ویزای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

مهاجرت به کانادا از روش خرید ملک
5 (100%) 1 vote[s]

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک به منزله دریافت اقامت دائم کانادا نمی باشد اما می تواند به عنوان بخشی از سرمایه شما به حساب آید. شما از طریق خرید ملک در کشور کانادا می توانید کسب و کاری راه بی اندازید و یا می توانید ملک خود را اجاره دهید تا یک درآمدی هم برای شما باشد. به هرحال مهاجرت به کانادا از روش خرید ملک راهی برای پس انداز بخشی از دارایتان می باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت میتواند بهترین راهنما و کمک رسان در تمام مراحل اخذ اقامتان در کانادا باشد.

زمانی که یک فرد خارجی در کشور کانادا ملکی خریداری می کند، حق و حقوقش با شهروندان و همچنین افرادی که مقیم کشور کانادا هستند برابر است. منظور از افراد غیر مقیم در کشور کانادا این است که اقامت افرادی که به کشور کانادا وارد می شوند، کمتر از 6 ماه باشد، در این حالت غیرمقیم خوانده می شوند.

حتما به این نکته در مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک توجه کنید که خرید ملک در کشور کانادا به منزله اخذ تابعیت نمی باشد. شما می توانید بدون هیچ گونه محدودیتی و هم چنین از هر کشوری که باشید، در کشور کانادا ملک خریداری کنید. این دیدگاه غلط و اشتباهی است که اکثر مردم فکر می کنند با خرید ملک در کشور کانادا، امکان تابعیت و اقامت دائم در کانادا خیلی راحت و آسان محیا می شود. فرایند اخذ تابعیت کشور کانادا بسیار پیچیده و مشکل می باشد و بایستی در مرحله اول فرایندهای مربوط به مهاجرت طی شود.

خرید ملک در کانادا

برای افرادی که مقیم کشور کانادا نیستند، مبلغی به عنوان پیش پرداخت در نظر گرفته شده است که این مبلغ چیزی حدود 35% از کل ارزش ملک خریداری شده می باشد. هزینه های عقد قرارداد ملک خریداری شده به شرح زیر می باشد:

 • قیمت خرید ملک
 • پرداخت مالیات ملک خریداری شده
 • هرینه های مربوط به ارزیابی بانک
 • هزینه های مربوط به بازرسی
 • هزینه های مربوط به بیمه
 • هزینه های حقوقی مربوط به عقد قرارداد

فرایند مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

فرایند خرید ملک در کشور کانادا چیزی حدود 60 تا 90 روز زمان می برد. چنانچه ملکی که شما خریداری کردید خالی از سکنه باشد، شما ظرف یک ماه می توانید فرایندها و مراحل خرید ملک در کانادا را انجام دهید. مراحل خرید ملک در کانادا به شرح زیر می باشد:

ابتدا باید یک نفر را در کانادا بیابید تا ملکی را برای شما در کشور کانادا پیدا کند، شخصی که به عنوان جستجوی ملک در کانادا به کار می گیرید بایستی دارای مجوز باشد. قبل از این که اقدام به خریداری ملک کنید از مبلغ فروش ملک مطلع شوید تا مطمئن شوید که آیا استطاعت مالی کافی برای خرید ملک دارید یا خیر. پس از انجام اقدامات بالا، بسته شدن عقد قرارداد، واسطه ضبط قرارداد، عقدنامه را به کارگزار میدهد (عقدنامه باید تمامی اطلاعات مربوط به ملک را دارا باشد.) پس از تایید و جمع آوری تمامی امضاها از واسطه بخواهید که با وکیلتان جهت انتقال ملک، رهن و یا انتقال پول تماس بگیرد.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

قیمت ملک در استانهای کانادا (2019)

هزینه خرید ملک در استان های کانادا در مهاجرت به کشور کانادا از طریق خرید ملک دارای تغییراتی بوده است که در زیر به آن اشاره می نماییم:

 • استان بریتیش کلمبیا میانگین قیمت ملک 730،000$ می باشد که در 12 ماهه اخیر 2% افزایش یافته است.
 • استان انتاریو، میانگین قیمت ملک 578،000 $ می باشد که در 12 ماهه اخیر 0% کاهش یافته است.
 • استان آلبرتا، میانگین قیمت ملک 387،000 $ می باشد که در 12 ماهه اخیر، 9% کاهش یافته است.
 • استان کبک، میانگین قیمت ملک 297،000 $ می باشد، که در 12 ماهه اخیر، 1 % افزایش یافته است.
 • استان منیتوبا، میانگین قیمت ملک 296،000 $ می باشد، که در 12 ماهه اخیر، 4% افزایش یافته است.
 • استان ساسکاچوان، میانگین قیمت ملک 288،000 $ می باشد، در 12 ماهه اخیر، 5% کاهش یافته است.
 • استان نوا اسکوتیا، میانگین قیمت ملک 249،000 $ می باشد، که در 12 ماهه اخیر، 6 % افزایش یافته است.
 • استان نیوفاندلند/ لابراتور میانگین قیمت ملک 246،000 $ می باشد، که در 12 ماهه اخیر، 7% کاهش یافته است.
 • استان پرنس ادوارد آیلند، میانگین قیمت ملک 230،000 $ می باشد، که در 12 ماهه اخیر، 4% افزایش یافته است.
 • استان نیوبرانزوویک، میانگین قیمت ملک 178،000 $ می باشد، که در 12 ماهه اخیر، 2% افزایش یافته است.

فروش ملک در کشور کانادا

ارائه مدرک محکمه پسندی که نشان دهد فرد غیر مقیم که خواستار فروش ملک خود در کشور کانادا می باشد، هیچ گونه بدهی به کشور کانادا ندارد. این مدرک توسط آژانس درآمد کانادا صادر می گردد. آماده سازی این مدرک توسط آژانس درآمد کانادا ممکن است چندین هفته طول بکشد. در صورتی که مدرکی از جانب آژانس درآمد کانادا یافت نشد، وکیل فرد فروشنده بایستی، مبلغ بدهکاری فرد فروشنده را به آژانس درآمد کانادا پرداخت کند و هر آن چه که از فروش ملک باقی ماند را به فروشنده می دهد.

وام مسکن در مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک

به فردی که مقیم کشور کانادا نباشد و برای خرید ملک در این کشور اقدام کند، وامی تحت عنوان وام مسکن تعلق می گیرد. برای دریافت وام مسکن در کشور کانادا باید موسسه ای که با وی تجارت را شروع کردید مراجعه کنید. چنانچه قصد مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک دارید، مطمئنا با خواندن مقاله فوق سوالاتی در رابطه با سرمایه گذاری در کانادا، در ذهن دارید. نگران نباشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت، با کادر حرفه ای خود، آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق خرید ملک می باشد. فراموش نکنید که مشاوران و وکلای ما شما را به هیچ وجه تنها نمی گذارند و تا پایان مراحل اخذ ویزا همراهتان خواهند بود. در این راستا پیشنهاد میشود جهت اخذ اطلاعات بیشتر راه های سرمایه گذاری در کانادا را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 11 =