صفحه اصلی » کانادا » مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

نوشته شده توسط newadmin | کانادا | دیدگاه ۰

وب سایت رسمی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هیچ گونه پرونده مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی را پذیرا نمی باشد. این مقاله صرفا جهت افزایش آگهی و همچنین آشنایی با پیچیدگی ها و مشکلات زیادی که در برای پناهندگان ایجاد می شود، نوشته شده است. در سخت ترین شرایط هم، مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی را انتخاب نکنید، زیرا گزینه مناسبی جهت مهاجرت نمی باشد، در ادامه مطالب توضیحات بیشتری در این زمینه به سمع نظرتان می رسانیم.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی

مطابق با کنوانسیون ژنو، پناهنده به شخصی اتلاق می شود که، با علت ترس، آزار و اذیت یا حتی مرگ و … کشور مبدا خود را ترک می کند. زمانی شخص به عنوان پناهنده وارد کشور خارجی می شود، امکان بازگشت به کشور خودش را ندارد.

انواع پناهندگی

پناهندگی نژادی

شخصی که قصد پناهنده شدن را در کشوری دارد، چنانچه به علت تبعیض نژادی، مورد آزار و اذیت توسط دولت کشور خویش قرار گیرد، این امکان برای وی وجود دارد که به کشور دیگری پناهنده شود.

پناهندگی مذهبی

شخصی که به عنوان پناهنده مذهبی معرفی می شود، به این صورت است که، مذهب شخص در کشورش مورد قبول دولت نمی باشدو بدین علت مورد آزار و اذیت توسط دولت کشور خویش قرار می گیرد، از آن جایی که ممکن است جانش در خطر باشد، می تواند به عنوان پناهنده به کشورهای دیگر پناه جوید. پناهندگی از طریق عضویت در گروهای اجنماعی خاص زمانی که شخصی در یک گروه اجتماعی خاصی فعالیت دارد، به علت علنی شدن فعالیت های وی، خطر شکنجه، جان وی را تهدید می کند، بنابراین می تواند به کشوورهای دیگر پناهنده شود.

پناهدگی سیاسی

شخص در زمینه سیاست فعالیت های خاصی داشته باشد، و فعالیت ها و عملکردهایش باعث شود که جانش در معرض خطر باشد، حال با چنین شرایطی فرد مذکور می تواند به کشوری دور از کشور خودش پناهنده شود.

پناهنده اجتماعی

شخص به جهت داشتن زندگی مفرح و اینده شغلی خوب و مناسب، به کشوری دیگر پناهنده می شود.

شواهد محکمی وجود دارد که نشان می دهد افراد پناهنده دارای زندگی سخت تر و ناهموارتر از کشور مبدا یا به عبارتی کشور خودش خواهند داشت.

تفاوت مهاجر با پناهنده

قبل از شروع مطالب این عنوان، متذکر می شویم که، پناهنده با مهاجر تفاوت بسیار بسیار اساسی دارد. مهاجر جهت دریافت اقامت دائم کانادا اقدام می کند، اما پناهنده از کشور مبدا خود فرار کرده است، و به دنبال کشوری برای پذیرش وی می باشد.

رسیدگی به پناهندگان کشور کانادا

پناهندگان ابتدا از سوی دولت کانادا مبلغی را به مدت یک سال به عنوان حمایت مالی دریافت میکنند، البته این کمک مالی شامل حال آن دسته از پناهندگانی می شود که درآمد کافی برای امرارمعاش روزانه خود ندارد.

