با کارشناسان و وکلای خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

سوالات کلیدی در خصوص مهاجرت به ژاپن

برخی از پرسش های کلیدی در خصوص مهاجرت به ژاپن عبارتند از:

 • بهترین روش برای ورود به ژاپن چیست؟ شرایط و رزومه هر فرد متفاوت از دیگری است و به همین دلیل نمی توان فقط یک روش را به عنوان بهترین روش معرفی کرد؛ زمانی که رزومه فرد مورد بررسی قرار گرفت می توان بهترین روش را به او معرفی کرد.
 • آیا ژاپن کشوری گران برای زندگی است؟ اینکه فرد چگونه در کشور ژاپن اقامت دارد در پاسخ به این سوال بسیار موثر است. افرادی که در کشور ژاپن کار می کنند به درآمد بالایی دسترسی دارند و در نتیجه فشار اقتصادی برای آن ها معنی ندارد اما افرادی که به عنوان توریست یا دانشجو به کشور ژاپن مهاجرت می کنند، نیازمند دسترسی به پس انداز شخصی بالا برای خود هستند.
 • آیا می توان به کاریابی در کشور ژاپن امید داشت؟ یکی از مزیت های بزرگ مهاجرت به کشور ژاپن آن است که نرخ بیکاری در این کشور حتی با وجود شیوع بیماری کرونا کمتر از 3% است و فرصت های شغلی بسیاری در این کشور وجود دارد.
 • شرایط مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج چیست؟ افرادی که به هر صورت قانونی با یکی از شهروندان ژاپنی یا مقیم این کشور ازدواج کنند، می توانند برای ادامه زندگی به این کشور مهاجرت کنند.
 • بهترین دانشگاه های ژاپن برای تحصیل در این کشور چیست؟ دانشگاه های توکیو، کیوتو و توهوکو جزء سه دانشگاه برتر ژاپنی به شمار می روند.
 • آیا دانشجویان خارجی هم در ژاپن از حق کار برخوردارند؟ بله، دانشجویان خارجی در ژاپن از حق کار پاره وقت تا 28 ساعت در هفته نیز برخوردارند.
 • شرایط اخذ ویزای کارگر ماهر در ژاپن چیست؟ این دسته از متقاضیان برای دست یابی به ویزای کارگران مهارت بالای ژاپن بایستی با توجه به معیارهای مختلف حداقل 70 امتیاز را از سیستم امتیاز محور ژاپن کسب کنند.
 • مهاجران خارجی پس از چند سال اقامت در ژاپن حق اخذ شهروندی ژاپن را دارند؟ آنها بسته به شرایطشان پس از 3 الی 5 سال قادر به درخواست تابعیت ژاپنی هستند.
5/5 - (13 امتیاز)

51 دیدگاه برای “مهاجرت به ژاپن

 1. صبا گفت:

  سلام میخواستم بدونم آیا میتونم برای کار انیماتور به ژاپن مهاجرت کنم و اقامت دائم بگیرم

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   در صورتی که پیشنهاد کاری دریافت کنید این امکان رو خواهید داشت

 2. میسا گفت:

  سلام من شنیدم اگه مدت معینی تو ژاپن زندگی کنیم اقامت دائم میگیریم میخواستم بدونم اگه با ویزای توریستی بریم و هر بار که مهلتش تنوم میشه دوباره ویزامونو تمدید کنیم تا زمانی که اون مدت زمان تو کشور باشیم اقامت میگیریم؟

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   اقامت دائم به افرادی داده می شه که در این کشور ویزایی داشته باشند که بتونن درآمد داشته باشند و از طریق اون درآمد، مالیات پرداخت کنند.
   ویزای توریستی به اقامت ختم نمیشه و امکان تمدیدش هم بسیار به ندرت امکان پیدا می کنه

 3. امین گفت:

  سلام می خواستم بپرسم که بعد دریافت درخواست کار توسط کارفرما ژاپنی یا اینکه دریافت کار مناسب بعد از تحصیل در ژاپن در رشته مهندسی آی تی می تونم من ایرانی اقمت دائم بگیرم؟
  یا راه حل دیگه ای رو باید پیش بگیرم
  ممنون.

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   بله می تونید، امکان کار و اقامت دائم پس از تحصیل ژاپن از ملیت افراد تاثیر نمی گیره بلکه وابسته به این هست که شما قوانین این کشور رو رعایت کرده باشید.