همچنین یکسری خدمات فوری در 6 ماه اول پناهندگی در اختیار پناهندگان قرار می گیرد. این خدمات شامل:

  • خدمات مربوط به ورود و پذیرش پناهندگان در بندر.
  • ارائه اقامتگاه موقت به پناهندگان
  • به افراد پناهنده کمک می کنند تا محلی را برای اقامت دائم پیدا کنند.
  • سنج نیازهای ضروری افراد پناهنده

افراد فاقد صلاحیت پناهندگی در کانادا

  • مشخص شود که شما به دروغ مطالبی را عنوان کردید تا در کانادا اقامت گزینید و شرایط پناهندگی در کشور کانادا را ندارید، در چنین موردی بایذ سریعا به کشور خود بازگردید.
  • از آنجایی که کشورهای تحت ایالات متحده دارای رفاه کامل می باشند، چنانچه شما از طریق این کشورها وارد کانادا شوید، کشور کانادا به عنوان پناهنده شما را قبول نمی کند.
  • چنانچه به علت فعالیت های مجرمانه در کشور کانادا پناهنده شوید، از آن جایی که امنیت و رفا کشور کانادا ممکن است به خطر بیوافتد، پناهندگیتان مورد تایید کشور کانادا نخواهد بود.
  • چنانچه مدرکی یافت شود که نشان دهند درخواست پناهندگی شما در گذشته از جانب ماموران امور مهاجرت رد شده است، پناهندگیتان در کانادا رد می شود.

تنها هدف سایت رسمی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از ارائه مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی به عنوان کردن قوانین بین المللی کشورها در رابطه با پناهندگی و پناه جویی می باشد.

وضع حقوقی پناهنده در کشور کانادا

چیزی حدود 19 میلیون و 500 هزار نفر، پناهنده در کل دنیا وجود دارد. حدودا 100 هزار نفر از کل تعداد پناهندگان، در کشورهای مختلف پناهنده می شوند. یک دهم از این تعداد در کشور کانادا پناهنده می شوند.

روش های پناهندگی در کشور کانادا

  1. اسپانسر
  2. کمک های دولتی

فردی که از طریق یک اسپانسر اقدام به پناهندگی می کند، میتواند در خارج از کشور کانادا هم این عمل را اعلام و به دنبال آن انجام دهد. کلیه مخارج مربوط به پناهندگی از سوی اسپانسر مربوطه پرداخت می شود. این هزینه ها، شامل هزینه های یک سال جاری، فرد پناهنده می باشد. افرادی که به هر دلیلی نتوانند در خارج از کشور کانادا برای پناهندگی خود اقدام کنند، به ناچار باید وارد کشور کانادا شوند و مستقیم درخواست پناهندگی خود را به دولت کانادا اعلام کنند.

که از طریق دو روش می توانیم این عمل را انجام دهیم:

اول این که به محض ورود به کانادا، با داشتن تمامی مدارک مربوط به پناهندگی باید سریعا به تمامی را به اداره مهاجرت ارسال کنند.

دوم این که پس از آن که وارد کشور کانادا شدید، مدت 15 روز فرصت دارید تا مدارک خود را به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید.

** کسانی که درخواست پناهندگیشان رد شود، می تواند برای این عمل اداره کانادا اعتراض بزنند، در طی بررسی اعتراض توسط اداره مهاجرت کانادا، افراد می توانند در کشور کانادا مستقر شوند.

** اافرادی که از سوی کشورهای D.O.C اقدام به پناهندگی به کشور کانادا کنند،علاوه بر این که حق اعتراض ندارد، چنانچه اعتراض بزنند و با مخالفت کشور کانادا به جهت پذیرش پناهندگیشان، مواجه شوند، حق ماندن در این کشور را ندارند.

در مقاله این سعی بر این بود که، به مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی و شناسایی پناهندگی واقعی بپردازیم. ممکن است برخی افراد مطالبی را به دروغ در فضاهای مجازی در رابطه با این موضوع بسیار حساس یعنی پناهندگی منتشر کنند و باعث گمراهی شما عزیزان گردند و همچنین با خوب جلوه داده این امر غیرقانونی، شانس مهاجرت شما را به طروق قانونی از بین ببرند. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که برای دریافت اطلاعات کافی در زمینه  مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی و همچنین پناهندگی به سایر کشورها به یک سایت قابل اعتماد و همچنین یک موسسه حقوقی پیشرفته مراجعه کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به دنبال مناسب ترین راه برای اقامت در کانادا و باز گویی مهاجرت آسان و سریع به کانادا می باشد.

مهاجرت به کانادا از طریق پناهندگی
5 (100%) 1 vote