 4. سجاد گفت:

  با سلام
  میخواستم بپرسم چجوری باید از طریق ازدواج برای مهاجرت اقدام کنم؟
  یعنی چجوری یه کسی رو از ژاپن برای ازدواج پیدا کنم؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. امیر جلالی گفت:

   سلام
   موسسه ما خدماتی در خصوص این مسیر مهاجرتی ارائه نمی ده اما شما باید به سفارت ژاپن اثبات کنید که ازدواج شما حقیقی بوده نه صرفا برای دریافت اقامت.
   راه های ساده تری برای مهاجرت به این کشور وجود داره. در صورتی که با مشاورین ما در تماس باشید، شما رو در این زمینه راهنمایی می کنند.

 5. امیر محمد صابری گفت:

  سلام من سال دیگه انتخاب رشته دارم. بنظرتون چه رشته ای رو انتخاب کنم تا بتونم به ژاپن مهاجرت کنم. چه رشته ای مهاجرت به ژاپن رو آسون تر و بی دردسر تر میکنه؟ خیلی ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام
   سوال عجیبی دارید…اگر چند سال دیگه که فارغ التحصیل میشید ژاپن به ایرانیها ویزا نده عمرتون به هدر رفته چون اون رشته رو برای رفتن به ژاپن انتخاب کردید پس به دنبال علایق خودتون باشید

 6. Yasin گفت:

  سلام ببخشید خواستم بدونم این که از طریق ازدواج کردن ویا حتی سرمایه گذاری خرید ملک چه چیزهای نیاز دارند میشه یه توضیح مختصر بدین.با تشکر وقتتون به خیر.

  1. داوری گفت:

   سلام
   لطفا ابتدا مقاله سرمایه گذاری در ژاپن رو مطالعه نمایید و اگر سوالی داشتید در خدمتتون هستم

 7. میترا گفت:

  سلام وقت بخیر من کارشناس رادیو لوژی هستم تکنولوژی پرتو نگاری ا ۱۳ سال سابقه کار آیا میتونم با این حرفه به ژاپن مهاجرت کنم چه مراحلی باید انجام بدهم

  1. داوری گفت:

   سلام
   برای مهاجرت به ژاپن نیاز به دعوتنامه کاری خواهید داشت

 8. arman گفت:

  سلام
  من دانشجوی سال آخر مترجمی زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی ارشد هستم. می خواستم بدونم راهی هست که بتونم ویزای کاری کشور ژاپن رو دریافت کنم یا باید به فکر کشور دیگه ای باشم؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بهتره که به کشور دیگه ای برای مهاجرت فکر کنید

 9. محمد حسین گفت:

  درود بر شما جهت گرفتن اقامت برای خرید خانه کمترین مقداری که میشه خانه خرید چقدر هست و پروسه اقامت چقدر زمان می‌بره ممنون

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   کشور ژاپن به ایرانیها اقامت نمیده متاسفانه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 10. سیمین گفت:

  سلام و وقت شما بخیر. استاد دانشگاه در یک دانشگاه معتبر با 10 سال سابقه تحقیق و آموزش هستم و 45 سال دارم. می خواستم بپرسم آیا امکان مهاجرت برای استادان در ژاپن وجود دارد؟ چون در جایی خوانده بودم که ویزای استادان نیز موجود است.

  1. داوری گفت:

   سلام وقت شما هم بخیر
   شما باید روزمه تون رو برای دانشگاه های این کشور ارسال نمایید
   برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید

 11. مریم گفت:

  با سلام
  همراه دانشجو میتونه همزمان با خود دانشجو برای ویزا اقدام کنه؟

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   برای این کشور اگر نفر اصلی ویزا بگیره همراه هم میتونه اقدام کنه

 12. ایمان گفت:

  سلام من یه کامنتی خوندم که واقعا نگرانم کرده چون می خواستم سال اینده برای کار به ژاپن اقدام کنم، ممنون میشم بهم بگید منظور از این چی بوده “در حال حاضر به ایرانی ها ارائه نمی شود و منجر به اخذ اقامت نیز برای شما نخواهد شد”.

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   منظور اینه که ژاپن در حال حاضر به ایرانیها اقامت کاری اعطا نمیکنه متاسفانه

 13. سعید گفت:

  سلام وقتتون بخیر بنده28سالمه و تاسیسات کار هستم آب و فاضلاب آیا امکانش هست برای کار در ژاپن ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   اول از همه توصیه میکنم که مقاله کار در ژاپن رو مطالعه کنید اگر به جواب نرسیدید با کارشناسان ما تماس بگیرید

 14. P.kh گفت:

  ببخشید هزینه ی بلیت هواپیما با ۲ توقف به ژاپن چند هست؟

 15. mojtaba گفت:

  سلام من قصد اقامت به ژاپن برای تحصیل در مقطع فوق دیپلم و لیسانس رو داشتم و مدارکی که تا امروز دریافت کردم مدرک آیلتس با نمره 7 و امتحان ماک آیلتس با نمره 6.5 مدرک کارگاه رایتینگ مدرک کد نویسی c و دیپلم الکترونیک رو درهنرستان جواد موفقیان دارم که یک هنرستان های اسکور در استان البرز هستش دارم ایا لازم هست که من به زبان ژاپن کاملا مسلط باشم و دیگه چه مشکلاتی جلو منه

  1. داوری گفت:

   سلام و عرض ادب
   بهتون پیشنهاد میکنم که ابتدا مقاله تحصیل در ژاپن رو مطالعه کنید اگر ابهامی وجود داشت در خدمتتونم

 16. سمیرا گفت:

  سلام ببخشید بنده فوق لیسانس اقتصاد کشاورزی دارم
  میتونم برای دکتری در یکی از دانشگاه های ژاپن بورسیه تحصیلی بگیرم؟
  ممنونم از لطفتون

  1. داوری گفت:

   سلام و درود
   پیشنهاد میکنم ابتدا مقاله هزینه تحصیل در ژاپن رو مطالعه بفرمائید اگر سوالی بود در خدمتتونم

 17. پریا گفت:

  سلام؛
  مهاجرت به ژاپن به عنوان همسر هم برای آقایون هست و هم خانم ها؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب بله

 18. Arian گفت:

  سلام خسته نباشيد ببخشيد من ميخواستم ببينمت ميتونم برا اموزش ديدن يه رشته رزمي مهاجرت كنم يه شهر كوچيك هم هست به اسم ايگا امكانش هست ؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما جستجو کنید ببینید میتونید از باشگاهی دعوت نامه کار مسب کنید یا خیر؟

 19. ژیلا فیض بخش گفت:

  باسلام آیا من به عنوان یک آرایشگر میتونم برای اقامت وکار ویزا بگیرم اون چه شرایطی داره

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله میتونید اقدام کنید در صورتی که کارفرما از ژاپن داشته باشید

 20. Xandx گفت:

  سلام.میخواستم بدونم امکانش هست با مدرک زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه دولتی اقدام به گرفتن ویزای ژاپن کرد؟شرایط معدل به چه صورت هستش؟موارد دیگه ای علاوه بر معدل هستن که وجودشون توی رزومه الزامیه؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بله میتونید از راه های مختلف تحصیل و کار اقدام کنید

 21. unkown گفت:

  با سلام و عرض احترام خدمت شما می خواستم بدانم وضعیت رشته ی انیمیشن در ژاپن چگونه است؟آیا می ارزد که برای آموزش دیدن به آنجا بروم و همانجا هم شاغل شوم؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما بهتره که این موضوع را خودتون سرچ کنید تا به نتیجه برسید

 22. タナは گفت:

  سلام می خواستم بدونم که میشه برای تحصیل در مقطع سوم راهنمایی به کشور ژاپن مهاجرت کرد و آیا میشه در آنجا اقامت داعمی گرفت

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض خدمت شما خیر

 23. unknown گفت:

  سلام.یک سوال داشتــم.آیا فرد 16 الی 18 سال می‌تواند به عنــوان کار آموزی که قصد سکونت دارد به ژاپن برود؟

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت شما اگر کارفرما از ژاپن داشته باشید بله

   1. unknown گفت:

    از کجا کارفرما داشته باشم؟چگونه آن را به دست بیاورم؟

 24. محمد رضا حجت شمامی گفت:

  با سلام و ارادت
  رضا هستم. فرهنگی و مدرس دانشگاه. دارای مدرک دکترای زبان انگلیسی. علاقمند تدریس در ژاپن می باشم.

 25. پویا گفت:

  سلام پویا هستم ۳۴ ساله مجرد فوق لیسانس کشاورزی گرایش اصلاح نباتات و بایوتکنولوژی در ایران از دانشگاه دولتی دارم و هم اکنون دانشجوی سال ۴ دندان پزشکی از دانشگاه دولتی ارمنستان هستم مدرک ایلتس ۶.۵ داشتم که اکسپایر شد برای اقامت استرالیا و ژاپن میشه راهنماییم کنید ممنونم

  1. ف.فرجی گفت:

   سلام و عرض ادب در ابتدا باید شرایط شما بررسی شود و هدفی که دارید به عنوان مثال اینکه آیا بحث تخصص هست یا کار که نیاز به معادل سازی داشته باشه که در این مورد بهتره با کارشناسان ارشد تماس گرفته

   1. P.kh گفت:

    ببخشید هزینه ی بلیت هواپیما با ۲ توقف به ژاپن چند هست؟

    1. داوری گفت:

     سلام و درود
     با آژانس های مسافرتی تماس بگیرید لطفا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *